Waterweg 13 Tekenaar richt blik op Westland PvdA-plan: PLN-flats opwaarderen Paul Menses: 'Het oude centrum van Maasland is een enige plek' Herinneringen aan Woodstock Duivenmelker al zestig jaar gelukkig getrouwd Nieuw clubhuis Beiaardconcert Expositie Leen Droppert Tineke Schouten in de Hoekstee VANDAAG NOG OF thriller van de jaren negentig! Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 augustus 1994 Over de hele wereld zijn vandaag, morgen en de komende week beel den te zien van "Woodstock II. Dat regelen Polygram en Pepsi, die zich het mega-spektakel hebben toegeëigend, dat bedoeld is als her innering aan het 25 jaar geleden gehouden eerste grote popfestival. Het muziekfeest in het Amerikaanse weiland liep toen organisato risch volkomen uit de hand en groeide daardoor uit tot een happe ning van een blije, vrije massa. De jonge generatie van dat moment bevrijdde zich bij muziek van tijdgenoten voor enkele dagen van de knellingen en sores, waaraan ze zich al zolang ergerde. In de regen, en dus blubber, gooiden honderdduizenden alle remmen los. Hun gedrag werd over de gehele wereld herkend als ondersteuning van de roep om veranderingen, die op dat moment op veel plaatsen en terreinen voelbaar was. In deze regio leidt in 1969 de onthulling van het Plan 2000 4-, waarin de landhonger van de gemeente Rotterdam was uitgetekend, tot een massaal 'stop' tegen de steeds meer knellende expansiedrift van de economen. Het rapport 'Wonen en werken in Rijnmond' maakt dat jaar duidelijk dat veel bewoners van deze regio klachten hebben over hun leefklimaat en verhuizing overwegen. De-Vlaardingse chemicus Piet de Wit krijgt, na al zijn waarschuwin gen jn ingezonden brieven tegen de milieuvergiftiging, in 1969 er kenning en veel medestrijders, Een andere chemicus, Hiep Boerma, pleit enkele maanden voordat de Amerikaanse hippies bij elkaar ko men voor een "Vlaardings Woodstock. Dat heeft niets te maken met muziek, maar is een bosplan, Een bos in het westen van Vlaardingen kan als luchtzuiverende buffer tegen de toenemende verontreiniging dienst doen, is de redenering. Jaren later wordt het principe overgenomen in de Broekpolderplannen. Het Amerikaanse Woodstock zorgde in deze regio ook voor commo tie. Velen hadden aan het eind van de zestiger jaren nog problemen met het vrije bloot, dat te zien was op foto's van de muziekhappe- ning. Zo ook de drukker (Vlasveld) van De Havenloods. Hij had, nota bene zonder overleg en tot grote woede van de redactie van dit toen journalistiek progressieve huis-aan-huisblad, een hoedje gemon teerd op het hoofd van een festivalbezoeker om de blote borsten van een daarachter zittende jongedame onzichtbaar te maken. BEN VAN HAREN Vlaardingen De hele straat kon dinsdag meegenieten van het feest bij de familie Engelaan in Vlaardingen. Een uur lang vergastte een draaiorgel de bewoners in de Baarnhoeve op gezellige klanken, speciaal bedoeld voor het 60-jarig bruidspaar. Het orgel was een ka- dootje van de vier kinderen, die zelf in polonaise op straat liepen. Jo Engelaan-van Grootveld kan zich op haar 60-jari- ge trouwdag nog verbazen over het bereiken van de ze mijpaal. „Toen we vijftig jaar getrouwd waren, zei ik nog tegen Janus: 'Zestig zit ervoor ons niet meer in.' Maar je ziet het, alles is nog even gezond." De echtgenoot, een voormalige bouwvakker, kampt wel met enige lichamelijke klachten, maar samen hou den ze de moed erin.Als je in de put gaat zitten, kom je nergens." Na een lange periode van armoe en ellende, met als dieptepunt de oorlogsjaren, kent het echtpaar mo menteel veel vreugde en geluk. Het grootste deel van hun leven, 53 jaar, heeft het Vlaardingse stel in de Babberspolder gewoond. De voormalige noodwo ningen in de Lusthofstraat moesten echter worden gesloopt, waarna Janus en Jo jEngelaan twee maan den-geleden hum intrek .namen in een aanleunwo ning van Drïeën-Huysen. Een fijn huis is het, vertelt de echtgenote. „Maar mijn man heeft altijd duiven gehad en dat kan nu helaas niet meer. Hij heeft het er wel even moeilijk mee gehad, maar met de kinder boerderij voor de deur hebben we toch nog veel die* renplezier." Vogelvereniging Icarus Vlaardingen viert zaterdag 20 augustus de officiële opening van het nieuwe clubgebouw. Deze zal geschieden door de heer Si mons uit Maassluis. Het adres is Claudius Civii- luslaan3. Maassluis Beiaardier Dick van Dijk bespeelt vanavond het ca rillon van de Grote Kerk. Het is het vierde concert in een-serie van zes zomeravond-optredens door gast- beiaardieren. Tijdens het concert, dat van 19.30 tot 20.30 wordt gegeven, kunnen liefhebbers de toren van de Grote Kerk beklimmen. Daarvoor wordt om 19.00 uur verzameld aan de voet van de toren achter de Grote Kerk, Kerkplein 2. Vlaardings kunstenaar Leen Droppert exposeert vanaf maandag 15 augustus tot en met 9 september in de hal van het Maassluise stadhuis. De tentoon stelling maakt deel uit van de Kunstestafette, die als thema heeft 'Kunst in openbare ruimten'. Ook buiten de vier muren van het stadhuis is werk te zien van de hand van Droppert. Zo zijn de glaswerk- ramen in de Maranathakerk door hem gemaakt, is het beeld 'Balspelende Meisjes' op het schoolplein in de Plevierstraat van hem en staat bij de Schuurhof sinds 1985 het bronzen beeld 'De Rietvogels'. Hoek van Holland De culturele commissie 'De Hoekstee' brengt de ko mende winter weer een aantrekkelijk programma waar een breed publiek zich in zal kunnen vinden. Elke maand is er een avondvoorstelling op zaterdag, ook zijn er maandelijkse koffieconcerten en kinder programma's. Tineke Schouten vormt met haarone- womanshow 'All you need is lach' zeker een grote trekpleister. De Utrechtse cabaretière staat zaterdag 26 november op het podium van de aangepaste thea terzaal, die onder meer een nieuwe entree heeft ge kregen. Een greep uit de andere avondvoorstellingen: The Deep River Quartet, stichting Familie Theater, Trio de Janeiro, Herman Havermout en de Gigantjes. Tijdens de maandelijkse koffieconcerten treden on der andere op: het Selmer Saxofoon Kwartet, pianis te Deborah Bovenlande, Ensemble en Suite, No Pla ce for Jennifer en Laurens van Rooijen. De koffie concerten zijn dit seizoen niet meer gratis. Er wordt een entreeprijs gevraagd van vijf gulden, dat is in clusief de koffie. Natuurlijks is er ook aan de kinde ren gedacht. Zo treedt clown Pagetti op evenals het Poppentheater Rarekiek. Maasland - De oude gracht van Maasland heeft reeds me nig voorbijganger bekoord. Het watertj e en de eeuwenou de panden langs de Zuidgaag herinneren aan lang vervlo gen tijden. De huisjes met hun typische gevels, de klin kers in de grachtenstraat, de brede oude bomen, alles ademt een authentieke sfeer. Het is deze sfeer die tekenaar Paul Menses inspireerde tot een nieuwe pentekening. Menses heeft een reputatie opgebouwd met het vastleggen van de oude grachtjes en panden van zijn woonplaats Delft. Hij heeft zijn werkterrein nu van Delft naar het Westland verlegd. Twee jaar gele den raakte de 42-jarige tekenaar in de ban van het oude centrum van Maasland. „Dit is een enige plek. Er gaat echt iets van uit," vertelt hij. „De huizen zijn op zichzelf genomen niet zo bijzon der, maar samen vormen ze toch een pittoresk geheel. Het is een uitdaging om er iets van te ma ken." De tekening biedt een uitzicht vanaf museum De Schilpen. Pro minent zichtbaar is de hervormde kerk, die uit de veertiende eeuw stamt. Hetpatronaatsrecht van de kerk is al in 1241 geschonken aan de Duitse orde te Maasland. De kerk was katholiek tot in 1576 de eerste hervormde predikant zijn intrede deed. Toen op 18 juni 1945 een ver dwaalde vuurpijl tussen twee De 's-Heren straat in Maas and is tijdloos ge worden op de ze zeer ver njnde pente- kening. Tekening Paul Vlenses daklagen bleef steken, brandde de kerktoren af. Een wrange ge beurtenis, zo kort na de bevrij ding. De kerkeraad besloot geluk kig tot een volledige herbouw van de kerk. Links op de tekening ziet men ook het 'bruggetje van Kaptein'. Het water is uiteraard de Zuidgaag, die door de Maaslan- ders zelf 'de vliet' wordt ge noemd. Aan de overzijde van het water ligt de Burg Van der Lelykade; een rustig straatje waar eigenlijk alleen de bewoners zelf gebruik van maken. De oude naam van deze straat is Commandeurspol- derkade, bekend om zijn fraaie huizen die hier door rijke boeren werden gebouwd om te rentenie ren. Op de tekening prijken de grachtenpanden, die er heden ten dage zijn verrezen. Tekenaar Menses heeft er alles aan gedaan om de authentieke sfeer op zijn prent te bewaren. Hij verwijderde op de tekening de lantaarnpalen, auto's en zelfs mensen; kortom ailes wat aan de moderne tijd deed denken. Met verfijnde precisie legde hij bijna elk steentje en boomblaadje op papier vast. Inkt Totaal is Menses tweeëneenhalve week bezig geweest om het ty pisch tijdloze karakter van de 's- Herenstraat in de tekening te ere- eren. Eerst maakte hij een foto, daarna schetste hij de lijnen met oostindische inkt en vervolgens ook met verdunde inkt. Uiteinde lijk waste hy de inkt op plaatsen waar deze wat lichter moeten zijn. Meermalen keerde hij naar de plaats terug om te kijken of zijn tekening daadwerkelijk klopt. Veel aandacht gaat daarbij uit naarraamversiering, ornamenten en deuren. Vaak zijn de tekeningen van Menses vergeleken met Anton Pieck, Zelf wil hij helemaal niet horen van deze vergelijking. „Ik begin waar Pieck ophield. Hij werkte veel schetsmatiger en met veel minder kleurverschillen. Ik ga gedetailleerder te werk," zegt Menses, die zichzelf ook niet als kunstenaar ziet „Een kunstenaar is iemand die een rode stip op een wit doek zet en dan zegt dat dat kunst isIk beschouw mezelf veel meer als een ambachtsman met een artistieke inslag." Tekeningen van Menses zijn bij zonder, want zijn produktie aan tekeningen is niet zo bijster groot. Aan elke tekening is hij im mers veel tijd kwijt Aan veel ïdeeèn is hij nog niet toegeko men. Eén van zijn vele plannen is meer tekeningen van het West land te gaan maken. Het gebied heeft hem altijd gefascineerd. „In het Westland ruik ik af en toe nog dat oerluehtje van de natte klei. De oerwilgen in dat drassige stukje Holland. Goddank zijn er nog van die kneuterige, knusse dorpsgezichtjes," zegt hij. „Zonde is alleen dat er een sky-line is ont staan. Maar ja, de vooruitgang hou je niet tegen." Na de Maaslandse 's-Herenstraat wil de tekenaar zijn blik richten op de haven van Maassluis ('Dat moet echt een spetterstuk wor den') en Schipluiden ('met dat prachtige dorpsgezicht'). „Ik zou ook wel een tekening willen ma ken van dat pontje bij Schiplui den, Dat is zo verrassend nostal gisch!" Het Westland, vindt Menses, is te vergelijken met Vlaanderen, „Het is een streek die altijd een beetje geïsoleerd is geweest. De inwo ners zijn gewoon harde werkers." De tekening van Maasland is a 15 te koop in museum De Schil pen, in een oplage van 100 stuks. Door Ben van Haren Vlaardingen - De PLN-flats in de Zuidbuurt staan de laatste tijd weer in de belangstelling. Over de toekomst van de Westwijk moe ten beslissingen genomen wor den de komende tijd. Sloop van de goedkope galerijflats is op- nieuw ter sprake geweest. Niet in ,het.openbaar,, maar in.besloten bijeenkomsten. Tot ergernis van de huurders. Verenigd in de bewonersvereni ging PLN/72Q-Zuidbuurt strijden zij al vele jaren voor uitvoering van achterstallig onderhoud en modernisering, in ieder geval be houd van hun woningen. „De sloop van een flat betekent voor 48 gezinnen het verlies van een goedkope woning," redeneert het verenigingsbestuur. De laatste ja ren wordt het wel geraadpleegd over plannen, maar toch bestaat nu de indruk dat het gemeentebe stuur al zaken heeft gedaan met de woningbouwcorporaties, die betrokken waren bij de eerder af gewezen plannen voor massale sloop. Ze blijven graag wonen in de Zuidbuurt, maar er moet nodig wat gebeuren aan hun huizen en hun buurt, vinden de PLN'ers, Daarom hebben ze lang geleden zelf al plannen geopperd en ten einde raad zelfs harde actie ge voerd. Vorig jaar kregen ze hoop toen de PvdA, waarvan het (in de volkshuisvesting werkzame) raadslid Peter Roovers een plan lanceerde, dat waardering oogstte in de Zuidbuurt. Bouwprogram West bouwde voort op de ideeén van het raadslid Roovers. Het Rijswijkse bureau maakte, in opdracht van de PvdA, een specifieke studie van het PLN-complex in de Zuidbuurt. In dat ontwerp voor verbetering komt ook sloop voor, zij het van slechts twee flats langs de Samuel Esmeijerstraat. De ontwerpers Rob Termote en Hans van der He ijden achten de vervanging hier van door eengezinswoningen be ter, maar niet strikt noodzakelijk. Degeneratie De probleemschets in hun boek werk is preciezer dan in het als richtinggevend aangewezen (nog geheime) Kolpronrapport. „Na ruim dertig jaar vertoont het complex verschijnselen van slij tage. De onderhoudssituatie is slecht, het voorzieningenniveau onvoldoende. De flats kampen met een afnemende populariteit. De veroudering komt tot uitdruk king in een hoge mutatiegraad (17 procent) en verhuisgeneigdheid (53 procent). De verhuurbaarheid neemt af: gemiddeld moet een woning zelfs 2,35 maal worden aangeboden." „Het eenzijdige woningaanbod veroorzaakt een uitstroom van koopkrachtige huishoudens en een instroom van financieel en sociaal zwakkeren. De toenemen de onevenwichtigheid in de huis houdensamenstelling tast de so ciale structuren aan en versterkt De drie blokken van twee fiats tussen Ary Koplaan en Samuel Es meijerstraat kunnen opgewaardeerd worden door aan beide zij den de koppen van de bouwblokken met elkaar te verbinden door nieuwe woongebouwen met liften en loopbruggen naar de te moderniseren bestaande flats. Tekening Bouwprogram West R/jswyk het degeneratie-proees." En nog concreter wordt aangege ven waar de zwakke plekken zit ten. „De flats langs de Prof. Rut- gerstraat en de blokken Telders- straat 300-388 en Samuel Es meijerstraat 163-233 lijken als 'probleemflats1 te kunnen worden aangemerkt. In de overige flats zijn de geschetste problemen minder manifest." Er liggen echter goede mogelijk heden voor verbetering, staat in het PvdA-ontwerp. Een beschrij ving van de totstandkoming van de Westwijk, de ambitieuze opzet van oud-wethouder Teun de Bruijn en stedebouwkundige "Wim van Tijen (goede voorzienin gen en groen naast de deur) en de uiteindelijke sobere architectuur onder dwang van zuinigheid in de bouw gaan vooraf aan gespecifi ceerde voorstellen tot aanpassing van de PLN-buurt. De ontwerpers gaan uit van een opwaardering van het geheel door toevoegingen aan de bestaande bebouwing en structuur. Het toe voegen van eengezinswoningen aan beide zijden van de Samuel Esmeijerstraat (op het oude Cion- terrein, op gazons en mogelijk na sloop van twee fiats) zou de eento nigheid van de hoogbouw kun nen doorbreken in de zuidlob van de buurt. Daarnaast kunnen de overige tus sen Ary Koplaan en Samuel Es meijerstraat staande flats opge waardeerd worden door aan beide zijden de koppen van de bouw blokken met elkaar te verbinden door woongebouwen, waarin ook liften komen die aansluiten op de bestaande galerijen. De gesloten bouwblokken krijgen zo tevens een semi-privé binnenterrein met tuinen. Aan Wiardi Beckmansingel en Prof. Rutgersstraat worden ook maatregelen voorgesteld die het semi-privé karakter van het tus sen de flats aanwezige groen ver sterken. Met de bouw van eenge zinshuizen langs het 'park' ge noemde centrale groen rond de scholen, aan de kop van de dwars op de Prof. Rutgersstraat gebouw de flats, worden meer vliegen in een klap geslagen. Het parkeer terrein en groen tussen de flats krijgen een huiselijker aanzien en het 'park' wordt minder ano niem door de nieuwe randbebou- wing. Op deze wijze denken de ontwerpers van Bouwprogram West de sociale veiligheid te ver groten zonder het groene karak tervan de buurt aan te tasten. Voorstellen Het wegwerken van achterstallig onderhoud, opknappen van trap penhuizen, aanbrengen van af sluitbare entree's, moderniseren van woningen, ombouwen van bergingen tot woningen op de be gane grond en het aanbouwen van nieuwe bergingen zijn de mi nimale aanpassingen, die voor al le flatblokken worden voorge steld tegen een lichte huurverho ging. Hiertoe beperkt de opknap beurt zich voor de vijf blokken, die dwars op de Prof. Rutgers straat staan. In de overige twaalf blokken zijn ingrijpendere veranderingen voorgesteld. In de vier tussen Samuel Esmeijerstraat en Prof. Mekelstraat gebouwde flatblok ken zijn naast het minimale pak ket het aanbrengen van dubbel glas en liften gepland. Tevens worden hier de binnenterreinen afgesloten en komen er dakwo- ningen bij aan de Wiardi Beekmansingel. De huren zullen daardoor sterker stijgen. Die extra voorzieningen komen ook in de zes flats tussen Ary Kop laan en Samuel Esmeijerstraat. Zy worden over de volle hoogte met elkaar verbonden en vormen een carré met nieuw te bouwen moderne flatgebouwen waaraan loopbruggen op de bestaande ga lerijen aansluiten. Er komen hier door 57 nieuwe woningen bij. Andere nieuwbouw is gepland op het (vroegere) Cion-terrein (34 eengezinshuizen), op de hoek van de Samuel Esmeijerstraat en de Prof. Rutgersstraat (zeven patio woningen), aan de Prof. Mekel straat (vijftien appartementen) en langs het 'park' tussen de flats van de Prof. Rutgersstraat (vier rijtjes van vijf eengezinshuizen). Na sloop van de in de lengterich ting aan de Samuel Esmeijer straat staande flatblokken kun nen de twee bestaande blokjes ei gendommetjes tussen deze straat en de Ary Koplaan uitgebreid worden met nog twee blokjes rij tjeshuizen, wat een toename zou betekenen met 42 woningen. Stunt? Vorig jaar brachten Peter Roovers en de inmiddels dissidente PvdA'ers John Ranshuijsen en Op de hoek van de Prof. Rutgers straat en de Samuel Es meijerstraat is de bouw van twee mai sonettes en vijf patïobun- galowsge- pland. Tekening Bouwprogramma West Rijswijk Leo ten Have, beiden woonachtig in de Westwijk, de grote lijn van het PvdA-plan naar buiten. Begin dit jaar heeft de, nu voor stadsont wikkeling verantwoordelijke, wethouder Kees van der Windt over het plan gesproken met de bewonersvereniging. Omstreeks die tijd is ook verkiezingspropa ganda verspreid in de PLN-buurt, waarin wordt verwezen naar het PvdA-plan met 'betaalbare hu ren' en 'nieuwbouw, die geld ople vert voor renovatie van de PLN' en naar samenwerking met de vereniging. „We zijn een beetje bang, dat het een verkiezingsstunt is geweest," zegt het bestuur van de PLN nu vuorzichtig. Men kijkt wantrou wend naar de politiek, het ambte narenapparaat en het woningbe drijf. Een reeks nare ervaringen liggen hieraan ten grondslag. Een proef met drie jaar buurtbe heer, waarvoor verenigingsleden zich tot het uiterste hebben inge spannen, heeft geleerd hoe moei lijk het werken met ambtelijke in stanties is. „Vechten tegen de bierkaai," De bestuursleden uit de Zuidbuurt merken verder op: „We hebben in december op ver zoek binnen enkele dagen een evaluatie opgestuurd, maar nooit een evaluatierapport gezien. Wel de mededeling dat op 1 april het buurtbeheer was afgelopen en in eens verschijnt wethouder Van der Steen in de krant met de in stallatie van wijkbeheerteams. Maanden geleden al is ons be loofd dat er een bulletin zou ver schijnen om de onrust over sloopplannen weg te nemen on der de bewoners. Het is niet geko men. Afspraken worden niet na gekomen. Wij krijgen dat Kolpronrapport bijvoorbeeld ook niet. Ze weten veel meer dan ze ons vertellen." „Vast staat dat wij tegen sloop zijn. Elk gesloopt blok betekent het verlies van goedkope wonin gen voor 48 gezinnen. Wij willen eventueel pas concessies doen na overleg met de betreffende bewo ners. Al jaar en dag geven we aan wat we willen, maar niemand luis tert echt. Neen, hup weer een nieuw onderzoek. Let op, straks zit Vlaardingen met een gebrek aan sociale huurwoningen," zegt het bestuur van de bewonersver eniging PLN/720-Zuidbuurt som ber. Vrijdag 12 augustus SCHIEDAM Podium. Jamsessie o!v Richard 21.30u. MAASSLUIS Grote Kerk. Beiaardconcert Drek van Dijk, 19.30u. Torenbeklimming, 19.G0U. VLAARDINGEN Vlaardingse Hoofd. Rondvaart, lO.OOu. Oude Stadhuis. Stads wandeling, 19.15u. MAASSLUIS Dolfijn. Zwem-in, 9.00u. ROTTERDAM Popular. Doordraaïshow, 20.30u. Tent Plein 1940-1945. Tensio '94, 20.30u. De Doelen Grote Zaal! Continental singers, 19.30u. Popu lar. Swingbeat-mght, 23.30u. Zaterdag 13 augustus SCHIEDAM Toren Grote Kerk. Torenbeklmv ming, 13.45u. Aansluitend canllon- concert door Addie de Jong. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert 15.00u. Watersportweg 40. Open dag kanovereniging Natsec. ll.OOu. MAASSLUIS Immanuelkerk. Orgelconcert Koos Bons, 20,15u. Grote Kerk.GanlIon- concert, 19.30u. Dolfijn. Zwem-irt 9.00u. ROTTERDAM Paradijskerk. Orgelconcert. 16.00u. Tent Plein 1940-1945. KinderWerelddorp, 14.00u. Cen trum Rotterdam. Zomerkaravaan. Museumpark. Klankpark. Zondag 14 augustus MAASSLUIS Immanuelkerk. Orgel en solisten- concours, 20.15u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: Forever Young' (al) dag, 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'Blank Check' (al) dag. 6.45-9.30. Calyp so 1: 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calyp- so-2: 'Love and...Human Remains' (16) dag. 4-6.45-9,30. Calypso-3: The Aristocats' (al) dag. 1.15-4- 6.45. 'Come Agua para Chocolate' (12) dag. 9.30. Cinerama 1: 'Be verly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Speed' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine ramas: 'Maverick' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30.' Cinerama 4: 'Naked Gun 331/3' (ai) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: The Beverly Hill billies' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: "The Flmtstones' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. ImaxTheater: 'Blue Planet' (al) dag. 2-4. 'Alive' (16) dag. 6.45. 'Mountain Gonlla' (al) dag. 1-3. 'Jurassic Park' (12) dag. 9.15. Lantaren 1: alle films (16) dag. 9.30: 'Bad Lieutenant' vr. Thelma and Louise' za. 'Wild at Heart' zo. Venster 1: 'In wetter Fer ns, so nah' (16) dag. 9.30. Lanta ren/Venster 2: alle films (16) dag. 9.45: 'Toto Ie Heros' vr. 'Stoiy of Qui Ju' za. 'II Ladrodi Bambini' zo. Lanta ren/Venster 3: 'La Ardiila Roja' (16) dag, 10. Lantaren/Venster 4: 'Ab- geschminkt' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière2:7he Getaway' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Striking Distance* (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: 'Schlndler's Ust' (12) dag. S. Rex: 'Blond Heat* (18) dag. vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Speed' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Anstokatten' dag. 1.15-4. Calypso 2: 'Duimelyntje' dag. 1.15-4. Lu mière 3: 'De Anstokatten' dag. 1.15-4. Lumière 4: 'Duimelyntje' dag. 1.15-4. Boekhandel van Leeuwen Broersvest 44 Tel. 010-4268152 Mgr. Nolenslaan 612 Tel.: 010-4738236

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1