9 Openheid over PLN-flats beloofd mm Kennismaking met een Canadees op het water Succesje in actie tegen bebouwing De Drie Hoeven Onderzoek naar groene golf in Maassluis gestolen auto vernield na wilde achtervolging £orry Konings opent lïaring- en Bierfeest 'Sloop niet uitgesloten, maar dat is niet het uitgangspunt' In Hoek van Holland wordt aan de weg getimmerd nm fesbessbs 8Ü Beroving van invalide vrouw Man bekendt 13 keer oplichting Benzinedief aangehouden Onder eigen vorkheftruck Bedelaar gearresteerd Met auto in greppel Brandstichting in eigen huis Rotterdams Dagblad Maandag 15 augustus 1994 Maassluis - De- gemeente Maas- illiis wil 38.000 gulden (exclu- •"gëfBTW)'uittrekken voor een fnÜerzoeknaar de gevolgen van Invoeren •vaneengroene iftjfóp de Laan 1940-1945. Er obetworden bekeken of zo'n 'igB'ene golf (autoverkeer hoeft lij een matige snelheid niet te stóppen voor rood licht) het an dere verkeer niet té veel iii de ünel brengt. Daarbij wórdt-voor in gekeken naar de 'zwakke ver keersdeelnemers', .de voetgan gers en (brom)fietsers, én het wiiijaar vervoer. Mis'voor. de hjhdieiistbussèn '|iptdenvoudig, omdat hiervoor Wdëtèctielussen in het asfalt iM'de Laan 1940-1945 liggen,. Daardoor krijgt het openbaar vervoer bij het naderen van de kruising nagenoeg meteen groen licht. De vraag is of dit ook kan als er een groene golf voor het overige snelverkeer wordt ingevoerd. Een deel van de 38.000 gulden wordt betaald uit de pot die Maassluis nog over heeft van de 'Actie -25 pro cent'; geld dat de gemeente van het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft gekregen voor het terugdringen van het aantal ongevallen. Voor het resterende bedrag (32.225 gulden) moet de gemeenteraad een krediet be schikbaar stellen. De commissie civiele werken bespreekt dat voorstel morgenavond. De vluchtpoging van de autodief eindigde in de Vlaardinger- straat. Daar moest hij gewond worden afgevoerd naar het zie kenhuis. De auto kon naar de SlOOp. Foto Roel Dijkstra fch'iedahi'^Eéh 32-jaiïgé titan uit MfiöscH'héeft gisterochtend in Schiedam flinke schade aange richt toen hij in een gestolen auto aan de politie trachtte te ontko len De autodief werd achter- vanuit Rotterdam, waar'hij dé' ahtd%"bt0êbn! schrbëyèüraóiër baii bpëngèbrblcen.'en kreeg in Schiedam nog meer wagens ach ter zich aan. Tijdens de wilde rit door Rotter dam werd een verkeerszuil ge ramd en in Schiedam, waar soms met snelheden van rond de hon derd kilometer werd gereden, werden aan de Palmboomstraat .twee geparkeerde voertuigen ge kt. De man probeerde de poli tie in de Gorzen van zich af te schudden en trachtte daarna via de Burgemeester Van Haaren- laan te ontkomen. Vervolgens dook hij het centrum in. Daar e.in- :digde de wilde rit, Politie uit Vlaardingen had de ;Vl$aidingerstraat ter hoogte van |dé Damlaan afgezet De autodief Aóri'&èen kant op, maar probeer de toch met hoge snelheid via de [stoep te ontsnappen. Daar ramde bij een reclamebord en een licht- Zïiü mast. De auto werd zodanig be schadigd dat de bestuurder en een passagier, een evenoude vrouw uit Den Bosch, beklemd kwamen te zitten. Ze werden door de politie uit hun benarde positie bevrijd en gewond, naarhet zie kenhuis gebracht. 'Van de auto was niet veel over. ..Mij een raadsel dat ze er nog le vend uit zijn gekomen," nam een getuige de situatie in ogen schouw. „Die vent reed echt als een gek hier door de straat. Toen hij tegen die lantaarnpaal knalde, heb ik mijn hoofd afgewend omdat ik die vreselijke klap niet wilde zien." Volgens een politie-agent die de autodief, een junk, had achter volgd was het een geluk dat het zondagochtend was. „Hij reed echt als een waanzinninge over de Van Haarenlaan. Ik had er niet aan moeten denken dat uit een van de zijstraten een andere weg gebruiker was gekomen. Op een doordeweekse dag was die kans natuurlijk vrij groot geweest. Dan waren er ongetwijfeld slachtof fers gevallen." •Vlaardingen - Zangeres Corry •'Konings is de belangrijkste ere- sg&st. op het 22ste Haring- en 'Bierfeest, dat wordt gehouden op zaterdag 3 september. De stichting heeft de populaire zan geres van het onversneden le venslied uitgenodigd het feest 's morgens te openen. Het ëyenement wordt dit jaar georganiseerd door een betrek- ^kelijkionervaren bestuur. Pim 'Plach. 'die het voorzitterschap Overnam van Rinus van Zanten, 'Mjptiral jaren mee, maar dat 'féldthiet voor de meeste andere bestuursleden. Nieuwkomers zijh^D.- van Driel, mevrouw D. ©tfriias; C. Roos en E. A, Mos- tet Zij vallen in voor oud gedienden als horeca-eontact- mamWeekhout, logistiek expert "^an'Nielen en de overleden pen ningmeester Tops. ^èch^is Flach ervan overtuigd 4at!'0ök: de komende editie van JéC altijd drukbezochte volks- tfegsteweer zal klinken als een ^kpftlk hoor in de stad gelui den" dat veel mensen denken, het zal wel niks worden. Laat ie dereen dat maar lekker denken. Wacht maar op 3 september, zeg ikdan." v •Plach wil nog .niet onthullen welke attracties het bestuur heeft verzonnen' rm de 22ste editie te laten vérscikllen van de voorgaande afleveringen. Wel wil hij kwijt dat er 'meer Vlaar dingseelementen' in het pro gramma zijn gestopt. Dat zou onder meer tot uiting komen in de keuze van de muziekgroepen die het feest opluisteren. Voor het overige meent Flach dat het draaiboek weinig zal af wijken van het beproefde re cept, dat werd uitgevonden door de eerste voorzitter wijlen Jan Brouwer en verder werd ontwik keld door Rinus van Zanten. „Aan het draaiboek hoefje ei genlijk niet veel te veranderen," vindt Flach. „Het wiel is al uit gevonden, dat hoeven wij niet nog eens te 'doen. Het blijft moeilijk ieder jaar een iets an der tintje aan het feest te geven, maar dat is nu juist de uitda ging. Het wordt gewoon weer een echt Haring- en Bierfeest, Vlaardingen heeft zo'n volks feest nodig en dit evenement is daar ideaal voor." Uit een summier programma- overzicht blijkt dat het Haring en Bierfeest zich ook dit jaar weer voornamelijk rond de ha ven en de Markt zal afspelen. Er is wederom een missverkiezing, de traditionele braderiekramen zijn er ook weer en als bijzonde re attracties staan bungyjum- ping en helikoptervluehten ge noteerd. Door Ben van Haren Vlaardingen - De bewoners van de 720 PLN-Üats in de Zuidbuurt krijgen van wet houder K van der Windt en huisbaas Stichting Woning bedrijf Vlaardingen (SWV) de verzekering, dat over de toe komst van hun huizen nog geen beslissingen zijn geno men. Wel begrijpen gemeentebestuur en woningbedrijf de argwaan op dit punt van de bewonersvereni ging. Daarom hebben zij het ver- eningsbestuur volledige open heid beloofd in de planvorming voor de Westwijk en is besloten op korte termijn het Kolpronrap- port beschikbaar te stellen. Deze toezeggingen hebben voor zitter A. van Embden en secreta ris W. Veenman van de bewoners vereniging vrijdagmiddag in het stadhuis van Vlaardingen gekre gen. In het geniep Wethouder Van der Windt had het PLN-bestuur voor een gesprek uitgenodigd naar aanleiding van de kritiek, die de bewonersver eniging vorige week in het Rot terdams Dagblad heeft gespuid. Hierin werd onder meer de vrees uitgesproken, dat gemeentebe stuur en woningbouwcorporaties in het geniep beslissingen heb ben genomen over de sloop van enkele van de zeventien PLN- flats. Aanleiding voor die gedach te was het geheim houden van het als richtinggevend aangeduide Kolpronrapport van juni, waarin voor de Zuidbuurt flatsloop ten behoeve van nieuwbouw van een gezinshuizen wordt voorgesteld. De bewoners van de 720 PLN-flats in de Zuidbuurt hebben van wethouder Van der Wind en huis baas Stichting Woningbedrijf Vlaardingen de verzekering gekregen dat over de toekomst van hun huizen nog geen beslissingen zijn genomen. Foto Roei Dijkstra Van der Windt zegt over die ge heimzinnigheid: „Nodeloos over bodig. We hebben te maken met een actieve bewonersvereniging, die de problemen onder ogen wil zien en heeft aangetoond te wil len meedenken. Er zitten geen onredelijke mensen tussen. Daar om heb ik bij dc woningbouwcor poraties, die het rapport hebben laten maken, aangedrongen op het snel beschikbaar stellen van het Kolpronrapport." A. Rouwers, die namens de direc tie van de SWV (een van de op drachtgevers voor het rapport) bij het gesprek was, vindt het jam mer dat de bewoners het gevoel hebben gekregen dat in achterka mers plannen worden gemaakt. „Dat is niet zo en zelf heb ik ook al eind juni het verenigingsbestuur mondeling ingelicht over de in houd van het rapport ten aanzien van de PLN-woningen. Ik heb dat gedaan omdat de federatie van woningbouwcorporaties helaas had besloten pas in september de resultaten van het onderzoek naar de situatie van de totale Vlaardingse woningmarkt naar buiten te brengen. Raadsleden en ambtenaren hebben wel voor dc vakantie schriftelijke informatie ontvangen." Voorzitter Van Embden van de 720/PLN vond de ontmoeting vrij dag met de wethouder, het wo ningbedrijf en enkele ambtena ren aardig, maar hij is toch niet te vreden. „Wij blijven ontevreden zolang ze niet bij ons komen met een plan om te beginnen met het opknappen van onze woningen en buurt. Het woningbedrijf houdt toch vast aan sloop en vindt het dus zonde om geld in onze huizen te stoppen. Zo wordt de beslissing weer vooruit gescho ven. Het kan nog wel driejaar du ren voor alles rond is, kregen we vrijdag te horen." Belangen Zowel Van der Windt als Rouwers zeggen dat gemeente en woning bedrijf haast willen maken, maar worstelen met het probleem dat er meer belangen spelen dan die van dc PLN-bewoners, Rouwers: „Ais corporaties moeten wij on derhand zelf onze broek ophou den en uit het Kolpron-onderzoek blijkt dat we straks met een over schot aan goedkope galerijflats en een tekort aan eengezinshui zen komen te zitten. De variatie in het woningaanbod past niet bij de vraag van dit moment. Over heel Vlaardingen en vooral ook in de Westwijk, waarvan het onder deel Zuidbuurt met zeventien PLN-flats te veel van hetzelfde heeft Overigens snap ik de on vrede van de vereniging wel, want het PLN-complex was al in 1992 aan de beurt om opgeknapt te worden, maar toen veranderde de subsidieregels." Van der Windt redeneert: „Het aanbod van wo ningen in Vlaardingen is niet aan trekkelijk voor doorstroming en als gemeentebestuur stemmen we niet in met de eenzijdigheid die bestaat. Er moet dus. zeker in de Westwijk. iets gebeuren. Daar bij is sloop van flats niet uitgeslo ten, maar dat is niet het uitgangs punt. Het gaat erom. dat de wijk een meerwaarde krijgt. De wo ningbouwcorporaties werken aan een verbeteringsplan voor deze wijk, waarover wij in oktober een oordeel geven. Maar we zullen al- lésrdoëri 'iri samenspraak met de bewoners." Slechts één persoon haaide een nat pak tijdens de open dag van de Vlaardingse kanovereniging Natsec. En dat was nog een ervaren kanoer ook. De tientallen nieuwkomelingen brachten het er beter vanaf, hoewel sommigen in hun geleen de Kajak of Canadees door de harde wind een flink eind uit de richting werden ge dreven. Dat is nog eens een spierballentraining. Wie kennis wilde maken met de kanosport of na een succesvolle ervaring tijdens de vakantie nog eens een gratis tochtje in het wankele bootje wilde maken kon zaterdag terecht bij de kanovereniging aan de Watersportweg. De belangstelling viel tegen. Ook het programma van de vereniging zelf was minder spectaculair dan vorig jaar: ditmaal geen behendigheidsdemonstraties of een spannende wedstrijd kanopolo. Toch kon de vereniging een aantal nieuwe leden noteren. En daar was het in feite toch allemaal om te doen. Foto Roei Dijkstra Maasland - De belangengroep De Drie Hoeven in Maasland lijkt een eerste succesje te behalen in hun strijd tegen het door de ge meente gelanceerde bouwplan De Drie Hoeven. Wethouder D. Hanemaaijer heeft enkele toezeg gingen gedaan. Er komt een nieu we tekening en er worden minder huizen gebouwd. Tegen het aanvankelijke bouw plan van 32 woningen kwam een stroom van bezwaren van omwo nenden. Het gaat vooral om de be bouwingsdichtheid in het tussen Huis te Veidelaan. Prinses Bea- trixlaan, Langetaam en Prinses Irenelaan liggende gebied. „De bebouwingsdichtheid is veel te groot," wordt gezegd. „Misschien wel twee keer zo hoog als de lan delijke norm." Het gemeentebe stuur van Maasland wil met pro jectontwikkelaar Van Mierlo in zee om het plan van de grond te krijgen. De invulling van het ge bied wordt met de woningbouw totaal gewijzigd. Enkele overlast gevende „..-bedrijven, waaronder het transportbedrijf Van den Ak ker, verdwijnen. Van den Akker gaat naar het transportcentrum. Met het vertrek van die bedrijven zijn de bewoners het wel eens. De invulling met woningbouw beeft ook hun instemming, maar dan dient het aantal woningen te wor den teruggebracht. Zoals het plan et* nu ligt vinden de bewoners het veel te vol gepropt. Om hun be zwaren kracht bij te zetten heb ben zij een belangengroep in het leven geroepen. Nagenoeg alle omwonenden, 23 gezinnen, heb ben zich hiervoor gemeld. Van avond buigt de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening zich opnieuwr over het plan. In een voorgesprek heeft wethouder Hanemaaijer de bewoners be loofd een nieuwe tekening te la ten maken. Zonder aantallen te noemen zou het aantal woningen worden verminderd. Hoek van Holland - Het verkeer dat in de komende weken in Hoek van Holland gebruik maakt van de doorgaande we gen Harwichweg en Mcrcator- weg zal hinder kunnen onder vinden van werkzaamheden. De Harwichweg wordt tussen de Dirk van den Burgweg en de Rijpstraat voorzien van een nieuwe asfaltiaag en omdat de wortels van dc populieren scha de veroorzaken aan het wegdek worden de resterende populie ren verwijderd en vervangen door eiken. De rooiwerkzaam- heaen zullen in twee fasen plaatsvinden in de tweede helft van augustus en in oktober. Deze weck begint Gemeente werken ook met de reconstruc tie van de Mercatorweg. Ook daar worden de bomen gerooid. Bovendien wordt de riolering vervangen en het wegproiïei veranderd. Omleidingen en an dere maatregelen worden bij al le werkzaamheden door middel van borden aangegeven. Buslijn 128 van Westnederland rijdt in verband hiermee een ge wijzigde route via De Cordes- straat. Houtmanstraat. Prins Hendrikstraat en Lichttoren straat. Ir. deze straten worden tijdelijke bushaltes geplaatst. Schiedam - Een 59-jarige invali de vrouw is door drie jongens van ongeveer veertien jaar van haar tas beroofd. De vrouw reed in haar invalidewagen over het ver bindingsweggetje Dam-Kethel- straat, toen één van de jongens op haar afliep en haar tas afpakte. Met z'n drieën doorzochten ze de tas en namen haar portomonnee eruit, waarin het huishoudgeld voor dc rest van de week zat. Het slachtoffer werd ontredderd ach tergelaten. Een dag later was zij pas in staat een verklaring bij de politie afteleggen. Vlaardingen - De 36-jarige ver dachte uit Ridderkerk, die woens dag in Vlaardingen werd aange houden op verdenking van twee winkeldiefstallen, heeft zeven op lichtingen en 2es mislukte oplich tingen bekend. Hij heeft die ge pleegd vanaf half juni in winkels in Vlaardingen. De man probeer de de uit dezelfde winkel gestolen goederen te ruilen voor geld. Zes keer mislukte dat. waarna hij de goederen buiten weggooide. Maar zeven keer kreeg hij wel geld los. De man liep vorige week tegen de lamp nadat hij twee doosjes en kelverstevigers in een prullebak gooide. Een voorbijganger vond dit vreemd en waarschuwde de politie, die de Ridderkerker op het station aanhield. Vlaardingen - Op de parkeer plaats aan de Dijkstecg in Vlaar dingen heeft de politie in het weekeinde een man aangehou den die met behulp van een slan getje benzine probeerde te stelen uit auto's.yan-:VTjf.wagens had hij de tank'dop ërvben'zineklep al ge forceerd. De man was onder in vloed van drank. Schiedam - Een 18-jarige man is vrijdagmiddag naarhet zieken huis gebijady.} nadathijtijdens 2ijn werk onder.een vorkheftruck terecht was gekomen. De man liep op het terrein van de HSM aan de Westfrankelandsedijk, toen het apparaat omsloeg, moge lijk omdat de bestuurder door een kuil reed. Vlaardingen - Op de Insulin desingel in Vlaardingen heeft de politie gisteravond een 29-jarige Rotterdammer gearresteerd op verdenking van diefstal. Bewo ners hadden gebeld omdat een man langs de deuren bedelde om geld voor een treinkaartje. Ook werd hij ervan verdacht bij een bewoonster van de Insulin- desingel een tas van de kapstok te hebben gestolen. De bedelaar is meegenomen naar het bureau, waar hij de diefstal bekende. Vlaardingen - De afgelopen nacht, even na twaalf uur, zagen agenten dat een auto vanaf het toeristisch fietspad het GoJfpad in Vlaardingen de greppel in reed. Zij hielpen de bestuurder, een 48- jarige inwoner van Capelle aan den IJssei. uit het voertuig. Daar bij constateerden de agenten dat de man naar alcohol rook. De au tomobilist weigerde echter te bla zen, zodat op verdenking van het zwaarste promillage (3,0) proces verbaal is opgemaakt. Tevens werd zijn rijbewijs ingenomen. Bij een alcoholcontrole in Vlaar dingen op de Floris de Vijfdelaan. Hofïaan en Mr. L.A. Kesperweg zijn 350 bestuurders automobilis ten aan een ademonderzoek on derworpen. Vier kregen een rij verbod en proces-verbaal, vier an deren een bekeuring van 320 gul den en één bestuurder moest meteen zijn rijbewijs inleveren. Vlaardingen - De brand vrijdag middag in een woning aan de Af rol in Vlaardingen is aangstoken. Dat blijkt uit de verklaring van de 43-jarige bewoner, die zich bij de politie heeft gemeld. Hij zegt het vuur te hebben aangestoken. Na een eerste onderzoek ging de brandweer uit van kortsluiting in elektrische apparatuur. Door de brand liepen de benedenburen lichte waterschade op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1