Polderweg-bewoners willen niet weg voor Floriade P p- Rotterdams Oagblad EjX UIaA^u, Verkeersveilige drempels veroorzaken valpartijen Bouwplan De Drie Hoeven weer naar de tekentafel Bewonerscommissie: 'Iedereen weet dat een boer aan een boerderij zonder land niets heeft' UITVOERING WRAKKENWET Zijdeveld in race voor hoofd vereniging zonne-energie Gravin Aleidaschool ziet niet om in wrok Weekmarkt in tweeën geknipt BG 55 Kat mishandeld Raampje open: portefeuille weg Auto met valse kentekenplaten Bromfietsers op elkaar Achtervolging op strand Dominee vertrekt voor n warme optnsser.l - j-Nyrji Man rijdt in op agent Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel; 010-2340055/fax.: 4349754 i-'-ÜÜ* Schiedam - Bewoners en bedrijven van de Polderweg en om streken zijn tegen de plannen voor een Floriade net buiten Rot- terdam-Overschie, ten noordoosten van Schiedam- De Bewo nerscommissie Poldervaart en Omstreken vreest dat een groot aantal woningen en bedrijven moet verdwijnen voor het tien jaarlijkse spektakel van de Nederlandse Tuinbouvvraad. De lo catie Poldervaart is, gepromoot door Midden-Delfland, één van de belangrijkste kandidaten voor de Floriade in het jaar 2002. De bewonerscommissie zegt met .grote verrassing te hebben ken nisgenomen van de plannen voor de Floriade, zoals die onlangs in het Rotterdams Dagblad door het Projectbureau Floriade 2002 Mid den-Delfland werden gepresen teerd. „De voorlichter liet bij de presentatie na op te merken dat de bewoners van de Schiedamse Broekkade straks op de eerste rang zitten wat het uitzicht op de expositie betreft. Logisch," stelt de bewonerscommissie, „want voor de huizen en bedrijven daar is geen plaats meer in dit plan. Ze ontbreken er dus helemaal in. Ze moeten weg als deze locatie door gaat. Ze moeten dus weg voor een Floriade, nota bene." Onbehoorlijk De Bewonerscommissie Polder weg en Omstreken vindt het 'een kwestie van onbehoorlijk mana gement' dat zij dit uit de krant hebben moeten vernemen. „Voor enkelen hier in de buurt braken slapeloze nachten aan sinds be grepen werd dat hun heerlyke stekkie, compleet met huis- en tuindieren en daarmee ook hun woonplezier van de baan is als dit plan voor de Floriade wordt ge realiseerd." De bewonerscommissie vraagt zich af wat de gemeenteraad van Schiedam hier tegenover zal stel len. „Namens betrokken bewo ners verwachten wij dat alle ge meenteraadsleden met beide be nen op de grond blijven en het burgerlijke belang zullen laten prevaleren boven de geschetste aanleg van een tuinbouwtentoon stelling." Verder heeft de bewonerscom missie zich kwaad gemaakt over de volgens hun foute voorspiege ling van zaken door het project bureau. Daar werd gezegd dat er geen negatieve reacties waren ontvangen op de plannen, terwijl de bewonerscommissie op 12 juli vorig jaar al een bezwaarschrift heeft ingediend tegen de recon structieplannen voor dat gebied. En de toezegging dat de onteigen de boeren 'natuurlijk rustig in hun huis kunnen blijven wonen', is volgens de bewonerscommissie een dooddoener: „Wat aardig toch, maar helaas elke boer weet dat men aan een boerderij zonder land voor de bedrijfsuitoefening niets heeft." De invloed van Schiedam op de Floriade-plannen is overigens ge ring. Ambtenaren van de ge meente hebben wat kennis en ideeën aangedragen die in defini tieve- plannen zijn verwerkt. Daarbij is vanuit Schiedam aan gedrongen op ontsluiting van de Floriade op Rijksweg 13 (Rotter dam-Den Haag) en Oostabtspol- der, zodat de noord-oosthoek van Schiedam wordt ontzien. Maar verder zijn burgemeester en wethouders wei blij met een Flo riade'in het Poldervaart-gebied. Er wordt verwacht dat Schiedam een graantje mee kan pikken van de toeristen die de Floriade be zoeken. Schiedam - De eerste school dag bij de Gravin Aleidaschool in Schiedam-Oost is rustig ver lopen. .Het tumultueuze ver trek van directeur Will van Wijk heeft geen diepe wonden achtergelaten. „Niemand wil "omkijken in wrok. Er hangt een sfeer van: we gaan er met elkaar weer flink tegenaan," aldus directeur J. Boerlage Tijdens het afscheid van Van Wijk, op de laatste schooldag van het vórige schooljaar, lie- pen de emoties hoog op. Een kleine groep ouders kon het niet verkroppen dat heft vlak voor de vakantie werd meege deeld dat de zeer geliefde di recteur en docent, die ruim 25 jaar aan de school was verbon den, een andere baan had aan- genomen bij het Gilde. College. Van Wijk kwam tot deze beslis sing na een zeer moeizaam verlopen jaar door de fusie met 'zijn' Julianascbool en de Bea- trrxschool. In de vakantie zijn de gemoe deren blijkbaar flink bedaard, want de sfeer tussen het team en de ouders was-op de eerste schooldag uiterst vriendelijk. „Gelukkig wel, want dergelij ke toestanden als op die laat ste vrijdag hoop ik nooit meer mee te maken," reageert Boer- lage opgelucht. Wel hebben achttien leerlingen na het inci dent voor een andere school gekozen. „Daar staat tegen over dat we; veertien nieuwe leerlingen hebben mogen in schrijven, dus per saldo mogen we niet mopperen." Onduidelijk is of de directeur zijn post ook dit jaar moet de len met een collega. Het schoolbestuur beraadt zich momenteel over een mogelijke vacature. Als voorlopige oplos sing voor groep 7 is gekozen voor de tijdelijke aanstelling van een poolveivangster. Schiedam - In verband met de reconstructie van de Lange Kerkstraat in Schiedam wordt een deel van de weekmarkt tij delijk verplaatst naar de Grote Markt. Het is de tweede maal dit jaar dat ambulante handelaren met hun kraam moeten verhuizen. Eerder moest de markt van het Broersveld verdwijnen, omdat daar een alternatieve route werd aangelegd voor het bouwverkeer voor het nieuwe winkelcentrum. Het is de vraag hoe lang ge bruikt gemaald, wordt van het plein voor het stadhuis, want de directeur van de dienst Ge meentewerken heeft van het college de opdracht gekregen andere alternatieve locaties te zoeken voor het roarktgedeel- te op de Lange Kerkstraat. De straat wordt in de nabije toe komst afgesloten voor auto verkeer in verband met de te creëren winkelroute door de binnenstad. Wat betreft een nieuwe plek wordt gedacht aan het stuk van het Broérsvest tussen de Singel en de keerlus van de tramlijn. Ook het parkeerter rein bij het stadskantoor wordt als mogelijkheid genoemd. Door Sander Sonnemans Schiedam De verkeersdrempels die zo'n anderhalve maand gele den zijn aangebracht in het weg dek van de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan in Schiedam, blijken niet zo verkeersveilig te zijn als van tevoren werd aange nomen. Met hoge snelheid kan er absoluut niet meer worden gere den. Maar regelmatig veroorza ken de straatbrede verhogingen valpartijen waarvan al menig me nig fletser'het slachtoffer is ge worden. De 83-jarige K. Oosterholt is één van hen. Hij kwam eind vorige week met zijn snorfiets ten val door zo'n hobbel. De man maakte een lelijke smakker. Zijn neus werd verbrijzeld en moest in het ziekenhuis operatief op z'n plaats worden gezet. Zijn kunstgebit brak in stukken, de bril werd be schadigd en verder zat de krasse tachtiger onder de blauwe plek ken en schaafwonden. „Ik verloor bij één van die drem pels al bijna mijn evenwicht en juist toen ik dat hervonden had, ging ik overeen tweede hobbel en smakte ik tegen het wegdek," be schrijft de Schiedammer zijn bui teling. „Ik reed echt niet te hard want ik ging de hol op richting Vlaardingerdijk. Ik ben trouwens niet de enige die daar onderuit is gegaan. Mijn zus is daar ook al met haar fiets gevallen en ik heb gehoord dat meer mensen ons voor zijn gegaan. Familieleden hebben gezegd dat ik de gemeen te aansprakelijk moet stellen voor de schade. Maar ach. het is ge beurd en mijn fiets is nog hele maal heel. Alleen ik, hè. Ik was al niet knap en ben er bepaald niet mooier op geworden," lacht de Schiedammer. Ongelukken De drempels zijn door de gemeen te aangelegd op aandringen van de buurtbewoners om te voorko men dat er ongelukken gebeuren. Auto's reden met veel te hoge snelheden door de straat. Er wo nen aan het gedeelte van de Hon- nerlage Gretelaan ter hoogte van de Opstandingskerk veel gezin nen met jonge kinderen en bo vendien is er een schooi geves tigd. Tot aanrijdingen is het door die maatregel niet gekomen, doch het aantal valpartijen is niet meer op één hand te tellen. „Die drempels liggen hier pas een week of zes en elke week gaat er hier voor de deur wel iemand op z'n gezicht." zegt een bewoner. „Niet alleen met de fiets. Ook met brommers en scooters heb ik ze De drempels op de Honner lage Grete laan vormen lastige hm voor fietsers en bromfiet sers. Voor ve len is het een hele toer om bij het nemen van de hob bels het even wicht te be- m waren. Foto Roel Dijkstra hier onderuit zien gaan. Automo bilisten hebben er ook behoorlijk last van. Hardrijden is er niet meer bij, dat is een voordeel. Maar toch verkijken ze zich op die heuveltjes. Er zijn er al heel wat die hun uitlaat hebben verloren." Een jongen vult aan: „De eerste week heb ik al zo'n zes wieldop pen gevonden." Hoewel er geen snelheidsduivels meer door de straat komen, be twijfelen diverse bewoners wel of de gewijzigde verkeerssituatie de juiste oplossing is. Regelmatig wordt het trottoir gebruikt om de drempels te vermijden. Inmid dels zijn de belemmeringen, die voorheen dezelfde kleur hadden als de straattegels, wit geverfd. Maar ook dat schijnt niet afdoen de te zijn. Nog altijd 'struikelen' de twee- wieliers over de belemmeringen. „Er is naast de drempels welis waar ruimte voor fietsers, maar als je met je kind naast elkaar rijdt is die te smal," legt een vrou welijke passant uit. „Dan moetje plotseling achter elkaar gaan rij den en zo ontstaan dan ook weer gevaarlijke situaties." Een bewoonster: „We hebben zelf om die verkeersdrempels ge vraagd, maar niet om zulke hoge. Als je niet oplet word je zo met fiets en al gelanceerd. Van de waanzinnigen die hier met tach tig kilometer de bocht door ko men zeilen, hebben we gelukkig geen last meer. Daar was bet alle maal tenslotte om te doen. Maar er komen hier zo veel mensen ten val, dat ik me afvraag of het er al lemaal wel veiliger op geworden is." Volgens een woorvoerder van de gemeente zijn op de Honnerlage Gretelaan geen abnormaal hoge drempels aangelegd. „Ze zijn on langs wel gemarkeerd om ze op te laten vallen. Tot op heden hebben we overigens maar één klacht ge kregen over de hoogte ervan. Die was afkomstig van een bewoon ster, die met haar auto de drem pels niet kan nemen. Over valpar tijen is bij ons niets bekend. Daar om zijn er ook geen nieuwe maat regelen te verwachten." Maasland - Het tekenen van bouwplannen voor het woning bouwproject De Drie Hoeven in Maasland volgt elkaar in snel tempo op. Na de commissieverga dering van gisteravond kan pro jectontwikkelaar Van Mierlo aan de slag om het plan voor de vierde keer bij te stellen. Wethouder D. Hanemaaijer bleef ondanks de kritiek van bewoners en commissieleden nog steeds optimistisch over de haalbaar- beid. De portefeuillehouder voor ruimtelijke ordening gaat er nog immer van uit dat het plan op dinsdag 30 augustus door de ge meenteraad kan worden vastge- Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen heeft in zijn vergadering van 9 augus tus 1994 besloten op grond van de Wrakkenwet, zoals vastgesteld in Stb. 401 en nadien gewijzigd, dat berging en opruiming van het overblijfsel van de houten, voormalige loodskotter, met een lengte van 18 meter en een breedte van 5.40 meter, noodzakelijk is. Het overblijfsel van genoemd vaartuig bevindt zich thans in gezonken toestand in de Oude Haven te Vlaardingen, tegenover perceel Weslhavenkade 39. Berging en opruiming zal geschieden op een nader te bepalen datum. Belanghebbenden kunnen zich wenden tot de ha venmeester van de gemeente Vlaardingen, Hoflaan 27, 3134 AA Vlaardingen. Tel. 010-248.47.35. Het is verboden goederen van dit vaartuig te verwij deren zonder vergunning van de havenmeester. Het verblijf op of de toegang tot het vaartuig zonder vergunning van de havenmeester is verboden. Namens het college van burgemeester en wethouders. De havenmeester, S. van steld. Het gemeentebestuur heeft haast, omdat het de door de pro vincie toegezegde bijdrage van 1,6 miljoen wil veiligstellen. Op uitspraak van een door de VVD-fractie ingediende motie heeft de raad al eerder bepaald dat de Maaslandse bijdrage tot hooguit 750.000 gulden beperkt dient te blijven. Hanemaaijer: „Eigenlijk is het een gelopen race. We moeten alleen zonder struikelen over de eindstreep zien te komen, Er is geen weg te rug, want dat zou een heel dure zijn". Wat niet wegneemt dat het Maas landse college aanvoelt conces sies te moeten doen. De kritiek van omwonenden, die zich inmid dels hebben verenigd in een be langengroep, liegt er niet om. De bezwaren zijn voor een belangrijk deel gericht op de grote bebou wingsdichtheid van het plan, met alle gevolgen vandien. Bewoner J. Voogt maakte opnieuw van de gelegenheid gebruik het onge noegen te uiten. „De gemeente staart zich alleen maar blind op de provinciale subsidie. Het lijkt wel of de aantasting van de leef baarheidvan ons dorp geen einde krijgt," wees hy op recent gereali seerde en zwaar becommentari eerde bouwplannen als De Ber ken en De Woelige Halte. De projectontwikkelaar zal op nieuw moeten tekenen, want Hanemaaijer hield de commissie voor dat het college concessies wilde doen. Het aantal huizen zou van 32 tot 27 of 28 teruggebracht kunnen worden. Waarbij het uit gangspunt dan wel dient te zijn, dat de toegezegde subsidie van de provincie geen gevaar loopt. Ver moedelijk is dat bij vermindering van het aantal woningen niet het geval, omdat die bijdrage voorna melijk gekoppeld zou zijn aan het vertrek van het transportbedrijf Van den Akker. Met het uitkopen van dit bedrijf zou volgens Voogt een prijs van achthonderddui zend gulden zijn gemoeid. Op welke wijze de bebouwings dichtheid dient te worden ver minderd, staat nog open. De raadscommissie gaf vooral aan het aantal appartementen terug te willen, brengen. Vermindering van het aantal huizen leidt vol gens wethouder Hanemaaijer wel tot een wat hogere koopsom. Het opnieuw tekenen van het plan zou volgens de re"cries van PvdA en VVD aangegrepen moeten worden tot een aantrekkelijker geheel. „De architect die dit getekend heeft, heeft een absoluut gebrek aan fantasie," meende L. Lauw- aars (WD). „Dit is absolute ar moe, Een rij huizen langs een li- neaal getekend, is echt ver bene den de maat." Het terugbrengen van het aantal woningen zou kunnen betekenen dat de woningen ongeveer zesdui zend gulden duurder zullen uit vallen, als ook het wegvallen van vijfduizend gulden subsidie per appartement. Schiedam - Oud-wethouder ir. C. Zijdeveld van Schiedam is de belangrijkste kandidaat om de nieuwe leider te worden van de Internationale Vereniging voor Zonne-energie. Voorwaarde is dan wel dat het hoofdkwartier van deze wereldwijd opererende club in Nederland wordt geves tigd. Daarvoor voert de Schiedammer op het moment een sterke lobby, wat hem de af gelopen maanden naar New York en Nicosia (Cyprus) voerde. Na de eerste schifting van kandi daat-landen zijn alleen Neder land en Duitsland nog over. Eind oktober 'valt de beslissing. Een schatting van de kansen van Ne derland - en dus zijn nieuwe baan - durft Zijdeveld op het mo ment niet te maken. Zijdeveld is al sinds de jaren '70 actief in de Jritemationdev YerX' eniging voor Zonne-energie, 'waarvan 'bet;' hoofdkwartier nu/- nog in Australië is gevestigd. Hét was voor Zijdeveldéén van de belangrijkste bronnen'waar.;'hijX de kenraS vandaan haalde voor de woningen met zonnecoHecto-v;; ren die de' afgelopen jaren Schiedam - een voorloper op dat gebied - zijn gebouwd. Buitenwereld „De vereniging is nu nog vooral;, een orgaan.(vaar wetenschappers kennis en ervaringem uitwisse- len. Maar er; is besloten 'dat: zèX zich meer op de buitenwereld gaat richten. De aanwezige ken- nis moet worden uitgedragen en daarvoor wil men dichter bij de Ir. C. Zijdeveld 'Zendeling van de zon' Archieffoto Rotterdams Dagblad/Cees Kuiper besluitvormende organen zitten. De 'belangrijkste/zitten natuur- "lijk-in Brussel en New Yórk en daarom kómt dé hoofdvestiging in'Europa." y. Zijdeveld heeft in'aprilvan dit jaar afscheid genomen als wét- houder. Hij was toen metzijn twintig ihens^aren de'Iahgstót- tendé.dagelijksbestuurder in de Rijnmond. - Behalveals wethouder stondZij- develd vooral bekend als milieu- activist En meer toegespitst op zijn nieuwe aspiraties, werd hij wel eens 'Zendeling van de zon' - genoemd, XjXXfX Eén van',;debelangrijkste, 'rede-' i iien om natwintig jaah'dege- rmèente'politièk .'.vaarwelté: zeg- gen','was - dat' hij. alswethouder van een middelgrote gemeente - maar een heel bemerkte invloed 1 had op het milieu (in de wereld)." j Vlaardingen - De politie van Vlaardingen zoekt getuigen van de mishandeling van een kat. Zondagavond kwam het huisdier gewond de woning van zijn baasje binnenlopen. Een van de voorpo ten was ontveld en er moesten te nen worden geamputeerd. De die renarts heeft vastgesteld dat het beestje is mishandeld. Dat moet zondagavond rond acht uur op of rond de Lariksdreef zijn gebeurd. Schiedam - Een razendsnelle dief heeft gistermiddag kans ge zien een colbert uit een auto te stelen. De eigenaar had om twaalf uur zijn auto aan de Westmolen straat in Schiedam geparkeerd. De man had het voertuig wel afge sloten maar een open portier raampje over het hoofd gezien. Toen hij vijf minuten later terug kwam, was zijn jasje gestolen. Daarin zat een portefeuille met enkele duizenden guldens, au topapieren en bankpasjes. Schiedam - Op Rijksweg 20 ter hoogte van Schiedam zijn giste ren twee mannen uit een Alfa Ro meo gehaald omdat het voertuig valse kentekenplaten had. De nummerborden behoorden toe aan een Lancia. Van de twee inzit tenden van 19 en 24 jaar vertelde de jongste de eigenaar van de au to te zijn. Hij zei dat zijn voertuig was gestolen, maar dat hij het had teruggevonden en er maar een paar borden op had gedaan. Vlaardingen - Op de Vlaardingse Broekpolderweg zijn gistermid dag rond vier uur twee bromfiet sers in botsing, gekomen: Door een verkeerde inhaalmanoeuvre kwam een 38-jarige Vlaardingse op de verkeerde rijbaan te rijden. Daar reed ze op een 55-jarige vrouw uit Maassluis. Hoek van Holland - Twee mannen van 19 en 29 jaar uit Hoek van Holland hebben gistermiddag met een wilde rit over het strand geprobeerd uit de handen van de politie te blijven. Agenten zagen de twee zonder helm op een mo tor rijden en maanden hen tot stoppen. Het duo ging er echter met hoge snelheid over het strand vandoor. Aan het eind van de Ko ningin Emmaweg konden de mannen worden gegrepen door agenten die hen stonden op te wachten. Ze kregen een bon en moesten lopend naar huis. Hoek van Holland - Dominee H. M. de Braijn, predikant van de gereformeerde kerk in Hoek van Holland, heeft een benoeming aanvaard als arbeidspastor in de provincie Gelderland. Hij gaat wonen in Arnhem. De Bruijn is sinds september 1989 predikant van de gereformeerde kerk in Hoek van Holland. Hij blijft tot het eind van deze maand verbonden aan deze kerk. Zondag 28 augustus zal de afscheids- dienst worden gehouden samen met de Nederlands hervormde gemeente om tien uur 's morgens. Vrijdag 26 augustus wordt hem en zijn vrouw een afscheidsreceptie aangeboden in het kerkgebouw van 20.00 tot 22.00 uur. Dan kun nen gemeenteleden en andere be langstellenden persoonlijk al- scheid nemen. X'.-; Vlaardingen - Tijdens een ver keerscontrole dié de politie gis termiddag aan de Burgëmeester Heusdenslaan hield, is een 18-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden nadat hij op een agent was ingereden, Hij negeerde het stopteken en stuurde op een agent af. Op het laatste moment ontweek hij die en ging ervandoor. De politie zet te de achtervolging in en kreeg hem aan het Fontuinkruid te pak ken. De man had geen rijbewijs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1