'Provincie te laks in discussie flitstrein' I Rotterdams Dagblad Enthousiasme Iaat Russisch orkest koud Deelgemeente sluit 'gedoogzone' homo's in Kralingse Bos niet uit Spannend lego-avontuur telt 450.000 blokjes Handelaren in illegale software wacht procedure Milieufederatie wil meer aandacht voor milieu, natuur en woonkwaliteit E v 'Paktank moet zich houden aan lozingsvergunning' Beroofd door nep-bedelaar 'Projazzive' géén MTC-party Cafés mogen later dicht Grote namen in festival-bestuur 'Inzet duikers per helikopter' Bewegende spinnen en vogels. Een aapje dat ver veeld aan het rokje van een eilandbewo ner trekt en een geheim zinnige, rood gloeiende vulkaan, om geven door la va. Het lijkt al- Jemaal le vensecht, maar het is gewoon van lego en sinds gisterenmid dag te zien in De Bijenkorf. lego-blokjes, vertelt in twaalf'delen' het verhaal van professor 'Stanley en zijn assistent George die- ha te zijn ge land opeen tropisch ei- V land - tijdens hun zoek tocht naar èen verbor gen schat al lerlei avontu- ren. beleven. De tentoon stelling, sa mengesteld door De Bijen korf én Lego- Nederland, is tot en met 18 september te bezichtigen in de kelder van het waren huis! Foto Niéis van der Hoeven/ Zaterdag 27 augustus 1 Rotterdam Soms keihard, maar altijd zuiver, gaf één van de vijfhonderd orkesten van het Russische Ro de Leger gistermiddag een muzikale show weg op het Stadhuisplein. Het vrolijke, gediscipli neerde spel van de zestig muzikanten werd hier en daar aangevuld met danspasjes plus wat heupwiegende bewegingen. Steeds meer belangstellenden - jong en oud - schaarden zich rondom het orkestj enthousi ast applaudiserend en vol lof over het lunch concert dat het hartje van de stad ten deel viel. De muzikanten werden er niet warm of koud van. Uiterst geconcentreerd sloegen zij zich door het in totaal drie kwartier durende optre den heen. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad Den Haag/Rotterdam - Paktank Nederland BV zal zich bij lozin gen in de Derde Petroleumhaven aan de voorschriften moeten hou den die het ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft verbon den aan de lozingsvergunning. Dit heeft rechter mr. P. van Dijk van de Raad van State gisteren beslist. Paktank procedeerde donderdag bij de Raad van State tegen de nieuwe lozingsvergun ning die het ministerie heeft ver leend. De vergunning is afgege ven in verband met de ingebruik name van een waterzuiveringsin stallatie door Paktank. Het ministerie heeft het overslag bedrijf onder meer opgelegd er voor te zorgen dat zwarte lijststof fen, zoals cadmium en andere zware metalen en gechloreerde verbindingen niet in de waterzui veringsinstallatie terecht komen. De bacteriën in de biologische rei niger van de waterzuiveringsin stallatie zijn immers niet bestand tegen deze niet-afbreekbare stof fen en verbindingen, meent het ministerie. De zwarte lijststoffen mogen in beginsel niet worden geloosd in oppervlaktewater. 1 Paktank vindt het een onnodige en kostenverhogende hoeveel heid werk om uit de afvalwater stromen de zwarte lijststoffen en gechloreerde verbindingen te ha len. Het bedrijf wil met deze te lo zen stoffen onderzoek doen. De eis van het ministerie om de stof fen uit de zuiveringsinstallatie te houden blokkeert dit onderzoek, zegt Paktank. De woordvoerder van Paktank zei dat het erom gaat \vat er uiteinde lijk uit de pijp komt'. Het bedrijf moet de methode zelf kunnen kiezen. Paktank spreekt van de 'Paktankaanpak'. De woordvoer der van het bedrijf stelde dat Pak tank natuurlijk wel uitkijkt dat de eigen biologische reiniger niet door de verkeerde gifstoffen om zeep wordt geholpen. Rotterdam - Business Software Alliance (BSA), een organisatie die wereldwijd het gebruik van il legale software bestrijdt, over weegt een civiele procedure te starten tegen drie softwarepira- ten, bij wie afgelopen week door de politie een inval is gedaan. De invallen hadden plaats bij hande laren in. illegale software in Den Haag, Vlaardingen en Rotterdam. Volgens BSA is er met de arresta tie van de drie handelaren einde lijk een mogelijkheid geschapen voor de softwarebranche in Ne derland om verliezen van honder den miljoenen guldens goed le maken. Via de civiele juridische procedure hoopt BSA de piraten aan te kunnen pakken wegens overtreding van de Auteurswet. Dat een offensief tegen de illegale handel noodzakelijk is bleek on langs uit een onderzoek, waarin stond dat 78 procent van de ge bruikte software in ons land ille gaal is. Volgens BSA goed voor een schadepost van ruim vierhon derd miljoen gulden. In Europa bedraagt de totale schadepost zelfs negen miljard gulden. Rotterdam - De aanleg van een supporterstunnel die het Feyen- oordstadion verbindt met het na bijgelegen NS-station, staat op losse schroeven omdat de Neder landse Spoorwegen weigeren mee te betalen aan de aanleg er van. De NS heeft gisteren laten weten niet bereid te zijn 1,5 mil joen gulden bij te dragen aan de realisatie van de 'Kuip-tunnel'. Om een dergelijke bijdrage had den de directie van het. stadion samen met het Ontwikkelingsbe drijf Rotterdam (OBR) gevraagd. „De NS-directie heeft na lang be raad besloten niet aan de finan ciering van de supporterstunnel deel te nemen. Dit project kost alleen ir.aar geld en de NS kra gen er niets voor terug. In de commissie beveiligingsservices, waarin ook de spoorwegpolitie is vertegenwoordigd, is vastgesteld dat de veiligheid op en rond het Feyenoordstadion geen aanlei ding vormt om aan het project deel te nemen," verklaart NS- woordvoeïder K. Leering. Burgemeester Peper heeft zich inmiddels bereid verklaard de Nederlandse Spoorwegen ophel dering te vragen' over dit stand punt.Daarmee, rèagéërde Peper op een waarschuwing van de Rot-, terdamse politie, die voorziet dat. de veiligheid; rond hef transport, van grote groepen voetbalsup porters in het geding is als de supporterstunnel bij de Kuip er niet komt. Om Confrontaties met Feye- noord-supporters te voorkomen worden de fans uit de voetbaltrek nen nu nog door een haag van ME'ers, politiebusjes en agenten te paardover het voorpïein.naar het stadion geleid. „Met deze aanpak dupeer jé dë mehsèh die boven, óp. het Marathoriviaduct' soms een half uur. moeten wach ten," zegt hoofdinspecteur F. "\0sk- ser van bureau Groot IJsselmon- de. „Bovendien, en dat vind ik nog veel erger, creëer je een grimmige sfeer. En dat terwijl we juist streven naar een stadion' met een klantvriendelijk imago." Directeur J. van der Vegt van Stadion Feyenoord NV, die sa men met; het OBR talrijke--ge sprekken met de/NS hèëft gé-, - voerd,. toont zich verbouwereerd^ over de houding van deNS, „For meel hééft de NS nooit enige toe-, zegging gedaan om i;5.^rmljoeri 6 /gulden: bij te dragen aan. de tun- nel,.hêt.is altijd een verzoek van onze kant geweest/Maar Het is/ toch van de gekke dat de NS zich aan haar mede-verantwoordelijk heid voor de'veiligheid rond het./ /voetbal onttrekt; Dit is een. heel/.; '.slechte/beurt van'de^NS "/vindt;// Van der Vegt. Rotterdam - Een 53-jarige Rotter dammer is gisteren in zijn huis beroofd door een nog onbekende man, die zich had uitgegeven voor bedelaar. Het slachtoffer had de man meegenomen, om hem iets te eten aan te bieden. Terwijl hij in de keuken bezig was, ging de 'gast' er echter vandoor met een bankpasje en wat geld. De politie deelde in het centrum van Rotterdam overigens vijftien processen-verbaal uit aan 'echte' bedelaars, die zich wat al te op dringerig gedroegen. Dit heeft te maken met de deze week door de politie aangekondigde verscherp te aanpak van de overlast, veroor zaakt door bedelaars. Het publiek wordt geadviseerd geen geld meer te geven aan bedelaars, 'ook al is hun verhaal nog zo zielig'. Rotterdam - De jazz- en dance- party 'Projazzive' die vanavond in de Doelen plaatsvindt wordt niet (mede-)georganiseerö door MTC. Op de flyers van deze party staat echter vermeld dat de organisatie in handen is van Dancable Design (MTC) en het Doelencafé. Ted Langenbach, de grote man achter de ook buiten de stadsgrenzen be kende MTC-parties, meldde gis teren nadrukkelijk niets met de organisatie van Projazzive te ma ken te hebben: „Ze hebben de naam MTC zonder mijn medewe ten gebruikt." Langenbach vreest voor 'verwarring' onder het pu bliek, dat zou kunnen denken dat het hier' om een heel ander soort feest gaat dan in feite het geval is. „De eerstvolgende echte MTC- party is op zaterdag 17 september in het HAL-gebouw," zegt Lan genbach. Rotterdam - Horecabedrijven die meedoen aan het Heineken Jazz festival, dat gisteren is begonnen, hebben toestemming gekregen om tot vier uur 's nachts open te blijven. Een dergelijke'ontheffmg werd ook in alle voorgaande edi ties van het festival verleend. Het is de bedoeling om dat beleid voort te zetten onder de nieuwe algemene plaatselijke verome- ning (apv), die in horecakrinfen zwaar ter discussie staat vanwege de vastgestelde sluitingstijden. Rotterdam - Oud-wethouder mr. Mentink is benoemd tot voorzit ter van het eerste definitieve be stuur van de Stichting Rotterdam Festival. Het bestuur kent uitslui tend grote namen. De drie andere leden zijn voormalig stedebouw- directeur Bakker, VPRO-direc- teur Van Beers en voorzitter Van. Rijn van de Stichting Rotterdam Topsport. De SRF werd vorig jaar opgericht met als doel het stedelijk evene- mentenbeleid te coördineren en verder te ontwikkelen. Dit ge beurt 'op enige afstand'van de ge meente. Tot dusverre werd de stichting geleid door een interim- bestuur waarin de directeuren van drie gemeentelijke diensten zaten. Zij ook hebben de nieuwe bestuursleden aangezocht en voorgedragen. Die voordracht is inmiddels ovérgenomen door burgemeester en wethouders. Rotterdam - Het WD-raadsüd J. van Heest wil graag dat de Rotter damse brandweer onderzoekt of helikopters kunnen worden inge zet om duikploegen uit CapeÜe, Schiedam en Spijkenisse sneller in Rotterdam te krijgen. Sinds kort maakt de Rotterdamse brandweer gebruik van deze duikploegen, die door de grote af stand tussen de kazernes en Rot terdam te lang onderweg zijn naar de plek waar hun inzet ge wenst is. De Rotterdamse duikploegen werden in 1985 afgeschaft door de gemeenteraad. Brandweercom mandant J. Berghuijs heeft al Ia- ten doorschemeren dat hij niet gecharmeerd is van de suggestie van Van Heest. Hij verwacht wel dat er in de verre toekomst weer geld is voor Rotterdamse duik ploegen.!. Rotterdam - De Zuidhollandse Milieufederatie vindt dat het provinciebestuur zich in de discussierond de aanleg van de ho- ge-snelheidslijn (HSL) veel te laks heeft opgesteld. De aanpas singen op het voorkeurstracé van het kabinet, die Gedeputeer de Staten hebben voorgesteld, zijn volgens de federatie'te be perkt. In een brief aan Provinciale Sta ten schrijft de Zuidhollandse Mi lieufederatie dat Gedeputeerde Staten alleen hebben gekeken naar verkeersdoelstellingen en is onvoldoende gelet op de belan gen van milieu, natuur en woon kwaliteit. De federatie doelt voor al op de passages van de flitstrein door het Groene Hart, het Devel- gebied tussen Heerjansdam en Zwijndrecht en de Hoeksche Waard. „De reactie is veel te lijdzaam en te volgzaam," stelt de federatie. Er wordt verwezen naar een stu die van de Technische Universi teit Delft. Die heeft geopperd dat het bestaande tracé tussen Am sterdam en Rotterdam - met een aantal aanpassingen- een deug delijk alternatief is. Voor het ge deelte ten zuiden van Rotterdam tot aan Moerdijk dient nader on derzoek te worden verricht, op pert de Milieufederatie. Die stu die is nodig omdat het kwetsbare Develgebied en de Hoeksche Waard moeten worden ontzien, de Milieufederatie denkt daarbij aan verdergaande ondertunneling. Onderbouwing De Vereniging voor Natuur- en Milieubescherming Noordrand Rotterdam (VNMN) zegt in een reactie op de huidige HSL-plan- nen dat er een verdere onderbou wing nodig is van de voorstellen in vooral het gebied ten noorden van Rotterdam vanwege de mi lieu-effecten. De VNMN wijst op natuurgebieden als polder Schieveen, het reservaat de Ack- erdijkse Plassen, de Sehiezone, de Oost-Abtspolderen het gebied tussen de Overschiese Plasjes, hetZestienhovense Park, hetWil- genplaspark en het Schiebroekse Park. De vereniging vindt verder dat er pas een besluit over de HSL kan worden genomen als er meer dui delijkheid is over het Integraal Plan Noordrand Rotterdam (IP- NR), het nieuwe Rotterdam Air- port en sluiting van de huidige luchthaven. Provinciale Staten praten maan dag over de HSL in een gecombi neerde vergadering van de com- missies voor verkeer en vervoer, ruimtelijke ordening en volks huisvesting, groen en milieu. Op vrijdag 16 september buigen de staten zich in een plenaire bijeen komst over het flitstrein-tracé. Rotterdam - De deelgemeente Kraiingen-Crooswijk hoopt bin nen enkele maanden een plan klaar te hebben waarmee de over last van homofielen in een deel van het Kralingse Bos kan wor den teruggedrongen. Deelraads voorzitter E. Timmers-van Klink heeft van diverse kanten al tien tallen suggesties binnengekre gen om het bos veiliger te maken. „Als het aan mij ligt, zfin we deze winter al klaar," zegt ze. Als mo gelijke maatregelen noemt Tim mers-van Klink de totale of ge deeltelijke afsluiting van de Bea- trixlaan, het creëren van een ge doogzone voor homoseksuele mannen, het kappen van bomen, of juist het planten van bomen. Door bomen weg te halen kunnen grotere ruimtes worden gemaakt waar homo's gemakkelijk kun nen vluchten. Daar staat weer te genover dat deze open plekken erg in trek zijn bij exhibitionis ten. Dat Timmers-van Klink het idee voor een gedoogzone -de deel raadsvoorzitter spreekt van een 'ontmoetingsplaats' - noemt is opmerkelijk omdat ze in het Rot terdams Dagblad van gisteren een gedoogzone nog resoluut van de hand wees. Ze heeft gisterochtend een ge sprek gehad met het hoofd Open bare Orde en Veiligheid van de gemeente Rotterdam, mr." Beek man. Over de kritiek vanuit de gemeenteraad op het besluit van de deelgemeente om de Beatrix- laan 's avonds en 's.nachts af te sluiten zegt zij: „De ellende is dat de raadscommissie Openbare Or de en Veiligheid niet goed is geïn formeerd. Het afsluiten van de Beatrbdaan is slecht een maatre gel voor de korte termijn. We zijn wel degelijk bezig met een oplos sing voor de lange termijn." De politie van district Maas en Rotte staat volledig achter het voornemen van het dagelijks be stuur van de deelgemeente om een beleid op langere termijn te ontwikkelen. Volgens de politie is het instellen van een gedoogzone een belangrijke remedie tegen de overlast. Eerder bekritiseerde de politie het afsluiten van de Bea trixlaan. Binnen de politie leven talrijke ideeën over een veiliger inrich ting van het bos. „Daarbij denken we vooral aan infrastructurele maatregelen zoals het plaatsen van politiepraatpalen, zodat men sen alarm kunnen slaan. Ook zou het geen kwaad kunnen om meer vuilnisbakken neer te zetten," weet een zegsman. Verder is ge opperd om meer fietspaden door het bos aan te leggen, waardoor de sociale controle intensiever wordt. Alle suggesties worden be sproken in het overleg tussen de politie en de deelgemeente. World Show Treasure Huntsa mengesteld uit 450.000 Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1