Wa 9 Minister gaat in verzet tegen Spaland-Oost In volle vaart naar nat pak Omstreden autosloper moet bedrijf sluiten Extra raadsvergadering voor bouwplan afgelast Stichting Kroatië vindt onderdak in Vlaardingen Aannemer Peperstraat iegt schuld scheurende muur bij de gemeente Gebreken van De Hoekstee worden al jaren genegeerd genda «Sfe i i Reisagent boekt niet Conducteur mishandeld Bouw van '1250 woningen op de tocht door onduidelijkheid over vliegveld Werken naast uitkering Koperdieven gearresteerd Auto in brand Rotterdams Dagblad Maandag 29 augustus 1994 PP 1 Maasland - De voor morgen vastgestelde extra raadsverga dering over het bouwplan De' Drie Hoeven gaat niet door. Ook op 5 juli werd een extra vergade ring met als enig agendapunt het even ambitieuze als omstre den bouwplan geannuleerd. Aanleiding tot het schrappen van de vergadering is' het weer opnieuw tekenen en rekenen. Tijdens de onlangs gehouden commissievergadering werd enigszins gehoor gegeven aan .de wensen van de belangen groepering van omwonenden en de commissieleden om een an der plan voor de appartementen te ontwikkelen. Hoewel wethouder Hanemaaij- er verwachtte dat een nieuw plan op 30 augustus kon worden gepresenteerd, heeft projectont wikkelaar Van Mierlo toch wat meer tijd nodig voor nieuwe te keningen. Het appartementen torentje van acht eenheden zou verdwijnen, waarvoor er vijf of eventueel vier in de plaats ko men. Vermindering van het aan tal huizen betekent eveneens een ander kostenplaatje, en ook die berekening is nog niet rond. Volgens Hanemaaijer komt het nieuwe voorstel eerst op dins dag 20 september in de raad, na dat de raadscommissie voor ruimtelijke ordening zich ko mende maandag over de proble matiek buigt. Deze vergadering begint om 20.45 uur in het ge meentehuis. Vlaardingen - 'Samen sterk voor Kroatië' heeft een nieuw onder komen gevonden. De stichting gaat gebruik maken van de gym zaal aan de Baanstraat 4 in "Vlaar dingen, het verlengde van de Lijnbaanhallen. Op 12 september vindt de verhuizing plaats. Daarmee komt een einde aan een onzekere situatie die begin deze maand onstond toen de gemeente het huidige pand van 'Samen sterk voor Kroatië' aan de Reiger laan kon verkopen. Zonder dat op dat moment alternatieve behui zing beschikbaar was, kreeg de stichting te horen dat op 1 sep tember het voormalige schoolge bouw aan de Reigerlaan leeg moest worden opgeleverd. Voorzitter mevrouw N. van Eijk- Curac zat met de handen in het haar. Haar stichting biedt hulp aan duizenden vluchtelingen in het voormalige Joegoslavië. Het afgelopen jaar zijn vanuit Vlaar dingen liefst tweeëntwintig vrachtwagens met hulpgoederen die kant uitgestuurd. Een gesprek op 8 augustus tussen mevrouw Van Eijk en burgemees ter Stam leverde nog niks op. Maar nu blijkt dat de gemeente toch een plaats heeft gevonden om de stichting in onder te bren gen. ..Wij zijn dolgelukkig," zegt mevrouw Van Eijk. „Het mooiste is dat wij nu meer ruimte krijgen dan dat we ooit hebben gehad. Prachtig." Tot het einde van het jaar hoeft de stichting 'Samen sterk voor Kro atië' geen huur te betalen. Maar vanaf 1 januari 1995 wal de ge meente wel geld zien. Mevrouw Van Eijk hoopt door het vinden van sponsors genoeg geld bijeen te krijgen om die huur op te kun nen brengen. Er is inmiddels een speciaal gironummer geopend om de stichting te steunen. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen gaat haar instructies voor bouwplannen op moeilijke plekken herzien. Aanleiding is het ongeluk, vorige week, toen op de hoek van Hoogstraat en Peper straat bijna de muur van een oud pand instortte. De bouwer op die plek ontkent, dat dit een gevolg was van een fout van zijn mensen. Hij legt de schuld bij de gemeen te. Technisch directeur M. A. Breur van aannemingsmaatschappij A. Breur Zn uit Zwijndrecht zegt dat het wegzakken van de zij muur van kapperszaak 't Salon netje is veroorzaakt door een ver keerde inschatting van de situatie ter plekke door Bouw- en Wo ningtoezicht van de Dienst Stads werk. „Wij hebben gewerkt con form de afspraken met de ge meente, die destijds zelf voor de sloop van het naastliggende pand Breur verder: „Er blijkt onder die weggezakte muur in het geheel geen fundering te zitten. Die zij muur van het oude pand staat zo maar los op de grond, terwijl er in ons overleg met technici van de gemeente is uitgegaan van een Vlaardingen - De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de 43-jarige eigenaar van een Vlaardings reisbureau. De man wordt verdacht van oplichting en verduistering. Bij de politie zijn deze maand drie aangiften bin nen gekomen van mensen die bij de Vlaardinger een reis hadden geboekt, maar geen waar kregen voor hun geld. Zo was bijvoor beeld voor een retourbiljet be taald, maar bleek op de terugweg dat het vliegticket slechts goed was voor een enkele (heen) reis. Een andere gedupeerde heeft he lemaal geen reispapieren ontvan gen terwijl hij daarvoor wel had betaald. De reis bleek niet te zijn geboekt. De reisagent is afgelo pen week in zijn woning gearres teerd. Schiedam - Op het station Schiedam/Rotterdam-West is za terdagavond een treinconducteur door een reiziger met een cricket- 'bat geslagen. De aanleiding voor k de mishandeling is onbekend. De dader was een 25-jarige Amster dammer. diepgelegen fundering. In die we tenschap is afgesproken, dat wij tot aan de onderkant van de door ons te leggen fundering zouden weggraven en tot aan de bekis ting zouden aanstorten. Bij het weghalen van de grond, die daar jaren zo heeft gelegen, kwam nu beweging in die zijmuur omdat er geen fundering onder zit." De Zwijndrechtse aannemer, die de bouw van vijf appartementen en 230 vierkante meter winkelop pervlak op het zogenaamde fono- theekterrein voor eigen risico ontwikkelt, is in het algemeen niet te spreken over zijn ervarin gen met de gemeente Vlaardin gen. „Het is iedere keer wat. Ik mis het meedenken van deze ge meente." Breur, die zegt de appartementen en ook bijna alle winkelruimte al lang te hebben verkocht, somt zijn ervaringen in Vlaardingen op. „Met de gemeente, die samen werkte met de adviseur grondme chanica IGM, is eerst gekeken naar de toepassing van een nieu we funderingstechniek. IGM kreeg hiervoor rijkssubsidie omdat het een oplossing zou zijn voor allerlei moeilijk bereikbare plekken in binnensteden. De ge meente Vlaardingen wees het uit eindelijk af. Omdat je aan de Hoogstraat niet terecht kan met complete prefab heipalen hebben we het gebruik van koppelpalen voorgesteld, maar ook deze elders wel toegepaste techniek, waarbij palen de grond ingaan in delen en aan elkaar worden gekoppeld, werd afgewezen. Toen is gekozen voor boorpaien, waarvoor we een van Nederlands bekendste bedrij ven op dit gebied, Franki, inscha kelde. Zij zijn door de gemeente weggestuurd en wij moesten ver volgens weer een ander inhuren. De gemeente zit steeds als een bok op de haverkist en lijkt te ver geten dat bouwen een kwestie is van met elkaar werken en niet te gen elkaar." Eind vorige week hebben de eige naar van het getroffen pand, oud wethouder Van Roon en experts van verzekeringsmaatschappijen met de gemeente over het voorval gesproken. Na afloop van die bij eenkomst deelde W. Hartogh, hoofd van de afdeling ruimtelijke ordening, waaronder de bouwin- spectie valt, het besluit mee van de gemeente om de instructies voor bouwopdrachten op moeilij ke plekken nader te bezien. De eigenaren van de gedupeerde kapperszaak hebben inmiddels een advocaat ingeschakeld om hun belangen veilig te stellen. Binnenkort starten zij de onder handelingen over de hoogte van een schadevergoeding. In Schïedam-Kethelwerdgisterenhetkampioenschaptonnetjesteken gehouden. Meteenkïstop houten wielen in volle vaart van een glijbaan af, waar op driekwart van de afdaling, opzo'n drie me ter hoogte, een ring hangt die eraf moet worden gestoken met een korte polsstok. Om het voor het publiek leuk temaken zitdie ring vast aan een emmer, die natuurlijk vol is met water, dat de mees te deelnemers dan overzich heen krijgen. Danny van Vliet (foto) miste, maar Tom de Vette uitOver- scbïe wist - de stok stevig onder de oksels en met een scherp oog - de ring wel mee te nemen. Hij nam de titel over van tweevoudig kampioen Mario Keijzer. En omdat Kethel als enig dorp deze tra ditie nog kent, mag Tom zich meteen ook Nederlands kampioen noemen van de organisatie. Foto Peter Molkenboer Door Ben van Haren Schiedam - Werkzaamheden voor woningbouw in Spaland- Oost mogen niet beginnen, vindt de minister van Verkeer en Waterstaat, Ditdeel van noordelijk Schiedam ligt binnen de ge luidscontour van luchthaven Rotterdam en daarom is woning bouw er onmogelijk, redeneert hij. Bij de Raad van State heeft Rijkswaterstaat namens hem een verzoek ingediend om de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holand voor het bestemmingsplan Spaland-Oost te vernietigen. Rijkswaterstaat en de Rijkslucht vaartdienst zijn gezamenlijk in beroep gegaan tegen het besluit van GS om het bestemmingsplan Spaland-Oost (gedeeltelijk) goed te keuren. Hiermee zou de bouw van 1250 woningen mogelijk zijn. De twee rijksdiensten van het mi nisterie van Verkeer en Water staat menen dat het provin ciebestuur te hard van sta pel loopt. Provincie en gemeente stel len dat de feitelijke gege vens van de af gelopen jaren aangeven dat de herrie, veroor zaakt door het vliegverkeer op luchthaven Rotterdam (Zestien hoven), valt binnen de toegestane geluidsbelasting voor woonwij ken. De rijksdiensten beweren dat die stelling niet deugt. Hun rekenmodellen geven aan, dat bij wijziging van de samenstelling van de op Zestienhoven vliegen de luchtvloot en rekening hou dend met meer verschillen in de weersomstandigheden woning bouw in Spaland-Oost niet moge lijk is. Zolang over de toekomst van Zes tienhoven duidelijkheid ont- breekt moeten de in het Struc tuurschema Burgerluchtvaart vermelde geluidscontouren van 1988 worden gerespecteerd, aldus plaatsvervangend hoofdingeni eur-directeur van Rijkswater staat, ir. L. C. Bouter namens de minister van Verkeer en Water staat. Daarin past geen woning bouw in Spa land-Oost. Omdat hij van de gemeente heeft begre pen dat ze zo snel mogelijk met werk zaamheden in Spaland-Oost wil starten, heeft hij de voorzitter van de afde ling rechtspraak van de Raad van State gevraagd het besluit tot goedkeuring van GS voorlopig te schorsen. Het beroep dat GS doen op de re cente instemming van de presi dent van de rechtbank te Rotter dam met een woningbouwplan nabij Spaland-Oost. wijzen de rijksdiensten af. Een vergelijking tussen het bouwplan Koekoeks laan/Zwaluwlaan voor zes wonin gen is volgens Bouter niet te ver gelijken met een bouwplan voor 1250 woningen op een nieuw te ontwikkelen locatie. Hoek van Holland - De problemen met de fundering van het wijkge- bouw De Hoekstee in Hoek van Holland zijn al jarenlang bekend. Afgelopen week bleek bij onder zoek dat de fundering van het Een troep? 'Datis erdoor anderen neergezet,' verklaarde autosloper Montfoort bij de politie rechter, die gelastte dat het bedrijf in Schiedam dicht moet. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - De Schiedamse autosloper J. Mont foort moet zijn bedrijf aan de Nieuwe Waterwegstraat op slot doen. Zijn vergunning werd eer der al ingetrokken door de Raad van State. Vrijdagochtend bepaal de politierechter mr. F. J.W.M. van Dooren dat het bedrijf drie maanden moet worden stilgelegd. In die periode moet de sloperij worden ontruimd. De sloperij dient te worden geslo ten omdat de eigenaar ondanks waarschuwingen van de DCMR Milieudienst Rijnmond in strijd met verschillende milieuwetten is blijven handelen. Bovendien is het rondom de sloperij een enor me bende. Lekkende olievaten, oude accu's, LPG-tanks en vele andere zaken die niet bij een au tosloperij thuishoren, slingeren op het buitenterrein. Voor de in gang staat zo veel troep, dat de brandweer in noodgevallen niet eens de poort door kan. Omdat de situatie na de vele waarschuwin gen niet verbeterde, besloot de provincie Zuid-Holland eerder dit jaar de vergunning van de auto sloper in te trekken. Montfoorts hoger beroep bij de Raad van Sta te werd afgewezen. Het eerste jaar na de verhuizing van de Polderweg naar de Nieuwe Waterwegstraat draaide Mont foort overigens zonder vergun ning. Later, toen de sloper wel over de vereiste papieren be schikte, kreeg hij meermalen de DCMR over de vloer. Bij een con trole in februari van het vorig jaar bleken veel zaken met in orde. Op de sloperij werd onder meer kunststof-isolatiemateriaal van elektriciteitskabels afgebrand, waren meer dan twintig LPG- tanks opgeslagen, bleken accu's niet op de wettelijke wijze te zijn opgeslagen en waren verschillen de afvalvaten niet goed geeüket- teerd. Bij een hercontrole, een halfjaar later, kwam aan het licht dat de toestand alleen maar was verer gerd. De sloperij beschikte nog al tijd niet over vloeistofdichte vloe ren voor de opslag van vaten met remvloeistof en olie, accu's ble ken met te zijn opgeborgen m zuurbestendig materiaal en over al lagen grote hoeveelheden oud ijzer, aluminium en ander afval. Verder werd geconcludeerd dat motoren niet veilig waren opge borgen en één ervan olie lekte waardoor de bodem werd veront reinigd. Anderen Montfoort ontleende vrijdag voor de politierechter zelf verantwoor delijk te zijn voor de troep rond de sloperij. „Dat is er door anderen neergezet," verklaarde hij. „Ik heb meermalen de milieudienst gebeld met het verzoek de troep weg te halen, maar er kwam nooit iemand. Er ligt al drie jaar een stapel asbestplaten en nog steeds is het niet opgeruimd." „Maar als het spul met van u is," vroeg rechter mr. F. J. W. M. van Dooren. „waarom doet u er dan mets aan en laat u het staan? Dat is verbazingwekkend." Monfoort toonde een stapeltje fo to's met daarop het afval bij hem voor de deur. De rechter: „En dat is daar allemaal door anderen neergezet?" Het antwoord van de 47-jarige Schiedammer. „Ja De rechter weer: „U had toch ook mo toren en een oude koelkast buiten uw terrein opgeslagen?" „Dat is met waar," brieste de verdachte. „Maar in een eerdere verklaring." hield mr. Van Dooren hem vervol gens voor, „heeft u toegegeven dat één van de motoren olie had gelekt en u beloofde de rommel zo snel mogelijk op te laten ruimen." De behandeling van de zaak verliep ook al niet bepaald vlek keloos. De rechter werd steeds onderbroken door Montfoort. die telkens uitwijdde over de hele gang van zaken. Voor de rechter stond het echter als een paal bo ven water dat Montfoort in gebre ke was gebleven. „Daar hoef je geen milieudeskundige voor te zijn." Door officier van justitie mr. A.J.M. Kaptem werd een geld boete geeist van tienduizend gul den, waarvan de helft voorwaar delijk Voorts vond ze een voor waardelijke celstraf van een maand en sluiting van de sloperij op z'n plaats. Montfoort werd ten slotte nagenoeg conform de eis veroordeeld. Meen de boete werd teruggebracht tot 2500 gulden, waarvan 1500 gulden voorwaarde lijk. „Het bedrijf moet stil worden gelegd. Zo kan het niet langer," besloot de rechter. wijkgebouw ernstig is aangetast door betonrot, waarschijnlijk als gevolg van het gebruik van be paalde chemische droogmiddelen bij de aanleg van de vloer, nu zo r: achttien jaar geleden. Cor van der Hoeven, de vorige be heerder, heeft al vijfjaar geleden bij de raad voor de gemeentelijke wijkgebouwen aan de bel getrok ken. Toen al waren de eerste teke nen van verval te bespeuren in de fundering van De Hoekstee. Het wijkgebouw is later overgedragen aan de afdeling Hoek van Holland van Recreatie Rotterdam, die rechtstreeks onder de bevoegd heid van de deelgemeente ope reert. Jan Bekkers, opvolger van Van der Hoeven, schreef de laatste twee jaar tot twee keer toe een memo aan Jaap Piena, het toen malige afdelingshoofd van de dienst Recreatie. Hij uitte daarin zijn ongerustheid over de toe stand van de fundering, waardoor de vloer van het wijkgebouw hier en daar begon te wijken. Maar Piena. inmiddels vertrok ken naar de centrale dienst in Rotterdam, heeft de waarschu wingen kennelijk m de wind ge slagen. Er is in elk gevai niets mee gedaan. Zijn opvolger Han Wessels heeft wel onmiddellijk maatregelen ge nomen toer. de kwestie onlangs opnieuw aan de orde kwam. Bij een verbouwing in de hal van het wijkgebouw om de entree van de theaterzaal te verbeteren, werd geconstateerd dat de schade in korte tijd veel groter is geworden Wessels het een onafhankelijk onderzoeksbureau een inspectie uitvoeren en de bevindingen wa ren verontrustend. Het metaal m het beton is aangetast en uitgezet, waardoor het beton is gaan scheu ren en op sommige plaatsen afge brokkeld. Volgens een eerste rap port zou het zelfs noodzakelijk zijn het wijkgebouw geruime tijd te sluiten om de funderingen met behulp van spuitbeton te kunnen repareren. Die klap kwam hard aan bij de deelgemeenteraad en bij de medewerkers van De Hoek stee. Bouw- en woningtoezicht is in middels ingeschakeld. Het dage lijks bestuur van de deelgemeen te heeft in een extra vergadering beslist dat op korte termijn een nauwkeurig onderzoek zal wor- den uitgevoerd, dat moet leiden tot een plan van aanpak. In hoe verre de eventuele reparatie m een later stadium zal kunnen lei den tot overlast voor de gebrui kers, is op dit moment nog niet te zeggen De bouwkundige gebre ken zijn niet van invloed op de sporthal, die twee jaar geleden in gebruik werd genomen Maandag 29 augustus SCHIEDAM Maasboulevard. Circus Belli, 19.30u. Dinsdag 30 augustus SCHIEDAM Maasboulevard. Circus Belli, 16.15 en 19.30u. Podium. Jamses sie olv Donald, 21.00u. VLAARDINGEN Eendenkooi. Excursie. 19.00u. ROTTERDAM Dizzy. The Rhitm Doctors, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg Grz Halewijn, 20.15u. Openluchtbio scoop Museumpark. The Snap; per, 21.30u. Popular. Popifilm: William Castle-avond, 20.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Robin'* Hood Mannen in maillots?' (al) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15-9.45. Al hambra 2: 'The Beverly Hillbil lies' (al) dag. 4-6.45-9.30. do.vr.ma- .di.ook 1.15. Calypso 1: 'Four Wed dings and a Funeral' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Schind- ler's List' (12) dag. 8, do.vr.ma.di. ook 2. Calypso-3; 'The Aristocats' (al) dag. i. 15-4-6.45. 'Love and- ...Human Remains' (16) dag. 9.30 Cinerama 1: 'Beverly Hills Cop" III' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Speed' (12) dag. 1.154- 6.45-9.30 Cinerama 3: 'Naked Gun 33 1/3' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Maverick' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Bad Girls' (ai) dag. 1.15-4-6,45- 9.30. Corso: 'The Cüent' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do. t/m zo. 24, di- ,wo. 2. 'Mountain Gorilla' (al) do.t/ m zo. 1-3, di.wo 3. "The Fugitive' (12) dag. (beh.ma.) 6.45. 'Jurassic Park' (12) dag. (beh.ma.) 9.15. Lan-' taren alle zalen: Zapp-Jazz Part Three (16) zo.vanaf 3. Venster 1: 'Rebels of the Neon-God' (16) dag. (beh.zo.) 8. 'Die todliche Maria' (16) dag. (beh.zo.) 10. Lantaren/Ven ster 2: alle films (16) dag. (beh zo.) 7.30-9.45: 'SimpIeMerf do. 'Trahir' vr. 'Europa' za. 'Port Aperte' ma. 'Life on a string' di. 'Romance de Valentia'wo. Lantaren/Venster 3: 'Just Friends'(16) dag. 8,zo7oqk 10. 'La Ardilla Roja' (16) dag. (beh.zo.) 10. Lantaren/Venster 4: 'Abge- schminkt' (16) dag. (beh.zo.) 8-10. Lnmière 1: 'The Flintstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Beverly Hills Cop. 1117.(12).. dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.Ï5-4. Lumière 3'The Getaway' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'Stri king Distance' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.154. Rex: 'Insi de Little Annie* (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Nachtvoorslellingen: Lumière 1: 'Wolf (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: "The cowboy way' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: "The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Die Todli che Maria' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 2: 'Interrogation' (16) vr. 24. 'Step across the border' 16) za. 24, Venster 3: 'La Ardilla Roja' (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Abge- schminkt' 16) vr. za.00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Dc Aristokatten za.zo.wo. 1.15," Calypso 2: 'Du imelijntje' za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 2: 'De Aristokat ten' za.zo.wo. 1.154. Lumière 4: 'Duimekjntje' za.zo.wo 1.154. Schiedam - Een 24-jarige Schiedammer moet 8500 gulden ten onrechte ontvangen uitkering terugbetalen. De man heeft tus sen 1988 en 1991 een werkloos heidsuitkering ontvangen, maar daarnaast werkte hij ook via uit- zendbureau's. Dat heeft hij nooit opgegeven. Vlaardingen - Op de P. J. Troel- straweg in Vlaardingen zijn zater- nacht twee mannen gearresteerd op verdenking van het stelen van koperdraad uit een loods. Agen ten zagen dat een Vlaardinger en een inwoner van Delft (beiden 33 jaar) 54 bundels op een aanghang- wagen hadden geladen. Ze heb ben alletwee een bekentenis afge legd. Bovendien bleek het deel III op de voorruit van de auto vals. Dc wagen is in beslag genomen. Vlaardingen - De afgelopen nacht, even na twaalf uur, is op de Prinses Julianalaan in Vlaardin gen een auto in brand gevlogen. Dat gebeurde nadat de bestuur der, een 19-jarige inwoner van Maassluis, door nog onbekende oorzaak tegen een boom reed. De man wist zelf uit de wagen te klimmen. Omdat hij pijn aan de borst had is de man overgebracht naar het ziekenhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1