Fusie twee woningcorporaties Moeizame start Stadsgehoorzaal Billboards uit protest tegen wisselwoningen Verkeersdrempels toch vervangen Honderd arbeidsplaatsen Rotterdams Dagblad PW en Samenwerking willen samen verder met nieuw beleid Vermiste ingenieur gezocht met honden Hernieuwd onderzoek naar seksueel misbruik kinderen Tram straks dwars door kermis heen weg Uit Hoek van Holland september a.s, aan3jg|ïg| WfSSEt. Incidenten bij opening ABC Zeven aangiften van beroving Commotie bij milieucontrole Bekentenis Tank lekt m RW', Donderdag 15 september 1994 Vlaardingen De programme- ring voor de grote zaal van de i Vlaardingse Stadsgehoorzaal Avil nóg niet echt van de grond komen. Werden eenier al de pro- dukties My Fair Lady, Marco Tempest en "aline afgelast, nu krijgt het theater opnieuw te maken met een reeks afgelastin g-gen. „Een moeizame start van het seizoen," verzucht Sandor Gora van de Stadsgehoorzaal. „Het probleem is dat we al in januari de voorstellingen moeten boe- ken. Later blijkt dan dat sommi- ge produkties niet door kunnen gaan, waardoor wy vervolgens in de problemen komen. Maar het is geen ramp hoor, we begin nen alleen wat later met de grote zaal-prbdukties. Hans liberg is de eerste uitverkochte voorstel ling: 1 oktober aanstaande." Bij de 'oude' reeks afgelastingen waren de redenen als volgt: My Fair Lady bleek niet té passen pp het toneel van de Stadsge hoorzaal' Sin heel Nederland waren te wei- nig kaartjes verkocht voor de il lusionistenshow Marco Tem- pest, waardoor de show alleen in het buitenland is te zien. En Hans Dagelet kreeg de financie ring van de voorstelling !Céline' - niet rond. De nieuwe reeks afzeggingen werd geopend met twee voor stellingen van Joeka. De Stads gehoorzaal had geopteerd voor drie voorstellingen, maar kreeg er slechts één verkocht.Het grand cabaret diner met aanslui tend de Serpanties dat van avond zou plaats vinden, is ver plaatst naar 15 december. Niet alleen was er te weinig belang stelling voor het diner, ook de Serpanties hadden zelf interne problemen. 'Romeo Julia' door Rob van Houten, Teo Joling en Mark Kingsford stond gepland voor vrijdagavond, maar is afgelast omdat mimespeler Rob van Houten niet meer wilde mee werken. 'Basic Black' door Mar- jorie Barnes het Dolf de Vries Trio is van donderdag 22 Sep tember verschoven naar 11 maart 1995. Marjorie Barnes zou er nog niet klaar voor zijn. De laatste afgelasting betreft de Europese Theater. Voorleesdag op 9 oktober. Het Vlaardingse theater krijgt hier onvoldoende sprekers voor bijeen.. Vlaardingen Twee van de drie Vlaardingse woningcorpora ties willen fuseren. Woningstichting Samenwerking Vlaardin gen en Patrimoniums Woningstichting hebben na enkele vooronderzoeken geconcludeerd dat samenvoeging van de twee organisaties grote voordelen kan hebben. Fusie zou on der andere leiden tot een efficiënter beheer van de ruim acht duizend woningen die de twee corporaties samen bezitten. Sa menvoeging zou de corporaties verder het benodigde kapitaal verschaffen om als projectontwikkelaar op te treden Eén van de uitgangspunten bij de verdere fusiebesprekingen is be houd van de werkgelegenheid van de circa zeventig personeels leden. Het 'sociale garantiever- haal' voor werkgelegenheid is vol gens FW-directeur H. Visser een van de 'hobbels' die een definitief ja tegen de fusie nog in de weg kunnen staan. Ook over de finan ciële inbreng van de twee partijen wordt nog verder gepraat. Over de omvang van het gezamenlijke ka pitaal wil Visser geen mededelin gen doen. De nieuwe organisatie zal zich gaan richten op het beheren en bouwen van 'iets duurdere' huur- en koopwoningen. Volgens Visser is dat het voornaamste verschil met de activiteiten van de derde Vlaardingse corporatie, de Stich ting Woningbedrijf Vlaardingen, die hoofdzakelijk goedkopere huizen Scheert. Samenwerkng en PW denken bij nieuwbouw aan huizen met een kostprijs van maximaal 250.000 gulden. Visser: „We eaan geen. woningen bouwen van vier ton of meer. Dat zou een voor ons onaan vaardbaar risico met zich mee brengen. Lijd je verlies op een duur koopproject, dan zou je de kosten op je huurders moeten ver halen. Dat willen we voorkomen. Daarom zullen we geen optimale winst nastreven, maar enkel pro jecten met een ingecalculeerd ri sico ontwikkelen." PW en Samenwerking willen voorlopig niet de regionale markt op, maar hun activiteiten beper ken tot Vlaardingen. Daar valt volgens Visser de komende jaren genoeg te doen. Hij .verwijst naar het onlangs verschenen rapport van adviesbureau Kolpron over de volkshuisvesting in Vlaardin gen. Daarin staat dat veel huizen moeten worden opgewaardeerd, wil Vlaardingen geen stad worden met enkel woningen voor uitke ringstrekkers. De besprekingen tussen de twee corporaties moe ten eind dit jaar zijn afgerond. Dan zal voldoende duidelijk zijn of een fusie haalbaar is. Vlaardingen De familie van de vermiste TU-ingenieur Kees Brakman heefteen reddingsteam ingeschakeld. De groep van vijf mensen vertrekt maandag naar Oviedo in Noord-Spanje, waar de 51-jarige Vlaardinger op 8 augus tus voor het laatst is gesignaleerd. Bij de zoekactie worden honden ingezet, In de omgeving van de Picos d'Europe zijn inmiddels alle berg- posten gealarmeerd. „Er is sneeuw op komst, maar kennelijk gaan daar nog steeds mensen wandelen," aldus woordvoerster Olga Wens van de faculteit Mate riaalkunde. Iedereen die het gebied in gaat, krijgt een beschrijving van Brak man mee. „Het zou kunnen dat Kees Brakman ergens met een gebroken been ligt. Als hij water bij de hand heeft, kan hij best een paar weken in leven blijven. En het schijnt er nog niet te hebben gevroren," aldus Wens. „Maar er kan ook iets ergers zijn gebeurd. Hoe langer het gaat duren, des te groter die kans is." - De TU onderhoudt nog steeds in tensief contact met een werkne mervan Hoogovens, die in Noord- Sp; .iije werkt. „Hij zou adverten ties en oproepen in lokale kranten plaatsen, maar dat is vanwege al lerlei feestdagen nog niet gelukt. Ons is nu verteld dat morgen de °erste berichten over Brakman in de pers staan," aldus Wens gister middag. Ook de Spaanse televisie zal de vermissing binnenkort on der de aandacht brengen van het publiek. De zaak Brakman vertoont tot dusver grote overeenkomsten met die van pastor Jan Hopman uit Overveen. De 53-jarige Hop man maakte in juli—eveneens in z'n eentje een voettocht door Umbrië in Italië, toen hij spoor loos verdween. Kort voordat fami lieleden en kennissen de geeste lijke wilden gaan zoeken, werd hij dood gevonden. Hij bleek te zijn uitgegleden op een berg. Schiedam Op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan in Schiedam worden binnenkort toch nieuwe verkeersdrempels aangelegd. Die toezegging heb ben de bewoners van een gemeen te-ambtenaar gekregen. Ze zijn inmiddels in het bezit van teke ningen waarop de drempels zijn aangegeven. Het verwijderen van de hobbels heeft de gemoederen aardig beziggehouden. Eerst wer den de drempels aangelegd voor de verkeersveiligheid. Auto's re den veel te snel door de straat, waar veel gezinnen met jonge kin derelf wonen. Maar door de steile hindemissen kwamen regelmatig fietsers ten val. Op hoog niveau werd beslist de drempels daarom maar weer weg te halen. De bewoners dachten dat er ande re voor in de plaats zouden ko men. Een gemeentewoordvoerder verklaarde echter eerder deze maand dat er geen geld was voor nieuwe drempels en dat de hob bels er voorlopig niet zouden ko men. Tegen dat bericht in kreeg A. Ham, de bewoonster die des tijds een handtekeningenactie startte om de verkeersdrempels voor de deur te krijgen, gisteren toch een nieuwe situatieschets in de bus. Daarop staan vijf ver keersdrempels aangegeven. Toch is ze niet helemaal tevreden. De hobbels komen volgens haar niet op de juiste plaatsen te liggen. „Drie zijn er gepland op het stuk je Honnerlage Gretelaan tussen de Burgemeester Troelstralaan en Burgemeester Stulemeijer- laan. De andere twee komen ter hoogte van onze woningen naast dienstencentrum De 4Molens te liggen," legt ze uit. „Op die ma nier kunnen de automobilisten op het tussenliggende gedeelte van de straat toch nog flink gas geven. En dat is juist bij het kruispunt waar veel kleine kinderen over moeten steken. We hebben zeven dagen de tijd om op het plan te reageren. We gaan dan ook zeker voorstellen om één van de drem pels te laten opschuiven naar dat kruispunt." protestbord ging gister avond aan de Frieslandlaan de grond In. Later werd er ook een zelf bij de Lepe laarsingel neergezet. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Asielzoekers? Die zijn welkom in Vlaardingen. Maar ze in geclusterde wisselwoningen huisvesten? Dat nooit. Zo luidt kort gezegd de visie van de werk groep De Hoevenbuurt in Vlaar- dingen-Holy. Het plan van.de gemeente om tij delijke woonruimte te creëren voor asielzoekers in de Holywijk sloeg vorige week in als een bóm bij de bewonersvereniging. Ter stond werd een werkgroep in het leven geroepen die alle ontwikke lingen op de voet volgt, de buurt bewoners op de hoogte houdt en alternatieven zoekt. De actievoerders laten er geen gras over groeien. Eind vorige week werd gestart met een enquê te onder zo'n twaalfhonderd huis houdens. Het resultaat daarvan wordt bin nenkort overhandigd aan het ge meentebestuur. Sinds gister avond wordt het standpunt van de Hoevenbuurt ook nadrukkelijk in de betrokken wijken geventi leerd. Twee enorme billboards bij de rotonde op de Lepelaarsingel en de Frieslandlaan laten daar over geen twijfel bestaan: 'Wissel woningen tussen ons groen? Nooitdoen!' „Waarom wisselwoningen? Er staan in de woonkrant genoeg huizen waar geen belangstelling voor is," meent werkgroep-voor zitter H. Kuyper. Verantwoordelijk wethouder A. Kool zegt daar niet van op te hoog te te zijn. „We moeten 214 status houders huisvesten. Die zijn we gens de druk op de bestaande wo ningvoorraad heel moeilijk onder te brengen. Omdat over deze kwestie nog discussies gevoerd moeten gaan worden, vind ik het plaatsen van die borden vrij voor- Rotterdam Officier van justitie mr. M. Timmers moet een nieuw onderzoek instellen naar het sek sueel misbruik van een Vlaar- dings jongetje door de 26-jarige pedofiel J.K. Tegen de Rotter dammer, die in Vlaardingse zwembaden meerdere slachtof fertjes maakte, werd twee weken geleden tbs en anderhalfjaar cel geëist Tot een uitspraak kwam het giste ren niet. De rechtbank besloot de zaak aan te houden om de officier in staat te stellen meer bewijsma teriaal boven water te krijgen. Het gaat om het misbruik van een jon getje dat volgens raadsman mr. S. R. Bordewijk niet bewezen kon worden. „Uit de stukken blijkt niet dat er een klacht van de ouders van het slachtoffertje is," reageerde de advocaat gisteren. „Daarom heb ik tijdens de zitting de rechtbank gevraagd de officier van justitie in dat geval niet ontvankelijk te ver klaren. De officier bepleit^ daar op aanhouding van de zaak zodat de ouders opgeroepen kunnen worden en alsnog een klacht kun nen deponeren. Kennelijk heeft de rechtbank dat verzoek gehono reerd." De Rotterdammer zou zich in de zomer van 1993 te buiten zijn ge gaan aan ontuchtige handelingen met meerdere jongetjes. Daarvoor koos hij de Vlaardingse zwemba den. Hij nam ze mee naar de kleedruimte waar hij ze vroeg zich uitte kleden. Ook betastte hij zijn slachtoffertjes in hun zwem broek. Als beloning kregen ze een snoepje. Soms dreigde hij met een mes of een oudere broer die aan krachtsporten deed, als ze over zijn handelingen aan ande ren zouden vertellen. De zaak kwam tenslotte aan het rollen na dat vijf kinderen het seksueel misbruik toch opbiechtten aan hun ouders. De zaak wordt aangehouden tot 30 september. Even zag het er naar uit dat de Schiedamse Branders feesten, die komend week einde van start gaan, het zon der de traditionele kermis moesten stellen. De ver trouwde plek, het Emmaplein, is momenteel immers een grote bouwput. Na veel wik ken en wegen werd besloten het pretpark, zij het in afge slankte vorm, te verplaatsen naar de Broersvest. Dat was in vervlogen tijden ook de kermis-locatie. Maar toen was de situatie wel even an ders. Er reed bijvoorbeeld geen tram. Nu wel. En die kan niet even een straatje om. Hij rijdt straks dwars tussen de attracties door. Daarom zijn uit veiligheidsoverwegingen aan weerszijden van de tram baan hekken geplaatst en is de Broersvest de komende twee weken afgesloten voor autoverkeer. Foto Roei Dijkstra Hoek van HollandTransport Tra ding Boon gaat weg uit Hoek van Holland. Daarmee gaan ruim hon derd arbeidsplaatsen verloren in het 9.232 inwoners tellende dorp. Transport Trading Boon is de laatste en meest arbeidsintensie ve werkmaatschappij van Trans port Trading Group die verhuist. Boon wordt overgebracht naar de gloednieuwe vestiging in TieL Eind oktober zal de verhuizing plaatsvinden. Transport Trading Group (TTG) neemt dan in Tiel een nieuwe loods in gebruik met een opper vlakte van 12.000 vierkante meter en ruimte voor 17.000 pallets. On geveer half december zal dit com plex een directe aansluiting krij gen op het spoorwegnet. „We gaan in Tiel de krachten bun delen met zustermaatschappij Transport Trading Logistics," zegt algemeen directeur B. Peters vanTTG. „Deze plek ligt centraal in Neder land. Niet alleen de spoorwegaan sluiting is belangrijk, we liggen er ook vlak langs de rijksweg. Van uit dit geografisch gunstige punt gaan we een breed logistiek pak ket aanbieden op het gebied van distributie en warehousing, als mede op het gebied van interna tionaal vervoer over de weg en per spoor." Transport Trading Boon en Transport Trading Logistics kun nen in Tiel beschikken over zo'n tachtig voertuigen. Over het ver lies van de ruim honderd arbeids plaatsen in Hoek van Holland merkt Peters op: „Zeker de ruim tachtig chauffeurs die bij ons in dienst zijn kunnen mee naar het nieuwe bedrijf. Omdat zij toch de hele week op de weg zitten, zijn de consequenties voor hen niet zo groot. Met het administratief per soneel ligt dat wat anders. Zjj kunnen in principe mee naar Tiel, maar dat zal in de praktijk beteke nen dat ze moeten verhuizen, want heen en weer reizen t"r;sen Hoek van Holland en 'Hel is nau welijks mogelijk." Het bedrijf zal worden voortgezet onder de verzamelnaam TTG Tiel. Daarmee is de naam van op richter Boon na ruim honderd jaar geheel uit het bedrijf verdwe nen. Transport Trading Logistics in Mijdrecht is inmiddels ook al naar Tiel overgeplaatst. De hol ding in Amsterdam zal eveneens worden opgeheven en onderge bracht worden bij het zusterbe drijf in Edam. „In plaats van op vijf punten in het land, zal het werk zich dan concentreren op twee plekken, namelijk in Tiel en Edam. Om mee te blijven gaan in de ontwik kelingen is het nodig om de werk zaamheden zoveel mogelijk op de gunstigste plekken te concentre ren," aldus Peters. Schiedam De opening van het ABC-complex aan de Lange Kerk- straat in Schiedam is gisteren niet vlekkeloos verlopen. Er deden zich twee incidenten vo^r waarbij de hulp van de politie, de brand weer en de GGD moest worden in- geroepen. Omstreeks drie uur bleef de lift met daarin negentien klanten - onder wie vijf .kleine kinderen - steken. De storing, uit eindelijk verholpen door de brandweer, duurde veertig minu ten. Omstreeks dezelfde tijd werd in het warenhuis van Albert He- ijn, Blokker en C A een 61-jari- ge vrouw uit Nunspeet onwel. De vrouw werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zij had vermoedelijk een lichte her senbloeding. Vlaardingen Naar aanleiding van een oproep in de krant heb ben vijf personen zich gemeld bij de politie die zeggen het afgelo pen weekeinde in de Holywijk met geweld te zijn beroofd. Zon dag wérden twee 18-jarige Vlaar- dingers en een Schiedammer van 19 jaar'aangehouden op verden king van drie berovingen. Ze te kenden drie mensen van hun flets te hebben geschopt in een poging hen van hun portemonnee te be roven. Inmiddels heeft de politie nog vijf aangiften binnen gekre gen en zijn twee nieuwe verdach ten gearresteerd. De yijf straatro vers hebben bekend in wisselen de samt nstelling mensen met ge weld van hun geld té hebben be roofd. De opbrengst ging op aan drugs en drank. Tevens werd door het onderzoek een eerdere ge welddadige diefstal opgelost. De twee 18-jarige Vlaardingers gaven toe op 8 augustus in de Banka- straat een vrouw te hebben be-' roofd. Omdat het slachtoffer geen geld bij zich had, eiste het tweetal een pakje sigaretten op. Schiedam Juist op het moment dat twee medewerkers van de Mi lieudienst Rijnmond DCMR en een agent in burger een milieu- controleuitvoerden bij een bedrijf in de 's-Gravenlandsepolder, kwam een agressieve man binnen die zonder aanleiding alle aanwe zigen begon uit te schelden. De onbekende, naar later bleek een 39-jarige Rotterdammer, zwaaide met een lange dopsleutel. Hij be dreigde eerst de directeur van het bedrijf, en vervolgens de agent in burger. De laatste kreeg een steen naar het hoofd geslingerd en werd daarna bedreigd met een priem. Daarop trok de agent zijn pistool, De man werd gearresteerd, naar het bureau gebracht en later na verhoor weer vrijgelaten, Het mo tief voor zijn agressieve gedrag is niet bekend. Vermoedelijk was de Rotterdammer geestelijk labiel. Vlaardingen/Schiedam—Een 26-ja- rige Rotterdammer, die dinsdag rond middernacht door de Vlaar dingse politie op verdenking van een poging tot inbraak werd aan gehouden, heeft bekend. Hij had aan de Reigerlaan een ruit van een woning ingeslagen om bin nen te kunnen komen. Een buurt bewoner zag de man aan het werk en belde de politie. Die arresteer de de inbreker voordat hij zijn. slag kon slaan, In Schiedam werd bij twee flatwoningen aan de Bur gemeester van Haarenlaan inge broken. In een geval werden de daders, twee onbekende jonge-; ren, betrapt door een buurvrouw. Zij vluchtten zonder buit. Verder op werd een voordeur openge broken. Weggenomen werden een videorecorder en twee bankpas sen. De dader vond de bijbeho rende pincode, Nog dezelfde mid; dag werd een flink bedrag afge schreven. Schiedam—De Milieudienst Rijn mond DCMR en de reinigingspo- litie zijn op zoek naar de eigenaar van een vervuilende olietank, die. gisteren werd aangetroffen op een terrein aan de Parallelweg. De tank, door een onbekende op het braakliggende terrein gedumpt, lekte een nog onbekende vloeistof; die al ongeveer 80 vierkante me ter grond had verontreinigd. j.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2