Bewonersvereniging knokt door tegen psychiatrisch centrum Mantels k Coats 9Heulen' in Hoekse Krimsloot staan op instorten mm Stokoude kat dankt leeftijd aan goede band met baasje De blaadjes vallen Buurthuis Nieuwland gaat verhuizen Marion Bloem in bieb Buslijn 126 anders Milieustraat voor gescheiden afval Geld voor reparatie van De Hoekstee genda bezorgd? Rotterdams Dagblad Woensdag 21 september 1994 Als dc blaadjes van de bomen vallen, gaan de mensen raar doen. Ze zeggen dingen die ze in het voorjaar nooit zouden zeggen; ze doen dingen die ze 's zomers nimmer durven uitvreten en ze breken ver houdingen af, die 's winters, ais het buiten vriest dat het kraakt, moeiteloos stand houden. Zowel in Vlaardingen als Schiedam zijn recentelijk heel wat blaadjes gevallen: voorzitter Pim Flach van de stichting Haringen Bierfeest is van zijn stoel gestoten; in Schiedam dreigden vier PvdA-raadsleden op te stappen en zijn drie bestuursleden daadwerkelijk vertrokken en in Vlaardingen is net royement van de dissidente PvdA-rcadsle- den Leo ten Have en John Ranshuijsen aanstaande. Wat me bij conflicten altijd opvalt, is dat je als buitenstaander zelden te weten komt wat er nu aan precies aan de hand is. En voor zover het "we! duidelijk is, gaat het altijd om mensen die elkaar niet kunnen uitr staan, en/of om kleine dingen. Zelden gaat het om belangrijke inhou delijke zaken. Wanneer stapt bijvoorbeeld een Vlaardingse politicus nu eens op omdat de gemeente 7 miljoen gulden over de balk heeft gesmeten met al dat nutteloze gereorganiseer? Schiedam spant werkelijk de kroon. De bende van vier praat met het bestuur. Op tafel staat een schaal met broodjes, belegd met kaas en schouderham, Een van de dissidenten grijpt naar.de schaal. ,Afbiij- ven, sist de voorzitter, „die zijn voor ons.'Trekt de dissident zijn por- temonnee: „Ik wil er wel voor betalen.'Voorzitter: „Helemaal niet, an- ders hebben wij niet genoegT Vraagt de dissident, die kan tellen: „Hoezo, eten jullie dan vier broodjes per persoon? Maar ook Vlaardingen kan er wat van. 'Voorzitter Pim Flach gewipt' meldde de krant. Niet door Miss Haring en Bier, maar door de rest van het bestuur. Waar gaat het om? Terwijl de andere bestuursleden met een rood potlood de tik- en taalfouten in de notulen van de laat- ste bestuursvergadering aanstreepten, zat de doortastende Flach op het terras, van een bekend etablissement met zijn draagbare telefoon van alles en nog wat te regelen. Tja, zo'n dadendrang moet natuurlijk bestraft worden. En dan hebben we nog het duo RanshuijservTen Have. In de aanloop van de verkiezingen beloofde Ten Have gouden bergen aan de Vlaar dingse ouderen en sporters. Dat is mooi, maar sindsdien incasseert - hij trouw zijn maandelijkse raadsvergoeding en heb ik hem op opval lende initiatieven nog. niet mogen Betrappen. Misschien moet hij weer eens die gewiekste reclamejongen consulteren; die hem eerder met een opgeblazen reclamecampagne in het pluche hield. De blaadjes vallen en de kopstukken ook. DICK VAN DER LÜGT Het 30-jarige lustrum is het laatste wijkfeest dat Buurthuis Nieuwland vanuit de Albardastraat en de De Wildestraat organiseert. In de zomer van 1995 ver huist de stichting naar de nieuwbouw aan het Dr. W. Dreesplein, op de hoek van de Mg. Nolenslaan en de Parkweg. Het feest op zaterdag 24 september is be stemd voor iedereen in de wijk Nieuwland. Belang stellenden kunnen tussen 12.00 en 13.00 uur hun ei gen voertuig versieren. Om 13.00 uur begint het feest met een optocht, inclusief drumband Juliana, vanaf het buurthuis naar het Dr. W. Dreesplein. De hele dag vinden in en rond het 'oude' buurthuis allerlei activiteiten plaats, zoals een ritje in een paardetram. en een peutertheater. De paardetram vervoert be langstellenden naar het Dr. W, Dreesplein, waar ar chitect B. de Jel en aannemer A. Verschoor rondlei dingen geven over het bouwterrein. Volgende week houdt het buurthuis een open week. Marion Bloem is morgenavond vanaf acht uur te gast tydens een schijjversavond in de Stadsbibliotheek aan de Waalstraat. In de centrale bibliotheek is een tentoonstelling te zien over fantasy-boeken. Filiaal-, Holy exposeert teken- en schilderwerk. De Babberspolder-bieb heeft tentoonstellingen over Frankrijk en - speciaal voor kinderen - een tentoonstelling over pesten en plagen. In de Westwijk is een postertentoonstelling over mensen uit andere culturen die kijken naar Nederlands gedrag en gewoontes. Op de jeugd afdeling is een presentatie van kiassieke jeugdboeken, onder meer van Kruimeltje. Door Sander Sonnemans Schiedam Hoewel de directie van psychiatrisch centrum Jo ris de omwonenden van het nieuw te bouwen complex te ken nen heeft g'egeven dat niet kan worden getornd aan de bouw plannen, blijft de bewonersvereniging toch proberen daarin veranderingen aan te brengen. Men wil dat de bouwplannen worden gewijzigd om de gevreesde overlast tot een minimum te beperken. De bewonersvereniging BON (Be woners Omgeving Noletstichting) is van mening dat het nieuw- bouvvcomplex van Joris het leef milieu in de buurt op onaanvaard bare wijze zal aantasten. Parkeer en verkeersoverlast, aantasting van de privacy, waardedaling van de huizen en schade aan de wo ningen door het sloop- en bouw- verkeer. Dat zijn de grootste vraagtekens die door de bewoners bij de komst van de psychiatri sche inrichting worden geplaatst. Voorts spreken de bewoners hun bezorgdheid uit over de mogelijke psychologische invloed op kinde ren na confrontaties met 'loslopende patiënten'; De directie van Joris heeft tijdens de 'diverse voorlichtingsbijeen komsten nog altijd niet de angst van de bewoners kunnen wegne men. Ze zeggen nu al last te heb ben van patiënten die weglopen uit het tijdelijke onderkomen van Joris in het Noletziekenhuis. Dat kan, meent de BON, straks vaker voorkomen als Joris zich er met een open afdeling vestigt. Bewaakte ingang „Met een open inrichting kunnen de patiënten gaan en staan waar zc willen," zegt BON-woordvoer- der S. A. Bijl. „Daarom hebben we het voorstel gedaan de gebouwen aaneen te schakelen zodat één centrale bewaakte ingang kan worden gerealiseerd. Dan kan in de gaten worden gehouden wie de inrichting verlaat. Het is tenslotte een open inrichting. De patiënten kunnen gaan en staan waar ze wil len." Hoewel het merendeel van de be woners ervan overtuigd is dat Jo ris er sowieso zal komen, stelt ad vocaat mr. D. Cleton die door de BON in de arm genomen, alles in het werk de bouw af te wenden. Zij heeft namens de BON en een vijftal particuliere cliënten het college verzocht geen bouwver gunning te verstrekken. Op de plek van het te slopen Noletzie kenhuis zou voor wat betreft de betrokken bewoners desnoods wel huisvesting voor ouderen, eventueel in combinatie met een verpleeg- of verzorgingstehuis, gerealiseerd mogen worden. Móchthet college toch kiezen voor de psychiatrische kliniek, dan dient volgens Cletons cliën ten aan de nieuwbouw wel een aantal eisen te worden verbon den. Ze willen onder meer dat het ter rein om de inrichting door een singel wordt afgeschermd van de wijk en dat aan de kant van het Julianapark een bewaakte ingang komt te liggen. Zo wordt voorko men dat weggelopen patiënten re gelrecht de wijk in wandelen. Par keergelegenheid dient op het Jo- ris-terrein zelf te worden gecre- eerd. Bezoekers van het Schie- landziekenhuis veroorzaken nu al een zware belasting, die van de bewoners niet nog groter mag worden. Inmiddels heeft Joris toegezegd de ligging van het geplande com plex te willen wijzigen. De woon gebouwen verschuiven ruim vier meter richting Stadhouderslaan waarmee ook de ingang een stuk verder van de woningen aan de Dr. Noletstraai komt te liggen. Enquête Uit een enquête, enige tijd gele den gehouden onder de buurtbe woners, is haar voren gekomen dat 21 procent van de ondervraag den last heeft gehad van Joris-pa- tiënten die momenteel in het No- letgebouw worden verpleegd. Het is al meermalen voorgekomen dat weggelopen patiënten een huis binnen zijn gegaan en niet meer wilden vertrekken. Eén bewoner heeft een keer iemand naakt over de vloer gehad en bij een ander is een keer 's nachts een patiënt door een ruit gelopen. Voorvallen die voor een zekere spanning in de wijk zorgen. „Ik heb van de zomer nog meege maakt dat er bij mij ineens ie mand in de tuin zat en niet meer weg wilde." zegt een bewoonster. „Die man zei al jaren in ons huis te wonen." Een buurvrouw: „Het aantal zelfmoorden zorgt natuur lijk ook voor een bepaalde sfeer. Als je dochtertje thuiskomt met het verhaal dat er een lijk in de singel heeft gelegen, moetje maar afwachten welke invloed dat op zo'r '-.md heeft" BON-woorvoerder Bijl tenslotte: „Het geldende bestemmingsplan biedt de gelegenheid een psychi atrische inrichting te bouwen. Maar gezien de te verwachter problemen zullen we alle protes ten die we kunnen laten horen, aanvoeren." Door Leen van Ooijen Hoek van HollandTwee oude wa terdoorgangen. die onder de Nieuwlandsedijk bij Hoek van Holland lopen, staan op instorten. De ruim tweehonderd jaar oude 'heulen', zoals de watergangen worden genoemd, zijn opgetrok ken uit kleine, gemetselde steen tjes. In de loop van de jaren is door de constante waterstroom het cement tussen de stenen weg gesleten. Een flink deel van de doorgang is al ingestort, doordat de hoeveelheid water die er door heen stroomt veel groter is dan oorspronkelijk was berekend. Het Hoogheemraadschap van Delfland wil de heultjes nu ver vangen door betonnen of plastic buizen. Daarmee zou een van de oudste stukjes Hoek van Holland definitief verloren gaan. De Hoek se deelgemeenteraad heeft dan ook grote bezwaren tegen de ver vanging van de watergangen zo als door Delfland voorgesteld. Maar het Hoekse college ziet geen kans om een financiële bijdrage van enkele tonnen te leveren om de 'heulen' terug te brengen in de oorspronkelijk staat. Ook de ge- Maassluis Buslijn 126 rijdt sinds deze weck een gewijzig de route, waardoor het NS-station Maassluis niet meer wordt aangedaan. Wel stopt de bus bij station Maassluis-West, zodat een betere aansluiting mogelijk is op de treinen in en uit de richting Rotterdam. Richting Rotterdam gaat lijn 126 vanaf de Maasdijk de Dr. Albert Schweitzerdreef op. Via de Stadsmolen, Lijsterlaan en Merellaan rijdt de bus naar het NS-station Maassluis-West. Vanaf daar gaat lijn 126 via de Uiverlaan terug naar de Westlandseweg. Maassluis heeft onlangs een milieustraat iri ge bruik genomen waar het door de burgers aan geboden grofvuil gescheiden kan worden inge zameld. De milieustraat maakt deel uit van de nieuwe huisvesting van stads- en milieubeheer aan de Heldringstraat. Bij speciaal ingerichte depot kan in het vervolg naast klein chemisch afval en grofvuil ook an der afval worden gedumpt. Er zijn voorzienin gen voor papier en karton, herbruikbaar hout, puin, ijzer en metaal en gft-afval. Binnen af zienbare tijd komen ér ook glasbakken te staan. In de milicustraat kan men op doorde weekse dagen maar ook op zaterdag terecht. De Hoekse deelgemeenteraad stelt ƒ16.000 be schikbaar vooronderzoek naar 'betonrot' in de fundering van De Hoekstee. Onlangs werd ge constateerd dat de fundering van het wijkge- bouwyrij ernstig is aangetast. De betonrot zou onder de kleedkamers achter dc grote zaal het ergst hebben toegeslagen. In afwachting van eén definitief herstelplan wil de deelraad nog eens ƒ25.000 beschikbaar stellen voor eventu ele noodmaatregelen. Daarmee voorkomt men bat het wijkgebouw gedurende langere tijd ge sloten zal moeten worden. MODEHUIS Wieopmekismatgen nieuws mantel of ml, is, op zoet nam Alfa. Wonts modehuis Alfa heeft een onge ëvenaarde col lectie. lm bij voorbeeld ée merken Jobis, HenselS, Mortemen, Classic, Mama etc. Broersvest 109 -113, SCHIEDAM Telefoon: 010 - 426 03 99 Ook op maandagmiddag en donderdagavond geopend. meente Rotterdam heeft laten we ten niet bereid te zijn veel geid te steken in de renovatie. Ondanks de inspanning van een aantal mensen ziet het ernaar uit dat de gemetselde poortjes in de Krimsloot binnen afzienbare tijd worden vervangen door moderne buizen die goedkoper zijn, maar die Hoek van Holland wel zullen beroven van een van de weinige historische plekjes. De waterdoorgangen in de Krimsloot ter hoogte van de Hii- woning werden gebouwd in 1778 door Leendert van Geest, eige naar eri bewoner van de oude Hil- woning die in 1946 werd gesloopt. De bouw van de watergangen was nodig om het water uit de polder af te voeren in de richting van de Oude Maas. De doorgangen lie pen onder de Nieuwlandsedijk door. De heulen, lagen binnen het per ceel van de Hilwoning, een boer derij die in 1770 werd gebouwd, maar ze dienden louter en alleen ais doorlaat van water uit de Nieu- welandsepolder door de Nieuw landsedijk en door de kade van de huidige Krimsloot richting het Oude Vioeigat en uitmondend in de Oude Maas. In de heulen waren kerende deu ren aangebracht om bij opko mend tij te voorkomen dat zout water de Nieuwlandsepolder zou binnendringen. Bij slecht weer had de zee namelijk in dit gebied nog vrij spel cn de Nieuwlandse dijk. nu een bekend recreatiege bied, had toen nog een taak als waterkering. De heulen hadden geen functie als brug, want wegen waren er niet. In die tijd had het Hoog heemraadschap van Delfland nog geen bemoeienis met dit buiten dijks gebied. In 1861 verwierf de familie Van Rijckevorsel de Hil woning met bijbehorende gron den, wateren en dus ook de heu len. Verslaafden Vervolgens werd de gemeente Rotterdam in 1960 eigenaar van het geheel inclusief de heulen. De gemeente speelde met de gedach te om in de Hilwoning een 'reso- cialisatiecentmm' te vestigen voor ex-drugsverslaafden. Maar dat'project werd afgeblazen na een grote protestactie van de Hoekse bevolking. In 1977 kwam de polder Nieuwland en dus ook Vanaf de kant is goed tezien dat het cement tussen de stenen van de heulen grotendeels is wegge spoeld en dat de muurtjes op instorten staan. Foto Westlands Fotoburo Buiten-Nieuwland onder het vol ledige bestuur en gezag van het Hoogheemraadschap van Delf land. De heer Nic. Sosef jr. werd in 1985 erfpachter en zakelijk gerechtig de van de opstallen. Het onder houd van de heulen berust echter volgens Sosef bij het Hoogheem raadschap, want die instantie is onderhoudsplichtig. Sosef heeft inmiddels aan diverse instanties brieven en rapporten gestuurd, maar ook die hebben geen effect gehad. De huidige staat van de water doorgang is bijzonder slecht en wanneer er niet spoedig wordt in gegrepen dan gaan de heulen waarschijnlijk verloren. De toe stand van de twee heulen is niet alleen toe te schrijven aan achter stallig onderhoud, maar vooral aan de wijze van bemalen van de Krimsloot tussen de Nieuwland- semolen en de Nieuwe Waterweg. De uitbreiding van de glastuin bouw in het Kapittelland en het Bagijneland heeft ertoe geleid dat inplaats van de toegestane 25 ku bieke meter per minuut de stroomsnelheid is toegenomen tot 55 kubieke meter per minuut. Daardoor is er een versnelde slij tage opgetreden in de waterdoor gang, die bestaat uit kleine ge metselde steentjes. Het metsel werk slijt er tussen uit waardoor een van de heulen op instorten staat. Studie Inmiddels studeert het Hoog heemraadschap al tien jaar op een oplossing. Die zou gevonden kun nen worden in de vorm van een 'by-pass', een betonnen buis waar door een deel van het water afge voerd zou kunnen worden. Maar in feite is het voor de heulen al te laat. Alleen een uitgebreide reno vatie zou nog kunnen helpen, maar dat wordt een zeer kostbare geschiedenis. Er wordt gesproken over honderdduizenden guldens. Het Hoogheemraadschap is niel bereid dat geld op te brengen, wanneer er een veel goedkopere oplossing is via een andere water- doorlaat. De deelgemeente Hoek van Holland heeft geen geld om een deel van de renovatie mee te betalen. Het Westlands Centrum voor Streekhistorie heeft al in 1985 de noodklok geluid. Van die zijde werd gewezen op de hoge land schappelijke waarde van de Krimsloot in zijn huidige vorm. 'Het behoud van het landschap is ondenkbaar zonder de beide sluisjes en het daarbij behorende water in de onmiddellijke omge ving, van dc Hilwoning. Nieuwe watergangen kunnen de huidige landschappelijke waarde niet eve naren, laat staan vervangen', vindt het bestuur van het West lands Centrum voor Streekhisto rie. Inmiddels gebeurt er niets cn het verval gaat door. Vanaf de kant is goed te zien dat het cement tus sen de stenen grotendeels is weg gespoeld en dat de muurtjes op in storten staan. Woensdag 21 september SCHIEDAM H. Hartkerk. Openbare repetitie Schiedams Mannenkoor Orpheus. 20.00u. MAASSLUIS Schuurkerk'. Beethoven II (film), 20.30 uur. ROTTERDAM Luxor Theater. The sound of Mo town. 20.15u. Museumpark. Cen tral Park. 21.30u. The Act. Jam ses sie, 22.00u. Ahoy'. éoxette, 20.00u. Café Floor. Heieen Live, 21.30u. Groove Garden. What's Cookin, 21-OOu. Sorbonre. Patrick van der Hoeven, 22.00u. Zaal De Unie. Off Screen, 20.30u. Donderdag 22 september SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. VLAARDINGEN Bibliotheek Waalstraat. Schrijver savond met Marion Bloem, 20.00u. Stadsgehoorzaal. Trespass (film), 14.00 en 20.30u. Maijorie Barnes (one-woman show), AFGELAST. Gro te Kerk. Orgelconcert. 12.45u. ROTTERDAM Luxor Theater. The sound of Mo town, 20.15u. Museumpark. Cen tra! Park, 2G.30u. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z. Caribe Festival Rotterdam, 20.30u. Gr.z. Alvin Ailey American Da nee Theatre (New York), 20.15u. Groove Garden. The Groove Band Some FunkY, 21.00u. St.Laurenskerk. Middagpauze concert, 12.45u. Plan C. Seven Ele ven, 22.00u. Rotown. Tom Robin son, 22.0ÜU. Kl.z. Earliest Date of Release, 20.30u, Nederlands Ar chitectuurinstituut. Sculpture City Conference, 20.00u. Popular. Co medy Explosion, 21.D0U. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'The Three Musketeers' (12) dag. 11.45- 2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Naked Gun 33 1/3' (al) dag. 4- 6.45-9.30, do. ook 1.15. Calypso 1: 'Wolf (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: 'The Last Seduc tion' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: love trouble' (12) dag.' li 15-4-6.'45-'9.30. Cine rama 2: 'Four weddings and a fune ral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 3: "Beverly Hills Cop III' (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Schindier's List' (Ï2) dag.'2-8/Ci nerama 5: 'The Cowboy Way' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Clearand Present Danger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do. 2. 'Mountain Gorilla' (al) do.3. Tree Willy' (al.) dag. 7. 'Jurassic Park' (12) dag. 9.15. Venster 1: 'Theo van Gogh's 06' (16) dag. 8-10. Venster 2: 'Memo- rias del Subdesarollo' do.8. 'Lucia' wo. 7.30. Venster3: 'El Pajarode la Felicidad' (16) dag. 7.30. 'Abge- schminkt!' {16} dag. 10. Venster 4: Wanima divisa in due' (16) dag. 7.30. 'Desperate Remedies' (16) dag. 10. Lumière 1: The Flintsto- nes' (al)dag. 1.15-4-6,45-9.30. Lu mière 2: The Client" (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: The Geta way' (16) dag. 6.45-9.30, do. ook 1.15-4, Lumière 4: 'Striking Distan ce' (12) dag. 6.45-9.30, do. ook 1.15-4. Rex:'Hot Lips'(18) dag.van- af 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Speed" (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Bel 010 - 4004.444 en 't komt in de bus! U kunt bellen: maandag t/m vrijdag van 18.00 -19.00 uur en zaterdag van 14.00 -16.00 uur. Dagblad Door Arjen van den Oever Schiedam Veel .Schiedammers hebben hem al gezien, likkend aan een ijsje met de zonnebril op. 'Hij' is de kat Koekie, die sinds 1972 deel uitmaakt van het ge zinsleven van de familie Ras. Koe kie is ruim 22 jaar oud. Een unie ke leeftijd voor een diersoort, die weliswaar negen levens heeft, maar waarvan de meeste niet ou der worden dan 16 jaar. Zijn hoge leeftijd heeft hij niet te danken aan gezonde eetgewoon tes. Koekie heet namelijk niet voor niets Koekie. „Ik heb hem die naam gegeven omdat hij dol is op koekjes en appeltaart. Hij is er mee opgegroeid," vertelt bazin Celma Ras. Tegenwoordig eet de nestor een ander menu; een mengsel van pap en tot moes ver werkte sardientjes. Koelde eet mee aan tafel, al valt hy soms wel eens van de stoel. Celma Ras voert hem als het even kan hoogstpersoonlijk. „Die vis stinkt verschrikkelijk. Soms lijkt het net alsof er een complete boot lading sardientjes naast ons huis is gelost. Als mijn man zo zou ruiken, had ik een echtscheiding aangevraagd. Van Koekie accep teer ik het. Op zich is dat heel vreemd, ja." In de loop der jaren heeft Koekie een forse gestalte gekregen. Afge lopen zomer ging hij voor het eerst met de familie Ras mee naar Portugal, waar de weldoorvoede kat erg opviel. „Portugese katten zijn heel dun. want zij krijgen heel weinig te eten." zegt Celma, „Koekie stond erg in de belang stelling. Hij is gefilmd en gefoto grafeerd, terwijl er naar al die an dere katten niet omgekeken werd. Raar dat mensen zo kunnen reageren." Niet alleen door zijn vrij forse bouw valt de oude kat op. Ook Celma Ras over de 22-jarige Koekie: 'Van hem accepteer ik al les.' Foto Roet Dijkstra draagt hij vaak een zonnebril. „Koekie houdt er van om lang in de zon te liggen, dus om zijn ogen wat rust te gunnen héb ik een zon nebrilletje aangeschaft. Met pola riserende lenzen." Gezien zijn hoge leeftijd is het niet verwonderlijk dat Koekie last heeft van ouderdomskwaaltjes. „Hij is vrijwel doof cn lopen doet hij niet veel meer. want zijn poten worden stroever. En hij heeft last van epilepsie gekregen." Daarom werkt de kat tussen zijn maaltij den de nodige medicijnen naar binnen. Koekie is niet de enige viervoeter in huize Ras. Er loopt ook een kat rond van twee jaar, die luistert naar de naam Spookie. „Omdat hij "s nachts ontzettend tekeer kan gaan." De jongere broei' van Koekie zelf. Poes, heeft ook bij de familie gewoond. Hij is op de res pectabele leeftijd van 16 jaar over leden. Het geheim van een lang kattele- ven wil Celma Ras wel vertellen: „Het allerbelangrijkste is de band tussen kat cn baasje. Dat houdt meer in dan iedere dag een bak voer neerzetten. Je moet ze bezig houden, anders kwijnen zij weg. Ik ben heel vaak met onze katten bezig, doe spelletjes met ze. Zo blijven zij actief."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1