'Ondernemers zijn over het algemeen veel te naïef Reisjes Particuliere rechercheurs pakken criminaliteit in bedrijfsleven aan 'Visiteclub is gewoon een dagje uit' genda Geld voor Singelkerk Busexcursies langs nieuwbouwprojecten Componistenwijk te gast in Turkse moskee WAAR WONEN NOG OP SPELEN LIJKT, WAAR STARHEID VOOR BEWEGING WIJKT! Valutazwemmen in Dol-fijn Plan voor hergebruik historische kleding Kleine crimineeltjes In opdracht van de directie betreffende de voorraad van GROOTHANDEL/IMPORTEUR, zal a s. ZATERDAG 24 SEPTEMBER te VLAARDINGEN, een ZEER BELANGRIJKE PUBLIEKE VERKOOP worden gehouden. De totale voorraad, groot 9438 artikelen, t.w. voor plusminus 975.000.--, dient ten geide gemaakt te worden. Te koop is ondermeer lederen en suede dames/heren/kin derkleding, sportieve en klassieke fietsen, slaapkamer textiel en tal van andere goederen. Alle artikelen worden verkocht met extreem hoge kortingen. Deze voor particulieren zeer interessante onderhandse verkoop vindt plaats in: Hoek Röntgenstraal/ ZATERDAG 24 SEPTEMBER Verheijenstraat 14 VAN 11.00-.17.00 UUR VLAARDINGEN nu 17.90 Rotterdams Dagblad t-'A 's Vrijdag 23 september 1994 Een schoolreisje naar de Bedriegertjes was een van mijn eerste echte uitstapjes. Een heerlijk dagje uit. Met de hele school in drie bussen vertrokken we vanaf de Willibrordusschool aan de Vlaardingse Bos- laan. Brood van huis mee en wat toffies van het Snoepje van de Week van De Gruyter. Een prachtdag moet het geweest zijn, want ik kan me - zij het vaag - er nu na 45 jaar nog pleziertjes met nat voetenwerk en ruig speeltuingebeuren van herinneren. Beter zelfs dan van het misdie naarsreisje ppder leiding van kapelaan De Greef en koster Broek mans, waar ik in 1952 bij was volgens oude foto's. De omstandigheden in de daarop volgende na-oorlogse jaren heb ben geleid tot vele daagjes uit. Reisjes, voor mij onder meer georgani- seerd en waarbij op den duur het meenemen van brood en toffies niet 'meer nodig was. Zelfs reisjes van meerdere dagen kreeg ik later aan- geboden als uitje. Er is heel veel veranderd in die betrekkelijk korte tijd sinds ik mijn eerste echte reisbelevenis had. Tot aan dat eerste schoolreisje was ik 'jpog nooit echt weg geweest. Vakanties vierden we thuis. Pas later "Volgden logeerpartijen bij familie in het Gooi, waarheen werd gereisd op de fiets. Oh ja, ook was er een kostreisje met dq logger waarop "'mijn oom schipper was. Vakantiereizen per vliegtuig, een weekendje of weekje weg naar het ^buitenland. Het is nu heel gewoon geworden. Het aanbod voor een dagje uit is overstelpend. Zelfs politieke partij en houden zich ermee bezig, bleek me deze week, Ook de Socialisti- lsche Partij. Leden van die dub kunnen zich bij hun afdeling melden - om een dagje naar Den Haag te gaan, waarbij dan de Tweede Kamer zal worden bezocht. De leden van de Industriële Kring Gaardingen, de club van ondernemers, die met het tot 'Onze vtouw in Den Haag' benoemen van Agnes van Ardenne haar nauwe band met het CDA verraadt, zij n door diezelfde Agnes uitgenodigd om 14 november met 150 personen in de Tweede Kamer ontvangen te worden. Dat CDA heeft, meldt de nieuwsbrief van de Vlaardingse afdeling, nog veel meer reismogelijkheden. Er bestaat zelfs een CDA-reisbu- reau Dordrecht, dat behalve tochtjes naar Den Haag reizen naar Europese instellingen in Brussel en Straatsburg organiseert. Secretaris Adri Westdijk^de Jager meldt graag liefhebbers voor een -excursie van een middag, een dag of meerdere dagen te noteren. Kiet-CDA'ers kunnen mee als introducé. „Dankzij verschillende subsidiemogelijkheden zijn de kosten veelal beperkt," lees ik. nWïe betaalt dat allemaal? r BEN VAN HAREN Schiedam Met gepaste trots werd begin deze week door het pa rochiebestuur van de Singelkerk kenbaar gemaakt dat vele instellingen financiële middelen hebben vrijgemaakt voor de restauratie van de basiliek. In het artikel dat woensdag in deze krant verscheen, werd gepubliceerd dat een inzamelingsactie onder de burgers ook het nodige geld had opgeleverd. Door het wegvallen van een nul werd abusievelijk gemeld dat het om een bedrag van 75.00 gulden ging. Dat be drag klopt niet. De actie heeft 75.000 gulden opgele verd. TJegemeenteSchiedam-verzorgt morgentijdens de ;'landèlijke gemeënte'da'g; busexcursies naar nieuw- bouwprojecten in de stad. Het thema van de gemeen tedag is dit jaar Bouwen en Wonen. Medewerkers van de gemeente verteilen tijdens de excursies het een en ander over de achtergronden van de nieuw bouwwijken. Ook kunnen burgers rondkijken op een expositie in het Stadskantoor. De bewonerscommissie Beethovenlaan biedt alle be woners van de componistenwijk morgen de gelegen heid de Turkse moskee naast het politiebureau van binnen te bekijken. Om 14.30 uur wordt daar een rondleiding gegeven en zal de imam van de moskee eventuele vragen beantwoorden. Na afloop is er een ^bijeenkomst in de ontmoetingsruimte waar thee jwordt geschonken. De rondleidirg is gratis. Door Jelle Gunneweg SchiedamDe Ferrari van Magnum is bij Nederlandse detec tives een simpele Opel Astra. En waar de speurneuzen van Miami Vice worden omringd door mooie meiden en opereren temidden van glimmende wolkenkrabbers, werken de recher cheurs van beveiligingsbedrijven het liefst op de achtergrond in onopvallend driedelig-grijs. Sensatie is de Nederlandse bevei ligingsbranche vreemd. Speur- neuzen-in-spé die teveel hebben gekeken naar politieseries op tv. wordt dan ook aangeraden naar een andere baan uit te kijken. Over het algemeen gaat de voor keur uit naar rustige, integere, bijna saaie types, die wel behept zijn met een enorme dosis creati viteit en inventiviteit. „Het gaat in deze branche namelijk nooit zo als je denkt," weet Richard Fran ken uit ervaring. Franken is onlangs aangesteld als bedrijfsmanager van de recher che en adviesdienst Precon. Deze in Schiedam gevestigde onderne ming houdt zich onder meer bezig met recherche- en beveiligings werkzaamheden —middels on derzoek, advisering en oplei ding en richt zich daarbij met name op bedrijven. Een lucratie ve markt, vertelt de bedrijfsmana ger. „Bedrijven vluchten de laatste ja ren 'en masse' naar particuliere recherchebureaus omdat de poli tie het flink laat afweten in de ser vice naar de burger toe. Daarvoor hebben ze het met name te druk met de eigen organisatie." Maar Franken en zijn collega's werken in de praktijk nauw sa men met de politierecherche. on der meer voor de strafrechtelijke .afhandeling van bepaalde zaken. "De-overheidsinstantie wordt ech- Sp£^iB.d&laatsteiase ,van.het ,o^érzoek""benaderdrDe recher cheurs hebben zelf immers vol- 'doende kennis en middelen in huis om de eigen boontjes te kun nen doppen. En oorspronkelijk komen ze zelf bijna allemaal uit de politiewereld, zodat het voor hen bekend terrein is. Richard Franken werkte bijvoorbeeld eerst bij onder meer de rijksre cherche voor hij de overstap naar het particuliere circuit maakte. Bedreiging De particuliere recheichedienst richt zich zowel op onderzoeken naar criminaliteit (fraude, bedrei ging en oneigenlijk ziektever zuim) als civiel-rechtelijke zaken (contractbreuk en anteceden tenonderzoek). Ook verzorgen de medewerkers de bevethgingsco- ordinatie bij grote sportevene menten en popconcerten en ge ven ze adviezen over onder meer ontruimingsplannen en het op stellen van een beveiligingspan. Een integrale aanpak staat steeds voorop, zodat de continuïteit in de organisatie zo min mogelijk in het geding komt. Franken: „De status quo moet gehandhaafd blijven, mensen mogen er niet achter ko men dat wij in hun organisatie ac tief zijn." Dat gaat soms heel ver, met name bij fraudezaken. Een rechercheur wordt desnoods tij delijk aangesteld als medewerker in het bedrijf, om de frauduleuze praktijken van binnenuit te on derzoeken. Zwendel is volgens Franken één van de grootste problemen waar mee bedrijven vandaag de dag worden geconfronteerd. „Overal wordt gestolen en meestal door mensen van wie je het nooit zou verwachten: harde werkers en mensen die nooit ziek zijn. Heel veel bedrijven, met name in de Richard Fran ken, directeur vaneen parti culier recher- chebedrïjf (achter de ta fel) vindt dat veel bedrijven erg naïef zijn over defrau duleuze han delingen van hun werkne mers. Foto Roe Dijkstra In zwembad Dol-fijn staat morgen vanaf 12.00 uur het Valutazwemmen op het programma. Dit houdt in, dat met elk buitenlands muntstuk of papiergeld een kaartje kan worden gekocht. Deze actie is een gezamenlij k initiatief van Sportfondsen Ne- derland, Sportfondsenbaden Nederland en het Prinses Beatrixfonds. Alle munten komen ten goede aan het Beatrixfonds. Omdat Maasland in 1991 het 750-jarig bestaan van de Duitsehe Ridderorde herdacht en buurgemeente De Lier van plan is in 1995 het r 750-jarig bestaan te herdenken, is het idee ont staan van 'hergebruik' van de historische kle ding. By de festiviteiten in Maasland liepen im mers veel inwoners in zelfgemaakte kleding uit vroegere tijden. Het is de bedoeling dat bij diverse programma onderdelen ook de Lierse bevolking in histori sche kleding verschijnt. Vermoed wordt dat er onder de Maaslandse bevolking zeker mensen zijn, die hun historische kleding tegen een rede lijke vergoeding beschikbaar willen stellen. He kleding aanbieden kan vrijdagmiddag 23 september van 13.00 tot 15.00 uur en een dag la ter van 9.0Ö tot 12.00 uur in het Lierse gebouw De Spin aan de Prinses Margrietstraat. Een week la ter krijgen de Lierenaren gelegenheid deze kle ding te bezichtigen en te kopen. Voor meer infor matie: Ton Flach, 01745-12383. Om de criminaliteit onder jeugdigen terug te dr ingen, heeft de politie in samenwerking met bu reau HALT een lespakket samengesteld. Op alle Hoekse basisscholen geeft de politie aan de leer lingen van groep 8 lessen die betrekking hebben - op Jeugdcriminaliteit. Door middel van preven- ifie en voorlichting worden jeugdigen gewezen GRAVITY 'e'aropsvik «et z' Opwk nn Bba SBBa8 434 36 85 Markt 57 Vlaardmgen Tel. 010 bouw- en distributiesector, be schouwen fraude als inherent aan de eigen organisatie. Ze calcule ren een bepaald percentage aan gestolen goederen al op voorhand in. Wij zeggen dan: nee, je moet het beest wat fraude veroorzaakt de kop afbijten want het kan het bedrijf de vernieling in helpen." Tegelijkertijd met een onderzoek naar de zwendelpraktijken, star ten de rechercheurs over het alge meen een discussie over wat frau de nu eigenlijk is. „Valt het mee nemen naar huis van een potje ti- pex daar wel onder en het in je ei gen voordeel invullen van een de claratie niet? Een bedrijf moet haar medewerkers duidelijk ma ken wat wel en niet getolereerd wordt." Ziekteverzuim, ook zoiets. „In een bepaald bedrijf meldde één van de werknemers zich met gro te regelmaat steeds slechts een dagje ziek. Op zich kan dat. ware het niet dat deze vrouw vroeger als kapster actief was en dat de laatste tijd de geruchten de ronde deden over haar by verdiensten. Voor ons is de link dan snel ge legd. maar bedrijven zijn daar veel naïever in." Volgens Franken reageren ondernemers veel te laat of te laks als het om de controle van hun medewerkers gaat. ter wijl de gevolgen enorm kunnen zijn Oogkleppen „Wij hebben meegemaakt dat een werknemer zo'n 2500 gulden schoon verdiende in de maand, rondreed in een nieuwe Mercedes maar wel allerlei loonbeslagen aan zijn broek had hangep,v Zorï-_ der direct met een beschuldigen de vinger naar zo'n man te wijzen, zetten wij hem dan toch bovenaan ons lijstje van verdachten van de vele diefstallen m een bedrijf. Een directeur sluit daar over het alge meen liever zijn ogen voor."' Steeds weer lopen de recher cheurs tegen deze 'oogkleppen- mentaliteit' van de bedrijfsleiding aan ..In een wmkei blijkt bijvoor beeld dat sommige personeelsle den bepaalde kortingen niet aan klanten doorberekenen of slechts één van drie gebundelde pakjes afrekenen. Een chef of bedrijfslei der durft zich daar zelden over uit te spreken. Ook staan ze niet te juichen bij visitaties of uitgangs controles. Maar als je er steek proefsgewijs gebruik van maakt, zijn het zeer effectieve middelen. In Amerika worden ze veelvuldig en met succes toegepast." Richard Franken weet uit erva ring dat mensen achteraf opge lucht zijn als een probleem uit de ..jyereld ïs'geholpen. Maar de Pre- eon-manager heeft veel liever dat ondernemingen eerder inzien hoe ze ongewenste situaties uit de weg kunnen gaan. „Vaak ligt de oplossing zó voor de hand. Denk maar aan het opnemen van een betrouwbaarheidsonderzoek in de sollicitatieprocedure bij be langrijke posten. Daarmee voor kom je dat bijvoorbeeld te laat wordt bemerkt dat iemand gok verslaafd is." Door Sander Sonnemans Schiedam Je bent oud en je wil wat. Ook ouderen hebben zo op z'n tijd wel eens behoefte aan een verzetje. Even lekker uit de dage lijkse sleur. In Schiedam hoeft dat geen pro bleem te zijn. Daar heeft men in dienstencentra, verzorgingsflats en wijkposten de visiteclubs. Vrouwen kunnen daar een dog m de week terecht om met elkaar koffie te drinken, te praten over koetjes en kalfjes en spelletjes te doen. Het doel is vereenzaamde bejaarden onder de mensen te brengen en ze actief bezig te laten zijn. Het is een succesformule. In dienstencentrum De Woud hek en de Wijkpost Oost gaan volgende week zelfs twee nieuwe clubs van start. En hoewel de visi- tieclub al lang mets nieuws meer is. beleefde verzorgingstehuis Thurlede aan de Nieuwe Damlaan gisteren een primeur. Daar ging de eerste visitieclub voor mannen van start. ..Het is mij buitengewoon goed Station Centrum/ zijstr. Parallelweg, naast Bakker Kok MERXKLEDING fantasie spijkeroverhemden van "BOXER". Grote merken damesconfecfe o.a. rokken, hesjes, stockings, hotpants, I egg ins, truien etc. Normaal van 49.- tot 179.- NU alles v.a. 10-" BASEBALLSHIRTS karige mouw, div; modellen ó.a. 'türtieneck', zwart/grijs, btauwüwit;' zwart oud geel en16 andere kombinatjes, pók: effe modellen; Normaal 69.- onder voorbehoud VIDEORECORDERS demo. videorecorders var» alle grote merken zoals: Grundig, JVC, Panasonic, Blaupunkt. NU alles v.a. 199.- RIJWIELEN kinderfietsen, mountain bikés, trackingbikes, klass. fietsen, tromme/lremfietsen, citybikes. Normaal 1199,-; 999.-; 699.- 299.-; 139.- NU alles vanaf 39.*. LEDER SUEDE Kinderjacks, gilets, par ka's. rokken, jacks, lam- my's. broeken, etc Normaal 799.-; 399.-: 139.- NU alles v.a. 39.- KEYBOROS voor tenderen Normaal 39.- NU 10.- SKEELER/IN LINE SKATES de nieuwste rolschaalsrage uit Amerika Normaal 199,- NU 39.- •PANNENSETS BESTEKKEN 12/2H/70 delig Duits topmerk. 10 jaar fabrieksgarantie Normaal DM21Q0.-..KU v.a99^,*BRAADPANNEN van gietijzer Normaal,39 - NU 5,95 BADHANDDOEKEN 100 x 160 Normaal 59.- NU.... 19.- 'AUTOSPEAKERS 20/40/50/80/120 Watt per set v.a. 15.- "FITNESSAPPARATEN met digitale meting Normaal 499 - NU 199.- DUITSE ENCYCLOPEDIEN schitterende reeks Normaal DM 22001- NU 20.- 'LAKENS EN BEDDEGOED dekbedden, hoeslakens, kussens, overtrekken, van zeer fijne kwaliteit, diverse mooie dessins" Normaal van 49 - tot 299 - NU v.a. 11.95 ZONNEHEMELS met PHILIPS CLEO lampen voor beter bruiningsresultaat Normaal 899.- NU 399.- GROSSFILLEX PLANTENBAKKEN/POTTEN kunststof, van klein tot super groot TERRA COTTA Normaal van 10 - tot 79 - NU alles v.a. 2,95 100-den POPPEN o a. aankleedpoppen, baby's, kerstpoppen etc. NU alles v.a. 2,95 O.l.v Vode 8.V., Gen. Partonstr. 8. Helmond Infonr. 06 91091041 bevallen." zegt J. Ververs (8*3) die met elf leeftijdgenoten de dag heeft doorgebracht. „Je hebt hier de gezelligheid die je thuis alleen niet hebt. Ik heb nieuwe mensen ontmoet, afleiding gehad en gela chen. Eigenlijk heb ik er helemaal geen tijd voor. Mijn vrouw zit in een verpleegtehuis en ik heb het best druk met haar. De visiteclub is een ideaal middel om me eens lekkker tc laten verwennen. De koffie wordt voor je ingeschon ken Er wordt gewoon goed voor je gezorgd." Ook de vrijwilligers die de man nen de hele dag begeleiden zijn tevreden. Ze zorgen dat het de tachtigers tijdens hun spelletje klaverjassen of gewoon een ge sprek over alledaagse dingen aan mets ontbreekt. Voor een tientje zijn de mannen de hele dag onder de pannen. ..Het is het geld dubbel en dwars waard." zegt de 8L-jangc A. van der Hoeven die zelfstandig woont maar speciaal voor de visiteclub naar Thurlede is gekomen. „We beginnen met koffie, een warme maaitijd en een borreltje Moetje eens in een café een kop koffie met een gebakje nemen. Dan ben je veel meer kwijt en moet je na een kwartier wegwezen Boven dien is het hier gezelligheid troef. Je bent gewoon lekker een dagje uit." Initiatielnemer van de visitieclub ofwel mannensoos is Fien Giesen, activiteitenbegeleidster in huize Thurlede Ze straalt van oor tot oor als 'haar' mannen louter posi tieve reacties geven op de bijeen komst. Fien wil het bij deze ene soos niet laten. „We proberen el ders in Schiedam nog meer van dergeiijke clubs voor mannen op poten te zetten De hoofdzaak is dat de deelnemers het naar hun zin hebben." Aan humor bij de mannenscos geen gebrek. Als één van de twaalf zegt dat 's middags een bor reltje wordt geschonken, som meert een ander met een grijns het uit de krant te houden. .An ders staat heel Schiedam hier vol gende week op de stoep." Vrijdag 23 september SCHIEDAM Podium. Saviour (heavy metal),, 22.00u. DC de Woudhoek. Klaver* jastoernooi voor5513.00u. Teer- stoof. Voorselectie Cameretten, 20.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Trespass (film), 20.30u. Harry Sacksioni vrienden, 20.30u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Rimpels, 20.00u. Luxor theater. The sound of Motown, 20.15U. Museumpark. Central Park, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg. Canbe Festival, 20.30u. Holland Casino.Snoopy, 19.00u. Plan c. Funkville Station, 22.30u. SKVR Muziekschool Cen trum-West. Duke Ellington Work shop, 20.30u. Lantaren/Venster. Cubaans Filmfestival. 19.30 en 21.30u. Zaterdag 24 september SCHIED/M Centrum. Brandersfeesten Hei- neken Jazz Bluesmght, 23.00u. Grote Kerk. Shell Harmonie, 13.00u. Orgelconcert Wim Veldhuy- zen, 15.00u. Schiespoor. Ruil beurs, lO.OOu. Podium. Heidecker (jazz performance), 22-OOu. Buurthuis Nieuwland. Wijkfeest, 13.00u. Teerstoof. Voorselectie Cameretten, 20.30u. vuardingen Stadsgehoorzaal. Trespass (film), 20.30uFay Lovskyband, 20.15u Orgelioods Willemoordseweg. Or gelconcert, 20.00uur. Grote Kerk. Orgelconcert, 15.OOu. De Pijpelaar. Vlooienmarkt, 9.00u. lijnbaanhai- len. Vlooienmarkt, lO.OOu. Vlaar- dingervaart.vaarexcursie, 9.30u. MAASSLUIS Immanuelkerk. Jubileumconcert, 20.15u. Schuurkerk. Harry's Jazz and Bluesband, 20.15u. Zon dag 25 september SCHIEDAM Centrum, Brandersfeesten met oa zondagsmarkt. Stedelijk Museum. Viool- en pianoconcert, 14.30u. Po dium. Duo damesleed (muziek theater), 21.30u. DC de 4Molens. Ruilbeurs, 13 .OOu. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Pianoconcert, 15.00u. Eind Holyweg. Rondvaart, 14.00 en 15.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Farewell to my Concubine' (al) dag. 4-6.45- 9.30. Alhambra 2: 'The Cowboy Way' (12) dag. 4-6.45-9.30. Calyp so 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 2-5- 8. Calypso-2: 'Four Weddings and a Funeral' (ai) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cafypso-3: The Last Seduc tion' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cineramal: '1 love trouble'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Flintstones' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Beverly Hills Cop 111" (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Schmdler'sUst' (12) dag. 2-7.30. CineramaS: 'Four Weddings and a Funeral' (si) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Corso: 'Clear and Present Danger' (16) dag. 1- 3.45-6.30-9.30. I max Theater: 'Blue Planet' (aI) za.zo. 2-4. 'Moun tain Gonila'(a!) za.zo. 1-3. 'Free Willy" (al) dag. 7. 'Jurassic Park' (12) dag. 9.15. Venster 1: Ned.Premiere 'Muestrade Cine Cubano'dag. 8-10, vr.za. ook 12. Venster 2: 'Muestra de Cine Cubano'dag. 7.30. losDias de! Agua' vr. 'Alicia en el Pueblo de Las Maravillas' za.zo. Cubaanse mu ziekfilms: "NosotroslaMusicaen No stalgia de Cha cha cha. dag. 9.30. Venster 3: 'Theo van Gogh's 06' dag. 8.10. 'Un'Amma Divisa in Due' dag. 10. Venster 4: "En Route'voor film 'Shocking Blue' do. t/m zo. dag. 7.30. 'El Pajaro de la Felicidad' dag. 8. Lumière 1: 'Wolf' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: The Cli ent' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Getaway' (16) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: "Striking Dis tance' (12) dag. 6.45-9.30. Rex: "Stray Cats' (18) dag.vanaf 12 doorl- voorstelling. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "Color of Night' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: The Client' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Venster l:"Fresa y Chocolate' (16) vr.za. 24.15. Ven ster 2: 'Plaff (16) vr.za. 24. Venster 3: 'Desperate Remedies' (16) vr.za. 24.15. Venster 4: Ten Monologues' 'The Deadman 2' vr.za.24.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Duimelijntje* za.zo. 1.15. Lumière 3: 'De Anstokatten' za.zo. 1.15-4. Lumière 4: 'JungteJack'za.zo. 1.15- 4. Krant niet bezorgd? U hurt bellen maandag t/m vrijdag van 18 00 19 00 uur en zaterdag van 14 00 16 00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1