I 11 Toeleveringsbedrijf wil niet fuseren i 1 I GOLF- en TENNISFANS 50-70% KORTING Mensenredder van 11 jaar onderscheiden Verslaafde overvaller tegen de lamp door kelderinbraken Rotterdams Dagblad »P flSSIS^XfZr,:.. Aantal bedden in toekomstig streekziekenhuis blijft gelijk Vlaardingse sociale werkplaats: geen reden voor 'verkoop' aan Schiedam Gemeente praat met McDonald's Bankjes uit bushuisjes Vuil gedumpt Raad tegen wisselwoningen voor statushouders SLAUWSliAGü! SUPERSTUNTVERKOOP GOLFTASSEN GÓLFSCHOENEN/LAARZEN OP DE VOLGENDE TOPMERKARTIKELEN GOLFSETS GOLFPUTTERS steel, graphite GOLFKARREN NOVOTEL"OTTERDAM.BRAINPARK info„ K.P. van der Mandelelaan 1?0 Rotterdam 04118-3575 Wijkgebouw De Hoekstee weer veilig Spookrijder met slok op Getankt zonder te betalen Autokraker ontsnapt Bejaarde van tas beroofd Inbrekers op de vlucht SPIEGELS IN ANTIEKE STIJL!!;' mmfs-.* van rijtjfci)-zich gerust neerieggen/welterusten. Ora'nj«%-aiat':64;i| ■•■>^;Söp|eaaBfes.'C; Kleding gepikt uit vrachtwagen r. :?:,i 'Zr' Waterweg Donderdag 29 september 1994 Vlaardingen De maatregel van het kabinet voor verlaging van het aantal bedden in ziekenhui zen, heeft geen gevolgen voor het toekomstige streekzieken huis in Schiedam. Bij de raming van het aantal bedden zijn de di recties van de ziekenhuizen Holy en Schieland al op voor hand uitgegaan van de norm 2,75 bedden per duizend inwo ners van het land. Daarmee zit ten zij onder de nieuwe norm van 2,8. „Wij hebben bewust gekozen voor de kleinst mogelijke norm in Nederland, rekening hou dend met de wens om steeds meer patiënten poliklinisch te behandelen," aldus directeur L. A. van Eijk van het Schieland- ziekenhuis. Het toekomstige ziekenhuis krijgt daarom een veel grotere polikliniek dan vol gens de huidige rekenmodellen gebruikelijk is. Het aantal bed den is geraamd op 537. Zoals bekend is de fusie tussen het Vlaardingse en Schiedamse ziekenhuis uitgesteld tot 1 janu ari 1996. De bouw van het streek ziekenhuis bij NS-station Nieuwland zal dan 'ook niet eer der dan in 1998 van start gaan. De eerste patiënten uit Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland worden in 2002 verwacht. Door Peter de Lange Vlaardingen/Schiedam Het personeel van Toeleveringsbe drijf Vlaardingen (TBV) staat sterk afwijzend tegenover een fusie met de Bedrijfsgemeenschap Schiemond (BGS) uit Schiedam. De circa driehonderd personeelsleden van de Vlaardingse sociale werkplaats vrezen dat de politiek hen zon der geldige reden Verkoopt' aan de Schiedamse WSW-instel- ling met 350 werknemers. TBV-direeteur W. Hoevenaars-zou ontslag willen nemen als de fusie doorgaat. Een fusie heeft, menen de Vlaar dingse werknemers, alleen voor delen voor de BGS en de gemeen te Schiedam. De Schiedamse so ciale werkplaats lijdt jaarlijks vele tonnen verlies. Die tekorten moe ten worden bijgepast door de ge meente. In Vlaardingen heeft het gemeentebestuur de afgelopen vijfjaar geen gulden op de sociale werkvoorziening hoeven toeleg gen schrijft de verontruste finan cieel administrateur van TBV, P. Faas, aan de raadscommissie voor Sociale Zaken. De BGS-directie denkt dat fusie van de twee sociale werkplaatsen (die drukwerk verzorgen, meu bels maken, tuinen en parken on derhouden en inpakwerk verzor gen) op den duur de enige moge lijkheid is om het hoofd boven wa ter te houden. Die opvatting wordt bevestigd door bureaus die de fusiemogelijkheden tussen de twee bedrijven hebben onderzo cht. De overheid schroeft de sub sidies op de sociale werkvoorzie ning steeds verder terug, terwijl ook van de gemeentebesturen niet verwacht kan worden dat zij jaarlijks grote bedragen beschik baar stellen om de verliezen te dekken. De WSW-bedrijven wor den zodoende gedwongen de con currentie met het normale be drijfsleven aan te gaan. Gehandi capten laten concurreren met ge zonde werknemers kan alleen als de krachten gebundeld worden, is de opvatting van zowel de onder zoekers als de gemeentebesturen van Aanvechtbaar Vlaardingen en Schiedam. Werknemers van TBV vinden de ze redenering aanvechtbaar. Faas noemt TBV 'een gezond en sterk bedrijf, dat geen reden heeft om te fuseren. De administrateur meent dat beter gewacht kan wor den tot de vorming van de stads provincie Rotterdam. Wellicht biedt het toekomstige regiobe stuur nieuwe kansen aan de socia le werkvoorziening. Gesteld wordt ook dat het Vlaardingse ge meentebestuur deels zelf verant woordelijk is voor dreigende financiële tekorten bij TBV. De gemeente heeft jarenlang ver zuimd de afgesproken 100.000 gulden te reserveren om eventu ele verliezen bij het toeleverings bedrijf af te dekken. Na een onderzoeksrapport door Bureau De Roo en Partners (kos ten circa 270.000 gulden), dat pleit voor een fusie uiterlijk in juni 1995, zou TBV-directeur W. Hoe- venaars zijn ontslag hebben aan gekondigd. Hoevenaars weigert hier commentaar op te geven. Gisteravond stonden de proble men bij Toeleveringsbedrijf Vlaardingen op de agenda van de raadscommissie voor sociale za ken. De affaire werd achter ge sloten deuren behandeld. Vlaardingen Vlaardingen is in onderhandeling met McDonald's over de vestiging van verkoop puntenvan de Amerikaanse ham burgerketen in deze gemeente. Gesproken wordt over een drive- in restaurant op het voormalige Moermanterrein en een Mac- snack in het centrum. Het gemeentebestuur geeft de voorkeur aan een drive-in van Mc Donald's bij het nieuw te bouwen zwembad, maar zelf kiest het we reldconcern voor een plek achter het Ibishotel. Zie ook pagina 13 Vlaardingen De RET krijgt van de gemeente Vlaardingen opdra cht zo snei mogelijk zitbankjes te rug te brengen in de bushuisjes. Jongelui hebben, heeft D66-raads- iid L. den Hoedt ontdekt, een met hode gevonden om de bankjes te verwijderen uit de abri's. Daarom staan er momenteel in Vlaardin gen langs de autobusroutes veel wachthuisjes zonder zitplaatsen. Volgens haar contract is de RET verplicht beschadigingen binnen tweemaal 24 uur te herstellen. Op die verplichting wordt de RET de ze week nog door het gemeente bestuur gewezen. Maassluis De milieu-inspecteur van de gemeente Maassluis is gis termiddag op de Willem Landré- laan gestuit op illegaal gedumpt afval. Er werd oud ijzer, een koel kast en een mbouwfomuis op straat gezet. De reinigingsdienst heeft de rommel weggehaald. Ge probeerd wordt de daders te ach terhalen. Breed lachendneemtAddievan der Mostin bijzijn van zijntrotse vader de oorkonde in ontvangst van burgemeesterScheeres. FotoRoei Dijkstra Schiedam De 11-jarige Addie van der Most uit Schiedam kan het allemaal nog helder voor de geest halen. Het was begin juli toen hij in een roeibootje op de Schie dreef en de 4-jarige kleuter Goofy Hendriks bij de aanlegstei ger van watersportverenging De Vrije Liggers koppie onder zag gaan. Zonder enige aarzeling dook de knaap met z'n kleren nog aan het water in en redde het kind van de verdrinkingsdood. Giste ren werd hij voor die moedige daad door burgemeester Scheeres onderscheiden met een oorkonde van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenke lingen. „Goofy was aan het spelen op het dek van zijn ouders en viel plotse ling naar beneden," verleide de jonge mensenredder aan de bur gemeester. „Hij viel met zijn hoofd tegen de reling en daarna in het water. Ik heb hem toen boven water gehaald en zijn moeder heeft hem op de kant gezet. Ze was erg boos op haar zoontje, maar ik kreeg wel vijfentwintig gulden van haar." Zelf vond Addie het de normaal ste zaak van de wereld dat hij de Schie in dook. Hij woont op een steenworp afstand van De Vrije Liggers en is veel op het water te vinden. „Ik heb al vier diplo ma's." „Een geweldige prestatie," prees dé burgemeester de zenu wachtig lachende knaap. Pas na dat hij een pennenset en een gra tis jaarabonnement van de Schie damse Reddingsbrigade had uit gepakt, het het ventje alle schroom varen. „Ik ga u niet zoe- nerïf' zei de jonge held toen hij opstond om de burgemeester te bedanken voor de presentjes. Vlaardingen Wethouder Kool moet opnieuw met de drie Vlaar dingse corporaties praten over de mogelijkheid statushouders te huisvesten in normale wonin gen. De gemeenteraad weigert voorlopig akkoord te gaan met de plaatsing van dertig wissel woningen voor dat doel in Holy- Noord. Wisselwoningen zijn on geschikt, omdat ze de integratie van statushouders in de Neder landse samenleving bemoeilij ken. In een gecombineerde vergade ring van de raadscommissies voor sociale zaken en stadsont wikkeling ging gisteravond al leen de PvdA akkoord met het wisseiwoning-project. „Omdat het om een noodsituatie gaat die alleen met noodmaatregelen op gelost kan worden," aldus Pv- dA'er P. Hoovers. Hij kreeg al leen steun van de als onafhanke lijk PvdA'er opererende J. Rans- huijsen. De overige fracties wil len dat de corporaties eerst uit leggen waarom er geen ruimte is voor de dertig gezinnen in de be staande woningvoorraad. De raad lijkt wel de mening van de wethouders Kooi en Van der Windt (stadsontwikkeling) te de len dat statushouders gespreid moeten worden over heel Vlaar dingen. Die spreiding was vol gens Van der Windt ook een van de redenen om Hoiy-Noord aan te wijzen ais de geschiktste loca tie voor de wisselwoningen. In deze wijk zijn tot nu toe nauwe lijks asielzoekers gehuisvest. De huren zijn er te hoog. 'Inspreker' J. de Geus, predi kant van de Vredeskerk, drong er bij de commissieleden op aan alles in het werk te stellen om statushouders in Holy-Noord te huisvesten, maar zeker niet in wisselwoningen. Twee andere 'insprekers' uit Holy, J. Sloot en J. P. Kuijper van de bewoners- vereniging Hoevenbuurt, ver klaarden niet tegen de opvang van statushouders te zijn, maar kondigden wel een lawine van minstens 800 bezwaarschriften aan als het wisseiwoning-project doorgaat. Wisselwoningen wer ken volgens de bewonersvereni- ging stigmatiserend en bevorde ren discriminatie en racisme. De drie woningcorporaties heb ben deze week verklaard dat er niet genoeg bestaande huizen vrijkomen om de 250 tot 500 asielzoekers die de gemeente Vlaardingen vóór 1 januari 1996 moet huisvesten, onderdak te geven. A M. W Theissen, direc teur van de Stichting Woningbe drijf Vlaardingen: „Je kunt niet zeggen: we zetten een tijdje geen woningen in de Woonkrant ten behoeve van bijzondere groepen. Dat zou niet eerlijk zijn tegenover starters en mensen met bijvoorbeeld een medische urgentie." Om aan het verzet in de Holy- wijk tegemoet te komen beslo ten burgemeester en wethou ders vorige week ai te onderzoe ken of de vluchtelingen alsnog gehuisvest kunnen worden in bestaande woningen. Volgens inwoners van Holy zouden er in de Woonkrant regelmatig hui zen staan waar geen belangstel ling voor is. Dat argument viel ook gisteravond in de raadscom missies te beluisteren. Theissen: „Dat zijn er maar een paar. Daar kunnen we geen 250 mensen in onderbrengen. Trou wens, dat zijn gezinswoningen en ik vind datje niet drie of vier alleenstaande asielzoekers in één huis kan stoppen; dat doe je met anderen ook niet." Door Arjen van den Oever Rotterdam/Vlaardingen Drie overvallen en een reeks inbraken pleegde de verdachte in Vlaardin gen en Schiedam. Hoewel hij lan ge tijd het rechte pad had bewan deld, was aan het strafblad van de 31-jarige Hagenaar J. H, toch geen einde gekomen. Afgelopen zomer verviel hij weer in -zijn oude ge woonten. Om zijn verslaving te bekostigen begon hij met een bankoverval. Daarna had hij het gemunt op twee winkels en brak hij kelders open. Voor officier van justitie mr. G. Sta gisteren reden om een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van vijf jaar te ei sen. Vanaf 1984 was de junk regelma tig in aanraking geweest met jus titie. In 1992 leek het er op dat de verdachte zijn leven een positieve wending had gegeven. Twee jaar lang had hij zijn leven op orde. Hij was afgekickt, had een vriendin en werkte op dè bloemenveiling. De dood van zijn vader draaide zijn leven 180 graden om. Hij raakte in maart opnieuw ver slaafd aan heroïne en wilde 'vluchten uit de werkelijkheid'. «Het is," gaf hij toe, „een zeer slechte karaktereigenschap: als het niet meezit gelijk een shotje nemen." Net als andere drugsverslaafden kwam de Hagenaar snel in geld nood. De oplossing stond voor hem vast: overvallen plegen. Hij stal in Rotterdam een brommer en reed naar Vlaardingen. Daar overviel hij op 13 juni een bankfi liaal aan de Van Baerlestraat. Hij bedreigde de enige aanwezige klant met een mes, totdat het bankpersoneel hem 3600 gulden gaf. Vier dagen later was het geld op. De overvaller reed toen naar Schiedam om een overval te ple gen in de Oranjestraat. Dat mis lukte. De winkelier begon te schreeuwen om hulp. H. raakte in paniek en vluchtte. Anderhalf uur later probeerde hij het opnieuw in de Callenlurgstraat te Vlaardin gen, echter weer zonder succes. De winkelbedienden namen de benen, maar keerden terug nadat zij moed bij elkaar geraapt had den. Weer koos de Hagenaar het hazepad. Wat hem uiteindelijk de kop kost te waren negen inbraken in Vlaar dingse kelderboxen. Hij nam alles mee wat hij dragen kon: hengels, boormachines, mountainbikes en gereedschapskisten. Getuigen ga ven zijn signalement door aan de politie. Pas na zijn arrestatie werd duidelijk dat de kelderkraker ook de drie overvallen had gepleegd. Hij bekende alles en kondigde aan zijn leven te willen beteren. Tijdens de zitting kwam aan het licht dat de verdachte geluk had gehad bij vorige strafzaken die door de politierechter in Den - Haag werden behandeld. Destijds werden hem alleen voorwaardelij ke straffen opgelegd. Daarom ei- stte de officier van justitie nu eens een behoorlijke straf: vijf jaar cel. Raadsman mr. J. van Hommerich vond de eis erg sim pel gesteld: „Mijn cliënt is een verslaafde van een ander kaliber. Twee jaar lang is het uitstekend met hem gegaan. Dat is voor een junk heel lang. Die leeft immers van uur tot uur." Mr. van Hommerich zei er het vol ste vertrouwen in te hebben dat zijn cliént met hulp van de reclas sering opnieuw het rechte pad kan vinden. De raadsman vond een straf van drie jaar, waarvan twee jaar voorwaardelijk, beter op z'n plaats. Uitspraak op 11 okto ber. Mac-Gregor O O Merit V. 8. dames, heren Mac^Gregor CQ Fool'-Joy y.a. oy,- dames, heren, steel, graphite compleet 1-3-5 - 3-4-5-6-7-8-9- pw - sw Mac-Gregor Lynx Jafis Mitsushiba Tommy Armour Delta Titleist Slotline Merit OOO Ben Hogan 'V.cl. Merit Regency OQ Tommy Armour V.cl. VRIJDAG 30 SEPTEMBER 10-21.00 UUR ZATERDAG 1 OKTOBER 10 -17.00 UUR Hoek van Holland Wijkgebouw De Hoekstee in Hoek van Holland kan komend seizoen normaal ge bruikt worden. De bouwmspec- teur heeft verklaard, dat nu een aantal noodmaatregelen zijn ge nomen het gebouw veilig is en er geen belemmeringen zijn voor normaal gebruik. Eind augustus werd bekend dat 'betonrot' de funderingen van het wijkgebouw heeft aangetast, met name onder de kleedkamers en douches aan de noordkant van het gebouw. Oorzaak is het ge bruik van chloride bij de bouw in 1965. Dat produkt zorgde ervoor dat het beton sneller droogde, maar achteraf is gebleken dat het het betonijzer aantast. Het ge bruik ervan is inmiddels verbo den. De raad heeft 25.000 gulden be schikbaar gesteld voor extra on dersteuningen onder de slechte plekken m de fundering. Schiedam Een 31-jarige Rotter damse spookrijder heeft gistera vond op rijksweg A 20 in Schie dam een ravage aangericht. Een tegemoet komende motorrijder kon hem nog wel ontwijken, maar kwam ten val en liep lichte ver wondingen op Een andere tegen ligger, een 33-jange automobilist uit Vlaardingen, kon het stuur echter niet op tijd omgooien waar door een frontale botsing ont stond. Beide auto's raakten zwaar beschadigd, doch geen van de in zittenden raakte gewond. Tijdens het politie-onderzoek bleek de spookrijder onder invloed van al cohol en nauwelijks aanspreek baar te zijn. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen. Hij mocht in de politie-celzijn roes uitslapen. Maassluis Gistermiddag is een 24-jange Vlaardinger m zijn wo ning gearresteerd omdat hij kort daarvoor in winkelcentrum Ko ningshoek benzine had getankt en was weggereden zonder te be talen. Het kenteken van de auto werd genoteerd zodat de 'zwartrijd der' gemakkelijk kon worden op gespoord. De man bekende. Schiedam Voor de zoveelste maal zijn bewoners van de Oost singel in Schiedam het slachtoffer geworden van een autokraker Gistermiddag werden agenten aangesproken door een getuige die de verdachte man aan het werk had gezien. Toen de auto kraker door hen werd betrapt sloeg hij op de vlucht. Hy liet een tas met inbrekerswerktuigen ach ter. Schiedam Een 70-jange vrouw is gisteravond het slachtoffer ge worden van een tasjesdief. Ze wandelde in de Schiedamse Franklinstraat toen een man m een wit jack plotseling haar tas uit haar handen trok. In de tas zat geen geld. wel zaken als een be jaardenpas, strippenkaart en een treinabonnement Schiedam Twee onbekenden mannen hebben gisterochtend om half zeven geprobeerd in te breken in een woning aan de Sin gel m Schiedam. Ze waren bezig met het forceren van het slot toen de bewoonster op dc eerste ver dieping het slaapkamerraam opende. Beide mannen schrok ken van het feit dat ze iemand hadden gewekt en sloegen op de vlucht. Diezelfde ochtend werd een stuk je verderop, aan het Edisonplem, ingebroken in een koffieshop. Na vernieling van een ruit klom men naar binnen en werd het pand doorzocht. Uit zowel de kassa als de gokkasten werd een nog onbe kend geld weggenomen. Uir Engelse fail lisemcnt spar tij tegen^ongelooflijke prijzen! OOK VOOR Ki-WLr.BchjTHr li'. RADO S \J 7 V 1 O Tdvfooii 010 -"UT Vlaardingen Een razendsnelle dief heeft gistermiddag op de Kor te Hoogstraat in Vlaardingen kans gezien zijn slag te slaan. Rond half twaalf stond daar een vrachtwagen met dozen kleding die door de chauffeur werden uit geladen en een winkel werden binnengebracht. Op het moment dat de man even m de winkel was, werden twee dozen uit de vracht wagen weggehaald. Eerder op de dag werd aan de Jo hannes van Bijnenstraat een auto-inbraak gepleegd. Er werd een deur opengebroken om twee geluidsboxen en een rugzak mee te nemen. Ook de autoradio, die onder een stoel was gelegd, werd gepikt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2