Iff >rweg 15,«g 'Blues is absoluut geen duivelse muziek' JA Huisvesting van statushouders plaatst politiek voor dilemma genda Uitzonderingen en regels De Woudhoek verandert in De Violier Dierenasiel houdt open dag Open repetitie bij Harpe Davids Play-in De Ark Plaatselijke winnaars verhalenwedstrijd Vreemdelingendienst politie weekje dicht WAAR WONEN NOG OP SPELEN LIJKT, WAAR STARHEID VOOR BEWEGING WIJKT! sisma het waaigat TT tl OIO MD If ORGANISEERT ZATERDAG 1 OKTOBER GRATIS AUTO- STOELTASSEN COOLSINGEL 45 MOOIER Rotterdams Dagblad Vrijdag 30 september 1994 Als je een rond rood bord met een witte horizontale balk aan het be gin van een straat ziet staan,mag je die straat niet inrijden. Niet met' een auto, niet met een paardewagen, noch met een motor of een fiets. Ik heb dat geleerd op de lagere school jn delessen voor het diploma van Veilig Verkeer Nederland. Jaren later, tijdens het theorie-exa men voor mijn rijbewijs, ben ik op die kennis ook nog getest. Als het licht op rood staat, moet je blijven wachten tot het op groen springt. Dat is ook zo'n vaste regel. Maar uitzonderingen bevestigen de regels, heb ik ook geleerd. Dus maakte ik in de loop der jaren ook kennis met allerlei uitzonde ringsbordjes. Onder het rode licht bijvoorbeeld een met een tekst die aangeeft dat het stoplicht niet geldt voor fietsers, die de hoek om wil len in de betekenis van rechts of links afslaan. En onder het ronde bord een wit rechthoekige bordje met de vermelding wie zich van dit verbodsbord niks hoeft aari te trekken. Zo'n bordje met 'M.u.v. (brom)fietsers' wil de Vlaardingse politie nu ook laten hangen onder de ronde, rode, wit gebalkte borden, die aan de Van Hogendorplaan staan. Begrijpelijk, want daarmee wordt Be staand en om zijn logica ook onbestraft gebleven verkeersgedrag ge legaliseerd. Andere ambtenaren in deze gemeente zien dit echter niet zitten. Zij beroepen zich op regels, die aangeven hoeveel centimeters weg- breedte fietsers en parkerende auto's nodig hebben. Regels, die on getwijfeld na ampele overweging zijn vastgesteld. De plaatselijke politiek heeft gelukkig praktisch gereageerd en in middels gezegd in dit geval voor de uitzondering te kiezen. Nu nog wachten wanneer het politieke besluit daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Elders in Vlaardingen zou de plaatselijke politiek ook van zo'n bij verkeerstechniek gehanteerde vaste regel willen afwijken. In dit ge val zijn het niet hun eigen maar rijksambtenaren, die ze tegenover zich vinden. Ik bedoel de ambtenaren van Rijkswaterstaat, die vasthouden aan de regel dat (in de bebouwde kom) binnen vijftig meter van een rijksweg geen woningbouw mag plaatsvinden en daarmee Vlaardingen de kans ontnemen om (op dertig meter afstand) geluidswalwoningen neer te zetten, waardoor de Westwijk leefbaarder gemaakt kan wor den. Het WD-raadslid Pol de Beer, die als oud-kamerlid jaren heeft sa mengewerkt met Annemarie Jorritsma, de nieuwe minister van Ver keer en Waterstaat en dus baas van Rijkswaterstaat, stemde zijn col lega-raadsleden deze week hoopvol met zijn opmerking: „Ik ken haar als een partijgenote, die in is voor nieuwe, frisse ideeën." Zou zij de uitzondering zijn, die de regel dat Rijkswaterstaat een staat in de staat is niet wil bevestigen? BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Omdat de openbare basisschool De Woudhoek van de huidige plaats waaraan de naam is ontleend, ver trekt, krijgt de school een nieuwe naam. Met ingang van het schooljaar 1995-1996 verhuist De Woudhoek naar de nieuwbouwwijk Spaland-Oost. Door de schoolleiding, de personeelsleden en de medezeg genschapsraad zijn verschillende namen voor de school verzonnen. De Violier (sierplant; red.) is tens lotte als nieuwe naam uit de bus gekomen. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan in Schie dam doet zaterdag mee aan de Landelijke Open Asieldagen '94. Belangstellenden kunnen tussen elf en drie uur een kijkje nemen achter de schermen in een dierentehuis. Ook kan men kennis maken met de asieldieren die op een nieuw tehuis wachten en al le vragen over karaktereigenschappen van de aanwe zige honden en katten worden van harte beantwoord. Op de dag 2elf worden geen asieldieren meegegeven. De medewerkers van Hargahoeve grijpen de open dag tegelijkertijd aan om het publiek de vernieuwde entree, keuken en werkruimten te tonen. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Ter gelegenheid van een najaarsconcert met de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord houdt muziekvereniging Harpe Davids donderdag 6 okto ber een open repetitie. Geïnteresseerden krijgen die avond ook de mogelijkheid een deuntje mee te spe len. Tijdens de repetitie krijgen bezoekers informatie over de te spelen muziekstukken en kunnen zij kie zen met welk orkest zij kunnen repeteren (harmonie- of b-orkest). De aanvang is 19.00 uur m verenigings gebouw De Tamboerijn aan het Faassenplein-Nijhof- fplein 22. Voor meer informatie: telefoon 2730721. Het Algemeen Muziek Overleg Schiedam houdt za terdag 29 januan voor de derde maal een play-in voor mandoline-, mandola-, gitaar- en basmuzikanten. Met een bekende dirigent studeren zij enkele wer ken in, die aan het eind van de dag uitgevoerd wor den. Het concert vindt plaats in zaal De Ark aan het Hargaplein 101. Eenzelfde initiatief, maar dan voor hafabradru-muzi- kanten (harmonie, fanfare, brass- en drumband), staat gepland op zaterdag 4 februari in wijkcentrum De Blauwe Brug Aanmelden voor beidé activiteiten kan nu al via 2465468. Door Peter de Lange Vlaardingen De 1 ten uit de wijk ten spijt, weet pre dikant Jan de Geus het zeker: Holy-Noord wil graag statushou ders huisvesten. De wijk met zijn koop- en huurwoningen uit de duurdere klasse heeft tot nu toe geen enkele bijdrage geleverd aan de opvang van asielzoekers met een verblijfsvergunning. De Geus vindt dat jammer: inwoners van Holy krijgen zo niet de ge legenheid met andere culturen kennis te maken. Maar hij vindt het ook een politiek verzuim. „Het is een gevaarlijke situatie als er zo duidelijk een rijk blank deel ontstaat dat zich onderscheidt van de rest van de stad," waar schuwde de predikant. De Geus hield zijn toespraak tot de leden van twee gemeenteraad scommissies, die discussieerden over de wenselijkheid om dertig gezinnen met een status te huis vesten in een evengroot aantal wisselwoningen in Holy-Noord. Met 'de rest van de stad' bedoelde de predikant van de Vredeskerk de Vlaardingse wijken waar al veel buitenlanders wonen: migr anten, asielzoekers en de 210 sta tushouders van de eerste 'golf, die eerder dit jaar onderdak toe gewezen kregen. Zij wonen vooral in Holy-Zuid, de Westwijk en in de flats achter de Van Hogendor- plaan. De leden van de raadscommissies waren het op veel punten eens met De Geus. Ook Holy-Noord zal een aandeel in de opvang moeten leveren. En de door de dominee verketterde wisselwoningen („Die versterken de tegenstelling tussen 'wij' en zij' alleen maar") liggen ook bij de meeste raads fracties niet goed. Wisselwonin gen wijken af van gewone huizen, de bewoners krijgen daardoor een stempel opgedrukt en dat verhin dert dat ze makkelijk integreren in de samenleving. Kortom: sta tushouders horen in gewone hui zen. Regels De drie sociale verhuurders (Wo ningstichting Samenwerking, Pa trimoniums Woningstichting en Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen) hebben evenwel nadruk kelijk verklaard dat er in de gewo ne huizenvoorraad geen ruimte is voor alle 214 statushouders die Vlaardingen vóór maart 1995 on derdak moet brengen. Als status houders voorrang krijgen, wor den Nederlandse woningzoeken den (al dan niet met een urgentie- verklaring) daarvan de dupe. De corporaties vinden dat onaan vaardbaar. De verhuurders zien bovendien geen heil in de huisvesting van nog meer buitenlanders in de goedkope wijken. Dat draait uit eindelijk uit op ghettovorming. Maar omdat de voorgestelde noodoplossing van wisselwonin gen op grote politieke weerstand stuit, is voorlopig een patstelling bereikt. De raad hoopt nu maar dat nieuw overleg tussen de cor poraties en de wethouders Kool (sociale zaken) en Van der Windt (stadsontwikkeling) leidt tot een doorbraak. In die zin, dat de cor poraties hun bezwaren inslikken. Zo eenvoudig ligt de zaak echter niet. Los van de onwil van de cor poraties, spreken ook de regels van de Volkshuisvesting een woordje mee. Het voorstel van do minee De Geus om dure huurwo ningen in Holy-Noord zodanig aan te passen dat ze aan status houders kunnen worden uitgege ven, blijkt niet zonder meer uit voerbaar. Huurwoningen in Holy-Noord lig gen boven de grens voor de indi viduele huursubsidie. Omdat sta tushouders in de regel zijn aange wezen op een bijstandsuitkering, komen ze voor een duur huurhuis niet in aanmerking. Alleen een bepaalde groep statushouders - degenen, die een verbl ij fsvergun- ning voor maximaal drie jaar heb ben- zouden tijdelijk wél in de dure categorie huizen mogen wo nen. De omvang van deze aparte groep statushouders staat echter lang niet vast. De schattingen lo pen uiteen van 12 tot 80 procent. Om de huursubsidieregels te om zeilen, zal de politiek dus in veel gevallen naar creatieve oplossin gen moeten zoeken. Op het stads kantoor is al de gedachte geop perd statushouders een soort 'huurstoeslag' te geven bovenop hun uitkering. Aan dat idee kle ven echter verschillende nadelen. Een ambtenaar: „Op den duur wordt zoiets onbetaalbaar. Als je iemand op z'n dertigste huurtoe- slag geeft en hij blijft de rest van z'n leven in dat dure huis wonen zonder dat hij een eigen inkomen heeft, zit je als gemeente tiental len jaren met die toeslag opge scheept." Bovendien zouden er scheve gezichten in de wijk ko men: een statushouder mag wel in zo'n duur huis wonen, een Ne derlandse woningzoekende niet. Vorderen Mochten de woningcorporaties bij hun bezwaren blijven, dan staat de gemeenteraad voor een moei lijk dilemma. Er resten dan enkel pijnlijke oplossingen. De eerste is, dat de raad, zij het met tegen zin, toch akkoord gaat met het wisselwoning-project, Die optie Schiedam huisvestte in 1988 bij gebrek aan woningen, een groep asielzoekers in wooncontaïners. Het experiment werd geensucces. Hetrijtjenoodwoningenwerkteracismeindehand. Archieffoto Roei Dijkstra lijkt niet erg haalbaar, gezien de felle weerstand in veel fracties. De tweede mogelijkheid is nog veel pijnlijker: woningen vorde ren bij de corporaties. De Wet op de Volkshuisvesting geeft de ge meenteraad die mogelijkheid. Maar niemand in de politiek staat te trappelen om dat dwangmiddel toe te passen. Ondertussen dringt zich wel de noodzaak voor een structurele op lossing op. Ook de komende jaren zullen vluchtelingen met een ver blijfsstatus naar Vlaardingen blij ven stromen. Volgens de laatste cijfers komt dat jaarlijks neer op 2 promille van de bevolking, ofwel 148 personen. Ook voor hen zal, op de krappe Vlaardingse woning markt, te zijner tijd een huis ge vonden moeten worden. Door Arjen van den Oever Schiedam De leden van The Rock of Ages Bluesband staat een spannende tijd te wachten. Vana vond zijn de opnamen van hun eerste cd in café Podium in Schie dam. Juist, het wordt een live- plaat. Zanger/gitarist Rob Boer verwacht dat er heel wat publiek toestroomt om te luisteren naar hun 'rhythm blues met een reli gieuze achtergrond.' Drie lijkt wel een magisch getal voor The Rock of Ages Bluesband. Zij zijn met z'n drieen, het heeft drie jaar geduurd voor zij hun op genomen muziek uitbrengen en, zo stelt Schiedammer Rob Boer, „Het heeft mij drie jaar gekost om mensen te vinden die in deze band wilden en konden spelen. Ik - zocht technisch goede muzikan ten, die ook van rhythm blues houden en op dezelfde manier te gen het christendom aankijken als ik." Naast Boer maken Fred van Uden (contrabas) en Ferry Buytendijk (drums) deel uit van de band. Rob bespeelt een originele Fender bluesgitaar. „Uit 1968," vertelt hij trots, terwijl hij op de bank enkele stukjes speelt. „Ik heb dit instru ment al een jaar of tien. Het ge luid past uitstekend in onze rr. - ziek, rhythm blues met een vleugje swing, jazz en rock roll." De zanger wordt al enkele dagen geplaagd door een koudje. „Je zult zien dat je ziek wordt, als er iets staat te gebeuren waar je lang naar uitgekeken hebt. Maar ik denk niet dat het wat uit zal ma ken. Ik ben van plan my voor hon derd procent te geven." Rob Boer is niet bepaald een groentje te noemen in'het mu- ziekcireuit, Rond zijn twaalfde be gon hij serieus met muziek ma ken. Hij maakte deel uit van tallo ze bandjes, waarvan Peter de Vries' Goat's Palace wel de be kendste is. Toen al las hij regel matig in de Bijbel. „Opeens kwam het op, het greep mij aan. Ik vond mijn leven leeg, het leek niets meer in te houden dan feesten en zuipen." Voor hem stond het vast: hij wilde zijn vertrouwde rhythm blues vermengen met religie. „Iedereen Zanger/gitarist Rob Boer verwacht dat er vanavond heel wat publiek naar de live-opnamen komt. Foto Roel Dijkstra dacht dat ik waanzinnig was ge worden, maar ik had het zo in mijn hoofd en wilde mets liever meer." Rob's speurtocht naar de band zoals hij die in gedachten had, duurde lang. „Ze zeiden alle maal: 'Hou toch op mefdïë onzin en ga weer normale rhythm blues spelen.' Maar ik bleef vol houden. Uiteindelijk is het toch gelukt De keuze voor een live-cd is be wust gemaakt. „De band is nog niet toe aan studio-opnames Wij maken eerst opnames voor pu bliek, omdat wij ons dan meer in spannen. Dat hoort ook bij deze muzieksoort, zweten en jezelf la ten gaan. Ik denk dat wij in de stu dio te lui zijn. Spelen voor publiek of apparaten is toch een wereld van verschil. Natuurlijk is het wel de bedoeling dat er in de toe komst studioplaten uitkomen." De keuze van de opnamelokatie stond ook al lang vast. Café Po dium heeft namelijk een bijzon der plaatsje in de herinneringen van Rob: „Toen ik een jaar of twaalf was, trad ik er voor het eerst op met het bandje Kwibus. Dat moest 's middags gebeuren, want 's avonds was een café voor jonge knulletjes als wij natuurlijk verboden terrein." Nadien heeft Rob Boer veel vaker in Podium gespeeld. Vooral met zijn eerste 'serieuze' band Goat's Palace. „En de Rock of Ages Bluesband heeft er inmiddels vier keer opgetreden. Dat was geheel tegen de verwachting in van som mige mensen, die dachten dat het een kroeg en muziek met religieu ze mölag niet samenging. Dat valt in ons geval mee. Wij willen nie mand in het publiek bekeren, om dat wij dat zelf ontzettend irritant zouden vinden." De Hock of Ages Bluesband speelt overal. „Van kroegen tot christe lijke bijeenkomsten. Het maakt ons niet uit, want wij zijn een ech te liveband. Wat wel verschilt, is De voorzitter van Sportfondsen Nederland maakt woensdag 5 oktober bekend wie de plaatselijke win naars zijn van de verhalenwedstrijd met het thema 'Nacht1. Dit gebeurt om 15.30 uur in zwembad Groen- oord, waar gelijk een feest wordt gehouden. De en treeprijs tot 17.00 is ƒ4,40. De plaatselijke «winnaars dingen mee naar de landelijke hoofdprijs. Vlaardingen In verband met een verbouwing in het Vlaardingse politiebureau is de afdeling Vreemdelingendienst van maandag 3 oktober tot en met vrijdag 9 oktober gesloten. Spoedeisende zaken kunnen aangemeld worden tijdens het spreekuur van de Vreemdelin gendienst in Maassluis. Dat wordt dagelijks gehou den van 9.00 tot 12.30 uur, behalve op donderdag 0 oktober. □n tJüö BBB00- jTnanmnDiiaa Markt 57 Vlaardingen Tel. OIO - 434 36 85 Hoogstraat 99 aanvang 20.00 uur Toegang fi. 12.50 p.p. m.m.v. de Countryband Silverstreak het publiek. In de kroegen heb ik het idee dat mensen aandachtiger naar ons luisteren. Eigenlijk vind ik cafés leuker." En er waren andere problemen- „In Amerika zeggen veel christe nen dat blues duivelsmuziek is. Ik heb lang nagedacht over die uit spraak. maar nu vind ik het regel rechte larie. Blues en religie gaan uitstekend samen. Zij zyn zelfs nauw verwant aan elkaar. Blues is afgeleid uit gospelmuziek. De es sentie is hetzelfde. Spelen wat er in je opkomt en je gevoelens de vrije loop laten. Alles moet uit het hart komen." The Rock of Ages Bluesband speelt vanavond in Podium, Lan ge Haven 28 in Schiedam. De op names beginnen rond 20.30 uur. Bij boekingen vanaf /50O.- voor het komende winterseizoen Wij hebben een ruime keus in diverse organisaties mat alle soorten van veiblijf Zowel m Neder land afs de rest van Europa Voor winter sport winterzon of een paar dagen weg APPARTEMENTEN, HOTELS, BUNGALOWS, KASTELEN, ETC O a Vrij Uit, Sunair Trans etc etc Voor uw (auto)vakantie dit Jaar naar; SEAC REIZEN B.v.Haarenlaan 782 (to fh/nmondhote/) Schiedam 010-4716777 (ftd SGR SCR) LEDERWAREN isverjinlsd van Coolsingel 86 (hoekCAA) /«'aar-: A (hoek Hilton) Tel.: 010-4134112 Gratis parking 50 mtr. nrars^r) Vrijdag 30 september SCHIEDAM Podium. The rock of ages blue* band,22.0Qu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Undercover blues (film), 20.30u. Niet uit het raam (cabaret), 20.15u, MAASSLUIS Schuurkerk. De Roosenknaapjes 20.15u. Coerke. Baravond voor vrouwen, 21,00 j. ROTTERDAM SKVR-Muziekschool Centrum- West. Open Podium Wereldmuziek 20.00u.TheaterZuidpleinGf,z.Dié Lustige Witwe, 20.15u. KI,z.DeDui!e Roeckers, 20.30u. De Doelen Gr.z Rotterdams Philharmomsch Orkest 20.15u. Zaal De Unie. Orkest De Volharding, 20.30u. Plan C. Jack in the Box, 22.30u. LuxorTheater.The Sound of Motown, 20.15u. Rotter", damse Schouwburg Gr.z. Heartbre ak House, 20.15u. Kl.z. De Rotter damse Dansgroep, 20.30u. Lanta ren/Venster. Cutup-Uppercut. I 20.30u. Bibliotheektheater. Me-i tamorphosen, 20.30u. Architec tuur Instituut op de vijver. Bonjour Madame, dans, 21.00u. Night- town. Tacado-Festival, 21.00u. Zaterdag 1 oktober SCHIEDAM Podium. The um, 22.00u. Grote Kerk. Chr. Mannenkoor De IJs- selzangers, 15.00u. Teerstoof. De types (cabaret), 20.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Undercover blues (film), 20.30u. Hans Liberg, 20.15u. Grote Kerk. Vrouwenkoor Cantemus, 15.00u. Kamerkoor Am- mato, 20.15 u. Ichtuskerk. FreeWil- ly (film). 13.00u. Vredeskerk. Free Willy, 10.30 en 14.00u. Legerde Heilsgebouw. FreeWilly, 14.30u. MAASSLUIS Gymzaal Parkiet. Furiadewandel- mars. Schuurkerk. Philadelphia (film),20.30u. ROTTERDAM Zochers. Pianomuziek, 13.30u. Ar boretum Trompenburg. Evene mentenweekend, 9.00-17.OOu. Zondag 2 oktober SCHIEDAM Broersvest. Motorshow, lO.OOu. Stedelijk Museum. Harmonie Am broses, 11.30u. Heemtuin. Exctir sie: zaden en bladeren in de herfst. 14.00u. MAASSLUIS VTM/Parkietstraat. Funadewan- delmars. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Cool Runnings' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Stri king distance' (12) dag. 4-6.45 9.30. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Four Weddings and a Funeral' (al] dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Schmdler's List' 12) dag. 2-8. Cine* rama 1: 'Wyatt Earp' (12) dag. 2-8. Cinerama 2: 'When a man loves a woman' (al)dag. 1.15-4-6.45-9.30 Cinerama3:'llovetrouble'(12)dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. L15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Flmtstones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Clear and Present Danger' (16) dag. 1-3.45-6.30 9.30. I max Theater: 'Blue Planet' (aI) vr, 2-7, za.zo. 2-4-7. 'Mountain Gorilla' (al) za.zo. 1-3. 'Dances with wolves' (al) dag. 8, vr. 9. Venster 1: 'Fresa y Chocolate' dag. 8-10. Ven ster 2: Muestra de Cine Cubano dag 7.30, 'Cumbite' vr., Cubaanse mu ziekfilms dag. 9.30. Venster 3: 'Rock Roil Junkie' (16) dag. 8-10. Venster 4: '1000 Rosen' (16) dag 7.30. Theo van Gogh's 06' (16) dag. 10. Lumière 1: Color of Night* (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: •Wolf' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Getaway' (165 dag 6.45-9.30. Lumière 4: 'The Client (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Re* TicWid Pmk' (18) dag. vanaf 12doori- .voorstelling. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorsteliingen: Lumière 1: 'Natural Born Killers' (16) vr,z3 00.15. Lumière 2: 'Color of Night' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Fresa y Chocolate' (16) vr.za 00.15Venster 2: The Last Seduc tion' (16) vr.za. 24. Venster 3: 'Roeit Rol) Junkie' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 4:'06'(16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Duimelijntje' za.zo.wo. 1.15. Ui mière 3De Aristokatten' za.zo.wo 1.15-4. Lumière 4: 'Jungle Jack'za- .zo.wo. 1.15-4. I - Exclusieve .maatkleding en confectie. Rpim-,100 jaar kleef rriakers In onze etalages steeds speciale aanbiedingen'! Öök voor confectie naar ;"-w-Rotterdamsedtjk 4.09a - JvtcbRMAKER ;Tej. 4266164: Schiedam"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1