Balansuitkering niet erg in trek Femina direct al erg druk W Mislukte zelfmoordpoging leidt tot schieten op politie-agenten Blij dorp mag snel verder uitbreiden Kinderen schilderen voor Kinderhulp Langere proefperiode voor 'tijdelijk extraatje' voor mensen met schulden Stadsregio overspoeld met telefoontjes Kneepkens weg Erasmus bij Vrouw (49) neergestoken Enquête op Hofpleinlijn mtAm Kroes benoemd in Delta-top Politiepost in Witte de Withstraat Overvaller aangehouden Hoofd Ichthus geridderd Zelf uitmaken wanneer de kraamhulp komt Sc Di in; Snookercentrum Thurston, 010-4363719 Snookercentrum de Lijnbaan, 010-4047 Rotterdam Diergaarde Blijdorp kan vrat betreft het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam snel toestemming krij gen om door te gaan met de uit breiding. Blijdorp en verschillen de gemeentelijke diensten krij gen de opdracht om de vergroting van de tuin richting Roel Lange- rakpark mogelijk te maken. Voorgesteld wordt om een serie volkstuinen van de vereniging Streven naar Verbetering naar el ders op het tuinencomplex te ver- plaatsen. Daarnaast moet in af wachting van een permanente op lossing op korte termijn een op lossing worden gevonden voor het verdwijnen van enkele sportvel den. Volgens het zogenoemde Master- plan wordt de diergaarde uitge breid tot aan de andere zyde van de spoorbaan en wordt de tuin in gedeeld in verschillende wereld delen. In het Roel Langerakpark komen de werelddelen Noord- en Zuid-Amerika, Europa en Oceani- um. Daarnaast moet daar ook de nieuwe hoofdingang worden ge bouwd. Verder is er het plan om 1400 nieuwe parkeerplaatsen aan te leggen bij de nieuwe hoofdin gang. Voor de bestaande stadsin- gang moet een goed plan worden ontwikkeld. De uiteindelijke toestemming willen B en W pas geven, wanneer Blijdorp een nieuwe financiële uitwerking van het Masterplan heeft opgesteld, die de goedkeu ring kan wegdragen. In ieder ge val is het college bereid om de ver plaatsing van de volkstuintjes en de sportvelden voor rekening van de gemeente te nemen. Daarnaast mag de subsidie van het rijk van twaalf miljoen gulden er niet voor zorgen, dat de investeringen nog hoger gaan uitvallen. Rotterdam De belangstelling voor de nieuwe Rotterdamse uitkering voor mensen met schulden valt tegen. De oorzaak daarvan is nog niet bekend, maar aan een gebrek aan stadsbe woners met financiële problemen kan het vrijwel zeker niet liggen. De dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SoZa We) gaat het college van b en w daarom binnenkort voorstel len om de proefperiode van een jaar voor het 'tijdelijk extraa tje' aanzienlijk te verlengen. Het experiment met de Balan suit- kermg strekt zich tot nu toe alleen uit tot huishoudens met een mini mum-inkomen met twee of meer kinderen, van wie er tenminste een voortgezet onderwijs volgt. Rotterdam Jurist en dichter mr. M. M. M. Kneepkens gaat weg bij de Erasmus Universiteit. Kneep kens. medewerker by de vak groep strafrecht en criminologie van de faculteit rechtsgeleerd heid, stopt per 1 oktober met zijn werk. Hij gaat zich volledig con centreren op zijn taak als volks vertegenwoordiger. Kneepkens is in Rotterdam namens de Stads partij lid van de gemeenteraad. Volgens het universiteitsblad Quod Novum raakt de rechtenfa culteit daarmee 'één van de kleur rijkste figuren' kwijt. Met Manuel Kneepkens verliest de universi teit niet alleen een dichter en gra ficus, maar ook een aanhanger van de Rotterdamse school van het abolitionisme. een stroming in het strafrecht, die een ingrij pende hervorming van het sys teem voorstaat. Zijn vertrek wordt zelfs 'het definitieve einde van een tijdperk' genoemd. Rotterdam Een 49-jarige vrouw is gistermiddag neergestoken in de Isaac Hubertstraat in Croos- wijk. Het slachtoffer is in kritieke toestand opgenomen in het Dijk- zigtziekennuis. De politie heeft de verdachte aangehouden. Het gaat om de 40-jarige Rotterdammer R. S. H.. die met het slachtoffer Tuzie had over een relatie. Het Slachtoffer is de moeder van de ex-vriendin van de verdachte. Rotterdam De Nederlandse Spoorwegen gaan reizigers op de Hofpleinlijn vragen wat zij vinden van deze treindienst. De uitkom sten van deze enquête bepalen of de nieuwe zomerdienstregeling moet worden aangepast. Aanlei ding tot dit grootschalige reizi- gersonderzoek is de verandering in de dienstregeling, die eind au gustus is doorgevoerd. In de och tendspits rijden niet langer vier stoptreinen, maar twee snel- en twee stoptreinen. In november onderzoekt de NS op grote schaal ook de ervaringen van reizigers op de lijn Hoek van Holland-Rot terdam. Op deze lijn rijdt sinds dit voorjaar de Spits Pendel, beter be kend als Sta-trein. Deze trein rijdt vaker en telt meer staanplaatsen. De proef zou in januari worden uitgebreid naar 65-plussers met een minimum-inkomen. De res pons van tenminste 4500 actief benaderde huishoudens met kin deren is echter 20 laag, dat de so ciale dienst tijd wil winnen. Het is de bedoeling kandidaten in die tijd nogmaals en/of anders W be naderen. Het teleurstellende resultaat van de 'verkoop' van de nieuwe uitke ring heeft volgens S. Czyzewski. waarnemend directeur van de dienst SoZaWe in Rotterdam ver moedelijk een aantal oorzaken. Hij sluit niet uit dat een groot aan tal mensen de brief en de folder van de sociale dienst gewoon niet heeft begrepen. „Niet alleen omdat mensen de taal niet spre ken. Het is ons al eerder opgeval len, de ongeletterdheid in de stad is sowieso groot." aldus Czyzews ki. De directie van SoZaWe houdt er verder rekening mee dat sommi ge gezinnen er niet voor voelen om alle gevraagde gegevens over hun huishouden op tafel te leg gen. al dan niet in verband met het verzwijgen van inkomsten en/' of vermogen. Het strengere uitkeringsbeleid in Rotterdam, mede het gevolg van de strakkere aanpak van fraude, maakt ook dat de sociale dienst vooral wordt gezien als controle rende instantie. De afkeer van controle zou in een aantal geval len wel eens groter kunnen blij ken te zijn dan de afkeer van ar moede. In dit laatste geval schiet dan de nieuwe uitkering zijn doel voorbij. De respons op de half mei ver stuurde 4500 brieven en folders was minimaal. De dienst SozaWe had er rekening mee gehouden dat na uitgebreider vooronder zoek uiteindelijk circa tien pro cent van de huishoudens met een minimuminkomen in aanmer king zou komen voor het tijdelijk extraatje, maximaal gedurende twee jaar. Echter, net tien procent reageerde. Over het effect in de praktijk van de Balansuitkering op de finan ciële problemen van mensen is nog nauwelijks iets bekend. Het aantal verstrekte nieuwe uitke ringen is daan-oor te gering. De eerste ervaringen roepen al wel een aantal wagen op, bijvoor beeld over de juistheid van vuist regel dat wie met tijdelijk 300 gul den per maand extra niet kan wor den geholpen, moet worden door verwezen naar het proj eet Schuld sanering van de gemeente Rotter dam. „Het is wel duidelijk dat in een aantal gevallen het maximum van 300 gulden onvoldoende is om de financiële problemen van sommige huishoudens te tacke len. Deze problemen lijken zich door de hele stad vooral af te spe len in de woonlastensfeer," aldus Czyzewski. Onder het toeziend oog van onder meer wat junks, die net hun methadon op heb ben, kleuren kinderen van de basisschool H. J. van Wij len uit de Buitenhofstraat in Rotterdam een enorme te kening in. De tien leerlingen uit groep zes van juffrouw Elles maalden niet om de wat minder gunstige plek op een steenworp afstand van Perron Nul. Met veel plezier kleurdenzij met acrylverf de tekening In. Van wat sponsors had het Nationaal Fonds Kinderhulp materiaal gekregen om een reuzenkleurplatenactiete organiseren om nog meer bekendheid te krijgen voor het werk van het fonds. De organisatie viert dit jaar het 35-jarig bestaan. Daarom waren op 35 plaatsen in Ne derland op billboards nog niet-ingekleurde affiches gehangen. In Rotterdam viel de keuze van de plaats wel erg ongeiukkig uit: achterin de Conradstraat achter het Groothandelsgebouw. Niet -naald een plaats waar el toeschouwers waren te verwachten, zoals Kinder hulp had gehoopt. Het nationaal fonds zamelt geld in om hulp aan kinde ren te kunnen geven, die niet in eigen gezin kunnen opgroeien, maar wonen in een pleeggezin of tehuis. In Rotterdam gaat het geld on der meer naar het kinderop vangcentrum in de Van Spe- ijkstraat. Daarvan worden bijvoorbeeld judolessen, een tweedehands fiets of schommels gekocht. Foto jaap Rozema/Rotterdams Dagblad Rotterdam Het Delta Psychi atrisch Ziekenhuis heeft mevrouw N. Kroes onlangs be noemd tot voorzitter van de raad van toezicht Het Delta was tot 1 april van dit jaar een dienst van de gemeente Rotterdam, maar heeft sinds die datum een stich tingsvorm. Delta Psychiatrisch Ziekenhuis is een algemeen psy chiatrisch ziekenhuis met 830 bedden en 80 dagbehandelings plaatsen. Er werken 1050 mensen. Rotterdam Dat zijn vrouw bij hem wegliep en de kinderen mee nam, vond hij heel jammer, maar hij kon er mee leven. Hij biéef op timistisch. ook toen hij kort daar op zijn baan kwijt raakte. Maar toen zijn nieuwe vriendin, die in korte tijd zijn steun en toeverlaat was geworden, hun relatie ver brak, vroeg de.33-jarige Joop L. zich af waar hij nog voor leefde. Zijn conclusie luidde nergens voor en er was maar één oplos sing: zelfmoord. Omdat het hem aan lef ontbrak om daadwerkelijk zelfmoord te plegen, besloot de Capellenaar zich eerst moed in te drinken. Hy sloot de gordijnen van zyn wo ning, zette zijn favoriete nummer van Elton John loeihard op en dronk in korte tijd een grote hoe veelheid bier, wijn en jenever op. Al die tijd hield hij een Browning in zijn hand om, zodra hij het durfde, zichzelf van het leven te beroven. Dat er in de tussentijd mensen aan zyn deur kwamen, merkte de Capellenaar wel. maar hij trok zich er weinig van aan. Tot hij zich zo bedreigd of gestoord voelde - de verdachte weet niet meer pre-* cies wat hy toen dacht, maar ver moedt achteraf dat een van deze twee redenen de oorzaak was- dat hij vanuit zijn woonkamer een schot afvüurde in de richting van de voordeur. Een voordeur waarachter zich in middels drie agenten bevonden, die door buren waren gewaar schuwd voor geluidsoverlast. Po ging tot doodslag oordeelde offi cier van justitie mr. E. Lameijer. Zij eiste gistermiddag voor de Rotterdamse rechtbank twaalf maanden gevangenisstraf tegen de man, waarvan zes voorwaarde lijk. In de twee jaar durende proefperiode eiste zij bovendien als bijzondere voorwaarde dat de verdachte contact onderhoudt met de reclassering. „We hebben het hier over een per soonlijk drama," verklaarde de of ficier haar eis. „Maar het is nog tragischer dat de verdachte er an deren bij heeft betrokken. Hij cre- eerde een gevaarlijke, afschuwe lijke situatie. Zelfs voor agenten die het een en ander gewend zijn." De officier gaf aan lang over de straf te hebben getwy feld. „Ik heb het psychiatrisch rapport gelezen. Ik weet dat u die middag ernstig verminderd toerekeningsvatbaar was. En ook dat u geen verleden heeft wat geweldsdelicten betreft. Maai* wat u gedaan heeft, is een zeer ernstig feit. Door op de deur te schieten, heeft u het risico ge nomen dat u iemand zou raken. Daar kan ik niet omheen." Omdat de verdachte zijn leven-weer op een rijtje heeft (nieuwe baan, nieuwe vriendin en bijna van de drank af), bood ze hem wel de kans om zijn onvoorwaardelijke gevangenisstraf om te zetten in een alternatieve straf. De advocate van de verdachte, mr. E.C. de Wit Facchetti, vond de eis van de officier 'onredelijk'. „Mijn cliënt heeft niet willens en wetens op agenten geschoten," verklaarde zij. „Uit het psychi atrisch rapport blijkt dat hij op dat moment niet eens wist wat hij deed. Ik vraag me dus af of hij straf verdient." Zij deed een be roep op psychische overmacht. De rechtbank doet over dertien dagen uitspraak. Een jolige, maai al wel zes tigjarige Donald Duck heeft gisteren de 47ste consu mentenbeurs Femina In Ahoy' geopend. Voor kinde ren had het geesteskind van Walt Disney cadeaus In pet to en de honderden wach tenden vermaakten zich pri ma tijdens het wachten op de klok van elf uur. Sommi gen stonden al om negen uur bij de kassa. De Rotterdam se entertainer Hans Somers en de drumfanfare Excelsior vulden samen met Donald Duck het laatste half uur. De stripeend weigerde overi gens champagne over naar hem genoemde tulpenbollen te gieten en nam evenmin een glas van het borrelende appelcider in de hand. Walt Disney heeft wat alcohol en stemgebruik betreft de be weeglijke eend sterk aan banden gelegd. Direct na de officiële ope ning stroomden al enkele duizenden bezoekers over de beurs, die tot en met vol gende week zondag dage lijks en 's avonds (behalve op zondag) is geopend van 11.00 tot 17.00 en 19.00 tot 22.30 uur. Het organiseren de Rotterdams Tentoonstel- lings Bureau (RTB) hoopt op het overschrijden van de ma gische grens van tweehom derdduïzend bezoekers. Foto Erik BloemintvRotterdams Dagblad Rotterdam Uit alle hoeken van de Rijnmond regent het op dit moment telefoontjes bij de Stads regio Rotterdam. In het kantoor aan het-Haagseveer krijgen de vier communicatiemedewerkers een stortvloed van aanvragen voor meer informatie en lezingen. De plotselinge belangstelling is een direct gevolg van de mailing van vorige week, toen de Stadsre gio vier informatiebladen over de komst van 'de provincie Rotter dam toezond aan 3500* organisa ties in Rotterdam en omgeving. „Sindsdien loopt het storm," zegt woordvoerder W. Nettinga. Een directeur van een Vlaardings be drijf vroeg meteen of de Stadsre gio een lezing voor zijn onderne mingsraad wilde verzorgen. De Oostvoornse Zakenliedenvereni ging deed honderd nabestellin gen voor de achterban. Een leraar van een Rotterdamse scholenge meenschap vroeg documentatie om de regiovorming te bespreken in de lessen maatschappijleer van het VWO. Radio Schiedam belde, het CDA in Rarendrecht wilde de folders onder alle leden versprei den, de directie van de Dagblad unie vroeg om setjes om als con cern in te spelen op de bestuurlij ke veranderingen bij de gemeen ten en de provincie. Nettinga: „Kennelijk breekt nu overal het besef door dat het echt gaat gebeuren. Er is natuurlijk al jaren gepraat over de reorganisa tieplannen, maar het wordt nu steeds definitiever. We hebben nog niet eerder zo'n enorme res pons gehad." De Stadsregio heeft onlangs het databestand uitgebreid. De be langrijkste bewoners- en winke liersverenigingen in de hele Rot terdamse regio zijn eraan toege voegd, ook alle bedrijven met meer dan honderd werknemers en alle stichtingen met meer dan tien personeelsleden. In totaal 3500 intermediaire organisaties: „We beginnen het maatschappe lijk middenveld aardig in beeld te krijgen," zegt Nettinga. „Dat moest ook wel, want we hebben dat middenveld hard nodig om de politieke en bestuurlijke verande ringen en het waarom ervan dui delijk te maken aan de bevol king." De Stadsregio overweegt onderzoek te laten doen naar de informatiebehoefte bij het grote publiek. Rotterdam Bewoners van de wijken Cool, Nieuwe Werk/ Scheepvaartkwartier. Dijkztet/ Museumpark en het Lijnbaan kwartier hebben een eigen p0ij. tiepost. Deze week heeft de politie het pand aan de Witte de With straat 25 in gebruik genomen pas later zal dit nog een keer officieel gebeuren. De politiepost is op doordeweekse dager, open van 8.00 tot 21.30 uur op zaterdag van 8.30 tot 16.30 uur en op zondag gesloten. Als het bu reau dicht is. kan het publiek al tijd nog terecht bij het bureau Eendrachtsplein, dat dag en nacht open is, Rotterdam Door ingrijpen van omstanders heeft de politie gister middag een 38-jarige bankover valler aangehouden die heeft ge probeerd een overval te plegen op een postagentschap aan de fran- selaan in Oud-Mathenesse. De overvaller, de 38-jarige A J. van der K. uit Dordrecht, kwam' het agentschap om kwart voor zes binnen en richtte een vuurwapen op de twee loketbedienden. Hoe wel hij door omstanders werd overmeesterd, wist hij nog wel een schot te lossen. Niemand raakte gewond. De man is overgedragen aan de politie die hem achter de tralies heeft gezet. Rotterdam Ter gelegenheid van zijn afscheid als hoofd Centrale Diénsten van de Ichthus Hoge school in Rotterdam, is R. Kleiker uit Ridderkerk gistermiddag be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De onderschei ding werd hem aan het Vasteland in Rotterdam opgespeld door bur gemeester J. Waaijer van Ridder kerk. Kleiker. die gebruik maakte van de vut-regeling, nam ook afscheid als bestuursseeretaris van de Ver eniging voor Protestants-Christe lijk Hoger Beroepsonderwijs Rot terdam. De 59-jarige Ridderkerker heeft gedurende zijn hele loopbaan ad ministratieve functies vervuld binnen het onderwijs. Hij was ook actief in het jeugd- en kerkewerk. Rotte rdar. Ouders van §|J geboren kinderen kunnsa voortaar. bij Thuiszorg Rotter dam op.yariabeleuren kraam-T zorg krijgen. De nieuwe Had-;''; bele zorgverlening, houdt - mi- dat de klanten in'overleg met/, de:króamyériz<^énde;bz^g kunnen/bepalen op we&euren§ .tiiss'en; 8.00-, ën^ 1 B'.OÖtuiirrer.iivg terne kraamzorg is. De'dienst-J verlening is bovendien m het-/ weekeinde uitgebreid..-•/ TTT1 Volgens de" afdeling. Kraartgtj 7org ars Thirszoig wordt hbr- mee Mgesperid op de rende wensen'vande klant/p; Hoewel er in-het weekeinde, wel wijkkraanizorg vboraUeenf j moeder en kind was, bleek èt T behoefte te bestaan asn de' ruimere zorg die de'-interné^' kraamhulp biedt. O^werkd^ gen kunnen de klanten nu met/', de tot hun beschikking staan-T dé uren 'schuiven1 tussen 8 0§ b en 18.00 uur/Maar .er kan ookjg yoor'-gekozen-;vrordeo eerstedagen':ha; de-'beyani^d: meer uren per dag een intémeg kraamhulp in Mus'te hebben en het aanMuren;Iatór;terti|^ te brengen, 1 Het' aantaluren;, intern^ kmamhulphan^f^dewy|| ze van verzekering' en'/dép plaats vanÉ^al^gdErwprdt^ uitgegaan van et n gemiddelde van acht uur per dag,-ver spreid-^ over maximaal negen dagen- Op zaterdag én' .zondag wordt// niet meer dan zes üurijrefcdagp gewerkt. Dë üitbreidmg:vairdeg dienstverleningvan de afde-:g ling ^arhzorg ^h^ÜKZor^ll Rotterdam'.heeft;;gé^.lgey#|| gen voor de werkgelegenheid^? 2-V--:V&XD-5 v-5 R» huis kom cere art siit Schii fiing c iuto ken ien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1