mi 13, EBS wil ruimere milieu-voorschriften 'Vlaardingen rampzalig zonder vrijwilligers' fa genda MS i Onderhoudsteam met succes aan de slag bij klussendienst Voor onbetaalde krachten moeten veel zaken beter worden geregeld £Hï Banenpoolers voor toerisme Open repetitie Afsluiting van Liesveld-viaduct Aquarellen in wegvloeiende tinten Familiefoto's Donderdag 6 oktober Rotterdams Dagblad Donderdag 6 oktober 1994 Ooit van Schiedam gehoord? Of van Delft? Of Gouda? Wat moeten dat achterlijke gaten zijn, beklagenswaardige uithoeken van deze toch al rommelige aarde. De nietszeggendheid van deze tochtkieren is klaarblijkelijk zo ten hemel schreiend, dat de samen werkende VWs er nu alles aan willen doen om de naamsbekendheid van Schiedam, Deift enzovoorts te vergroten. De naamsbekendheid! Ik kan me nog voorstellen dat de modale toerist niet weet dat Schiedam twee (min of meer) historische grachtjes heeft {vroeger veelmeer). Ik kan me ook nog voorstellen dat een willekeurige globe trotter niet weet dat Schiedam vijf (min of meer) historische molens heeft (vroeger veel meer). En ik kan me zelfs inleven in de voorbij ganger die niet weet dat Schiedam een (min of meer) historisch stadspark heeft (vroeger veel mooier). Maar dat ze de naam Schiedam niet kennen, dat wil er bij mij niet in. De indianen betrok ken volgens Hans van der Sloot hun vuurwater uit Schiedam en ook de kozakken uit Rusland zopen zich klem aan wodka die ze van de Jeneverstad hadden afgekeken. Wereldwijd is het Schiedamse ex portartikel afgezet. En dan zal de ondernemende dagjesmens Schiedam niet van naam kennen? Ik heb al eens meer gezegd dat Schiedam nog geen volwassen toeris tische cultuur kent en dat de grote drommen pas arriveren als er knusse winkeltjes zijn met gekantkloste zakkendragershuisjes, tin nen afgietsels van de ruine, korenbeurzen van chocola, marsepeinen Schreihuisjes en Plantages van taai-taai. Dat willen toeristen kopen. Maar er zijn te weinig souvenirshops en de middenstand ziet kenne lijk geen gat in de markt, want er zijn geen toeristen (cirkel rond). De gemeente Schiedam kan nu natuurlijk een blik banenpoolers opentrekken om het toerisme ambachtelijk in te luiden door -'Schiedamse snuisterijtjes in massaproduktie te vervaardigen, maar waarschijnlijk gaat het stadsbestuur daar pas over nadenken als an dere gemeenten hebben laten zien dat banenpoolers overal nuttig voor kunnen zijn en niet alleen voor het bewaken van een fietsenstal ling. De gemeente is niet bijzonder initiatiefrijk. Problemen laten ze liever problemen, anders heb je niks meer om op te lossen. De PvdA is er groot en klein door geworden. Voor de naamsbekendheid van Schiedam zorgt de politiek wel: 'Ver klop de Cobra-collectie van het museum!' 'Sluit de tentoonstelling over Joris-Karl Huy smans'Grootste percentage CD'ers in gemeente- Taad!' 'Rottenberg grijpt m' - allemaal landelijk nieuws. Iedereen kent de naam Schiedam. De WV kan zich beter met het vormgeven van het 'toeristisch produkt' Schiedam bemoeien. Eerst dat. En dan reclame maken. Maar laat ze daarmee even wachten tot het Stadserf klaar is en de Passage en het Imelda-terrein, want het loopt zo onge lukkig, als je als toerist struikelt over alle gaten in een (min of meer) historische stad. KOR KEGEL Schiedam Harpe Davids verzorgt maandag 10 oktober een open repetitie voor leerlingen van de Streekmuziekschoo! en andere muzikanten die willen meespelen tijdens een concert in de Dorpskerk in Schiedam-Noord op woensdag 9 november. Tijdens de repetitie kunnen belangsteltenden informatie inwinnen over de te spelen muziek en met welk orkest zij de repetities gaan volgen. De open repetitie begint om 19.00 uur in het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Faas- senplein-Nijhoffplein 22. Vlaardingen Het Liesveld-viaduct blijft maandag 17 oktober de gehele dag afgesloten voor alle verkeer in verband met takelwerkzaamheden. De bussen worden omge leid via de Westhavenplaats-Korte Hoogstraat. Ook het Veerplein. tussen de bloemenzaak, kleding zaak en boekwinkel wordt maandagmorgen enkele uren afgesloten. Dit omdat met een kraanwagen be tonnen elementen aan de nieuw te bouwen winkels bevestigd worden. De Ridderkerkse kunstenaar Bep Roggeveen expo seert tot en met 15 oktober in Galerie 't Podium aan het Van Schravcndijkplein 134 te Vlaardingen. De kunstenares maakt zeer divers werk, van sober en in gehouden tot expressief. Met de natuur als inspira tiebron worden haar aquaretlen gevormd tot stem mingsbeelden in wegvloeiende tinten. Zij bereikt het soft-pastelaehtige uiterlijk door gebruik te maken van denat-in-nat-techniek. Ook met de verschillende materialen, zoals glaspoeder, zuiver kleurpigment en diverse mediums experimenteert zij veelvuldig Maassluis Het Intercultureel Vrouwennetwerk (IVN) nodigt vrouwen en meisjes uit één of meerdere foto's, met als onderwerp gezin-/famiheleven. m te leveren bij het IVN. Dit is nodig voor een tentoonstelling op 14 december, tijdens de vierde ontmoetingsbijeen komst voor het jaarthema van de VN: het gezin/de fa milie. Wie de foto's met negatieven inlevert, krijgt een vergroting cadeau. Inleveren vóór l november bij het IVN, p/a SSM. Ha venstraat 2 te Maassluis. SCHIEDAM Kijken naar kunst. Artoteek Schiedam. 14.00-15 30u. (zes bijeenkomsten, ƒ75.-). Woensdag 5 oktober SCHIEDAM WordPerfect 5.1. Kluphuis Oost. 20 30-22.0ÜU. (tien lessen./185,-). Dinsdag 11 oktober SCHIEDAM Borduren op naaimachines. Kluphuis Oost. 9.15- 11.30u. (zes lessen, 30.- Turkse lerares is aanwezig) VLAARDINGEN Aquafit. Kolpabad. 13.15-14.0u. (negen lessen, 37.25). Woensdag 12 oktober VLAARDINGEN Zelfverdediging. St. Coerke. 13.30-15.30u. (tien les sen, ƒ75.-). Dinsdag 25 oktober SCHIEDAM Weer weten wat je wil. Kluphuis Oos: ,sm stichting SVO. 9.30-11.30u. (twaalf bijeenkomsten, ƒ40.-. voor vrouwen tussen 25 en 35 jaar). Den Haag/Vlaardingen - Het Vlaar- dingse overslagbedrijf European Bulk Services BV (voorheen Frans Swarttouw) heeft bij de Raad van State meer tijd ge vraagd onv aan een aantal voor schriften uit de vergunningen te kunnen voldoen. Het bedrijf heeft ook aangedrongen op versoepe ling van deze voorschriften. Om liggende bedrijven en groepen Vlaardingse burgers zijn fel ge kant tegen ruimere voorschriften. EBS veroorzaakt al jaren stof- en geluidsoverlast. EBS onderkent het stofprobleem en wil extra voorzieningen treffen om dit tegen te gaan. Volgens de door de provincie verleende ver gunning moet het bedrijf dit ui terlijk 1 januari 1995 hebben gere geld. EBS zegt meer tijd nodig te hebben. Het bedrijf drong deze week bij de Raad van State aan op uitstel tot 1997. In dat jaar verloopt ook de lo zingsvergunningvan het ministe rie van Verkeer en Waterstaat. Ook die vergunning heeft een te korte looptijd, meent EBS. Daar door is een lange termijnplanning bij het Vlaardingse bedrijf niet mogelijk. Telkens moeten dure advocaten ingeschakeld worden om dezelfde discussie te voeren, verklaarde woordvoerder B. Veldhoven in Den Haag. EBS vecht ook bepaal de onderdelen van de vergunning aan, zoals het verbod om sproei- water te lozen, de verplichting tot het aanleggen van slibvangputten en de wijze waarop verontreini ging met pcb's onderzocht dient te worden. In conflict Gewraakte onderdelen uit de pro vinciale vergunning zijn de ople veringsdatum van het eerste mi lieujaarverslag, de voorgeschre ven maximale storthoogte van 1 meter bij overslagactiviteiten en het gesloten houden van ruimen tijdens het lossen. Het overslag bedrijf vreest op dit laatste punt in conflict te komen met de schip pers, die hechten aan zeggen schap over hun schip. Over Ce vergunning van zowel de provin cie als die van het ministerie zijn onafhankelijke rapporten uitge bracht, waarin geadviseerd wordt EBS op een flink aantal punten tegemoet te komen. Of de Raad van State dit advies volgt valt te bezien. Staatsraad mr. H. Polak vroeg zich af waarom EBS niet eerder bezwaar heeft ge maakt tegen de omstreden voor schriften. Veldhoven noemde dit een fout van het voormalige ma nagement, dat veel te toegeeflijk zou zijn geweest tegenover bij voorbeeld de DCMR Milieudienst Rijnmond. Volgens ingenieur W. Been van de DCMR was er met het vorige ma- - nagement volledige overeenstem ming bereikt over een pakket maatregelen om alle overlast te gen te gaan. Dat EBS in dit late stadium toch schorsing verzoekt van een aantal voorschriften ver baast de milieudienst. De adviezen om EBS tegemoet te komen zouden geen recht doen aan de ernst van de situatie. Sinds oktober 1992 is al vier keer proces verbaal opgemaakt. Bovendien is tegen het bedrijf een dwangsom uitgevaardigd wegens stofover- last. De Raad van State doet mogelijk morgen al uitspraak. De Vrijwilligers Vacature Bank Vlaardingen ver richt nuttig werk. De instelling bemiddelt tus sen Vlaardingers die een aantal uren per week onbetaald werk willen verrichten en instellin gen uit de soclal-culturele hoek en de (gezond heidszorg die om vrijwilligers verlegen zitten. Maar het aantal vrijwilligers loopt jaarlijks te rug. En tot overmaat van ramp zit de WBzonder geld. Afgelopen week hield voorzitter Blankers in de raadscommissie voor sociale zaken een vurig pleidooi voor meer subsidie. In december, heeft wethouder Kool beloofd, zal duidelijk zijn of dat geld er ook komt. Een ge sprek over de noodzaak van vrijwilligerswerk in Vlaardingen. vrijwilligers aan het werk achter de bar in de Ha te van viuchte lingenwerk. Foto Roe! Dijkstra Door Mariétte Olsthoorn Vlaardingen Een bedrijf gooit z'n portier eruit wegens bezuini gingen. Of de Vrijwilligers Vaca ture Bank(VVB) iemand kan leve ren die het werk overneemt. Een gescheiden man wil een bedrijfje beginnen en zoekt een oppas voor zijn kind. De misverstanden rond om de WB zijn talloos. ,.Ten eerste léveren wij geen vrij willigers: die moeten zélf sollicite ren en ten tweede ketsen wij alle vacatures die door een betaalde kracht gedaan kunnen worden af," stelt Jan Blankers, voorzitter van deWB. ..Sommige instellingen eisen een hbo-opieiding van de vrijwilliger en dan moeten we oppassen," weet hij uit ervaring. „De eisen mogen niet te specifiek zijn. Vaca tures waarin een te grote verant woordelijkheid en teveel tijd wor den gevraagd van de vrijwilliger vijzen we af. Twaalf uur is het maximum." In Vlaardingen zijn ruim 16.000 vrijwilligers actief. Dat aantal neemt volgens het VASK (Vrijwil ligers Activeren Samenwerkings- kontakten) jaarlijks af. De oor zaak voor deze daling moet vol gens Blankers worden gezocht in bezuinigingen en een toenemen de onbekendheid met vrijwilli gerswerk. „Het denken in geld is toegeno men." stelt hij. .Als je geen be taald werk hebt, tel je niet meer mee. Vrijwilligerswerk heeft daar om weinig aanzien want het levert mets op." Bezuinigingen Instellingen zoals buurthuizen doen steeds vaker een beroep op onbetaalde krachten. „Tegelijker tijd is er binnen instellingen we gens bezuinigingen steeds min der geld en tijd beschikbaar voor de begeleiding," vervolgt hij „Het aantal vrijwilligers dat der tig tot veertig uur per week draait, is toegenomen. Dat is een zware last, op een gegeven moment stoppen ze ermee." Toch stijgt het aantal bezoekers van de Vlaardingse Vrijwilligers Vacature Bank. Vorig jaar vonden 75 mensen de weg naar de WB. dit jaar waren dat er tot septem ber al 93. Daarvan zijn veertig mensen ook werkelijk aan de slag gegaan. „Dat is een hoog percen tage." merkt Jan Blankers op. „Kijk je naar het arbeidsbureau, dan is het percentage dat aan een baan wordt geholpen daar veel minder." Een van de redenen dat er vaker een beroep wordt gedaan op de WB is volgens de voorzitter de gestegen werkeloosheid. Een an dere oorzaak is dat steeds meer Vlaardingers bekend raken met het werk van de vacaturebank. Vrienden, buren, maar ook het Riagg, huisartsen en de sociale dienst wijzen mensen op het be staan van de instelling. Blankers: ..Je^doet vrijwilligerswerk omdat het nuttig is voor een ander, maar je doet het ook voor jezelf. Er is een ding waar je het niet voor doet en dat is voor het geld." Jongeren In tegenstelling tot de landelijke ontwikkelingen ontvangt de WB Vlaardingen veel jongeren. Jonge mensen die werkeloos zijn en op deze manier werkervaring op wil len doen. „Vrijwilligerswerk is een opstap naar een vaste aanstel ling," zegt penningmeester Cees Doelman. „Het is een pré als je al in het arbeidsproces hebt geze ten." Landelijk gezien zijn jongeren zwaar ondervertegenwoordigd in het vrijwilligerswerk, weet Blan kers. „Als overheid zou je geld uit moeten trekken om de aandacht van jonge mensen te trekken," vindt hij. „Ik denk datje meer ini tiatief in het vrijwilligerswerk moet leggen. En je moet zorgen dat een. verzekering en een onkos tenvergoeding geregeld zijn, want op dat gebied moet er nog veel verbeterd worden." Tot grote ergernis van Blankers verandert er op dat gebied weinig in Vlaardingen. ,,De gemeente heeft tot op heden alleen meege dacht met het VASK over het or ganiseren van een Vlaardingse dag voor vrijwilligers op 10 de cember. Verder komt er mets uit." De WB vindt dat er een steun punt moet komen om de positie van onbetaalde krachten structu reel te verbeteren. „Dat kun je niet in een tent als de onze, die slechts vier uur in de week open is, bezoekers ontvangt, ze van in formatie voorziet en ze een beetje ondersteunt." Een steunpunt zou volgens Blan kers met een betaalde kracht der tig uur in de week open moeten zijn. Die betaalde kracht zou re gelmatig contact met instellingen moeten hebben om ze te advise ren over begeleiding van vrijwilli gers. verzekeringen en onkosten vergoeding. „In Schiedam kan dat blijkbaar wel, daar is al jaren een steunpunt voor vrijwilligers, betaald door de gemeente. Waar om daar wel en hier niet? Wij zijn toch niet achterlijk in Vlaardin gen?" Vlaardingen zonder vrijwilligers is rampzalig, stellen Doelman en Blankers. „Vrijwilligerswerk is onmisbaar voor de samenleving. Wie anders doet er boodschappen voor oude en zieke mensen? Wie geeft er taal- en fietslessen aan buitenlandse vrouwen? Wie houdt de jeugd van de straat? Wie houden de speelotheek draaien de? Wie zorgt er voor gezelligheid in bejaardentehuizen omdat de verzorgsters daar geen tijd meer voorhebben?" Donderdags oktober SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. Teer- stoof. Paul Haenen, 20.30u. Westvest 92. CDA-vooizitter Hans Helgers te gast bij CDA Vrouwenbe- raad. Thema: ontwikkelingen in het gevangeniswezen. Zorgcentrum Thurlede. Ensemble, Entre Act 19.30u, VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal.The woman from the lake of scented souls (film) 14.00 en 20.30u. Purper 10 (caba ret/entertainment), 20. 15u. ROTTERDAM De Laurens. Middagpauze-concert, 12.45u. The Little Cave. Jamses sie, 20.00u. Ahoy'. The Bold The Beautiful in concert, 20.00u. De Doelen Gr.z. Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, 20.15u. Kl.z. St.Octo- ber Classics s.s.m. RCA, 20.15u. Zaal De Unie. GabeTarjan, een man en een pauk, 20.30u. Plan C. All the Kings Man, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Heartbreak Hou se, 20.15u. Kl.z. Oefening op de moeder en de zoon, 20.30u. Thea ter Zuidplein Gr.z. In de hemel mag alles, 20.15u. Lantaren/Venster. Cutup-Uppercut, 20.30u. Luxpr Theater. Momix Modern Dance Company (USA), 20.30u. Witte de Withstraate.o.Photolnternational. Erasmus Universiteit. Medici en Magiërs, 16.30u. Popular. Comedy Explosion, 21.00u. De Evenaar. Ci nema Diaspora: Hindostaanse No stalgie uit Bollywood, 20.15u. Vrijdag 7 oktober SCHIEDAM Podium, Chicks Tricks, 22.00u. Teerstoof. MaqoleinTouw, 20.30u. Filmhuis. Fearless, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal.The woman from the lake of scented souls (film), 20.30u. John Lantings'sTheatervan de lach, 20.15u. Harmonie. Pieter de R/jk en Ajuinen en Look (cabaret), 2O.30u. ROTTERDAM De Scheg. Stip en Beer, 16,00u. Witte de Withstraat. Internationale Fotobiennale. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Philadel phia' (al) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45, Alhambra 2: 'The Geta way' (16ydag.-'4;6.4519.30, vr. ook 1.15. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30, Calypso-2; 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso-3: 'Schmdler's List' (12) dag. 2-8. Cine rama 1: 'Natural Born Killers' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'When a man loves a woman' (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'I love trouble' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'The Flmtstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Clearand Present Danger' (16) dag. 1-3.45-6.30-9.3CX (max Theater; 'Blue Planet' (al) do.vr. 2-7. 'Moun tain Gorilla' (al) do.vr. 3.'Dances with wolves' (al) dag. 8. Venster 1: 'Fresa y Chocolate' (16) dag. 8. 'Ladybird. Ladybird' (16) dag. 10.15, Venster 2: Muestra de Cme Cubano dag. 7.30: 'La primera carga al machete' do. 'Retrato de Teresa' vr. Cubaanse muziekfilms dag. 9.30. 'Theo van Gogh's 06' (16) dag. 10.45. Ven ster 3: 'Rock roll junkie' (16) dag. 7.30-11. '1000 Rosen(16) dag. 9.15. Venster 4: ladybird, Ladybi rd' (16) dag. 8. 'Fresa y chocolate' (16) dag. 10.15. Lumïère 1: 'Wolf (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mïère 2: 'Color of Nrght' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr. ook 1.15-4. Lu- mière3: 'Wyatt Earp' (12) dag. 2-8. Lumière 4: 'The Client' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Wet dreams' (18) dag.vanaf 12 doorl- .voorstelling. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. ken groundsman, terwijl wij alle twee even hard hebben gewerkt om de banen klaar te stomen voor het nieuwe seizoen. Dat steekt toch wel." Wat Dirk Sas ook dwarszit is de opheffing van het Sportief Onder houdsteam: „Heel erg jammer. En het verbaast mij een beetje. Aan de sportvelden en gebouwen die ik gezien heb, is altijd wel wat te doen. Het onderhoud kan erg achter lopen, zeker als de vereni ging niet zo veel geld in kas heeft." Wim van der Vliet betreurt het'verdwijnen van het Onder houdsteam minder, hoewel hij het op zich een goed idee vindt. „Ver enigingen kunnen nu toch nog steeds kiezen of zij hun onder houd met eigen vrijwilligers wil len doen, of de hulp van de klus sendienst inroepen. Met zo'n team gaat het werk uiteraard snel ler, maar er zijn kosten aan ver bonden. En het Onderhoudsteam heeft drie mannen aan werk ge holpen, waarvan er één zelfs kans maakt opeen 'echte' baan." Door Arjen van den Oever Vlaardingen Lang heeft het Vlaardingse Sportief Onder houdsteam niet bestaan. Het pro ject voor langdurig werklozen, dat was opgericht voor onderhoud van sportvelden, is in juli officieel opgegaan in de klussendienst. Het Onderhoudsteam bestond uit drie personen, waarvan er één in vaste dienst is gekomen bij een tennisvereniging. De andere twee werken nu bij de klussendienst. Het Onderhoudsteam heeft onge veer een jaar bestaan. „Wij kwamen te veel onzekerhe den tegen om het Sportief Onder houdsteam zelfstandig op de been te houden." stelt Wim van der Vliet, projectleider Sociale Ver nieuwing in Vlaardingen. „Sommige verenigingen zagen er van af om het Onderhoudsteam in te huren, omdat bijvoorbeeld hun vaste vrijwilligers er tegen waren. En sommige klussen kunnen al leen bij mooi weer uitgevoerd worden. Om werk te blijven ga randeren voor het Onder houdsteam, hebben wij de werklo zen ondergebracht bij de klussen dienst. Particulieren die van deze handige jongens gebruik wilden maken, moesten daar namelijk twee maanden op wachten. De wachtlijst is toch langer gewor den, ondanks dat er twee man bij gekomen zijn." Deze extra krachten zijn Kees Schepen en André Wissmk. Tij dens hun diensttijd bij het Spor tief Onderhoudsteam deden zij klussen bij verschillende vereni gingen, zoals de Flardingha Rui ters en voetbalvereniging For- tuna. „Het is heel rot dat het team opgeheven is." zegt André. Kees beaamt dat: „Ronduit jammer, want hel was heel leuk werk, zo in de buitenlucht. Maar de klussen dienst bevalt ons ook prima, hoor." Het duo had veel om handen. Kees: ,,De klussen die wij kregen, waren zo gigantisch dat wij er wel een maand mee bezig waren. Aan gezien de sportclubs 25 gulden per persoon per dag moesten be talen, raakte het geld bij sommige verenigingen op een gegeven mo ment op." André: „Daar komt nog bij dal klussen bij andere vereni gingen op de wachtlijst al gedaan waren door anderen, want wij red den het niet om op tijd te komen." De voormalige pijpfitter (Kees) en onderhoudsmonteur (André) ver sterkten via de klussendienst het Onderhoudsteam. „Het idee stond mij gelijk aan," zegt André. „Maar het blijft jammer dat het niet helemaal gelukt is." Volgens Kees komt het merendeel van de opdraehten bij particulieren van daan. Slechts één sportvereniging heeft nog van hun diensten ge bruik gemaakt. Klusser De derde klusser uit het team, Dirk Sas, heeft het goed getrof fen. Hij kon aan de slag als assis tent groundsman bij tennisver eniging Holy en heeft daar nu goede vooruitzichten op een vaste baan omdat er geen vaste groundsman meer werkt. Dirk Sas: „Officieel neemt een groundsman zeven banen voor zijn rekening. Tennisvereniging Holy heeft er negen. Ik verwacht wel dat er nog iemand bijkomt, bijvoorbeeld een langdurig werk loze." Het werk bevalt hem prima: „Het is afwisselend, ik werk vaak in de buitenlucht en dat ik van sport hou is natuurlijk mooi meegeno men." Sas was drie jaar werkloos, toen hij via een maatschappelijk werkster in aanraking kwam met het Sportief Onderhoudsteam. „Het had wel wat weg van de bouw, waar ik werkte voordat ik in de WW terecht kwam." Alle onderhoudsklussen op het terrein van de tennisvereniging neemt Dirk voor zijn rekening. „Ik doe alles. De banen speelklaar maken, het gebouw schilderen en onderhouden, het terras zo nu en dan ophogen, ga zo maar door." Een ding zit hem een beetje dwars: „Ik verdien 800 gulden minder dan de inmiddels vertrok-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1