17, Moeizame communicatie oorzaak van conflict in Eben Haëzer De nieuwe Clio Oasis van Renault. Al vanaf f 24.695,- Renault Rotterdam PTETïI®!* Ml m HSMMM Het Vlaardings Blok 'Tante Sjaan' tweede eeuweling in Thurlede Safe"5 Kinderen gratis naar kerstcircus Laatste bezoek Hr. Ms. Schiedam Hoofd tehuis kon na fusie geen afstand doen van 'haar' kindje ilïfllHwiy- lak!» M'b, El Goed, er is een verschil. Z'n prijs is beduidend lager. RENAULT Met Jeugdstad de vakantie in COOLS INGEL'45 MOOIER INTERESSANTER RUIMER j| genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 14 oktober 1994 Ik sta een beetje voor het blok deze week. Zo vlak na de Belgische verkiezingen, waarvan de uitslag mij de lust ontneemt om nog eens een ritje naar Antwerpen te maken. Ik hou wel van een pintje op het terras of in het café met het draaiorgel en ook van mosselen of een zatte vis. Maar de Scheldestad lokt me niet meer nu zoveel sinjoren zich Vlamingen zonder gastvrijheid hebben getoond. Zij hebben me voor het blok gezet. Weken geleden namelijk hoorde ik, dat Bob van Rutten van het schil dersbedrijf Rukro bezig was met een nieuw ambachtelijk kunststuk je. Het maakte deel uit van de restauratie van het oude raadhuis van Vlaardinger-Ambacht, de huisvesting van het stadsarchief van Vlaardingen. Het was meer dan met het goudpenseel oplichten van de tekst op de oude gedenksteen in de hal van het gebouw Bob had nog een kanvei te verrichten. Gisteren werd duidelijk wat dat was. Het is een symbool, dat ook on- - ze historische band met die Vlamingen verraadt. De Leeuw van - Vlaardingen geeft naast de ingang van het oude raadhuisje een histo- _risch cachet aan de aanduiding van de nieuwe functie van dit uitge- —breide bouwwerkje als stadsarchief van de grote gemeente. Een van de ooit in een gemeentelijke fietsenstalling aangetroffen stenen wapens van de stad heeft Bob van Hutten fraai gerestaureerd. Breuken zijn hersteld en zo ook de kleuren. —Aan de muur van het stadsarchief aan het Plein Emaus hangt nu een rode leeuw op een geel schild. Precies uitgevoerd in de kleurstelling, die de Hoge Raad van Adel op 24 juli 1816 vaststelde voor het Vlaar- dingse wapen. Overigens vertelde Rukro-directeur Bob me, dat in verband met het reliëf in de manen en andere onderdelen van de klimmende leeuw hij vele variaties rood heeft moeten gebruiken. Archiefmedewerker Matthijs Struijs wees me op de rood-tint van tong en nagels. Hiermee wijkt de Vlaardingse leeuw af van de, verder ïndentieke, Zuidhollandse dierenkoning. De provincie-leeuw heeft een tong en nagels van (azuur)blauw, de kleur die wel weer voorkomt in de vlag van Vlaardingen, waarvan de oudst gekleurde afbeelding dateert van 1857. In het algemeen zijn kleuren van stadsviaggen ontleend aan de kleu ren in het stadswapen. Bekend is, dat de leeuw in het Vlaardingse wapen vaak ten onrechte met blauwe nagels en tong is afgebeeld. De kans bestaat derhalve dat de kleuren van de stadsvlag afgeleid zijn van zo'n verkeerde leeuw. En Vlaardingen dus in zijn vlag een kleur te veel heeft gekregen. Ik kan daar overigens niet om treuren, want ik hou van veel kleuren en haat dus mensen, die de aanwezigheid ervan op de Groenmarkt blokkeren. 1 BEN VAK HAREN Schiedam Bloemen, bloemen en nog eens bloe men. De kamer van de jarige mevrouw Blom-Van Doom in bejaarden- en zorgcentrum Thurlede stond er gisteren vol mee. Honderd jaar was ze geworden, dus stond het personeel in een lange rij aan haar stoel om de eeuweling te feliciteren. Hoewel de leeftijd respectabel genoemd kan worden, is zij niet de oudste bewoner van huize Thurlede. Want enkele etages lager woont de heer Marinus de Reuver, met zijn 102 jaar zelfs de oudste Schiedam mer. Mevrouw Blom, voor intimi 'tante Sjaan', kon daar op haar verjaardag niet om malen. Zij genoot zichtbaar van alle aandacht. En met het gelukstele gram van de koningin was ze helemaal verguld. „Sinds vorig jaar, toen mijn moeder bij een val haar heup brak, is'ze gekluisterd aan een rolstoel," vertelt haar 79-jarige dochter. „Haar gehoor is niet meer wat het geweest is, maar verder is ze nog koppie-koppie hoor. Ze volgt het nieuws in de wereld, is geïnteres seerd in politiek en vraagt nog regelmatig aan mijn zoon of hij een mop weet. We kunnen heel goed ge sprekken met haar voeren. De 100-jarige, oma en overgrootmoeder, woont ruim zeventien jaar in het bejaardentehuis aan de Nieuwe '7 Damlaan en geniet nog dagelijks van het schitteren de uitzicht dat ze vanaf de negende etage op de mo lens heeft. Ook over de verzorging is de bewoonster zeei te spreken. Haar dochter: „Ze zegt regelmatig dat het personeel zo goed voor haar is. En ik kan dat beamen. Er wordt hier geweldig voor mijn moeder gezorgd. Dat mag best gezegd worden." Schiedam öm de naamsbekendheid van de RotterdamPas te vergroten, wordt een kleurplatenactie georganiseerd waarmee een gratis kaartje voor het kerstcircus in Ahoy' is te winnen. Bij alle filialen van de Stadsbi- -bliotheek Vlaardingen en in Schiedam bij Khibhuis Oost, Trefpunt Oost, Jeugdvereniging Eldos, Buurt huis Nieuwland, Klubhuis Zuid en de scholen Annie M.G. Schmidt en De Kring, zijn de kleurplaten ver krijgbaar. Voor 31 oktober moeten de tekeningen weer worden ingeleverd. De actie is gericht op twee leeftijdsgroepen: één kleurplaat is voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar, de andere voor kinderen vanaf 9 jaar. De snelste inzenders worden uitgenodigd voor een bezoek aan het circus tijdens de kerstvakantie. Naast de vele familieleden kwam ook de loco-burge meester A. Wiegman de 100-jarige fe liciteren. De eeuweling was zichtbaar in haar ele ment met het 'hoge' bezoek en het enor me bloem stuk dat na mens het col lege werd aangeboden. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Volgend weekeinde zal Hr. Ms. Schiedam het voorlo pig laatste bezoek brengen aan de stad die het schip haar naam gaf. Het mijnenbestrijdingsvaartuig wordt in het voorjaar van 1995 uit de vaart genomen. Oorzaak is een bezuinigingsmaatregel en een tekort aan personeel om de vloot van vijftien mjjnenjagers paraat te houden. Hr. Ms. Schiedam meert vrijdag 21 oktober af in de Voorhaven. Zaterdag en zondag is het schip te bezichtigen door het publiek tussen 14.00 en 16.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jelle Gunneweg Maassluis „Vanaf het begin van de fusie was het duidelijk dat we verschillende visies hadden over de werkwijze, maar als ik die ter sprake wilde brengen werd dat als zeer bedrei gend ervaren," zegt directeur Johan Willemse van de Pamey- er Stichting over het conflict met het ontslagen hoofd van de Maassluise instelling Eben Haézer. r<1i "•'•oAHu.aór ,.r. Eben Haëzer »n Maassluis. Foto Roel Dijkstra Vlak voor de zomervakantie scha kelde de directeur een extern on derzoeksbureau in om meer zicht te krijgen op wat er binnen de woonvoorziening en het team ge beurde. Alle teamleden, enkele oud-me dewerkers, de activiteitenbege leidster en de maatschappelijk werkster werden door dit bureau geïnterviewd. De conclusie luidde uiteindelijk dat het hoofd ontsla gen moest worden in het belang van het tehuis. Willemse:Als er nog een andere mogelijkheid was geweest, had ik daar zeker voor gekozen. Want zo als het nu is gelopen, vind ik ver schrikkelijk. Voor mijn gevoel heb ik vier jaar lang alles gepro beerd om tot een goede communi catie te komen. Ludy Feuerberg bleek echter niet ontvankelijk voor deze pogingen, waarna de zaakisgeescaleerd." Piet de Zwart, waarnemend hoofd van de beschermende woonvorm, verklaart de oorzaak van het con flict als volgt: „Zestien jaar gele den heeft Ludy met haar man Mi ke de toen noodlijdende stichting Eben Haezer overgenomen en op nieuw m de steigers gezet. Ludy beschouwde het huis na al die ja ren als haar eigen kindje, dat door de fusie van haar werd afgeno men. Ook in de ogen van vele an deren was' Ludy Eben Haezer. Maar door zo dwars te blijven lig gen, heeft ze zelf grotendeels bij gedragen aan alle ellende." Zeggenschap In 1990 werd van overheidswege bepaald dat alle beschermende woonvormen zich moesten aan sluiten bij een Regionale Instel ling Beschermende Woonvormen (RIBW). De familie Feuerberg zocht onder die druk de samen werking met de Pameyer Stich ting. Ludy Feuerberg bleef aange steld als hoofd en Het in haar ar beidscontract vastleggen dat ze een grote mate van zeTstandig- heid zou behouden en zeggen schap kreeg over alle beleidsza ken aangaande het tehuis. Vrij snel na de fusie begonnen de problemen. Volgens het hoofd werden de in haar contract vast gelegde afspraken door de Pa meyer Stichting onvoldoende na gekomen. Het conflict leidde tot een recht zaak bij de bezwarencommissie van het fusie-overlegorgaan. Deze achtte de klacht ongegrond en oordeelde dat de Pameyer Stich ting formeel juist handelde. Beide partijen kregen het advies de op lossing in de communicatieve sfeer te zoeken, hetgeen onvol doende lukte. Ook met echtgenoot Mike liep de samenwerking stroef. De voorma lige directeur kreeg na de fusie een baan als staffunctionaris bij de Pameyer Stichting. Na twee jaar besloot hij coordinator te wor den van de Stichting Onder Een Dak. Hieronder resorteren zeven begeleide woonprojecten en en kele woningen voor crisisopvang. Het echtpaar wisselde voortdu rend cliénten van beide stichtin gen over en weer uit. Ook bezoch ten de bewoners van Onder Een Dak het dagactiviteitencentrum van Eben Haëzer. Deze verstrengeling kwam in het geding, toen na een reorganisatie een regiohoofd werd aangesteld, die mede inspraak kreeg over het plaatsingsbeleid van Eben Haë zer. Ook op andere gebieden dreigde Ludy Feuerberg terrein te verliezen. Zo wilde de Pameyer Stichting een algemene werkwij ze invoeren, die veel losser was dan de zeer aan regels gebonden stijl van leidinggeven in Eben Haezer. Clienten kregen met de nieuwe methode veel meer in spraak "dan gebruikelijk was in het Maassluise tehuis. Piet de Zwart: „Ludy begon zich na verloop van tijd steeds kwader te maken over de maatregelen die van bovenaf werden opgelegd. Ze weigerde nauwelijks meer iets toe te geven en gaf nergens meer in zage in, uit angst voor verdei e uit- kledmg van haar functie." Bedden Vlak voor de zomervakantie werd het team verteld dat ze meer be woners moesten opnemen. Van de vierentwintig bedden waren er namelijk maar zestien gevuld. „Wij hebben toen, buiten Ludy om, in een brief aan de directie ge schreven dat dan de werkdruk te hoog zou worden." Willemse scha kelde vervolgens een onderzoeks bureau in, omdat hij door de ge brekkige communicatie zelf on voldoende zicht had op de situ atie. De uitslag van het onderzoek is bekend: Ludy Feuerberg werd op non-actief gesteld. Direct na het gesprek waarin haar dat verteld werd, is directeur Willemse met een groep medewerkers naar Maassluis gereden. De Zwart: „In een mum van tijd werden alle slo ten op de deuren vervangen en de computerbestanden beveiligd. Het leek wel een politionele actie. Ze hebben natuurlijk op safe wil len spelen, maar het was voor ie dereen een behoorlijk ingrijpen de gebeurtenis De Rotterdamse 'invasie' veroor zaakte veel onrust onder mede werkers. bewoners en familiele den. Ongeloof, onzekerheid, machteloosheid en opluchting wisselden elkaar af. De onrust werd extra vergroot door twee ad vertenties in het huis-aan-huis- blad De Schakel. In de eerste ad vertentie werden een groepsleid ster en voormalig medewerkster bedankt voor hun 'a-sociale steun aan do Pameyer Stichting.' Het volgende bericht was een steun betuiging aan het hoofd, onderte kend door familieleden, clienten en enkele teamleden De andere teamleden waren met voor onder tekening benaderd, hetgeen weer tot wilde speculaties leidde. Nu de kantonrechter heeft be paald dat het ontslag van Feuer berg definitief is. kan de rust in het tehuis weer terugkeren. Een interim-hoofd en teamleider zijn tijdelijk aangesteld om orde op za ken stellen Met het bestuur van de Stichting Onder Een Dak worden binnen kort gesprekken gevoerd over mogelijke samenwerking in de toekomst. „Maar we nemen de tijd. Eerst moeten alle emoties weei hun plek krijgen," aldus Jo han Willemse. De Renault-showroom is nu meer dan ooit een .Mekka voor de ware aulolielhebbei. Want daar staat-ie dan: de nieuwe Clio Oasis. War al direct opvalt, is het zeer verrassende prijskaartje. Helemaal als u bedenkt wal u er allemaal voor krijgt. Zonwerend glas rondom, stuurbekrachtiging, een deelbare achterbank, speciale bekleding, een naam badge en speciale Oasis-wieldoppen. Optioneel zijn de airbag voor de bestuurder en de metallic kleuren. Kom nu naar onze showroom en maak een ÜW VOORDEEL OP ACCESSOIRES: v f f.930.-. EEN EIGEN MANIER proefrit in de Clio Oasis (en waan u in een limousine) VAN_iEVEN_ l'ni-. imlu-ul lil W mi-.UuMil ko-icn mU"„kir \lgitwW LI... li.iinr.i Brugwachter 3/5 3034 KD Rotterdam Tel 010-2330133 (show oom) Bredestraat 31.3011RC Rotterdam Tel 010-2331111 (werkplaats) Vlaardingen—De Stichting Va- kanticbesteding Vlaardingen heeft haar naam veranderd in Stichting Jeugdstad VJaardin- gen. Deze naam is duidelijker dan de vorige. Met de naams verandering is ook het logo van Jeugdstad veranderd. Het bestuur bestaat nu uit Kees Sterrenburg (voorzitter), Cor- rie Molenaar (secretaresse), Dick van Driel (penningmees ter), Cora van Aperen (coördinatie activiteiten), Mar- tine Hoogerwerf (lid activitei ten), Hans Peitsman (po- diumactivlteitcn) en Bert Vink icreatief ontwerper). Het the ma voor de volgende Jeugd stad is al bekend, namelijk 'Met Joos en Jill op ontdek kingsreis'. In de eerste hal kunnen de kinderen timmeren in Noorwegen, computeren op Mars en naar de kapper in Parys In de tweede hal komen de bezoekertjes terecht op een marktplein, met de schilders van Montmartre, straattoneel, de filmstudio van Hollywood, schminken in Japan, lappen- hutten bouwen en lezen in Lapland. Wie mee wil helpen of materiaal ter beschikking wil stellen, kan bellen met Corrie Molenaar, telefoon (010) 4747447. LEDERWAREN is verhuisd van Coolsingel 86 (hoek CAA) -■ naar1 (hoek Hilton) Tel.: 010-415ill2 Gratis parking 50 mfr. Vrijdag 14 oktober SCHIEDAM Podium. Whatever, 22. OOu. Teer- stoof. Remco Campert en Jan Mui der, 20.30u. Filmhuis. La Ardfl la Ro- ja.21.30u. VLAARDINGEN Coerke. Baravond voor vrouwen, 21 OOu. Stadsgehoorzaal. f'Odeur de la papaya verte (film), 20.30u. In de hemel mag alles (blijspel), 20.15u. Harmonie. Theo Maassen (cabaret), 20.30u. Sportzaal Jacob Assendelftplaats. Spelletjesdag voor kinderen tbv vluchtelingenkin deren, 10.30u. Pandemonium. Of ficiële opening met bands, 20.30u. MAASSLUIS Schuurkerk. Roosen knaapjes m de bak,20.15u. ROTTERDAM Castagnet. Mark van de Veerdonk, 20.15u. Lantaren. Kniertjes Knie, 20.30u. Schouwburg. Gr.z. Rijke- manshuis, 19.30u. Kl.z. Krazy Kat, 20.30u. Theater Zuidplein Gr.z. Seth Gaaikema, 20.15u. Kl.z. Venus and Adonis, 20.30u. Luxor. Momix Modem Dance Company (USA), 20.30u. The Act. Occipital Horn, 22.0ÖU. De Doelen Kl.z. Jazz meets Tumba Calypso, 20.15u. Gr.z. Rot terdams Philharmonisch Orkest. 20.15u. The Little Cave. Saviour, 22.00u, Overwerk. Ravel en Maffia, 22.00U. Plan C. Rob Hoeke, 22.30u. Popular. Dissidenten. 20.30u. SKVR-MuziekschoolCen- trum-West. Jamsessie, 19.30u. Nighttown. Fashion Front, 23.00u. Zaterdag 15 oktober SCHIEDAM Podium. Dutchmen, 22.00u. Grote Kerk. Chr. Dameskoor Jubilate Deo, 15.00 u. Teerstoof. Kuik en vark en de verdronken maan (jeugdvoorstel ling). 14.00u. Lenette van Dongen (cabaret) ,20.30u. Blauwe Brug. In dische avond, 19.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. l'Odeurde la pa paya verte (film), 20.30u. Fred Delf- gaauw (poppenspel), 14.00 en 2Q.15u. Anthonte Knottenbeltsin gel. Papiennzamelmg Hervormde Gemeente, 8.00u. MAASSLUIS Koningshof. Klaverjas kampioen schap, ll.OOu. Schuurkerk. Inde cent proposal (film), 20.30u. Zondag 16 oktober SCHIEDAM Filmhuis. Dichter Jean PierreRawie. Kluphuis Oost. Rommelmarkt, ll.OOu. MAASSLUIS (mmanuelkerk. Zondagavondzang, 19.00u. Maandag 17 oktober SCHIEDAM Hemaplein. Jeugdland creativiteit, 14,OOu. Vriendschapsplein. Jeugdland spelcircuit, 14.15u. MAASSLUIS Dolfijn. Zwemvierdaagse ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Mrs- .Doubtfire' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Wy- att Earp' (12) dag. 8. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-2: 'Priscilla' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 3: Tour Weddings and a Funeral' (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'Natural Born Killers' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'When a man loves a woman" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Baby's Day Out" (aI) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'I Love Trouble', dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Beverly Hills Cop III" (12) dag. 9.30. Cinerama 5: 'The Fltntstones' (al) dag. 1.15-4-6.45. Corso: 'Thue Lies' (16) dag. 1-3.45- 6.30-9.30. Imax Theater:'Blue Pla net" (al) za I'm wo. 2-4. Yellowstone (al) vr. 4-7.30. za t/m wo. 1-3-7. 'Dances with wolves' (al)dag. 8. Ven ster 1: 'Ladybird, Ladybird' (16) dag. 8-10. Venster 2: Paradzjanov/lljen- kodag. 7.30: 'Swan Lake-The zone' vr.za. 'Asjik Kenb' zo. Cubaanse bal lingen dag. 9.30. 'Ochoa' vr.za. 9.30. "Improper conduct'zo.t/m wo. 9.30. Venster 3: '1000 Rosen' dag. 8. 'Rock roll junkie" (16) dag. 10.15, vr. za. ook 0.15. Venster 4: 'Fresaychoco!ate'dag.8-10.15.Lu- mière 1: 'Clear and present danger' (16) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Lu- mière 2: 'Wolf' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Color of Night' (16) dag. 6.45-9.30. vr. ook 1.15-4. Lumière 4: The Client'(16) dag. 6.45-9.30, vr. ook 1.15-4. Rex: 'Bordello' (18) dag.vanaf 12 doorl- .voorsteiling. Thalia: 'Speed' (12) dag.l 15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The Mask' 16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: 'Wolf (16) vr.za. 0015. Lu miè- re 3: "Color of Night' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Even cowgirls get the blues' (16) vr.za. 24. Venster 2: 'Improper conduct' (16) vr.za. 23.30. Venster 3: 'Rock Roll Jun kie* (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Si rens' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Duimehjntje' za.zo.wo. 1.15-4. Lu mière 2: 'De Anstokatten'za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Jungle Jack'za .zo.wo, 1.15-4. Venster: 'All Baba en een stuk of elf rovers' zo. 2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1