iterweg 9 Gordonstraat eist verkeersdrempels VW had het in '93 minder druk 'Volkshuisvesting ook een zaak van de huurders' Jü Queen-fans leven zich uit in Stadsgehoorzaal 'We gaan niet op een dooie zitten wachten' genda Zwartrijder moet zitten Politiewagen tegen boom Diefstallen in molenbuurt Fiets in de fik gestoken Duo vast na greep uit kassa Twee inbraken in restaurant Bloedspoor is inbreker fataal Hongerstakers mogen blijven i? Krant niet bezorgd?) Rotterdams Dagblad Maandag 24 oktober. 1994 Schiedam Een 23-jarige Capel- ienaar heeft zaterdagochtend te vergeefs geprobeerd aan de poli tie te ontsnappen. De man werd in de tram aangehouden omdat hij zonder geldig plaatsbewijs reisde. De zwartrijder wist echter de tram uit te rennen, waarop een agent de achtervolging inzette. Tijdens zijn vlucht keek de Capellenaar iets te vaak achterom om te kij ken of hij niet werd ingehaald en zag daardoor een plantenbak over het hoofd. De man kwam ten val en kon simpel worden ingere kend. Op het bureau bleek dat er nog een boete tegen man openst ond. Omdat hij die niet kon beta len, moest hij twee dagen in de cel blijven zitten. Schiedam Tydens een achter volging door Schiedam is vrijdag middag een politie-auto zwaar be schadigd. Een politieman in bur ger zag in de 's-Graveniandse Pol der dat een man limonadekratten over een hek aan het tillen was. De dief bemerkte dat hij werd be trapt, sprong in zijn auto en reed pijlsnel weg. De politieman zette de achtervolging en werd geassis teerd door een surveillance-auto. Op de afrit Schiedam-centrum van de Rijksweg A2Ö vloog de po litie-auto uit de bocht en knalde tegen een boom. Uiteindelijk slaagde de politie er in de Rotter damse wijk Spangen in de ver dachte, een 40-jarige man uit Sit- tard, klem te rijden. De auto bleek in Amsterdam te zijn gestolen. Maassluis In de nacht van vrij dag op zaterdag is in de molen buurt in Maassluis drie maal inge broken. Op de Schepradmolen werden uit een woning een vide orecorder en cheques gestolen. Bewoners van de Torenmolen misten zaterdagochtend even- eens een video en een hoeveel heid geld. Bij woningen aar. de Stellingmolen en de Grondzeiler werd tevergeefs geprobeerd in te breken. Hoewel de sloten werden vernield, wist het nachtelijk be zoek niet binnen te komen. Schiedam Onbekenden hebben zaterdagnacht aan de Vlaardin- gerdijk in Schiedam een fiets in brand gestoken. Tot die ontdek king kwam de eigenares toen ze zondagochtend ging kijken of de tweewieler er nog stond. Ze had vergeten de fiets binnen te zetten. Haar eigendom stond er nog wel, maar viel niet meer te gebruiken. Vlaardingen Op het Vlaardir.gse industrieterrein van De Vergulde Hand zijn zaterdagmiddag rond vijf uur een 28-jarige Rotterdam mer en een 29-jarige Maassluisse aangehouden. Het tweetal had bij de Gamma een greep in de kassa gedaan en was er met een in Maassluis gestolen auto vandoor gegaan. Doordat getuigen het tweetal hadden achtervolgd, was het voor de politie niet moeilijk het duo te arresteren. Schiedam Een restaurant aan de Maasboulevard is afgelopen nacht twee maal bezocht door in brekers. In eerste instantie werd niets weggenomen. Nadat de poli tie en de eigenaar na de eerste in braak een ingetrapte ruit dicht hadden getimmerd en weg waren gegaan, werd wederom een ruit vernield. Bij het tweede bezoek had men het gemunt op de drank voorraad. Er werd vier liter whis ky gestolen. Vlaardingen De Vlaard:ngse po litie heeft zaterdagochtend rond vier uur in een Chinees restau rant aan de Van Hogendorplaan een inbreker aangehouden. De man had eerder zijn slag geslagen in een slagerij, een stukje verder op. Daar had hij een ruit inge gooid, hetgeen door omwonenden was gehoord. De dader had zich bij het vernielen van de ruit ver wond. Het bloedspoor leidde naar de Chinees, waar de man werd op gepakt. Na aan zijn verwondingen te zijn geholpen, werd de inbreker in de cel gezet. Door Sander Sonnemans Schiedam Wannéér willen de bewoners niet zeggen, maar binnenkort gooien ze massaal een groot deel van het wegdek in de Gordon straat open. Met die actie wil len ze protesteren tegen het feit dat de gemeente Schiedam weigert ver keersdrempels in de straat aan te leggen. Volgens de bewoners is de ver keerssituatie bij hen voor de deur levensgevaarlijk. Auto's rijden er veel te hard en bezorgen moeders van de kleine kinderen uit de buurt hartkloppingen. Hoewel er nog geen ongelukken waren ge beurd, werd afgelopen zomer toch jen stuk van de straat opgebro ken. Daarmee wilden de ongerus te bewoners de aandacht op hun probleem vestigen. Er ging een brief naar de dienst gemeentewerken met het verzoek verkeersdrempels aan te leggen om zo de automobilisten te dwin gen met lagere snelheden door de straat te rijden. Het antwoord van de gemeentelijke dienst stemde de ontevreden bewoners alleen maar negatiever. Budget „Ons werd te verstaan gegeven dat we zijn aangewezen op het geld dat in het kader van het wijk en buurtbeheer beschikbaar is. De mensenlijke keten van bewoners laat er geen twijfel over bestaan: op deze plek in de Gordonstraat moeten verkeersdrempels komen. Foto Roei Dijkstra En blijkbaar is dat budget niet toereikend voor de realisatie van de hobbels," zegt bewoner P. La- eyendecker. „Het is echt onvoor stelbaar met welke snelheden de auto's hier voorbij razen. Het lijkt soms wel een snelweg. De Gordonstraat is vanaf de Nieuwe Haven tot het Fabriplein één recht stuk. Voor veel automobilis ten is dat kennelijk aanleiding flink het gaspedaal in te trappen." Afgelopen donderdag gebeurde dan toch waar de bewoners al zo lang bang voor waren geweest. Tegen de avond werd een fietser geschept door een auto en moest met een gapende hoofdwond door de ambulance naar het zieken huis worden vervoerd. Voor Laey- endecker en zijn buren was de maat vol. Subiet besloten ze tot actie over te gaan. Laeyendecker: „Zo kan het echt niet langer. Nu is het nog een vol wassene, maar dadelijk wordt hier een kind omver gereden. En er lopen in onze straat heel wat kleintje rond, want aan het eind ligt een speelpleintje. Als zo'n kind ineens achter een auto van daan schiet, heb je de poppen mooi aan het dansen. Ook op de stoep ben je niet veilig. Wat doet een bestuurder als die plotseling iemand voor z'n auto krijgt? Hij gooit zijn stuur om en schiet het trottoir op. Je zal er maar lopen." Buidel De buurtbewoners zijn niet van plan het erbij te laten zitten. Een dezer dagen gooien ze een flink stuk van de straat open. Wanneer ze dat doen, maken ze niet be kend. En als de gemeente niet be reid is alsnog in de buidel te tas ten, gaan ze door met actie voe ren. „Die aanrijding van afgelopen week is het bewijs. Er moet iets gebeuren. Nu was het nog een ge wonde. Straks is het een dooie. En daar gaan we natuurlijk niet op zitten wachten." Vlaardingen Zanger Freddie Mercury mag dan dood zijn. Queen leeft nog steeds. De inter nationale fanclubs zijn na het overlijden van de popster zelfs groter geworden en groeien nog steeds. Zo ook de Nederlandse Queen-fanclub van de Vlaar- dingse voorzitter Hannie Rogge veen. Dat de belangstelling voor de rockband nog lang niet tanen de is, ondervond ze zaterdag aan den lijve. De door haar georgani seerde fanclubdag in de Stadsge hoorzaal werd een groot succes. Het evenement was in de voorver koop al uitverkocht. De bezoekers waren uit werkelijk alle hoeken van het land geko men en zelfs Engelsen, Duitsers en Fransen vertoefden zo'n beetje de hele dag aal en in de gang van h-, Luisterend en kijkend r;c muziek en bij behorende videoclips of snuffe lend bij de vele kramen in de hoop dat ene ontbrekende verzamel- stuk op de kop te tikken. Koop waar was er in elk geval genoeg. T-shirts. posters, cd's, oude sin gletjes, baseball-caps. boeken, vi deobanden en kleding met het of ficiële Queen-logo. De artikelen gingen als warme broodjes over de toonbank. „De commercie, daar ontkom je natuurlijk niet aan. Het is alleen jammer dat sommigen absurde prijzen vragen voor bepaalde col lectors-items," vond de Belg Ciyis de Caleyn, die zich voor zijn play back-act had gehuld in één van de vele gedaantes van de aan Aids overleden zanger. „Verder is het hier perfect georganiseerd. Bij ons in België heb je dat niet. Ik heb zelf wel eens geprobeerd een Queen-bijeenkomst op poten te Freddie Mercury-immitators waren er genoeg op de Queen-fanclubdag. Ze voelden zich even een ster, want er werd hen zelfs om handtekeningen gevraagd. Foto Dennes van der wei/Roei Dijkstra zetten, maar dat kwam niet van de grond. Dit is in één woord grandi oos." De grote zaal was het decor van vele activiteiten. Er werden optredens verzorgd en er was een talentencompetitie. Diverse Queen-gekken vermaakten in de meest uiteenlopende Mercury- immitaties vele honderden toe schouwers met hun piay-back- acts. En alles'draaide maar om één ding: Queen. Zelfs tijdens de disco-avond in de Harmonie - het sluitstuk van de dag - was het al leen maar Queen dat de klok sloeg. Er kwam geen ander geluid aan bod. „De disco-avond," legde fanclub-voorzitter Hannie Rogge veen uit, „is een nieuw onderdeel van het programma. We hebben het overgenomen van de Engelse fanclub en volgend jaar doen we het weer." Rolletjes Roggeveen was duidelijk in haar element. De veertiende editie van het Queen-spektakel verliep op rolletjes en voor elk programma onderdeel bestond veel belang stelling. Zoals gebruikelijk werd er een veiling gehouden, waarvan de opbrengst wordt overgemaakt naar het Aidsfonds. Dé trekpleis ter in de grote zaal was het optre den van de Engelse band A Night At The Opera. De popformatie, ge- iKamd naar de elpee waarmee Freddie Mercuiy, Brian May, John Deacon en Roger Taylor doorbraken, speelde, hoe kan het ook anders, louter en alleen num mers van Queen. „Queen is niet dood, Queen leeft," schreeuwde een meisje tijdens het optreden. „Wat een zalige dag. Doe je ogen dicht en je hoort Queen spelen. Daar kan een cd-tje niet tegen op. Ik heb er een reis vanuit Den Helder voor over ge had en heb er nog geen seconde spijt van gehad. Dit is werelds. Van mij mogen ze volgende week weer zo'n dag organiseren." VlaardingenHet WV-kantoor in Vlaardingen heeft volgens het jaarverslag in 1993 minder aan loop gekregen. Maar in werkelijk heid valt dat volgens directeur K Hollegien wel mee. „Het is in het hoogseizoen zo druk geweest dat we de telling niet zo adequaat hebben bijgehouden." Volgens de telling kwamen vorig jaar 21.540 bezoekers door de deur onder de stadhuistrappen. Dat zouden er 1120 minder zijn dan in 1992, Maar door de onvolled'ge telling zou in werkelijkheid nau welijks een verschil met het voor gaande jaar zijn. Voor dit jaar ligt dat anders. Over 1994 wordt wél een daling verwacht. Dat heeft volgens de directeur vooral te ma ken met het mooie weer. „De zo mer van 1994 was hf el mooi en mensen hebben ons nu eenmaal niet nodig om het strand of de surfplas te vinden. In 1993 was het niet van dat beste weer. Daarbij komt dat er niet veel grote concer ten in de Kuip zijn geweest, waar voor wij ook kaartjes verkopen. Dat scheelt zo een paar duizend bezoekers." Toch is er over 1993 wel een ten dens meetbaar. Zo daalde de vraag naar toeristische informatie over de rest van Nederland van 4000 naar 3100, daarentegen kwa men nu meer bezoekers binnen met informatievragen over Vlaar dingen. Tegenover de 3690 van vorig jaar stonden er 3500 in 1992. Een opvallende stijging onder ging de verkoop van ge schenkbonnen. Er gingen 2.750 stuks meer over de toonbank (11.250 - 8500), De kaartverkoop voor het openbaar vervoer kelder de van 1500 naar 200. Voor kaart jes voor evenementen in Vlaar dingen kwamen ook slechts 200 mensen langs (was 900) en de hoe veelheid overige theaterreserve- ringen zakte van 3500 naar 2300. De handel in souvenirs liep even eens terug (1992: 500, 1993: 350). Naar aanleiding van de tegenval lende verkoopcijfers is een aantal onrendabele artikelen uit het as sortiment gehaald. De serviceverlening van de Vlaar- dingse VW werd in april van dit jaar uitgebreid met een agent schap van .de ANWB. Ook startte de VVV met de kaartverkoop voor rondvaarten van rederij Diane. De belangstelling voor de bootttocht- jes gedurende de zomermaanden was zo groot dat extra dagtochten werden georganiseerd. Een nieu we aanwinst was ook het archeolo gische museum Hoogstad op de Moerman-boerderij Ook het afgelopen jaar was het VW ServiceTeam weer actief. Het vrijwillige gidsenteam, dat zich niet alleen inzet voor de WV maar ook diensten verleent aan de plaatselijke musea, organiseer de vier stadswandelingen. De be langstelling viel echter tegen en wordt in het jaarverslag 'teleur- stellend'genoemd. Met de kennis van het Vlaar- dingse WV-personeel zit het ove rigens wel goed, meldt het jaar verslag met gepaste trots. Dat werd aangetoond in de serie quiz zen voor alle VW-kantoren die de NCRV op de radio uitzond. De Vlaardingse afvaardiging eindig de op de zesde plaats. Door Ben van Haren Vlaardingen—Het Platform Woon consumenten Vlaardingen (PWV) voelt zich ernstig miskend door de plaatselijke woningcorporaties en het gemeentebestuur. Verga deringen van het Volkshuisves tingsplatform Vlaardingen, waar in zij de belangen van de huur ders verdedigen, worden de laat ste maanden uitgesteld, terwijl er belangrijke zaken spelen. „De kans om het Kolpronrapporr van de corporaties te bespreken in de laatste vergadering is ons ontnomen omdat de vergadering 23 uur voor aanvang werd afge last. De verhuurders hadden plot seling andere verplichtingen." vertelt voorzitter van het PWV, W. van de Gevel. Hij zegt de indruk te krijgen dat de corporaties van hun stedelijke organisatie van huurders af wil len. „Ze verzinnen allerlei foefjes om tot uitstel te komen van een confrontatie met ons. Het Kolpronrapport hebben ze bij voorbeeld ook niet aan ons willen geven. Ze nemen de houding aan dat alleen zij weten wat er in Vlaardingen moet gebeuren op het gebied van volkshuisvesting, terwijl het natuurlijk ook een zaak is van de huurders. Wij heb ben het gevoel, dat de corporaties neren: 'Kop houden jullie, je j .'vi op tijd de huur betalen, die wij bepalen, en verder mond dicht'." Boos Van de Gevel, die namens de Con sumentenbond in het PWV zit. zegt zeer boos te zijn geworden na de afgelasting van de laatste ver gadering. Hij heeft ook direct con tact gezocht met wethouder K, van der Windt, bij wie het PWV op 28 oktober aan tafel zit. ,.Qp 23 juni was de vergadering van het Volkshuisvestingsplat form, waarin naast ae corporaties en wij ook het gemeentebestuur zitting heeft, ook al zonder opgaaf van reden afgelast. Dat is in strijd met het reglement. Woonconsu menten moeten als volwaardige partners aanvaard worden. Corpo raties kunnen niet volstaan met alleen overleg met afzonderlijke huurdersraden. Die zijn er om de directe belangen in door hun be woonde complexen te behartigen, ons platform moet. als overkoepe lende organisatie opkomen voor de belangen van huurders in geheel Vlaardingen." Het PWV had voorafgaand aan de deze maand afgelaste vergade ring enkele agendapunten opge voerd ter bespreking. Een hiervan was de plaatsing van liften bij de zeventien PLN-flats in de Zuid- buurt. In februari van dit jaar was in het Volkshuisvestingsplatform afgesproken, dat de corporaties een inventarisatie zouden maken van woongebouwen die in aan merking zouden komen voor een rijkssubisidie voor liftplaatsing bij bestaande woongebouwen. Na de vakantie zou de kwestie be sproken worden in het platform van verhuurders, gemeentebe stuur en woonconsumenten. De bewonersvereniging 720-PLN/ Zuidbuurt heeft haar complex bij het PWV als kandidaat aange meld. De geplande vergaderingen zijn echter niet doorgegaan. Onmisbare partner Hierdoor zijn ook gesprekken over financiële steun aan het. PWV, nodig om externe deskundi gen te kunnen inschakelen, uitge steld. Evenals de verbindend ver klaring van het Reglement Volks huisvestingsplatform Vlaardin gen. Onmisbaar „In het PWV zijn huurders van complexen van alle corporaties en uit alle delen van Vlaardingen vertegenwoordigd. Wij zijn dus een onmisbare partner in het ste delijk overleg op het gebied van volkshuisvesting. De fundamen tele veranderingen in het nationa le volkshuisvestingsbeleid met zelfstandige corporaties en toe zicht van het gemeentebestuur op hun beheer en beleid maakt sa menwerking met ons noodzake lijk," zegt Van de Gevel De inhoud van het Kolpronrap- port "Vlaardingen naar een markt gericht beh ;er\ dat de corporaties hebben laten maken, is bij het PWV in het verkeerde keelgat ge schoten. Het platform wijst op ar tikelen in het Besluit Beheer So ciale Huursector, waarin de in spraak van huurders, de zorg plicht van verhuurders en het toe zicht van het gemeentebestuur zijn beschreven. Van de Gevel: „Het lijkt erop, dat de corporaties mensen van onder aan de maatschappelijke ladder Vlaardingen willen uittrappen. Eigenlijk adviseert Kolpron al leen het binnenhalen van koop kracht in Vlaardingen door uit sluitend voor kapitaalkrachtige mensen huizen te bouwen en te verbouwen. Volgens ons gaat dit voorbij aan de zorgplicht van de corporaties voor de huisvesting van mensen met de laagste inko mens." Maandag 24 oktober SCHIEDAM Stadskantoor. Gemeenteraad, 20.00U. ROTTERDAM Doelencafé. Workshop Orkest Rot terdam ,22.00u. De Laurens. Orgel concert, 20.15u. Luxor Theater. The Bootleg Beatles, 20.15u. Ro- town. Blue Man Can, 22.00u. Popu lar. Popifilm, '20.00u. Lantaren/ Venster. Seminar - Interactieve Kunst,20.00u.Plan C. Feestm.m.v. Hips Unlimited. Uitverkocht. Zaait De Unie. Magie en Kunst: Cinemagie, 20.30u. Dinsdag 25 oktober SCHIEDAM Podium .Jamsessie, 21.0Qu. VLAARDINGEN D'Oude Stoep. Don't loose your head, 22.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Eend, 21.00u. luxor Theater. Harrie Jekkers, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg De oplosbare Vis, 20.15. De Meid/Open Huwelijk, 20.30u. Jazz café Dizzy. Harold Land Del Ferro/ VaguneeGroup,22,00u.DeDoelen Nationaal Jeugd Orkest, 20.15u. Plan C. Eric Vloeimans Quartet, 21.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: Tree Wil ly' (al) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15- 9.45. Alhambra 2: 'The Client' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di. ook 1.15-4, Calypso 1:Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Four weddings and a funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 3: 'Priscilla' (16) dag. i.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: The Mask" (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'When a man loves a woman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Baby's Day Out" (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'I Love Trouble' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: The Flintstones' (al) 1.15-4-6.45. 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 9.30. Corso: Thue Lies* (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. ImaxTheater:Blue Planet' (al) dag. 2-A. 'Yellowstone' (al) dag. 1-3-7, ma.alleen 1-3. Venster 1: 'Ladybird, Ladybird' (16}dag.8-10.Venster2: 'Troublemaker' ma. 7.30. Bretagne 5 korte films ma. 9.30. Schotland: trilogie van Bill Douglas, di. 8. Ven ster 3: '1000Rosen' dag. 8. 'Rock& roll junkie* (16) dag, 10.15. Venster 4: 'Fresa y chocolate' (16) dag. 8- 10.15, ma. alleen 8. Sneak Preview (16) ma. 10.15. Lumière 1: 'Clear and present danger* (16) dag. 1- 3.45-6.30-9.30. Lumière 2: 'Natu ral bom killers' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Color of Night1 (16) dag. 6.45-9.30, ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Wolf (12) dag. 6.45-9.30, ma.di. ook 1.15-4, Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Maassluis De drie Turkse Koerden, die vorige maand in Maassluis in hongerstaking waren gegaan, mogen in Ne derland blijven. Eén van de drie kreeg half september al een A-status van het ministe rie van Justitie. Naar eind vori ge week bekend is geworden, zijn ook van de andere twee hongerstakers deze maand de asielaanvragen gehonoreerd. De drie asielzoekers, variërend in leeftijd van 30 tot 38 jaar, be sloten tot hun protestactie over te gaan omdat ze na twee jaar het wachten op een voorlopige verblijfsstatus zat waren. Ze nestelden zich in een zolderka mertje van het migrantencen- trum aan de Veerstraat, waar ze lange tijd alle voedsel en drank weigerden. Slechts een enkele maal werd wat suiker water genuttigd. Helemaal de oude zijn de oud- ste twee mannen nog niet. Met vloeibaar voedsel zijn ze op de been gebracht, maar het twee tal is nog altijd flink verma gerd en slau. Momenteel eten ze alleen nog maarwat rijst en crackers. Het drietal, dat in eigen land politiek werd vervolgd, ver blijft ruim twee jaar in Neder land. Vrouwen en kinderen hebben ze in Koerdistan nood gedwongen achtergelaten. Bel OIO - 4004.444 en 't komt in de bus! U kunt bellen: maandag t/m vrijdag van 18.00 -19.00 uur en zaterdag van 14.00 16.00 uur. ms Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1