13 Succes van het aanbiedstation voor huisvuil kost geld Voor Aad van der Hoeven is orgelspelen zijn alles Leeg Elementumgebouw is steen des aanstoots S'ïrE OPRUIMING 'Nee mevrouw, caravans verwerken we hier niet' VAN OS genda JSé fe Buren Bibliotheek haalt kermis in huis Museumconcert op Broeiboot Naaktzwemmers vieren tienj arig j ubileum Abstracte realiteit van Aué in Tavenu Tatoefestival in Chevy Bar MOOIER COMPLETER Rotterdams Dagblad I Vrijdag 28 oktober 1994 ®M§' iÉftti'S iKoe ga je óm met je buien? - pDe vraag is gemakkelijker gesteld dan beantwoord. Het hangt van -Vzoveel verschillende zaken af. De relatie wordt in de eerste plaats be- ipaald door het gemeenschappelijke dat je tot buren maakt. Het kan £de voordeur zijn, die je deelt, de parkeerplaats, de tussenmuur,'de ga- jlerij, de gemeenschappelijke tuin, de straat, het uitzicht, de buurt. Marcel Houtkamp, raadslid voor D66 in Schiedam, hadhetdeze week I over zijn overburen. Je komt elkaar tegen, maakt weieens een praatje ^len zwaait soms. Je weet niet precies wat er zich in het huis aan de fceoverkant afspeelt. De lamellen staan weliswaar op een kier gedraaid, T| maar je kan niet zien wat er gebeurt. Wel heb je snel in de gaten als er, 1 iets goed mis is. Zekér als je vaste bewoners naar buiten ziet stappen, f.andere regelmatig naar binnen ziet gaan en bijvoorbeeld plots ding Ttfeen oude Lada voor de deur ziet parkeren. f.|In zo'n geval steek je niet de straat over om aan te bellen en te vragen U ifbm uitleg. Houtkamp sprak over zijn politieke overburen, de PvdA, fc"tegenkomt of de afspraken, die je hebt gemaakt over het straatje ve- gen van kraeht blijven. -1 Zelf zit ik een dezer dagen aan tafel met een aantal van mijn buren in Holy-Noord. Het is niet de eerste keer. Al vele jaren weten we elkaar 4te vinden als ons buurtje wordt bedreigd. We houden geen grote, ge- |'l subsidieerde buurtvergaderingen maar praten met elkaar op straat f ?en komen "in een onzer woonkamers bijeen om een gezamenlijk tstandpunt te bereiken. Zo hebben we getracht het karakteristieke 4 groen van de oude ÏJsselhoeve, nabij de driesprong Holyweg, Bree- weg, Woudweg te redden Het is.ons niet gelukt. Weliswaar moet de Raad van State zich in laatste instantie nog bui- jgen over onze argumenten, daarvoor komen we dus weer bij elkaar, ^maarhet gemeentebestuur van Vlaardingen heeft debomen en strui- ^ken al_ verwijderd. Hoewel bekend met de gevoeligheden, en zelfs f nog luisterend in inspraakhalfuren naar bezwaarmakers, stuurde de ■I gemeente zonder vooraankondiging de man met de kettingzaag naar het terrein Anderhalf jaar geleden heb ik ineen persoonlijke brief het college p-van burgemeester Stam gevraagd om een volledig open procedure en uiterst zorgvuldige, meer dan formele aanpak. Ik hadhiervoor meer- fdere redenen. Allereerst was er de wetenschap dat omwonenden al lang geleden de bereidheid hadden uitgesproken te willen meewer- ken aan de totstandkoming van passende woningbouw in die groene omgeving. Daarnaast de wetenschap dat de wethouders Aart Kool en Ton van der Steen en het raadslid Wil van Rijn persoonlijke interesse hadden in het bouwprojecten andere betrokkenen naar buiten toede indruk wekten, dat de zaak al helemaal was geregeld met de politiek. Op die brief heb ik nooit antwoord gekregen. Afgelopen dinsdagavond is tegen half zes begonnen met het slaan van heipalen. Op onze redactie lag toen ook een algemene uitnodi ging voor het bijwonen van het slaan van de eerste paal voor zestien woningen op het IJsselhoeveterrein, wat vandaag gebeurt. Ook nu zijn de buren van dat terrein, wier parkeeiplaatsen eerder zonder aankondiging in beslag werden genomen, niet op de hoogte gesteld. BEN VAN HAREN In november is in de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven een tentoonstelling over dè kermis te zien. De expositie, samengesteld door het Nederlands cen trum voor Volkscultuur te Utrecht, laat verschillende aspecten van de kermis zien. Naast een overzicht van de geschiedenis wordt onder meer een beeld gege ven van het leven van de kermisexploitant. Vlaardingen In tegenstelling tot eerdere berichten wordt het mu- seumconceri van het Keizerkwartet zondag niet in het Visserijmuseum, maar op de Broeiboot aan de Westhavenplaats gegeven. De aanvang is 15.00 uur. De Broeiboot, een initiatief van de Vereniging Mi lieudefensie, ligt van 28 tot en met 30 oktober in Vlaardingen. Op de boot is een tentoonstelling te zien over het broeikas-effect. Vanavond verzorgen Kerk en Milieu het programma 'Bomen over milieu' en zaterdag vindt een thema- avond over Eco-teams plaats. De naturistische zwemvereniging Puur Natuur viert zondag feest in zwembad Dol-fijn. De club bestaat tien jaar en heeft daarom meer op het programma staan dan alleen het wekelijkse uurtje naaktzwem- men. Het bestuur heeft tal van activiteiten en spellen georganiseerd waaraan van 17.15 tot 20.15 uur kan worden deelgenomen. Puur Natuur begon tien jaar geleden in Maassluis met het naaktzwemmen en telde toen veertig leden. Inmiddels is dat aantal uitgegroeid tot tweehonderd. Wie meer informatie wil of kennis wil maken met de zwemvereniging kan bellen naar 01899-15761 (na 18.00 uur). In de gemeentelijke expositieruimte Tavenu aan het Pynasplein wordt zondag om 14.00 uur een 'solo-ten toonstelling van beeldend kunstenaar Andrew Aué geopend. De opening wordt opgeluisterd met theater en muziek waarbij drie musical-artiesten een optre den. verzorgen. Belangstellenden die niet bij de opening kunnen zijn, kunnen ook 's avonds terecht. Dan wordt het middagprogramma vanaf 20.00 uur herhaald. De ex positie is op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur en za terdag en zondag van 14,00 tot 17.00 uur te bezichti gen. Hoèk van Holland Tien tattoeëerders vertonen zondag hun kunsten in de Chevy Bar aan de Prins Hendrikstraat 219. Tattoe- studio's uit onder andere Vlaardingen, Breda, Luik (België) en Lille (Frankrijk) zijn aanwezig. Het geheel wordt muzikaal omlijst door Peter de Vries. Rond vier uur is de verkiezing van de mooiste tattoo. De aanvang is 12.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Anke van Bree Vlaardingen „Mae? Ik ben nooit moe." Zelfs na een druk studie weekeinde met zijn koor Gloria- Toonkunst stort de Vlaardingse dirigent Aad van der Hoeven 2ich weer voor de volle honderd pro cent in de koorrepetitie. Energiek begeleidt hij zijn koorleden door de Messe Solemnelle van Ch. Gounod. Samen met het Rotter dams Opera Koor en het Christe lijk Residentie Mannenkoor uit Den Haag bereidt Gloria-Toon kunst zich voor op Het Concert, morgenavond in de Doelen in Rotterdam. Van der Hoeven: „Tien jaar gele den, ter gelegenheid van mijn 25- jarig jubileum, vonden we de sa menwerking tussen de koren zo leuk dat we dit graag nog eens wil den doen. Dit jaar ben ik 35 jaar actief als toonkunstenaar, dat leek mij een mooie aanleiding." Toen hij vier jaar was, kroop Van der Hoeven voor het eerst achter het harmonium. Twee jaar later kreeg hij van Kremer in Schiedam zijn eerste lessen. „Ik kon toen nog maar net met mijn tenen bij de pedalen. Voor zover ik weet. ging het goed dankzij mijn grote handen." Bekkersvanafdat moment is orgelspelen 'mijn alles', zegt Van der Hoeven. „Toen ik aan pedaal toe was, kwam ik terecht bij Ja- ques Pierre Bekkers in de Grote Kerk te Schiedam. Na nog een jaar bij Piet van de Kerkhoff ge studeerd te hebben, ging ik ais 18- jarige naar het Rotterdams Con servatorium. ïk had toen al een jaar een aanstelling bij de Neder landse Protestanten Bond in Schiedam. Daar leidde ik mijn eerste koor met een zelf aange leerde koordirectie." Aan het conservatorium studeer de Van der Hoeven drie hoofdvak ken: orgel, schoolmuziek en koor- directie. „Dat kon in die tijd nog Koordirectie viel later af want dat was toch wel erg veel. Die studie heb ik twaalf jaar geleden m Utrecht gevolgd. Al op 19-jange leeftijd krijg ik mijn eerste aan stelling als cantor-organist in de Prinsekerk in Rotterdam Daar had ik ook een goed koor om mee te werken. In 1975 volgde mijn be noeming als cantor-organist m de Open Hof Kerk m de wijk Om moord en sinds 12,5 jaar m de Hii- legondakerk m Hillegersberg Buiten mijn normale werk heb ik daar tijdens tachtig tot negentig extra rouw- en trouwdiensten ge speeld en ben ik adviseur van de commissie die eenmaal per maand een concert organiseert „Ja," vervolgt hij, „het is eigenlijk gek, maar ik heb altijd grote ko ren gehad. Als 24-jarige begon ik in Schiedam bij het Toonkunst koor. Daar werkte ik voor het eerst met orkest Bij het toenmali ge Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland werd ik die eerste keer opgevangen en gecoacht door di rigent Jan de Waard De eerste werken waren het Glona van Vi valdi en Wachter auf van Bach Zo'n eerste repetitie doe je het m je broek van de zenuwen, maar het klikte meteen „Tijdens het 3 Koren Conceit za terdagavond werk ik met de chris telijke muziekvereniging Honseis Harmonie en hun dirigent Jean Gruter. Bij dit zeer goede oikest ga ik ter voorbereiding zo nu en dan eens luisteren. Samen met Jean bepaal ik tempi en wijzigin gen in de instrumentale bezet ting. We spelen bestaande arran gementen voor harmonie-orkest. Ook van de derde orgelsymfonie van C Saent Saens. waarin ik de orgelsolo speel, bestaat een Ame rikaans arrangement De viool partijen worden hierin vervangen door klarinetten en saxofoons Op het programma staan verder wer ken van Ch Gounod. C Franck en delen uit opeia's van G. Verdi Heeft u nog wensen voor de toe komst? Heel verbaasd ..Nee. ik ben een gelukkig mens. Ik heb toch mooie korer. een mooie kerk en een schitterend orgel Wat vil je nog 3 Koren Concert o.l.v. Aad van der Hoeven, met: het Rotter dams Opera Koor, Chr. Residen tie Mannenkoor en Gloria-Toon kunst. M.m.v. Thea Vermeulen (sopraan), Marco Bakker (bari ton), Thom Bollen (vleugel), Tijn van Eijk (orgel) en Chr. Muziek Vereniging Honseis Harmonie. Zaterdag 29 oktober in de Doe len. Aanvang 20,15 uur. De afvalstoffenheffing in Vlaardingen gaat volgend jaar met veertien procent omhoog, stellen burgemeester en wethouders voor in de be groting. Een Vlaardings huishouden gaat dan 382,80 per jaar beta len. Dat is nodig om de verwerking van het afval kostendekkend te houden. Want Vlaardingen heeft die zaakjes keurig netjes voor elkaar, zo blijkt aan de Hoflaan bij het Aanbiedstation. En dat kost nu eenmaal geld. Het 'chemisch lab' van het Aanbiedstation in Vlaardingen, waar medewerkers van de dienst Ge meentereiniging het huishoudelijk chemisch afval scheiden. Foto Roei Dijkstra Door Jan Speijer Vlaardingen Dagelijks brengen zo'n tweehonderd mensen hun rommel naar misschien wel het schoonste plekje van Vlaardin gen. Al het overbodige glas, puin, hout en huishoudelijk chemisch afval vindt hier een milieuvrien delijke bestemming. Het aanbied station aan de Hoflaan verwerkte zo in 1993 twaalf procent van het Vlaardingse afval, „Soms staan ze tot het Hof in de file om hun vuil kwijt te raken." De gemeente Vlaardingen is twee jaar geleden gestart met dit pro ject. Herman Berkhout, project leider gescheiden inzameling bij de dienst Milieu: „In augustus 1992 zijn wij begonnen met het apart ophalen van groente-, fruit en tuinafval, verkoop van com- postvaten, een aanbiedstation en een afhaalregeling voor grof vuil. Naast het milieurendement ho pen wij zo ook een schonere stad te creëren." Elk huishouden heeft vorig jaar via zijn energienota 35 gulden bij gedragen om deze voorzieningen in stand te houden. Dit jaar is dat 40 gulden en in 1995 wordt het, als de gemeenteraad daarmee ko mende maand instemt. 55 gulden. Volgens Berkhout is deze verho ging noodzakelijk om de diensten uit te breiden. „Het extra geld zal worden gebruikt voor de aanschaf van een 'chemokar', voorlichting en verwerking van chemisch af val. Als we dat nu niet doen, za delen we de volgende generatie met een nog groter probleem op." Zakken Van de 33.000 ton afval die Vlaar dingen vorig jaar heeft geprodu ceerd, is twaalf procent (3500 ton) bij het aanbiedstation terechtge komen. De stiptheidsactie van de vuilnisophaaldienst van vorig jaar, waarbij alleen maar goed af gesloten zakken op straat moch ten worden gezet, heeft als een katalysator gewerkt. „Toen kwa men we m een stroomversnel ling," aldus Berkhout. Dat er bij de burger een mentaliteitsveran dering in gang is gezet, benadrukt hij met de volgende prognose: voor 1994 wordt de inzameling van afval geschat op vijftien pro cent van de totale hoeveelheid af val. De dames achter de receptie bij Gemeentereiniging beheren de afvalteiefoon (het gratis nummer 06-0221115). Zij krijgen de meest uiteenlopende vragen voorge schoteld. Over oude koelkasten, tv's, tapijten, batterijen en soms een oude caravan. „Nee mevrouw, caravans verwerken wij hier niet. Tenzij hij in stukjes wordt aange leverd." Hier krijgt iedereen in formatie over het ophalen van grof vuil, het aanbiedstation. Kortom over rotzooi waar de men sen vanaf willen. En die telefoon rinkelt inmiddels zo'n tweehon derd keer per dag. Bij het oprijden van Ret terrein van Gemeentereiniging blijkt dat het aanbiedstation een beetje weggestopt zit. Rechts achterin, op de grote binnenplaats, staat het kantoor van de vier nüedewer- kers die verantwoordelijk zijn voor de opslag. Aangekomen wordt de Vlaardinger, na het be kend maken van postcode en huisnummer, met behulp van een computer, op naam gecontro leerd. Deze voorziening is tenslot te alleen voor Vlaardingers. Nauwlettend De mensen moeten zelf hun afval m de daartoe bestemde container gooien. Daarbij worden ze nauw lettend gevolgd door de medewer kers. Want rondom de containers is het schoon en dat willen ze zo houden. Een oudere dame. met een aanhanger vol, vraagt of ie mand haar een handje kan hel pen. Dat gebeurt natuurlijk, maar medewerker Willem Mechelsen waagt zich wei af: „Hoe heeft ze het zelf erin gekregen?" Ton Theunis, twintig jaar dienst jaren bij gemeentereiniging: „In de twee jaar dat het station m zijn huidige vorm bestaat, is de afval stroom bij ons alleen maar ge groeid. Dat is een goeie zaak. Hoe meer hier, des te minder op straat." Voor het herkennen en scheiden van klein chemisch afval (KCA) hebben de heren overigens een pittige cursus chemie moeten vol gen. De zwarte vaten met daarbo ven allerlei chemische codes van wat er wel en met in mag spreken voor zich. Hoogstontvlambaar! Verschillende soorten chemisch afval passeren de revue. Blikken opgedroogde verf. een potje fosfor (hoogst ontvlambaar!), gebruikte batterijen. Medewerker Klaas Hoogland deponeert alles in een grote bak om het later, als het bij de aangifte wat rustiger is, te sor teren. Voor het grove vuil staan op de 'krappe' binnenplaats, waar de in gang tevens als uitgang dient, di verse containers opgesteld. Voor al op zaterdagochtend (open van 9 tot 12 uur), de drukste dag, geeft dit nogal wat problemen Met hun geleende of gehuurde aanhang wagens achter de auto gaat som migen het manoeuvreren maar moeilijk af. ..Dan lijkt het wel car naval," lacht een medewerker. Doordeweeks, als het aabiedsta- tion van 8 tot 16 uur open is. is het wat rustiger. Een transportbedrijf voert weke lijks het afval af Glas, hout en 'schoon' puin om gerecycled te worden. Tuinafval om te worden verwerkt tot compost. Hardboard en 'vuil' puin om vernietigd te worden. Chemisch afval vindt zijn bestemming bij de Roteb. De hoeveelheden afvalt die weke lijks worden afgevoerd, spreken tot de verbeelding: onder meer veertig ton puin, zes ton ijzer en tweeeneenhalveton papier, dat de Vlaardingers niet meer nodig hadden. En als het aan de mede werkers van het aanbiedstation ligt, mag dat gerust meer worden. LEDERWAREN is verhuisd van Coolsingel 86 (hockCftA) naar COOLSINGEL 45 (hock Hilton) Maassluis De eigenaar van het Elementum-gebouw en het ter rein eromheen wordt binnenkort door de curator van de failliete be- tonfabriek gemaand tot het open baren van zijn plannen. Ook de gemeente Maassluis is het leeg staande en nagenoeg gesloopte pand aan de Industrieweg meer dan zat. De gemeente wil dat er iets wordt gedaan aan het armoe dig ogende terrein. Kort na het faillisement werden alle ruiten van het voormalige kantoor mgegodd, ai snel gevolgd door andere vernielingen. Hoewel het terrein werd afgezet met een hek, hielden er regelmatig vanda len huis. Het interieur is zo goed als gesloopt en het pand staat er alles behalve florissant bij. Afge lopen week is wel plotseling al het A.s. Zaterdag levende muziek in "Res fa urant Unicum Hoek van Holland. U bent van harte welkom vanaf - 19.00 uur. Inlichtingen en reserveringen 01747 - 82612 kapot gegooide glas opgeruimd. Het faillissement van Elementum werd eind 1991 door de Rotter damse rechtbank uitgesproken. De beslissing volgde op een ver gadering van de Stichting Ele mentum, die geen perspectief meer zag voor de zelfstandige voortzetting van de fabriek. Ge hoopt werd dat een concurrent de failliete onderneming wilde opko pen. Zo ver kwam het niet. Elementum beleefde haar glorie tijd in de jaren zestig. Toen fabri ceerde het bedrijf betonelemen ten voor duizenden flatwoningen. Door de verminderde populariteit van de systeembouw werd het be drijf echter geconfronteerd met een krimpende orderportefeuille. Dat leidde in 1984 tot een sane ring, waarbij 150 van de 300 werk nemers hun baan kwijt raakten. Vanaf 1984 zocht de toenmalige eigenaar, Nationaal Grondbezit, naar een koper voor het bedrijf. De Verenigde Bouwproducten In dustrie (VBI) nam Elementum pas een aantal jaren later over. Door de aanhoudende crisis, die nog eens werd versterkt door een gTote bedrijfsbrand, trok de VBI zich tenslotte terug. De aandelen kwamen toen in handen van een werknemersstichting. Bij de gemeente worden de laat ste tijd regelmatig klachten gede poneerd over de toestand van het Elementum-gebouw. Ook in het stadhuis is met niet blij met de bouwkundige staat van het pand „We zien graag dat er snel een op lossing komt." zegt een woord voerder. „Het is met bepaald een fraai gezicht en nogal gevoelig voor vandalisme." Het liefst ziet men dat het wordt gesloopt en een andere invulling wordt gegeven aan het terrein. De gemeente staat echter machteloos. Zowel gebouw als terrein zijn ei gendom van een voormalig aan deelhouder van Elementum die het noodlijdende bedrijf ooit geld heeft geleend. Hij vreest dat de verkoop van gebouw en grond, die als onderpand dienden voorde le ning, met genoeg opbrengt. Daar door zou hij met een schuld blij ven zitten Curator E. de Liagre Bohl vindt De gemeente én de curator zijn het leegstaande en door vandalen nagenoeg gesloopte pand aan de Industrieweg meer dan zat. Foto Roel Dijkstra dat dat de eigenaar nu maar eens tot actie moet overgaan „Hij ver kondigt a! een paar jaar plannen te hebben, maar tot op heden is nog niets gerealiseerd Nu tk hoor dat de gemeente wil dat er haast wordt gemaakt met de verkoop of ontwikkeling van het terrein, zal ik hem maar weer eens aan zijn staart trekken." De gemeente kan de eigenaar met tot verkoop dwingen. Wel is hem ra oktober vorig jaar verzocht de loods af te breken, omdat die na een storm op instorten stond De loods werd toen gedemonteerd. Ook aan het recente verzoek de resterende beglazing m het pand te verwijde!en, is gehoor gegeven. Excfuweve maatkleding ert confectie Ruim 100 jaar kleermakers In.onze etalages steeds speciale aanbiedingen!' Ook voor confectie naar de r>r<mx a Rotlerdamsedijk 409a KLEERMAKER :TeL ,4260164,' Schiedam Vrijdag 28 oktober SCHIEDAM Podium. Sugar mama, 22.00u. Magnalïa Deikerk. Gem. koor Senectute, 20. OOu. Teerstoof. Amateurtoneelgez. Apollo, 20.30u. Filmhuis. Temptation of a monk, 21.30u. Bibliotheek Bachpiein. Schnjversavond. 20.15u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Genesis (film), 20.30u. Vlaardings Mannenkoor Or pheus, 20.15u. Harmonie. Toneel groep Fakkel, 20.30u. Grote Kerk. Orgelconcert Remy Syner, 20.00u. Cultureel centrum Hollandia. Ope ningexpositie 'Picturale overpe inzin gen'. 20.00u. ROTTERDAM Lantaren. De Laatsten, 20.30u. Luxor. Harrie Jekkers, 20.15u. Schouwburg. Take, 20.30u. Thea ter Zuidplein. Ballet Folklorico de Mexico, 20.15u. De Doelen. Muziek uit diverse windstreken, 20.15u. Rotterdams Phiiharmomscb Orkest, 20.15u.Plan C. Fragment, 22.OOu. Conservatorium. Masterclass pia no, 10.00-17.30u. Zaal De Unie. Vox Humana, 20.30u Zaterdag 29 oktober SCHIEDAM Podium. Big easy, 22.00u. Grote kerk. Pianoconcert, 15.00u. Sport hal Margriet. Mars- en showcon cours, lO.OOu. Schiespoor. Lande- lijkse Modelspoordagen, lO.OOu. Teerstoof. Alda Loeffen (poppen spel), 14 OOu. Amateurtoneelgez, Apol!o,20.30u.SgSpieringshoek. Toneelver. Intermezzo, 20.00u. Ste delijk Museum. Start expositie aan kopen Artoteek. Nederlands Gere formeerde Kerk (Westvest). Sa- menzangavond, 20.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Genesis (film), 20.30u. Rita Young Karaoke Show. 14.00uX 645. Dance mix met An drew, 23.00u. Holy Ziekenhuis. Open dag, lO.OOu. Buurthuis de Pijpeiaar. Vlooienmarkt, 2Q.30u. Boekhuis Den Draak. Demonstra tie met fimo-kiei, 13.00u. MAASSLUIS Koningshof. Tropische feestavond, 20.00u. Schuurkerk. Jules Deei- der, 20.15u. ROTTERDAM Lantaren. De Laatsten, 20.30u. Luxor. Harrie Jekkers, 20.15u. Theater Zuidplein, Dë vrouw vaocië zanger, 20.15u. Schouwburg. Sna- kesong/Le Voyeur, 20.15u. De Doe len. Inloopconcert. 12.,45u. Drie Ko renconcert, 20.15u, Klassieke mu ziek uit Turkije, 20.15u. Oude Kerk Delfshaven. Concerto Rotterdam, 20.15u. Plan C. Lois Lane, 22.0Ou. Popular. Dull Schicksal, 21.00u. Rotown. David Olney, 22.00u. Jeugdtheater Hofplein. Roodkap je, 19.00u. Zondag 30 oktober SCHIEDAM Schiespoor. Landelijke Mo delspoordagen, lO.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Rita Young ka raoke show, 14.00U. Broeiboot Westhavenplaats. Concert Keizer kwartet, 15.00 uur. Holyzieken- huis. expo modelspoorveremging TTN, lO.OOu. MAASLAND Vlietzicht. Harry Slinger, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND Chevy Bar. Tattoo festival, 12.00u. ROTTERDAM Aihambra Riksbioscoop: 'Addams Family 2' (12) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Aihambra 2: 'Wolf'(12) dag. 4-6.45-9 30.Calyp so 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15- 5-8.30. Calypso-2: 'Four weddings and a funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: The Mask" (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'When a man loves a woman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Baby's Day Out" (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: T Love Trouble' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'The Flmtstones' (al) 1.15-4-6.45. "The Client" (16) dag. 9.30. Corso: 'Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do.t/m zo. 2-4. 'Yellowstone' (al) do.t/m zo. 1- 3-7. 'Dances with wolves' (al) do.t/m zo. Venster 1: 'Fresa y Chcolate' (16) dag. 8-10.15. Venster 3: 'So natine' (16) za.zo. 8. 'Rock. roll jun kie' 16) dag. 10. Ven ster 4: 'Ladybi rd. ladybird' (16) dag. 8-10.15. Lu- mïère 1: 'The specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Lumière 2: 'Cle ar and present danger' (16) dag. 1- 3.45-6.30-9.30. Lumière 3: 'Color of Night' (16) dag. 6.45-9.30. Lu mière 4: 'Natural Born Killers' (16) dag. 6.45-9.30. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The Crow' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: The Chase' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Colorof Night' (16) vr.za, 00.15 Venster 1:Even covvgirlsget the blues' (16) vr.za. 00.30. Venster 2: 'Sonatine' (16) vr.za. 23.30. Ven ster 3: 'Rock&Roll Junkie' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Aiham bra 2: 'Duimelijntje'za.zo. 1.15. Lu mière 3: 'De Anstokatten' za.zo. 1.15-4. Lumière 4: 'Jungle Jack' za .zo. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1