Wat© 9 B Christelijk voortgezet onderwijs in één school voor de hele regio Politiebureau decor voor huwelijksaanzoek Inkomensafhankelijke huur: Reijnhouf maakt voorbehoud Geen ontslagen en sluiting van gebouwen verwacht Energiebeleidsplan gaat verspilling tegen 'Soms is drie biertjes te veel' I Klappen van winkeldief Bon voor allerlei overtredingen Apparatuur weggehaald Autokraker met stoelpoot te lijf Discoruzie met glas beslecht Eén eend te veel... Live-verslag van inbraak Orpheus krijgt te weinig van zuinig publiek Rotterdams Dagblad Maandag 31 oktober 1994 Vlaardingen Het personeel van een supermarkt aan de Gedempte Biersloot in Vlaardingen heeft vrijdag de handen vol gehad aan een winkeldief. De 26-jarige ver dachte werd betrapt op het pik ken van een zak borrelnootjes. Toen hij daarop werd aangespro ken ging de man door het lint. Bij zijn vluchtpoging sloeg hij een personeelslid in het gezicht. Met hulp van collega's werd de win keldief toch overmeesterd en in afwachting van de politie in de kantine opgesloten. Daar richtte de man vernielingen aan voordat de agenten arriveerden. De ver dachte. zonder vaste woon- of ver blijfplaats, heeft het weekeinde 'doorgebracht in een politiecel is vandaag voorgeleid aan de offi ciervan justitie. Het geslagen per soneelslid is aan verwondingen behandeld in het ziekenhuis. Vlaardingen Bij diverse ver keerscontroles vrijdagochtend en -middag heeft de politie in Vlaar dingen 48 automobilisten op de bon geslingerd. Tussen zeven en negen uur werden op de Holysin- gel negen mensen betrapt op het door rood licht rijden en werd een automoblist bekeurd wegens ver keerd voorsorteren. Bij snelheids controles op de Floris de Vijfde laan en Marathonweg werden 38 bestuurders betrapt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 88 ki lometer per uur, waar 50 is toege staan. In totaal passeerden 413 wagens de radarapparatuur. Hoek van Holland Bij een in braak in een woning aan de Groe ne Leeuwstraat in Hoek van Hol land zijn een kleurentelevisie, vi deorecorder, de bijbehorende af standbedieningen, een draadloze telefoon en geld gestolen. De da ders zijn binnengekomen door de keukendeur open te breken. SchiedamDe politie heeft op de Slachthuislaan in Schiedam drie mannen aangehouden die bezig waren de voordeur van een wo ning open te breken. Zij deden dat, verklaarden ze, omdat de be woner had ingebroken in de auto van één van hen. Het drietal wilde waak en had een tafelpoot om de Schiedammer te lijf te gaan. De ruit van de voordeur was al aan diggelen geslagen. De door buurt bewoners gewaarschuwde politie bedaarde het drietal en trof in de woning de zich schuil houdende 25-jarige bewoner aan. De man heeft een nachtje in het politiebu reau doorgebracht, wat hij zelf ook wel veilig vond. Hoek van Holland Tijdens een vechtpartij in een discotheek aan de Rietdijkstraat in Hoek van Holland is in de nacht van zater dag op zondag een 16-jarige jon gen uit Monster met een glas in ■het gezicht geslagen. Het slacht offer moest voor behandeling worden opgenomen in het Hoiy- ziekenhuis. De dader, een 20-jari- ge inwoner van Hoek van Hol land, is aangehouden. Hoek van Holland—De poging van een 28-jange automobilist om za terdagmiddag in Hoek van Hol land een overstekende eend te omzeilen, is hem duur komen te staan. Nadat hij op de Haakweg een eend gemakkelijk kon ontwij ken, werd de tweede eend de dier envriend fataal. Hij raakte met zijn auto in de slip en ramde ver volgens een boom en een licht mast. Zowel bestuurder als een den kwamen met de schrik vrij. Schiedam -—Doordat een opletten de Schiedammer een telefonisch live-verslag gaf van een inbraak bij een kapperszaak aan de Rot- terdamsedijk, heeft de politie za terdagochtend vroeg twee man nen kunnen arresteren. De twee Rotterdammers - van wie de poli tie dankzij de getuige al een uitge breide beschrijving had - hadden ruim veertig spuitbussen haarver- zorgingsartikelen en een stereoto ren bij zich toen ze werden ingere kend. Schiedam Wethouder A. Reijn- hout (D66, Volkshuisvesting) zegt voorlopig nog geen ja tegen het idee van coalitiepartner Groen links een inkomensafhankelijke huur in te voeren. In het eind vo rige week gepubliceerde college werkprogramma staat dat er een onderzoek komt naar de moge lijkheden mensen met hogere in komens meer huur te laten beta len dan huurders met een smalle beurs. Maar Reijnhout heeft daar op voorhand zowel praktische als politieke bezwaren tegen. „In theorie kan het. Het is best een interessant, en misschien ook wel sympathiek, idee. Maar ik zie het nog niet gerealiseerd worden. Dat zal heel veel voeten in de aarde hebben.3' Het sympa thieke aan het plan vindt Reijn hout dat de lagere inkomens wor den ontzien. Maar daaraan stelt hij wel grenzen. Een soepele huurberekening voor mensen met kleine inkomens mag niet in houden dat de betere inkomens daar voor opdraaien middels een al te forse huurverhoging. Daarnaast ziet Reijnhout -een groot aantal"-praktische obsta kels. Groenlinks wil het systeem invoeren bij de jaarlijkse huur verhoging in juli." Voor iédere af- zonderlijke woning-zou,.aan"de'' hand van het inkomen van de be-, woner, de huurprijs vastgesteld* moeten worden. „Dat is me nogal - wat. Meen het Gemeentelijk Wo- - ningbeheer heeft al twaalfdui- kening (bruto of netto) maatge- Zend huizen in z'n bezit- Zoek- vend moet zijn en welke extra's van al die mensen de inkomens- - daar eventueel bij opgeteld moe gegevens maar eens tut. Die je ,ten worden. „Dat vergt een forse dan bovendien nog moét contra- - administratie bij de sociale ver leren. Om dat te realiseren zul je -huurders. Dus, poe poe poe. Ik zie toch een heel blik medewerkers niet gauw ergens tegenop, maar moeten opentrekken." Verder is 1 dit lijkt me toch wel een erg zwa- het. voor Reijnhout nog de vraag re klus." Een voorbehoud lijkt me welke vorm van - mkcmensbere- - daarom op z'n plaats." - Vlaardingen Door de fusie van twee verenigingen voor pro testants-christelijk voortgezet onderwijs in Schiedam en Vlaardingen ontstaat volgend jaar augustus een grote regio nale scholengemeenschap met ongeveer 3500 leerlingen. De nieuwe school, die nog geen naam heeft, bestaat uit gymnasi um, vwo, havo, mavo en vbo. De scholengemeenschap wil voorlopig alle gebouwen in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis in stand houden. De fusie wordt voorbereid door de Vereniging voor Protestants- Christelijk Voortgezet Onderwijs te Schiedam, Vlaardingen en Om streken en de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs te Vlaardingen. Deze twee vereni gingen beheren het Gilde College in Schiedam, de scholengemeen schappen Groen van Prinsterer en Westland-Zuid in Vlaardingen en de christelijke Mavo in Maas sluis. Volgens mevrouw H. B. Catsburg, voorzitter van de Vlaardingse ver eniging, hebben de scholen nau welijks overlevingskansen als zij afzonderlijk blijven opereren. Het ministerie van Onderwijs dringt uit overwegingen van efficiency aan op de vorming van grote scho lengemeenschappen, die financi eel bevoordeeld worden boven kleinere scholen. De fusie zal geen gevolgen heb ben voor het personeelsbestand, zegt voorzitter Catsburg. Sluiting van gebouwen wordt evenmin overwogen. „Om te voorkomen dat ouders hun kind naar een an dere school sturen omdat ze den ken dat de leerlingen zullen ver dwalen in een grote fabriek, blij ven alle bestaande gebouwen ge woon in gebruik," aldus mevrouw Catsburg. De twee verenigingen hebben daarom ook geen plannen voor de bouw van één grote school. Wel wordt op de langere duur ge dacht aan een efficiënter gebruik van de ruimte in de diverse schoolgebouwen. Voorzitter Cats burg: „Westland-Zuid bijvoor beeld barst uit z'n jasje. Het is denkbaar dat de Maassluise scho lieren die nu op de fiets naar Vlaardingen komen, straks les zullen krijgen in lokalen van de Maassluise mavo. Daar is nog be hoorlijk wat capaciteit over." Het ligt niet in de bedoeling de leerlin gen zodanig te spreiden dat bij voorbeeld scholieren uit Schiedam les krijgen in Maas sluis en leerlingen uit Vlaardin gen naar Schiedam worden ge stuurd. Schiedam Henny Rigters, agent in opleiding bij de Schiedamse politie, keek vrijdagmiddag wel even raar op toen hij op de bin nenplaats van het bureau plotse ling oog in oog stond met zijn vriendin Annemiek de Bruin. Zijn mond viel open van verba zing. Te verbijsterd om te besef fen wat hem te wachten stond, keek hij vragend om zich heen. Totdat zijn partner hem die ene vraag stelde: „Wil je met me trou wen?" „Ja, dat wil ik wel," klonk het antwoord, dat bijna werd over stemd door de gillende sirenes die prompt in werking werden ge steld. Gelukstranen vloeiden er niet, maar wel moest de aanstaande bruid geruime tijd naar woorden zoeken. Want helemaal gerust op haar zaak was ze niet geweest. „Ik was ergens toch ook bang dat hij 'nee' zou zeggen," gaf ze toe. „We wonen samen en willen graag aan kinderen beginnen. Ik vind dat we getrouwd moeten zijn als het er van komt. Henny heeft altijd gezegd dat hij dat niet nodig vindt. Vandaar die angst." Het verrassende bezoek van Rig ters' vriendin was niet zomaar uit de lucht komen vallen. Annemiek luistert trouw naar Stads Radio Rotterdam en besloot een kans te wagen in het live-programma 'Dat is goud'. Daarin kunnen luiste raars met een ludiek idee een gou den ring voor een ander in de wacht siepen. De 22-jarige Schiedamse had een inschrijffor mulier gehaald en werd tenslotte als hoofdrolspeelster voor de uit zending van afgelopen vrijdag uitverkoren. Het huwelijksaan zoek was door een collega in het grootste geheim bij de collega's in het bureau voorbereid. Alle poli tiemensen waren op de hoogte, al leen Rigters wist nergens van. De toekomstig bruidegom: „Nee, echt niet. Ik heb zelfs niet in de gaten gehad dat ze me de hele dag binnen hebben gehouden. We hadden vandaag niet meer zo veel te doen, dus rekende ik eigenlijk op een vroegertje." Rigters hoefde niet onder valse voorwendselen naar de binnen plaats te worden gelokt. Via de meldkamer hoorde hij dat een verdachte, gewapend met een schietpen, was aangehouden. Rig ters had zo'n ding nog nooit ge zien en spoedde zich naar bene den om het wapen te kunnen be kijken, De arrrestant zat echter 'Alsjeopzo'n manier ten huwelijk wordt gevraagd, kan je natuurlijkgeen neezeggen.' FotoRoei Dijkstra inmiddels al in de cel toen Rigters huiten de meute belangstellen den ontwaardde. „Ik zag wel enkele familieleden, maar omdat mijn vriendin ner gens te bespeuren viel, was het mij een raadsel wat er aan de hand was. Pas toen ze om de hoek kwam, voelde ik nattigheid. En ja, als je op zo'n manier ten huwelijk wordt gevraagd, kan je natuurlijk geen nee zeggen." Door Anke van Bree Vlaardingen Ze hebben beslist meer verdiend., De snikhete zaal maakte het er voor het 90-jarige mannenkoor Orpheus beslist niet gemakkelijk op. Ook de akoestiek was verre van ideaal. Maar het ju bilerende koor heeft zich er sa men met het Randstedelijk Bege- leidings Orkest prima doorheen geslaen. Hoewel in de wandelgan gen veel lof over Orpheus was te horen, werd door het publiek traag, mat en mijns inziens te zui nig met applaus gereageerd. Dirigent Frans Gort heeft met be kwame hand zijn koor door het boeiende programma geleid. Over het algemeen was een mooi uitge werkte dynamische lijn te beluis teren en werd ook in de kleine nu ances uitstekend op Gort gerea geerd. Een van de indrukwek kendste werken was 'Die Vesper' van Beethoven, waarin het terug kerende Jubilate een mooie, inge togen en verstilde indruk maakte. De bekende operafragmenten van Verdi werden gelukkig met wat meer reactie door het publiek ont vangen. Bijzonder mooi van ho mogeniteit en expressie waren het slavenkoor uit 'Nabucco' en het 'Choeur des soldats' uit de opera Faust van Gounod. Het koor werd professioneel bege leid door het Randstedelijk Bege* leidings Orkest met hun artistiek leider-concertmeester Pleun van der Linden. De overwegend goed .uitgebalanceerde en niet te luide klank maakte het een waar genoe gen om naar te luisteren. Orpheus had zich ter gelegenheid van dit orkest verzekerd van de mede werking van twee eminente solis ten. Sopraan Liesbeth Damen was bijzonder in haar element met haar aria 'Ritorna vineitor' van Verdi, De met enorme dramatiek uitgevoerde aria is haar op het lijf geschreven. Bas-bariton Julian Hartman heeft veel indruk ge maakt met zijn vertolking van de concertaria 'Mente ti lascio, oh figlia' van Mozart. Met zijn bijzon der warme en verdragende stem kwam hij goed uit de verf. Solis ten, koor en orkest besloten de avond met het schitterende 'Chi s'avanza?' van Verdi. Gehoord: vrijdagavond 28 oktober in de Stadsgehoorzaal, Vlaardingen (ook zaterdagavond 29 oktober). Vlaardingen In een gloednieuw Energiebeleids- en uitvoerings plan bindt Vlaardingen de strijd aan met de verspilling van ener gie. De gemeente geeft het goede voorbeeld door eerst de eigen ge bouwen onder de loep te nemen en verbeteringen aan te brengen op het gebied van energiebespa ring. Voorzitter van de Werkgroep Gemeentelijke Energiebespa- rings Aanpak J. Baris maakte een en ander bekend op de Broeiboot van Milieudefensie, die dit week einde in de haven van Vlaardin gen had aangelegd. Door de ondertekening van het Klimaatverbond heeft Vlaardin gen de verplichting op zich geno men de komende twintig jaar het energieverbruik in de stad met de helft te verminderen. Het Ener giebeleids- en uitvoeringsplan is een eerste aanzet daartoe. Vlaar dingse scholen gingen de ge meente al voor door als eerste energiebesparende maatregelen m de eigen gebouwen te nemen. Na de gemeentelijke instellingen is de detailhandel aan de beurt. Scholieren worden na een cursus op pad gestuurd om elke Vlaar dingse winkel aan een inspectie te onderwerpen. Er wordt onder meer gekeken hoe bespaard kan worden op verlichting en verwar ming van het pand. Een energie- coördinator wordt aangesteld om de acties te begeleiden. Deze zal kritisch bekijken hoe sportaccom modaties omspringen met het ge bruik van douches, verlichting en verwarming van het gebouw. Ver volgens worden adviezen ver strekt over een zuiniger gebruik. Ook kerken ontspringen de dans niet. Met de verschillende doelgroepen zijn het afgelopen jaar gesprek ken gevoerd. De gemeentelijke plannen op het gebied van ener giebesparing zijn positief ontvan gen, meldt Baris van de milieu- werkgroep, die het Energiebe leids- en uitvoeringsplan heeft op gesteld. De laatste gespreksronde vindt plaats binnen veertien da gen. De voorzitter schat dat in het vooijaar van 1995 een begin kan worden gemaakt met de uitvoe ring van de plannen. Een volgen de stap zal zijn richting bedrijven, waaraan door middel van vergun ningen milieu-eisen gesteld kun nen worden. Wethouder K. van der Windt, die het Vlaardingse Energiebeleids plan in ontvangst nam, ziet voor de gemeente een rol weggelegd op het gebied van verkeer, ener gie, reiniging en afval. Vooral op veranderingen in de woningbouw wordt de komende tijd de aan dacht gevestigd, beloofde hij. Het nieuwe plan ontkwam tijdens de presentatie niet aan het kri tisch oog van L. Reijnders, hoog leraar milieukunde aan de Uni versiteit van Amsterdam, die naar Vlaardingen was gekomen om een inleiding te houden over lo kaal energiebeleid. Hij noemde het nieuwe plan een 'nuttige nota, die een flinke stap vooruit kan be tekenen*. Het advies van Reijn ders: „Niet te lang praten, maar tot actie overgaan. Dat betekent eerst geld ophoesten, maar op de lange termijn is iedereen beter af." Zijn kritiek betrof de nieuwbouw en bestaande woningen in Vlaar dingen. De bouwnormen kunnen stukken zuiniger, meende de hoogleraar. „Minder goedkoop en zonder spaanplaat en tochtige deuren zoals in de Vettenoordse- polder." Op lokaal niveau zijn er volgens Reijnders legio mogelijk heden om energie te besparen. Zoals via het energiebedrijf. „Je kunt mensen stimuleren om ener gie te besparen door middel van de rekening. Wie meer gebruikt, moet meer betalen." Een douche koppen- of spaarlampenactie noemde de hoogleraar als andere mogelijkheden. Maandag 31 oktober ROTTERDAM Jazzcafé Dizzy. KD 's Moto, 21.30u. De Laurens. Max ReA?' Lam en Leeuw, concert, 20.l|j Luxor Theater. Randy Newnen 20.15U. Rotown. Tweety Stella»' 22.00u. ."J u'ö' Dinsdag 1 november -4 VLAARDINGEN St. Coerke. Thema-avond vrou%, en medicijngebruik, Ï9.3üu. S&fe gehoorzaal. Hollandse coniedfc 20.15U. DO Soenda. Hm 14.00u. -4' ROTTERDAM De Doelen Kl.z. Vermeer Quart* (Chicago), 20.15u. Zaal De Uiïiê Confrontaties V: Britten Quartet. 20.30uJazzcafé Dizzy. Ben Gernt sen-Dick de Graaf Quartet, 22.0ÖQ Luxor Theater. Freek de Joné 20.15u. Theater Zuidplein Gra Tineke Schouten, 20.15u. Rotter damse Schouwburg Gr.z. Virginia Woolf, 20.15u. Lantaren/Venster Studio. Zure Melk, 21.00u. Lanta ren 1. Trilogie De Jonge/Voortmsn 20.30u. Erasmus Univers'rteitT- gebouwZaal A-l. Dalien hetSurrea- lisme, 16.30u. u ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Addafts Family 2' (12) dag. 11.45-2.15 4.45-7.15-9.45. Alhambra 'Wolf (12) dag. 4-6.45-9.30. te .vr.ma.di. ook 1.15, Calypso 1: Tor rest Gump' (12) dag. 1.15-5-8:30. Caiypso-2:'Four weddings and aü neral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.: Calypso 3: 'Priscilla' (16) dag. 1,15 4-6.45-9.30. Cinerama 1: Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45-9... Cinerama 2: 'When a man loves a woman'(al) dag. 1.15-4-6.45-9.30 Cinerama 3: 'Baby's Day Out' (a!) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: T Love Trouble' (12) dag. 1.154 6.45-9.30. Cinerama 5: TheRmt stones' (a!) 1,15-4-6.45. TheCtienf (16) dag. 9.30. Corso: Thue lies (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Imax Theater:Bl ue Planet' (al) do.v mzo. 2-4, di.wq. 2.'Yellowstone'(at do.t/mzo: l-3-7trii.Wto;-3aft'baife with wolyeg',(p|Xdo.)/m zo. 8,ya8 Venster 1: 'Fresa y Chcolatè' Q6) dag. 8-10.15. Venster 2: De ram van Europa. Ierland drie korte films met 'Into the Abyss', do. 7.30Jo- rumdiskussie do. 9. Spaanse video kunst vr. 8. Ierland drie korte films met 'Prophet Sons' za. 7.30. 'Late cesa di acla a Fioristeilo'za. 9.30. 'Oe Dream' zo. 7.30. 'Alas de Manpose zo. 9.30.Sici!iaansevideokunst, ma 8. 'Betweembeëven andWoolwortn di. 7.30. 'Stella Polaris' di. 9.30, Ye cas' wo. 7.30-9.30. Venster3: 'So natine' (16) za.zo. 8. 'Rock rolljuiv kie' (16)dag. 10. Venster 4:'Led^i rd, ladybird' (16) dag. 8-10.15 ma alleen 8. Sneak Preview (16) ma 10.15. Lumière 1: The specials (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. to mière 2: 'Clear and presentdan|ar (16) dag. 1-3.45-6.30-9.30, h\ mière 3: 'Color of Night' (16) éagj 6.45-9.30. do.vr.ma.di.ookl.lEFT Lumière 4: 'Natural Born Kifoj (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.madi ook 1.15-4. Rex: 'Sex Corrupt®! (18) dag. vanaf 12doori .voorstelling Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.154 6.45-9.30. Nachtvocrstellingen: Lumière 1: 'The Crow' (16) vr.za. 00.15. Lumlè re 2: 'The Chase' (16) vr.za. 0015 Lumière3: 'ColorofNight'(16)vrJ. 00.15, Venster 1: 'Even cowgirls^ the blues' (16) vr.za. 00.30. Venster 2: 'Sonatine' (16) vr.za. 23.30. V# ster3: 'Rock&RollJunkie' (16)vr.za; 00.15. Venster 4: 'Sirens' (ft vr.za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 1 Duimelijntje' za.zo.wo. 1.15. Lu' mière 3: 'De Aristokatten'za.zo(w 1.15-4. Lumière 4: 'Jungle Jack's .zo. wo. 1.15-4. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Het zal je maar ge beuren. Helemaal uit Houten kom je rijden, En dan, onderaan de afslag Vlaardingen-West, vlak bij huls, beginnen ze opeens een alcoholcontrole. Je bent de eerste die in de fuik rijdt. En, meteen ook de eerste die de ME-bus in mag; wachten op transport naar het bureau. „Ik kom uit Houten zetten. Drie biertjes op. Na een hele dag wer ken. Ja," zegt hij dan na een korte denkpauze over wat er nog te zeg gen valt, „soms is dat te veel." Alsof het een gokspelletje is. Nou ja, dan waren de prijskansen in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlaardingen groot. Zestig man nen en vrouwen had de politie in gezet met als doel tussen elf en de volgende morgen een uur of vier tweeduizend automobilisten te la ten blazen. Eén van de twee grote alcoholcontroles die het district Waterweg jaarlijks houdt. En daar zit de Vlaardinger dan, in die grote, mat-blauwe bus van de Mobiele Eenheid. Omdat de pion nen om het verkeer bij de afslag Vlaardingen-West in de fuik te lei den om drie minuten over elf alle maal op hun plek stonden. Ito bij voorbeeld niet een half minuutje later. Met dank aan de korte briefing, die even np half elf in het politie bureau begint. Zestig politiemen sen, een handvol vrolijk kijkende jongens en meisjes van Veilig Verkeer Nederland die met het oog op de feestdagen de 'Ik rij al- coholvrij-campagne' ondersteu nen met folders en stickers, en twee heren van de controle motor rijtuigenbelasting, luisteren naar de instructie. Die dus heel kort wordt gehouden. De locaties wor den nogeens herhaald: Holysin- gel (oost en west) en Broekpolder weg (onderaan de afslag Vlaardin gen-West). En later in de nacht, als het aanbod afneemt, worden de posten verschoven naar de Mr. L.A. Kesperweg en de Burge meester Heusdenslaan. „Bij groot aanbod alleen blazen: pfff, weg en dan de volgende. Taxi's ook. Het komt namelijk nogal eens voor dat taxichauf feurs wat hebben gedronken" krijgen ze te horen. .Alleen als er een lange rij is moeten jullie die taxi's wel naar voren halen, want anders kost het de passagiers zo dertig, veertig gulden meer." Na de mededeling dat waarschuwend moet worden opgetreden tegen mensen die hun gordel niet om hebben en dat ook de (brom)fïet- sers niet over het hoofd moeten worden gezien, gaan de ploegen de straat op. En is die Vlaardinger, zo vlak bij huis, dus de eerste die op de bon gaat. Hij blaast en de ademtest geeft de 'A' van alarm aan. Drie biertjes, zegt hij zelf. Het moeten flessen geweest zijn, concludeert de brigadier. De Vlaardinger neemt het gelaten op, of hetinder- daad een gokspelletje is. Hij heeft verloren: „Mijn vrouw komt de auto straks wel ophalen." Geen wraakgevoelens. Alsof hij één van hun is, geeft hij een doos vol nieu we mondstukken aan die ergens voorin de ME-bus staat. En bij het afscheid voor het transport naar het bureau: „Het was me toch een waar genoegen." Dat was het een man die op de Ho- lysingel in de fuik reed ook. 'Drie Keteltjes' had ie op. Maar de blaastest geeft eenvan prima. De agent ever. later: „Volgens mij is dat ding niet goed. Net had ik ook al iemand die uit z'n mond stonk naar de drank en het hele zaalye met plastic en al in z'n mond stopte om te blazen, maar dat ding gaf gewoon 'P'. Ja na tuurlijk zijn die apparaten gecon troleerd, dus het zal wel goed zijn." In totaal moesten 35 automobilis ten mee naar het bureau voor een nauwkeurigere ademtest. Aan de hand daarvan moesten vier men sen hun rijbewijs meteen inleve ren, konden zestien direct geld ophoesten om de bexeuring te be talen en zal de officier van justitie beslissen wat er met twaalf ande ren gebeurt: een schikking of een optreden voor de politierechter. In totaal werden in de nacht van vrijdag op zaterdag 1835 bestuur ders langs de kant gezet om te bla zen. In de nacht van vrijdag op zaterdag moesten 1835 bestuu-ders blazen in Vlaardingen. FotoRoeiDijics

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1