11 doelwit van vandalen Oud schraapt de kelen voor nieuw I Rotterdams Dagblad Koren niei welkom in Korenbeurs m 'Waarom geen leuk hondje in plaats van een wapen?' Vermeerlaan na protest bewoners geasfalteerd Rietzeilers kiezen ook carnavalsprinses iii///)jlvanLeest -•feroonoöirdVoor 'n warmo^opfrisser!! WWÈËM f Tasjesrover op de vlucht Arrestatie na vernieling Doorgereden na aanrijding Sloop voor einde van het jaar Brand in badkamer Prins Wüiem-Alexander wil wei naar Vlaardingein komen Waterweg Dinsdag 8 november 1994 Schiedam Een naar schatting 2&-jarige man heeft gistermiddag in de Gerrit Verboonstraat in Schiedam tevergeefs geprobeerd een 40-jarige vrouw met geweld van haar tas te beroven. Dat ge beurde nadat de vrouw uit de bank aan de Lange Nieuwstraat was gekomen, De dader probeer de de tas uit de handen van het slachtoffer te rukken en stak en kele malen met een mes op het li chaam van de vrouw in. Omdat 'het steekwapen vermoedelijk-bot was, liep de vtouw geen verwon dingen op. Tijdens de beroving „schreeuwde zij om hulp, maar geen van de omstanders schoot te hulp. Wel sloeg de dader op de vlucht en rende hij weg in de rich ting van de Lange Haven. Vlaardingen—Een 30-jarige Vlaar- dinger is vannacht in zijn woon plaats gearresteerd nadat hij in een flat aan de Londenweg een ruit had vernield. De man verzet te zicht hevig bij zijn aanhouding en een 54-jarige kennis probeerde hem te helpen uit de handen van de agenten te blijven. Beide per sonen zijn voor nader verhoor in de politiecel opgesloten. Maassluis Op de Zuidbuurt in Maassluis zijn gistermiddag twee 12-jarige meisjes met hun flets ten val gekomen nadat één van hen was aangereden door een au to. De bestuurder reed het kind omver tijdens een inhaalmanou- vre. Door de val kon het tweede meisje de ander niet ontwijken en smakte eveneens tegen het weg dek. De automobilist bekommer de zich -niet over het tweetal en reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. Het aangere den meisje hield aan het ongeluk een schaafwond over. Door Sander Sonnemans Schiedam Bewoners van de Dokter Schaepmansingel kij ken reikhalzend uit naar het moment dat de slopers het leeg staande gebouw van de voormalige basisschool Dominicus Sa- vio bij hen in de straat met de grond gelijk maken. Het sini ster ogende pand in Schiedam-Nieuwland is door de jeugd uit de buurt volledig vernield en blijft vandalen aantrekken. Ge zien de constatering dat in één van de ruimtes gepoogd is brand te stichten, vreest men dat het gebouw binnenkort in vlammen zal opgaan. speelplein.Gebleken is dat dat geen soelaas biedt. Aan de achter zijde vin het gebouw is het hek .omver getrapt zodat het sloop- pand makkelijk toegankelijk is. „Het gebeurt nog steeds dat 's avonds laat vernielingen wor den aangericht," zegt D. Bouman, een bewo ner van de Dokter Scheap- mansin- gel die re gelmatig in de oude school pools hoogte neemt. „Als ik er jongelui aantref, stuur ik ze weg. Laatst was er een eenling bezig. Hij sloeg met een stuk hout een aantal ruiten in. Om zijn agressie af'te reageren, zei hij. Ik sta overigens niet gek te kijken als straks de he- Omwonenden nemen de vernielingen in ogenschouw. Ze zijn bang dat van dalen het Slooppand straks ook nog in de fik steken. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Sinds juli van dit jaar staat het schoolgebouw leeg. Docenten en leerlingen verhuisden voor aan vang van dit schooljaar naar een nieuw onderkomen elders in Nieuwland waar vorige maand fu- sieschool 't Meesterwerk officieel werd geopend. Zodra de Domini cus Savioschool was verlaten, kwamen er jongeren over de vloer en sloopten alles dat los en vast zat. In een mum van tijd lagen alle ruiten eruit en was het interieur vernield. Wasbakken, toiletpotten en kranen zijn losgerukt en gesto len. Alleen de zwaar gehavende Luxaflex is blijven hangen en wappert door de wind tegen de raamkozijnen. De vloer is bedekt met een glastapijt. De gemeente nam maatregelen en plaatste een hek rondom de school en het le boel in de fik staat. Er is al een keer geprobeerd het gebouw in brand te steken, maar het vuur is uit zichzelf uitgegaan." Op de plaats van de school moeten in het kader van het Beheerplan Nieuw land drie appartementenflats van zes verdiepingen komen. De eer- ste paal van het nieuwbouwcom- plex moet medio mei 1995 de grond in. Verwacht wordt dat het leegstaande pand nog voor het einde van dit jaar wordt gesloopt. „Van de zomer hebben bewoners in een vergadering met het Pro jectteam Nieuwland al geadvi seerd het pand dicht te spijkeren. Ook is gewaarschuwd voor brand stichting; Er staat in de kelder een hele stapel houten klapstoelen. Dat nodigt brandstichters natuur lijk wel uit. Met onze adviezen is tot op heden niets gedaan. Ja, an derhalve maand geleden zijn er heidien ge plaatst. Delen daarvan liggen echter alweer enige tijd tegen de vlakte. Er kan wat ons betreft niet snel genoeg met de sloop worden begonnen. De gemeente denkt daar kennelijk anders over." F. Vreugdenhiï-van het Projectteam Nieuwland zegt dat de ingegooide ruiten van het pand bewust niet zijn afgedicht. „Er moet nog toe stemming worden gegeven voor het verlenen van een krediet voor de sloop. Zo lang dat nog niet is gebeurd, worden er geen houten platen tegen aan gezet. Dat kost enkele duizenden guldens. Bo vendien oogt het pand niet be paald fraai als liet dicht is getim merd. Wel is altijd gezegd dat als ons signalen vanuit de wijk berei ken over de toestand van het ge bouw, er maatregelen genomen moeten worden. Tot op heden hebben mij die niet bereikt, maar nu ik dit hoor zullen we tot actie over moeten gaan. Het is in elk geval de doelstelling om het schoolgebouw te slopen voor het eind van het jaar om te voorko men dat tijdens de jaarwisseling de vlam er in gaat." Schiedam Vermoedelijk door kortsluiting is gisterochtend in de badkamer van een woning aan de Nassaulaan in Schiedam brand ontstaan. Als gevolg van de rook kampte de 38-jarige bewoner met ademhalingsmoeilijkheden. Maassluis De gemeente Maas sluis moet een plan opstellen voor het asfalteren van straten. Die conclusie is getrokken dooi het overgrote deel van de commissie van verkeer. De Vermeerlaan, na bij zwembad Dol-fijn, moet daar bij voorrang krijgen. Het wegdek bevindt zich door het zware bouw- verkeer in een erbarmelijke staat en moet dringend worden opge knapt. Het slechte wegdek is de bewo ners van de Vermeerlaan al jaren een doom in het oog. Al meerma len werd Ket gemeentebestuur verzocht daar iets aan te doem Onlangs werd door de bewoners zelfs een handtekeningenactie gehouden om hun eisen kracht bij te zetten. Als gevolg van de vele kuilen en putten inde straat staan de huizen te trillen en te kraken als vrachtwagens voorbij rijden. Die overlast is de afgelopen maan den alleen maar toegenomen omdat in de nabije omgeving veel nieuwbouw wordt gepleegd en het vrachtverkeer af en aan rijdt Commissielid H. de Bruin (PvdA) vindt niet dat het college zomaar alle verzoeken van bewoners moet honoreren. B. Keizerwaard (CDA) is het daar niet mee eens. Hij is van mening dat juist waarde moet worden gehecht aan het feit dat burgers voor hun belangen opkomen. Het asfalteren van de Vermeer laan is al eerder ter sprake ge weest in de commissie. Een en an der heeft te maken met de bouw van een brug over de Boonervliet Omdat daarover nog altijd geen besluit is genomen, dreigde de op knapbeurt van het wegdek op te lopen. Nu de bouw van het zwem bad achter de rug is en aan de Sportlaan binnen afzienbare tijd nieuwe woningen worden opgele verd, moet ook de Vermeerlaan onder handen worden genomen. Asfalteren Ijjkt de meest voor de hand liggende oplossing. Op ter mijn is dat goedkoper in onder houd. In het asfalteringsplan moet volgens wethouder J. Storm ook de Uiverlaan voorrang krij gen, Nu de buslijnen richting NS- station West zijn veranderd en de Uiverlaan in de route is opgeno men, moet die dringend van een beter wegdek worden voorzien. De asfalteringswerkzaamheden zouden volgend jaar moeten wor den gerealiseerd. Op muzikale wijze, namelijk met een door de 96-jarige bewoner J. van Vliet gecomponeerd en geschreven lied, werd gisteren het Schiedamse Zorgcentrum Frangois Haverschmidt officieel ge opend. Het zorgcentrum had zijn deuren al op 1 juni geopend voor dertig patiën ten en zestig bewoners. Het zorgcentrum kent voor deze regio een unieke combi natie van verpleeghuiszorg en verzor gingshuiszorg, waardoor de hulpverle ning aan ouderen naadloos in elkaar kan overgaan. Ook echtparen hoeven nu niet meer gescheiden van elkaar te wonen als de één meer hulpbehoevend is dan de ander. Omdat Huize Frankeland ook af dagbehandeling in haar pakket heeft, gaat Francois Haverschmidt zich spe ciaal richten op depsycho-geriatrie. Zorgcentrum Soenda in Vlaardingen kent dezelfde opzet als het Schiedamse centrum. Soenda opent vrijdag officieel en ontvangt daarbij staatssecretaris Eri ca Terpstra. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Prins Willem- Aiexander wil tijdens de feest- week van 28 april tot en met 5 mei volgend jaar wel een dag (deel), naaf Vlaardingen komen. Dat heeft de kroonprins in een persoonlijk gesprek met een be stuurslid van de Stichting Natio nale Gedenkdagen Vlaardingen laten weten. Maar, dat wil niet zeggen dat Wiliem-Alexander ook komt. Zo simpel werkt dat 'niet. V. „In dat gesprek met een van on- ze bestuursleden heeft hij inder daad gezegd dat hij 'best wel naar Vlaardingen zou willen ko men. Maar hd moest dat natuur lijk eerst wel bespreken met zijri moeder. En dan moeten een he leboel ambtenaren zich er nog over buigen voordat hij ook.toe- stemming krijgt," aldus J. Ma- dem. De voorzitter van de Stich ting Nationale Gedenkdagen Vlaardingen zegt nog steeds goede hoop te hebben op de komst van 'een lid van-het' ko ninklijk huis', begin mei.; In april, vlak voor Koninginne dag, maakte de stichting békend dat alle pogingen in het werk zouden worden gesteld om ko ningin Beatrix volgend jaar' naar Vlaardingen té halen. OpKonin-, gmnedagöfeventueel op 5; mei. r Inmiddels zijn de wensen bijge-/ steld en wordt.erop ingezet om 'een lid van het koninklijk huis' naar Vlaardingen te loodsen;; Dat zou dan niet op Koninginne dag rijn. omdat de familie dan bij elkaar blijft. Maar de kans dat de koninklijke familie zicht op 5 mei verspreid over diverse gemeenten is groot en daarvan hoopt Vlaardingen nog steeds een graantje mee te pikken. Het programma van de konink lijke familie wordt in januari volgend jaar door de Rijksvoor lichtingsdienst bekend ge maakt. Schiedam Voor het eerst in het 22-jarige bestaan van de Schiedamse carnavalsvereniging De Rietzeilers wordt dit jaar naast de nieuwe Prins Carnaval ook een prinses gekozen. De namen. Prins Leonardus de Eerste en Prinses Antoinette, zijn al bekend. Wie daarachter schuilgaan wordt tot zaterdag, als de elfde van de elfde wordt gevierd, geheim gehouden. Zoals gebruikelijk vormt de Blau we Brug het decor van de installa tie van beide hoogwaardigheids bekleders. Om precies elf minu ten over elf worden ze aan het pu bliek voorgesteld. De eerste offi ciële handeling die het tweetal verricht, is de overhandiging van twee cheques van elk vijfhonderd gulden aan goede doelen. Het zo genoemde openingsbal wordt om schreven als een dansavond met een vleugje carnaval. De Rietzeilers hebben ook voor het naderende carnavals] aar on der het motto 'Das wa'k wou' en kele wijzigingen doorgevoerd. De zondagavond van het carnavals weekeinde op 25 en 26 februari komt te vervallen. Daarvoor in de plaats wordt op de vrijdagavond ervoor het Stekenbal gehouden. De optocht door de Schiedamse binnenstad, normaliter in voor noemd weekeinde, wordt verscho ven naar een week eerder. Dat om meer deelnemers te trekken. Hoewel de optocht de laatste ja ren nauwelijks meer een succes genoemd kon worden, weigeren de Rietzeilers het als een zorgen kindje te beschouwen. „We wUlen meer lopende groepen in de op tocht hebben. Die geven er meer cachet aan dan de grote vrachtwa gens met reclame," zegt voorzit ter Piet Dries. „Over de intentie van de optocht willen we duidelijk zijn. Die is er niet voor de Rietzei lers, maar om het carnaval aan te kondigen en te promoten. Van daar dat die nu de week ervoor wordt gehouden." De geluiden dat carnaval in Schiedam niet leeft, wijst Dries resoluut van de hand. „Hoewei Vlaardingen De Leutloggers heeft, zijn we dit jaar zelfs ge vraagd om daar bij gehandicapten op te treden. Dat zegt toch ge noeg? Een volksfeest zal het hier nooit worden. De nadruk wordt min of meer bij de bejaarden en gehandicapten gelegd. Die zien ons graag komen." Schiedam De Schiedamse ko ren die vroeger repeteerden en uitvoeringen verzorgden in het onlangs gesloopte Passagetheater blijven de eerstkomende jaren verstoken van een vervangende accommodatie. Het ideetje om de koren bij wijze van alternatief te laten zingen in de Korenbeurs is van de baan. In tegenstelling tot wat de naam van het'historische gebouw op de hoek van de Dam en de Korte Ha ven doet vermoeden, zijn koren er niet welkom. Zingende gezel schappen zouden, zo hebben bur gemeester en wethouders geant woord op vTagen van GroenLinks, te veel lawaai maken. Omwonen den van de voormalige beurs, waar graan voor de jeneverstoke rijen werd verhandeld, voeren al jaren actie tegen feestjes en te lui de muziek in het gebouw. Volgens de hinderwetvergunning is daarom alleen mechanische muziek, waarvan het volume is te regelen, in de Korenbeurs toege staan. B en w erkennen dat de koren nu een accommodatieprobleem heb ben. Een oplossing daarvoor heeft het college niet bij de hand. Pas als de nieuwe schouwburg op het Stadserf -waarvan de bouw ove rigens nog moet beginnen - klaar is, is er weer een goede repetitie- en uitvoeringsruimte beschik baar. Wi«"ue sm SEGA Wego^'f? Y/25 Als je morg«n iwh voor Sneeuwwitje bomt: Noem liet wafelrijdfetrnu&r voor de venloost tokenwedsttiid mee. Maok kons op een SEGA spel computer t.w.v./398,-. Neem een GRATIS exclusief l-shirt moe bij aonkoop von osn Molown-CD. Rotterdam, WC Zuidplein 516 Rotterdam/Schiedam Zo streng als politierechter mr. R.C. Lensink-Bosman gistermiddag de Schiedammer H. J. toesprak, zo mild was de straf waarmee ze voor de dag kwam. De 28-jarige ver dachte moest zich verantwoorden voor het bezit van diverse verbo den wapens en mocht voor wat be treft de officier van justitie vier maanden achter de tralies worden opgeborgen. De rechter veroor deelde de man echter tot een voor- waardelijke gevangenisstraf van een maand en 150 uur dienstver lening. De wapens werden aangetroffen bij een inval in de woning aan de Boterstraat in Schiedam, die de politie in februari van dit jaar deed naar aanleiding van een tip. De politie vond een hagelgeweer, twee revolvers met bijbehorende munitie, drie busjes traangas en een imitatierevolver. Volgens de verdachte waren ze niet van hem, maar van een vriend die ze in be- waring had gegeven. Het traangas behoorde hem wel toe. „Bijzonder vervelend," oordeelde de politierechter. „Er is bij u een heel arsenaal wapens gevonden. En geen kinderachtige wapens. Daar zijn we niet blij mee. Weet u wel welke straf u daarvoor kunt krijgen? Waarom heeft u die spul len niet naar de politie gebracht?" Volgens de verdachte was het niet de bedoeling geweest dat hij de wapens geruime tijd in zijn wo ning zou bewaren. Maar nadat zijn vriend gokschul den bij hem had gemaakt, hield hij ze als onderpand in zijn bezit. Volgens officier van justitie mr. G. Sta lagen ze in het hele huis ver spreid. De Schiedammer ontken de dat. „Ze lagen in een tas ergens op zolder. Van het traangas wist ik niet dat het bezit strafbaar was." Verdachtenbankje Tijdens de behandeling van de zaak kwam aan het licht dat de man in het verdachtenbankje al vaker in aanraking was geweest met de politie en zelf ooit eens een wapen had aangeschaft. Daarvan verklaarde de Schiedammer - een zelfstandig ondernemer- het in zijn bezit te hebben gehad om zichzelf te beschermen. „Waarom heeft u geen leuk hond je gekocht in plaats van een wa pen?" vroeg de rechter hem. Een duidelijk antwoord bleef achter wege. Ook aan het imitatiepistool werd door mr. Lensink-Bosman zwaar getild. „Je kan er een aardi ge overval mee plegen. Vandaar dat die dingen verboden zijn." „Het is dom wat ik heb gedaan," reageerde de Schiedammer. De officier van justitie stelde on omwonden vast dat een celstraf van vier maanden het juiste ant woord was. „Voor mensen die der gelijke wapens hebben, is de stap naai het gebruik ervan vaak erg klein. Het kan bij een simpele ru zie al misgaan. Men gebruikt het wapen ter afschrikking of bedrei ging. Dan gaat het verder met een schot in de lucht en voor je het weet ligt er weer een dode op straat. Dat zijn de keiharde feiten. Iemand die een tas met vuurwa pens in bewaring krijgt, moet zich achter rijn oor krabben en direct naar de politie stappen." Raadsman mr. Van der Louw vond de eis van vier maanden cel veel te hoog en oordeelde dat een geldboete beter op z'n plaats zou zijn, „Mijn cliënt heeft de wapens goddank nooit gebruikt. Ik kan me voorstellen dat er een waar schuwing moet komen, maar niet in de vorm van een gevangenis straf," bepleitte hij. „De feiten lenen zich absoluut niet voor een geldboete," luidde de mening van de rechter voordat ze de straf bepaalde op dienstver lening. „Vat dat niet te licht op, want het zal heel veel van uw vrije tijd vergen. En zo gauw blijkt dat de straf niet goed wordt uitge voerd. verdwijnt u alsnog in de ge vangenis." van tseetnoveri<aan 1AO Schiedam-Noord.Jel. OIO - 470347Q NÉ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1