iterweg Drie dwarse raadsleden en college is meerderheid kwijt Heibel rond 'De Geest van Vlaardingen' Vlaardingse speel-o-theken bedreigd met sluiting CombinatiemGclé genda Omgaan met kinderen Gezam enlij k mu siceren in een harmonie-orkest Peuterkermis op Bachplein Vier maal J.S. Bach in Cantatediensten Zuidvliet tijdelijk afgesloten voor verkeer Rotterdams Dagblad Dinsdag 8 november 1994 Burgemeester Stam is duidelijk geen kindervriend. Of misschien houdt hij wel van kinderen, maar komt die liefde slecht uit de verf. Het optreden van de Vlaardingse burgervader vorige week bij de hul diging van de 10-jarige mensenredder Giliam van der Brugge was ronduit betreurenswaardig. Stam deed weliswaar zijn best er een kindvriendelijke plechtigheid van te maken, maar hij miste zichtbaar de benodigde warmte. Stam begon al volkomen verkeerd door te verklaren dat hij de bijeenkomst kort wilde houden. Vervolgens verzuimde hij Giliam en de uit het wa ter geredde peuter Ian in het gesprek te betrekken. Na één vraag aan de held ('Was het water diep?') vervolgde Stam zijn stijve monoloog. Voorts gaf de aanwezigheid van chef kabinetszaken P. FIgaroa de bij eenkomst een veel te officieel karakter. Bij het uitreiken van konin klijke onderscheidingen werkt de aanwezigheid van deze ambtenaar sfeerverhogend. Hij reikt de versierselen aan, die de burgemeester vervolgens met een breed gebaar bij de jubilaris opspeldt. Is de bij eenkomstvoor kinderen georganiseerd, dan is het optreden van zo'n slippendrager alleen maar potsierlijk. Stam had gewoon even zelfde gereedliggende cadeautjes moeten pakken. Dat had veel spontaner Tenslotte vergat de burgemeester, uit haast, uit onwil of uit wat voor motief dan ook, samen met lan en Giliam op de foto te gaan. Voor bei de kinderen was dat toch een leuk souvenir geweest Burgemeesters vergeten te vaak dat de bevolking niet alleen uit vol wassenen bestaat. Stams voorganger Van lier bijvoorbeeld had de bizarre gewoonte om zijn Sinterklaastoespraak vanaf het stadhuise- lijk bordes te doorspekken met toespelingen op de plaatselijke poli tiek. Aanbevelenswaardig is daarom dat burgemeesters eens een cursus Omgaan met Kinderen volgen. Er worden op het stadhuis zoveel cur sussen voorgeschreven, dat deze èr best bij kan. PETER DE LANGE Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Muziekvereniging Harpe Davids en Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord verzorgen morgen avond vanaf 19.30 uur een gezamenlijk concert in de Dorpskerk te Schiedam-Noord. Doel van de bijeen komst is muzikanten laten kennismaken met het musiceren in een harmonie-orkest. Het orkest staat onder leiding van Martin Stroetinga en laat een gevarieerd programma horen met onder meer muziek uit het derde deel van het trompetcon cert van Haydn en muziek uit de film 'Dances with wolves'. Ook het B-orkest van Harpe Davids laat zich van zijn beste kant horen. De avond wordt gezamen lijk besloten met muziek uit 'The Flintstones' en Va riations on a French Folksong'. Omdat de peuterspeelzalen in Schiedam-Noord lan ge wachttijden kennen, hebben de ouders zelf het initiatief genomen voor een peuteractiviteit. Het eer ste peuterfeest is morgenmiddag in de Notenkraker aan h'et'Bachplein 583. Voor alle kinderen tussen 2,5 en 4 jaar zijn er gratis attracties, waarbij leuke prijs jes te winnen zijn. De peuterkermis duurt van 14.00 tot 15.30 uur en krijgt een regelmatig vervolg. Vlaardingen Op het programma van de Grote Kerk van Vlaardin gen staan de komende maanden vier Cantatedien sten. De kerkcantates zijn muziekstukken die door de componist J.S. Bach zijn geschreven voor een be paalde zondag van het kerkelijk jaar. Zaterdag 12 no vember is de eerste aflevering met: 'Wachtet auf, ruft uns die stimme'. Zaterdag 10 december gaat het om 'Nun komm, der Heiden Heiland', zaterdag 14 janau- ri 'Sie werden aus Saba alle kommen' en zaterdag 11 februari 'Nimm was dein ïst, und gehe hin'. Alle dien sten beginnen om 19.00 uur. Maassluis De Zuidvliet blijft tot zaterdag 26 november afgeslo ten voor alle verkeer omdat het wegdek tot die tijd in verband met de herinrichting open ligt. Het betreft het gedeelte tussen de P.C. Hooftlaan en de Anne de Vnesstraat. Verzorgingsfiat De Vliet blijft wel gedu rende de werkzaamheden bereikbaar. Westhaven- piaats22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jan Rozendaal Vlaardingen De verhoudingen in de Vlaardingse gemeenteraad heten weer duidelijk te zijn, nu John Ranshuijsen en Leo ten Have hun eigen politieke vereni ging Vlaardingen Voorwaarts 2000 het licht hebben laten zien. De PvdA-fractie weet nu zeker dat ze met z'n vijven is en geen twee dissidenten op de reservebank heeft eitten. Maar dit heeft - nu officieel - ook gevol gen voor de positie van het college. Het moest vooral een college worden met een breed draagvlak, was het uitgangspunt na de verkiezingen van met name de PvdA, Maar van de 22 raadszetels waarop het college kon steunen, zijn er nog twin tig over. Daarmee is die brede steun voor het college dus flink geslonken. Drie dwarse raadsleden binnen PvdA, CDA, WD of D66 zjjn genoeg om de meerder heid van het college om zeep te helpen. De vraag is natuurlijk wie die dwarserik- ken zullen zijn. Het ligt niet voor de hand dat er PvdA'ers onder zullen zijn. De frac tiediscipline die bij de socialisten is afge sproken heet stevigte zijn. Als wethouder en fractievoorzitter het nodig achten, dient de hele fractie hetzelfde standpunt te verkondigen. Daarbij komt dat de PvdA niet echt zit te wachten op een 'kabinetscrisis'. De afgelopen maanden zijn moeilijk genoeg geweest (de 'Rans- huijsen/Ten Have-affaire') en het is tijd voor de PvdA om de rijen te sluiten. Tijd om de contacten met de bevolking aan te halen, zoals rond de verkiezingen meer dere malen is beloofd. Slappe begroting Ook bij WD en CDA zal de aniipo om het college de nek om te draaien niet aanwe zig zijn. De liberalen - inclusief de wet houder- presenteren zich als een hechte club, al moet men ook in dit kamp niet erg onder de indruk zijn geweest van de slap pe begroting die het college deze week moet verdedigen. Maar men weet dit voorlopig binnenskamers te houden. Bo vendien is de WD nu met zes mensen de grootste coalitiepartij en dat biedt per spectieven voor de voorjaarsnota, waarin dan eindelijk wel de bezuinigingen wor den doorgevoerd. Althans, dat wordt nu beloofd. En dan het CDA. Tja, fractievoorzitter Klaas van Netten heeft tot nu toe niet echt de indruk gemaakt dat hij weieens zijn tanden zou willen laten zien. Pappen en nathouden, lijkt de opstelling van de christen-democraten in Vlaardingen. Dan blijft D66 over. Wat zouden de motie ven van D66 kunnen zijn om het college te laten springen? Feit is dat D66 flink in heeft moeten leveren bij de college-on derhandelingen. Ton van der Steen heeft stadsontwikkeling over moeten dragen aan Kees van der Windt (PvdA) en heeft daarvoor onder meer onderwijs, groen en sport voor teruggekregen. Onderwijs, groen en sport, drie onvoorwaardelijke bezuinigingsposten deze raadsperiode. Scholenfusies, geen bloembollen in de bakken en huizen bouwen op voetbalvel den, leg dat over vier jaar maar eens uit aan de kiezer. Veilig D66-lijsttrekker Ron Molenaar haalde in dat verband onlangs een gevleugelde uit spraak van wijlen oud-burgemeester Kie- boom uit de herinnering. Uit 1979, toen ook al werd bezuinigd op de bloemenbak- ken: „Bollen eruit, dan draaien we die bakken om en kruipen eronder. Dan zit ten we tenminste veilig," moet Kieboom hebben gezegd. Maar beschutting is niet iets waarop D66 momenteel op uit lijkt. 'Behoorlijk kri tisch', 'een luis in pels van het college', dat moet D66 worden aldus 'langzamerhand een beetje boze' Molï naar in een interview met deze krant. Het moet rnaar eens afgelopen zijn om m het keurslijf van de 'coalitie-discipline'ja en amen te knikken naar het college. Des noods wordt een wethouder naar huis ge stuurd. Kritisch Hoewel het officiële fractiestandpunt woensdagavond zal stokken op politieke krachttermen als 'behoorlijk kritisch' en de goede verhoudingen binnen de coali tie het belangrijkst zullen blijken te zijn ruikt D66 kansen om de verkiezingsne derlaag en het (mede daardoor) niet al te beste onderhandelingsresultaat bij de co alitie-onderhandelingen, rechtte breien. Die macht hebben de democraten nu in de schoenen geschoven gekregen. De waag is in hoeverre ze daarvan gebruik willen maken. Vlaardingen Het ukkie met de donkere krullen lepelt onver stoorbaar van haar bordje met denkbeeldige pap terwijl mamma nieuw speelgoed voor haar uit zoekt. Grote broer ruim* de tafel af en begint aan de afwas in een van de mini-keukens, de absolute topper in de uitleen-top-tien. „Wat," roept moeder ondertussen verbaasd uit aan de balie, „moe ten jullie stoppen?" Het is ook allemaal zo snel ge gaan, verzucht voorzitter Marja Beyer van de Vlaardingse Stich ting Speeï-o-theek. Half oktober hoorden ze dat de gemeente de subsidie van 31.000 gulden bin nen twee jaar wil afschaffen. Vori ge week maandag hebben ze ver antwoordelijk wethouder A. Kool om uitleg gevraagd, woensdag be sprak een commissie van de ge meenteraad het voorstel al. „Alles moest op het laatste mo ment," zegt Beyer verontwaar digd. „Er moet bezuinigd worden en ik heb het gevoel dat de ge meente met de ogen dicht heeft geprikt en ons als makkelijke slachtoffers heeft gezien." Populair Speel-o-theek Mickey Mouse aan de Surinamesingel moet er door kinderogen uitzien als een para dijs. Een vloer bezaaid met speel goed en kasten vol met puzzels en spelletjes. Op de McDonalds-keu- ken plakt een briefje met 'gereserveerd'; die is het meest populair. Hoewel, een goede con current is de Gameboy van Nin tendo, die is bijna altijd uitge leend. 's Zomers zijn alle planken met zand- en kiepauto's praktisch leeg, 's winters is het vechten om de spelletjes. Kanderen kunnen voor 4,50 gul den gedurende het hele jaar voor maximaal drie weken per keer het leukste speelgoed mee naar huis nemen. Zo'n 380 kleine Vlaardin- gers maken daar gretig gebruik van. Marja Beyer: „De speel-o- theek biedt uitkomst voor ouders met weinig geld. Je weet nooit waar je kind aan toe is of wat het leuk vindt. Hier kun je steeds iets anders uitproberen." Tenminste, voor zolang het duurt, want als het aan burgemeester en wethouders ligt, moeten de speel- o-theken Mickey Mouse en Pluto het volgend jaar al met de helft van de subsidie doen. Volgens de voorzitter zit er dan weinig anders op dan de vestiging in Holy te sluiten. Daarvan is de huur alleen al 20.000 gulden. Het jaar daarop zullen ook de deuren sluiten van Mickey Mouse, die al vijftien jaar lang draait aan de Surinamesin gel. Uit een eigen onderzoekje bleek dat alle speel-o-theken in de buurt subsidie krijgen om de huur te be talen. Beyer: „Wij waren de enige die alles gefinancierd kregen, ook de aankoop van nieuw speelgoed. Nu wil Kool de twee speel-o-the ken laten runnen zonder een cent subsidie. Wij denken niet dat dat kan en zeker niet met zo'n hoge huur." Lukt het niet om de subsidie van 31.000 gulden te behouden, dan heeft de Stichting Speel-o-theek, die door vijftien vrijwilligers draaiende wordt gehouden, een aantal andere voorstellen in petto. Zoals het onderbrengen van ne ven-activiteiten in het pand in Ho ly - een avondje yoga ofzo. Ver huizen naar een goedkoper onder komen is een andere optie, stelt Beyer. „Maar dat stellen we na tuurlijk het liefst zo lang mogelijk uit." Duur De ouders die op zaterdagochtend het 'speelgoed van hun kind ko men omruilen, zouden het 'hart stikke jammer' vinden als de speel-o-theek zou verdwijnen. Speelgoed is al zo duur, zegt de een. Na drie of vier keer spelen, belandt het toch vaak weer in de kast. meent de ander. De vier-gulden-vijftig contributie noemt een van de aanwezige moe ders bijna 'absurd' laag. Zeker vergeleken met andere speel-o- theken. Dat zou best hoger kun nen, is een ander het met haar eens. In Schiedam bijvoorbeeld betalen ouders jaarlijks 17,59 gul den plus 75 cent leengeld. De contributie kan zeker wel iets worden opgeschroefd, is het com mentaar van Beyer. Volgend jaar gaan ouders vijf gulden betalen en dat is al een verdubbeling ten opzichte van twee jaar geleden. Tien gulden per jaar c een kwartje leengeld ziet de voorzitter echt als het maximum. „We zijn een voorziening voor iedereen; dus ook voor minder draagkrach- tigen en dat moet zo blijven." De speel-o- theek Vlaar dingen: s zo mers zijn alle planken met zand- en kiepauto's praktisch s win ters is het vechten om de spelle tjes. Foto Roel Dijkstra Dinsdag 8 november SCHIEDAM Politiebureau. Thema-avond overcnmmaliteitspreven- tie in voortgezet onderwijs, 19.15 uur. Podium. Jamses sie, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Golden Eamng, 20.15u. ROTTERDAM Theater Zuidplein Gr.z. Giora Feidman Tno, 20.15u. Ahoy'. René Froger, 20.15u. Jazzcafé Dizzy. Paul Hoek Groep, 22.00u. Luxor Theater. Freekde Jonge, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Regen, 20.15u. Lan taren/Venster. Dutch Electronic Art Festival 1994, n.n.b. Zaal De Unie. De Kwestie, 20.30u. Woensdag 9 november SCHIEDAM Dorpskerk. Harpe Davids en Streekmuziekschool. De Harg. Mandoline Orkest, 20.00u, DC Thurtede. Bingo, 14.00u. De Notenkraker. Peuterkermis, 14,00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Babar (jeugdtheater), 14.00u. Bep- pie Blankert (dans), 20.15u. DC West. Dansavond, 19.30u. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u, Jeugdthea ter Hofplein. Peroof de Geheimen van de Nacht, 14.00u. St.Droomtheater. Heksen en Schimmen, 15.00u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The remains of the day' (al) kdag. 11.45-2 45-5.45-8.45, Aiharnbra 2: 'Wolf (12) dag. 4-6.45-9.30. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Four weddings and a funeral" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 3: 'Pnscilia' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'The Mask" (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Chase' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama3: 'Reality Bites' (al) dag. 115-4-6.45-9.30. Cinerama 4:'When a man loves a woman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'The Flintstones' (al) 1.15-4. '1 love trouble' (12} dag. 6.45- 9.30. Corso: Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15- 9.15.1 max Theater: 'Blue Planet' (al) wo. 2. 'Yellowsto ne' (al) dodi.wo. 3-7. 'Dances with wolves' (al) dag. 8. Venster 1*. ladybird, ladybird' (16) dag. 8. 'Fresa ycho- colate' (16) dag. 10.15. Venster 2:30 films van Alain Fleischer. 'Le Louvre imaginaire'di. 7.30. 'Rome Romeo' di. 9.30. Filmkeuze van Fleischer: 'Wilde aardbeien' wo 7.30. 'India Song' wo. 9.30. Venster 3: 'Sonatine (16) dag. 8. 'Rock&roll junkie' (16) dag. 10. Venster 4: 'Mina Tannenbaum' dag. 7.30-10. Lumière 1: 'The specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: The Crow'(16) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Clear and present danger' (16) dag. 3.30-6.15-9.15. Lumière 4: 'Natural Bom Killers' (16) dag. 4-6.45-9.30. Rex: 'Naked Scent' (18) dag. vanaf 12 doorl .voorstelling.Thalia: 'Speed' (12) dag. 4-9.30. 'Baby's Day Out' (al) dag. 1.15-6.45. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Duimelijntje' wo, 1.15. Lumière 3: 'DeAnstokatten'wo. 1.15. Lumière 4: 'Jung le Jack'wo. 1.15. Venster 2: 'Brief naar de hemel'wo. 2. Speels, Kwaliteitsbèwust. Een tik- keitje uitdagencL,.Klet dezeuit\ gekiende combinatie* yan Yarell durft u IdeurTte bekennend Bij Modehuis AJja is er voor elke vrouw een passende eoqi- .Biiiatïe. £ea combinatie'met .klasse. Waarmee u zich onder scheidt. Kom naaf-Modehuis Alja voor' 'de idéale combinatie. U kuiit kie- - zèri mé wereldberoemde merken y als Ara, Baslêr, Yarell, Hauben- 'Lucla, Separa, etc, MODEHUIS ^Bromyest 113 3111,EE SCHIEDAM Tel: IO - 426 03 -99 Klanten van Alja krijgen bij aankoop een uitrijkaart voor de parkeergarage achter de Hema- Door Ben van Haren Vlaardingen - Met zijn opmerking, dat er in verband met de herdenking van vijftig jaar bevrijding weer gewerkt wordt aan iets musicalachtigs zoals het succesvolle Kantje Boord in 1990, heeft burgemeester Stam boten losge maakt in Vlaardingen. Niets wijst na melijk in die richting. Integendeel. De opzet van De Geest van Vlaardin gen van Han van der Horst, Dick van der Lugt en Comelis Pons is totaal an ders dan die van Kantje Boord. De nu gekozen voorstelling wordt omschre ven als 'een mengeling van drama, re vue en journalistiek' met gebruikma king van foto's, dia's, film, video en muziek. Ze behandelt het na-ooriogse Vlaar dingen in vier toneelscenes, vier lied jes en drie interviews. 'De Geest' be gint met de terugkeer - in 1945 - van een Vlaardinger uit het concentratie kamp en eindigt met een multicultu reel huwelijk van diens kleindochter in Zuidamerikaanse stijl. Tussendoor worden de veranderingen in de oude Haringstad in woord en beeld behan deld. Het geheel wordt uitgevoerd op een vierkant podium in de tot een soort arena om te bouwen Stadsgehoorzaal en afgesloten met een bal in De Har monie. Er wordt uitgegaan van onge veer twintig medewerkers, onder wie een verteller, een zanger en een inter viewer. Kantje Boord was een revue vol lied jes, met veel medewerkers en een vol le orkestbak, gespeeld op het bestaan de toneel van de Stadsgehoorzaal in zelf vervaardigde, fraaie Vlaardingse decors. De ongeveer honderd mede werkers aan deze voorstelling werk ten, na hun selectie op ruim tevoren gehouden audities, maandenlang sa men op zang-, toneel- en dansrepeti- ties. Aan de realisatie van het nieuwe Geestproject werkt sinds eind vorig jaar Stad sgehoorzaaldirecteur Marten Putman. Hij heeft er een groep sup porters voor gevormd waarin behalve vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven ook oud-burgemeestersvrouw Van Lier en oud-wethouder Van de Velden zitting hebben. Van de oor spronkelijke opzet om deze groep om te vormen in een officiële Stichting Manifestatie Vlaardingen 1945-1995 werd na raadpleging van burgemees ter Stam afgezien. Deze adviseerde de 'theatermanifestatie' onder auspiciën van de bestaande Stichting Nationale Gedenkdagen te brengen. Vice-voorzitter Henk van den Berg van Gedenkdagen vertelt: „De kwes tie is aan de orde gekomen tijdens het bezoek, dat we onlangs met het oog op het programma voor 1995 aan de bur gemeester brachten. Hij vertelde, dat het college 25.000 gulden subsidie heeft toegekend voor die manifestatie in de Stadsgehoorzaal Een zelfde be drag zou van het VSB-fonds komen. Financieel, organisatorisch en inhou delijk zijn wij er niet bij betrokken. Wij hebben het in ons programma op genomen zoals we ook doen met acti viteiten, die buurtverenigingen en an dere organisaties aandragen." De schok De bekendmaking van de burgemees ter kwam op een hoogst ongelukkig moment. Hij deed het bij de presenta tie van het boek 'De schok van het on bekende' van de historicus/publicist Klaas Komaat, waarin Vlaardingen in het tijdvak 1936-1947 (crisis, bezet ting en bevrijding) wordt beschreven. De totstandkoming van dit gedegen stuk werk is te danken aan het succes van Kantje Boord, zo memoreerde bij de presentatie oud-burgemeester v Van Lier in zijn hoedanigheid als voorzitter van de Stichting Geschied schrijving Vlaardingen tijdens de Tweede Wereldoorlog. „Over de be stemming van het batig saldo (ruim 20.000 gulden, red.) waren we het des tijds niet eens in de Stichting Bevrij dingsrevue 1990, waarvan ik toen voorzitter was, maar met mij koos een meerderheid toen voor dit doel, het boek," vertelde Van Lier. Walter van Ginneken, oud-directeur Stadsgehoorza J en producent van Kantje Boord, herinnert zich de laat ste bijeenkomst van de revuestichting nog goed, „Op die slotvergadering in december 1990 waren allerlei mensen aanwezig. Duidelijk bleek dat alles al in kannen en kruiken was. De be stemming stond al vast, die geschied schrijving. Dick Borst, de inspirator van Kantje Boord, Janka Verhoeff, on ze regisseuse, en ik hadden een ande re bestemming voor ogen. Iets in de theatersfeer. Janka dacht aan kinder theater en Dick en ik vonden, dat het bestemd moest worden voor een vol gend Vlaardings theatergebeuren, ge maakt voor en door Vlaardingers. Dat ging dus mooi niet door. Sindsdien heb ik nooit meer wat gehoord." Dick Borst bevestigt deze lezing van Van Ginneken. Beiden waren ook niet uitgenodigd voor de presentatie van het boek, waarvoor behalve van Kant je Boord ook geld beschikbaar kwam van het VSB-fonds en de gemeente Vlaardingen. Borst is verder gegaan met zijn Vlaar dings Musicalgezelsehap (VMG), dat in 1992 met Stampei in de Abdij en dit vooijaar met Brood uit het Water voor kassuccessen in de Stadsgehoorzaal zorgde. Hij had met zijn vaste comp- aan, tekstschrijver Chris Bezooijen, ook graag een soortgelijke bijdrage aan de vijftigjarige herdenking van de bevrijding geleverd. Marten Putman heeft met zijn plannen «hierdoor ech ter een streep gehaald, „Toen wij te horen kregen, dat Put man eigen plannen had, hebben wij onze ideeën laten varen. Het heeft geen zin aan iets te werken als je toch niet in de Stadsgehoorzaal terecht kan in mei," aldus Dick Borst. Walter van Ginneken zegt verrast te zijn door die opmerkingen van Borst „Ik heb namelijk maanden geleden enkele keren op uitnodiging van Put man meegedaan met het filosoferen over een theateractiviteit rond de be vrijdingsherdenking. Mijn eerste vraag was toen wat het Vlaardings Musicalgezelschap van plan was te doen. Putman verzekerde mij, dat Dick Borst had verteld dat het VMG niks van plan was. Daar ben ik op af gegaan. Overigens ben ik na een paar keer afgehaakt, want het lijkt mij als 75-jarige beter om zulke dingen aan jongeren over te iaten." Dick Borst springt uit zijn vel als hij te horen krijgt, dat de Stadsgehoorzaal directeur ook tegenover het Rotter dams Dagblad heeft verklaard dat hij pas met zijn plannen voor 'iets breeds over Vlaardingen na 1945' is gekomen nadat Borst hem had gezegd, dat het VMG niets van plan was. „Daar klopt niks van. Ik kan dat ook nooit gezegd hebben. Na Brood uit het Water heb ik Putman niet meer w zien. In onze groep, van het VMG was ik juist de grootste voorstanc om iets nieuws te doen in mei 1995," reageert Dick Borst, bedenker, com ponist en artistiek leider van de Vlaar dingse bevrijdingsrevue Kantje Boord van 1990. In 1985 maakte hij de Schiedamse bevrijdingsrevue, samen met Han van der Horst, die nu Te geest van Vlaardingen' schrijft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2