11 Vlaardingen kraakt zomerdienst RET Rosita's invalidewagen voortaan in de stalling Rotterdams Dagblad Verzet tegen lagere frequentie lijn 56 GroenLinks en PvdA komen met een alternatieve begroting Gemeente en woningbedrijf starten overleg met PLN Bestemmingsplan beperkt-^ verkeer in Aaikeetpblder: Gijzeling niet bewezen: vrijspraak asielzoeker Nutsbedrijf Vlaardingen in Rotterdamse handen Sauna Centrum Milieu-controle vanuit de lucht Betaald met vals honderdje Grote partij cd's gestolen Inbraken in Schiedam SUJ Waterweg Dinsdag 15 november 1994 Vlaardingen In een nijdige brief heeft het Vlaardingse gemeentebe stuur het vervoersbedrijf RET laten weten het niet eens te zijn met de voorgestelde wijzigingen in de dienstregeling voor komende zomer. De RETwii tijdens de zomervakantie de frequentie van bus 56 flink verlagen. Het argument is dat er dan geen scholie ren met de bus reizen en veel andere vaste passagiers met vakantie zijn. De gemeente Vlaardingen verzet zich tegen dit voornemen. Uit de aangepaste dienstregeling maken de verkeersspe- ciahsten van de Dienst Stadswerk op dat de frequentie van lijn 56 's zomers om laag gaat, maar dat er tijdens de drukke spitsuren niet meer bussen dan anders ingezet zullen worden. De gemeente Vlaardingen vindt dat niet verantwoord. Volgens het RET-voorstel njdt bus 56 op zondagen voortaan om de 30 minuten (nu elke 20 minuten) en op werkdagen niet elke 10 minuten, maar slechts eens in de 12 tot 25 minuten. Extra ritten tus sen Vlaardingen-Oost en de Holywijk worden geschrapt, het aantal ritten van Vlaardingen-West naar Holy wordt ver minderd. Merkwaardig vindt Vlaardin gen ook dat de frequentie van lijn 52 niet wordt opgevoerd, terwijl de RET zegt meer reizigers op die lijn te verwachten omdat lijn 53 in Schiedam wordt opge heven. Boos is het Vlaardingse stadsbe stuur ook omdat de RET nogal slordig te werk is gegaan. Uit de dienstregeling valt moeibjk op te maken hoe de fre quenties precies geregeld zijn: een aan duiding zoals bij lijn 56 over '12 of 25' mi nuten is niet erg helder. Verder heeft de RET verzuimd te ver melden of de aankomst- en vertrektij den van de bus aansluiten bij de treinen loop op de Vlaardingse stations Dat maakt het moeilijk een oordeel te geven over de dienstregeling. De RET wil nog niet ingaan op de kritiek van Vlaardin gen. In een algemene reactie zegt een woordvoerder van het vervoersbedrijf wei dat de RET dergelijke voorstellen naar de gemeenten stuurt om daarover van gedachten te wisselen. „Dat de brief van Vlaardingen hier en daar wat zout m de wondjes legt. daar liggen wij niet wakker van. Wij zullen binnenkort con tact zoeken met de gemeente om naar aanleiding van de gemaakte opmerkin- gen verder te praten," aldus de RET. Schiedam De invalide Rosïta Saez uit Schiedam kan dankzij de inzet van radiopresentator bij de lo kale omroep Jan Willem de Boer weer met een in validescooter naar school. De Boer, in het dagelijks leven docent op de school van het meisje, trok. zich het lot van het meisje aan en voerde de afgelopen week diverse onderhande lingen met het Regionaal Overleg Gehandicapten (ROG) en het GAK Met succes, want sinds dit weekeinde beschikt Rosi- ta over een nieuw aange past voertuig. Bovendien wordt er bij haar woning een speciale stalling voor neergezet. Dooreen groep je jongeren werd de invali- dewagen van de 16-jarige Sehiedamse in de buurt van baar woning aan de Grofbaan vorige week zon dag volledig vernield. De gehandicapte mavo-scho liere was sinds een half jaar in het bezit van de scooter en moest afgelo pen week noodgedwongen per taxi van huis naar scholengemeenschap Bui ten de Veste worden ver voerd. Volgens het GAK zou het zes maanden du ren eer ze over een nieuwe invalidewagen kon be- schikken. Het verdriet van Rosïta sloeg om in geluk toen het GAK haar een wa gen in het vooruitzicht stelde. Ze kon een scooter te leen krijgen van een man uit Haarlem. Maar sinds afgelopen weekeinde kan het meisje haar geluk helemaal niet meer op. Dankzij de in spanningen van Jan Wil lem de Boer van Radio Schiedam werd door de in stanties besloten dat Rosi- ta het geleende voertuig mocht houden. Naar aan leiding van vele telefoon tjes die De Boer pleegde werd de vragen door de fir ma Beenhakker in Capelle aan den IJssel vrijdag met De leraar Frans boekte echter nog meer succes, tn de uitzending van zijn ra dioprogramma 'Passage 12' zegde het ROG toe dat bij de woning van de fami lie Saez een speciale stal ling voor de invalidewa gen zaL .worden, gereali seerd. Omdat het gezin voor de scooter geen ruim te heeft, wordt diewoor de woning op straat gepar keerd. „Ik ben een aantal dagen aan het bellen ge weest met het ROG en het GAK," legt Jan Willem de Boer uit. „Toen men op den duur duidelij'k zicht op de situatie had gekre gen, werd beloofd dat er binnen acht weken een op lossing zou zijn. Dat was sowieso goed nieuws. Ten slotte werd voor Rosita een uitzondering gemaakt en stond de nieuwe invali dewagen vrijdagavond ai voor de deur; Naar aanlei ding van het radiopro gramma zijn overigens heel veel reacties binnen gekomen, Mensen boden spontaan aan geld te stor ten." Maassluis De fracties van GroenLinks en PvdAin Maassluis hebben aan de vooravond van de algemene beschouwingen een al ternatieve begroting gepresen teerd. Daarmee verzetten de op positiepartijen zich tegen de be groting zoais die vorige maand door het rechtste college open baar werd gemaakt Vooral de PvdA heeft harde kri tiek. Fractievoorzitter P. Krom- dijk zegt daarin niet alleen te staan. Volgens hem is het'nog nooit voorgekomen dat zoveel in stellingen, organisaties en bur gers zich met bezwaren tot het ge meentebestuur hebben gewend. „Dat is heel begrijpelijk. Het lijkt erop dat het college op geen en kele wijze rekening heeft willen houden met de burgers. Het socia le aspect in het beleid is één van de meest verwaarloosde onderde len in deze begroting," aldus Kromdijk. De ruimtescheppende maatrege len worden door de PvdA onder meer gezocht in de verkoop van vrijkomende schoolgebouwen aan het grondbedrijf, vervroegde afschrijving van een aantal pos- Maassluis Het Maassluise colle ge van burgemeester en wethou ders wil met dat zich in de Aal- keetpolder ontwikkelingen voor doen die meer verkeer naar het recreatiegebied trekken. Daarom wordt de vestiging van kantoren aan huis en detailhandel in het bestemmingsplan voor de polder ten oosten van de Boonervliet uit gesloten. Tijdens de inspraakperiode voor afgaande aan de vaststelling van het bestemmingsplan heeft de paardensportvereniging Licke- baert voorkomen dat een deel van het terrein rond de manege moet worden ingeleverd. De Recon structiecommissie Midden-Delf land wilde op de plek in de Aal- keetpolder,""'wa"ar nu het zoge noemde springveid van de mane ge ligt, een fiets- en voetpad aan leggen. Omdat dat voornemen voor de vereniging een aanzien lijk ledenverlies en misschien zelfs een vertrek uit Maassluis zou kunnen betekenen, werd door Lickebaert tegen de plannen ge protesteerd. Het college honoreer de dat protest en stelde het be stemmingsplan in gewijzigde vormvast Schiedam In samenwerking met de Dienst Luchtvaart heeft de politie uit drie districten in het noordwestelijk Rijnmondgebied gisteren een milieucontrole van uit de lucht gehouden. Daarbij werden zes overtredingen vastge steld. De afhandeling van deze za ken is overgedragen aan de mi lieudienst Rijnmond DCMR. De overtredingen werden geconsta teerd in Vlaardingen en Schiedam. Boven Vlaardingen werd gezien hoe op een bedrijfs terrein illegaal bouw- en sioopaf- .val werd gestort. Verder bleek achter een aantal panden aan de Westhavenkade op illegale wijze een hoeveelheid glas van circa dertig kubieke meter te zijn ge stort. Boven een van de Vlaar dingse havens werd gezien hoe zonder vergunning plastics wer den overgeslagen. Scheepswerf Wilton-Fijenoord kan ook bezoek van de DCMR verwachten. Vol gens de politie worden daar mij nenvegers gesloopt op een manier dat erasbest en pcb's vrij kunnen komen. Op een ander bedrijfster rein werd afval verbrand Hierbij werd een verdachte aangehou den. Ook nam het team vervuiling met een ohe-achtige stof waar op een bedrijfsterrein bij de Schie Tegen het ontwerp-bestemmings- pian werd tevens geageerd door A. Dorresteijn, een bewoner van de Zuidbuurt. De Maassluizer wil in zijn pand een kleinschalig be drijf in tweedehands kleding met een werkplaats en een magazijn beginnen. Dat verzoek werd door de gemeente afgewezen omdat toename van het verkeer uitgeslo ten moet worden. De verkeers- aantrekkende werking van de winkel doet hét landelijke karak ter van de Zuidbuurt volgens het college geweld aan. Dorresteijn bestrijdt het argu ment dat zijn onderneming een toename van het verkeer zou be werkstelligen. „Toen wij ons huis kochten was er zowel een agra risch bedrijf als een zuiveiwïnkel in gevestigd. Ik kan me ovengens niet voorstellen dat inpandige werkzaamheden afbreuk doen aan het landelijke karakter." Steun van de gemeenteraad heeft Dorresteijn niet. Daarin is men het voor wat betreft de verkeers druk in de groene zone tussen Vlaardingen en Maassluis roe rend met elkaar eens. PvdA- raadshd P. Hoogenraad vindt eco nomische activiteiten in de Aal- keetpolder met op zijn plaats. .Als je dit plan toestaat, is er geen grens meer. Dan moet je andere bedrijven ook toelaten. En dat kan niet." Ook L, de Zeeuw (WD) vindt dat er geen precedenten geschapen mogen worden. Wethouder J Storm (ruimtelijke ordening) deelt die mening, „Het belang rijkste argument voor het afwij zen van het plan dat de heer Dor resteijn heeft, is dat het verkeer daar niet verder mag toenemen Het gaat om een klein bedrijf. Dat kan altijd groeien en de groei heb je nu eenmaal niet in de hand. Als we het niet hebben over een boer die wel eens wat verkoopt, hebben we het over detailhandel. Dat past niet m het bestemmingsplan." Voorzitter A. van Emb- den (links) en deoven- stuursle- den van de bewoners vereniging kijken toe als aan de anderekant van de tafel de gemeen telïjke advi seurs R. Termote, J. Barend-' regt. amb tenaar P. Joormanen wethouder K. van der Windt (vJnr) raadgevin gen op rijm krijgen van de 'bewo ner svrien- delijke' Sin terklaas Wie goed doet goed ontmoet/ Foto Dennes van der We 'Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen—De spanning tussen de bewoners van de 720 PLN-flats in de Zuidbuurt, hun huisbaas en het gemeentebestuur is gisteren wat afgenomen. Met wethouder Vlaardingen In Vlaardingen zijn gisteren twee mannen gearres teerd nadat zij bij een supermarkt aan het Liesveld met een vals briefje van honderd hadden be taald. De cassière had in de gaten dat het bankbiljet vals was en waarschuwde de politie. De man nen, een 17-jarige Vlaardmger en een 45-jarige Duitser, hadden op aai moment de winkel al verlaten Zij werden aangehouden op de Westhavenkade. Rotterdam/Schiedam De 29-ja- rige Armeniër die afgelopen zo mer in Schiedam zijn 6-jarig zoontje gijzelde, is wegens ge brek aan bewijs voor dat feit vrij gesproken door de Rotterdamse rechtbank. Wel werd hij veroor deeld tot een gevangenisstraf van een half jaar wegens het be zit van een verboden imitatie- vuurwapen. De gijzeling zorgde op woensdag 10 augustus aan de Burgemees ter Van Haarerüaan in de wijk Nieuwland voor de nodige com motie. Tientallen gewapende politie-agenten omsingelden urenlang de flat en sloten de om geving af. De Armeniër, die te vergeefs bad geprobeerd een verblijfsvergunning te krijgen, verscheen verschillende malen met zijn zoontje op het balkon en hield hem met een wapen on der schot. Ook richtte hij het wa pen, naar later bleek een aanste ker in de vorm van een pistool, op de agenten rond de woning. Tijdens de rechtszaak van twee weke-' geleden kwam vast te staan dat niet zijn naderende uitzetting, maar relatieproble men met zijn vrouw ten grond slag lagen aan de gijzeling. Vol gens de officier van justitie kon echter niet wettig worden bewe zen dat het zoontje van de ver dachte in gijzeling was geno men. Het jongetje werd wel met het neppistool onder schot ge houden, maar niet kon worden vastgesteld of hem was belet de woning te verlaten. Daarom diende volgens de officier op dat punt vrijspraak te volgen. Overigens is het zo goed als ze ker dat de Armenier na zijn detentie terug wordt gestuurd naar zijn eigen land. Dat on- vluchtte hij nadat hij een onder minister met een bajonet in zijn buik had gestoken omdat hij zijn vrouw had misbruikt. Om aan een veroordeling in eigen land te ontkomen, heeft de ver oordeelde tijdens zijn voorarrest in de cel al meermalen gepro beerd zelfmoord te plegen. K. van der Windt en met de lei ding van Stichting Woningbedrijf Vlaardingen (SWV) zijn afspraken gemaakt voor geregeld overleg en voor het vaststellen van renova tieplannen. Begin volgend jaar moet duidelijk zijn hoe de Zuid buurt zal worden aangepakt. Voorzitter A van Embden van de bewonersvereniging zei gister avond optimistisch te zijn. „We hebben een heel goed gesprek ge had met de heren H. Keizer (bewonerszaken) en A. Rouwers (adjunct-directeur) van het wo ningbedrijf Zij werken aan voor stellen voor de aanpak van onze huizen. Binnen veertien dagen zitten we weer met hen aan tafel." Rouwers van de SWV klinkt na af loop ook zeer positief „We heb ben volgens onze oude afspraak met de PLN gesproken over het Kolpronrapport, waarin -zoals zij ook zeggen - de bewoners niet aan bod komen. Wij hebben ver der gezegd, dat we niet langer wil len wachten op het Plan van Aan pak voor de Westwijk. Dat gaat te lang duren, vrezen we. Intern zijn we bij de SWV druk bezig om de planvorming voor de PLN op de rails te zetten. Begin volgend jaar willen we tot concrete plannen ko men en het overleg tussen bewo ners en architect starten." Gistermiddag om twaalf uur was het bestuur van de PLN-720/ Zuidbuurt op uitnodiging van wethouder Van der Windt op be zoek in het stadhuis. Hun overleg met de wethouder, project-ambte naar P. Joorman en twee inmid dels door het gemeentebestuur aangetrokken adviseurs, R. Ter mote en J. Barendregt, werd voor afgegaan door een bezoek van de 'bewonersvriendelijke' Sinter klaas. Deze ludieke actie, die ein digde met de overhandiging van de chocoladeletters P, L en N, was een waarschuwing in de richting van de gemeente, dat de bewo ners staan te popelen om in actie te komen. Al rijmend vermaande de Sint de wethouder: „Kees doe vandaag waarvoor je bent aange steld, luister naar de alternatie ven en plannen uit het bewoners- veld. Dan praten we verder ner gens meer over en vergeten de roe; het bestuur kan dan weer naar zijn achterban toe." In het hierop volgende gesprek zei Van der Windt dat natuurlijk een belangrijk gedeelte van de PLN-flats als gestapelde wonin gen in de goedkope huursfeer ge handhaafd moet blijven. Hij deed ook een beroep op de bewoners om te komen tot afspraken voor geregeld overleg en beloofde, dat van gemeentezijde de verstrek king van informatie aan de Zuid buurtbewoners snel zal worden gestart. „De een zegt dit, de ander hoort dat. Daar moeten we vanaf. Gestructureerd overleg moet er komen." De leden van de bewonersvereni ging lieten weten daar gaarne toe bereid te zijn als het over concrete zaken gaat. „Er moet wel duide lijk zicht zijn op een start- en een einddatum voor de aanpak, want het is een hele ingreep voor de wijk. Duidelijkheid willen we." Termote, maker van het PvdA- plan voor de Zuidbuurt en net als oud-directeur J. Barendregt van de Algemene Woningstichting Maassluis door Van der Windt aangetrokken als adviseur, stel de: „Zeker is dat de huizen niet kunnen blijven zoals ze nu zijn. Er moet iets gebeuren, diversiteit m het woningaanbod is gewenst maar het woningbedrijf kan niet zomaar flats slopen om eenge zinshuizen neer te zetten. Het zal overeenstemming moeten berei ken met de bewoners." Van PLN-zijde werd benadrukt dat de aan te brengen diversiteit vooral gericht moet zijn op de (ou dere) mensen uit de wijk die de mogelijkheid hebben gekregen om duurder te gaan wonen. Vlaardingen De verkoop van de NV Nutsbedrijf Vlaardingen/ Maassluis aan het GEB Rotter- dam/Eneco gaat door. Het bedrijf wordt met ingang van 1 januari verkocht aan Eneco voor een be drag van 22,3 miljoen gulden Eneco ontstaat op diezelfde da tum na een fusie tussen de ener giebedrijven van Rotterdam, Den Haag en Dordrecht. De naam van het nutsbedrijf wordt gewijzigd in Eneco Ener giebedrijf Waterweg-Noord en omvat het gebied Vlaardingen. Maassluis en zo spoedig mogelijk Hoek van Holland. Voor de klan ten verandert er weinig. Het hoofdkantoor blijft gevestigd in Vlaardingen en de loketten aan de Haflaan en in het Stadhuis van Maassluis blijven gehandhaafd. Wel dalen de tarieven in de ko mende jaren naar het laagste re giotarief. De nota met de diverse heffingen blijft zoals die nu is. Het personeel krijgt bij het nieu we concern een baangarantie van 3 jaar. Over de verdere arbeids voorwaarden en het sociale plan wordt momenteel met de vakbon den. ondernemingsraad en direc ties overlegd. De verwachting is dat de resultaten daarvan een po sitieve besluitvorming niet in de weg staan. Duidelijk is in eik geval dat er een regionale energieraad komt, waarin de bestuurlijke vertegen woordigers uit de gemeenten overleg hebben met de directie •van het energiebedrijf en het be stuur van Eneco, De huidige ver- bruikersraad blijft bestaan. De gemeenteraden van Vlaardin gen en Maassluis nemen respec tievelijk 7 en 13 december een be sluit over de verkoop. De eindbe slissing ligt echter in handen van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, die 15 december bijeenkomt. ten. de opbrengst van de verkoop van de Nutsbedrijven (NVM) en het verlagen van de vergoedingen aan de raads- en steunfractiele- den. Een optelsom leert dat daar mee een structurele ruimte van bijna twee miljoen gulden kan worden gecreëerd. Daar staan de financiële middelen tegenover die nodig zijn voor het scheppen van extra werkgelegenheid, de verlaging van de onroerende- zaak-belasting, het opstellen van een onderwijsnota en het schrap pen van een aantal voorgenomen bezuinigingen. Totaal bedraagt het bedrag iets meer dan een mil joen, waardoor ruim vijf ton over blijft. Verhaal apart De nota over de werkloosheidsbe strijding is een verhaal apart De PvdA vindt dat in 1995 moet wor den gestèrt met drie projecten waarmee langdurig werklozen of jongeren aanwerk geholpen kun nen worden en een aantal banen poolers een vaste betrekking moet krijgen. Verder dienen 25 uitkeringsgerechtigen werk zaamheden te gaan verrichten met de mogelijkheid een extra premie in de wacht te slepen. De middelen die voor die doelstellin gen worden besteed en ontvan gen, moeten in een werkgelegen- heidsfonds worden onderge bracht. Zodoende kan een buffer ontstaan waardoor nieuwe initia tieven kunnen worden ontplooid. GroenLinks komt in de non-con formistische begroting met een opvallend plan voor de dag. Het heffen van parkeergelden kan volgens het enige GroenLinks- raadslid A. Dijkshoorn jaarlijks 600.000 gulden opleveren. Hij vindt het onbegrijpelijk dat het college daaraan voorbij is gegaan. „Het is een leuke melkkoe en te gelijk een goede maatregel tegen het toenemende verkeer. Met be taald parkeren leg je het prijs kaartje neer waar het hoort: bij de mensen die in een auto rijden." Ook de verkoop van de NVM biedt wat GroenLinks betreft de nodige perspectieven. Geschat wordt dat dat de nodige miljoenen oplevert. Daarmee moeten de huidige te korten en de tekorten uit het ver leden worden aangevuld. „Het mag niet zo zijn dat die gelden worden bejubeld en de komende generatie met onze tekorten wordt opgescheept." Hoog op het prioriteitenlijstje van GroenLinks staan de sociale mini ma. het groenonderhoud en het allochtonenbeleid. Aan het saldo- overschot dat op ruim vijfeneen- halve ton is berekend, geeft Dijks hoorn nog geen invulling. „Dat kan nog niet worden ingevuld omdat er nog geen kemtakendis- cussie is gevoerd. Pas als dat is ge daan, kan je bekijken wat je er mee doet." Schiedam Met een smoesje heeft een onbekende zich giste ren meester weten te maken van een partij van 600 cd's. De gedu peerde is een 32-jarige man uit De Bilt. Hij zou zijn waren op de Rot- terdamsedijk afleveren aan de ko per. Daar stond een koerier, die zei dat hij van de 800 bestelde cd's er slechts 600 mee kon nemen. De overige moesten worden overhan digd. aan een man die bij de Passa ge op de verkoper zou wachten. De man uit De Bilt trof bij de Pas sage niemand aan. Hij keerde te rug naar de Rotterdamsedijk, waar de koerier was verdwenen, met medeneming van 600 cd's. Schiedam Bij de politie in Schiedam zijn gisteren zeven aan giften gedaan van inbraken tij dens het weekeinde en maandag. Bij twee sportverenigingen weid de kantine doorzocht. Een speel automaat en een flipperkast wer den opengebroken, een magne tron werd vernield. De buit be stond uit honderd gulden. Uit een woning aan de Marconistraat wer den tien cheques gestolen. In de Lyonstraaf werden vier auto's opengebroken en drie radio's ge stolen. In de Obrachtstraat ver dwenen uit twee woningen geld, sieraden en een videocamera.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1