Huiswerkbegeleiders duiken in nieuwe groeimarkt: 'Het wordt steeds normaler' 'Erg hè, ik had net het heie huis schoongemaakt' 'Zittenblijvers hebben hun hele leven één jaar achterstand' Kappersduo start opnieuw na vijftien weken gedwongen sluiting II genda 4-1ïif éR;- De RET-pornoshow Gratis mest bij de kinderboerderij Werkzaamheden aan de 's-Gravelandbrug Ontsteking van de kerstboomverlichting Stadsbibliotheek in kerstsferen Onwerkelijk realisme van Bram Tielen Open Dag bij Kunst-I- Discussie Dijkpolder uitgesteld Rotterdams Dagblad Donderdag 8 december 189-1 <4 v Wie in Vlaardingen met de bus reist, wordt al weken bij elke halte vergast op eenpomoshow, waarvoor jein een beetje seksclub 75 gul- den entree moet neertellen. Tot afgelopen weekeinde presenteerde de firma H&M een dame niet een hoogScandinavië-gehalte, schaars gekleed en gezeten in een nogal verleidelijke pose. Deze week heeft de firma Hunkemöller de bloot-fakkel overgenomen. De H&M-darae vertoonde zich in respectievelijk bloemetjespyjama, singlet, katoenen boxer, beha en ondeugend openvallende ochtend jas. Het was geen onaangenaam gezicht, je leerde er spelenderwijs nog eens wat namen bij, maar of dit soort reclame nu de maatschap pelijke acceptatie bevordert van het openbaar vervoer in Nederland in het algemeen en in Vlaardingen ih het bijzonder, waag ik toch te betwijfelen. Merkwaardig genoeg heeft ons Vlaardings fundamentalistisch pro testants-christelijk volksdeel geen enkel woord van protest laten ho ren. Als moslims bet recht opeisen te gymmen met hoofddoekjes, dan hebben Lensvelt c.s. ook alle recht om ten strijde te trekken te gen deze uitverkoop vanhet vrouwelijk lichaam: Ten slotte stemmen ze niet voor niets elk jaar tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad tegen subsidie voor de 'goddeloze' Stadsgehoorzaal Maar het SGP-'raadslid c.s. hield zich opvallend stil. Betekent dit dat de protestantse broertjes en zusjes van Khomeiny nooit met het openbaar vervoer reizen of hebben ze hun strijdlust verloren? Er is tussen üc Vlaardingse hemel en aarde waarachtig toch wel meer om je druk over te maken dan Buizengat, Moermanlaan, Museumkade, PLN en IJsselhoeve-terrein, om eens enkele highlights van de afge lopen weken te noemen. Vorige week hing er ook een poster van Visa met de uitnodiging: Kunt u alles even voor mij inpakken? Begrijpt u waarom die H&M- dames inmiddels verdwenen zijn? DICK VAN DER LUGT Door Desiree van der Jagt en Jan Rozendaal Vlaardingen/Krimpen aan den IJssel Het maken van huiswerk schiet er steeds vaker bij in. Sportverenigingen, televisie en cd's, om maar eens wat te noemen. De afleiding is groot en al tijd, overal aanwezig. „En daarnaast," concludeert Aad van Baarlen, „komt het steeds vaker voor dat beide ouders wer ken. Of moeder, die mij vroeger met zachte hand dwong ach ter de boeken te kruipen, heeft geen tijd omdat ze zoveel an dere dingen doet. Die moet tennissen of naar de schoonheids specialist." De kinderboerderij heeft een nieuwe, overdekte mestberging en wil nu af van de oude mesthoop. De ze mest wordt gratis aangeboden aan particulieren. Het gaat om oude stalmest, die zeer geschikt is voor bemesting van volkstuinen. De minimale afname is één kuub. Een telefonische afspraak maken voor het afhalen is gewenst. Vraag naar Piet van Mil, telefoon nummer 4707844. De 's-Gravelandbrug, die de verbinding vormt tus sen de De Brauwweg in Schiedam en de Vïaarding- weg in Rotterdam-Spaanse Polder, wordt zaterdag 10 december onder handen genomen. Aan de brug wor den reinigings- en inspectiewerkzaamheden ver richt. Het werk wordt tussen 7.00 en 12.00 uur uitge voerd. De brug is dan afgesloten voor het verkeer, dat wordt omgeleid via de Delflandbrug. Vlaardingen De lichten van de grote kerstboom op de Markt wor den vrijdagavond om 20.45 uur ontstoken door bur gemeester L. W. Stam. Hieraan voorafgaand is er een gratis loop-in concert in de Grote Kerk, tussen 19.15 en 20,30 uur. Medewerking wordt verleend door het Gemengd Koor Andantino onder leiding van Dick Borst. Ook het dameskoor Viva Melodia onder lei ding van Ton van Lierop brengt enkele liederen ten gehore. Het carillon wordt bespeeld door Addie de Jong en het orgel door Aad Zoutendijk. Na afloop van het concert kunnen er rond de kerstboom liederen worden gezongen met het muziekkorps van het Le ger des Heils. Deze maand zijn er in alle vestigingen in de biblio theek van Vlaardingen boeken, cassettebandjes en cd's te vinden met als thema Kerstmis. In de centrale bibliotheek staat verder Anton Pieck centraal. Ook besteedt de Stadsbibliotheek op verschillende ma nieren aandacht aan voedsel: in filiaal Holy is een verzameling kookboeken te vinden en het filiaal Westwijk herbergt de tentoonstelling 'Meer weten over eten', waarin wordt verteld hoe een gezond me nu kan worden samengesteld. Verder houdt het fili aal Holy een expositie over 'bang zijn'. Het filiaal Van Hogendorplaan heeft een tentoonstelling van fanta siepoppen gemaakt van cemit door Willeke van Hoorn. Op de jeugdafdeling van de centrale biblio theek is deze maand een wandexpositie te zien van de originele prenten uit 'Sprookjes van Andersen'. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Onwerkelijk realisme is de titel van de nieuwe expo sitie in het Zonnehuis. De in Maarssen woonachtige Bram Tielen (1921) laat zien dat hij met de verfijnde en tegelijk zeer tijdrovende giaseertechniek schijn en werkelijkheid in elkaar kan laten overvloeien. Zeer gedetailleerd'en met transparante verven komt hij tot een grote mate van perfectie. Hij confronteert de toeschouwer in zijn schilderijen met de negatieve beïnvloeding in de natuur door 'overdadige' tech niek, en in zijn werken met landschapselementen spreekt zijn liefde voor de natuur. De expositie is dagelijks te bezichtigen in de ontmoe tingsruimte van Het Zonnehuis in Vlaardingen, dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag tot en met maandag van 14.00 tot 20.00 uur. Zie daar: het eommercieel-ideëel fenomeen huiswerkbegeleiding is geboren. Al enige tijd geleden in grote steden als Rotterdam en Den Haag, maar nu ook in Vlaar dingen en Schiedam. Maaslander Van Baarlen is samen met zijn partner Lou van Ette het huiswer- kingsbegelei- dings- en bij lesinstituut Minerva be gonnen. Eerst in Krimpen aan den IJssel en binnenkort ook in Vlaar dingen. Een ander initia tief op dit ge bied, dat al enkele weken loopt, is Stu die- en huis werkbegelei ding voor middelbare scholieren {S &H) in het Schiedamse wijkcentrum De Blauwe Brug. Jongeren bij wie het huis werk er syste matisch bij in schiet komen uiteindelijk altijd m een neer gaande spiraal terecht, zeggen de initiatiefnemers. ..De prestaties worden steeds slechter. Op school kunnen ze niet meer meekomen en daardoor raken ze gedemoti veerd. Die vicieuze cirkel probe ren wij te doorbreken," vertelt Van Ette. Maritza Huising van S&H; „Wij merken aan de hand van de cijfers van onze leerlingen dat er vooruitgang wordt ge boekt." Het principe van beide huiswerk instituten is simpel. Controle is het sleutelwoord. Bij Minerva kunnen de scholieren na school tijd drie uur lang terecht. In stilte wordt daar het huiswerk ge maakt. De docent zorgt voor de controle, maar ook voor begelei ding. „Om te voorkomen dat scho lieren een deel van het huiswerk 'vergeten', zullen we bovendien met de scholen contact opnemen over de hoeveelheid stof die de leerling moet weten," zegt Van Baarlen. De problemen van de leerlingen met de te leren stof kunnen legio zijn. „Je hebt natuurlijk kinderen die echt als de hopeloze gevallen te boek staan, de gedemotiveerde scholier of die kinderen over wie de ouders door omstandigheden de controle totaal hebben verlo ren." Ook bij de keuze van het do- centengilde is hierop ingespeeld. „De mensen die we hebben uitge kozen zi^n er niet tegenop om ook met de zogenaamde hopeloze ge vallen om te gaan. Hebben juist zin om die groep te motiveren" zegt Van Baarlen. Die motivatie is volgens Van Ette voor iedereen van essentieel belang. „Kinderen die blijven Huiswerkbegeleiding voor middel bare scholieren, is de nieuwe groeimarkt. Los van elkaar zijn in Vlaardingen en Schiedam twee initiatieven op dit nog tamelijk on ontgonnen terrein gestart. Bin nenkort hopen twee partners in Vlaardingen Minerva vaD de grond te tillen. Tegen betaling van 45 gul den per dag kunnen leerlingen huiswerk komen maken. Het is al leen nog zoeken naar een geschik te ruimte. Die heeft Studie- en huiswerkbegeleiding voor middel bare scholieren al gevonden; in wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam zitten sinds de herfstva kantie zeven leerlingen van diver se opleidingen te zwoegen. Een tijd verschijnsel: want de jeugd wordt door zoveel zaken afgeleid. Met huiswerkbegeleiding, is de be doeling, worden ze gestimuleerd zodat ze niet cnnodig een jaar over moeten doen. „Die hebben hun he le leven één jaar achterstand. Dat moet worden voorkomen." zitten raken riet alleen op school een jaar achter. Die hebben hun hele le ven één jaar achterstand. Dat moet wor den voorko men." Minerva dient volgens de initiatief nemers te worden ge zien als een commercieel bedrijf met ideële over wegingen. Voor de bege leiding en de controle moet per dag 45 gulden wor den betaald. Het instituut is vier dagen per week open en de scholieren moeten elke dag komen. Bij S&H komen nu zeven leerlin gen twee avonden per week (dins dag en donderdag van 18.30 tot 20.00 uur). Van leerlingen van vbo, meao-3, mts tot iemand die een middenstandsdiploma wil ha len. Daarvoor moeten zij 180 gul den per maand betalen. „Dat is kostendekkend," zegt Huising. „Wij zien dit als een soort idealis me." Aandacht Behalve externe factoren ligt vol gens Huising, zelf ook docent, de 'schuld' ook bij het onderwijs: „De situatie op school is nogal veran derd. Klassen van dertig, vijfen dertig leerlingen zijn heel ge woon. De tijd om dan aan alle leer lingen veel aandacht te besteden is er gewoon niet. En de leerlin gen die na de les of in de pauze aan je komen vragen om iets nog een keertje uit te leggen, zijn doorgaans niet de leerlingen die moeten worden gestimuleerd om hun huiswerk te maken. Daar naast heb je als school door de in voering van de basisvorming - gevolg: meer vakken, red. - veel minder tijd om de stof te behande len." Beide initiatiefnemers proberen in de gunst van de diverse scho len te komen. Van Baarlen: „Som- Steeds meer jongeren hebben Rotterdams Dagblad mige scholen staan daar een beet je argwanend tegenover. Ze wil len niet naar buiten treden met het feit dat wij hun leerlingen moeten helpen. Maar wij hopen, dat als we ze kun nen laten zien dat de leerlingen door onze begeleiding betere cij- begeleiding nodig om hun huiswerk te maken. Archieffoto Jaap Rozema/ fers gaan halen én daardoor de school reclame kan maken met hogere slagingspercentages, die wees te kunnen overwinnen." De eerste-contacten met de diverse rectoren in Vlaardingen waren volgens Van Baarlen 'vrij posi tief. Zowel Van Baarlen als Huis ing denkt dat huiswerkbegelei ding steeds normaler wordt. „In elk geval." stelt Huising, „gaat het slechte imago van de vroegere bijles, waarbij je in je eentje na moest blijven, niet op. Bij ons zien ze dat er nog zes anderen zitten te zwoegen." Door Ben van Haren Vlaardingen Voor de tweede keer dit jaar openen Cora van Deurzen en Karei Doruyter in de Peperstraat hun kapperszaak 't Salonnetje. „Hopelijk gaat het net zo lekker als in het begin, afgelo pen zomer, en kunnen we nu on gestoord verder gaan," zeggen ze. Het duo smaakt het twijfelachtige genoegen samen een zaak te run nen, die meer dicht dan open is' geweest. Na acht weken vrolijk knippen van een groeiend aantal oude relaties en nieuwe klanten, zaten Karei en Cora vijftien we ken thuis bij hun partners met de armen over elkaar. Net nadat ze de loop hadden gekregen in hun kleine salonnetje in hartje stad, moesten ze de deur sluiten op last van de bouwpohtie. Karei heeft net het haar van een klant nat gespoten als Cora op 24 augustus van dit jaar de trap af komt rennen. „Wat er nou ge beurt, snap ik niet. Er vallen bo ven steentjes uit de muur." Het stel ziet en hoort om zich heen scheuren m de muur vallen en naast de grote ruit in de voorgevel de muur wijken. ..Allemaal de zaak uit," roept Karei resoluut. „Stel je voor dat die ruit knapt." Buiten gekomen zien het kap persduo en hun klant met een kop nat haar dat de zijmuur van het door hen gehuurde winkelpandje van oud-wethouder Chris van Roon is weggezakt. Met het gra ven van een sleuf voor de funde ring van de nieuwbouw op dc hoek van Peperstraat en Hoog straat blij kt de steun weg te vallen voor de muur van *t Salonnetje. Het winkelstraatje wordt afgeslo ten en het betreden van het pand je verboden in verband met in stortingsgevaar. Een onafhanke lijke deskundige constateert al snel dat ten onrechte is uitge gaan van de aanwezigheid van een fundering onder de, na sloop van het laatstelijk als fonotheek gebruikte voormalige woningbu reau. tot buitenmuur geworden oude tussenmuur. Nog dezelfde dag worden stempels en steunbal ken aangebracht om dc zaak te stutten Banen nieuw behang worden de ze dagen uitgerold, ingesmeerd en tegen de muur gehangen. Ze verbergen de dichtgesmeerde scheuren. Er is een fundering ge legd, nieuwe balken zijn geplaatst en een nieuwe zijmuur opgetrok ken. Alles staat weer in het lood. Vrijdag openen Karei en Cora bun zaak opnieuw. „We kunnen tenminste weer aan de gang Over de vergoeding van de schade, die we als pas begon nen bedrijf hebben geleden, strij den de deskundigen verder. Nu maar hopen, dat dc loop er weer in komt, want we maken natuurlijk een hele nieuwe start na zo'n lan ge tijd van gedwongen sluiting," klinkt het verwachtingsvol. Door Jelle Gunneweg Schiedam Zwaar verkouden was 'ie. Daarom mocht hij van zijn vrouw voor niemand opendoen ais er aan de deur werd gebeld. Zij ging kerstcadeautjes kopen, hij draaide zich nog eens om in zijn bed. Er wérd gisteren gebeld bij de familie Schouten aan het Cho- pinplein in Schiedam. En de zieke heer des huizes deed toch maar open. De brandweer. Of meneer zijn woning zo snel mogelijk wil de verlaten, want er was brand in de spouwmuur naast zijn slaapka mer. Jan Hendrik Schouten: „Ik had Kunst+ aan de Mercuriusstraat 44 wil een aantal ke ren per jaar een Open Dag houden omdat is gebleken dat vooraf een afspraak maken voor veel mensen als te verplichtend wordt ervaren. Zaterdag 10 december »s het eerste Open Huis, van 11.00 tot 16.00 uur. Het werk uit de stockruimte wordt tegen de wanden ge- Plaatst en steeds zal één kunstenaar een presentatie houden. Zaterdag is de beurt aan Ellen van Toor. De ze in Den Haag woonachtige maar in Vlaardingen ge- horen kunstenaai' maakt surrealistische collages. Op dezelfde dag wordt ook een nieuwe, door Kunst+ georganiseerde expositie in het Delta Hotel geopend met werk van Warffemius. Om 17.00 uur staat de bor rel klaar. Beneluxflat-bewoonsterJ. A. Breevoort ontvangt de koolmonoxyde-opnemers van de brandweer in haar woning. 'Eigenlijk vind ik die brand best gezellig. Ik heb nu voor het eerst bij mijn vrienden gelogeerd.' FotoRoei Dijkstra helemaal niets in de gaten. Had al vier nachten niet kunnen slapen. Door die verkoudheid rook ik ook niks vreemds. Toen ik naar het toilet liep, werd het wel wazig voor mijn ogen, maar ik dacht dat dat kwam omdat ik te snel was opge staan. Later bleek dat de koolmo- noxyde-damp daarvan de oorzaak was. Pas toen ik boven op het dak mensen met water bezig hoorde en er zo dwingend werd gebeld, begon er iets te dagen." De buurman had even daarvoor de brandweer gewaarschuwd omdat hij een brandlucht rook. Dat klopte: tijdens werkzaamhe den aan het dak van de Benelux- flat was het zachtboard in de spouwmuur gaan branden. Het vuur werd snel geblust, maar het materiaal bleef smeulen waardoor er koolmonoxvde vrijkwam. Alle bewoners uit 24 appartementen aan weerszijden van de spouw muur werden daarom gesom meerd hun woning te verlaten in verband met de kans op vergifti ging. „Ik probeerde eerst nog wat kleren aan te trekken, maar voelde me daar te gammel voor. Ik heb toen een badjas gepakt en ben naar mijn ouders gelopen, die twee deuren verderop wonen. Ik moest wel overgeven, blijkbaar heb ik toch teveel van dat spul naar binnen gekregen," aldus Schouten. Van zijn verkoudheid is inmid dels niets meer te merken. Het nachtje in een vreemd bed lijkt hem goed te hebben gedaan Zo juist heeft het echtpaar tijdens een plenaire bijeenkomst m de re creatiezaal te horen gekregen dat alle bewoners hun woningen weer in mogen omdat de kool men oxy- de-dampen geen kwaad meer kunnen. De politie overhandigt de geévacueerden hun huissleu tels en de groep gaai uiteen. Bluswater Hendrik Jan en Brenda Schouten lopen direct naar hun woning op de twaalfde verdieping en nemen met hun (schoon)vader de schade op. Alleen de matras op de grond is doorweekt van het bluswater. In de hoek van de slaapkamer zit een kleine vochtvlek. Ir. de hele woning hangt nog vaag een brandlucht en ruikt het naar een schoonmaakmiddel. Om het smeulen tegen te gaan heeft de brandweer namelijk, naast water en schuim, tachtig liter afwasmid- del gebruikt. Het water dringt op deze manier sneller door in het materiaal, tussen de spouwmuur. Bij de familie Van Dongen op de elfde verdieping is de schade aan zienlijk groter. De lamp in de woonkamer zit vol water. De wand tegen de spouwmuur en een deel van het roze tapijt zijn drijfnat. „Erg hè, ik had net het hele huis schoongemaakt. Maar de brand weer heeft gelukkig het meubilair verschoven en het tapijt groten deels afgedekt met zeil waardoor ons meer ellende is bespaard," vertelt Gre van Dongen. Alom is er lof voor de organisatie. De bewoneis zijn voortdurend in gelicht over de stand van zaken, wie met de nacht bij vrienden of familie kon doorbrengen werd naar het Novotel gebracht, de brandweer heeft in alle woningen voorzorgsmaatregelen genomen tegen lekkages en de politie heeft keurig de achtergelaten wonin gen met dc openstaande ramen bewaakt Van paniek was er geen moment sprake benadrukken al le gedupeerden „Er kan van a' .es gebeuren, maar daar moet jf niet aan denken want je kan er niets tegen doen," aldus Hendrik Jan Schouten „Ik wil ook niemand de schuld geven want ïedeieen maakt fouten in zijn werk. Maar ik ben blij dat het met vlak voor kerst is gebeurd, want dan waren die dagen goed verziektOp de galerij kijkt hij over de reling richting dc in de zelfde nacht volledig uitgebrande woning aan de Josel' Oreliosingel. Als je dat ziet. stelde ons brandje eigenlijk mets voor. Wij kunnen vanavond gewoon weer m ons ei gen bed slapen." Don derdag 8 december SCHIEDAM Grote Markt. Kerstboomverlich- tmgontsteking met Harpe Davids, I9.30u. Podium. Jamsessie, 21.Mil VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Chippen dales, 20.15u. True romance (film), 14.00 en 20.30u. MAASSLUIS Schuurkerk. Lezing Vrienden van het Museum. 20.15u ROTTERDAM Ahoy', ZZTop, 20u. De Doelen Gr.z.. Philharmonisch orkes van Moskou. 2Q.15u, Baroeg, Forever, 21u. JC The Little Cave, Jamses sie, 21.3ÜU. Rotown, Chris Jagger, 22u. OT Theater aJü Mullerpïer, De Dresser. 20u. Theater Zuid- plein, De Spaanse hoer, 20.15u. Trytten en Bolt, 20.30u. Luxor, Jango Edwards, 20.15u. Rotter damse Schouwburg,Kl.z.. Written on the wind, 20.30u. Gr.z., Scapino, 20.15u. Theater de Evenaar, Mode in de Islamitische Wereld. 20.15u. Vrijdag 9 december SCHIEDAM Teer stoof. De Normalen, 20.30u. Filmhuis. The joy luck club, 2l.30u. Podium. Bedrock, 22.00u. DC de Woudboek. Muziekpro gramma tgv 20-jang bestaan. 10.00 j. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Chippen dales, 20.15u. True romance (film). 20.30u. Grote Kerk. Loop-in con cert en ontsteking kerstboom. 19.00u. MAASSLUIS Schuurkerk. Mare Stoop en Peter Brouwer (zang), 20.30u. ROTTERDAM De Laurenskerk. Orgelconcert, 12.45u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Carli- to's Way' (16) dag. 11.45-2.45-5.45- 8.45. Alhambra 2: 'Threesome' (16) dag. 6.45-9.30. vr. ook 1.15-4. Calyp so 1; 'The Lion King' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Forest Gump1 (12) dag. 1.15-5-8.30. Calyp so 3: 'Suite 16' (16) dag. 1.15. 'Four weddings and a funeral' (al) dag.4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'De Leeu- wekoning' (al) dag. 1.15-4. 'The Lion King' (al) 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Rapa-Nui' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Only you (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Speed'(12) dag. 4-6.45-9.30. vr. ook 1.15. Cinerama 5: 'Blown away' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Pulp Fiction' (16) dag. 1.15-4.30-8.30. Imax Theater: 'Yellowstone' (al) dag. 2-3.15-6.45. 'Blue Planet' (al) dag. 4.30. 'Suit 16'(12)dag. 8. 'Natu ral Bom Killers (al) dag. 10. "Walt Disney' dag. 2 tot 5.30,6.30 tot 11. Venster 1: 'Eat drink man woman' (16) dag. 7.30-10. Venster 2: 'Senso' (16) dag. 8. 'Kosh ba Kosh' (16) dag. 10.15. Venster 3: 'Exotica'(16) dag. 7.30-9.30. Venster 4: 'Rouge' (16) dag.7.30,10. Lumière 1: 'The specialist' 16)dag. 115-4-6.45-9.30. Lumière 2: "True Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Lumière 3: 'The Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 4: 'Clear and present danger' dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Rex: 'Matinee idol'(lB) dag.vanaf 12 doorlvoorstelling, Thalia: 'Ti- mecop'(16)dag. 1.15-^-6.45-9.30. Maasland De extra vergadering van de raadscommissie algemene bestuurlijke zaken, met als enig agendapunt de Dijkpolder, gaat vanavond niet door. De vergade ring is verschoven naar een nader te bepalen datum. De zogenoemde haalbaarheids studie naar woningbouw in de Dijkpolder zou worden bespro ken. nadat uit een vertrouwelijke en voorlopige rapportage was ge bleken d->t woningbouw in de op Maaslands grondgebied liggende polder haalbaar zou zijn. Het ini tiatief tot dit onderzoek was uitge gaan van dc provincie. De studie is gericht op woning bouw ten behoeve van de regio Rijnmond. De Dijkpolder staat ter discussie als een zogenoemde ver vangende locatie, als andere wo ningbouwlocaties in de regio af zouden vallen. Maasland verzet zich al tientallen jaren tegen wo ningbouw in de Dijkpolder, even als het m de polder gevestigde be drijf in land- en tuinbouwmachi- nes Van der Lely. Dit van oudsher specifieke Maaslandse bedrijf dreigt al jarenlang met vertrek, als er een aanslag op de Dijkpol der wordt gepleegd. Een groot deel van de polder heeft Van der Lely in gebruik als proefterrein voor het uittesten van machines. De commissievergadering voor morgen is afgelast, omdat het voorlopige rapport nog niet is ge volgd door een eindrapportage.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1