TlV- 17 Jeu de boulers willen serieus worden genomen Vlaardingse huisarts stopt na 36 jaar Man nog steeds vast na verdrinking ex-vrouw 'Techniek en taktiek, daar draait het allemaal om' Capelle blijft bij woningbouw op Rivium Heenvlietse vertegenwoordiger naast Paul de Leeuw in 'Filmpje' iSchiedam neemt meer tijd Voor inspraak Zestienhoven Onderzoek winkels Maassluis School heet straks De Westhoek -- vy Rotterdams Dagblad Zaterdag 13 januari 1996 Vfaardirtgen De VZaardmgse huisarts E. Leijnse is gisteren be noemd tot ridder m de Orde van Oranje Nassau Hij kreeg de ver sierselen m de Grote Kerk opge speld door burgemeester L W. Stam. Leijnse heeft vanwege het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd -hij wordt morgen 65 jaar-zijn praktik aan de Lorent- zstraat in de Westwijk beëindigd. Hij is dan bijna 36 jaar huisarts in Vlaardingcn geweest. Sa het voltooien van zijn studie •diende Leijnse van 1958 tot I960 j'als militair arts bij de Marine On- -.derzeedienst in Rotterdam. Op 7 hnei 1960 begon hij zijn praktijk in Vlaardingen. Volgens de burge meester is Leijnse altijd een zeer geziene huisarts m Vlaardingen geweest, die met veel zorg en toe wijding zijn patiënten heeft be handeld Naast zijn werk heeft Leijnse zich van 1972 tot 1987 ingezet als vrij willig medisch adviseur van het bestuur van bejaardencentrum De Meerpaal. Van 1960 tot 1976 was hij -eveneens als medisch adviseur- verbonden aan de Vlaardingse kruisvereniging Het Wit-Gele Kruis. Verder is Leijnse al jarenlang actief Is J van de hock- eyveremging Pollux, waar hij nog steeds regelmatig een partijtje meespeelt. ■Schiedam Het gemeentebe stuur van Schiedam vindt de tijd torn m te spreken over het nieuwe ^Rotterdamse beleid voor de lucht haven Zestienhoven veel te krap Jbemeten. iOp 6 januari plaatste het Rotter damse college van burgemeester en wethouders een advertentie waarin een inspraakavond voor IG januari werd aangekondigd, schriftelijke reacties mochten tot 12 januari (vandaag) worden inge zonden. Het Schiedamse college heeft ernstige bezwaren tegen de ze termijnstelling, zo blijkt uit een brief aan b en w van Rotter dam. „Wij zijn niet in de gelegen heid om binnen de gegeven (zeer korte) tijd inhoudelijk op uw nota in te gaan," schrijft het Schiedam se stadsbestuur in deze brief. Pas in de loop van januari ver wachten b en w van Schiedam hun standpunt over de voorge stelde aanpassingen voor Zestien hoven op papier gereed te heb ben. Schiedam streeft ernaar deze brief te versturen ruim voor twee Rotterdamse raadscommissie op 30januari over de luchthaven ver gaderen. Rotterdam heeft voorgesteld Zes tienhoven te handhaven op de huidige plaats en af te zien van de bouw van een nieuwe, noordelij ker gelegen luchthaven. Sport- en lesvliegtuigen zouden voortaan moeten worden geweerd en er zou een verbod moeten komen op nachtvluchten. Het CDA in Schiedam veronder stelt dat dit nieuwe beleid voor Zestienhoven geen aanleiding zal zijn om het Schiedamse stand punt ten aanzien van de luchtha ven te wijzigen. Schiedam is altijd tegen een vliegveld bij Rotterdam geweest. Het CDA verwoordde dit nog eens in haar verkiezingspro gramma voor de gemeenteraad in 1994; een soortgelijke passage staat in het collegewerkprogram ma, Om zekerheid te verkrijgen over het huidige standpunt van b en w, heeft het CDA schriftelijke vragen ingediend over de voorge stelde aanpassingen voor Zestien hoven. Ben w van Vlaardingen hebben inmiddels m een brief hun (ongewijzigde) standpunt met betrekking tot Zestienhoven kenbaar gemaakt aan Rotterdam; 'sluiting van het vliegveld; hoog uit plaats voor een klein vliegveld voor beperkt zakelijk verkeer el ders in de regio.' Omdat volgens het college de Vlaardingse visie duidelijk is, is er geen gebruik van gemaakt om dit nog eens toe te lichten op de hoorzitting van de afgelopen week. Maassluis Het gaat niet goed met de oude binnenstad van Maassluis. Ondernemers klagen steen en been over dalende om zetten, onvoldoende parkeergele genheid en te weinig bezoekers. Diverse financiële instellingen hebben het centrum om die reden al verlaten, gevreesd wordt dat andere ondernemers zullen vol gen. Met een schuin oog wordt in het historische hart gekeken naar de collega's in de Koningshoek het overdekte winkelcentrum van Maassluis waar de onder nemers wel goede zaken doen. Zo goed zelfs dat Aegon, de eigenaar van het winkelcentrum, de ge meente onlangs gevraagd heeft het aantal vierkante meters te mogen uitbreiden. Op zich staat het gemeentebe stuur daar niet onwelwillend te genover, maar aan de andere kant willen burgemeester en wethou ders niet dat de oude binnenstad het kind van de rekening wordt. Deze week hebben zij daarom op dracht gegeven aan het adviesbu reau BRO in Vugt voor een zoge noemd ruimtelijk economisch on derzoek; een inventarisatie van wat er allemaal aan winkelaanbod is en welke winkels eraan toege voegd moeten worden om het cen trum weer gezond te maken. Daarvoor zullen behalve onderne mers, ook veeï inwoners worden ondervraagd. BRO heeft eerder ook al een ver kennend onderzoek gedaan naar de economische situatie in de bin nenstad, Dit tweede onderzoek is echter breder van opzet: het geldt voor de detailhandel in heel Maas sluis. Niet alleen de onderlinge concurrentie en samenhang tus sen de diverse winkelcentra wordt bekeken; ook wordt een vergelijking gemaakt met andere steden. Het streven is het onder zoek nog voor de zomer af te ron den. De gemeenteraad kan dan aan de hand van de resultaten vlak voor, of net na het zomerre ces het nieuwe beleid uitstippe len. De doelstelling is dat op basis van die besluiten Maassluis de ko mende vjjf a tien jaar mee kan in de vaart der volkeren. De omlig gende gemeenten Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Naald wijk vernieuwen hun centra en de vrees bestaat dat steeds meer Maassluizers, Maaslanders en Maasdijkers hun boodschappen in één van die steden gaan doen. MaassluisOpenbare basisschool De Westhoek is de nieuwe naam die het college van b en w in gedachten heeft voor de fusieschool m Maas sluis-West. De Westhoek is een combinatie van drie scholen, vroeger ge naamd De Dreef, de Prins Willem-Alexandersehool en de Meester Blom- schooi Deze scholen zijn vorig jaar gefuseerd, na een herindeling van het Maassluise openbare basisonderwijs. De Westhoek heeft in totaal §72 leerlingen en staat onder leiding van J. Storm, tevens wethouder in Maassluis. De nieuwe naam wordt door de gemeenteraad in haar verga dering van 3Q januari vastgesteld. MaassluisDe 46-jarige Capelie- naar die door justitie ervan wordt verdacht eind november in Maas sluis zijn ex-vrouw te hebben ver dronken zit nog steeds vast. Het onderzoek van het Openbaar Mi nisterie verloopt, zo meldt een Woordvoerder, 'voorspoedig'. De ex-echtgenote van de Capellenaar verdronk eind november in de ha ven van Maassluis. Zij zat in de auto van de man die plotseling over de rand van de kade het wa ter in gleed. De Capellenaar be vond zich op dat moment niet in dè auto. Het tweetal was naar Maassluis gereden om daar spul len te kopen voor het nieuwe huis van de vrouw. Justitie verwacht het onderzoek binnen drie maan den af te sluiten. Tot die tijd blijft de Capellenaar in verzekerde be waring. Volgens advocaat mr. A. H. J. Strak ontkent de man nog steeds dat er opzet m het spel is geweest. „Het is pijnlijk dat de man zijn ex-vrouw verliest en in de gevangenis moet rouwen. Ik verwacht dat de officier er wel een rechtszaak van maakt. Veel kans geef ik hem echter niet. Mijn cli ënt is onschuldig." Door Jan Rozendaai Vlaardingen Jeu de boules is één van de snelst groeiende sporten in Neder land. Jeu de boules? Ja, jeu de boules! Op 1 november vorig jaar stonden er 13.630 leden ingeschreven bij de Neder landse Jeu de Boules Bond. Dat waren al weer ruim tweehonderd meer dan drie maanden daarvoor. Van die trend, een groei van zo'n tien procent per jaar, plukt ook Jeu de Boules Club Vlaardingen de vruchten. De vereniging, die op 14 november 1984 door tien enthousiaste Frankrijk-vakantiegangers werd op gericht, telt inmiddels tachtig leden. „Het wordt tijd dat we nu eens serieus worden genomen," stelt dan ook F. Wichers, secretaris van JBC Vlaardingen. Jeu de boules, een spel dat doet denken aan campings en gemoedelijke dorpspleintjes, maar dat ook wel degelijk een serieuze sport is. Foto Roel Dtjkstra Natuurlijk heeft ook Wichers, zo als negen van de tien boulers in Nederland, kennis gemaald met jeu de boules op vakantie in Frankrijk. „Je koopt dan zo'n set je met plastic ballen en speelt het met de kinderen op de camping." Een jaar of vijftien geleden ging Wichers voor het eerst bij een wedstrijd krijgen in een klem Frans dorp „Wat ik daar allemaal zag, ongelofelijk. Ballen die met een boogje werden gegooid en precies tegen de but (het kleine balletje waar het allemaal om draait, red.) aan kwamen te lig gen. En tireren dat ze konden. De onmogelijkste ballen gooiden ze daar." Tireren is het meest spectaculaire van het jeu de boule of petanque. Het liefst met een flinke kets wordt dan de bal van de tegenpar tij die m een winnende positie ligt, uit positie gespeeld. „Tech niek en taktiek, daar draait het al lemaal om. Concentratie ook en je moet een behoorlijke conditie hebben hoor. Tijdens een wed strijd, die meestal de hele dag duurt, loop je kilometers en moet je honderden keren door de knie- en." Want daaraan herken je de échte boulers: die gooien de ballen ge hurkt, zodat ze het veld goed kun nen overzien. Voor de precisie. Kortom, wil Wichers maar zeggen, jeu de boules is een echte sport. „In Frankrijk, de onbetwiste we reldkampioen, word je als Neder lander die meedoet aan een plaat selijk toernooi tegenwoordig seri eus genomen." Maar in Nederland komt die waar dering nog niet zo uit de verf. Exemplarisch daarvoor is de posi tie van JBC Vlaardingen. De ver eniging heeft de afgelopen jaren langs de Marathonweg een be hoorlijk complex uit de grond ge stampt: 44 prima banen, een groot grasveld voor het publiek en een gezellig clubhuis. De vereniging heeft sinds 1984 alles bij elkaar van de gemeente zo'n tiendui zend gulden subsidie ontvangen, maar ht. complex staat voor niet minder dan 470,000 gulden in de boeken. Vooral dankzij zelfwerk zaamheid. Zo hebben de leden maandenlang puin fijngehakt dat moest dienen als stevige onder grond voor de banen. Maar de club moet verhuizen. De gemeente heeft de plek aangewe zen als woningbouwlocatie en voor de boulers is een plek be dacht aan de rand van de Broek polder, bjj de tennisbanen van VLTC. Het eerste voorstel van de gemeente is door JBC Vlaardin gen afgewezen. De ruimte was te klein - minder oppervlakte dan de 3500 vierkante meter die de vereniging nu heeft- en de ba nen waren gepland op een drassi ge bodem, terwijl die juist om een harde ondergrond vragen. Jeu de boulesbanen moeten vlak zijn. Daarna heeft de vereniging maar een eigen voorstel ontwikkeld. Onderdeel daarvan is de bouw van een zogenoemd boulodrome - een hal waarin kan worden ge speeld. Wichers; „Ruim een kwart van onze leden speelt competitie. Ons eerste team speelt in de twee de klasse. Wij willen graag hoger spelen, maar worden beperkt in onze mogelijkheden omdat we 's winters niet door kunnen trainen. Boulen gaat nu eenmaal niet met vorst en regen. Tenzij je het na tuurlijk, net als onze meeste con currenten, overdekt kunt doen. Dat is voor ons de enige mogelijk heid om aansluiting te krijgen met de nationale top. Ja, zo seri eus zijn wij hier in Vlaardingen met jeu de boules bezig." Maar daarnaast is jeu de boules ook een gezelligheidssport die met een jaarlijkse contributie van honderd gulden voor velen be reikbaar is. Boules-ballen, een tel lertje en de onmisbare rolmaat kosten nogeens honderd gulden. Het meetlint is dan weliswaar niet zo precies als die de scheidsrech ters bij wedstrijden hanteren, die op eentiende millimeter nauw keurig kunnen vaststellen welke bal het dichtst by de but ligt en wie de partij dus heeft gewonnen. „Zo serieus gaat het er aan toe bij wedstrijden," herhaalt Wichers nog maar eens. Door Martij n Verwaaijen Capelle aan der IJssel Capelle wil op het bedrijventerrein Rivi- um-Noord veertig hectare reser veren voor woningbouw. Voor die grond was oorspronkelijk een kantoorbestemming ingepland. De Stadsregio is het in principe wel eens met de nieuwe bestem ming. Ook de gemeente Rotter dam laat Capelle haar gang gaan. Maar de provincie denkt er heel anders over. Er was indertijd geen sprake van woningbouw, en de provincie vindt dat dat zo moet blijven. Capelle, zo redeneert men in Den Haag, moet zich gewoon houden aan de bestemming voor de grond van Rivium. Kantoren dus, aangevuld mei wat haar be treft min of meer grootschalige voorzieningen. Geen woningbouw op Rivium, dat is eigenlijk het principe. Maar het gaat er steeds meer op lijken dat dit principe zich keert tegen de plannen die in Capelle worden ge lanceerd. Plannen die inhaken op de ont wikkelingen in zowel de kanto ren- als de woningmarkt. Er is vandaag de dag minder vraag naar kantoorpanden, terwijl in het kader van het Vinex-ccnve- nant een gemeente als Capelle wel de verplichting op zich heeft genomen om 3200 woningen te realiseren. Maar dan met op Rivi um. Het is wethouder P.P. J. Dood- korte (financiën en Grondbedrijf) die gezien de ontwikkelingen in de markt de plannen bijstelde. Tot op heden ving hij echter bot. Over de grootschalige voorzienin gen is het laatste woord nog niet gesproken. Rotterdam ligt dwars als het om de komst van een me gabioscoop gaat, een multiplex- bios is meer dan genoeg. En Rot terdam wil ook niet dat er een multifunctioneel voetbalstadion naar Capelle komt. Sparta en Ex celsior moeten gewoon m de Maasstad blijven. Dat plan brokkelt dus al aan alle kanten af en zorgt ook voor de no dige spanning. Kortgeleden nog hekelde wethouder Kombrink de houding van Doodkorte, die vol gens hem regelrecht tegen de af spraken in de publiciteit zocht toen het rapport Van der Zwan was besproken. Kombrink was ziedend, het zou binnenskamers gehouden worden. Doodkorte haalde zijn schouders op en heeft tot op heden niet gereageerd. Zelfs niet toen deze krant hem het vertrouwelijke verslag voorhield van de provincie, waarin zwart op wit staat dat juist Doodkorte het verzoek afwees om geen publici teit te geven aan hetgeen Van der Zwan aan de betrokkenen rappor teerde. Hij voelde zich niet geroe pen zich aan een afspraak te hou den waar hij domweg tegen was. Terug naar de woningbouw op Ri vium. Voor Capelle na al de afge blazen plannen bijna een must, ook al in het kader van het eerder genoemde Vinex-convenant. Daarover wil Doodkorte overi gens wel iets uit de doeken doen, al is het alleen maar om misver standen uit de weg te ruimen. „Dat de provincie kritisch kijkt naar onze plannen op Rivium Noord is op zich best logisch. Maar het is onjuist om daarbij de link te leggen naar de problemen die wij bij het Grondbedrijf heb ben, want dat heeft niets met elkaar te maken. Capelle, maar ei genlijk de hele regio, is gecon fronteerd met het instorten van de kantorenmarkt. Daar ligt ook de kern van de problemen van het Grondbedrijf, maar daar waar sprake was van een tekort van 110 miljoen gulden is dat door allerlei snelle maatregelen inmiddels te ruggebracht tot 26 miljoen gul den. Ik wil af van het praatje dat wij krampachtig bezig zijn overal en nergens woningen neer te planten om het Grondbedrijf weer gezond te maken. Dat is een heel ander probleem." „Waar het feitelijk om gaat, en dat geldt voor de hele regio, is het feit dat het overheidsbeleid aan het veranderen is maar wij daar niet op inhaken," is de stellige overtui ging van de Capelse wethouder. „Minister De Boer heeft onlangs nog eens duidelijk gezegd dat zij af wil van al die bedrijven en kan toorpanden aan de rand van de snelwegen. Die panden moeten terug naar die plaatsen waar goed openbaar vervoer is gegaran deerd. Dat is overheidsbeleid aan het worden, maar in deze regio wordt het omgedraaid. En dan vooral in Rotterdam." Hij staaft die mening met voor beelden. „De gevangenis gaat ver dwijnen naar de Kop van Zuid, het Havenbedrijf idem dito, pre cies hetzelfde geldt voor het be lastingkantoor. Allemaal prach tig, maar juist bij die verhuizin gen worden bestaande industrie gebieden leeggezogen. Straks staan er dus lege torens op het Marconiplein, en ook de Spaanse- polder is daar al een voorbeeld van. Het gevolg van die leegstand is verpaupering, en dat is voor dit soort gebieden fataal. Er vindt een verschuiving plaats maar de lege plekken worden niet opgevuld. En dat levert in de toekomst pro blemen op." Dus, zo redeneert Doodkorte, moet je de 'open vlak ten' aan de rand van het stedelijk gebied benutten voor woning bouw. „En er niet op staan dat daar kantoren en bedrijven wor den neergezet want het werkt niet. In de woningbouwsector is de meeste vraag naar laagbouw. Dat kunnen wij op Rivium reali seren, maar als ons dat verboden wordt dan is het alternatief de bouw van zo'n duizend woningen in een oudere wij'k in Capelle. Af gezien van het feit dat ons dat 125 tot 140 miljoen gaat kosten omdat wij bewoners en bedrijven daar moeten uitkopen is alleen gesta pelde bouw mogelijk. Is dat wat we willen? Nee, want niet voor niets hoor je dagelijks reclame spotjes over wonen op de Kop van Zuid. De duurste en de goedkoop ste woningen zijn in trek, maar al les wat daar tussen ligt domweg niet. Daarom hoop ik maar, dat de provincie gaat beseffen dat wo ningbouw op Rivium de meest aantrekkelijke optie is. Niet al leen omdat daar voldoende ruim te is, maar vooral omdat aantoon baar is dat dit soort locaties enorm in trek zijn." Door Edwin Wendt Heenvliet—Bob en Annie de Rooy bestaan niet meer. Hoe vrolijk Paul de Leeuws 'Filmpje' ook is, het is toch de zwanezang van het echtpaar dat de Nederlandse taal verrijkte met de uitdrukking 'hal lo boppers' en Mieke Telkamps crematorium-klassieker 'Waar heen waarvoor' van een eigentijds houseritme voorzag. In Amster dam zette Paul de Leeuw in au gustus, na afloop van de filmopna men, een dikke streep onder alles wat met Bob en Annie te maken had. Tegelijkertijd sloot in het dorpje Heenvliet de 33-jarige ver tegenwoordiger in drogisterij-ar tikelen Eric Welbergen het tijd perk-De Rooy af. Eric wie? Zonder het te weten hebben bio scoopzalen vol publiek de afgelo pen weken om hem gelachen en voor hem geklapt. De Heenvlieter was bij de opnamen van 'Filmpje' de stand-in voor Paul de Leeuw, zodat Bob en Annie tegelijk voor de camera konden staan. Welber gen; „Het duidelijkst is de ballets cène aan het slot. Daar staan Bob en Annie samen in de lift op weg naar Hennie Huisman. Ik speel een van de twee." Of dat Bob of Annie is, laat Welbergen de bio scoopbezoeker raden. Buiten beeld is Welbergen in zijn De Rooy-uitmonstering minstens net zo vaak aan het werk geweest als voor de camera. „Bij die scene in de rechtzaal waarin Bob tegen An nie staat te bulderen, is Annie niet te zien. Maar Paul wil om zich te kunnen inleven, op dat moment wel Annie tegenover zich heb ben." Eric Welbergen als de Kop van Jut die de verbale tikken van Bob de Rooy mag opvangen. En dat al leen maar omdat hij een beetje op Paul de Leeuw lijkt. In 1992 wordt hij dankzij die gelijkenis tot 'De Bobste Thuis' verkozen. Daarna figureert hij twee keer in het tv- programma De Schreeuw van de Leeuw. In de laatste aflevering in december 1994 ziet heel Neder land hoe Bob zijn Annie bespringt op de tafel in de Kip-caravan. Voor de statistici; De Leeuw speelt Bob, Eric speelt Annie. De hartstochte lijke liefdesscene bevalt De Leeuw blijkbaar. „Paul vroeg me of ik aan zijn speelfilm wilde mee doen. Nou, dat leek me wel wat, maar ik heb met meteen ja ge zegd. De opnamen duurden toch van half juni tot eind augustus en ik moest nogal wat praktische za ken oplossen om in die periode vrij te zijn." Beton Een zomer lang staat Welbergen met het ene been in de De Rooy- outfit en met het andere in het driedelig vertegenwoordigers- grijs. „Het is regelmatig gebeurd dat ik gelijk na mijn vijfdaagse werkweek naar de filmset kon. Ik wilde er ook zoveel mogelijk bij zijn. Dan krijg je een goed beeld van wat er gaande is. Nee, niet om me daar creatief te doen gelden. Je loopt tussen acteurs als Rijk de Gooyer en cameramensen met ja ren ervaring. Observeren en ab sorberen. daar is het me steeds om te doen geweest. De eerste keer dat ik m De Schreeuw op trad, in 1992, was ik zo flexibel als een blok beton. Maar gaandeweg kon ik steeds meer schroom laten vallen en ben ik een beetje gaan denken aan acteren." In augustus is Eric twee weken lang full-time acteur. Filmopna men op Curagao zijn zelfs voor de snelste vertegenwoordiger niet met een baan in Zuid-Holland te combineren. „Die twee weken Cu ragao, dat waren de laatste weken dat er gefilmd kon worden. 'Film pje' is in recordtijd gemaakt, dus er was absoluut geen speling. En als er dan iets mis gaat, gaat zo'n Rijk de Gooyer misschien dood kalm aan de bar zitten wachten tot het is opgelost, ik kan geen af stand nemen. Zelfs al lag ik twee dagen in ee te dobberen, dan nog was ik met die film bezig. En ik zat toch echt in het paradijs: waanzinnig uitzicht op zee, rieten dakjes, palmbomen, noem het maar op. Maar je kan er niet even tussenuit, want als ze een bevlie ging krijgen en aan het werk wil len, moet je er zijn. Dus je werkt je gek en je loopt overal voorbij." Een flitsende filmcarrière heeft de 33-jange vertegenwoordiger aan zijn optreden bij Paul de Leeuw vooralsnog met overge houden. „Ik heb weieens wat com mercials gedaan, maar daar houdt het wel mee op. Je moet dit ook met als een opstap naar de show biz zien. Mijn instelling is altijd geweest: je maakt het mee, geniet er van, morgen hoor je niks meer van ze. Zo'n filmpremière kan ik iedereen aanraden, tenzij je daar Welbergen wil zichzelf bli i ven. Maar ook als ik me zelf ben, lijk ik op Paul de Leeuw. naartoe gaat met het idee dat ze op je zitten te wachten." Eric mag een belangrijk deel van zijn bekendheid danken aan zijn gelijkenis met Paul de Leeuw en diens alter ego's, hij wil allerminst op een hoop gegooid worden met Gerard Joling, Marco Borsato en alle anderen die het de laatste tien jaar tot landelijke bekendheid schopten omdat ze behalve op hun vader en moeder ook nog op de een of andere beroemdheid le ken. „Als je iets bereikt in die we reld, dan is dat om datje zelf iets ir. je mars hebt. Ik zou het heel zwak vinden om als imitator van Bob en Annie verder te gaan. Dat is Pauls kunstje en ik kan het als collega-tussen-aanhahngstekens niet maken daarmee aan de haal te gaan. Dat is geen afspraak die zwart op wit staat. Het is mijn ei gen beslissing geweest. Boven dien zijn Bob en Annie voorbij. Dat geldt voor Paul de Leeuw en ook voor mij. Het probleem is wel dat ik erg op Paul de Leeuw lijk. Niet alken in uiterlijk, maar ook in mijn manier van denken en zelfs m'n stem. Dus als ik mezelf ben, denkt nog iedereen dat ik Paul de Leeuw imiteer."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1