9 Cabaret marathon Maassluis slaat aan Mysterieuze briefschrijver kwelt CDA PvdA lonkt naarVijftienjarig meisje wint Missverkiezing VVD-raadslid Vlaardinger componeert cd voor kankerpatiënt igenda Video-camera blijkt radio Beroofd van skateboard Jongen valt uit de ringen Containers in brand Vernielingen aan auto's Vrouw slipt de sloot in Inbraken in woningen Rover met NS in discussie over nieuwe dienstregeling Rotterdams Dagblad Maandag 22 januari 1996 Viaardingen Ze dacht een goede deal te hebben gemaakt; een vide ocamera en een videorecorder - allebei gloednieuw- voor niet meer dan 775 gulden. Zo maar, even snel tussendoor op de straat; op de Oosthavenkade in Viaardin gen. Snel afrekenen, want mis schien had de man die de appara tuur aanbood wel een rekenfout gemaakt. Want dit kon toch eigen lijk niet. Maar toen ze de spullen later uit de verpakking haalde bleek zij de gene te zijn die in de maling was genome r.. De videocamera was geen videocamera, maar een draagbare radio van een paar tien tjes in de vorm van een videoca mera. En ook de videorecorder bleek nep. Op het moment dat de vrouw de kat in de zak ontdekte was de oplichter al gevlogen. Viaardingen Een 14-jarige jon gen is zaterdagavond in Viaardin gen beroofd van zijn skateboard. Om half elf werd hij op de Prins Bemardlaan door twee jongens van zijn fiets geduwd. Door de val raakte de Vlaardinger bewusteloos. Toen hij even later weer bij kennis kwam bleek dat de overvallers zijn skateboard hadden meegenomen. Bovendien had het tweetal de banden van zijn fiets leeg laten lopen, waar door hij naar huis moest lopen. Eenmaal thuis is hij dooreen dok ter behandeld aan zijn verwon dingen. Van de daders is geen signale ment bekend. Ook een buurton derzoek door de politie heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Maassluis Een 15-jarige jongen is zaterdag per ambulance overge bracht naar het Holv Ziekenhuis in Viaardingen Bij gymnastiek- traimng viel de Maasiander uit de ringer, m de Wethouder Smithal aan het Westeindo m Maassluis Hij kwam op het hoofd terecht In het ziekenhuis bleek dat hij daar bij een hersenschudding had op gelopen. Viaardingen De brandweer in Viaardingen heeft zaterdagavond vier keer uit moeten rukken om brandjes te blussen. Het begon op de Oosthavenkade, waar baldadi ge jongelui de inhoud van een container in de fik hadden gesto ken. Later gebeurde hetzelfde tot twee keer toe op de Binnensingel. Tenslotte moest de brandweer op pad om een bermbrandje aan Over de Dammen in Holy-Noord te blussen. Er zijn geen daders aangehouden. Maassluis Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zater dageen aantal geparkeerde auto's in Maassluis beschadigd. Op de Stadsmoten werden zes auto's be krast. Op de Haven tenslotte werd van een auto de buitenspiegel ver nield. De politie heeft geen daders kunnen betrappen. Maasland Een automobiliste is zaterdagmiddag met haar twee kinderen in een slip geraakt op de besmeurde Burgerweg in Maas land. De auto kwam in de sloot te recht en is helemaal vernield. De automobiliste en haar twee kinde ren konden zelf uit het wrak klim men. Niemand raakte gewond. De weg was glad door een lading mest. Viaardingen In het weekeinde is in Viaardingen op twee plekken ingebrokc-n in een woning: aan de Soendalaan en Uaniisstraat. Bij beide woningen wisten de inbre kers binnen te komen door het slot van deachterdeurte forceren. Uit de woning aan de Bankastraat werd onder meer een videorecor dermeegenomen. In een woning aan de Kastanje dreef is geprobeerd in te breken. De daders kwamen ook hier bin nen door het slot uit de achter deur te trekken. Maar hier zij n de inbrekers er zondei buit vandoor gegaan. Hun zoektocht door het huis werd onderbroken doordat de bewoners thuis kwamen. Schiedam Als grap heeft de CDA-fractie Marianne de Mol-de Mooij reeds schriftelijk gefelici teerd met haar overstap van de VVD naar de PvdA. Zelf zegt het WD-raadslid post van het CDA altijd op prijs te stellen, maar in dit geval is er volgens haar geen reden toe; ze is en blijft WD'er. De CDA'ers stuurden hun brief op basis van informatie in de Voor waarts. het officiële orgaan van de PvdA-Schiedam. De Mol-de Mooij wordt er doodleuk voorgesteld als PvdA-raadsiid. Dat gebeurt in een aankondiging voor een politiek café, dat op woensdag 31 januari in café 't Spul wordt gehouden. PvdA-ka- merlid Marjet van Zuylen gaat die dag met verschillende Schiedam- se middenstanders in debat over de nieuwe Winkelsluitingswet. De organisatoren waren met hun ge dachten vermoedelijk zo bij de PvdA, dat ze Marianne de Mol-de Mooij gemakshalve ook bij deze party inlijfden. Volgens redacteur Menno Siljcc is het foutje in de Voorwaarts het ge volg van een iets te onstuimige ac tie van de enthousiaste jongeren in de partij, waar hij zelf overi gens ook nog toe wordt gerekend. Als opmaker van de Voorwaarts heeft Siljée de vergissing overliet hoofd gezien. „In de andere uitno digingen is haar functie gelukkig wel goed vermeld." Siljée gelooft niet in de suggestie dat de wens wellicht de vader van de vergissing is geweest. „Wij wil len geen WD'ers inlijven. En van een fusie met de WD is ook geen sprake. In het college hebben we een goede samenwerking, maar dat betekent niet dat we het over al over eens zijn." De Mol-de Mooij deelt zijn me ning. al weet zij van nabij dat er weieens Schiedammers zijn die van de ene n?ar de andere partij overstappen. Haar echtgenoot ruilde een paar jaar geleden zijn lidmaatschap van cle PvdAin voor dat van de VVD. Toch heeft de PvdA een eerste handreiking naar de WD gedaan. Het vertrouwde rood op de kaft van de Voorwaarts heeft met in gang van 1996 plaatsgemaakt voor paars, de kleur die je krijgt als het rood van de PvdA wordt gemengd met de kleuren van" D66 (groen) en de WD (blauw). Menno Siljée. verantwoordelijk voor het verschieten van de kleur; „Ik vind rood een lelijke kleur. Althans, voor dc kaft van een blad. Paars vind ik mooier. Ik ben benieuwd hoe de leden erop reageren." Viaardingen De Vlaardingse pia nist/componist Een van der Lin den heeft samen met de Belgi sche zangeres Delia Bosiers een cd-smgle uitgebracht waarvan de opbrengst ten goede komt aan de kankerbestrijding. Het lied 'Er is nog zoveel te doen' is gemaakt op verzoek van de BKTN-televisie. Het nummer is speciaal geschre ven voor de 17-jarige kankerpati ënt Cédric Hele. Cédric Hele uit Poperingc stond afgelopen oktober centraal in de televme-actie van de BRTN on der de titel Kom op tegen Kanker. Als rode draad door het program ma bep een ontroerend portret van de jonge Belg en zijn familie in hun ongelijke strijd tegen de vreselijke ziekte. Als blijvende herinnering aan de inmiddels op gegeven Cedric schreven Van der Linden en Bosiers, die verant woordelijk is voor de tekst, het lied. Voor de cd maakte Van der Lin den, de Vlaardinger die onder meer bekend is als pianist en mu zikaal leider van Paul van Wiet bij diens laatste twee shows, nog een instrumentale bewerking onder de titel Cédric. Daarbij begeleidt hij de fameuze celliste France Springuel op toetsinstrumenten. De cd. die in Viaardingen ver krijgbaar is bij Boekhuis Den Draak, kost tien gulden. De op brengst gaat in z'n geheel naar de kankerbestrijding. De schijf kan ook worden besteld door over- maktingvan 13,76 (inclusief ver zendkosten) op rekeningnummer 813578094 van Big Ben Records. De cd wordt dan automatisch toe gezonden. Door Simon van Zuilen Maasland Bijna een traantje wegpinkend maar tegelijk toch la chend nam 01 ga de Ruiter de hoofdprijs van de eerste 'Miss Kastanjehof verkiezing in ont vangst. Geen kroontje, buiten landse reis of ander groot cadeau. De Maassluise kreeg een sjerp, beker, bijou-setje, fotoreportage en uiteraard dc bloemen. Olga was bij de verkiezing in de ogen van de jury niet alleen de mooiste, maar tegelijkertijd ook de jongste van de twaalf deel neemsters. De pas 15-jarige mavo- scholiere kreeg de sjerp omge hangen. terwijl onder meer haar ouders, zusje en oma trots toeke ken Olga had de elf overige scho nen achter zich gelaten, terwijl zij aanvankelijk niet eens mee wilde doen met de verkiezing in het Maaslandsecafé. Bekers waren er ook voor de num mers twee en drie, Iris van Rijn (18) uit Maasland en Tamara Odenkirchen (17) uit Maassluis. En uiteraard bloemen voor alle deelneemsters, die het hadden aangedurfd om zich niet alleen in vrijetijds- en avondkleding, maar vooral ook in badpak te laten zien. Voor alle meisjes was het de eer ste keer dat zij zich voor een miss verkiezing hadden opgegeven. „Ook voor mij was dit de eerste keer." lachte langharige Olga na afloop. Café Winnares Olga is op zondagavond regelmatig bezoekster van het or ganiserende café, samen mei haar vriendin. Een vriend heeft zjj nog niet, maar daarvoor heeft ze nog tjjd. „Ik werd min of meer ge dwongen om mee te doen," grin nikt ze. „Ze hadden nog iemand nodig voor deze verkiezing." De wat ouder ogende Maassluise had nooit durven denken dat haar deelname tot de eerste plaats zou leiden. Alle twaalf deelneemsters moch ten er stuk voor stuk best zijn, maar Olga had volgens de jury net dat kleine beetje meer, dat goed was voor de eerste plaats. Van haat en nijd tussen de meisjes on derling was overigens geen spra ke, zoals uit de spontane reacties na het bekend worden van de uit slag wel bleek. De kussen voor Olga kwamen niet alleen van pa en ma, oma en zusje, maar van al- Met haar don kere krulle tjes bleek Olga de Ruiter de mooiste van twaalf meisjes. Fotowestfands Fotoöuro pnrzTrz le deelneemsters. Zoals dit bij een miss-verkiezing ook gebruikelijk is. ,,Het poseren m de vrijetijdskle* ding vond ik nog het leukst," zegt de jeugdige winnares. „Bij het op komen in badpak was ik wel wat zenuwachtig, voor zoveel mensen. Maar als je daar dan eenmaal loopt, dan valt het toch wel mee. Als er een volgende keer komt of ik word vooreen andere miss-ver- kiezing gevraagd, dan doe ik ze ker weer mee." Ambities in die richting heeft de Maassluise ove rigens nog niet. Haar schooloplei ding gaat voor. Olga glimlacht over de aangeboden fotosessie, die haar nog te wachten staat. „Dat is heus niet voor een bloot blad," lacht ze. „dat zou ik nooit doen, zo met je lichaam te koop staan." Het betreft een fotosessie die wellicht leidt tot een opname in het bestand van een modellen bureau, Dat Olga bij een tweede Miss Kas tanjehof-verkiezing betrokken raakt, lijkt haast wel zeker. Al was het bij die gelegenheid alleen maar om aan haar opvolgster de prijzen uit te reiken. „Maar ik wil best zelf nog een keertje mee doen," zegt ze. Volgens Gwenny Crielaard van het, vorig jaar zo mer geopende, etablissement komt die tweede miss-verkiezing van Maasland er volgend jaar 2e- ker. Door Arjen van den Oever Maassluis Vanaf afgelopen weekeinde is er een nieuwe gele genheid om als beginnend caba retier door te breken. Naast Het Amsterdams Kleinkunst Festival, Camaretten, Groninger Studen ten Festival en het Leids Cabaret festival is er nu ook de Cabaret- marathon van Maassluis, Jawel, de Cabaretmarathon van Ajuus- sluis. In Theater Sehuurkcrk. Vrijdag en zaterdag vond de eer ste plaats, En wie denkt dat Maassluis geen geschikte plek is voor een caba retfestival van twee dagen vergist zich lelijk. Theater Sehuurkcrk zat vol. Aanvankelijk vond de ma rathon alleen op de vrijdagavond plaats, maar omdat het zo snel was uitverkocht, is het cabaretfes tijn op de zaterdagavond her haald, Het moge duidelijk zijn dat cabaret aanslaat bij het overwe gend plaatselijke publiek. „Het is geweldig, een avondje cabaret te zien zonder precies te weten wat je kan verwachten," MartijnKnol was zaterdag- de artiesten op het podium van Theater Schuurkerk tijdens caba retmarathon van Maas sluis. Foto Roel Dim*(ra De formule heeft wel wat weg van de andere cabaretfestivals. Naast een brede programmering van bjj na-doorgebroken cabaretiers en veel drank en eten, zijn er ook prijzen uitgereikt. Een pu blieksprijs om te kijken wie pu blieksfavoriet is, aangezien alle deelnemers van de cabaretmara thon op zijn minst finalist van een gerenommeerd festival zijn. Op de vrijdagavond was de win naar Richard Groenendijk, die zo hard aan zijn programma heeft gewerkt dat hij tien kilo is afge vallen. Hij had zelfs geen tijd za terdag zijn titel te verdedigen. Groenendijks plek werd op die avond ingenomen door Mare Scheepmaker, die prompt met de za terdagprijs naar huis ging. Dichter-comediant Scheepmaker, winnaar van het Leids Cabaretfes tival 1994 en lid van de groep Co medy Train, kan thuis een plek zoeken voor de publieksprijs. Een kunstwerk van de Maassluizers Margreet en Otto Zeegers. De andere deelnemers verzorg den twee optredens in de Schuur kerk. Dat waren Robert Brouwer, zanggroep Hoek van Holland, Rick Lorenzo Dros, Marlijn Knol en het duo Poppe Vermaereke. Alles bij elkaar werd het een fes tijn dat, opgeteld met de presenta tie van John Buijsman en een bai na, van half negen s avonds tot ver in de kleine uurtjes duurde. „Het is een lang programma," grijnst P. Kievit, coördinator van het theater in Maassluis. „Maar wij wilden eens wat anders doen. Het idee is spontaan ontstaan, maar daarna werd. het wel hard werken en improviseren." Het werk was het kennelijk waard, gezien de reacties van het publiek. „Voor Maassluis is dit een heel goed initiatief," vindt vaste cabaretbezoeker A, Keizer. „Eens iets niet doen wat stan daard is, werkt heel verfrissend." F, Pater sluit zich bij die mening aan. „Heel leuk, verschillende ca baretiers op één avond. Ze heb ben allemaal verschillende stij len, het publiek moet steeds een overschakeling maken. Dat is het mooist." Wellicht is er voldoende publiek voor volgend jaar. Of er dan weer een cabaretmarathon komt, wil Kievit nog niet verklappen. „Wij zijn erg tevreden over deze mara thon. maar er zijn nog niet veel plannen." Even later: „Een ver volg krijgt het waarschijnlijk wel." Maandag 22 januari ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Beroemde Barokor- kesten, 20.15u. Kl.z. Internationale Kamerorkesten, 20.15u. Zaal De Unie. Rotterdamse ontwerpbureaus presenteren zich, 20.30u. Dinsdag 23 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM LuxorTheater. Ruth Jaeott, 20.15u. De Doelen Kl.z. Turkse traditionele muziek en dans, 20.15u. Dizzy. Bi zar Habit, 22.00U. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Hamlet, 20.15u. Zaal De Unie. De avond van: EdTa verne, 20.30u.TejatroPopular.Ro- meo Delta, 20.00u. ROTTERDAM Calypso 1; 'Seven' (16) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Ca lypso 2 Riksbioscoop:PulpHction' (16) dag. 12-3.15. Calypso 2: 'Dolores Claiborne' (12) dag. 6.15- 9.15.Calypso3:'TheBridgesofMa- disonCounty' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45- 6.30-9.30. Cinerama 3; 'Zusje* (12) 1.15-4-6,45-9.30. Cinerama 4: 'Goldeneye' (12) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Cinerama 5: The Net' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.mè: .di.- ook 1.15-4. Corso: 'Johnny Mnemonic' (16) dag. 4-6.45-9.30) do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Thear ter: The Living Sea' (al) dag, (beh- .ma.) 2-4-6.30 ma. alleen 6.30' 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh- .ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30- 10. 'Pocahontas' (N) (al) dag. (beh- ,ma.) 5, za.zo. ook 12. Venster 1: 'SistermySister' (16) dag. 7.30. 'Un- dergrou nd' (16) dag. (beh.ma.) 9.30, do.zo. ook2. SneakPreview, ma. 10. Venster 2: 'Giant' (16) dag, 7.30, do.zo, ook 2.30, Venster 3: 'De slag in de Javazee' (16) dag. 7.30, do- .zo.ook 2. 'Smoke' (16) dag. 10. Venster 4: 'Postman' (16) dag, 8. 'La Haine' (16) dag. 10.15. Lumière 1: 'Dangerous Minds' (al)dag. 1,15- 4-6.45-9.30. Uimière 2: The cold light of day' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Babe'" (al)' dag. 6.45-9,30, do.vr.ma.dt.Oökl.15-4. Lumière 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9,30. Rex: 'Sweet Pumpkind (18) dag. vanaf 12. doorl.voorst. Thaiia: 'Goldeneye' (12) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Schiedam Rover, de vereniging die opkomt voor de belangen van reizigers met het openbaar ver- voer, heeft een bijeenkomst be.-,', legd waarin de gevolgen van dew nieuwe dienstregeling van de Ne-"* derlandse Spoorwegen uit de doe- - ken wordt gedaan. Daarbij zal ook"" de routemanager van de NS aadcT wezig zijn. De vergadering is woensdagavond 26 januari in de vergaderzaal van het station Schiedam-Rotterdam West. De aanvang; 19.30 uur. De nieuwe dienstregeling van de NS, die op 2 juni 1996 ingaat, brengt voor de regio Schiedam- Hoek van Holland veel verande ringen met zich mee. In de nieu we dienstregeling rijden er bij voorbeeld de gehele dag vier stop treinen per uur tussen Rotterdam CS en Den Haag (en weer terug). Ook de dienstregeling op de lijn Rotterdam-Hoek van Holland wordt anders, zodat er een goede, aansluiting op de stoptreinen' naar Den Haag wordt bewerkstel* J ligd. Een andere wijziging is daC de sneltreinen tussen Amsterdam - en Dordrecht/Breda met ingang,., van 2 juni niet langer in Schiedam stoppen. Treinreizigers of andere geïntè'-'.T resseerden die er het fijne van willen weten kunnen woensdag avond terecht op de bijeenkomst van Rover. Door Peter de Lange SchiedamHet door relletjes ge teisterde CDA in Schiedam heeft er een probleem bij. Een kwel geest die A. J. van der Wiel heet. Of die, wat waarschijnlijker is, zij'n ware identiteit achter dat pseudoniem verbergt Van der Wiel schrijft brieven aan de loka le pers en aan het CDA waarin vooral de nieuwbakken fractie-' voorzitter B. Kaptein het moet ontgelden. Met zijn geschrijf tracht de ge heimzinnige Schiedammer de in terne tegenstellingen binnen de partij verder aan te wakkeren. Hij borduurt voort op hel incident in Stockholm waar Kapteins fractie genoot Schoenmakers kwajon- gensachtig met de whiskyfles zwaaide, ecnvc-srval dat Schoen makers bijna de kop kostte en dat leidde tot het vertrek van twee raadsleden en één bestuurslid. Kaptein had beter ook zijn biezen kunnen pakken, vindt Van der Wiel:„Ik moet steeds denken kan de woorden van Harrie Vermee- gen; vuilnisman, mag deze zak ook mee." Het zal die laatste passage zijn geweest die het CDA de wenkbr auwen deed fronsen. Ofschoon cr meer alinea's in stonden met on gezouten kritiek op de christen democraten. Voor de Waterweg- redactie van het Rotterdams Dag blad bestond er evenwel geen re den de ingezonden brief van Van der Wiel (op woensdag 17 januari) niet te plaatsen. De inhoud betrof een actueel onderwerp, de brief was beknopt en terzake en de on dertekening geheel volgens de regels. De brief stond overigens dezelfde dag ook in Het Nieuwe Stadsblad, Twijfels aan de ware identiteit van dc afzender rezen pas later. Dat gebeurde toen Th. Schoen makers verontrust opbelde met de vraag of de redactie wist wie deze Van der Wiel is. Via het stad huis had de CDA-fractie een af schrift van de brief ontvangen, en Schoenmakers vreesde dat hij wel eens voor de afzender aange zien zou kunnen worden. Dat kwam hem slecht uit, juist nu de verhoudingen binnen de fractie weer enigszins zijn genormali seerd. Vervolgens herinnerden enkele partijgenoten zich een ingezon den brief in het landelijk#1 CDA- blad Actueel, waarin een Schiedams CDA-lid op onwelko me wijze een plaatselijke zaak aan de orde had gesteld. De be wuste editie van Actueel is even wel onvindbaar, zodat niemand heeft vastgesteld of ook die brief van Van der Wiel afkomstig was. Wel is er destijds (ongeveer een jaar geleden) uitvoerig over ge sproken, Verschillende fractiele den hebben zelfs getracht de af zender te achterhalen. Vergeefs, zijn naam kwam niet voor op de ledenlijst van de afdeling Schiedam. Van der Wiel behoort ook anno 1996 niet tot de geregis treerde achterban. Van der Wiel, zo is inmiddels ge bleken, heeft de fractie de afgelo pen tijd wel meer brieven ge stuurd. De zaak zou met een schouderophalen afgedaan kun nen worden als de onbekende er maar wat op los kakelde. Maar de afzender geeft er blijk van bijzon der goed te zijn geïnformeerd. Hij leest de kranten nauwgezet, weet - mogelijk ook uit andere bron nen- precies wat er speelt en schijnt de verrichtingen van het Sehiedamse CDA op de voet te volgen. Hij begint zich te mani festeren als een lastige luis in de pels. De vraag luidt dus: wie is A J. van der Wiel? Het opgege ven adres aan de Boerhaavelaan heeft geen telefoonaansluiting, op de bordjes op de deur staan an dere namen, de buurvrouw heeft nog nooit van een Van der Wiel gehoord. Niemand in Schiedam schijnt hem te kennen. Geen en kele Van der Wiel uit het telefoon boek heeft een familielid aan. de Boerhaavelaan, bjj politici roept zijn naam geen associaties op. Eén CDA'er is vastbesloten het myserie te ontraadselen: „Ik heb me voorgenomen iedereen die ik er van verdenk hier meer van te weten, in het vervolg te begroe ten met een ferme klap op de schouder: Hé Van der Wiel, hoe gaat het met jou?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1