Incestpleger hoeft van justitie niet de cel in Bedrijven hebben bij havenplan Maassluis gemengde gevoelens Buizengat krijgt oude stadspatronen genda Poep op de stoep Kandidaten gezocht voor cultuurquiz Werken met groen enjonge kinderen VAC zoekt leden Schrijver te gast in bibliotheek Dia-avond over Spaanse schilder Chemocar weer in de stad Gemeente moet wel verplaatsing betalen Rover Rotterdams Dagblad Djnsdag 23 januari 1996 f§ Nou had ik ai een hekei aan mensen die rammel op straat gooien, het f gemeentelijk parkc-er(wan)beleid in Schiedam, figuren die te pas en te onpas allerlei vreselijke ziektes in de mond nemen, recepties, voet- 1 baltrainers die zeggen dat het gras groen is en de bal rond en mannen ff van in de vijftig met een paardestaart. En aan de juffrouw van de d 'klanten-service' bij de ONS die mij vrijdag liet wachten omdat ze zo- 1 nodig eerst op haar gemak, vrolijk kwetterend tegen een collega, i haar koffie op moest drinken. Afgelopen weekeinde is er een catego rie bijgekomen: hondebezitters die hun trouwe vienr 'gewoon' op straat laten kakken. Dat het baasje zijn kameraadje ook buiten de losloopgebieden onaan- geüjnd uitlaat, is nog tot daar aan toe. Maar zo heeft de eigenaar dus geen kijk op de schijterij van zijn hond. Weet zo'n beest veel. Als 'ie moet, moet 'ie en doet 'ie het ook. Lieden die zich wél aan de regels houden en hun hond naar de stoeprand trekken om 'm daar sanitair te laten ontspannen, zie ik overigens maar zelden. Eenmaal gecon fronteerd met de gevolgen, ga je daar pas op letten. Nou was ik al eens tijdens een van mijn hardloop-sessies in het Ster- rebos in een nog nadampende hondedroi gestapt. Maar ach, je loopt over het gras en door een plas en het probleem is opgelost. Maar wat als je je auto start en je wordt plotseling omgeven door een walm die - werkelijk waar - braakneigingen veroorzaakt? Ik wens het nie mand toe. Uitgerekend op het wegdek, pal voor het portier, had een hond zijn visitekaartje afgegeven en ik had er precies ingetrapt. Het gevolg; het gaspedaal en de automat onder de stront. Dan ben je mooi in de aap gelogeerd. Zie al die ellende maar eens opgeruimd te krij gen, vooral als blijkt dat de tissue-doos nagenoeg leeg is. Verdere de tails zal ik u besparen. Een fijn karwei was het in elk geval niet. Nietzo gek dus dat ik de baasjes van de op de stoep poepende honden wel kan schieten. Moetje gewoon ergens op straat eens om je heen kijken. Als je in een straal van honderd meter geen drol tegenkomt, ben je spekkoper. Nee, voor mij is er maar één manier om de burgers die hun huisvriend maar raak laten kakken aan te pakken: ze niet met de neus óp de feiten, maar in 'hun eigen' stront drukken! SANDER SONNEMANS Schiedam Nog even en het is weer maart en dus tijd voor de jaarlijkse Culturele Quiz van het Filmhuis m Schiedam Ook dit jaar wordt er weer gezocht naar kandidaten met een brede culturele belangstelling, die niet gehinderd door plankenkoorts het podium durven te betreder.. Onder leiding van quizmaster Rob Eekman moeten de kandidaten een vragenvuur ondergaan. Quizkandidaten kunnen zich aanmelden in de vorm van tweetallen tijdens kantooruren bij Arthur Verhulst op telefoon 4270956. De quizavond vindt plaats op zaterdag 16 maart van af 20.30 uur in het gebouw van het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. I> Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur van de gemeente Schiedam zoekt voor het nieuwe tuin- seizoen nog een paar vrijwilligers voor de kindertui nen. De vrijwilligers helpen een groepje kinderen een keer per week van 15.30 tot 17 30 uur bij het ver zorgen van hun tuintjes. Er kan hierbij worden geko zen uit alle middagen van de week (behalve in het weekeinde). Voor de vrijwilligers is een onkostenver goeding beschikbaar. Enthousiastelingen die graag met kinderen omgaan en belangstelling hebben voor tuinieren, kunnen zich aanmelden bij medewerker Publieksactivitei ten, Marcel Scheefhals, telefoon 2465521. De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw zoekt nieuwe leden. DoGr het vertrek van enkele vrouwen, van wie de maximale dcelnametermijn is verstreken, dreigt de VAC te klein te worden om de kwaliteit van het wonen en dc woonomgeving vol doende te kunnen bewaken. De vrouwen volgen in opdracht van de gemeente Schiedam allerlei ontwikkelingen in de bouwwereld en beoordelen de bouwtekeningen van projecten die in de stad worden gerealiseerd. De adviezen die de commissie uitbrengt, worden dikwijls gehonoreerd. Van de leden wordt een praktische kijk op wonen in brede zin verwacht cn voldoende tijd om overdag mi nimaal een keer per maand te kunnen vergaderen. De leden krijgen eerst een cursus tckeninglczen en een oriëntatiecursus van het VAC, voor ze als offici eel lid mee gaan draaien. De voorkeur van de com missie gaat uit naar vrouwen die woonachtig zijn in de wijken Oost, Zuid cn West omdat momenteel de meeste leden uit Schiedam Noord komen. Voor aan melden en informatie: Roos Lam, telefoon 4707933. De schrijfster van de onlangs verschenen roman Russisch Blauw, Rascha Peper, is vrijdagavond te gast op de schrijversavond in de openbare biblio theek in Schiedam-Noord. De bijeenkomst begint om 20.15. De bibliotheek is gevestigd aan het Bach- plein. Vlaardirtgen De Vrije Academie in Vlaardingen houdt vrijdag de derde uit de reeks van rijf lezingen over Spaanse kunst en cultuur. Deze lezing staat in het teken van de Spaanse schilder Goya. Goya was de schilder van het Spaans anarchisme en individualisme. In zijn werk is vaak een enorme subjectieve hartstocht aan wezig. Kunsthistorica Sylivia Hagers belicht vanaf 20.00 uur aan de hand van dia's het leven en het werk van de schilder. De Vrije Academie is gevestigd aan de Oosthavenkade 42 in Vlaardingen. Maassluis Morgen is het weer de vierde woensdag van de maand, wat betekent dat de chemocar weer in de stad is. Vanaf 10.00 uur kunnen alle milieuvriendelijke Maassluizcrs hun klein chemisch afval deponeren bij de bus in het winkelcentrum Westeinde, vanaf 11.15 uur in winkelcentrum Reigerstraat, vanaf 13.00 uur in winkelcentrum Koningshoek (bij de ingang van de Konmar) en vanaf 14.45 uur aan het Sparrendal. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Danielle Hermans Peter de Lange Jan Rozendaal Carel van derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Carel van der Velden Rotterdam/Schiedam Een 38-ja- nge incestpleger hoeft naar alle waarschijnlijkheid niet meer de cel m De Schiedammer, die wordt verdacht van het plegen van ontucht en het hebben van seksuele omgang met zijn 7-jarige stiefdochter, heeft een kleine vier maanden In voorarrest gezeten. De officier van justitie acht deze celstraf voldoende omdat de da der succesvol in therapie is ge weest De Schiedammer stond m 19.94 a! voor dezelfde vergrijpen voor de rechtbank Destijds ontbrak ech ter een rapport van de reclasse ring Na een intensieve psychi atrische behandeling ziet de zaak er volgens de reclassering oen stuk positiever uit De depressies waar de man aan leed, zijn voor bij. Hij heeft werk en volgt cur sussen m de horeca. De Schiedammer kwam in aanra king met justitie nadat zijn ex- vrouw aangifte had gedaan. De 38 jarige man legde in 1994 een volledige bekentenis af. Hij was onder meer bij het meisje binnen gedrongen. Dc man liet zich ver der aftrekken door het meisje en stopte zijn penis in haar mond Ook likte hij haar vagina en stopte een vinger m haar anus. De officier van justitie stelde dat een veel zwaardere straf gezien de ernst van de zaak gebruikelijk is ..Maar door het volgen van de the rapie heeft u een deel van uw schuld aan het meisje en cie maat schappij ingelost Gelukkig heeft dat goed uitgewerkt." Het milde oordeel volgde op een /eer positief redassenngsrapport In het rapport wordt de kans op herhaling als 'zeer klein' om schreven. De moeizame relatie met zijn echtgenote die in het ver leden een zware wissel op hem trok, behoort tot het verleden De man is bereid geweest zijn eigen wandaden recht m de ogen te zien In een andere omgeving met nieuwe vrienden, werk en een op leiding heeft de man volgens de reclassering met succes een nor maal leven opgepakt De Schiedammer vertelde giste ren tot zijn wandaden te zijn ge komen uit machteloosheid ..Het ging niet om seks, maar om macht," ging de man in zelfanaly se, „In mijn huwelijk voelde ik mij machteloos Ik heb dat op mijn dochter afgereageerd Ik was heel slecht bozig Mijn dochter voelde zich bang en hulpeloos, een wegwerpartikel Ze zag zich zelf bovendien als schuldige van de scheiding Psychiaters constateerden dat de incestdader aan depressies leed Inmiddels behoren die tot het ver leden „Ik heb geleerd over mijn problemen te praten," vertelde de incestdader „Vroeger durfde ik dat niet. Daardoor voel ik me veel gelukkiger Met zijn vroegere gezm heeft de incestpleger geen contact meer Een keer kwam hij by toeval zijn oudste dochter tegen in Rotter- dam-Zuid In een kort gesprek vertelde ze dat het met het incest- slachtoih'r inmiddels wat beter gaat. maar dat het kind nog met in therapie is geweest. Advocaat mr M. A Lo A Foe kon zich volledig vinden m de eis van de officier van justitie Neemt de rechtbank de eis over. dan reste ren voor dc Schiedammer acht maanden voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar De rechtbank doet over dertien dagen uitspraak Door Jelle Gunneweg Maassluis De meeste bedrijven die volgens het havenplan van Maassluis in de toekomst waarschijnlijk moeten wijken voor een jacht haven in de binnenstad, staan niet afwijzend tegenover dit voorstel. De directeuren willen hun onderneming verplaatsen, mits de ge meente de kosten voor haar rekening neemt. Sceptisch zijn de ondernemers wel over de mogelijkheden om te verhuizen, gezien het geringe aantal 'alternatieve bedrijfsterreinen binnen Maassluis en de vele miljoenen die het project gaat kosten. Jnhet havenplan staat dat een deel van debedrijven aan de Heldringstraat verplaatst moeten worden naarditterrein van Key en Kramer tussen de Nieuwe Waterweg het het NS-station Maassluis-Centrum. Foto Roei Dijkstra In het plan van adviesbureau ZKA staat de complete Heldring- straat op de nominatie om over tien, vijftien jaar verplaatst te worden. Dit is volgens de onder zoekers noodzakelijk om de bin nenstad weer aantrekkelijk te maken en de aanleg van een jachthaven mogelijk te maken. KeizerAVestland Beton, taxibe drijf Hofman, scheepswerf Pot, de gemeentewerf, Malipaard Tra ding Services en scheepswerf De Haas aan de Govert van Wijnka de: allemaal bedrijven die de wa tersport in de weg zitten, aldus de onderzoekers. „Als ze de plannen waar kunnen maken is het leuk voor Maassluis, maar zoiets gaat vele tientallen miljoenen guldens kosten. En het is nog maar de vraag of het rijk en de provincie dat geld beschikbaar willen stellen," verwoordt eige naar Hofman van de gelijknamige vervoerscentrale de algemene ge voelens van dc ondernemers. „Zelf heb ik niet genoeg liggende gelden om mijn boeltje te verkas sen. Dat kan bruin gewoon niet trekken, alhoewel ik best bereid ben mee te werken. Zij het onder de strikte voorwaarde dat we er qua ligging niet op achteruit gaan, want een centrale plek is onontbeerlijk voor een taxibe drijf." Adjunct-directeur J. A Smit van Keizer/Westland BetoncentraJe is zeer verbaasd over de uitslag van het vorige week gepresenteerde rapport. Door de scherpe milieu- eisen veroorzaakt de betoncentra- le nauwelijks nog overlast, daar om verrast het Smit des te meer dat zijn bedrijf in de toekomst moet wijken ten faveure van de binnenstad en de watersport. „De laatste jaren zijn er geen klachten meer van omwonenden en als ze er al zijn reageren we direct." Saneringsonderzoek Hij vervolgt: „In het plan wordt ook compleet voorbijgegaan aan het saneringsonderzoek van de provincie Zuid-Holland, dat stelt dat in de Kapelpolder niet meer geluidsoverlast geproduceerd mag worden dan 55 decibel. Het kost ons een vermogen om aan deze zonenngseisen te voldoen, maar deze regels gelden blijkbaar niet voor een jachthaven." Toch is hy best bereid zijn handel te verhuizen, want de ligging aan de Noordgeer is verre van ideaal. „Te klein en te veel bruggen voor een goede aan- en afvoer over het water." Een plek in de Portisha- ven bij Hoek van Holland lijkt hem beter, zeker met het oog op de plannen om de rijksweg door te trekken. „Maar wie gaat de ver huizing dan betalen? En wil Rijkswaterstaat wel scheepvaart activiteiten op die plek?" Aantrekkelijk Directeur Nederlof van de indus triële handelmaatschappij Pot houdt een soortgelijk betoog. Ook hij klaagt over de strenge hmder- wet-eisen, waardoor hij zijn be drijf liever verkast naar een plek buiten het centrum. „Het liefst langs de Waterweg, dat is het meest aantrekkelijk. In 1984 heb ik al geprobeerd daar naartoe te verhuizen, maar dat bleek met mogelijk. Toen ben ik hier gaan investeren, het zou zonde zijn als die kosten straks verloren gaan." Dat geldt eveneens voor de ge meentewerf. Tweeënhalf jaar ge leden verplaatste het stadsbe stuur alle buitendiensten van de sector stads- en milieubeheer naar de Heldringstraat Katern ruim dne miljoen gulden. Van ka pitaalvernietiging is echter geen sprake, aldus een gemeentelijk woordvoerder. ,.Er is nog niets concreets en als er al sprake is van verplaatsing, dan geldt dat pas voor de verre toekomst. Eerst moet nog nader onderzoek gebeu ren, voordat er tot een dergelijke ingrijpende maatregel wordt be sloten. We spreken dan al snel over tien, vijftien jaar voordat er wordt verhuisd." verplaatsen Toch wordt nu al in het havenplan geopperd een deel van de be drijfsactiviteiten van de Hel dringstraat te verplaatsen naai' het terrein van Key Kramer Ru- beroid tussen de Nieuwe Water weg en NS-station Maassluis-Cen trum. Ook tijdens de discussie over Dijkpolder werd dit terrein als alternatief genoemd voor wo ningbouw. Het personeel van dit complex ergert zich groen en geel aan deze suggesties. „Met het grootste gemak en over onze hoofden heen wordt er jacht gemaakt op ons terrein, zonder vermelding van eventuele alter natieven voor ons," schrijven de medewerkeis in een gezamenlijk ondertekende brief aan deze krant .Heeft iemand er al eens bij stilgestaan dat ons bedrijf reeds sedert 1908 in Maassluis is gevestigd en dat dit in al die jaren veel werkgelegenheid heeft ver schaft? Momenteel zijn ruim 120 gezinnen bij dit bedrijf betrok ken. Wij zullen niet vrijwillig ver trekken en ons met hand en tand verzetten tegen een verplaatsing. Opdat voorkomen kan worden dat wij in de naaste toekomst door een simpele pennestreek plotse ling, willoos en machteloos be roofd worden van de toch al zo schaarse werkgelegenheid." Schrikken De gemeentelijk woordvoerder zegt dat er nooit zonder overleg vooraf met de betrokkenen beslist zal worden over de toekomst van welk terrein dan ook. „Ik kan me voorstellen dat bedrijven schrik ken als er in de media berichten verschijnen dat ze in de toekomst wellicht moeten verhuizen, maar ze hoeven nog nergens wakker van te liggen. In het havenplan wordt alleen aangegeven wat het ideale beeld is voor de binnen stad. zonder te letten op de haal baarheid van deze voorstellen. Eind maart horen we meer over de mogelijkheid tot uitwerking van de plannen, als het onder zoeksbureau haar eindrapportage inlevert. Dit gebeurt hoogstwaar schijnlijk tegelijkertijd met de presentatie van het onderzoek naar de haalbaarheid van her structurering van het rivierfront in het kader van hel ROM-projeet. In afwachting daarvan is hele maal nog niets zeker." Dinsdag 23 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie. 21.30u. ROTTERDAM LuxorTheater. RuthJacott, 20.15u. De Doelen Kl.z. Turkse traditionele mu2ieken dans. 20.15u. Dizzy. Bi zar Habit. 22.00u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Hamlet, 20.15u. Zaal De Unie. De avond van: Ed Ta verne, 20.30u. Tejatro Popular. Ro meo Delta, 20.00u. Woensdag 24 januari SCHIEDAM DC de 4Molens. Creativiteitsdag, lO.OOu. VtAARDINGEN Grote Kerk. Canllonconcert, 14.00u. Stadsgehoorzaal. Natio naal NederlandsWmtercircus, 15.00 &19.30u. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Ahoy'. Turandot, 20.00u. TheaterZuidpleinKl.z. NellekeBurg solo, 20.30u. Gr.z. Het Staatsdans- gezelschap Hopak uit Wit-Rusland, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Hamlet, 20.15u. Jeugd theater Hofplein. Spotvogel met Razende Donder, 14.00u. Biosco pen Kruiskade en o.a. Lantaren/ Venster. 25ste International Film festival Rotterdam. Vanaf 9.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Seven' (16) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma.di.ook 1,15-4, Ca lypso 2 Riksbioscoop: 'PulpFiction' (16) dag. 12-3.15. Calypso 2: 'Dolores Claiborne' (12) dag. 6.15- 9.15. Calypso 3: 'TheBridgesof Ma dison County' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45- 6.30-9.30. Cinerama 3: 'Zusje' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Goldeneye' (12) dag. 12.45- 3.30-6,15-9.15. Cinerama 5: The Net' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma- ,di. ook 1.15-4. Corso: 'Johnny Mnemonic' (16) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Thea ter: 'The Living Sea' (al) dag. (beh- .ma.) 2-4-6.30 ma. alleen 6.30. 'Africa; The Serengeti' (al) dag. (beh- .ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30- 10. 'Pocahontas' (N) (al) dag. (beh- .ma.) 5, za,zo. ook 12. Venster 1: 'SistermySister' (16) dag. 7.30.'Un derground'(16)dag.(beh.ma.) 9.30, do.zo. ook2,Sr;eaKPreview. ma. 10. Venster 2: 'Giant' (16) dag. 7.30, do.zo. ook 2.30. Venster 3: 'De slag in de Javazee' (16) dag. 7.30, do- .zo.ook 2. 'Smoke' (16) dag. 10. Venster 4: 'Postman' (16) dag. 8. 'LaHame'(16)dag. 10.15. Lumière 1: 'DangerousMinds'(al)dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: The cold light of day' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Babe' (al) dag. 6.45-9.30, do. vr.ma.di. ookl.15-4. Lumière 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Rex: 'Sweet Pumpkin' (18) dag. vanaf 12. doort .voorst. Thalia: 'Goldeneye' (12) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Poca hontas' (N) za.zo.wo.1.15-4. Cine rama 5: 'De Indiaan in de kast' za- .zo.wo.l. 15-4. Corso:' Pocahontas' (N) za.zo.wo.1.15. Lumière 3: 'Ba be' z2.zo.wo. 1.15-4. Venster 3: 'Het Wilde Paard'zo. 2. Schiedam In het bericht over de bijeenkomst van Rover, de belan genvereniging voor reizigers met het openbaar vervoer, is gisteren een storend foutje geslopen. De vergadering over de gevolgen van de nieuwe NS-dienstregeling voor dit gebied, is morgenavond, woensdag 24 januari. En niet, zo als er stond, woensdag 26 januari. De vergadering in station Schiedam/Rotterdam West, be gint om 19.30 uur. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Buro 5 gokte en verloor. De Maastrichtenaren na men het niet zo nauw met de randvoorwaarden die de gemeen te Vlaardingen en de omwonen den hadden gesteld aan de stede- bouwkundige visie voor het Bui zengat. Zo werd het dijkliehaam van de Westlandseweg niet vrij gehouden, maar voorzien van be bouwing met horeca. En niet het betrekken van het Hof bij de stad was hun uitgangspunt, maar juist het park, dat hier en daar ook nog eens werd aangetast met bebou wing, vormde het middelpunt van de in waaiervorm geprojec teerde woningen. Kuiper Compagnons presenteer de een plan van allure. Het 'abdij concept': de 'eigen plek' wordt af- schermd door het 'herstellen' van de Beerhaven langs de Westland seweg en het doortrekken van het water langs de Van Linden van den Heuvellweg tot aan de Koflaan, dc plek waar nu nog het kantoor van de Dienst Stadswerk staat. Veel water en een grote openbare ruimte middenin het plan. Prachtige tekening. Maar het probleem daarbij is dat er nauwe lijks nog wijzigingen in het plan kunnen worden gemaakt. „Iede re wijziging van een detail in de voorgestelde bouwblokvormen is een wijziging van het hele sche ma. Voor de verdere ontwikke ling van het plan lijkt dit uit gangspunt te rigide," stellen prof.ir. W. Patijn en dr. ir. N. de Vreeze, respectievelijk de rijks bouwmeester en directeur van het stimuleringsfonds voor archi tectuur, die door b en w waren ge vraagd om een deskundigenad- vies uit te brengen. Palmboom Van den Bout daar entegen bieden in hun visie alle ruimte voor architectonische ont wikkelingen. En aangezien het wel een jaar of tien duurt voordat het Buizengat is volgebouwd, kan er in de ziensvmzs vsn archi tecten en gemeentebestuur nog wel wat veranderen. Bovendien is het makkelijker om de plannen in de loop van het proces aan te passen. Met andere woorden: de keuze voor Palmboom Van den Bout geeft meer vrijheid. Stadsgebouw Het meest in het oog springend in de plannen van Palmboom Van den Bout is het zogenoemde stadsgebouw, op de kruising van de Hogelaan en Hoilaan, vanaf het centrum gezien op de kop van het evenemententerrein. Het ge bouw en het ervoor geprojecteer de plein worden met een prome nade over de kade van de Hoflaan verbonden met het centrum. En daarmee wordt een brug gesla gen tussen centrum en het park. In het stadsgebouw is ruimte voor diverse soorten woningen (onder meer seniorenwoningen en woon-werkappartementen), grand café, expositieruimten en kantoren. Voor de plek waar nu nog de brandweer, stadsreiniging, Ene- co, Dienst Stadswerk en dierena siel zitten, zijn vijf lanen gete kend, haaks op de Hoflaan. Op die manier wordt het park ook vanaf de Kortedijk goed. zicht baar. Eenvoudig, maar historisch verantwoord: de verkavelings- richting van het oude Vlaardin gen is loodrecht of evenwijdig aan de rivier. Er is ruimte voor al lerlei soorten huizen: van stads villa's tot appartementen. Ook aan de kant van de Haven straat en Kortedijk past de invul ling bij de bestaande oudbouw: compacte bebouwing, onderbro ken door smalle stegen. Uitstraling De omwonenden, verenigd in het Platform Belanghebbenden Bui zengat, rpraken een voorkeur uit voor het ontwerp van Kuiper Compagnons. Vooral vanwege de uitstraling en orginele vormge ving Maar ze hadden er nok aan merkingen op. Zo moesten de wanden die de bebouwing van het park afschermen minder massief worden. N. Kester, voorzitter van het plat form, liet gisteren weten ook te kunnen leven met de keuze van b en w. Palmboom Van den Bout was de tweede keus van de bewo ners en op sommige punten zelfs eerste. „Van het grootste belang is dat de gemeenteraad nu een keuze maakt, zodat er eindelijk eens iets gebeurt met het Buizen gat," aldus Kester, die niet van plan is om bij de gemeenteraads leden een lobby te doen voor Kui per Compagnons. Ook de Historische Vereniging Vlaardingen gaf de voorkeur aan Kuiper Compagnons. Maar, stel de deze club in het ongevraagd uitgebrachte advies, aan de Bui zengat-zijde moet een geheel an dere opzet worden gekozen: 'Meer transparantie zoals bij Palmboom Van den Bout'. En: T«»ngs Havenstraat en Kortedijk geeft Palmboom Van den Bout het meest inspirerende beeld'. Gesteld kan worden dat bewo ners en historische vereniging ook goed met de keuze voor Palmboom Van den Boom kun nen leven. Als dat ook geldt voor de gemeenteraad, ligt er nog voor de zomer een verder uitgewerkt plan. Geld Het is de bedoeling dat in 1998 aan de Havenstraat- en Korte- dijkzijde wordt begonnen met de bouw. Aan de kant van de Hoflaan moet eerst van het rijk nog een flinke schep met geld op tafel komen om de door de gasfa briek ontstane bodemverontrei niging weg te halen. De totale kosten daarvoor worden geraamd op een bedrag tussen die tien en vijftien miljoen gulden. Ook moe ten voor de bestaande kantoren, opslag van stadsreiniging en brandweerkazerne andere plaat sen worden gevonden. De tennisvereniging, aan de voet van de watertoren (die blijft staan), kan zich in de handen wrijven Palmboom Van den Bout was de enige van de drie bu reau's die het tennispark daar wil laten liggen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3