13 Vlaardingen accepteert afgeslankt Zestienhoven man»DE WERilQ w OPTIEK ARGUS; ^HIIDAM, VlAARDINQIMï^MAagSlii Geen hoogbouw op voormalige schoolterreinen Rotterdams Dagblad College houdt niet langer vast aan sluiting van vliegveld Gemeente start aankoop panden Westmolenstraat Meer nadruk op aanwezigheid van politie in Eykmanstraat Sint Jozef mavo strijdt mee om trofee Gedateerd rampenplan voldoet nog steeds Van der Steen heeft genoeg van discussie over Hoogvliet Man praat auto los Auto rijdt voortuin in Fietsers bekeurd Waterweg Woensdag 24 januari 1996 Vlaardingen Wethouder T. W. van der Steen (verkeer en ver voer) is niet bereid aanvullen de maatregelen te treffen te gen de verkeersoverlast die omwonenden zeggen te onder vinden van de Vlaardingse su permarkt Hoogvliet aan de Pa rallelweg, Van der Steen is van mening dat er, in overleg met de bedrijfsleider van Hoog vliet, al voldoende is gedaan om de overlast te beperken. Bewoners van de Vettenoord- sepolder klagen al geruime tijd over hinder door zowel de klanten als de leveranciers van de supermarkt Op drukke tijdstippen ontstaan er files en parkeerproblemen in de Prins Hendrikstraat, de uitlaatgas sen van auto's in de parkeerga rage waaien via de luchtkoker in de tuinen van buurtbewo ners, afval van de winkel waait het buurtparkje in en kinderen van een nabijgelegen school en voetgangers lopen gevaar door het vele verkeer. De Vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder heeft vo rig jaar met de gemeente Vlaardingen en met Hoogvliet overlegd over manieren om de overlast te beperken. Kenne lijk verschillen de vereniging en de gemeente van mening over de afspraken die tijdens dit overleg zijn gemaakt. De vereniging heeft opnieuw in een brief aandacht gevraagd voor de problemen, terwijl de gemeente de indruk had dat er overeenstemming bestond over de met Hoogvliet gemaak te afspraken. De supermarkt heeft bepaalde verbeteringen aangekondigd en ook beloofd de kosten daar van te zullen betalen, schrijft wethouder Van der Steen in een brief aan ,de wukyereni- ging. Het heefWan der Steen 'verbaasd' en^-^teleurgesteltT dat de bewoners van de Vetten oordsepolder de zaak deson danks weer hebben aange kaart. De wethouder heeft de wijkvereniging laten weten dat wat hem betreft de discus sie is gesloten. Volgende week kan de raadscommissie voor verkeer en vervoer er desge wenst nog op terugkomen. Schiedam Met een smoes heeft een onbekende man zich gister middag meester weten te maken van een auto. De wagen stond op een bedrijfsterrein in de Stolwijk straat in afwachting van een keu ring. De wagen was daar gestald door een autohandelaar. Kort daarop meldde 2ich een man aan de balie en vroeg om de sleutels omdat de handelaar iets in de au to zou hebben laten liggen. In goed vertrouwen gaf de receptio niste de sleutels af. Van man en auto werden sindsdien niets meer vernomen. Maassluis Op de hoek van de Kwartellaan en de Lijsterlaan in Maassluis zijn gisteren een perso nenauto en een bestelbus met elkaar in botsing gekomen. Een 75-jarige passagiere van de bus raakte daarbij gewond aan haar neus. Zij werd naar het zieken huis gebracht. De personenauto belandde door de aanrijding in een tuin aan de Lijsterlaan, De 49- jarige bestuurder zou geen voor rang hebben verleend aan de bus. Vlaardingen Op de Mr. LA. Ke- sperweg in Vlaardingen zijn gis terochtend twaalf fietsers be keurd voor het niet voeren van een goede verlichting. Vorige week werden in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland ook al enkele tientallen (brom)fietsers op de bon geslin gerd omdat hun verlichting niet in orde was. De politie controleert voornamelijk op tijdstippen dat de jeugd naar school gaat. Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardingen lijken gereigd hun verzet tegen het voortbestaan van de Rot terdamse luchthaven Zestienhoven op te geven. Dat blijkt uit een brief van het Vlaardingse college aan b en tv van Rotter dam. In deze brief staat dat Vlaardin gen in de nieuwe richtlijnen die Rotterdam voor Zestienhoven heeft geformuleerd, aanleiding ziet zijn vroegere standpunt (slui ting van het vliegveld) te herover wegen. Het Vlaardingse college houdt overigons nog een slag om de arm: een definitieve mening over Zestienhoven, schrijven b en w. is nog niet geformuleerd. Daar over moet eerst met de gemeente raad worden gepraat. Milieu-overlast Tot nu toe heeft Vlaardingen nooit twijfel laten bestaan over zijn voorkeur voor opheffing van het vliegveld. Vlaardingen vond altijd dat er hooguit, en dan elders in de regio, plaats zou moeten zijn voor een vliegveld voor beperkt zakelijk verkeer. Het huidige Zes tienhoven veroorzaakt volgens het gemeentebestuur teveel mi lieu-overlast. Veel Vlaardmgers hebben last van het lawaai van overkomende vliegtuigen. Die overlast wordt sterk vermin derd als de nieuwe Rotterdamse richtlijnen van kracht worden, verwacht het Vlaardingse college. Rotterdam wil de sport-. les- en re clamevliegerij op Zestienhoven verbieden, een verbod op nacht vluchten tussen 23.00 en 06.00 uur instellen en de grens van het maximale aantal vliegbewegin gen stellen op 20.000 per jaar. „Dat zijn toch positieve gedach ten," vindt wethouder milieu K. van der Windt. In de praktijk komt het Rotterdamse besluit er volgens de PvdA-wethouder op neer dat Zestienhoven inderdaad het karakter krijgt van het ge wenste zakelijke vliegveld met een beperkte capaciteit. Dat het gevestigd blijft op de huidige plaats, en niet wordt overgebracht naar een locatie 'elders in de re gio' is het Vlaardingse college be reid te accepteren. Want de over last van het afgeslankte Zestien hoven zal volgens Van der Windt voor Vlaardingen 'wel meevallen'. Waardering Van der Windt: „Dit is natuurlijk geen probleemloze oplossing, maar er blijkt we1 uit dat Rotter dam iets doet met de bezwaren uit de regio. De bouw van een nieuw vliegveld is geschrapt en de mo gelijkheden van het bestaande worden ingeperkt. Wij vinden dat we onze waardering daarvoor moeten laten blijken. Je kunt wel vasthouden aan een vliegveld el ders in de regio, maar je moet je ook afvragen of dat wel mogelijk is." De wethouder benadrukt dat de inhoud van de brief die het Vlaar dingse college aan b en w van Rot terdam heeft gestuurd, in zekere zin vrijblijvend is. Afhankelijk van de uitslag van de discussie in de raadscommissie van milieu op 1 februari aanstaande kan het nu geformuleerde standpunt nog worden bijgesteld. 'l*,w Schiedam De gemeente Schiedam start op korte termijn met de actieve verwerving van panden in de verpauperde West molenstraat en omgeving. Er moeten nog elf in verregaande staat van ontbinding verkerende panden worden aangekocht om plaats te maken voor nieuwbouw in het gebied. Volgens de plan* mpg vangt de stadsvernieuwing in het gebied aan de rand van het centrum in 1997 aan. Als eerste aanzet tot de revitalisa tie van het gebied schreef de ge meente Schiedam in 1994 een prijsvraag uit. Het stedebouw kundig en architectonisch plan van de de architecten Joris Mole naar en Wilfried van Winden werd toen als beste gekozen. Hun plan wordt in bijna integrale vorm uit gevoerd. Er komen 75 woningen in het gebied, deels gebouwd op een parkeerplaats voor 130 auto's. Buiten de bewoners is deze par keerplaats bedoeld voor apparte- mentenbezitters aan de Westvest. Deze Schiedammers parkeren hun auto nu op het terrein waar straks nieuwbouw wordt ge pleegd. Hen dient een alternatief te worden geboden. Verder denkt de gemeente een deel van de par keerruimte te verhuren aan Lan ge Havenbewoners. De garage kan hierdoor bijdragen aan het streven de Lange Haven autoluw te maken. Bedrijfsruimten Naast woningen voorziet het plan van Molenaar en Van Winden in de bouw van bedrijfsruimten op de begane grond van de nieuwe gebouwen. Die kunnen eventueel plaats bieden aan ambachtelijke bedrijven of ateliers. Om de loop in het gebied te krijgen hebben de architecten de aanleg van een brug over de Lange Haven be dacht. Die zou de Westmolenstraat in een rechte gang over de Lange Haven met de Hoogstraat kunnen verbinden. Deze oeververbinding komt er echter niet. Er is geen geld voor en in de Schiedamse binnenstad leeft de nodige weer stand tegen het idee. Verschillen de Schiedammers zouden zo'n brug een aantasting van het histo risch aanzicht van de Lange Ha ven vinden. „Misschien dat het er over een paar jaar nog eens van komt," aldus gemeentelijk pro jectleider E. Lommen. Ook de afgelopen jaren kocht de gemeente panden in de Westmo lenstraat op, maar dat gebeurde uitsluitend op initiatief van de verkoper. Nu treedt de fase van de actieve verwerving in. De ge meenteraad geeft er over twee we ken naar alle waarschijnlijkheid toestemming voor, „Wij openen daarna de onderhandelingen met de bezitters," zegt Lommen. On willige eigenaren kunnen mid dels een onteigeningsprocedure worden verworven." Gerestaureerd Als onderdeel van de stadsver nieuwing worden verschillende panden gerestaureerd. Dat geldt onder meer voor de restauratie werkplaats op de hoek van de El- zensteeg en de Westmolenstraat. De bowling op de Lange Haven blijft buiten de plannen. De eige naar heeft Musis Sacrum te koop aangeboden, hetgeen de plannen makers de gelegenheid zou bie den de diep in het gebied penetre rende bowlingbaan te slopen. De aanbieding kwam echter op een moment dat het stadsvernieu wingsplan al kant en klaar was. Het grootste probleem in het stadsvernieuwingsgebied vormt het pand van de vroegere wasserij Edelweiss, op de hoek van de Westmolenstraat en de Elzen- steeg, Het pand is aangekocht, maar de grond is ernstig veront reinigd. De bodemsanering kost veel geld, maar de schade valt vol gens de door de gemeente opge stelde begroting te overzien. De nieuwbouw in de Westmolen straat en omstreken wordt ge bouwd door Bokx Project BV, het vroegere SSN. De grond wordt door de gemeente uitgegeven in erfpacht. De slooppanden aan de West molenstraat beleven tum na dagen. Volgend jaar start vol gens planning de nieuwbouw foto Roel Dijkstra Vlaardingen De leerlingen van klas 3a van de Sint Jozef mavo in Vlaardingen hebben deelgeno men aan het spel om de Blauwbil- gorgelbul, Hun tegenstanders wa ren de leerlingen van het Go dfried Richter College uit Rozen berg. Het team van de Sint Jozef mavo, bestaande uit leerlingen uit Vlaardingen en Schiedam, kwam hierbij als winnaar uit de bus. De Vlaardingse school voert op dit moment de ranglijst aan. Elke maandagavond van 19.00 tot 20,00 uur strijden twee teams van mid delbare scholieren tegen elkaar in de gemeente bibliotheek in Rot terdam. Het doel is om uiteinde lijk de trofee 'de Blauwbilgordel- buT in de wacht te slepen. Uitzending Het spel, of beter gezegd, de quiz, direct uitgezonden door Radio Rijnmond, bestond uit een aantal onderdelen. Een gedeelte van het team hield zich bezig met het be antwoorden van vragen over de actualiteit en sport. Het andere team moest allerlei vragen over een boek beantwoorden. Ook moesten alle deelnemers tij dens de quiz een zelfgemaakt ge dicht voordragen. De gedichten werden beoordeeld door Carry, de bekende columniste van Radio Rijnmond. Ruim vijftig leerlingen waren als supporter meegereisd. Met toe ters, koebellen en gejuich werden de teams aangemoedigd. De teams, onder leiding van leraar Nederlands P. Bosua, lieten zich door het gejuich flink opzwepen. Voor een uurtje veranderde de normaal zo rustige bibliotheek in een flinke heksenketel. De wedstrijd wordt iedere maan dagavond van 10.00 tot 20.00 uur rechtstreeks uitgezonden door Radio Rijnmond in het program ma van Sanne Boswinkel. Maassluis Het rampenplan van de gemeente Maassluis voldoet nog steeds, ook al stamt de tekst uit 1990. Dat schrijft het college van b en w in antwoord op schrif telijke vragen van de D66-fractie. De democraten suggereerden dat het rampenplan verouderd is. Dit ontkent het college: „Het plan is qua tekst wellicht verouderd, maar qua geldigheid en werking niet." De tekst van het rampenplan is verouderd door de verzelfstandi ging van de politie, de Wo ningstichting Maassluis en het Nutsbedrijf. Met de actualisering van de inhoud wordt echter ge wacht omdat binnen de regio Rijnmond wordt gewerkt aan een regionaal model van het gemeen telijk rampenplan, Coördinatie tussen de wijze van optreden in de diverse gemeenten ligt voor de hand, omdat een ramp de ge meentegrenzen al snel over- schrijdt. Verwacht wordt dat medio 1996 al le gemeenten het regionale model kunnen vaststellen, In afwach ting daarvan blijven alle betrok ken instanties volgens het huidi ge plan werken. De interne ge meentelijke instructies zijn wel geactualiseerd, omdat daarin ook namen worden genoemd van per sonen. De D66-fractie vroeg zich ook af hoe vaak en met welke betrokken instanties het rampenplan wordt geoefend. Uit een landelijk rap port van minister Dijkstal was de fractie gebleken dat er te weinig geoefend wordt tussen brand weer, politie en geneeskundige diensten. Het college erkent dat ook in Maassluis te weinig geoe fend wordt (gemiddeld een keer per jaar), maar benadrukt dat er voldoende kennis is om een cala miteit het hoofd te kunnen bie den. Extra oefeningen zijn vooral nodig om de kennis paraatte hou den en de ervaring met het plan aan te scherpen, schryfthet stads bestuur, Wat bewoners moeten doen by een eventuele ramp, staat be schreven in de Stadsgids. Hierin staat de folder 'Als de sirene gaat...' afgedrukt. De praktische tips in deze folder uit 1993 zijn volgens het college nog steeds ac tueel. De recentelijke plannen voor ver smalling van de Westlandseweg van vier naar twee rijstroken vormen geen beletsel voor een tij dige ontruiming van Maassluis bij een calamiteit. Voor een snelle en effectieve evacuatie is een goed verkeersregulatieplan belangrij ker dan de breedte van een be paald weggedeelte, aldus het col lege. In het nieuwe rampenplan wordt aandacht besteed aan zo'n verkeerscirculatieplan. Vlaardingen Bewoners van de Eykmanstraat in de Vlaardingse Westwijk en gemeenteraadslid J. Fial hebben deze week een ge sprek gehad met de politie en bur gemeester Stam. De bewoners zijn ontevreden over het politie optreden in 'hun' straat. Zij laten zich volgens de bewoners te wei nig zien. Burgemeester Stam ont kende dat er te weinig wordt ge surveilleerd. Hij wil, om de bewo ners tegemoet te komen, wel meer nadruk leggen op de aanwe zigheid van de agenten in de straat. Dat zou onder meer kun nen gebeuren door opvallender te surveilleren. Raadslid Fial is 'gematigd tevre den' over de uitkomsten van het gesprek. Zij is blij te horen dat burgemeester Stam onder de in druk is van de klachten van de be woners. In eerdere gesprekken hechtte Stam volgens het raadslid niet zoveel geloof aan de bezwa ren. Ontevreden is zij over de afwezig heid van de wijkagent voor de Westwijk bij het gesprek. Fial: „Het is toch raar dat de wijkagent uit het Centrum de klachten van mensen uit de Westwijk moet aanhoren. Hij weet veel te weinig van de problemen die zich in de straat voordoen," Het raadslid en de bewoners heb ben met de burgemeester afge sproken dat als zich over twee maanden nog steeds problemen voordoen er opnieuw een gesprek plaatsvindt. „Wanneer blijkt dat de wijkagent opnieuw weinig zijn neus laat zien, trekken we aan de bel," meent Fial. Door Jelle Gunneweg Maassluis De gemeente Maas sluis ziet af van hoogbouw op de voormalige, schoollocaties. Na protesten van de omwonenden is een streep gezet door het plan om op de plaats van de voormalige burgemeesterswoning in het Von delpark een woontoren van acht lagen neer te zetten. Ook komt er geen gestapelde bouw aan de Kwartellaan. De veranderingen zijn het gevolg van de vele reacties tijdens de in spraakprocedure, die halverwege vorig jaar plaats had direct na de eerste presentatie van de plan nen. Met name het plan voor het Vondelpark ziet er in de nieuwe vorm totaal anders uit. Gekozen is voor een kleinschaligere opzet met eengezinswoningen, waarbij afgezien wordt van bebouwing op de plaats van de burgemeesters woning. Dit stuk wordt bestemd voor groen. Speelveld Ook voor twee andere plekken zijn enkele veranderingen door gevoerd. Voor de oostkant van de Kwartellaan had de gemeente een woongebouw van vier lagen in ge dachten. De omwonenden had den niet alleen bezwaai tegen de hoogte van dit gebouw, ook tegen het verdwijnen van het groen- en speelveld in deze omgeving. Be sloten is nu het gebouw, waarin een woongroep voor ouderen komt, net zo hoog te houden als de woningen van de Korhoenstraat, dus maximaal drie lagen. Ook wordt alleen het voormali'' schoolterrein van 't Hoekertje v de hoek Kwartellaan/Merellaai. volgebouwd, en niet het aanpalen de speelterrein. Het voorstel om in de plaats van de J. F. Kennedyschool aan de Plevierstraat laagbouw neer te zetten, met behoud van het aan wezige groen, stuitte nauwelijks op verzet bij de omwonenden. Wel werd er gevraagd om de wonin gen zo te bouwen dat de bergin gen aan de Leeuwerikstraat geca moufleerd worden. De gemeente stemt hiermee in, nu is gebleken r,at ook de plek van de gymzaal Louwd kan worden. Seniorenwoningen Het plan voor de bouw van senio renwoningen in één en twee lagen op de Tooroplaan blijft gehand haafd. Hiertegen werd tijdens dc inspraak niet geprotesteerd. De commissie stads- en milieubeheer stemde gisteravond in met de voorgestelde wijzigingen, nadat eerder ook het college van b en w haar goedkeuring had uitgespro ken. De tijdens de commissievergade ring aanwezige insprekers uitten wel de nodige reserves. Kritiek was er onder meer op het jargon in de brief die verstuurd is aan de vorige insprekers en waarin de wijzigingen summier en enigs zins cryptisch worden uitgelegd. Ook waren sommige insprekers het niet eens met de onderonsjes tussen de gemeente en de Vereni ging voor groepswonen voor ou deren in Maassluis i o., waardoor de kans bestaat dat de andere om wonenden een informatie-achter- stand oplopen en minder invloed op de definitieve plannen kunnen uitoefenen. De woongroep zelf was met name verontrust over de toewijzing van de projectontwikkelaar en de ar chitect die de woningen moet ont werpen. De gemeente heeft geko zen voor samenwerking met de Woning Stichting Maassluis en projectontwikkelaar Eurowonin gen; de combinatie die ook de op dracht krijgt de gewijzigde plan nen nader uitwerken. „Waarop is de keuze voor dit tweetal geba seerd en betekent dit nu dat ande re projectontwikkelaars geen kans meer krijgen?" vroeg een vertegenwoordiger van de woon groep zich af. Wethouder J. Storm verzekerde de verontruste bewoners dat de architectenkeuze nog moet ge beuren, maar dat daarbij zeker re kening gehouden zal worden met de wensen van de insprekers. Ver der is gekozen voor de WSM en Euroworüngen bij de planontwik keling omdat dat de realisatie van met name de vervuilde locaties fi nancieel haalbaar maakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1