13 Onderzoek naar bouw van woningen op Gusto-terrein Boze thuiskweker voelt zich gecriminaliseerd Rotterdams Dagblad Bokxgroep heeft plan voor appartementen langs Nieuwe Maas Coba van Wijk (102) viert verjaardag in gezondheid Groenplan voor deel al in uitvoering 'Kwaliteit aanzienlijk hoger op Putman Festival' Reinigings-: tarief 7,5 procent omlaag IsjofiAh 'Us in haven is onveilig' Inbrekers omsingeld Bonnen bij sporthal Snorfietser Opgepakt Roodrijders op de bon mwrn ófoiuh NU rN **et abc coMriBX'St*uk^ui.ssf~cêi»^^m Waterweg Woensdag 31 januari 1996 Schiedam Op het terrein van de vroegere scheepswerf Gusto in Schiedam komen mogelijk appartementen. De Schiedams/Vkardingse projectontwikkelaar Bokxgroep (vroeger SSN-bouw) bekijkt met de gemeente en de provincie Zuid-Holland of een onderzoek naar woningbouw op het braakliggende terrein aan de oostkant van de Voorhaven haal baar is. Woordvoerder W. van Biesen van de Bokxgroep: „Er is alleen een principebesluit genomen. Het on derzoek naar de haalbaarheid is nog met gestart. We moeten eerst overeenstemming bereiken over het onderzoek." Het terrein aan de Voorhaven in Schiedam valt binnen het zeeha vengebied en is volgens het be stemmingsplan met bedoeld voor woningen. Het geluidsniveau ligt er volgens de geldende normen te hoog om woningbouw mogelijk te maken. Daarnaast zijn er allerlei Vlaardingen De Havendienst Vlaardingen heeft het dringende advies uitgebracht om het ijs in de Oude Haven en het Buizengat niet te betreden. Volgens woord voerder A. van Bergen van de ge meente Vlaardingen schuilt het gevaar in de onregelmatige water stand die er af en toe optreedt. „Doordat een kleine hoeveelheid water door de sluisdeuren stroomt verandert de hoeveelheid water onder het ijs. We krijgen daardoor een situatie waar het ijs, ais het ware, boven het water blijft hangen en dat kan gevaarlijke si tuaties opleveren. We doen dit dus niet om de ijspret te beder ven aldus Van Bergen. bedrijven gevestigd en ook dit zou een obstakel voor woningbouw plannen kunnen vormen. Het on derzoek moet vooral zijn gericht op deze twee onderwerpen. Ondanks de geluidsoverlast (voornamelijk veroorzaakt door overslagactiviteiten in de Waal- en de Eemhaven aan de overzijde van de Nieuwe Maas) achten amb tenaren van de gemeente Schiedam de kans toch reeel dat er appartementen op het Gusto- terrein kunnen worden gebouwd. Op de zuidoostelijk gelegen punt van de Gorzen bouwde SSN-bouw enkele jaren geleden al twee ap partementencomplexen. Ook de ze flats staan in dezelfde zone waar de industrie geluidsoverlast veroorzaakt. Door gebruik te ma ken van de zogenoemde zeeha vennorm werd de woningbouw destijds toch mogeftjk. Deze rege ling is soepeler en biedt een ont snappingsclausule voor woning bouwers die in een havengebied aan de slag willen Destijds wer den wel extra maatregelen geno men om de geluidsisolatie van de woningen te verbeteren Teloorgang Het plan van de Bokxgroep past in het streven het gebied langs de Nieuwe Maas een gedifferentieer der functie te geven Vroeger vormde de rivierzone het domein voor scheepswerven als Wilton- Fijenoord en Gusto in Schiedam en HVO in Vlaardingen. Als ge volg van de teloorgang van de scheepsbouw liggen veel terrei nen langs de Nieuwe Maas braak. De toekomstige inrichting voor het gebied wordt voorbereid bin nen het zogenoemde ROM-pro- jeet herstructurering rivierzone Schiedam-Vlaardingen De herin richting van de zeven kilometer lange zone moet zijn beslag krij gen tussen 2000 en 2010, De plan makers trachten in dit project een evenwicht te vinden tussen de economische opleving van het ge bied en zorg vooi het milieu. Ook zou er in het gebied langs de rivier meer ruimte moeten komen voor woningbouw. Het haalbaarheidsonderzoek van het woningbouwplan voor het Gustoterrein richt zich vermoede lijk ook op de vraag of de ambities van de Bokxgroep binnen de doel stellingen van het ROM-project passen. In Vlaardingen leeft er onder de havenbedrijven inmid dels veel verzet tegen de opruk kende woningbouw m het haven gebied. De ondernemers vrezen dat ze op den duur moeten wij ken. Schiedam Een Schiedammer heeft de politie met succes op het spopr gezetjVan drie inbrekers. De man! zag hoe "het trio gisteravond orfÉreeks half elf een huis m de DeSyildestraat binnenging, nadat zijden keukenraam hadden ge folieerd. E3Jfele agenten omsin gelden hetfldtgebouw terwijl hun collega's de woning doorzochten. Deidrie verdachten werden niet direct gevonden omdat zij zich hadden verstopt. Op het bureau werd hun identiteit vastgesteld. Het ging om Rotterdammers van 15,17 en 18 jaar, De inbrekers zit ten nog vast voor verhoor. Schiedam Terwijl examenkan didaten gisteren in sporthal Mar- gtjet zwoegden op hun opgaven, koof de Schiedamse politie bui- li bekeuringen onder de ruiten- i van hun auto's. Enkele wagens waren lukraak 1 de sporthal geparkeerd. De 'e heeft met de concierge van irgriethal afgesproken dat er extra bord wordt geplaatst t de mededeling dat foutpar- onherroepelijk op de Vlaardingen Op de Dillen- börgsingel heeft de Vlaardingse pejitie gisteren een 18-jarige man die als passagier op een snorfiets meereed gearresteerd, Aan de ar restatie ging een korte achtervol ging vooraf. De bestuurder was op de Westlandseweg door een rood verkeerslicht gereden. De duo passagier stak zijn middelvinger op naar de achtervolgende politie auto. De bestuurder van de snor fiets wist aan aanhouding te ont komen, de passagier werd ingere kend. Hij werd ingesloten toen bij fouillering kwam vast te staan dat hij een wapenstok in z'n broeks band droeg. Vlaardingen De Vlaardingse po litie hield ook gisteren weer een verkeerscontrole. Ditmaal was de aandacht gericht op automobilis ten die door rood reden. Op de Marathonweg en de Bilhtonlaan gingen drie bestuurders voor die overtreding op de bon. Een. snor fiets werd van de weg gehaald omdat de verzekeringsplaat niet deugde. Ook in Maassluis werd een brommer in beslag genomen wegens onverzekerd rijden. Maasvlakte II voorne Deltawig Piojeeten In uitvoering Bestaande recreatie- en natuurgebied He lende Zwart/Bron: Vlaardingen In het Waterwegge bied wordt de komende jaren fors geïnvesteerd in natuurgebieden en recreatieve voorzieningen. De Broekpolder, het Staelduinsebos, het recreatieve gebied langs de Nieuwe Waterweg tussen Hoek van Holland en Maassluis en de Poldervaart moeten er een stuk aantrekkelijker op worden. Dat ..ft roni„> Loco-burgemeesterA. G» Wiegimn overhandigde Coba van Wijk gisteren een prachtig boeket. De 102-jarige is nietde oudste Schiedammer, maar wel de langst leven de Kethelaar. Foto Roel Dijkstra Schiedam Nee, de oudste inwo ner van Schiedam is Coba van Wijk-Groeneveld niet. Loco-bur gemeester A, G. Wiegman felici teerde haar gisterochtend in Hui ze Spaland met haar 102e verjaar dag, maar in de categorie ijzer- sterken moet ze haar meerdere er kennen in Marinus de Reuver, de biljartende Schiedammer die m juli zyn 104e verjaardag hoopt te vieren. De op één na oudste in woonster van Schiedam staat wel bekend als de oudste Kethelaar. In haar hart voelt mevrouw Van Wyk-Groeneveld zich nog steeds een echte Kethellapper. Dat is be grijpelijk, want zij was reeds 47 jaar toen de Duitse bezetter in 1941 de zelfstandigheid van het toen nog pittoreske dorp Kethel Spaland met één pennestreek on gedaan maakte. Mevrouw van Wyk werd op 30 januari 1894 ge boren in Vlaardmger-Ambaeht. Toen ze twaalf jaar was ging ze in betrekking bij de familie De Heer in Kethel. Van het grondgebied van Kethel Spaland zou ze nooit meer verhuizen Tot 1975 woonde ze aan de Kerklaan, recht tegen over wijlen de legendarische dorpskapper Piet van Beurden. Sindsdien woont ze in Huize Spa land, aan de rand van de flatwijk Groenoord, door bureaucraten op het stadskantoor jaren geleden omgedoopt in Sehiedam-Noord Mevrouw Van Wijk spreekt ge woon nog over Kethel, al is haar woonomgeving in vergelijking met vroeger enorm veranderd. De grazige groene weiden hebben plaatsgemaakt voor grote fiatge bouwen. Een tram, een winkel centrum en een zwembad waren er vroeger in het dorp ook met. Gezien haar hoge leeftijd heeft mevrouw Van Wij k nog een goede gezondheid. Tot voor enkele jaren wandelde ze nog vaak naar haar vroegere, nu door haar zoon be woonde huis. Het tochtje naar de dorpskern zit er echter niet meer in. Tante Coba, zoals haar huisge noten haar noemen, is tegenwoor dig tot haar verdriet gekluisterd aan een rolstoel, In Huize Spaland heeft ze het best naar haar zin, al mist mevrouw van Wijk haar vroegere dorpsgenoten. Met haar echtgenoot was ze vroeger koster in de Dorpskerk. Van de 2500 in woners m het vooroorlogse Kethel kende ze er zeer v«ien, maar de meesten zijn inmiddels dood. „Mensen uit Kethel z\jn er met veel meer. Jammer, want met hen zou ik graag een praatje maken." aldus de 102-jarige. Schiedam Alsof hij een zware crimineel was. Zo voelde de 49-ja- rige Schiedammer uit de Newton- straat zich behandeld toen de poli tie vorige week woensdag bij hem binnenviel. Acht man namen vol gens de politie deel aan de actie, maar de 'verdachte' meent min stens twaalf uniformen te hebben geteld. En waar was au fond al dat blauw voor ingeschakeld? Om on geveer 850 gram henneptoppen in beslag te nemen. Inclusief tak ken, bladeren, zaad en een aantal niet voor enigerlei consumptie ge schikte planten. Een te verwaarlo zen hoeveelheidje softdrugs dus, meent de Schiedammer. De Schiedammer had zwaar de smoor in, want de halve straat hing uit het raam of stond op de stoep om te zien hoe hier een ver meende drugsdealer in de boeien werd geslagen. Terwijl m feite het sop de kool niet waard was. De weed die de plantjes na droging hadden moeten opleveren was be stemd voor eigen consumptie „Ik verhandel niets, ik rook 't gewoon zelf op," verklaarde de geagiteer de bewoner Alsof de duvel er mee speelde, maakte de krant ook nog eens een voor de Schiedammer irritante fout. In het bericht dat de volgen de dag in het Rotterdams Dagblad verscheen werd abusievelijk ge sproken van duizend kilo m plaats van de door de politie woordvoerder opgegeven duizend gram. Dat bevestigde de veimoe- dens van de overige straatbewo ners dat de politie hier wel dege lijk een zware jongen had ingere kend. De vriendin van het slacht offer schreef een verslag van de inval om één en ander recht te zet ten Daarin moet vooral de politie het ontgelden. Die heeft zoveel kennis van. drugsplantages, dat zelfs overwogen werd de gerani ums mee te nemen, vertelt zij sar castisch. Zwaarder voor haar weegt het effect dat de actie had op de reputatie van haar vriend. Zij typeert hem als een „hardwer kende metaalarbeider die geens zins als vuurwapengevaarlijk, agressief of als crimineel bekend staat" En vervolgt: „Deze man, die zich juist niet in het mafia- achtige milieu van drugsdealers wil begeven, huudl des zomers een paar planten in zijn achter tuin, juist genoeg voor eigen ge bruik De Schiedamse politie, is haar conclusie, zou er goed aan doen zich eerst beter te informe ren voordat wordt besloten bij on schuldige burgers een inval te doen. „Want een gewoon burger zo te k"jk zetten voor zijn buren is niet iders dan het criminalise ren v m dezelfde burger." De Schir damse politie erkent dat de ingevette mankracht niet in verhouding stond tot het resultaat van de inval. „Maar," verklaart de zegsman van de politie, „als wij een tip krijgen dat er in een be paald pand een hennepplantage is gevestigd, kunnen we daar met met twee man op af gaan. Dan hebben we meer mensen nodig om de boel te ontmantelen en af le voeren. Valt het allemaal mee, zo als m dit geval, dan is dat alleen maar prettig voor de betreffende persoon, en voor de politie Uit de verklaringen van de ver dachte en diens vriendin mag blij ken dat zij het bezoek van de poli tie allerminst als 'prettig' hebben ervaren De politiewoordvoerder geeft toe dat de bewoner van de Newtonstraat niet bekend staat als cnminee*. Van wie de tip dat er een hennepplantage in het huis gevestigd zou zyn afkomstig was. wil de woordvoerder met zeggen. Er is weliswaar proces-verbaal op gemaakt wegens het in bezit heb ben van hennep, maar tegelijker tijd zou een excuus op zijn plaats zijn, meent de zegsman: „Ik neem aan dat er na afloop wel in die zin ib gepiddt. Een veionUchuldiging hjkt me normaal, wam ik kan me voorstellen dat iemand die dit overkomt daar stevig van baalt." staat in het Regionale Groen structuurplan. In Rotterdam en omgeving wordt, 7000 hectare groen ontwikkeld. Een deel van de plannen is al in uitvoering. Als onderdeel van het plan gaf de Schiedamse wethouder L. A. Haf kamp eerder deze maand al het startsein voor de aanleg van een recreatieve fietsroute langs de Poldervaart. Het eerste geld is be steed aan het verbeteren van de recreatieve mogelijkheden rond de oude sluis in de Poldervaart. Na de aanleg van de Tweede Be- neluxtunnel moet de Poldervaart route deel uitmaken van een uit gebreider netwerk, dat fietsers van Voome-Putte naar het Groe ne Hart voert. De planmakers willen langs de Poldervaart ruimte scheppen voor bjoemriike ;graslanden en moe rasvegetatie. De Oostabtspolder langs de Poldervaart -nu in ge bruik als stortplaats voor giftig slib - moet een bos worden. Voor de weilanden die-grenzen aan de Vlaardingse Vaart en de Vlieten in Midden-Delfland bestaan even eens plannen om moerassen te scheppen. Het Staelduinsebos tussen Maassluis en Hoek van Holland wordt flink uitgebreid. De kosten voor de uitvoering van het groenplan bedragen tenmin ste 750 miljoen gulden tot het jaar 2010. Het geld moet worden opge bracht door het rijk, de provincie Zuid-Holland, de stadsregio en enkele private partijen. In juni stelt de stadsregio Rotterdam het groenplan vast. Tot dan hebben gemeenten en maatschappelijke instanties de tijd kntiek en aan vullingen te leveren. Ook buiten het Waterweggebied wordt fors geïnvesteerd, zoals op de kaart te zien is. Op Voome-Put- te vinden er forse uitbreidingen van het groen plaats langs onder meer de Brielse Maas en de Oude Maas. Tussen Barendrecht en Rhoon komt een parkgebied en ook het gebied langs de Rotte moet groener worden. Vlaardingen In het dagelijks le ven is Ronald Wisselo docent En gels op een school voor middelba re beroepsopleiding in Zutphen. In zijn vrije tijd schrijft hij scher pe teksten over alledaagse zaken. Vervolgens componeert hij ook muziek en brengt het eindpro- dukt daarna zelf via de microfoon over aan het publiek. Een veelzij dig man, oordeelde de jury van het Marten Putman Festival gis teravond eenstemmig over de kwaliteit van de 41-jarige semi- prof. Zijn Nederlandstalige, veel al cabareteske, songs sloegen ook bij de veertig bezoekers aan. Nie mand had moeite met het aan hem toekennen van een finale plaats. Applaus en een finaleplaats vie len ook ten deel aan de 37-jarige Monique le Blanc uit Helle- voetsluis. De moeder van drie kin deren is een gerenommeerd stu dio-zangeres. Maar ze zingt ook solo. Schijnbaar moeiteloos mani festeert ze zich met de meest moeilijk nummers, zoals de door haar zelf geschreven song 'Ik hou ook van jou'. Dan was er ook nog Wilieke van Diermen (26) uit Bunschoten. De werkloze muziektherapeut be schikt over een jazzy stem en ge bruikt deze voor het uitdragen van nummers van onder anderen Madonna, Pointer Sisters en Are tha Franklin. Daarbij zet ze een show neer die podiumbreed is. Hoewel de zangeres een hoog puntenaantal scoorde, plaatste de jury haar niet direct voor de fina le. Haar verkiezing is afhankelijk van het resultaat van de derde en laatste voorronde, die morgen avond wordt gehouden m De Har monie, de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Jurylid Wil van Rijn na afloop: „De kwaliteit van de kandidaten ligt aanzienlijk hoger dan vorig jaar. Los van het jureren geniet ik van de optredens. Volgens mij wordt het een uitermate spannen de finale Ook twee van de andere juryle den, zanger Martin Eden en bal- ietdocente ingnd Jensen, waren vol lof over de presentaties. „Jam mer dat countryzanger Jan Schouw uit Oud Gastel net buiten de boot viel Zijn act had ik graag met een fir- nlek zien gehono reerd," benadrukte Jensen. „De punten maken het echter uit. Hij scoorde er helaas net een paar te weinig." De finale van het festival is vol gende week vrijdag in de Stadsge hoorzaal met aan het slot daarvan een optreden van Frans Bauer. Maassluis De reinigingsta- rieven voor burgers in Maas-/ sluis werden met terugwer kende kracht per 1 januari ver- laagd met 7,5 procent De ge-f meenteraad heeft hier gister avond mee ingestemd. De prijsdaling is het gevolg van de lagere verwerldngstarieven van de Afval Verwerking Rijn-*" mond(AVR). 1 De eindejaarsafrekening van de AVR aan de gemeente Maassluis toonde een positief. saldo van 300.000 gulden. Geld dat door de burgers is betaald en dus ook aan de inwoners ten goede moet komen, heeft het college bedacht Vandaar,' dat gekozen is voor verlaging' van het reinigmgstarief. Ook" wordt een deel bestemd voor, de uitgave van een afvalfoider, de isolatie van het klein che misch afval-kantoor en de aan passing van de milieustraat waardoor de afvalcontainers-, beter gevuld kunnen worden. Omdat het reinigmgstarief vo- rig jaar nog met één procent" verhoogd is, sprak de PvdA-1 fractie van een 'zwalkende' be-, sluitvorming. Groenlinks ver-* geleek de wisselende tarieven met de beurskoersen. Una-i niem sprak de raad echter haar goedkeuring uit over de voor-i. gestelde bestedingen. TON VAK GAMEREN Vsl 13 1 NDEIsl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1