Dierenliefhebster redt stiertje van slacht Leerlingen VOS betreden podium van Stadsgehoorzaal Onderscheiding van Dierenbescherming voor redster én nieuwe baas STAATSLOTEN Maaslandse miljonairs voelen zich redelijk veilig genda Veerplein sfeerplein Speuren naar sporen Open huis bij Albert Schweitzerschool Cursus 's nachts droog "Bestuurswisseling bij Historische Vereniging Uitslag loterij GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT CDA wil' naambordjes»' voor alle raadsleden 8 Woensdag 31 januan 1996 't Had zo mooi kunnen zijn: zwierende paartjes, kinderen krabbelend achter een stoei, pubers die verlegen staren naar het pirouetterende meisje van hun dromen, mensen die hun handen warmen aan een mok dampende erwtensoep of chocolademelk, gezellige mu2iek, ge kleurde lampjes... Vorige week probeerde de brandweer om het Veerplein in een ijs baan om te toveren, maar die poging mislukte. Het water liep weg door de met zandzakken en landbouwfolie verhoogde randen en al even problematisch bleek de bolling van het wegdek. Dus werden de stukjes die wel gelukt waren, tenslotte met zand bestrooid om te voorkomen dat iemand er zijn nek zou breken. En nu ligt het Veerplein erbij als een piste in aanleg. De trappelende en dampende paarden ontbreken weliswaar nog, de trotse amazones met rood rijjasje en cap moeten nog arriveren, de palissade, oxer, wal en muur moeten nog opgebouwd worden, maar Vlaardingen lijkt er de voorbereidingen te treffen voor een coneours hippique. "^Gns land is beroemd om zijn dijken, polders en waterlinie, dus waar- "óm lukte het de mannen van de VlaarTngse brandweer niet om een miezerig pleintje in een miezerig Zuidhollandse provincieplaatsje onder water te zetten? Een brandweerman mag off the record in de krant verklaren: „Denk je nu echt dat wij er niet in slagen een ijs baantje te maken?", maar hem geloof ik niet. Ik denk dat de reden voor het jammerlijk falen simpel is. Brandweer mannen blussen branden en dat doen ze goed, Kaar een ijsvloer wa terpas en spiegelglad aanleggen, is een ander verhaal. Misschien heb je daar de mensen van de voormalige Vlaardingse ijsbaan in de Broekpolder voor nodig, 't Is maar een ideetje, misschien lukt het hun wel om het Veerplein in een sfeerplein om te toveren. DICK VAN DER LUGT De Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur houdt zondag 4 februari de heemtuinexeursie 'speu- "reh naar sporen'. Onder leiding van de heemtuinme- «tewerker Hans Buisman gaan de deelnemers op „zgek naar dierensporen. De tocht begint in de Kin derboerderij. Daar is de tentoonstelling 'sporen' te "zien, waarbij deelnemers een overzicht krijgen van dierensporen. Kinderen kunnen hierbij zelf een gips afdruk maken van een dierenspoor. Later gaan de deelnemers de buitenlucht in waar de 'echte' speur tocht plaatsvindt. Ook zonder dat er sneeuw ligt zijn dierensporen te zien. Vraatsporen van muizen of ko nijnen en tiksporen van een specht. Voor meer informatie kan contact worden opgeno men met M. Scheefhals van de hoofdafdeling Groen voorziening en Natuur, tel. 010 - 2465521. Vlaardingen De Dr. Albert Schweitzerschool houdt donderdag 1 februari vanaf 18.30 uur open huis. Het open huis «staa^'in<hetiteken-,vaTi,het''nieuwe pand waarin de is'gehuisvest. De school, voor„ ■leerlingen1 urde leeftijd* van-zes tot en met dertien" jaar' die'zyn aanjgewézen op speciaal onderwijs, is na 30 jaar lang aan de Deiftseveerweg gevestigd te zijn, verhuisd naar een schoolgebouw aan de Korhoen- laan 1 in de Holy-wijk in Vlaardingen. Het open huis is toegankelijk voor belangstellenden, collega's, ou ders en oud-leerlingen. De GGD houdt sinds enkele jaren de cursus 's nachts droog. Deze cursus is bedoeld voor ouders van bed plassende kinderen in de leeftijd van 8 tot 14 jaar. Zindelijk worden is een belangrijke bijdrage aan de groei van het zelfvertrouwen van kinderen. Soms verloopt het zindelijk worden stroef. Ouders en kin deren zien dit vaak als een zware last. Door de cursus krijgen zy ondersteuning om het kind 's nachts het bed droog te laten houden. Infor matie is te verkrijgen bij de dames Van der Berg, Van der Kleij en Peeters op nummer Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Danièlle Hermans Peter de Lange Jan Rozendaa! Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Edward Versteeve Vlaardingen De Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap (VOS) houdt maandag 19 februari een open podium voor de eigen scholieren. Tijdens dit spektakel voeren leerlingen in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen allerlei acts op. „De voorbereidingen zijn al in volle gang," zegt conrector Jan Barendregt, die samen met de docenten Caroline de Neeff en Frans Oomes het organisatieco mité vormt. De leerlingen zijn op dit moment hard bezig met de voorbereidin gen voor de 'grote dag'. Evren De- mir en Saskia van der Mark, die zich bezighouden met de organi satie van een grote modeshow, zijn al enige weken m touw. Het oefenen voor dit festijn verloopt niet altijd even gladjes. Tijdens de repetitie, afgelopen vrijdagmid dag, ging het een en ander mis De modellen, zowel jongens als meisjes, liepen soms totaal de ver keerde kant uit. Ook moester nog wat worden gesleuteld aan de ma nier van lopen. De één bewoog zich voort als een houthakker ter wijl de andere als koningin over de 'catwalk'voortschreed. Niet alleen de choreografie lever de af en toe problemen op, ook de kledingkeus is niet altijd even ge makkelijk. „We moeten natuur lijk bepaalde mensen bij elkaar in een groepje zetten. Een gabber en een skater kun je niet naast elkaar over de catwalk laten lo pen. Deze twee passen wat kle ding betreft niet zo goed bij elkaar," zegt Saskia. De mode show bestaat uit vier onderdelen Tijdens elk onderdeel wordt een andere kledingcollectie getoond De avond-, zomer-, uitgaans- en vrijetijdskleding moeten de deel nemers wel zelf meenemen. Vol gens de twee organisatoren zal de modeshow tijdens het Open Po dium op rolletjes verlopen. Naast de modeshow is er ook een 'bubbhng-act'. Het dansen op de ntmischejunglemuziek vergt eni ge oefening. Toch hebben Ahmet Kaya en zijn twee vrienden wei nig tijd nodig. De drie hebben een aangeboren talent. „Eigenlijk hoeven we niet te oefenen, omdat we het al goed kunnen," aldus Ah med trots. „We proberen om de diversiteit van ons programma te vergroten ook nog leerlingen te vinden die een showballet op willen voeren," zegt een enthousiaste Caroline de Neeff. „Er is jammer genoeg nog niet veel animo voor, maar we blij ven het proberen." Dit jaar wordt het open podium voor het eerst in de Stadsgehoor zaal gehouden. In de voorgaande jaren werd de talentenjacht in de aula van de scholengemeenschap gedaan. Conrector Jan Baren dregt: „Omdat we hier niet ge noeg plek hebben voor ons pu bliek en omdat de licht- en ge luidsinstallatie niet optimaal is, hebben we de Stadsgehoorzaal af gehuurd." Joke van Rees van de toneelvereniging De Fakkel helpt met het schminken en de decors. De muziek wordt verzorgd door de VOS-schoolband, die onder lei ding staat van docent muziek Frans Oomes. „Met het open podium hopen we de sociale contacten onder de leerlingen te versterken. Daarom worden er geen leerlingen van an dere scholen binnengelaten," zegt Jan Barendregt. Het open po dium van de VOS wordt maandag 19 februari van 14.00 uur tot 16.00 uur gehouden. Vlaardingen Op een mooie avond maakte Anette van der Heiden ruim een jaar gele den samen met haar hond een ommetje in Vlaardingen. Ze had genoeg van de voet balwedstrijd op tv en besloot een luchtje te gaan schep pen. Toen ze langs de dieren weide in het Vlaardingse Hof liep, zag ze hoe de zwart-wit gevlekte koe aan het kalve ren was. Verrast bleef ze staan en was getuige van de geboorte van een bruin stier kalf. Toch liep ze een uurtje later een beetje teleurgesteld naar huis. Ze wist dat het kleine bruine beest geen lang leven beschoren zou zijn. Een stier is veel te onbere kenbaar en daarom niet geschikt voor een kinderboerderij. Een jaar later werd haar bange vermoeden bevestigd. Voor het kalf, inmiddels uitgegroeid tot een flmke jonge stier, was geen plaats meer op het dierenweitje. Voordat de winter inviel, moest het beest weg zijn. Ook zijn moe der diende te verdwijnen. De win- te'rstal op de weide was niet groot genoeg om moeder en zoon te her bergen. Het slachthuis leek als enige optie over te blijven. „Toen ik vorig jaar zag dat het kalf een stiertje was, dacht ik al: wat jammer. Je kan nou eenmaal beter als koe dan als stier worden geboren," vertelt Annete van der Heiden. „Vanaf het moment dat ik hoorde dat het stiertje naar de slachtbank zou worden gebracht, heb ik alles in het werk gesteld om het beestje van een wisse dood te redden. Ik heb het stiertje ter wereld zien komen en dan heb je toch een speciale band met zo'n beest." Eerst bestond het plan om een in zamelingsactie voor het dier op Bij de Historische Vereniging Maassluis heb ben enkele bestuurswisselingen plaats gevon den. De 80-jarige J. H. Steenkist vond het na ruim 13 jaar voorzitterschap tijd om het wat rustiger aan te gaan doen. Ook vice-voorzitter D. Pons sr. trad af. Tijdens de algemene leden vergadering werd Steenkist benoemd tot ere voorzitter en Pons tot ere-lid van de vereni- "Mging. Steenkist blijft voorlopig nog wel in de redactie van de 'Historische Schetsen van en Maassluis1 en blijft het bestuur met raad «jen daad bijstaan, Om. in de vacatures te voorzien werd L. Stigter sr. benoemd tot bestuurslid, met behoud van zjjn huidige taak alspropaganda-medewerker. Bestuurslid M. van de Ree werd benoemd tot voorzitter. De twee afgetreden bestuursleden krijgen dinsdag 2 april in gebouw De Ark het ere-lidmaatschap aangeboden. Ook worden onder het motto 'Wie is wie? En wat is wat?' en kele nieuwe dia's getoond van oude foto's. Na dopauze houdt Van de Ree een dia-presentatie pover de ontwikkeling van het briefverkeer 'y.vaqaf de zestiende eeuw. De uitslag van de jaarlijkse kerstbomenloterij -iirMaassiuis is bekend gemaakt. Vele kinde- ren hebben dit jaar weer hun verzamelde 'afge dankte' kerstbomen naar een van de vier inza- melplaatsen gebracht. Iedere kerstboom lever de naast een lot voor de loterij ook een kwartje op. In een paar uur tijd zijn er 2119 kerstbomen ingeleverd. In totaal werd er voor 529,75 aan 'kerstbomengeld' uitgedeeld. Met de loterij waren vele prijzen te winnen. De hoofdprijs, een Nintendo spelcomputer, is ge vallen op lotnummer 82 wit. Informatie over andere winnende nummers is voor vrijdag 9 januari te krijgen bij de informa tiebalie in de hal van het stadhuis. Daar wordt de naam en het adres van de winnaars geno teerd. Alle prijswinnaars die zich melden krij gen een uinodiging voor de prijsuitreiking in het stadhuis. VERKOOPADRESSEN Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat55 Tel. 010-4267613 SchiedamTabaksspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest 8A Tel. 010-4268804 Schiedam Tabaksshap De Bot Winkelcentrum Hof Van Spaianci 6 Tel. 010-4714083 Schiedam DeBlockshop Groenelaan 103 Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 Tel. 010-4265513 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14 Tel. 010-5913243 Vlaardingen Muitishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53 Tel. 010-4359164 Anette van der Heiden, die getuige was van de geboorte van de stier, en nieuwe eigenaar boer Hollaar methetdier dat het middelpunt vormde van alle ophef. Foto Roel Dijkstra touw te zetten. Met de actie 'Help het kalf de winter door' moest ge noeg geld worden verzameld om een plaatsje voorde stier in de stal te kopen. „Ik had het eigenlijk allemaal al geregeld toen de gemeente Vlaar dingen plots instemde met een plan om een koper voor de stier te zoeken," zegt Van der Heiden. „Met de garantie dat de koper het beest niet direkt naar de slacht bank zou brengen, wilde de ge meente wel een zacht prijsje ma ken." Na wat speurwerk stuitte de die renliefhebster op een veehouder in Maassluis. Boer Hollaar, die dikbilstieren fokt, wilde het jonge stiertje wel onder zijn hoede ne men. „Ik was zo blij toen ik hoor de dat alles rond was. Het is fijn dat het stiertje nog een paar jaar gelukkig kan leven. Natuurlijk zal hij zijn tiende verjaardag niet halen. Ook hij zal uiteindelijk worden geslacht maar het zijn toch weer een paar extra jaren." Ook de moeder van het stiertje is de gang naar de slachtbank be spaard gebleven. Voor haar heeft de gemeente een plaatsje ge maakt in de winterstaf van de die renweide in het Hof. „Ze hebben de beestjes gewoon wat dichter by elkaar gezet," merkt Van der Hei den op. „Dat is toch veel gezelli ger." De Dierenbescherming in Neder land vond het idee van Anette van der Heiden zo diervriendelijk dat ze haar hebben beloond met de pluim van de maand. Ook boer Hollaar kreeg de pluim. Maasland „De gevoelens van veiligheid bij de bewoners van het pittoreske Maasland zijn de afge lopen maanden aanmerkelijk gro ter geworden," meldt de politie van het district Haaglanden in haar korpsblad. Het grotere ge voel van veiligheid is volgens de politie te danken aan het vorig jaar gestarte woninginbraak-pre ventieproject. Dit preventieproject loopt nog tot juni, maar is volgens de politie nu al een succes. Het is op verzoek van het Maaslandse gemeentebe stuur opgezet door Bureau West- land-Oost, waartoe Maasland, De Lier, Schipluiden en Naaldwijk behoren. Het succes van het pro ject is mede te danken aan de Al gemene Woningstichting Maas land (AWM), die maar liefst 650 van haar woningen voorzag van inbraakwerend hang- en sluit werk. Daarnaast hebben, volgens het korpsblad, ook een groot aan tal particulieren hun hang- en sluitwerk verbeterd. Vijf keer werd de preventiebus in het dorp geparkeerd. Ongeveer een kwart van de totale bevolking kwam zich in de bus op de hoogte stellen van de preventiemogelijk heden. Een Maasiands preventie- bedrijfje haakte slim in op de aan wezigheid van de bus, door iedere bezoeker aan te spreken en van een foldertje te voorzien. Hij schijnt er uitstekende zaken mee gedaan te hebben. Toeval of niet, het aantal inbra ken liep na de introductie van het project drastisch terug. „Er wer den zelfs geen pogingen tot in- Extra hang- en sluitwerk beveiligt sinds kort vele kapitale villa's én meeraliedaagse onderkomens. Foto Roel Dijkstra braak meer gesignaleerd," aldus ploegehef Piet Westdorp in het korpsblad, In het korpsblad wordt prijsgege ven dat er ongeveer 45 miljonairs in Maasland wonen. Eén van hen beaamt zich tegenwoordig 'rede lijk veilig' te voelen. Maar zijn riante bungalow wordt dan ook bewaakt door een uitgebreid alar meringssysteem en twee uit de kluiten geschoten honden, die bij aankomend bezoek meteen rea geren. Zijn naam en adres ziet hij begrijpelijkerwijs liever niet in de krant vermeld. „Ik heb zelf mijn maatregelen genomen, maar dat preventieproject is uiteraard een goede zaak. Nee, ik wist niet dat er hier 45 miljonairs wonen. Uit preventie-oogpunt had de politie dat beter niet in het korpsblad kunnen melden." Niet gezegd is dat het aantal wo ninginbraken in het 6600 inwo ners tellende dorp voor het pro ject erg groot was. Op de ranglijst van inbraakrisico's in het West- land staat Maasland achter Naald wijk op de tweede plaats. De ge voelens van onveiligheid in Maas land worden mede veroorzaakt door de ligging aan de A20, voor inbrekers een uitstekende vlucht weg. Piet Westdorp: „De gevoelens van onveiligheid heersten vooral bij mensen die in een wijk wonen waar al verschillende keren was ingebroken. Vooral ook de welge- stelden in de gemeente gingen zich steeds onveiliger voelen. Er werd ons steeds vaker gevraagd wat wy van plan waren er aan te doen, evenals aan de donkere plekken en aan de slechte straat verlichting op sommige plaatsen in de gemeente." Uiteindelijk werd gekozen voor een integrale aanpak. Naast het preventieproject en een verbeter de aanpak bij inbraak, werd ook gekozen voor het formeren van een werkgroep. Hierin hebben on der anderen een wethouder, me dewerkers van de dienst Openba re Werken en een ambtenaar zit ting. Via deze groep kunnen mak kelijker contacten met instanties als gemeente, woningstichting en Vrouwen Advies Commissie wor den onderhouden. De gemeente heeft inmiddels, mede op advies van de VAC, 21 donkere plekken in het dorp aan gewezen waar meer openbare ver lichting moet komen. Ook wordt het groen op diverse dicht be groeide plaatsen gesnoeid. Met het verlichtingsproject is een be drag van 47 duizend gulden ge moeid. Voorlopig wordt op de eer ste vijftien van deze 'donkere plekken extra verlichting-harige- bracht. Woensdag 31 januari vlaardingen Wijkcentrum'tNieuwelant. Clown soptreden, 14.00u. Harmonie. Ftlm Doornroosje, 14.00u. Stadsge hoorzaal. Concert Laura Fygt, 20.15U ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Meneer Paul, 20,15u. K!.z. Goodbye Body, 20.30u. Bioscopen Kruiska de en o.a. Lantaren/Venster, Luxor Theater en Zaal De Unie. 25e international filmfestival Rotter-1 dam, vanaf09.00u. Donderdag 1 februari De Doelen Kl.z. Bach Cyclus, 20.15u, Rotterdamse Schouw burg Kl.z. Bas en Elze dansen, 20.30u. Nighttown. Filmfestival La te Night Hangout, 23.00u. Museum Boymans-van Beunlngen. Russen m het westen, door prof.E. Wae- gemans, 20.00u. Central Park.Try- outs, 22.OOu. Erasmus Universi teit, Macht, door drsJ.Charmant, 16.30-17.45u. Bioscopen Kruis kade en o.a. Lantaren/Venster, Luxor Theater en Zaal De Unie. 25e International Filmfestival Rotter dam, vanaf 09.00u. ROTTERDAM Calypso 1 t/m 3: 25e Filmfestival Rotterdam. Cinerama 1: 'Danger* ous Minds' (al) dag, 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45*6.30-9.30. Cinerama 3:'Filmpje' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama4:'Seven'(16}dag. 1.15* 9.30. 'Johnny Mnemonic' (16) dag. 4-6.45. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 1.15-9.30. The cold light of day' (al) dag. 4-6.45. Corso: The American President' (al) dag. 4- 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1,15. Imax Theater: The Living Sea' (al) dag. (beh.ma.) 2-4, do. ook 6.30, 'Africa:TheSerengeti' (al) dag. (beh .ma.) 3. Vr.t/m wo.: 'Fires of Kuwait' dag. 5. 'Antarctica' dag. 5.45. The first emperor of China' dag. 6.30. 'Goldeneye* (12)' dag. 7.30-10. 'Po cahontas' (Nj (aljza .zo. öokÏ2. Lan- taren/Vensteraltezalen: 25elnter- nationaal-EJmfestfal Rotterdam.!^ mlère it/m 4:25e Filmfestival Rot terdam. RexiJS pies Flower Panties' (18) dag. vanaf-12. door).voorst. Thalla: 25e Filmfestival Rotterdam, Nachtvoorstellingen:Cinerama 1: 'DangerousMinds'(16)vr.za. 00.15. Cinerama 2: 'Goldeneye' (16) vr.za. 00.15. Cinerama 3: 'SuddenDeath' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Corso: 'Babe'za- .zo.wo. 1.15. Maassluis Naambordjes öpT de vergadertafel zijn in de meeste organisaties een be kend verschijnsel/Niet in dej gemeenteraad vair Maassluis. Daar moeten de burgers iaden wie er het woord voert tijdens ke partij. Het CDA wil daar ver andering in, brengen, na een tip van één van da burgers. Tydens het eerste inloop^ spreekuur van de christen-de^ mocraten, afgelopenzaterdag- in de Koningshof, vertelde een,, van de bezoekers" dat zij on langs als belanghebbende een'-i gewoond. Hier werd volop vaïïj het spreekrecht gebruik gè&ó maakt door de personen achter* de tafel Vreemdeling rf „Wat haar echter stoorde, wasi het feit dat zij 'als een zekere* vreemdeling in Jeruzalem^ niet goed wist wie er aan hét" woord was, laat staan namens welke party er gesproken; werd," sprak raadslid A. Kei-f zerswaard gisteren tijdens dè.t rondvraag van de gemeente- raad. --,t2 De vrouw vroeg zich af of ér niet gewoon tijdens openbare vergaderingen met eenvoudi ge naambordjes gewerkt kan worden, waarop behalve ..de naam ook de bijbehorendepar- r tij staat vermeld. Keizerwaard: jn het kader van de bestuur lijke vernieuwing vinden .wij - deze suggestiebüzonder waar- devol en zo belangrijk dat wij u .- vragen zo snel mogeiyk dit idee te realiseren." Burgemeester. J. Sterkenburg beloofde, het plan te toetsen op. Öehaalbaarheid;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3