13 Partycentrum in Broekpolder mag Rotterdams Dagblad Vogels zijn dankbaar voor iedere kruimel Schiedammer zwaar gewond bij ongeval; Maasland wil meer winkels, maar weet nog niet waar 'CDA discrimineert zélf ouderen' Hef verhuisbedrijf dat speciaal vervoer regelt? Dat zoek je op ia de Hieuwe Telefoongids van PTT Telecom, Volle steun voor Buizengatplan Extreem rechts foklert bijschool Poging doodslag Twee jaar achter tralies Gemeenteraad: recreant moet er ook iets aan hebben r: jjfllpfe '<1 sigiipii "Hl* Interieurverzorging "VISSEREN" Waterweg Donderdag 1 februari 1996 Vlaardingen De keuze van het Rotterdamse stedebouwkundige bureau Palmboom en Van der Bout voor de ontwikkeling van woningbouw rond het Buizengat krijgt instemming van alle raads fracties. Met name de flexibiliteit in dit voorstel en de dwarse be bouwing aan Kortedijk en Haven straat wordt toegejuicht. Ook is er veel waardering voor het monu mentale gebouw, dat is voorge steld naast het evenementenplein ter hoogte van de Hogelaan. De raadscommissie voor stads ontwikkeling volgt hiermee de adviezen van rijksbouwmeester prof.ir. W. Patijn en dr.ir. N. de Vreeze, voorzitter van het stimu leringsfonds voor architectuur. Zij hebben drie aangevraagde ste debouwkundige visies beoor deeld. Van de andere stedebouw kundigen kreeg Kuiper Compag nons (Ashok Bahlotra) ook een ho ge waardering, met name zijn voorstellen voor het gebied langs de Hoflaan. Buro 5 is volgens de beoordelaars te veel afgeweken van de gemeentelijke uitgangs punten. De commissieleden willen bij de verdere uitwerking door Palm boom en Van der Bout betrokken worden. Met name over de inrich ting van het gebied rond de brandweertoren willen ze meer duidelijkheid. Ook houden ze een sla_g om de arm, waar het de prijs stelling van de ongeveer 500 hui zen; Wethouder Van der Windt maakte gisteren overigens bekend, dat Bahlotra als stedebouwkundige en Van de Hengel van Buro 5 als architect zijn aangewezen voor het ontwerpen van de nieuwbouw op het Kolpabadterrein. Dit pro ject van ongeveer 120 woningen wordt ontwikkeld door de Bokx- groep(voorheeSSN). Schiedam Een groep extreem- f?9ftsen, orider i'r\rie^GPWge- meenteraadslid FreÜng en aan hangers van het Aktiefront Natio- naal-Socialisten, heeft gistermid-, dag bij scholengemeenschap Spieringshoek pamfletten uitge deeld. In de pamfletten stond een oproep om zaterdag naar een de monstratie in Rotterdam te ko men, Al voordat de tien extreem- rechtsen ter plekke waren, stond een patrouillewagen van de Schiedamse politie bij de school. „Wij zijn getipt en hebben de poli tie gewaarschuwd," aldus plaats vervangend rector Hermans van Spieringshoek. Er zijn geen aan houdingen verricht, Maassluis De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee mannen van 24 en 27 jaar wegens poging tot doodslag. Afge lopen zaterdag raakte een 22-jari- ge Maassluizer gewond, nadat hij in de woning van een 27-jarige plaatsgenoot aan de Guido Gezel- lestraat vermoedelijk door een 24- jange man geslagen was met een hard voorwerp. De dader had een meningsverschilmet het slachtof fer over een relatie. De gewonde man kon ontvluchten, waarna hij de politie om hulp vroeg. Rotterdam Voor het ontvoeren van zijn 3-rig zoontje en het mis handelen van zijn voormalige echtgenote is een 25-jarige Schiedammer gisteren veroor deeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden met aftrek van voor arrest. Tegen hem was drieënhalf jaar cel geëist. De veroordeelde, volgens een psy chologisch rapport een man met een persoonlykheidsstoomis, klom vorig jaar oktober via de re genpijp bij zijn ex in Schiedam naar binnen. Hij verdween met het gillende kind onder de arm. Twee dagen later kon de peuter door de moeder worden opge haald in Rotterdam. De vrouw werd bij die gelegenheid mishan deld. Volgens de officier van justi tie gebeurde dat niet voor het eerst. De Schiedammer bekende later dat hij betrokken was geweest bij een gewapende overval op een koffiehuis in Rotterdam. Hij werd ook verdacht van een inbraak in een school in Maassluis. Door Ben van Haren Vlaardingen In de bocht van de Watersportweg, waar nu nog zand en grond om op te hogen ligt opgeslagen, krijgt horeca bedrijf Niels Holger straks de mogelijkheid om een nieuw partycentrum te bouwen. In de gemeenteraad tekent zich een duidelijke meerderheid af voor dit voorstel van burgemeester en wethouders. Het gaat om een paviljoen van 800 vierkante meter plus terras en parkeergelegenheid voor 34 au to's. Volgens burgemeester en wethouders is deze omvang aan vaardbaar in de zuidelijke strook van de Broekpolder, die voor in tensieve recreatie is aangewezen. Sportvelden, met kleedkamers en kantines, zijn er ook gepland. In de overeenkomst met Holger wordt vastgelegd, dat de horeca- voorziening ook van betekenis moet zijn voorde recreanten in de polder. Verhuur van fietsen en ka no's zouden hier moeten plaats vinden. De WD eist gunstige ope ningstijden gedurende zeven da gen in de week. De Vereniging Tegen Milieube derf (VTM), die bij de vervaardi ging van het bestemmingsplan voor de Broekpolder is betrokken, vindt de omvang van het party centrum te groot. Die mening deelt de meerderheid van de op positie. Een deel van de Partij van de Arbeid is ook tegen, maar de waarde van dat verzet binnen de coalitie wordt opgeheven door SGP/GPV/RPF en Burgerbelan gen, die wel akkoord gaan. Klein Rechts verbindt er de voorwaarde aan, dat langs de Watersportweg een vrij liggend fietspad wordt De woordvoerder voor stadsont wikkeling van de PvdA, P. Roovers, zei gisteren bij de be spreking van het collegevoorstel in de commissie voor stadsont wikkeling dat zijn fractie nog geen standpunt heeft kunnen be palen als gevolg van de late toe zending van de betreffende stuk ken. „Vast staat al wel, dat ik en een ander lid van de fractie hier niet mee kunnen instemmen," Wethouder K van der Windt (ook PvdA), die vorig jaar nog uitging van een maximum van 400 vier kante meter horecavoorzienmg, verdedigt nu de verdubbeling. „Het past in die zuidelijke rand van de polder en heeft meerwaar de als voorziening voor de recre ant." L. ten Have (W2Q0Ö, ex- PvdA) vindt de voorgestelde hore cavoorzienmg niet op zijn plaats in de Broekpolder, „Een party centrum heeft niets met die pol der te maken, het is extern ge richt- Het gaat om een bedrijf, dat niet thuishoort in een gebied wat groen moet blijven. Horeca voor recreanten kan beter gecombi neerd worden met sportvoorzie- mngen." GroenLmks isook tegen en A Vugts-Middelburg van de SP spreekt over „het begin van het einde Van der Windt ontkent dat ten stelligste. „De initiatiefnemer heeft zijn naam als partycentrum tegen, maar het gaat om een voor ziening waaraan de recreant iets heeft. Het is geen wegrestaurant of McDonalds." Volgens de wet houder willen sportverenigingen hun kantmes niet voor andere re creanten openstellen. VVD. D66 en CDA zijn enthousi ast over het plan van Niels Holger, die nu gevestigd is in De Serre aan de Goudsesingel. De christen democraten zijn volgens hun woordvoerder C. T. Oosterom zelfs 'fervent voorstander'. „Van der Heul (eigenaar van Holger, red) had liever 1200-1300 vierkan te meter gehad, maar hij is nu ook blij met 800 meter en zegt hele maal geen Van der Valk te willen worden. Hij is bereid alles te doen als hij maar niet naast het zwem bad hoeft," vertelde de CDA'er. Roovers (PvdA) heeft vorig jaar, na het bekend worden van de plannen van Van der Heul, een stuk grond tussen Vlaardmgse Vaart en Burg. Heusdenslaan, naast het nieuw te bouwen zwem bad, als alternatieve plek ge noemd voor het partycentrum. Voorbelde nieuwe voorzieningen kunnen dan dezelfde toevoerwe gen en parkeerplaatsen gebruikt worden, redeneerde de sociaal-de mocraat toen. Een 38-jarige automobilist uit Schiedam is gistermiddag zwaar gewond geraakt toen hij op de Doenkade in Rotterdam-Noord door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor. De man, die richting Schiebroek reed, raakte ter hoogte van de G. K. van Hogendorp- weg van de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. Het slachtoffer zat dusdanig be kneld dat de hulp van de brandweer en het chi rurgisch noodteam moest worden ingeroepen om hem uit z'n auto te halen. Het duurde een uur voor zij de Schiedammer uit zijn benarde positie hadden bevrijd. Een spoedtransport zorgde ervoor dat het slachtoffer in ijltempo naar het ziekenhuis Dijkzigt werd vervoerd. Daar is hij met verschillende ernstige fractu ren opgenomen op de afdeling intensive care. Foto Roe! Dijkstra Ookgemeentepersoneel deelt eten uit aan de hongeri ge vogels. Hier strooit een me dewerker van de gemeente Vlaardingen voer voor de die ren in het Hof. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De aanhoudende kou begint ook in de dierenwereld zijn tol te eisen. Vissen vriezen dood door gebrek aan zuurstof in het water en voor de vogels is het pezen om hun kostje bij elkaar te scharrelen. De vogels in de stad hebben het nog betrekkelijk eenvoudig. Veel mensen hebben in hun tuin de vertrouwde vetbolletjes en snoer tjes pinda's opgehangen. Daar kan het gevederde volkje naar „hartelust fouragereiu En tn de parken zijn soms ook "nog wel -zaadjes~te--vinden of kan er een korstje worden meegepikt van het brood dat kinderen komen strooi en. Maar buiten de bebouwde kom is schraalhans keukenmees ter. De weilanden zijn kaal, de plassen en sloten waarin reigers gewoonlijk hun voedsel vergaren dichtgevroren. Om massale sterfte onder de vo gels te voorkomen delen vrijwilli gers van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereni ging (KNNV) voedsel uit aan de meest bedreigde soorten. Reigers krijgen eendagskuikens, zangvo gels als putters, groenlingen en vinken elke dag een handvol zaad. Het voedsel wordt betaald uit een speciaal fonds. Voor de voedselhulp zijn vaste plaatsen aangewezen, zoals de Broekpol der en de Aalkeetbuitenpolder bij Vlaardingen en de polders ten noorden van Schiedam. Bestuurslid J. van der Meulen van het Vogelasiel m Schiedam heeft nog enkele tips voor men sen die ook een handje willen hel pen. „Etensresten als klokhuizen, kaassoorten -zonder plastic randje- rot fruit en oud brood zijn prima geschikt voor merels en spreeuwen. De broodkruimels ruimen de mussen en winterko ninkjes dankbaar voor u op." Maasland Meer ruimte voor de Albert Heij'n-wmkel is dringend gewenst, vindt het gemeentebe stuur van Maasland. De huidige supermarkt van Ahold aan het Kastanjehof, de kurk waarop het Maaslandse winkelapparaat drijft, is te klein om de klanten uit het dorp vast te houden. Die doen steeds vaker boodschappen in de Koningshof in Maassluis of in an dere winkelcentra in de regio. Maasland zint op middelen om die winkel-ontrouw tegen te gaan. Daarbij doet zich echter een pro bleem voor. Waar in het dorp is plaats voor die extra vierkante meters koopoppervlak? 'Winkel-ontrouw' is geen typisch Maaslands verschijnsel. De con sument leidt vrywel overal het zelfde zwervende bestaan; de auto brengt hem in een mum van tijd naar de nieuwste winkelparadij zen in de wijde omtrek. Voor Maasland kan dat op den duur fu nest woiden, vreest het gemeen tebestuur. Het handjevol winkels die het dorp telt worden in hun bestaan bedreigd. Alleen uitbrei ding van de AH-supermarkt kan de koopkracht binnen de dorps- grenzen houden. Een adviesbureau heeft uitge zocht wat binnen de dorpskern de beste plekken zijn voor een win kelcentrum en bijbehorende par keerruimte. De 'Rapportage win kelvoorziening Maasland' beslaat ruim veertig pagina's, maar de conclusies zijn verre van opzien barend. Feitelijk heeft ieder alter natief voor het Kastanjehof ern stige beperkingen, het voormalig mobilisatiecomplex aan de Hofsingel en een lap grond in de Commandeurspolder III daarge- n Uitbreiding van het Kastan- r\ -lf is niet goed mogelijk. In ui vergadering van de raads commissie voor ruimtelijke orde ning werd deze week duidelijk dat de politiek weinig voelt voor verplaatsing van de winkels. Hoe wel het rapport concludeert dat het oude Mob-complex de beste kansen biedt voor een nieuwwin- kelcentrum, houdt het dorpsbe stuur liever vast aan het Kastanje hof. Dat is de historische winkel kern (na de 's Herenstraat) en dat moet zo blijven. Hoe deze functie zou kunnen wor den opgewaardeerd is niet duide lijk. Vooralsnog bestaat het Kas tanjehof, geopend in 1977, uit met meer dan drie winkels' een bak ker, een bloemenzaak en de AH- supermarkt. Aan het Kastanjehof zijn voorts nog te vinden een af haalchinees, een kiosk en een kapsalon. Het merendeel van de - buiten het Kastanjehof geves tigde- Maaslandse middenstand bestaat uit zaken in de food-sec- tor, zoals een groenteboer, twee bakkers, een slager en zuivelwin- kei met een bijbehorende, langs de deur rijdende winkelwagen. Tenslotte zijn er nog twee kap pers, een slijterij en een handje vol winkels waarin bloemen, siga retten, tijdschriften en wat grote re artikelen als fietsen, textiel, verf en behang kunnen worden gekocht. Uitbreiding van winkelcentrum het Kastanjehof zal op ernstige problemen stuiten, waarschuwen de onderzoekers in hun rapport. De 550 extra vierkante meters vloeroppervlak voor AH en de be nodigde parkeerplaatsen kunnen niet worden gerealiseerd zonder enkele aangrenzende woonhui zen te slopen. Dat idee stuit op he vig verzet bij de bewoners. Boven dien zullen de verwervingskosten zo hoog zijn, dat de bouw van een nieuw winkelcentrum hier onren dabel wordt. Veel inwoners van Maasland maken nu al bezwaar tegen het drukke verkee* dat een vergroot winkelcentrum zal aan trekken. De voorkeur van het Maaslandse college voor versterking van het Kastanjehof is overigens nog slechts 'voorlopig'. Dat komt omdat nog niet alle partijen zijn gehoord De opvattingen van de Vrouwen Advies Commissie (VAC), de winkeliersvereniging en niet in de laatste plaats het Ahold-concem zijn nog niet be kend. Ahold verricht momenteel zelfstandig onderzoek naar de haalbaarheid van de bouw van een AH-vestiging op het oude mi litaire complex aan de Hofsingel De uitslag van dit onderzoek wordt in februari verwacht. De ge meenteraad debateert op 20 fe bruari over het winkelprobleem. Schiedam De vragen die CDA- raadslid P. van Mansum heeft ge steld over leeftijdsdiscriminatie door Schiedamse (sportvereni gingen, hebben J.Th. den Brin ker een wrange smaak in de mond bezorgd. Verbeter de wereld, be gin bij jezelf, houdt de voormalige voorzitter van het CDA m Schiedam zijn oude partijgenoot voor. Den Brinker keerde de christen-democraten in 1994 de rug toe nadat hij wegens zijn leef tijd (hij was jóen 60 jaar) op een onverkiesbare'plaats voor de èe- -rpeenteraad u van Mansum maakte deze maand in vragen aan burgemeester en wethouders duidelijk dat hij ver enigingen die geen ouderen tot het bestuur toelaten hun subsidie wil ontnemen, Vijfenzestigplus sers hebben zoveel ervaring en kennis, dat het zonde is die kwali teiten zomaar weg te gooien, vindt het raadslid, in het dagelijks le ven werkzaam voor de Protestant se Vereniging voor Ouderenzorg. Hij voegde er aan toe het niet meer van deze tijd te vinden dat iemand wordt gediscrimineerd wegens zijn leeftijd. Den Brinker klinkt dat laatste in de oren als een gotspe. Hij is, zegt hij, niet de enige oudere die m '94 dopr het CDA op een zijspoor werd gezet. Het zelfde lot trof het toen nog zittende raadslid P. Roo- sen. Ondanks pleidooien van ver schillende CDA'ers om Roosen \vÖor de fraqjifc të,behouden werd f déze grijzende oudgediende naar <„een kansloze j plaatg^gemanpeu- vreerd. Roosen vond dat moeilijk te verte ren, maar anders dan Den Brin ker koesterde hy geen rancune. Hij bleef lid van de party, terwijl Den Brinker overstapte naar Ge meente Belangen Schiedam, een groepering waar ook andere te leurgestelde CDA'ers zoals H. Me taal en R. den Hartog al onderdak hadden gezocht. „Die partij biedt tenminste evenredige kansen aan ouderen," zegt Den Brinker. Van Mansum was niet bereikbaar voor commentaar op het ouderenbe leid van „et CDA. Den Brinker verwacht dat meer CDA'ers naar Gemeente Belan gen zullen overstappen. Dit zou geen verband houden met de slechte vooruitzichten voor oude ren bij het CDA, maar met de spraakmakende aifaire rond het (jonge) raadslid Th. Schoenma kers. Meerdere ehristen-dempcra- ten zoud en geen v értróuwéri mee r hebben in departy^inds diejbeeft gekozen voor Hét aanblijven van Schoenmakers. Deze bracht zich zelf en zijn partij in opspraak door tijdens een werkbezoek met raadsleden in Sweden op straat een borrel te nuttigen. Deze affai re leidde tot het aftreden van twee CDA-raadsleden en een bestuurs lid. De voormalige afdelingsvoor zitter H. Doddema zegde er zelfs zijn lidmaatschap om op. Es-f&- De Nieuwe Telefoongids is voortaan een 2-in-l-gids met witte en roze pagina's. Op de roze pagina's vindt u het nieuwe bednjvengedeelte. Met een overzicht per branche van bedreven binnen uw regio. Voorin de gids, op de witte pagina's, staan als vanouds telefoonnummers en adressen, maar voortaan met postcodes en eventuele faxnummers. Bovendien vindt u er plattegronden en stratenregisters, uitgebreide gemeente-informatie en alles over de diensten en tarieven van PTT Telecom. Kortom, met de Nieuwe Telefoongids kunt u alles cn iedereen makkelijk bereiken. De Nieuwe Telefoongids. Alles bij de hand in één gids. SPECIAALZAAK !N TAPIJTEN - VINYL - GORDIJNEN - VITRAGES - LAMELLEN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1