Woningbedrijf druk met huurverhogingen Westlandschaatstocht is veel langer voor wie niet oplet Ylaardinger klaar voor Camel Trophy 1996 De Plantage niet erkend als bewonersclub Goed bij het Hoofd Scholen houden Elfstedentocht Pieters exposeert in Stedelijk Museum Jan Anderson vertoont film over scheepswerven 'Stille getuigen' in bibliotheek Film over Flevopolder Ruim derde van huurders woont 'te goedkoop' ^gerola Rotterdams Dagblad Donderdag 1 februari 1996 In gedachten neem ik de kindergemeenteraad mee naar de Nieuw- Mathenessersiraat, We lopen door vergane glorie. Er staan in de om geving nuttige en florerende bedrijven, maar alle kaalslag ertussen biedt een troosteloos blikveld. Een half verpauperd industriegebied komt het vestigingsklimaat niet ten goede. Of, in de woorden van de kinderraadsleden: „Wat een zooitje is het hier!" Nu gaan we verder. De excursie voert via Maasdijk en Buitensluis naar het Hoofd, waar Bram van Kengel zeer aanvaardbare hoogbouw ontwierp (de architect uit Rijswijk is er nu zelf gaan wonen). Met de lift gaat de kindergemeenteraad helemaal naar boven. Vanuit een dubbele maisonnette bewonderen ze het uitzicht over de Rotterdam se havens. „Mooi zeg!"' taxeert de Idnderiractieleider uit Nieuwland. Nu eerst een glaasje prik op de Maasboulevard. Opgefrist lopen we terug naar de Maasdijk. Op het Gusto-terrein staan enkele nieuwe bedrijven, vooral de doodse wanden van de glasfabriek vallen op, „Saai," vindt de kinderraad. „We hebben pas nog al die foto's van het Hoofd en omgeving in het Stedelijk Museum gezien. Van die mooie fabriekshallen en dat hoofdkantoor. En dat leuke woonwijkje. Dat was veel romantischer.'" Aan de waterkant staan drie vissers, wachtend tot in 2020 de zalm weer langs komt. Hier gaat de kinderraad in de open lucht stemmen over de toekomst var het onbebouwde stuk van bedrijventerrein Nieuwe Maas: woningen of bedrijven. Het wordt woningbouw. Van wege het schitterende uitzicht, maar ook omdat de Nieuw-Mathenes- serstraat en golfplaatwanden niet tonen. De kinderraad weet heel goed wat Seliiedam nodig heeft. Er is een wijkperspectiefvoor Schiedam-Zuid. Overéén punt hierin verschillen de bewonersvereniging en de gemeente van mening: dat is de invulling van het Gusto-terrein. Er moet woningbouw komen, vindt de vereniging ai jaren. Maar de gemeente wilde nooit de be- drijfsbestemirung wijzigen, ook niet nadat enkele schetsjes waren gepresenteerd van de riante woonmogelijkheden. In Rotterdam kan het wei. Daar saneert de gemeente oude havengebieden cm ze van woningbouw te voorzien. Maar er is weer hoop voor de Jeneverstad: de Bokxgroep van ir. Cees Bokx, voorheen bekend als Smits, Schotel Noordzij (SSN), heeft het zinvolle idee gelanceerd om huizen neer te zetten langs de oostkant van de Voorhaven. De Bokxgroep over weegt uiteraard om Bram van Hengel weer in te schakelen, want dan wordt het gegarandeerd iets bijzonders. De architect koestert natuur lijk zijn eigen uitzicht Aantrekkelijke woningbouw op Gusto kan een impuls geven aan de opleving van het industriegebied Mathenesse. Het kan de functie van de Buitenhavenweg als schakel tussen Zuiden Centrum verster ken, op den duur ook in toeristisch opzicht: via het water. Over een poosje krijgt de kindeTgenieenteraad een brief van de wijkraad van Heijplaat: of het ówj alsjeblieft door de Jeneverstad geannexeerd mag worden. Van het Quarantainestation aan de overkant van de Maasboulevard maken de kunstenaars een hotel met grand café, "Ondernemers ontdekken de attractieve samenhang tussen de Lange Haven, de grachten rond de Gorzen, de Maasboulevard en de Heyse- haven, vanwaar je snel in een ander recreatiegebied bent: de Rhoon- se Grienden langs de Oude Maas. Kansen kunnen benut worden. De kindergemeenteraad heeft de toekomst. KOR KEGEL Schiedam Iedereen is al met de tocht der tochten bezig. Wind- wakken en 'gevoelswaarde -10' zijn geen vreemde be grippen meer. De leerkrachten van de Rijnmond- school en Augustinusschool hebben daarom voor hun leerlingen een heuse-Elfstedentocht uitgeschre- "ven. De toeristische route die voert langs de elf o. Friese stedemwardtwrijdag 2 februari verreden 'op de meren naast de Troelstralaan en de Dr. de Visserlaan in Schiedam. De warming-up staat om 13.00 uur op de rol, waama om 13.30 uur het startschot klinkt. De finish is gepland om 14.30 uur. In het Stedelijk Museum Schiedam wordt van 3 fe bruari tot en met 17 maart een overzicht van beelden van de Rotterdamse kunstenaar Ian Pieters getoond. De tentoonstelling wordt gehouden naar aanleiding van het zeventigste geboortejaar van de kunstenaar. Vlaardingen Het streekmuseum Jan Anderson vertoont zaterdag en zondagmiddag een film over de scheepswerf van I. Figee te Vlaardingen die onder meer opnames be vat van de vele tewaterlatingen van schepen in de pe riode 1945 tot en met 1957. Daarnaast is er een exposi tie te zien over de geschiedenis van het Buizengat met als titel 'Van rot gebit tot gouwe kroon'. Ten slotte is er een kleine expositie te zien uit de gro te collectie Nederlands sieraardewerk dat stamt uit zowel voor als na de oorlog. Het streekmuseum is op zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur geopend. Informatie is te verkrijgen bij het Streekmuseum Jan Anderson, tel. 4343843. Sjoerd Bagniaux en Richard Hebster stelden de ten toonstelling Yerdun 1916: de stille getuigen' samen. Door middel van foto's, bodemvondsten en teksten stellen Dagniaux en Heijster het 'fenomeen' Verdun aan de mensen voor. De tentoonstelling staat in de Stadsbibliotheek van Vlaardingen, Waalstraat 100. De opening zal plaatsvinden op zaterdag 3 februari om 11.30 uur. Van 31 januari tot en met 2? februari is de tentoonstelling open voor het publiek. De biblio theek is de gehele week geopend, behaive op dinsdag en zondag. Informatie is te verkrijgen op nummer 010-473C274. •4 Maassluis In bezoekerscentrum d'Oude Koestal in het Stael- duinse Bos wordt zondag 4 februari de film 'Flevo land' gedraaid. De Film gaat over de periode na het droogvallen van Flevoland. De film wordt een aantal malen getoond tussen 13.00 uur en 16.00 uur en duurt 23 minuten. Het Staelduinse Bos is een gebied van het Zuidhollands Landschap en is vrij toegankelijk. Het bezoekerscenrum d' Oude Koestal, aan de Pep pellaan 4 te 's-Gravenzande, is centraal in het bos ge legen cn wordt beheerd door dc vrijwilligers van de vereniging Vrienden van het Staelduinse Bos'. Om hun werk in stand te houden zijn nieuwe leden altijd van harte welkom. Bezoekerscentrum d'Oude Koestal is geopend op zaterdagen van 13.00 uur tot 16.00 uur en op zondagen van 11.00 uur tot 16.00. Na dere informatie is te krijgen bij de Familie Keizer op telefoonnummer 010 - 5925298. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Daniëlle Hermans Peter de Lange Jan Rozendaal Carelvan der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Po3tbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen De Stichting Woningbedrijf Vlaardingen (SWV) heeft nog geen stand punt bepaald ten aanzien van de deze zomer in te voeren huurverhogingen. Vanuit Holy-Zuid hebben huurders deze week het voormalige ge meentelijke woningbedrijf gewaarschuwd, dat ze een verhoging van zes procent niet accepteren. De SWV, die zegt ruim 5000 Vlaar- dingers te huisvesten van de on geveer 7000 die op woningen met een huur van minder dan 600 gul den zijn aangewezen, wacht nog op Haagse beslissingen. De ka ders van de Huurprijzenwet Woonruimte, waarbinnen de wo ningcorporaties vrijheid van han delen hebben, zijn nog niet be kend. „We beraden ons nog over de huurverhogingen. We zijn er druk mee bezig in ons management- steam en moeten natuurlijk ook Vlaardingen In Honselersdijk ontaardt de schaatsrit zowaar even in een speurtocht, met een bonus van een kilometer of tien voor de schaatser die de aanwij zing mist. Kort voor de bloemen veiling schijnt zich op een hoekje van het ijs een bordje te bevinden, dat verwijst naar de stempelpost in een kantine, honderd meter gaans over een tapijt. Het is van horen zeggen, want we rijden er pardoes voorbij. De stempelpost vormt gerekend vanuit Vlaardingen het verstgele- gen punt van de Westlandtoer, een schaatstocht over dertig kilo meter. Het rondje kent Vlaardin gen, Schipluiden, Honselersdijk, De Lier en Maasland als stempel- plaatsen en voert langs weilan den, molens, kassen, vlietlanden en kerktorens. Doorzetters leggen het traject twee keer af, voor een medaille met iets meer cachet. Kinderen In de prachtige nieuwe kantine van kanovereniging Natsec in de Broekpolder zit voorzitter Joop Verbeek van "de Vlaardingsche IJsclub om half-twee'achter het stempelkussen. Voor zijn tafeltje vormt zich om half twee een lange rij schaatsers die op hun toerkaart het bewijs willen krijgen dat ze hier zijn geweest. Er zitten veel kinderen bjj, die een tocht van vijftien kilometer willen rijden. Na de stempel stap pen ze snel weer de Vlaardingse Vaart op. Een mooie besteding van devrije woensdagmiddag kan beginnen. Het is reeds de derde periode dat er deze winter op de Vlaardingse vaart wordt geschaatst. Een offi ciële toei tocht was er tot gisteren echter nog altijd niet gereden in het grootste schaatsgebied van de regio Waterweg en. omgeving. Pas gisteren achtte de KNSB het ijs sterk genoeg voor het houden van de Westlandtocht Een bijzonder heid, want het is zeven jaar gele den dat de rit voor het laatst onder de vlag van de schaatsbond kon worden" gereden. Het ijs mag dikker zijn dan een paar weken terug, in Vergelijking met de vorstperiode rond oud en nieuw is het schaatseomfort min der op de waterverbinding tussen Vlaardingen en Schipluiden. Toen de trekvaarten vorige week dichtvroren, waaide het hard. Het Alex van Delft besteedt de ko mende weken behalve aan conditietraining, aan lezen overlndonesië en Kalimantan. Foto Camel afwachten wat de Tweede Kamer beslist op de voorstellen van staatssecretaris Tommei," zegt K. Evenhuis namens het woningbe drijf. „Daarna zullen we ook nog onze Raad van Toezicht en de Huurdersraad moeten raadple gen." In de onder meer door coalitie partner PvdA bekritiseerde plan nen van staatssecretaris D. Tom mei (D66) krijgen corporaties de mogelijkheid huren te verhogen tot 6,5 procent. De zogenaamde Trendbrief van het ministerie van Volkshuisvesting gaat uit van een minimale stijging van 3,5 procent en verdere optrekking van huren, die volgens een door het rijk opge- heeft op de Vlaardingse vaart ge zorgd voor hobbelig ijs, dat nog lang niet is gladgeslepen door de duizenden schaatsers. Naast molen de Korpershoek in Schipluiden is er sprake van een unicum: schaatsers scheuren er zonder problemen onder de brug door. Zelfs m eerdere strenge win ters moesten ze hier vaak het ijs af om als eenden de weg tussen Schipluiden en Maasland over te steken. Ook ten westen van buurtschap 't Woudt verloopt de onderdoorgang van een lang viaduct probleem loos. Het ijs geeft geen krimp. Was dit Friesland, dan zou de win naar van de Elfstedentocht 1996 vermoedelijk al bekend zijn ge weest. Met de wind in de rug is het einde van de trekvaart snel in zicht. Op de kruising met het Zwethkanaal lokt de afslag naar rechts, waar een tochtje naar Wateringen, Rijs wijk en Delft tot de mogelijkhe den behoort. Voor de medaille moet het echter de andere kant steld puntensysteem te laag zijn in verhouding tot de kwaliteit van de woning. Redelijk „Op grond van dit systeem zijn heel veel van onze woningen ver verwijderd van de maximale rede lijke huur. Ook de huizen in Holy- Zuid, waar de bewonersvereni ging De Toekomst actief is. Overi gens gaan wij nooit boven de zo genaamde gemiddeld redelijke huur, die tachtig procent is van de maximale huur volgens de pun- tenberekening," aldus Evenhuis. In welke richting de verhogings- voorstellen voor de verschillende complexen in Vlaardingen zullen op, richting Honselersdijk. Een paar kilometer verderop wijst een bordje duidelijk naar rechts. Maar daarna gaat het fout. Met een schok komen de schaatsers na het passeren van een brug in eens bijna ten val. De oorzaak is op het ij s gewaaid zand, dat onver wachte weerstanden veroorzaakt. Pas een kwartier later dringt het tot ons door dat we tot overmaat van ramp ook het keerpunt van de schaatstocht hebben gemist. Kwam het door de fixatie op de kerktoren, als altijd een mooi richtpunt voor de fietser en de schaatser? Vast staat in ieder ge val dat de organisatoren in Honse lersdijk niet overdreven hun best hebben gedaan de deelnemers op het keerpunt te attenderen. Op de slingerende vaarten wordt duidelijk dat zelfs in deze welva rende tuindersplaats de bodem niet het monopolie heeft op de vruchtbaarheid. Er zijn hier niet alleen ontelbaar veel kinderen, ze zijn ook nog eens allemaal op het ijs te vinden. De zwaaiende hoek- gaan, houdt hij in het midden. „Bij de vastsiellmg van de huur verhogingen gaan wij behalve van de verhouding prijs-kwaliteit ook uit van factoren zoals onze con currentiepositie en de verhuur baarheid van de betreffende wo ningen." In haar Strategisch Beleidsplan voor de komende tien jaar heeft de SWV voor dit jaar een meerja- renhuurbeleidsplan aangekon digd, waarin duidelijkheid komt over de huurprijsontwikkeling van haar complexen in de naaste toekomst. Daarin is een aanzien lijke vermindering van de hoe veelheid goedkope woningen en modernisering van de woning- eysticks en de suizende pucks kunnen slechts met moeite wor den ontweken. Buiten Naaldwijk verklappen slechts de kassen dat dit het West- land is. Waar zijn we? Pas kilome ters verderop belanden we op be kend terrein. Het blijkt de voet van de Maasdijk te zijn, bekend van zomerse ritten naar het strand van Hoek van Holland. Bij het Oranjekanaal wijst een vrien delijke Westlander de weg naar De Lier. De rit blijkt over het Zwethkanaal te gaan, waar de aansluiting op de officiële West- landroute wordt hervonden. Lacune De stempelaar in De Lier geeft geen kik als hij het verhaal van de gemiste stempelpost in Honse lersdijk en de daardoor veroor zaakte extra kilometers hoort. Het wordt duidelijk. In de ontstane la cune op de stempelkaart kan en wil hij niet voorzien. Deze man van stavast wil bewijzen, geen mooie verhalen. voorraad voorzien Voor een goe de bedrijfsvoering acht het wo ningbedrijf een grotere variatie in haar bezit noodzakelijk. Nieuw bouw en modernisering van de bestaande woningen zijn hiervoor nodig. Het bezit van huizen met een huurprijs van boven de 600 gul den wil de SWV voor 2005 laten groeien van ruim 14 naar 35 pro cent. In samenwerking met de an dere corporaties wordt verder ge streefd naar een betere verdeling van goedkope woningen over alle wijken. Momenteel zou 37 procent van de huurders van het voormalige wo- ningbedrijf 'te goedkoop' wonen. In verhouding tot het landelijk gemiddelde is het aantal recht hebbenden op huursubsidie in haar huurderskring met 11 pro cent laag. De gemiddelde huur prijs bedraagt thans 450 gulden per maand. Meer dan de helft van de SWV- huurders zou bereid zijn om tach tig gulden (17%) meer te betalen als ze een ruimere en minder ge horige woning in hun eigen buurt kunnen krijgen. Donderdag 1 februari SCHIEDAM Podium. Boudewijn draait, 21.30u VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Voorronde Mar ten Putman-festival, 20.00u. De Schuurkerk. Paul's jas en bluess, 20.30u. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. Bach Cyclus, 20.15U- Rotterdamse Schouw burg Kl,z. Bas en Elze dansen, 20.30u. Nighttown. Filmfestival La te Night Hangout, 23.00u. Museum Boymans-van Beuningen. Russen in het westen, door prof.E. Wae- gemans, 20.00u. Central Park. Try- OUts, 22.00u. Bioscopen Kruiska de en o.a. Lantaren/Venster, Luxor Theater en Zaal De Unie. 25e International Filmfestival Rotter dam, vanaf09.00u. Vrijdag 2 februari Baroeg. In the name of Satan, 20.00u. SKVR-Muziekschool Cen trum-West. Uitvoering School voor Turkse Muziek, 20.0Qu. Aftoy. Melis- sa Etheridge, 20.00u. De Doelen Gr.z. Rotterdams Phtlharmontsch Or kest, 20.15u. Kl.z. Argentijnse Tan go, 20.15u. Bibliotheektheater. Soesja Citroen, 20.30u. Theater Zuidplein Kl.z. Jan ten Hoopen, 20.30u. C5 Jazz. JazzJam-Session, 21.00u. Harbour Jazzclub. Blues in the Night, 21.30u. De Vlerk. Dto- nysos,22.00u.Zatkini.Zo,22.30u. 't Kapelletje. Largo Desolato, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Kl.z. Bas en Elze dansen, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Bulletje en Bonestaak, 19.00u, Di slocaties: 25e International Film festival Rotterdam, 09.00-02.00u. lo Galerie voor de Kunsten. Valen- tijnsprogramma, 17.30u. Door Carel van der Velden Veel schaatsers rijden de Westlandtocht. In Schipluiden vormt molen De Korpershoek een van de attracties. Foto Roei Dijkstra Ittractles. Foto Roe! Dijkstra Terug naar Schipluiden en de Vlietlanden dan maar. De rit over de Noordvl'et naar Maasland overbrugt de afstand naar de laat ste stempelpost, in café het Wa pen van Maasland. De voeten tril len er nog na van het harde rijden over de bobbels. De tegenwind biedt weerstand op de terugweg naar de basis, waar Joop Verbeek van de Vlaardingsche IJsclub nog steeds driftig zit te stempelen. Hij vertelt dat vandaag 135 rijders voor 7,50 gulden een toerkaart hebben gekocht. Op de vijf op stapplaatsen moeten het er in to taal een kleine duizend zijn ge weest. Vandaag en morgen wor den ook veel schaatsers verwacht, zeker nu de tocht in de landelijke schaatskalender is opgenomen. Op basis van de weersverwach ting wordt vrijdag in de loop van de dag beslist of de Westlandtocht ook in het weekeinde wordt verre den. Schaatsers kunnen zich in de kantine van Natsec inschrijven tussen 10 00 en 14.00 uur. Vlaardingen Voor de 25-jarige Alex van Delft uit Vlaardingen staat een droom op het punt in vervulling te gaan. Alex maakt kans op een van de twee plaatsen in het Nederlandse team voor de Camel Trophy 1996. De Ylaardinger wist zich afgelopen weekeinde te kwalificeren tijdens de selectieronden op landgoed Basker ville Hall in Hay-on-Wye, Wales. In dit landhuis situeerde Sir Arthur Conan Doyle zijn beroemde verhaal over speurder Sherlock Holmes. Maar met literatuur had het weekendje in Engeland weinig te maken. De deelnemers moesten, met de zwoegende leden van een Brits team aan hun zijde, keihard wer ken wilden zij in aanmerking komen voor een van de felbegeerde plaatsen op de eindlijst. De 17e editie van het junglespektakel Camel Trophy wordt van 1 tot 22 april gehouden in Kalimantan, het vroegere Borneo. Er doen twintig landenteams uit de hele wereld mee aan de 1850 kilometer lange uitputtingstocht. Veel rivieren doorkruisen de door het oerwoud uitgestippelde route, zodat bruggen en vlotten bouwen een belangrijk onderdeel van het pro gramma vormt. Een goede lichamelijke condi tie is onontbeerlijk. Alex van Delft, in het dagelijks leven verkoper en chauffeur, heeft zich voorgenomen de ko mende tijd nog meer aan conditietraining te gaan doen dan hij gewend is. Zijn tweede voor nemen is veel te lezen over Indonesië en Kali mantan. Voor hem is de Camel Trophy niet al leen een fysieke uitdaging, maar ook een ma nier om kennis te maken met een exotische cultuur. Van de vier overgebleven Nederlandse kandi daten - onder wie voor het eerst twee vrouwen - worden begin maart de uiteindelijke deelne mers bekend gemaakt. Dat gebeurt na dc laat ste selectie m Spanje. Alex is m elk geval ver zekerd van een plaats als reservekandidaaï Zijn kansen om tot het definitieve Nederland se team door te dringen vindt de Vlaardmger 'moeilijk in te schatten.' ROTTERDAM Calypso 1 t/m 3: t/m 4/2:25e Film festival Rotterdam.Calypso l:'Kids' (16) ma.di.wo. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven' (16) ma.di.wo. 6.45-9.30. Calypso 3: 'The Bridges of Madison County' (al) ma.ai.wo. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riks bioscoop: 'Crimson Tide' (al) ma.di- .wo. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goiden- eye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: The usual suspects' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ookl, 15. Corso: The American President' (aJ) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. fmax Theater Theü'vingSea' (al) dag. 2-4, ma.t/m wo. ook 6.30. "Africa: TheSerengeti' (al) dag. (beh- .ma.) 3. t/m 20.: 'Fires of Kuwait' dag. 5. 'Antarctica' dag. 5.45. 'The first emperor of China' dag. 6.30. 'Gol- deneye' (12) dag. 7.30-1Ö. 'Poca hontas' (N) (al)za.zo. 12. Lantaren/ Venster alle zalen: t/m 3/2:25e In ternationaal Filmfestival Rotterdam. Lantaren 1: 'U Postmo' (16) zo.t/m wo. 8, wo. ook 2.30. 'Smoke' (16) zo.t/m wo. 10.15. Venster 1: 'Hea vy' (16) zo.t/m wo. 7.30-10, wo. ook 2. Venster 2; 'Als de kraanvogels overvliegen' (16) zo.t/m wo. 7.30, wo. ook 2.30. 'Les silences du palais' (16) zo. 9.30. 'Burnt by the sun' (16) ma.9.30. 'Lamenca' (16) di.9.30. 'Once were warnors' (16) wo.9,30. Venster 3: 'Flirt' (16) zo.t/m wo. 8- 10, wo.ook 2.30. Venster 4: 'Skin Deep' (16)zc.t/mwo.8. "When night isfalling'(16)zo.di.wo.lO,wo.ook2. Sneak Preview ma.lQ. Lumière 11/ m 4: t/m 4/2:25e Filmfestival Rotter dam. Lumière 1: 'Fair Game' (16) ma.di.wo. 6.45-9.30, di.wo.ook 1,15-4 .Lumière 2: 'Waitmgtoexha- le' (al) ma.di.wo. 6.45-9.30, di .wo.ook 1.15-4. Lumière 3: 'Babe' (al) ma.di.wo. 6.45-9.30, di.ook 1.15-4. Lumière 4: 'Filmpje' (12) ma.dt.wo.6.45. di.wo.ook 1.15-4, Lumière 4: 'Dolores Claiborne' (12) ma.di.wo.9.15. Rex: 'Here comes the bode' (18) dag. vanaf 12. doori- .voorst Thalia: t/m4/2:25e Filmfes tival Rotterdam. 'Sudden Death' (16) ma.di.wo.l.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: 'DangerousMmds'(16)vr.za.00.15. Cinerama 2: 'Sudden Death' (16) vr.za.00.15.Cinerama3:Theusua! suspects' (16j vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De indiaan in de kast' za.zo.wo.1.15. Corso: 'Babe' za.zo.wo. 1.15. Lu mière 3: 'Pocahontas' (a!) wo.1.15- 4. SchiedamDe nieuwe belangen- en bewonersvereniging De Plan tage wordt niet erkend door de gemeente Schiedam. Dat heeft het collegevanb enwbeslistVol gens een gemeentelijk woord voerder is het niet wenselijk dat de bewonersorganisaties in Schiedam versnipperd opereren. Voor de gemeente Schiedam be hoort de Plantage tot Zuid, de wijk waar de Bewonersvereni ging Schiedam-Zuid (BVSZ) als belangrijkste gesprekspartner fungeert. De voornaamste contacten tus- sen de gemeente en de bewoners verenigingen in Schiedam vin den plaats in het kader van het wijk- en buurtbeheer. Voor dit doel heeft de gemeente de stad in zeven gebieden verdeeld. In deze wijken wordt er binnen zogenoemde projectteams tussen onder anderen ambtenaren en de vertegenwoordigers van de bewo nersvereniging gesproken over zaken als stadsvernieuwing en de verdeling van de wijkbudgetten. De gemeente wil niet dat het in één zo'n gebied moet praten met twee concurrerende verenigin gen. ,Ais gemeente willen we één aanspreekpunt hebben In de bewonersvereniging Plan tage zijn omwonenden van het oudste stadspark van Nederland aetief. Deze bewoners van onder meer de Tuinlaan, de Lange Nieuwstraat, Plein Eendragt en de Booikade willen zich bezig houden met zaken als de parkeer- problematiek, het wijk- en buurt beheer en de restauratie van De De gemeente Schiedam heeft ook een financieel argument om de nieuwe bewonersvereniging niet te erkennen. Alle bewonersver enigingen met een gemeentelijk keurmerk worden gesubsidieerd. De gemeente voelt er niets voor aan het lijstje van elf erkende verenigingen een twaalfde toe te voegen. „Daar is geen geld voor," zegt de woordvoerder. „Dat bud get breiden we alleen uit als er een compleet nieuwe wijk wordt gebouwd." De gemeente is wel bereid met de bewonersvereniging te praten over puur buurtgebonden activi teiten. Voor aanspraken op geld uit het beschikbare wijkbudget moet de Plantage lobbyen bij de bewonersvereniging Schiedam- Zuid. De BVSZ heeft De Plantage eer der reeds aangeboden om onder haar paraplu te opereren. Ge voelsmatig hebben veel bewo ners uit de Plantage volgens het bestuur van De Plantage nauwe lijks binding met de BVSZ. maar toch gaat bestuurslid B. van Kan een gesprek over samenwerking met uit de weg. „Binnenkort pra ten we met elkaar om te kijken of er mogelijkheden zijn om samen te werken."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3