13 Maassluis controleert hondenbelasting Politie maakt kinderafdeling blij Slaapverwekkend weertje Grootscheepse actie om 'zwarte' huisdieren op te sporen Maaslandse middenstand eist nieuwbouw op MOB-complex Rotterdams Dagblad Overdekt schaatsen op Yeerplein en Hemaplein Er mag straks toch worden gespaard van wijkbudgetten Jongen (14) mishandeld Aanhoudingen in de Passage Met scooters op het ijs Fietsers op de bon Tien kandidaten naar het Marten Putman Festival AutomobielbedrijfJ. van Dijk Dochters b.v. schuitevaerweg i 16 officieel mercedes honda dealer biedt aan: +500 autos (nw, occ, dv. merken) tel. oio - 446oi46 (gj -® Waterweg Vrijdag 2 februari 1996 Schiedam/Vlaardingen Of het vriest of dooit maakt niet uit: vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 februari kan er in Schiedam worden geschaatst. Op een kun stijsbaan op het Hemaplein. En ongeacht de weersverwachtin gen voor 15,16 en 17 maart staat de binnenstad van Vlaardingen eveneens in het teken van ijs- pret. Het schaatsfestijn in beide ste- den is een initiatief van de VSB- -bank. Die wil daarmee de aan dacht vestigen öp de verhuizing van zijn hoofdkantoren in Vlaar dingen en Schiedam. In Schiedam zijn de papieren voor de aanleg van een circa twee honderd vierkante meter grote ijsbaan officieel al geregeld, in Vlaardingen moet de gemeente ■er nog vergunning voor geven. Het idee voor een kunstijsbaan is waarschijnlijk ingegeven door het mislukken vorige week van de natuur-ijsbaan die de Vlaar- dingse brandweer probeerde aan te leggen op het Veerplein. Tot veler teleurstelling liepen die pogingen op niets uit. Het plein bleek zo lek als een mand je, waardoor veel van het opge spoten water op de omliggende straten spoelde. Bovendien za ten er zoveel oneffenheden in de ondergrond dat op veel plaatsen straatklinkers door de ijsvloer staken. De vergunningaanvraag voor de Vlaardingse baan is deze week ingediend door het Goudse orga nisatiebureau Van Dantzig en Lichtenveldt, dat het 'winterse' evenement voor de bank op po ten zet. Een woordvoeder van het bureau belooft dat zowei in Schiedam als Vlaardingen de bevolking gedurende drie dagen van de baan gebruik zal mogen maken. Daarnaast is er een uit gebreid programma met onder meer demonstraties ice-carving, wedstrijden zwieren voor oude ren en speciale activiteiten voor de jeugd. Voor zaterdag 10 fe bruari staat in Schiedam een op treden van Lois Lane op het pro gramma. Om alle weerseventu- aliteiten het hoofd te kunnen bieden, wordt de ijsbaan over dekt met een grote tent. wÊÊÊi Na de kou van de afgelopen weken was het gisteren dankzij het zonnetje opeens weer behaaglijk. De drukte in Hoek van Holland maakte duidelijk dat veel mensen na weken thuiszit ten de warme kachel graag even de rug toekeerden voor een wandelingetje in de frisse lucht. Sommigen vonden het zulk lekker weer, dat ze in de auto in slaap vielen. Foto Roei Dijkstra Schiedam De bewonersvereni gingen in Schiedam mogen met ingang van dit jaar sparen van het beschikbaar gestelde wijkbudget. De meeste wijken in Schiedam krijgen jaarlijks 75.000 gulden om min of meer naar eigen inzicht te besteden. De spelregels voor de besteding van de budgetten wil verantwoordelijk wethouder A. Reijnhout {wijk- en buurtbeheer) volgende maand met de gemeen teraad bespreken. De afgelopen maanden ontstond er veel commotie over de afreke ning van de wijkbudgetten over 1994. Op Nieuwland na {dat be schikt over een jaarbudget van 100.000 gulden) had geen van de wij ken het beschikbare geld opge maakt. De Gorzen had zelfs twee/ derde van het budget gereser veerd, onder meer om geld te spa ren voor een kinderboerderij langs de Jachthavenlaan. Achteraf bleek het reserveren van geld niet zo'n goed idee, ondanks adviezen van gemeente-ambtena ren in die richting. Het niet-uitge- geven geld vloeide tegen de be doeling van de betrokkenen in te rug in de gemeentekas. Dat geld zijn de bewoners dus kwijt, maar de resterende wijkbudgetten van 1995 kunnen vermoedelijk nog wel worden veiliggesteld. Dat kan als de raadscommissie financiën dit besluit. Een meerderheid in de gemeenteraad is hiertoe naar alle waarschijnlijkheid bereid. Worden de wijkbudgetten nu op een gemeentelijke rekening ge parkeerd, wethouder A. Reijn- hout vindt dat de budgetten vanaf dit jaar vooraf op het spaarbank boekje van de verschillende wij- Schiedam Een 14-jarige jongen uit Schiedam is gistermiddag op de Mareöniweg iri zijn woonplaats door drie andere jongens in elkaar geslagen. Het slachtoffer kreeg zodanige klappen en schoppen in het gezicht, dat hij enkele secon den buiten bewustzyn raakte. Hij is ter observatie opgenomen in het Schieland Ziekenhuis. De jon gen is na de mishandeling door enkele omstanders overeind ge holpen. De politie wil graag in contact komen met deze personen en ook met andere getuigen. Het telefoonnummer is 4494498. Maassluis Binnenkort start in Maassluis een grootscheepse huis-aan-huis controle op de hondenbelasting. Het college van burgemeester en wethouders heeft hiervoor opdracht ge geven aan het bureaz Holland Ruiter uit Rotterdam, dat ge specialiseerd is in de- vorm van belastinginspectie. De actie werd verleden jaar door de gemeenteraad bij motie van het CDA bedongen. De raad had de indruk dat er veel meer hon den in Maassluis rondlopen dan er momenteel bij de gemeente ge registreerd staan. Dit zijn er in to taal zo'n 1600; goed voor 170.000 gulden voor de post algemene middelen. 7 Holland Ruiter is van plan alle: woningen in de stad een bezoek te brengen. Geen enkele wijk wordt uitgezonderd. De uitvoering ge beurt op basis van het principe 'no cure, no pay'. Dit betekent dat het bureau een bonus krijgt voor elke nieuwe geregistreerde hond. De ze premie bedraagt voor elke eer ste viervoeter per huishouden ƒ57,50, voor elke volgende 69,50. Dat is de helft van het be lastingbedrag dat de gemeente in rekening brengt. In Emmen is onlangs een soortge lijke actie gehouden. Daar leverde de controle achthonderd extra aanmeldingen op, De gemeente zegt verbaasd te zijn als dit ook in Maassluis zou gebeuren, daar het aantal geregistreerde honden de laatste jaren al aanzienlijk is toe genomen door wekelijkse contro les. Steeksproefgewijs wordt elke week zo'n acht uur besteed aan belastingcontroles. Dat levert ge regeld aanmeldingen van voor heen 'zwarte' honden op. „We ver wachten niet dat het om veel eer ste aanmeldingen zal gaan, eerder om een tweede of derde hond per huishouden," zegt de gemeente lijk woordvoerder van Maassluis. De gemeente hanteert by de hon denbelasting een progressief ta rief. Dit betekent dat de te betalen belasting meer dan evenredig stijgt naarmate het aantal honden per huishouden toeneemt. Voor elke eerste hond moet 110,40 be taald worden, voor de tweede 138,60 en voor de derde en vol gende 162,60. Van de opbrengst wordt onder meer het schoonhou den van straten en plantsoenen betaald. Schiedam Opnieuw zijn twee aanhoudingen verricht in winkel centrum de Nieuwe Passage in Schied? Naar aanleiding van de overlast van de afgelopen koopavonden heeft de politie ook gisteravond extra surveillance in gezet. Aanvankelijk lieten de groepen jongeren zich op verzoek van.de politie gewillig verwijde ren. Rond half acht en negen uur werden de twee verdachten, een 15-jarige Vlaardinger en een 17-ja- rige Schiedammer, aangehouden en overgebracht naar het bureau. Zij weigerden, ondanks herhaal de verzoeken, de Passage te verla ten. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft op de Trekkade enkele personen van het ijs ver wijderd. omdat ze er met hun scooters op reden. De politie hield donderdag tussen kwart voor elf 's ochtends en half vier 's middags extra toezicht op enkele honder den schaatsers op de Vlaardingse Vaart. VlaardingenTwaalf fietsers heb ben gisterochtend een boete ge kregen omdat hun lichten defect waren. In totaai werden op de Flo- ris de Vijfdelaan 123 fietsers ge controleerd. Twee fietsers kregen, in verband met hun leeftijd, een waarschuwing in plaats van een boete. Politiechef E. van der Horst en de pati entjes op de kinderafde ling van het Schieland Ziekenhuis waren giste ren de beste maatjes. Foto Roel Dijkstra Schiedam Een vemevelaar voor cara-patiënten. Het is maar een betrekkelijk klein instrument dat het Schieland Ziekenhuis cadeau heeft gekregen van het politiedis trict Schiedam. Maar het is wel een uiterst nuttig geschenk, voor al voor de kinderen die met pro blemen aan de luchtwegen kam pen en daaraan in het ziekenhuis worden behandeld. De kinderaf deling van het Schieland verkeer de dan ook een beetje in feest stemming toen het apparaat gis termiddag werd overhandigd. De Schiedamse politie besteedt elk jaar een leuk bedrag aan een goed doel, legde districtschef E. van der Horst uit tijdens het be zoek aan het ziekenhuis. Het geld komt uit de opbrengst van de pe riodieke fietsenverkoopdag. Aan het bureau gebrachte rijwielen die niet door hun eigenaar wor den opgeëist, gaan dan voor een zacht prijsje van de hand. De nieuwe eigenaars zijn stuk voor stuk mensen wier fiets is ge.-tolen en niet teruggevonden. Volgens garageehef R. v,;;boom is het organiseren van zo'n fiet senverkoopdag een hels kwarwei, maar loont het de moeite dubbel en dwars. De afgelopen jaren heeft de Schiedamse politie ver schillende instellingen blij ge maakt met giften. Zo kreeg het Sophia Kinderziekenhuis een tv en een video en de vereniging voor gehandicapten ruitersport een paard. De opbrengst van dit jaar bedroeg circa 3500 gulden. Dat was precies genoeg voor de aanschaf van de nevelverstuiver. Maasland Middenstanders en gemeentebestuurders van Maas land zijn recht tegenover elkaar komen te staan in de besluitvor ming over een groter winkelcen trum. De ondernemers voelen niets voor uitbreiding van de be staande winkels aan het Kastanje hof, de lijn die de gemeenteraad en het college voorstaan. De mid denstand eist nieuwbouw op het voormalige militaire complex aan de Hofsingel. De raad heeft het gevoelige onderwerp zekerheids halve maar van de agenda voor 20 februari afgevoerd. Sleutelrol in het debat speelt de AH-supermarkt van P. van der Kooij, de grootste winkel van het dorp. Van der Kooij is ook voorzit ter van de winkeliersvereniging. Hij en zijn coilega-ondememers beroepen zich op een onderzoek door een Rotterdams adviesbu reau waarin heel duidelijk staat dat alleen het Mob-eompiex ge schikt is voor de vestiging van een nieuw winkelcentrum in Maas land. Het Ahold-concern steunt die visie. Maar het gemeentebe stuur wil het complex reserveren voor woningbouw. Het is de enige plek waar nog ruimte is voor hui zen. Versterking van winkelcentrum Kastanjehof midden in het dorp zal voor problemen zorgen. Er moeten huizen worden aange kocht en gesloopt, en de bereik baarheid blijft lastig. De gemeen te denkt aan het creëren van een expeditiestrook achter de winkels die bereikbaar is vanaf de Huis te Veldelaan via de Langetaam. Ook grote vrachtwagens kunnen er dan laden en lossen. Veel Maas- landers willen dat verkeer niet in het centrum. Van der Kooij: „De Maaslandse winkeliersvereniging wil het voormalige MOB-komplex aanko pen. Daarvoor zal een stichting worden opgericht. Door bestaan de loodsen aan te passen en de tussenliggende ruimte te over kappen ontstaat dan een prome nade die eveneens geschikt is voor andere sociale doeleinden: een weekmarkt, een braderie, kinderspelen, een kerstmarkt." De winkeliersvereniging zegt de financiering al rond te hebben. Van der Kooij: „Dat is niet het grootste probleem, met zo'n twin tig leden en steun van twee ban ken is dat wel op te vangen." Van der Kooij denkt dat met de aan koop een bedrag van twee a twe eënhalf miljoen gulden is ge moeid. „Dan verdient de gemeen te er ook nog wat aan." De ge meente Maasland kocht het com plex vorig jaar van Domeinen voor 1,8 miljoen gulden. De winkeliers vrezen dat uitbrei ding van het Kastanjehof te duur is. Van der Kooij: „Wy willen en bloc naar het MGB-complex. het is nu of nooit. We krijgen dan een echt centrum, dat ook onderne mers van buitenaf aantrekt. Na tuurlijk ziet het gemeentebestuur liever huizen aan de Hofsingel. Want dat levert meer op. Het is heel teleurstellend dat de ge meente vast houdt aan winkels aan het Kastanjehof, vooral omdat was beloofd dat het advies van het onderzoeksrapport bin dend zou zijn." ken moeten worden overgemaakt. De verantwoording over de beste ding ran de bedragen kunnen de wijken in dit model achtéraf bii het gemeentebestuur inleveren. In de visie van het college mogen de wijken in de toekomst wel spa ren en reserveren. Het is niet de bedoeling dat er structurele uitga ven uit het wijkbudget worden be taald. Het moet gaan om éénmali ge bestedingen die de leefbaar heid vergroten en die worden/ge dragen door een groot aantal be woners. Er is discussie over de vraag wie de wijkbudgetten beheert. /De PvdA is er voorstander van dat'de diverse bewonersverenigingen het beheer over het wijkbudget krijgen. De bewonersverenigin gen zelf zijn hier echter geen voorstander van, afgaande op de reactie van de voor de verenigin gen Schiedam-Centrum en Schiedam-Oost werkzame op bouwwerker F. Klijzen. „Het is beter het geld te laten be heren door de gemeentelijk pro jectleider. Het is niet goed als be wonersverenigingen veel geld op hun giro hebben staan. Het afge lopen jaar hebben we alleen al-in Oost vijftien sponsorfondsen bin nengehaald. Dat lukt niet meer als je een hoop geld hebt. Spon sors eisen inzicht in de financiële gegevens van je vereniging." - u Schiedam-Oost vindt dat de wij ken een grote vrijheid bij deibe steding van de budgetten moeten krijgen. Tegelijkertijd vinderf de wijkvertegenwoordigers dat het wijkbudget geen 'vuilnisbakfunc tie' mag krijgen. „Noodgedwon gen hebben wij verleden jaar nieuwe hekken rond het Edison- plein uit het wijkbudget gefi^n- eierd. Hoewel het eigenlijk <- vangingsonderhoud betrof dat door de Dienst Gemeentewerken hoort te worden betaald." WaardingenNiet acht maar tien kandidaten strijden volgende week vrijdag in de Stadsgehoor zaal te Vlaardingen'in de'finale van het Marten Putman Festivr' voor de titel én de prijzen. Gister avond besloot de jury na afloop van de derde voorronde van het oorspronkelijke aantal af te wij ken. „Talentvolle collega's mag je niet tekort doen," formuleerde jurylid (en zanger) Martin Eden even voordat de uitslag bekend werd gemaakt. „Gelukkig bleek ppg enige rek in de tijdsduur van-de finale. Daarom is dit unanieme besluit genomen," vulde mede jurylid Wil van Rijn aan. De kwaliteit van de kandidaten van de derde voorronde steeg nog uit boven het hoge gehalte van de twee eerdere sessies. Alle zeven kandidaten waren hiervoor ver antwoordelijk. De verschillen „in cijfers waren minimaal. Souad Raddahi uit Den Haag ont popte zich als een natuurtalent. De 21-jarige studente aan de so ciale academie bezorgde kippevel met haar zuivere en krachtige stem. Vooral haar gospel-versie van 'New York, New York' sloeg in als een bom. De Zoetermeerse Julie Kuyer bracht de handen op elkaar met nummers als 'Black Velvet'en het ingetogen 'You needed me'. Ook Vanessa Eman uit Houten haalde de finale. De 19-jarige se cretaresse zingt uiterst gemakke lijk bijzonder moeilijke nummejs waaronder 'Pour que tu m'aimes encore' van Celine Delon en 'Stra- nia Amor* van Laura Pausini. De vierde finaleplaats was voor Den nis Soiinger uit Vlaardingen. Hij schrijft en componeert zijn eigen nummers. Daarnaast is hij een fan van Cliff Richard, bly kens een voortreffelijke vertolking van 'Miss you nights'. Onderdeel van het Marten Put man Festival is het Mini Playback Festival, waarvan morgenmiddag de voorronde wordt gehouden. De presentatie is in handen van festi val-organisatrice Rita Young en de 13-jarige Kevin Brouwer, di verse keren winnaar van deze happening en nu te oud als kandi daat. Aanvang 14.00 uur in zaal de Harmonie. De eindstrijd van de 'mini's' gaat vooraf aan de finale van het songfestival. Verder in de finale: Alex Afforter (Uithoorn), Rikco Alers (Vlaardin gen), Ronald Wisselo (Zutphen), Monique le Blanc (Hellevoetsluis) William Jansen (Den Haag] en Juan Kusmus (Abbenbroek).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1