14 fe Meer referenda in Rotterdam D66 wil slechts tijdelijke handhaving Zestienhoven 'Eerlijk noodsignaal' voor leefbaarheid Hoogvliet Politiek: onderzoek naar chaos Stads TV 'Regio' houdt op te bestaan Wel onderzoek naar mogelijkheden om op de kosten te besparen 'Fotocamera in tram tegen dubbelparkeren' Zuid-Holland kijkt naar vervuilde grond Proces van sekte tegen huipverlenerafgeblazen Dealpand Visser geen prioriteit bij justitie Ambtenaren met fiets of bus 'Met kantoren bij CS wachten' Weer acties voor schermen A20 Directeur WBR Rotterdams Dagblad Vrijdag 2 februari 1996 Studenten van de Academie voor Bouwkunst hafertin de vertrek hal van de HAL bruikbare elementen van de maquette Haven Regio af. Foto ingnd van Beek Rotterdam Het einde van de ma quette Haven en Regio was al aan gekondigd en deze week is er ook letterlijk de zaag ingegaan. De 35 bij 15 meter metende maquette, die zich golvend uitstrekte op de eerste verdieping van de vertrek hal van de HoÜand-Amerika Lijn was de belangrijkste attractie van de expositie Haven Regio. Voorzichtige pogingen om de deels uit afvabmateriaal opge bouwde Schaal te behouden zijn op niets uitgelopen. ,,Zo gaat dat met tijdelijke tentoonstellingen," vindt Tonie Boxman, projectlei der van de manifestatie '50 jaar Wederopbouw - 50 jaar Toekomst', waar Haven Regio weer deel van uitmaakte. Boxman: „Een deel van het zee- mozaiek is weggehaald en studen ten van de Academie voor Bouw kunst halen er nog wat materiaal vanaf dat ze kunnen gebruiken voor eigen maquettes. Maar veel meer zal er niet mee gebeuren. Er is nog geprobeerd om regio-ge meenten eruit te halen om ze te bewaren, maar dat werkte niet. Blijkbaar doet die maquette het toch alleen als één groot geheel." Rotterdam De RET gaat de mogelijkheden onder zoeken om trams uit te rusten met fotocamera's waarmee het kenteken van dubbelgeparkeerde au to's kan worden vastgelegd. Die toezegging werd gisteren in de gemeenteraads commissie milieu, buitenruimten, verkeer en ver voer gedaan na een suggestie in die richting van het PvdA-raadslid C. Peet. De trambestuurder zou de roodfichtcamera moeten bedienen, waarna de foto's als bewijsmateriaal naar het parkeerbedrijf gaan, die vervolgens voor de bekeuringen moet zorgen. Peet drong aan op een nauwere samenwerking tus sen RET, parkeerbedrijf en politie. Hij citeerde uit' een jaarverslag van de politie West waarin dubbel parkeren als 'horkgedrag' wordt betiteld. Directeur Schopman van het Rotterdamse parkeer bedrijf gaf het fotocameraplan van de PvdA-er Peet vanmorgen in een reactie weinig kans van slagen, In zijn ogen kleven er op juridisch terrein haken en ogen aan. Het is onder meer de vraag of je de trambe stuurder die de roodlichtcamera bedient opsporings bevoegdheid kan geven en ook de bewijslast van der gelijke foto's lijkt vooralsnog dubieus. „Justitie heeft eerder laten weten er zeer weinig voor te voelen." Hetgeen op korte termijn wel zal gebeuren, meldt Schopman, is het meezenden van een parkeercontro- leur met trams die door beruchte dubbelparkeerstra- ten moeten rijden als de Nieuwe Binnenweg en Zaagmolenstraat/Benthu izerstraat. Schopman daar over; „Als zo'n meerijdende parkeercontroleur een dubbelgeparkeerde automobilist die de trambaan blokkeert op de bon zet, krijg je ook nog applaus van het publiek. Dat plan lijkt me in ieder geval op korte termijn wel uitvoerbaar." - 'RotterdamZuid-Holland gaat alle vervuilde grond ~ih* de provincie in kaart brengen. De_provincie wil daarmee voorkomen dat bouwactiviteiten in de toe- komst onverwacht stagneren doordat men op ver vuilde grond stuit. Deze zomer zal een adviesbureau beginnen met de inventarisatie, zegt B. Houtkamp van de dienst Bodemsanering. Houtkamp had tot voor kort geen goed overzicht van de vervuilde grond. De dienst Bodemsanering regis treerde meldingen van vervuiling maar dit gaf geen volledig beeld. In 1995 startte de provincie een onder zoek naar stortplaatsen en gedempte sloten. Deze po tentieel vervuilde grond werd met luchtfoto's opge spoord. Dit onderzoek leverde 2500 locaties op waar van de bodem wordt onderzocht. De provincie denkt dat er meer vervuilde grond is. Het nieuwe onderzoek richt zich op plaatsen waar vroeger bedrijven stonden. Aan de hand van gege vens van de Khmer van Koophandel en hinderwet vergunningen moot blijken waar vervuilende bedrij ven hebben gestaan. De grote steden vallen buiten het onderzoek. Als de omvang van de bodemvervuiling duidelijk is. kur^n gemeenten en provincie hun bouwplannen dac afstemmen. Zuid-Holland zal de zwaarst ver- 'omicinigde grond saneren. Als gemeenten of parti culieren willen bouwen op vervuilde grond die de provincie niet voor haar rekening neemt, moeten ze die schoonmaakkosten zelf betalen. Rotterdam De Stichting Igreja Universal Rei no de Deus (Universele kerk van het Rijk Gods) is geen ci viele procedure gestart tegen de Kaapverdische hulpverlener Agostinho Santos. Aangekondigd was dat de procedure, bedoeld om de hulpverlener te la ten stoppen met het doen van kntische uitspraken over de sekte, gisteren zou starten bij de Rotterdam se arrondissementsrechtbank. ..Er is geen dagvaar ding uitgebracht." vertelt persrechter mr. S. van Dis sel. .,Er is nx-mand verschenen." Een woordvoerder van de Igreja Universal wil desge vraagd geen mededeling doen over de kwestie. Voor alsnog is onbekend of er sprake is van uitstel of afstel van de procedure. Agustinho Santos heeft, zoals deze krant gc-t^rcn meldde, ernstige kritiek op de activiteiten van de uit Brazilië overgewaaide religieuze groepering, die vooral onder Kaapverdiërsveel aanhangers telt. San tos beschuldigt de kerkleiders van oplichterij. Vol gens hem houdt de kerk zich niet aan de stichtings statuten en klopt de Igreja Universal grote geldbe dragen uit de zakken van mensen met bijstandsuit keringen. Veei gezinnen zouden hierdoor in finan ciële, nood verkeren. Rotterdam—Het referendum krijgt een vaste plaats in het be stuur van de stad. Na de ervaringen met deze vorm van raad pleging rond de geplande opsplitsing van Rotterdam heeft het college van burgemeester en wethouders besloten het refe rendum vaker te zullen gebruiken. Het referendum wordt door het zen. Raadsleden kunnen zich college gezien als een zinvolle vooraf uitspreken over hun bm- aanvulling op wat de „representa tieve democratie" wordt ge noemd. Het college kiest voor een correctief referendum over een genomen raadsbesluit, waartoe burgers het initiatief kunnen ne men. De mogelijkheid dat de raad op eigen initiatief besluit een refe rendum te houden, wordt afgewe- ding met de uitslag van het refe rendum. Voorlichting De spelregels op het gebied van de voorlichting en campagnes worden wel aangepast. Er komt een niet-permanente Referen- dumraad, die de door de raad vastgestelde budgetten verdeelt, de informerende (neutrale) voor lichting toetst, de campagnes voor en fegen marginaal toetst en klachten behandelt. Ongewijzigd is de spelregel over de geldigheid van de uitkomst: tweederde van het aantal bij de laatste raadsverkiezingen opge komen kiesgerechtigden moet op komen. Onveranderd is ook de soelregel over het inzamelen van de 10.000 handtekeningen door burgers, in de zes weken na publi- katie van het 'voorgenomen be sluit'. De onafhankelijke vraag stellingscommissie blijft als mo gelijkheid gehandhaafd. De raad kan per geval bekijken of de in stelling van zón commissie nood zakelijk is. Het college stelt voor de lijst met uitgezonderde onderwerpen, zo als die gold bij het gehouden ex periment, te handhaven. Referen da kunnen volgens b en w alleen worden gehouden over vraag stukken, die zich in de gehele stad voordoen en als gewichtig worden ervaren. Over de visie van de minister van Binnenlandse Za ken, die gemeentelijke referenda ongewenst vindt over zaken die buiten de verantwoordelijkheid van de gemeente liggen, wordt in het raadsvoorstel geen standpunt ingenomen. Het college heeft de minister gevraagd om een onder houd over deze kwestie. In het voorstel kondigt het college ee/i onderzoek aan naar de moge lijkheden om de kosten van het referendum te verminderen. Er wordt uitgewerkt of geld kan wor den bespaard als de stemming schriftelijk verloopt, de stemming plaatsvindt gedurende minder dagen in minder stembureaus of de stemming verder wordt geau tomatiseerd. Door Diny van der Voom Hoogvliet—Zorgen en problemen naar buiten brengen doe je als be stuurder niet gauw. En helemaal niet graag. Toch kan dagelijks be stuurder Remco van Maurik van de deelgemeente Hoogvliet zich goed vinden in de rapportage an nex aanbevelingsnota 'Kwalitatie ve Verkenning Hoogvliet 95/96'. „Dat er gedacht wordt aan sloop van een groot gedeelte van Hoog vliet geeft aan hoe ernstig de pro blematiek is," zegt hij, de grote problemen waar zijn deelgemeen te voor staat benadrukkend. Gro te infra-structurele werken als de aanleg van de Betuwelijn, de Be- neluxüjn, tunnels en rijkswegen zuilen de leefbaarheid van Hoog vliet ernstig aantasten. Maar sloop is wel het laatste waar hij vanuit gaat, „Het zijn geen oplos singen waarmee een lokaal be stuurder uit de voeten kan," meent Van Maurik, die naast ruimtelijke ordening ook de por tefeuille woningbouw en volks huisvesting beheert. De onderzoeksnota (kosten ruim 100.000) is samengesteld door het Rotterdamse bureau Zand- voort Ordening en Advies (ZOA). Deze week bracht Hoogvliet het rapport in de openbaarheid ge bracht en gisteren is de nota met een uitgebreid aan de orde ge weest tijdens een werkbezoek van een delegatie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. En dat is nu precies hetgeen het be stuurscollege van Hoogvliet na streeft. „Zie het als een noodsig naal onzerzijds," zegt Van Mau rik. „Eerlijk en vastbesloten. Want ondanks alles is het prettig wonen in Hoogvliet. Ik ben blij met het feit dat het rapport er is. In de nota wordt heel duidelijk aangegeven dat er samenwerking moet zijn, willen we tot goede op lossingen voor de infrastructuur rond en in de regio Hoogvliet ko men. Niet alleen lapwerk op korte termijn maar meer en betere voorzieningen voor langere tijd. Het woongebied van Hoogvliet wordt straks enorm zwaar belast door de vele ingrijpende aanpas singen van het rail- en wegenstel sel. Havenspoor/Betuwelijn, Be nelux/metrolijn, nieuw aangeleg de en of verbrede rijkswegen, tun nels, uitbreiding van de petro chemische industrie en talloze in fra-structurele projecten. Het komt allemaal razendsnel op ons af. Een bepaald moment moet je roepen: 'Hé zeg. genoeg is ge noeg. Wij wonen bier ook nog'," stelt Van Maurik nuchter. Eenzelfde bestuurlijk realisme gebiedt hem koeltjes te reageren op de onheilsboodschap van bu- %e*0a^'%sssfs&& De nieuwe metrolijn naar Schiedam kruist straks op 12 meter hoogte de bestaande metrobaan naar Rotterdam. Dit gegeven bracht bestuurder Van Maurik ertoe een onderzoek te vragen naar de Infra-structuur van Hoogvliet-2000. FotoCor vos reau Zandvoort omtrent mogelij ke sloop van zo'n drieduizend (be taalbare) woningen in Hoogvliet- Noord. „Dat is een van de uiter sten die in het rapport worden ge noemd. Zo'n oplossing is niet rea listisch te noemen. Onuitvoerbaar vermoed ik. Sociaal ook onverant woord. En niet echt nodig. Maar het geeft natuurlijk wel aan hoe ernstig de milieu- en verkeerspro blematiek is waarmee Hoogvliet nu reeds en straks zeker kampt." Het innovatieve idee van een ex tra afschermende barrière tussen woonplek en verkeers- en indus triegebied spreekt me wel aan. Het betekent wei een investering van een half miljard gulden. „Maar hele buurten amoveren is wel het alleruiterste. De aanleg van een zogeheten superhoge an- ti-sehokeffectbarrièrc zal ook niet meevallen maar Zoiets moet finaneiec' ..ar zijn. Kan misschier ".eressant zijn als creatie: omstwerk of zoiets. Desnooub kiygt zo'n be- schermdende muurzone econo mische waarde." De opgave is nu dat Hoogvliet sa men met andere belangb ebben- d met name het Rijk, de Neder landse Spoorwegen, Rijkswater staat, Shell Pernis en Rotterdam tot een opiosssing komt, Ook op financieel gebied. Ieder moet een stuk verantwoordelijkheid accep teren," „De kosten van milieube scherming zijn niet gering, zeker een half miljard gulden. Maar de hele infrastructuur rond Hoog vliet is op tientallen miljarden ge schat en is van het allergrootst be lang voor de Nederlandse econo mie." De wil tot samenwerking is er dus wel, weet Van Maurik te melden. „We hebben al een posi tieve conferentie achter de rug en deze maand wordt een convenant hieromtrent opgesteld. En gede puteerde George Brouwer van Zuid-Holland heeft gisteren en thousiast gereageerd op de nota en het samenwerkingsplan. Brou wer is projectbestuurder regio Rotterdam en wil bekijken of één en ander alsnog kan worden ge koppeld aan het ROM-Rijnmond- project." Rotterdam De achterban van D66 vindt dat Rotterdam Airport sieehts tijdelijk op de locatie-Zes tienhoven mag worden gehand haafd, in afwachting van een defi nitieve keuze voor sluiting van de luchthaven of verplaatsing naar de tweede Maasvlakte. De leden willen dat de D66-fraetie in de ge meenteraad volgende week don derdag probeert het voorstel van burgemeester en wethouders aan te scherpen. D66 is er niet gerust op dat de 'strikte condities' aan het voortbestaan op Zestienhoven de overlast voor de woonomge ving zullen inperken. Een motie hierover van leden uit Hillegersberg/Schiebroek werd gisteravond in het Kralingse ver gadercentrum Pro Rege met een nipte, meerderheid aangenomen. De D66-fractie staat er positief te genover; fractieleidster F. Rave- stein adviseerde de leden met de motie in te stemmen. Zelf nam de zeven personen ster ke fractie geen deel aan de stem- Rotterdam De gemeenteraad overweegt een onafhankelijk on derzoek te laten instellen naar de bestuurlijke chaos bij Stads TV, t>66, CDA en Stadspartij willen zo'n onderzoek omdat ze ongerust zijn dat de maandelijkse gemeen te-subsidie voor Stads TV van twee ton wel eens in een bodemlo ze put terecht kan komen en omdat ze vinden onvoldoende op de hoogte te worden gebracht van de werkelijke toestand bij het sta tion. Bemiddelaar G. "Krul. bin nengehaald door de directie van Stads TV, is volgens de drie poli tieke partijen niet onpartijdig ge noeg. In een zeer tumultueuze vergade ring van de gemeenteraadscom missie kunstzaken deed Stads partij-leider M, Kneepkens het voorstel voor een onderzoek. In de gemeenteraad zal hij hierover een interpellatie houden en hij stelt cud-NOS-voorzitter E. Jurgens als onderzoeker voor. Kneepkens en leden van andere politieke part'i- en willen niet geloven dat wat de directie van Stads TV z* de waarheid is en dat het perso neel onwaarheid spreekt. „Het ge lijk zal wel in het midden liggen," aldus D66-er T. Seherpenzeel. CDA'er R. Becqué: „Krul is aange zocht door de directie, dus is het logisch dat Krul zegt dat alle schuld bij het personeel ligt." PvdA-raadslid J. Henderson vindt Krul ook niet onafhankelijk omdat hij immers al duidelijk ge kozen heeft, maar gaf toch geen steun aan het voorstel van Kneep kens. VYD-fractieleider E. ter Kuile waarschuwt Stads TV zich niet van de werknemers met de meeste ervaring te ontdoen. Dat dreigt wel te gebeuren, nu juist deze vier mensen met ontslag worden bedreigd. Volgens advi seur G, Krul voert hij met hen „gesprekken over het beeindigen van de arbeidsrelatie". Dat kan zijn via het aanvaarden van een andere baan, vrijwillig vertrek of gedwongen ontslag. Volgens een zwartboek dat de werknemers van Stads TV giste ren uitgebracht hebben, zijn twee werknemers inmiddels al wel ont slagen en verwachten twee ande ren elk moment hun ontslag. Alle vier programmamakers komen niet meer op hun werk. Krul: „Ik trof een zootje aan bij Stads TV. Het gebrek aan samen- werki- emmert professioneel werkt -:eie werknemers kun nen hc leden niet vergeten en volharden in hun strijdcultuur. Gelukkig kunnen de meeste an deren wel een punt zetten achter het verleden. Zij hebben ook toe gezegd niet het werk neer te leg gen of het scherm op zwart te draaien, omdat ze beseffen dat zo iets hun positie niet goed zal doen." Dat laatste is een grote geruststel ling voor wethouder H. Kom brink. „Want als Stads-TV geen programma's meer maakt, moe ten wij de subsidiestroom onmid dellijk stilleggen. Dat geld is al leen bedoeld voor programma's." Kombrink kreeg het tijdens de vergadering diverse malen aan de stok met Kneepkens, onder meer nadat deze de wethouder verwe ten had geen oog te hebben voor de vrijheid van meningsuiting. Op Kombrinks verzoek aan Kneepkens om zich een beetje in te houden, beet de Stadspartij-lei der de wethouder achtereenvol gens toe: „Past u op uw woorden' „Houdt uw mond!" en „Hou op mij belachelijk te maken!". Kneepkens vertrouwt het niet dat Krul zegt zijn advieswerk voor Stads TV gratis te doen. „Komt u mij ook gratis advies geven?". Krul: „Zeker wel, want zo te horen hebt u nog veel adviezen nodig." Intussen is J. Verbeek aangetrok ken om de besturen van SLOR (Stads TV) en SRORR (Radio Rijnmond) ineen te schuiven. Bei de stichtingen houden hun eigen algemeen bestuur, maar krijgen een gezamenlijk dagelijks be stuur voor een optimale cc™ mna- tie, aldus Verbeek. Hij zegt nog wel enige tijd nodig te hebben om nieuwe mensen te vinden voor dat dagelijks bestuur. Volgens Verbeek is bij de nieuwe plannen voor een regionale tv- 2ender de vrijheid van menings uiting niet in het geding. Kneep kens en zijn partijgenote M.A. van Grunsven zijn daar wel bang voor, omdat door de samenwer king van Radio Rijnmond. Stads TV en Rotterdams Dagblad straks alle locale media in één hand ko men. Volgens wethouder Kom brink is ook in die toekomstige eventuele constructie de redactio nele onafhankelijkheid gewaar borgd en dus de vri„ van me ningsuiting niet in ge war ming. In de eerste plaats wilde de fractie de uitslag niet beïnvloe den. „Dat had al gauw gekund met zo'n klein verschil tussen voor- en tegenstanders," aldus Ravestein. In de tweede plaats vond de fractie met het advies vol doende duidelijk te zijn geweest. ,We hoeven niet onszelf te advise ren," verklaarde gemeenteraads lid F.A. Maks zijn stemonthou- ding. Eerder op de avond was Ravestein nog wel van plan ge weest om haar stem uit te bren gen. Aarzeling Ook wethouder J.T.C.M. den Oudendammer staat sympathiek tegenover het besluit van de ach terban. Hij aarzelt bij de beleids inzet van het college van b en w waarvan hij deel uitmaakt, maar hij aanvaardt medeverantwoorde lijkheid voor het beleid om met Schiphol en minister Jorritsma te onderhandelen over behoud van Rotterdam Airport als zakenvlieg- veld op de huidige plaats. In dat geval moet worden afge zien van een luchthaven in de Noordrand. De fractie van D66 weigert handhaving van Zestien hoven als een definitieve oplos sing te beschouwen. De plek is on gewenst, zoals elke locatie ten noorden van de stad. rindl D66. Indien toch blijkt dat Rotterdam een vliegveld nodig heeft, dan moet de uitbreiding van de Maas vlakte hiertoe benut worden. Met deze stellingname wijkt D66 af van het compromis dat in het col lege var. b en w na moeizame on derhandelingen is bereikt. De D66-leden stemden tegen een motie die elk vliegveh en bij Rotterdam ongewenst noemt. Ook werden moties verworpen om de 'strikte condities' strenger te maken, zoals vorige week de PvdA-achterban bepaalde. Rotterdam Het dealpand van de Stichting tot Regulering van de Drugshandel, waarmee dominee Visser begin deze week naar bui ten kwam, zal vooralsnog met rust worden gelaten door justitie. „Het heeft bij ons niet de allerhoogste prioriteit," zegt officier van justi tie mr. H. Wesselink. Hij wij st wel op drie criteria, opge steld door hoofdofficier van justi tie mr. L. de Wit, waaraan het pand moet voldoen. Er mag geen huisdealer actief zijn, géén sprake zijn van reclame maken voor de plek en ook geen overlast voor de buurt ontstaan. Mr. Wesselink: „Als het hieraan voldoet, dan heeft het bij de opsporing geen prioriteit." Eerderwerd de aanwezigheid van enkele vaste dealers in de Paulus- kerk door de vingers gezien. Wel werd vorig jaar een onderzoek naar deze gang van zaken inge steld. Volgens Visser zelf werden ook hier harde eisen gesteld: de situatie in de kerk moet beheers baar blijven, het mag geen crimi naliteit aantrekken en er mogen geen gestolen spullen naar bin nen worden gebracht. Het eigen dealpand - waarbij Vis ser als coördinator slechts op de achtergrond figureert - wordt ge zien als een volgende stap naar het reguleren van gebruik van verdovende middelen. Een gese lecteerde groep junks en handela ren is actief in het pand. „We hou den alle ontwikkelingen nauwlet tend in de gaten," voorspelt mr Wesselink reeds. Rotterdam—Om de 18.500 Rotter damse ambtenaren te stimuleren het openbaar vervoer of de fiets te gebruiken, heeft de gemeente be sloten de 'woon-werkvergoeding voor de auto per 1 januari 1997 af te schaffen. Daarvoor in de plaats krijgen de ambtenaren tegen ge ringe vergoeding een twee-sterre nabonnement op de RET. De laagst ingeschaalde ambtena ren krijgen het abonnement zelfs gratis. Sportieve ambtenaren die voor de fiets kiezen krijgen hier voor een vergoeding van een paar tientjes per maand. RotterdamDe gemeente Rotter dam zou uiterst terughoudend moeten zijn met de ontwikkeling van nieuwe kantoren rond het Centraal Station. „Laten we eerst maar wachten tot de Kop van Zuid een beetje vol is," waar schuwde PvdA'er P. Aubert giste ren in de raadscommissie buiten ruimten, verkeer en vervoer. De commissie besteedt eeneer ste, nog zeer globale en ori ënterende. gespreksronde aan de toekomst van het Stationsplein. In de gemeentelijke scenario's is tot dusverre steeds uitgegaan van kantoren. Aubert maakte gisteren zijn 'co me-back' in genoemde raadscom missie. Hij volgt partijgenote E. Kuijper op, die fractievoorzitter is geworden. Rotterdam houder H. van den Muijsenbeig heeft deze week in een brief aan de ministers Jor ritsma en De Boer met klem ver zocht om haast te maken met het beschikbaar stellen van geld voor de aanleg van geluidsschermen langs rijksweg A 20. Vanuit het Kleiwegkwartier wordt daar al ja ren om gesmeekt. Ook vanuit de raadscommissie milieu, buitenruimten, verkeer en vervoer is recent politieke actie ondernomen. PvdA-raadslid E. Kuijper heeft haar partijgenote De Boer (VROM) in een brief om een snel positief besluit gevraagd. WD'er J. van Heest deed hetzelf de bij bewindsvrouw Jorritsma van Verkeer en Waterstaat. Tus sen de beide ministeries is al ge ruime tijd een strijd gaande wie moet betalen. Rotterdam F. M. Erkens is deze week woensdagbegonnen als di recteur bij het WoningBedrijf Rotterdam. Erkens volgt daarmee P. Kuenzlv op. Kuenzly was door Utrecht aangetrokken om de in die provincie te bouwen Vinex-lo- catiê Leidse Rijn te gaan organi seren. P. Stein. hoofd strategische beleidsvormingen bij het Woning Bedrijf. heeft zijn functie zolang waargenomen. Erkens (50) was tot voor kort plaatsvervangend direc teur-generaal bij de Rijksgebou wendienst. j,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2