15 'Gehandicapten zijn niet zielig' Onderzoek goede basis voor veilige Vettenoordsepolder De Uitspraak' Ijsvrij voor scholieren Moeite met nieuwe kunst Kluphuis zoekt kappersmodelien Muzikanten gezocht Nieuwe afvalkalender Wereldwinkel vraagt vrijwilligers The Treble Spankers in het Pandemonium Expositie opgravingen in museum Hoogstad Maassluizer Henk Boose krijgt lof voor humoristische en symbolische video-documentaire Geschiedenis van Bloedbank nu in hoek igenda Rotterdams Dagblad Vrijdag 2 februari 1996 Om een beetje te stangen wil ik in vriendschappelijke sfeer soms kunstenaars kunstenmakers noemen. Slechts een enkele keer zeg ik het om een zich te nadrukkelijk als kunstenaar presenterende man of vrouw duidelijk maken dat hij of zij die kwalificatie niet verdient. Kunstenmakers vind ik gasten die zich wel opvallend in de scene be wegen, vaak daarvoor speciale kleding aanschaffen, alle roddels uit het circuit helpen verspreiden maar in de kunstpraktijk zelf niet scheppend bezig zijn. Kunstenaars zijn voor mij zij, die sfeer en gevoel kunnen weergeven in idee, beeld, woord, kleur, beweging, toon of object. Zij, bij wie de vaardigheid gestuurd wordt door zieleroerselen en fantasie. Het wil niet zeggen, dat ik alles wat zy maken ook prachtig kan vin den. Natuurlijk niet Als ieder ander heb ik mijn eigen voorkeuren. Overigen" mag hieruit niet geconcludeerd worden, dat wat niet past binnen die voorkeuren door mij als waardeloos wordt afgedaan. Kom nou, irüjn respect voor die creaties is er niet minder om. Alleen loop ik er niet erg warm voor. Om het scheppende karakter heb ik voor nieuwigheden in de kunst bijzondere waardering. Over smaak valt uiteraard niet te twisten, maar echt nieuwe toepassingen in de kunst krijgen van mij altijd het voord eel van de twijfel. De scheppers van die neo-kunst hebben daar echter weinig aan, want ik beslis niet over de besteding van voor kunst preserveerde gelden. Politici in Vlaardingen en Schiedam, •die dp wel doen, lopen minder warm voor vernieuwingen. In Vlaardingen herinneren negen kille, stalen bevestigingsbalken op - 'de seniorenflat boven het postkantoor in de Waalstraat aan de neder laag van oud-wethouder Ary Maarleveld, die van een toen door Remi Poppe aangevoerde gemeenteraad in 1990 de afgelasting van de plaatsing van de 'Negende van OMA' van-kunstenaar ir. John Körme- ling moest slikken. In ScMedam-Nieuwland dreigt nu de plaatsing van een door buurtbewoners en projectambtenaren verkozen kunst werk van een andere ingenieur, A. J. Veldman, ook geen doorgang te vinden. In Vlaardingen waren het zich met de ere-titel oma beledigd voelen de oudere fiatbewoners die de raadsleden in een verkiezingsjaar tot herroeping van een eerder genomen kunstbesluit bewogen. In Schiedam staan de raadsleden onder druk van de mening van hun adviescommissie welstand, die vindt dat het kunstobject van Veld man een onrustig element zal zijn in het nieuwe NIeuwland. In beide gevallen gaat het om neon-kunstwerken. Vervaardigd van glazen buizen, waarin het gas neon onder invloed van stroom oplicht Kort na de ontdekking van die eigenschap werd neonverlichting O massaal toegepast voor reclame-doeleinden .i-De aanwezigheid in de dampkring van het bijzondere gasvormige element kwam pas eind vorige eeuw aan het Ücht. Neon betekent let terlijk het nieuwe element Te nieuw voor kunstaankopers? BEN VAN HAREN Kluphuis Oost is op zoek naar kappersmodellen voor de kappersbeurs. Geïnteresseerden kunnen zich la ten knippen, watergolven, blitzen en permanenten tegen gereduceerde tarieven. De behandelingen wor den uitgevoerd door cursisten die onder begeleiding staan van deskundigen. De modellen kunnen elke maandag- en donderdagmorgen terecht, behalve in de schoolvakanties. Wie geknipt wil worden kan tus sen 10.00 uur en 12.00 uur contact opnemen met Klu phuis Oost op num'mer 4735435. Dick Makelaar van de stichting Blue Music en Auke Pol van Popschool Schiedam verzorgen op 30 april het welbekende Plantagepopfestival. Dit jaar krijgt het festival een nieuw jasje. De vorige festivals waren op de (hard)roekmuziek gericht, terwijl dit jaar ook andere muziekstijlen aan bod komen. Bands die willen optreden kunnen auditie doen op zaterdag 23 en 30 maart. Inschrijfformulieren voor de audities worden verspreid in de Schiedamse en Vlaardingse oefencentra of kunnen worden afge haald in het gebouw van Muziekcentrum OpMaat aan de Lange Nieuwstraat 183. De organisatoren zijn tevens op zoek naar mensen die op 30 april als vrijwilliger willen meehelpen. In- formatie daarover is op te vragen bij Dick Makelaar; '4371678. Begin januari werd door het Openbaar Nutsbedrijf de afvalkalender 1996 verspreid. Om er zeker van te zijn dat iedereen de afvalkalender in zijn bezit krijgt, kan men vanaf 25 februari een gratis exemplaar afha len bij ondermeer de bibliotheken m Schiedam. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de afdeling public relations en communicatie van de ONS, telefoon 4465294. De Vereniging Wereldwinkel Schiedam zoekt en thousiaste medewerkers. De werkzaamheden van de vrijwilligers bestaan uit winkelverkoop, maar men 'kan ook deelnemen aan andere werkgroepen zoals inkoop, public relations, administratie en het be stuur. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen langskomen in de winkel aan de Lange Achterweg 14 of telefo nisch contact opnemen: 2731385 of4261768. Vlaardingen Het Pandemonium heeft het populaire instrumenta le combo The Treble Spankers weten te strikken vooreen optreden in Vlaardingen. Vanavond laten de vier muzikanten hun easy-tunes horen: lullige jaren zestig- en zeventig-hits in een aantrekkelijk swin gend Spankers-jasje. Aanvang 21.30 uur, toegang vijf piek. Morgen betreedt de regionale band Nero het podium van het Pandemonium. Deze band, met de charismatische zanger Richard Beukelaar, speelt covers en eigen werk. Aanvang 21.30 uur, toegang een knaak. In de wisselvitrine van het Archeologisch Museum Hoogstad is momenteel een expositie ingericht met de recente vondsten van de opgraving 'Hoogstad/ Ibishotel'. De expositie is nog te zien tot eind mei 1996. Het Archeologisch Museum Hoogstad is geves tigd aan de Westlandseweg 258. Redactie Waterweg: Jelie Gunneweg Ben van Haren Danielle Hermans Peter de Lange Jan Rozendaal Caret van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie; SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Vlaardingen—Vandalisme, inbra ken en overlast. Dat zijn volgens de bewoners van de Vettenoord- in Vlaardingen de drie ïjkste oorzaken van de van onveiligheid in hun wijk. Een wijkveiligheids plan voor de VO? zal zich aller eerst op bestrijding van die ver schijnselen moeten richten. Dat is de voornaamste conclusie van een enquête die vorig jaar in de wijk weid gehouden. De res pons op dit onderzoek was over weldigend: van de circa 3500 ver stuurde formulieren werden er bijna elfhonderd ingevuld en te- ruggestuurd. Daaruit alleen al blijkt dat veiligheidsbeleving in dit deel van Vlaardingen een bij zonder actueel thema is. De uitslag van de enquête ver schafte de gemeente niet alleen een schat aan gegevens, maar ook een goed handvat om de pro blemen te kunnen aanpakken. In samenspraak met de bewoners zal een wijkveiligheidsplan wor den gemaakt. Daarvoor worden deze en komende maand vijf hoorzittingen gehouden. De Vettenoordsepolder —-waar toe voor deze gelegenheid ook net woongebied rond de Maas boulevard werd gerekend ligt tussen het NS-station Vlaardin- gen-centrum, de Maassluisedijk, de haven en de Van Beetho- vensingel. Volgens de statistiek van de poli tie is het, in crimineel opzicht, geen bijzonder onveilig gebied. Toch voelen de bewoners zich er niet altijd even prettig. Er wor den auto's beschadigd, ruiten in gegooid en muren beklad met graffiti, Ook woninginbraken worden, vooral rond de Maasbou levard, als bedreigend ervaren. Overlaststank, lawaai, honde- poep— zorgt eveneens voor veel klachten. In mindere mate ergert de wijk zich aan het verkeer, hoewel er enkele gevaarlijke kruispunten worden genoemd, zoals bij het Riagg aan de Galgkade en de boek van de Deltaweg en de Abel Tasmanlaan. Een bijzondere plaats in het onderzoek neemt de onveiligheid op milieugebied in. Bij een eventuele industriële ramp in Pemis of de Botlek, maakt het onderzoek duidelijk, vrezen veel wijkbewoners dat zij niet tijdig weg kunnen komen wegens het gebrek aan goede uit valswegen. Door Menno Haddeman i ,;'C. Maassluis Ze wilden een 'Humanitas-füm\ wat ze uiteindelijk kregen was een ontroeren de, humoristische en pakkende documentai re over zes lichamelijk gehandicapten. 'Geen drempel te hoog' heet de video die de Maas- sluise amateurfilmer Henk Boose voor de Stichting Platform Gehandicaptenbeleid Naaldwijk heeft gemaakt. „Ik heb bewust niet voor de Humanitas-manier gekozen. Ik wilde een film maken over wat gehandicap ten allemaal wél kunnen. En niet over hoe moeilijk het is gehandicapt te zijn." Negen maanden was Boose druk bezig. Dag na dag kreeg zijn 'kindje' meer vorm. Filmen, mon teren en interviewen, totdat een paar weken geleden het resultaat er was. „Het is een film met sym boliek en veel humor geworden," vertelt Boose trots. In het kort Iaat de film het dage lijks leven van zes gehandicapten zien. De hoofdpersonen, met elk een andere handicap, spelen situ aties waarmee ze dagelijks heb ben te maken na. Boose heeft de hoofdpersonen op allerlei plek ken gefilmd. Uit de dertig minu ten durende video blijkt hoe in ventief gehandicapten zijn of moeten zijn, en allerlei oplossin gen vinden om hun zaakjes voor elkaar te krijgen. „Ik heb geprobeerd de gehandi capten als gewone mensen in beeld te brengen. Sommigen gaan, als ieder ander, 's morgens naar hun werk, anderen doen boodschappen of maken een wan delingetje." In de film is een scè ne te zien waarin een gehandicap te voor de rechter moet verschij nen. „U bent hier omdat u in uw rolstoel de binnenstad van Naald wijk onveilig heeft gemaakt," zegt de rechter. „Ik veroordeel u hiervoor tot een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. U moet vier dagen zitten," „Uiteraard is deze scène verzon nen," vertelt Boose. „Ik wilde la ten zien dat gehandicapten te ma ken hebben met dezelfde situ aties als niet-gehandicapten. Hu mor speelt daarbij een belangrij ke rol. Iedereen begrijpt natuur lijk dat de persoon al bijnazjjn he le leven zit." Begin vorig jaar kreeg Henk Boo se het verzoek van het Platform Gehandicaptenbeleid Naaldwijk om een film te maken over de in tegratie van lichamelijk gehandi capten in de samenleving. Boose, Filmer Henk Boose:'Ik heb bewust met voorde Hu- mamtas-ma nier gekozen. Ik wilde een film maken over wat ge handicapten allemaal wel kunnen Foto Roel Dijkstra voormalig bedrijfsleider van het Piccolo Theater in Rotterdam en fervent amateurfilmer^ kwam in contact met dè'stichting door een gehandicapte vriend. „Ook mijn dochter die bij het gehandicap tentoneel stage heeft gelopen, maakte mij nieuwsgierig," vertelt de filmer, die zelf overigens met een lichte afwijking aan de rug kampt „In eerste instantie wilde het plat form een standaardfilm. Ik had er al mee ingestemd tot ik er slapelo ze nachten van kreeg. Eigenlijk wilde ik gehandicapten eens op een andere manier in beeld bren gen. Ik heb het roer omgegooid en ben begonnen aan de film die nu aan het grote publiek kan worden vertoond. Ik ben er best een beet je trots op." Boose ontdekte een aantal jaren geleden de kunst van het ama teurfilmen. Om een vakantie in Amerika voor het nageslacht vast te leggen, had hjj een videocame raatje gekocht. Het filmen beviel hem zo dat hij zich aansloot bij een amateurcLub. „De eerste keer dat ik daar mijn Amerika-film liet zien, werd ik flink onder handen genomen," lacht Boose. „Volgens de leden deugde er weinig van. Na de eerste bijeenkomst dacht ik 'mooi dat ik daar nooit meer naar toe ga'. Toch zag ik een paar da gen later dat de kritiek' gegrond was en ging door met filmen." Boose, die na een flink aantal ja- réfi oefénen ëeh ervaren amateur filmer mag worden genoemd, kreeg bij het maken van 'Geen drempel te hoog' hulp van een professionele filmer. Zijn 'film vriend' André van der Hout hielp Boose bij de structuur van de film. „Hij heeft me enorm gesteund met adviezen. Ik heb veel aan hem te danken." 'Geen drempel te hoog' gaat don derdag 22 februari in Verpleeg huis De Naaldhorst in Naaldwijk in première. Staatssecretaris'van sport en volksgezondheid Erica Terpstra, die ook een voorwoord voor de film heeft geschreven, is by de première aanwezig. Door Rein Wolters Vlaardingen Zo'n zestigduizend mensen uit het woongebied tus sen Gouda en Hoek van Holland staan regelmatig bloed af bij de Rode Kruis Bloedbank Vlaardin gen, Rotterdam of in één van de drie overige dependances. Dat is ongeveer vier procent van de an derhalf miljoen mensen die in dit deel van Nederland wonen. Door schrijver Peter Bulthuis is onder zoek gedaan naar de ruim 65-jari- ge geschiedenis van de bloed transfusiedienst en de latere Bloedbank. Hij heeft zijn bevin dingen vervat in een aardig boek en geïllustreerd met soms bijzon dere foto's. Het boek vertelt de geschiedenis van de bloedtransfusie in het al gemeen, ook in oorlogstijd en met tal van anekdotes. Het gaat ook, in grote lijnen, in op de bijzonder- Wijze, originele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken van be kende en onbekende streekgenoten in januari gehoord en gelezen door verslaggevers van het Rotter dams Dagblad Een echtpaar van middelbare leeftijd passeert de nieuwe vesti ging van bakker Hazenberg aan het Veerplein in Vlaardingen. „Kijk Henk," zegt de vrouw tegen haar echtgenoot. „Hier zit ook al een zaak van Frans Hazepad." Het wegens 'drankmisbruik' om streden, maar weer in genade aangenomen CDA-raadslid Theo Schoenmakers moet veel handen drukken op de nieuwjaarsrecep tie van de gemeente Schiedam. „Is dat nou Schoenmakers?" zeg genburgers tegen elkaar. Schoen makers zelf is getooid met een toepasselijke stropdas uit zijn grote collectie. Er staat op: „Veni, vidi, vici." Ik kwam, zag en over won. Op de nieuwjaarsreceptie van de bewonersvereniging Schiedam- Zuid krijgt de nieuwe CDA-frac- tieleider Bert Kaptein een tweede flesj e bierPvdA-afdehngsvoorzit- ter Chris Zijdeveld loopt grijn zend langs: „Sta je nou weer met een fles?" Waarop een ander rea geert: „Hier in Schiedam mag je die gewoon mee naar buiten ne men, Theo zal er heus niets van zeggen." Politiewoordvoerder Christel WiJ- lems van district Waterweg wordt gevraagd naar de achtergronden van een Russische moordenaar, die op verzoek van de Duitse poli tie in Maassluis is gearresteerd. Het gerucht wil dat de arrestant 43 moorden op zijn geweten heeft. Willems ontkent: .Misschien zijn het geen moorden, want die man heeft in het leger gezeten." Op een ander moment wordt Wil lems gewaagd naar de actuele hasjprijzen, naar aanleiding van een inval in een hennepkwekerij. „Ik heb gehoord dat de prijs van een kilo cannabis rond de twintig gulden ligt, maar zeker weten doe ik het niet." Even later belt ze te rug, als de verslaggever uit ande re bron reeds heeft vernomen dat een kilo met gemak 7500 gulden oplevert. „Ik heb het nog even na gevraagd, maar dat is niet hele maal goed. ïk heb gehoord dat het meer is." D66-raadslid Trudv van den Ak ker houdt tijdens een commissie vergadering een pleidooi voor openbare tot1 eten in de Schiedamse1 nstad. Het idee heeft de ins* mng van CDA'er Theo Schoenmakers. „We zullen toiletten maken, maar we bouwen er wel cafés omheen." Met zijn interventie inspireert Schoenmakers tijdens dezelfde commissievergadering een toe hoorder: „Volgens mij is die Schoenmakers lid van het Whis- kydemocratiseh appèl." Schoenmakers pijnigt zijn her sens over een mysterieuze brie venschrijver, die in de media het CDA onder vuur neemt. De man ondertekent zijn brieven met het pseudoniem Van der Wiel. „Van der Wie?," reageert de CDA'er. „En waarom eigenlijk?" De telefoniste van de gemeente Maasland zal ons doorverbinden met chef openbare werken Van der Hout. „Kan ik zeggen waar over het gaat?" „Over het afstaan van grond aan Maassluis," zegt de dig: ralaggever. De telefoniste, sne* g: „Daar beginnen we niet aan.' Tijdens de discussie overeen aan vullend krediet voor stedebouw- kundige werkzaamheden in Maassluis, spreekt D66-raadslid F. M. L. Wcnsvccn over een 'boe delkrediet'. Collega J. Scheerstra vraagt zich direct daarop uardop af of het college dan al surséance van betaling heeft aangevraagd. CDA'er A Keizerwaard, al even ad-rem: „Als dat zo is, weet ik wel een overname-kandidaat: Maas land"' heden van de bloedtransfusiege- neeskunde. Een van de rode lijnen in het boek is een wandeling die aan de hand van Hans Molijn. coordinator la boratorium technische zaken, door het gebouw van de Bloed bank aan de Wytemaweg in Rot terdam wordt gemaakt. Hij voert de lezer langs de verschillende af delingen, onderweg allerlei infor matie verstrekkend. Daaruit blijkt dat mannen tot zeventig jaar vier keer per jaar bloed kun nen laten afnemen. Vrouwen tot die leeftijd vervoegen zich een keer minder voor het geven van maximaal een halve liter bloed. Op 3 mei 1930, negen dagen na de officiële oprichting, opende de af deling Rotterdam van het Rode Kruis de eerste bloedtransfusie dienst in Nederland in een eigen pand in het Park. In de visie van alle betrokkenen was het Rode Kruis dé instantie bij uitstek die kon garanderen dat het bloed ano niem, onbetaald en als daad van naastenliefde ten behoeve van de zieke medemens kon worden ge geven. Het was de heer A, J. F, Verhoeven die op 30 april 1930 naar het Diaconessenhuis, de voorloper van het daar intussen ook weer verdwenen Van Dam Ziekenhuis aan de Westersingel werd geroepen om driehonderd kubieke centimeter van zijn bloed af te staan. Toen nog rechtstreeks van donor naar patiënt, zoals in die tyd gebruikelijk was. De eerste echte Bloedbank werd in 1961 gevestigd aan de West- zeedijk 112. Het pand was al spoe dig ontoereikend en daarom ver huisde men naar de Westersingel 116 (het Diaconessenhuis) en bleef daar gevestigd tot 1993 In 1930 werden 18 transfusies uit gevoerd en in 1959 waren dat er 15.017. Vorig jaar is zo'n negentig duizend keer bloed afgenomen van de zestigduizend donoren. 'Bloed, een bijzonder medicijn'. De geschiedenis van de Rode Kruis Bloedbank Rotterdam. Au teur Peter Bulthuis. Het boek telt 96 pagina's met illustraties. Prijs ƒ24,95 (inclusief verzend kosten). Te bestellen door over maken op ABN-banknummer 42.33.62.283.ISBN 90-9008411-8. Door Edward Versteeve Vlaardingen Door de aanhou dende vorst ligt de ijsvloer er in de regio goed bij. Reden voor en kele scholengemeenschappen om hun leerlingen ijsvrij te ge ven. De eerste school die dat deed was de Vlaardingse scholenge meenschap Aquamarijn. De de pendance aan het Geuzenpiein stopte woensdag na elf uur de lessen voor een schaatstocht van twintig kilometer voor de lief hebbers. Donderdag volgden de leerlingen van de Rotterdamse- weg het voorbeeld van hun me descholieren aan het Geuzen- plein. De Vlaardingse Openbare Scho lengemeenschap (VOS) houdt vrijdag vanaf één uur voor de leerlingen een mooie tocht waar bij de ijzers uit het vet worden gehaald De scholieren die niet schaatsen krijgen echter geen vrijaf. „Doordat wij een nieuw, strikt beleid hebben op het les- verzuim geven wij geen vrij De leerlingen kiezen voor óf de schaatstoer óf les volgen. Er wordt dus ook gecontroleerd of de leerlingen daadwerkelijk aan het schaatsen zijn," aldus woordvoerster Vleij van de VOS. Er zijn ook scholen die geen ijs vrij geven, zoals de St. Jozef Ma vo in Vlaardingen en descholen- ge;.ieenschap Schravelant in Schiedam. Op de St. Jozef vindt men dat er al genoeg gelegen heid is geweest, en nog zal zijn, om te schaatsen. „Schaatsen kan men al een hele tijd, en om daar nu nog eens een extra vrije dag voor te geven gaat ons echt te ver. Bovendien houden wij op 16 februari een studie-excursie voor onze scholieren, zodat ze al een dag geen les hebben," aldus directeur Meijer. Scholengemeenschap Schrave lant heeft een andere reden om de lessen gewoon door te laten gaan. „De gemeente Schiedam heeft al onze vakantiedagen vastgelegd in een rooster. Daar bij zijn ook onze reservedagen inbegrepen. We kunnen dus wel ijsvrij geven, maar dan ïs er voor een andere gelegenheid geen ruimte meer om vrij te krijgen" zegt rector Van der Meijden, Vrijdag 2 februari SCHIEDAM Filmhuis. Carrmgton, 21.30u. Po dium. Sir 5,22.0QU. VLAARDINGEN Harmonie. Voorronde Maarten Put man-festival, 14.00u. Stadsge hoorzaal. Het Masker met het Die- venbal. 20.15u. Stadsgehoorzaal. Dubbelprogramma Koen en Nicolet- te en Van Mechelen, 20.30u. Pan demonium. The Treble Span«ers en the Easy Aloha's, 21.30u. Zaterdag 3 februari SCHIEDAM De Teerstoof. 'Duivelshaar' door Theater Sirkel, 14.00u. Blauwe Brug. Play-in, 16.00u. Filmhuis. Camngton, 20.30u. De Teerstoof. Postbank Kleinkunst-festival, 20.30u. Podium. Have Mercy, 22-OOu. VLAARDINGEN Lijnbaanhailen. Vlooienmarkt, 09.00u. Streekmuseum- Film over tewaterlatingen, 14.00u. Pande monium. Nero, 21.30u. MAASSLUIS Koningshof. Country/Western, 20.00u. ROTTERDAM Oude Kerk Delfshaven: Concerts Populaires, 16.00u. Clubhuis *t Veer. Grote Pnjs van Kralingseveer, 20.00u. Dynamisch Partycen trum. Magie, 20.00u, Messias- kerk. Daniel Strijkkwartet, 20.15u. Pauluskerk. Koorproject Rotter dam, 20,15u. Theater Zuidplein Gr.z. Margriet Eshuijs in concèrt, 20.15u. KI.Z. Jan ten Hoopen, 2Q.30U. De Doelen. Gr.z. Rond tföy- dn in de Grote Zaal (i.s.m.AVRO), 20.15u. Baroeg. Therio, 21.00e. Popular. Js*z in Popular, 21.0Öp. Harbour Jaz/club. The West Coast Jazzband, 21.oCt'. l'Esprit. Düs- seldorf AH Stars, 22.üuu. vS Jazz. The Fusebusters, 22.00u, Zatkini. Jazzdancesessië, 22.30u. Kasteel van Rhoon. BertSchuiling, 15.0ÖU. De Schenkelstee Capelle. Job Schunng, 20.15u. Rotterdams Centrum voor Theater. De Wekker, eenakter in43:02minuten20.30u. 't Kapelletje. Largo Desolato, 20.15u. Nighttown. Filmfestival Ex ploding Cinema en Late Night Han gout, 23.00u. Rotterdamse Zon dag 4 februari SCHIEDAM Podium. Dezondaganders,21.30u. MAASSLUIS Koningshof. Paranormale beurs, 12.30u. Immanuelkerk. Zondag- avondzang, 19.Q0U. VLAARDINGEN Lijnbaanhailen. Stripbaekenbeurs, lO.OOu. Visserïjmuseum. Rondlei ding, 14,C0u. Streekmuseum. Film over tewaterlating, 14.00u. Dien stencentrum Babberspolder. Theedansant 14.00u. ROTTERDAM Calypso 1 t/m 3: t/m 4/2:25e Film festival Rotterdam. Calypso 1: 'Kids' (16) ma.di.wo. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven' (16) ma.di.wo. 6.45-9.30. Calypso 3: The Brid|es of Madison County' (al) ma.dt»wo. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso2 Riks bioscoop: 'CnmsonUde' (al) matoi- .wo. 12.45-3.30, Cïnerama-'l: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Golden- eye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: The usual suspects' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 4-6.45-9.30do.vr.ma .dlook 115. Corso: The American President" (al) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater; The Living Sea' (a!) dag 2-4, ma.t/m wo. ook 6.30. 'AfrtcarThe Serengeti' (al) dag, (beh- -ma.) 3. t/m zo.:Fires of Kuwait* dag. 5. 'Antarctica' dag 5.45. The first emperor of China' dag, 6.30. 'Gol- deneye' (12) dag. 7.30-10. 'Poca hontas'(N) (al)za.zo. 12. Lantaren/ Venster alle zaten: t/m 3/2:25eln- temattorraal Filmfestival Rotterdam. Lantaren 1: 'II Postmo' (16) zo.t/m wo. 8, wo. ook 2.30. 'Smoke' (16) zo.t/m wo. 10.15. Venster 1: 'Hea vy' (16) zo.t/m wo. 7.30-10. wo. ook 2. Venster 2: 'Als de kraanvogels overvliegen' (16) zo.t/m wo. 7.30, wo.ook 2.30. 'Les silences du palais' (16) zo.9.30, 'Burnt by the sun" (16) ma.9.30. 'Lamenca' (16) di.9.30. 'Once were warriors' (16) wo.9.30. Venster 3: 'Rut' (16) zo.t/m wo. 8- 10, wo.ook 2.30. Venster 4: 'Skin Deep' (16) zo.t/m wo. 8. "When night isfaliing' (16)zo.dt.wo. 10, wo.ook2. Sneak Preview ma.10. Lumière lt/ m 4; t/m A/2:25e Filmfestival Rotter dam. Lumière 1: 'Fair Game' (16) ma.di.wo.' 6.45-9.30, di.wo.ook 1.15-4. Lumière 2: V/aitingtoexha- !e' (al) ma.di.wo. 6.45-9.30, di- wo.ook 1.15-4. Lumière 3: 'Babe' (ai) ma.di.wo. 6.45-9.30, di.ook 1.15-4. Lumière 4; 'Filmpje' (12) ma.di.wo.6.45, di.wo.ook 1.15-4. Lumière 4: 'Dolores Claiborne' (12) ma.di.wo.9.15. Rex: 'Here comes the bnde' (18) dag. vanaf 12. doorl- voorst .Thalia: t/m 4/2:25e Filmfes tival Rotterdam'Sudden Death' 16) ma.di .wo.115-4-6.45-930. NachtvoorstellingemCineramal: 'DangerousMinds'(16)vr.za.00.15. Cinerama 2: 'Sudden Death' (16) vr.za.00.15. Cinerama 3: Theusuat suspects' (16) vr.za. 00.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3