Schokeffect blijft uit bij hekkesluiter Harga X Handbalsters WIK zien degradatiespook naderen Rijnmond-vrouwen vegen de vloer aan met WC Weer een makkie voor basketballers Juventus Bert Stomphorst verlaat Spirit CKC Maassluis kan weer winnen UVG 'worstelt' met arbiters De Korenbeurs ii&g ongeslagen Makkelijke raiddagje voor handbalsters DWS Rotterdams Dagblad Maandag 5 februari 1996 Vlaardingen Bert Stomphorst, de jeugdige korfbaleoaeh van Spi rit, stopt wegens privé-omstan- digneden aan het eind van dit sei zoen. Zowel het bestuur van Spirit als Stomphorst zelf heeft moeite met het besluit om na één jiur de coaching bij de Vlaardingse der- déklasser te stoppen. "V.De keuze tussen korfbal," be kende Stomphorst, „of je privé-le- veri lijkt me duidelijk. Ik stop dus Volledig met korfbal en ga me op t belangrijker zaken concentreren, hoé jammer het misschien ook Maassluis Na twee opeenvol gende nederlagen hebben de "korfballers van CKC Maassluis eindelijk weer eens het zoet der overwinning mogen proeven. In de eigen hal versloeg de overigens nog altijd stiekem titelkandidaat zijnde Maassluise ploeg KZ Lei den met veel overtuiging: 16-13. Vooral in het eerste deel speelde de thuisploeg vol verve en had de Leidse staartploeg weinig in te brengen. Nadat Leiden op 0-1 was voorgekomen maakte Maassluis zich even goed kwaad en liep ge leidelijk aan weg van de tegen stander. „We waren de hele par- t tij," sprak Maassluis-aanvoerster 'Safidra Lekluse met enige trots, "^Hè^b'etere ploeg. Leiden speelde söfifë wel snel en scoorde mis- L :scfirön gemakkelijk, we hadden 'ri|éênf "moment iets te wezen. Bei de vakken speelden zowel aanval- ;fJéhH:iaIs verdedigend ijzersterk. -:,Nadb twee nederlagen tegen Ten Donck en Soesterkwartier iever- 1 den we eindelijk eens een ouder- wetse prestatie." Zonder interim-coach Jan-Henk de Vast en 'spelerspaar' Heieen de .Vries/Lennard van der Vaart (al len op wintersport), maar met jeugdcoach Frits Broers op de bank en de junior-invallers Mar leen Dekker en voorzitterszoon Martijn van der Wees op de vloer, kreeg het altijd lastige Leiden een regelmatige nederlaag aan de broek. Ook positief voor Maas sluis was het spel van Jan Boog, die na maandenlang blessureleed ,aan luisterde, rnef'drie/rame-. treffers 'en 'dé aanwezigheidvan 'Lèönor Moerman (hoewel nog op de re servebank), die lang was uitge schakeld met een flinke enkelb lessure. Naast Jan Boog scoorden Sandra Lekluse, Edwin Zeegers en Martijn van der Wees ieder eveneens drie keer. Sittard Zonder dat de scheids rechters als hoofdschuldige wer- dej)'japgewezen, speelde de arbi- 'tragé'toch een opvallende rol in van UVG. De Scniédamsen verloren hun uit wedstrijd tegen Sittardia met 18- 12 (rust 8-8) en werden maar liefst dertien maal met een strafworp bestrafd. Na een goede eerste helft, die re sulteerde in een gelijke stand, .brajtyoor UVG een donker laatste 'Ikwartier aan. UVG kon niet ont kennen dat het debuterende arbi- tralé duo daar debet aan was. Dat de op de tribune aanwezige rapporteur van de handbalbond na afloop veel te bepraten had met de debutanten, werd duidelijk toen zij zich ook bij de beide coa- ches voegden en hen naar hun vi- sie op de wedstrijd vroegen. 'Qndanks het 'geworstel' met de ftuittisten creëerde UVG wel de nódige kansen, maar belandden yeel schoten op de lat en de paal. ,'Ookde afwezigheid van Martine Menses en Bianca Weber, twee Jbëlangrijke opbouwsters in de ^lóè^werd goed gevoeld. Schiedam Ook in de derde com- p^titieronde is De Korenbeurs on- .gjfsjagen gebleven. De Schiedam s''tafeltennissers hielden het uit djefërêdivisie gedegradeerde Ne ver Despair op 5-5. Röiitinier Ron van der Wijk was de enige met twee zeges. Hij ver loor alleen van Gert-Jan van de Braak, die ook voor Danny Maas en Nermin Smajic te sterk was. Maas en Smajie stelden met ieder één winstpotje iets teleur. Het dubbelspel van het duo was ech ter weer van hoog niveau, want in twee games sleepte zij het vijfde punt binnen. Door het gelijkspel blijft De Ko renbeurs wel lijstaanvoerder. De voorsprong op titelkandidaat Ne ver Despair blijft twee punten. Pas op zaterdag 24 februari komt De Korenbeurs weer aan de tafel, in Hengelo tegen Vitesse met de 53-jarige ex-international Jaap van Hummel nog in het team. Door Ton de Leede Schiedam Ook onder de supervisie van in terim-coach Ed Pak hebben de korfballers van Harga geen kans gezien om punten te pakken. Tegen het zeker niet hoogdravende spel van Soesterkwartier was de zwalkende Schiedamse équipe niet opgewassen. Met de alleszeggende cijfers van 6-15 leed Harga de achtste opeenvolgende nederlaag in de zaal. Zodoende blijft de promovendus zielloos én puntloos onder aan de ranglijst bungelen. Waar vorig seizoen de ene na de andere polonaise werd ingezet, heerst nu zowel bij de spelers en speelsters in de ploeg als bij de aanhang en iedereen die het vlag- geschip van Harga een warm hart toedraagt, een ongelofelijke mi neurstemming. „Op het veld draaiden we lekker," tracht Har- ga-speelster Nicolette Marrevee de heersende malaise te verkla ren, „en doen we zelfs nog mee voor promotie. Eenmaal in de zaal spelend liepen we tegen de ene na de andere nederlaag aan. Wan neer je in zo'n verliezende reeks bent beland, zie er dan nog maar eens uit te komen. Ook voor mij is het onbegrijpelijk dat we niet meer draaien. Vorig seizoen kon den we echt niet meer stuk en kon ons niets gebeuren. Het zit ge woon tussen de oren bij ons. We moeten maar naar die hapto- noom, ja Ted Troost." „Maar zonder gekheid," vervolgt de meest geroutineerde speelster, die aanvankelijk wilde stoppen na het vorig jaar zo succesvol verlo pen seizoen maar werd overge haald nog één jaartje aan haar car rière vast te plakken, „we moeten de oorzaak bij onszelf zoeken. Aan Peter Edens, de trainer die dus is 'weggestuurd', heeft het zeker niet gelegen. Hij is en blijft een goeie, de spelersgroep moet de schuld bij zichzelf zoeken. Zo ook vandaag, als je toch ziet dat we drie strafworpen missen. Dat mag toch niet gebeuren. Robert Boom stra, toch niet de minste, miste zelfs een strafworp* Zoiets had ik nog nooit gezien, dan is er echt ietsmis." Dat Harga in een dal zit moge dui delijk zijn, zelfs de uitworp in de allereerste seconde leverde al bal verlies op. René Sanders presteer de het om de bal pardoes in de handen van een Amersfoortse op ponent te gooien die prompt zijn aanval in stelling bracht: 0-1. Hoe wel Harga zeker niet slecht speel de was aan de schoten op de korf Hargazet een aanval op. Daar kwamen de Schiedam mers wel aan toe. Het sco rend vermo- en bleef ech ter ver bene den niveau. Foto peter Molkenboer Inzet: Puntlo ze hekkeslui ter of niet, op- va en doet Harga dankzij Rene Rigthart in elk geval. Niet door zsjn prestaties wel doorzijn sportschoe nen met ze bra-print. Foto Peter Molkenboer af te zien dat het zelfvertrouwen tot beneden het vriespunt is ge daald. Schoten van afstand kwa men soms niet eens in de buurt van de paal, laat staan dat het korfje werd geraakt. En als dan ook de 'stippen' de woTpen waarbij bijna in de korf de bal los gelaten mag worden worden gemist, is de onderste plaats op de standenlijst voor een groot deel verklaard. Telkens wanneer Har ga aansluiting dacht te krijgen wierp een faalbeurt van één van de spelers roet in het eten. De oor zaak van alle ellende, waaronder het missen van een strafworp, werd zelfs in het schoeisel van Harga-speler René Rigthart ge zocht. Zijn kolossale hoge schoe nen, met een zwart-witte zebra- print lijken treurnis aan te trek ken. Ook de twee spelerswissels na de rust, die met een schappelij ke 1-5 achterstand inging, sorteer den niet het gewenste effect. Re né Sanders werd door Sven Pap pers vervangen en voor de stevige Vincent Suttorp kwam Mark van Leeuwen Dirinën de lijnen. Dit tweetal kon slecht toezien hoe Soesterkwartier naar een ietwat geflatteerde eindstand van 6-15 uitliep. „In een schokeffect," aldus- 'tus senpaus' Ed Pak, „heb ibnooit ge-! loofd, Harga korfbalt tegen zich zelf, dat is het grootste probleem. Er is toch redelijk gespeeld, met een grote .inzet, We vergaten mee te scoren en dan-ga -je het schip Eva Groen laat namens WIK een kogel los. Ze bracht haar ploeg op een voorsprong maar kon niet voorkomen dat er toch weer werd verloren. Foto peter Molkenboer. Door Erwin van der Lee Vlaardingen Een groot deel van de wedstrijd hiel den de handbalsters van WIK de koploper van deder- de divisie, EBHV, bij. In de cruciale eindfase van het duel waren de volgelingen van trainer-coach Hans Parlevliet echter niet meer bij machte om de zo nu en dan chaotische verdediging van de Bredase gasten te passeren. In tien minuten tijd liep WIK tegen een schijnbaar onoverbrugbare achterstand op, leek de ploeg nog even terug te komen maar strandde die tenslotte op precies de zelfde verliescijfers als in de uitwedstrijd: 17-14. Natuurlijk had Hans Parlevliet het verlies ingecalcu leerd. De punten moeten dit seizoen immers niet ko men uit partijen tegen tegenstanders van het kaliber EBHV. „Toch is het jammer," sprak de coach, die vol gend seizoen zijn actieve handbalcarrière weer op pakt en zijn eoach-jas aan de wilgen hangt. „Aan het einde van de rit komen wc telkens iets tekort. We moeten oppassen dat dat ons aan het eind van het seizoen niet opbreekt." Slechts drie ploegen (Olympus, ODI, EMM 2) bevin den zich onder de Vlaardingse formatie. Twee daar van degraderen rechtstreeks. Met in het achterhoofd dat de onderste ploegen nog eenmaal het treffen aan moeten gaan met WIK, hebben Parlevliet en zijn meiden de realisatie van de doelstelling handha ving nog in eigen hand. De 'veilige' plek waar WIK op dit moment staat, is gezien het spelbeeid tegen EBHV meer dan rechtvaardig. Zeker in de eerste helft beet de thuisploeg fel van zich af en moest er slechts eenmaal een achterstand (3-2) worden toe staan. Onder aanvoering van Gisela Vermeulen (goed voor zes treffers) en dankzij de snelle 'break' via Unda Rensman er; doelpuntenmaakster Eva Groen werd die echter snel omgezet in een 5-3 voorsprong. Een voorsprong die gekoesterd had moeten worden maar waarvoor WIK niet de rust had die verder uit te bouwen. Vooral slordig opbouwend werk zorgde er voor dat de Eerste Bredase Handbal Vereniging te rug kon komen in de wedstrijd. Hans Parlevliet pro beerde de rust nog wel in zijn ploeg te schreeuwen maar zijn 'gooi niet elke keer alles weg' drong niet door tot zijn speelsters. Aan de andere kant vroeg EBHV-eoach Theo Reijven zich vertwijfeld af hoe het kon dat in zijn verdediging zulke grote gaten ontstonden. Hoekspeelster Mirjam van Vliet schrok bij de 7-5 tussenstand blijkbaar zo van de vrijheid die ze op de rand van de cirkel had, dat ze de bal uit haar linkerhand liet vallen. EBHV was daarentegen wel scherp genoeg om dergelijke kleine mogelijkheden af te maken. De stop van keep ster Linda Olsthoorn werd zodoende een prooi voor de kleine Caroia van Aart die slechts ten koste van een strafworp van het scoren kon worden af gehou den. Connie Huybregts vonniste onberispelijk en bracht met haar doelpunt de score weer in evenwicht (7-7). In de tweede helft maakte EBHV-speelster Mireille Rijn het verschil. De ranke Bredase nummer acht was om onbegrijpelijke redenen pas laat in de eerste helft ingezet. Zij zorgde met haar eerste treffer voor de 8-8 ruststand en gaf direct in de tweede dertig mi nuten haar visitiekaartje af door tweemaal keepster Maaike Everaarts te passeren. Onderhands bracht Fransje Vader het verschil nog wel terug tot één en Ysolde Houdijk nivelleerde de stand via een break maar na de 11-11 van Gisela Vermeulen braken de doelpuntloze tien minuten van WIK aan. EBVH liep rustig weg en even leek WIK onder de voet te worden gelopen. De thuisploeg hervond zich vier minuten voor tijd echter wonderwel maar dat was te laat om ook maar één puntje uit het vuur te slepen. DoorWiraBroere Schiedam Eindelijk was het zaterdag middag in Sporthal Groenoord voor de vrouwenploeg van Rjjrimond.dan zo ver. Na': drie uit-overwinningen behaalde de volleybalploeg dé eerste thuiszege van dit seizoemin .de eerste divisie. De debutant had slechts drie kwartier nodig om de re- serveploeg van WC. met een .3-0 neder laag terug naar Vught te sturen. -Aan nederkgen zijn. dé: Brabanders ge- wend,- want met twee punten uit dertien 3:2 zege. in,de thuiswedstójd tegen Rijn- mond" dat op dat. moment ook het eerste punt van het seizoen pakte. Daarom was er;na. afloop voor coach Hans vari Setten •:,de vraag waarom zijn ploeg toen van-het: uitermate zwakke Brabantse zestal verlo ren bad. Eigenlijk wist de Vlaardingse volleybal-'freak' het:niet. En dat -. is- vreemd want-meestal kan hij zijn tegen standers heel goed plaatsen eri is hij vrij aardig op de hoogte van de nodige details. .„Ze misten geloof ik een paar speelsters. Misschien hebben ze wel te kampen met blessures" was alles dat Van Setten kon verzinnen.' Ondanks dat de Brabantse ploeg inder daad twee speelstere miste kan de Rijn mond-coach in deze fase van het seizoen gewoon dik tevreden zijn over déresulta- ten dié. zijn ploeg haalt. Uit de laatste vier duels behaalde de ploeg negen winstpun ten met als meest opvallend resultaat de overwinning van. vorige week tegen Loriga, de nummer twee van de ranglijst Door de goede serie hebben Van Setten en zijn meiden hun doelstelling al bereikt: het eerste seizoen minimaal tiende wor-'' den zodat men verzekerd is van deelname.: aan de promotie-degradatiewedstrijden met de nummers twee van.de tweede öivi- .Daarin geef ik ons nu-veel meer kans dan afgelopen seizoen, toen het tegen Ca- pelle hopeloos misging," luidt.de mening van de Rijnmond-coach die wekelijks zijn team; ziet verbeteren:. „Mét.vijftien.pun ten staat'de ploeg nu negende en is de voorsprong op Activia twee punten. Naar de plaatsen .elf en twaalf kijkt men in de Groenoordhal al niet eens meer. We gaan nu proberen aansluiting te krijgen met de ploegen,tot aan positie zes," aldus de dik tevreden Hans van Setten die zaterdag op zijn gemak kon toekijken hoe zijn basis opstelling via tweemaal 15-7 en 15-3 korte: metten maakte met WC 2. Mannen In de eerste divisie B bij de mannen ging het by Rijnmond zaterdagmiddag weer mis. Telkens als er moet worden gepres teerd, geeft het team van coach Kurd Ja-, ger niet thuis. Na de nederlaag twee we ken terug tegen Vocasa kwamnu de num mer twee Vrevok op bezoek. Bij winst had Rijnmond die tweede plek kunnen over nemen, maar er werdmet 3-1 verloren. Al leen de eerste set was nog net (17-15) voor de. thuisploeg, die na 8-15 in de volgende .set het spoor volledig bijster raakte. Pas op 10-14 kwam de ploeg nog even te rug, Nadat Bas Brand met de twee gevaar lijke opslagen-Rijnmond op 12-14 had ge bracht ging hij vervolgens onnodig over op een sprongservice die prompt het net inging. Met 12-15 werd het 1-2 waarna Rijnmond van de ploeg uit Nieuwegein een lesje in veldverdedlging kreeg. Hoe hard sommige Rijnmond-aanvallers ook sloegen, vaak kregen de gasten met Erik Gras als.de grote uitblinker er in het achterveld nog wel een handje onder. Daarnaast was zijn teamgenoot Andries Scholten als libero-aanvaller door Rijn mond niet te stuiten, zodat Vrevok na 11- 15 met 1-3 dik verdiend wón en daarmee ook zqn tweede plaats hield. Schiedam Voor de derde keer dit seizoen hadden de basketbal lers van eerste divisionist Juven tus geen kind aan BV Lisse. Na een eenzijdige eerste helft won de ploeg van coach Frans Wentholt eenvoudig: 99-74. Juventus voerde het puntentotaal al in de eerste helft flink op en feitelijk was de ontmoeting bij rust (51-29) al een gelopen koers. Na de hervatting liet Juventus in de defensie de touwtjes vieren. In aanvallend opzicht bleven de Schiedammers evenwel bij ue ies. Topscorer was Vladan Jankovic met negentien punten. Dankzij de zege bezet Juventus de tweede plek op de ranglijst. Koploper Binnenland heeft een voorsprong van twee punten. Door Bas van den Berg Schiedam Zonder aJ te veel moeite hebben de handbalsters van DWS gisteren tegen het bezoeken de Aalsmeer een duidelijke zege geboekt: 22-13, Na het collectieve spel van de Sehiedamsen was een dankwoord aan het adres van trainer Fred Over- kleeft zeker op z'n plaats. Ziekte bij diverse speel sters schopten het trainingsprogramma afgelopen week in elkaar zodat de trainer op het tactische vlak nogal wat had moeten sleutelen. „Daarbij hebben de speelsters me niet teleurge steld," reageerde de scheidende trainer opgewekt. „We voerden de aanvallen in een wisselend tempo uit en daardoor knakte snel het moreel van Aalsmeer, Door lange tijd op balbezit te spelen bereikten we dat Aalsmeer na rust amper meer uit de verdeding durf de te komen. De angst zat er bij die ploeg goed in en dat was voor ons het moment resoluut uit te lopen." Het verschil tussen beide ploegen liep in het laatste kwartier zo hoog op, dat DWS zich kon permitteren om Janet Eggelmeijer, Anita de Vries en Christa Boer op de bank te laten. Deze basisspeelsters druk ten hun stempel op de bij vlagen aantrekkelijke wed strijd, waarin zij gedrieën ook de meeste doelpunten voor hun rekening namen. Voordat Aalsmeer zich had warmgedraaid had Christa Boer de bal al twee maal achter keepster Marieke Jager van Aalsmeer gedeponeerd. De beginnend dertiger en moeder van twee kinderen, was in de beginfase ongrijpbaar en vertolkte bij de meeste 'break-outs' een hoofdrol. Zij scoorde vijf keer, een doelpunt minder dan Anita de Vries. De lange, zwartharige speelster was de centrale pion in het zeer gemotiveerde aanvalsspel van DWS. Langzaam maar zeker werd de muur van Aalsmeer, dat steeds meer fouten ging maken, geslecht. Voor dat DWS van een ruime voorsprong kon genieten viel af en toe het zwakke verdedigen van de Schiedamse ploeg op. Ook keepster Ellen Engelen deelde in de malaise door zich veel te makkelijk te laten passeren. Aalsmeer werkte de 2-0 achterstand weg en trok later de 64 achterstand weer recht. Kort daarna nam Aals meer voor de eerste keer zelfs een voorsprong (6-7). DWS dreigde zwaar gestraft te worden voor de zwak ke perioden, maar pakte bij de 10-8 achterstand de draad weer op. Sandra van Minnen schoot nummer negen binnen en Anita de Vries bepaalde de rust stand op 10-10. Aalsmeer verraste binnen de minuut na rust met een elfde treffer. Even hield DWS de adem in, toen de strafworp van Anita de Vries opnieuw werd beant woord met de gelijkmaker: 12-12. Een snelle door braak en doeltreffende afronding van Janet Eggel meijer luidde de fraaie eindsprint van de Sehiedam sen in. De spelverdeelster joeg ook nummer veertien binnen en vanaf dat moment werd het verschil steeds groter. Aalsmeer was murw geslagen en moest toestaan dat DWS de voorsprong in hoog tempo kon uitbouwen. Bij een voorsprong van 20-12 nam DWS even gas terug, maar Aalsmeer had toen allang de handdoek gegooid. Door de verdiende overwinning kan DWS de competitie van.de eerste divisie rustig uit spelen. De ploeg, die nog steeds geen nieuwe trai ler heeft, bezet een vaste'ftóatsin de:middenmoót. Dubbele winst voor HVC HVC (v)-ïldes Wcstlandia 11-10 (54). HVC begon voortva rend en de gesloten verdediging zorgde ervoor dat West- landia moeilijk tot scoren kwam. Na een 5-2 tussenstand kwamen de bezoeksters terug tot 8-£. Met de nadruk op de defensie slaagde de ploeg van coach Wil op 't Ende er in de minimale voorsprong te behouden. HVC (m)-Hercules 19-12 (94). Coach Wil op 't Ende zag voor de tweede maal onder zijn leiding een HVC-ploeg winnen. „We hebben vier maai op rij verloren, dus de mo tivatie was enorm." Grote man keeper Frank Buskens die in de eerste helft drie strafworpen stopte. Guido Jur- ritsen scoorde zes maal. DWS (m)-Nutsspaarbank/Delta Sport 14-15 (3-8). Na de grote nederlaag van vorige week was DWS-coach Eimon van Weerdenburg benieuwd naar de veerkracht van zijn ploeg. Na een zeer slordige eerste helft kwam DWS terug tot 8-8. In de laatste minuut werd het 14-14, maar het bal bezit kwam bij Delta Sport en zo ook de winst. Hollandiaan (vkDES 213-7 (64). Coach Ron Broxks gaf zijn ploeg de kritiek dat die zich te veel aan de mindere ploegaanpaste en dus ook slechter ging handballen. „Het verschil had dus nog groter moeten zijn". Treffers-UVG (m) 28-29. ;,We hebben gewonnen, maar dat was dan ook het enige positieve aan de hele wed strijd." UVG-coach John Schaap had het vooral over de bijna ontbrekende verdediging bij 2ijn ploeg. „Ik heb dit nog nooit meegemaakt," WIK (m)-PSV 25-21 (12-14). De eerste helft was WIK niet bij de les en ontbrak het de ploeg vooral aan inzet. In de rust werd de ploeg wakker geschud en werden vervol gens de puntjes op de i gezet. Unitas (m!-Snehv!ek 23*23. Lange tijd gingen beide ploe gen gelijk op. Eerder werd nog met 31-17 verloren van de nog ongeslagen koploper. Ron Berghe bracht vijftien doelpunten op 2ijn naam. Knap gelijkspel TOG Huizen-NOAD (m) 4-6. NOAD bleef ook in de derde wed strijd ongeslagen, al wachten de Schiedammers nog op de reglementaire uitslag van de gestaakte wedstrijd te gen DHC. En en tegen Huizen won NOAD dankzij Peter Heijstek (lx), Ronald van Kampen en Richard Kalmeijer (ieder 2x) en het gewonnen dubbelspel, 2odat er nog steeds naar boven kan worden gekeken. De Korenbeurs-De Toekomst (v) 9-1. Na twee nederlagen de eerste zege voor de in de derde divisie debuterende Sehiedamsen. Waarmee een belangrijke stap werd gezet in het streven naar handhaving. Sylvia Waterreus en Ca rols Thalen wonnen hun drie partijen, terwijl Danielle Maas één spelletje uit handen moest geven. TOG-FAT 5 5-5. TOG heeft de eerste stap gezet naar handhaving in de promotieklasse. In Maassluis werd het vijfde team van eredivisionist FVT, één van de titelfavo- rieten, op een gelijkspel gehouden. Met iets meer geluk had er zelfs een kleine overwinning ingezeten voor de thuisclub, die in Frans Pleysier opnieuw zijn leider had. De routinier scoorde twee keer. Waterpolo VZC boekt eerste overwinning WVZ-De Walrus 8-5. De Walrus heeft na de onverwachte nederlaag de kans op promotie niet meer in eigen hand. Tot en met de derde periode ging het duel in de landelij ke derde klasse E gelijk op. Daarna werd het spel van de Vlaardingers nadelig beinvloed door de arbiters. Enkele strafworpen betekenden de ondergang van De Walrus. VZC-Spartaan 6-5. VZC behaalde in dezelfde klasse z'n eerste overwinning. De Vlaardingers hadden lange tijd het initiatief en bekroonden dat met een zege. Voor VZC scoorde Arno Boer twee maal. Ondanks de zege blijft VZC met drie punten op de laatste plaats staan. ZDHC-SZC 6-5. SZC zette in de derde klasse E de dalen de lijn voort en verloor van ZDHC. De periodestanden waren: 1-), 3-2 34, R-fi. Voor de Schiedammers gooiden Paul Gast drie keer raak. De Walrus (v)-RWY 9-2. De vrouwen van De Walrus ver rasten met de 9-2 overwinning tegen RWV. Door de zege kwam de Vlaardingse ploeg op gelijke hoogte met RWV. VZC is in de tweede klasse van het district nog ver verwij derd van promotie. Door de onverwachte 9-2 nederlaag tegen BZC raakten de Vlaardingse formatie twee punten acnter op koploper VZK.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3