9 Gemeentebelangen eist brandpreventie De Rietzeilers lanceren nieuwe rage Schiedamse salon boeit geen minuut Recalcitrante verdachte stelt rechtbank op proef VMG viert lustrum met 'De zee is ons land' Raadsleden 'verbijsterd' over nonchalant omspringen met monumenten 'Er moet wat gebeuren, maar we hebben geen geld' Zeven duiven doodgeslagen Drie berovingen Aanrijdingen met letsel genda Rotterdams Dagblad Maandag 19 februari 1996 Hoek van Holland Onbekenden hebben tussen zaterdag 17.00 en zondag 14.00 uur op de Knmsloot in.Hoek van Holland zeven dui ven doodgeslagen. De moordlust] - gen vernielden een duivenhok en verschaften zich de toegang door een toegangsdeur en twee ruiten m* te* slaan. Daarna moesten de dmvéhbet ontgelden. Schiedam In Schiedam zijn de afgelopen dagen drie berovingen gepleegd. Vrijdagochtend rond half tien werden twee verkoop sters van 25 jaar van een waren huis aan de Broersvest beroofd van de dagopbrengst van de dag ervoor. De vrouwen werden door een man vanaf het Herenpad ach tervolgd. Op de Broersvest haalde hy een riem tevoorschijn, waar mee hij een van de vrouwen en kele malen sloeg. Vervolgens is hy met de buit, enkele duizenden guldens, via de Korte Singelstraat weggerend. De politie is op zoek naar getuigen van het voorval. De man js ongeveer 20 jaar oud en 1,70 meter lang, heeft een licht ge tinte huidskleur en donker krul lend haar tot op de schouders. Hij heeft een pokdalig, vlekkerig ge zicht. De dader droeg een zwart, vermoedelijk leren jack met een rode, cirkelvormige opdruk op de rug, een blauwe spijkerbroek en witte sportschoenen. De politie is ook op zoek naar de dader van twee andere overval len, Zaterdagavond werd een 21- jglVggpnan uit Hoogvliet onder be- rdwiifig van een mes beroofd van zyryportemonnee. Twee mannen rjtwgrnen op de Breedstraat op hem af en dwongen hem zijn geld af te staan. Een soortgelijke situ atie deed ztch zondagmiddag rond tien voor zes op de 's Grave- sandestraat voor. Daar was een 61-jarige Schiedammer het slachtoffer. Getuigen kunnen de politie bellen op nummer4494499. Hoek van Holland Een 25-jange automobilist uit Naaldwijk is zon dagavond na een aanrijding op de Harwichweg in Hoek van Holland gewond geraakt. De bestuurder botste" tegen de trottoirrand en reed tegen een lantaarnpaal, Hy had verwondingen aan zijn ge zicht. In de auto hing een drank lucht. De man onderging in het ziekenhuis een bloedtest voor controle op alcoholgebruik. Ook een 16-jarige Schiedammer is gewond geraakt na een aanrij ding. Het slachtoffer reed zondag middag met z'n bromfiets op de Parkweg en verleende bij het linksaf slaan geen voorrang aan een passerende automobilist. Hij is vermoedelijk met een ge scheurd scheenbeen overge- briltöft naar het Schieland Zieken- Door Carel van der Velden Schiedam Raadslid H, Metaal (Gemeentebelangen) vindt dat er een soort deltaplan moet komen om de brandveiligheid in monumentale panden te verbeteren. Metaal vindt het 'ver bijsterend' te vernemen dat het historisch erfgoed in Schiedam en Vlaardingen niet of nauwelijks tegen brand is beschermd. Dat bleek vorige week uit een onderzoek van het Rotterdams Dagblad. Metaal stelt de kwestie aan de or de in raadsvragen,die hij vandaag bij het Schiedamse college van b en w heeft ingediend. Brandpre ventie in monumentale panden staat in het middelpunt van de be langstelling nadat vorige week twee bouwkundige monumenten in vlammen op gingen. De Pelmo len -een vroegindustrieel com plex uit de 19de eeuw in Vlaardin gen - en molen De Walvisch in Schiedam hepen bij grote bran den veel schade op, H. Metaal: „Potverju, hoe kan zo iets in deze tijd nu gebeuren! Ik vind het een verkeerde zuinig heid dat er geen brandmeldinstai- latie in De Walvisch aanwezig was. Eigenlijk is dat onverant woord. Met bloed, zweet en tranen is er geld bijeengeschraapt om dit soort prachtige monumenten in stand te houden. Brandpreventie hoort één van de eerste prioritei ten te zijn. Nu zitten we voor een paar miljoen m de narigheid Net als Metaal en veel andere Schiedammers verwacht CDA- raadslid T. Schoenmakers dat De Walvisch zal worden herbouwd „Maar de histone die is wegge brand krijg je nooit meer terug. Je kunt alleen vervangen. De kosten van brandbeveiliging bedragen slechts een fractie van de waarde van zo'n molen. De Walvisch vond ik onze mooiste molen omdat hij als enige nog in een kader van de oorspronkelijke historische be bouwing van de binnenstad staat." Stadhuis Metaal vraagt burgemeester R. Scheeres in zijn geschrift wat de reden is dat het monumentaal be zit in Schiedam zo slecht tegen brand is beveiligd. Topstukken op architectonisch en historisch ge bied als het kantongerecht, het stadhuis op de Grote Markt, de Vlaardingen De raadsleden P. Roovers (PvdA) en R. Lensvelt (SGP/RPF/GPV) vinden dat er maatregelen moeten worden ge nomen om de brandveiligheid van Vlaardingse monumenten te verbeteren. Beide raadsleden kondigen aan dat zij de kwestie aan de orde stéllen in de commis sie voor algemene zaken. De twee raadsleden vrezen echter dat de gemeente geen geld heeft om historische panden te voor zien van rookmeldinstallaties. De raadsleden zijn behoorlijk ge schrokken van de branden, die vorige week achtereenvolgens de Vlaardingse Pelmolen en de Schiedamse molen De Walvisch in de as legden. „Bij de Pelmolen Korenbeurs en het Zakkendra- gershuisje hebben geen brandbe veiliging. „Voor de gemeentelijke panden geld sowieso dat er een goede brandbeveiliging moet zijn," vindt Metaal. „En particuliere ei genaren verdienen op dit punt fi nanciële ondersteuning als ze het zelf niet kunnen betalen. Historie ruik je, die voel je. Hoe goed je was de verbouwing natuurlijk in volle gang," zegt Lensvelt. „Wel licht zijn er na het branden of snijden vonken achtergebleven die 's nachts het vuur hebben veroorzaakt. Als de bouw straks bijna gereed is, zullen ze de aan leg van rookmelders wel direct meenemen. Zo'n monument heeft dat ook nodig." Lensvelt vindt het merkwaardig, dat een belangrijk monument als het stadhuis niet van een brand- meldinstallatie is voorzien. „Door onoplettendheid kan een peuk 's nachts gaan smeulen in een vuilnisbak. Als je een rook melder hebt, wordt dat direct ge signaleerd. Daar kun je een flin ke brand mee voorkomen." ook verzekerd bent, na een brand krijg je die histone nooit meer te rug. Ik vind dat de gemeente geld in de beveiliging moet steken." Ook het CDA en de PvdA vinden dat er zorgvuldig moet worden ge keken naar de brandveiligheid in monumenten. CDA'er Schoenma kers: „Als overheid geven we veel subsidie om oude panden te res taureren. Als zo'n pand eenmaal Raadslid Roovers vindt dat eisen met betrekking tot de brandvei ligheid van panden moeten wor den opgenomen in de monumen tenverordening. „Maar je kunt natuurlijk niet alleen eisen stel len aan particulieren. Daar hoort ook een financiële tegemoetko ming tegenover te staan." De ei genaren van historisch pand De Zeeman aan de Hoogstraat en molen Aeolus aan de Schiedam- sedijk hebben reeds om een der gelijke ondersteuning gevraagd. Betere brandveiligheid past vol gens Roovers in het monumen tenbeleid, dat zorgvuldig beheer van historisch erfgoed als uit gangspunt heeft. „Ik weet echter al hoe het college gaat reageren," in goede staat is, moet je ook zorgen dat het zo blijft. Schiedam kan het zich niet veroorloven dat er nog meer historie verloren gaat. Ik kan me er alles bij voor stellen dat er een regeling komt waardoor de brandveiligheid wordt verbeterd. We gaan eerst in de fractie praten over de vraag hoe dit het best kan worden aan gepakt." zegt Roovers. „De monumenten- gelden zijn reeds tot 2002 vastge legd. Ik denk dat het er niet in zit." Ook oppositielid Lensvelt is niet optimistisch. Toch vindt hij dat er een gedegen onderzoek moet komen. „Neem de Aeolus. De ge meente heeft de molen voor één gulden verkocht, maar daarmee houdt onze verantwoordelijkheid natuurlijk niet op. Ik besef dat dertigduizend gulden veel geld is voor een brandmeldinstallatie, maar als gemeenschap bent je meer kwijt wanneer de molen af brandt. Maar het zal niet meeval len. In Vlaardingen bestaan veel stoere plannen om flink te schrappen op de begroting." Fractievoorzitter P. Groeneweg van de PvdA vindt dat er op zijn minst over brandveiligheid in mo numenten moet worden gespro ken. „Ik kan me voorstellen dat we daar als gemeente geld in in vesteren, maar je praat wel over hoge kosten. We moeten serieus de afweging maken of we het be nodigde geld ervoor over heb ben." Prins Leonardus 1, prinses Antoinette en adjudant André van carnavalsver eniging De Rietzeilers zongen zater dagavond uit volle borst mee tijdéns de feestavond in de Blauwe Brug in Schiedam. Het thema dit jaar, geko zen met het oog op de Nieuwe Passa ge in de stad, was We bouwen wat in de Brandersstad'. Het lijflied van de vereniging geschreven door Trouba dour Joop Heinsbroek Weg met de slijtage, ravage, blamage, de nieuwe rage: de Nieuwe Passage', werd door iedereen luidkeels meegezongen. Ruim honderd carnavalsvierders za gen hoe de leiding van verzorgingste huis Frankeland in Schiedam werd gekozen tot het witte schaap van het jaar. De titel is bedoeld voor mensen die het afgelopen jaar iets bijzonders in de stad hebben gedaan. „De lei ding kreeg de titel omdat zij eerder dit jaar een landelijke prijs heeft ge wonnen voor beste ou de ren verzor gers," vertelt troubadour Heinsbroek. De hele avond werd zaterdag opge luisterd door boerenkapel De Valse - Noten uit Dordrecht. „Een kapel met een sterke valse bezetting," grapt Heinsbroek. De Rietzeilers grepen het carnaval aan om geld in te zame len voor de uitgebrande molen De Walvisch. Frankeland, zeer verguld met de eretitel die ze eerder hadden ontvangen, deed als eerste een duit in het zakje en gaf duizend gulden. Foto Roel Dijkstra Door Menno Haddeman Schiedam Met veel bombarie kondigde organisator Albert de Bruijn zijn culturele salon 'de Schubertïade' in de Teerstoofin Schiedam aan. Op de 'saaiste middag van de week' konden Schiedammers zondagmiddag terecht in de lobby van het thea ter om te genieten va&driedwm, 'cultuur'. Veel bezoekers 'kwa-" .^mei^zönda^editeiwnifi&Juistefe, ren. Misschien maargoed ook,1 want amateurzanger De Bruijn zong valser dan de nacht en dichter Kees Alderliesten (uit Vlaardingen nota bene) boeide, met zyn binnensmonds gemom pel, voor geen minuut. Plannen Veel plannen had de Schiedam se bariton De Bruijn met zijn sa lon. Er is veel te weinig cultuur in de Brandersstad en daar moest volgens hem met de zon dagmiddag gehouden salon snel verandering in komen. Het handjevol bezoekers, voor een groot gedeelte bestaand uit fa milie en vrienden van de organi sator, hield het tijdens de salon niet langer uit dan tot de pauze. Enthousiast waren zij uiteraard over de zangkunsten van De Bruijn, maar op het moment dat de organisator tijdens een korte stop dichter Kees Alderliesten aankondigde, trok een groot ge- -.jieeitnde-ias aanenmaakte aan- a Gemompel Dat was jammer voor de dichter, die als laatste act voor de pauze stond gepland. Met zyn gemom pel was hy niet in staat boven het geroezemoes van de vertrek kende bezoekers uit te komen. Na de pauze keerden dezelfde artiesten terug. Hopelijk trekt De Brnyn zijn les uit het ge beurde en houdt hij het by één salon. Tenzij hy zijn eigen rol als zanger naar de achtergrond ver plaatst Anders moet de volgens De Bruijn 'saaiste middag van de week' in Schiedam maar saai en cultuurloos blijven. Maandag 19 februari ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Beroemde Barokor- kesten 'Handel at the opera', 20.15u. Rotown. CYM, 22.00u. Zaal De Unie. De vorm van de regio Rotterdam, 20.30u. Dinsdag 20 februari SCHIEDAM Blauwe Brug. Sluitingsbal De Riet- zeilers. Café Podium. Jamsessie, 21.30u. MAASLAND B ezoe ke rsc ent rum d'Ou de Koest- al. Wandeling met natuurgids door Staelduinse bos, lO.OOu. ROTTERDAM LuxorTheater. Evita,20.15u.Thea ter Zuidplein Gr.z. Cantabile, 20.15u. Kl.z. Golden Fiction, 2Q.30u, Dizzy. Limited Edition, 22.0CJU. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. The Tempest, 20.15u. Lantaren/Venster. Glottisdans, 20.30u. Zaal De Unie. Mtnd the Gap, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sabnna' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: To die for' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'French Kiss' (al) dag. 12.45-3.30. Cine rama 1: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Cinerama 3: 'Father of the bride' (al) 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 4-6.45. 'Ksds' (16) dag. 1.15-9.30. Corso: 'Heat' (16) dag. 1.15-4.30-8.30. Imax Theater: The üvmg Sea' (al) dag. 2-4-6.30, ma.alleen 6.30. 'Afnca: The Seren- geti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Golden eye' (12) dag. 7.30-10. 'Pocahon tas' (N) (al) za.zo. 12-5. Lantaren 1: 'Symphome m E-motion' (al) zo. 3. Venster 1: 'Smoke' (16) dag. 8, do- .vr.zo.wo. ook 2.30. 'Clockefs' (16) 10.15, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 2: 'Fanfare' (16) dag. 7.30, do- .vr.zo.wo.ook 2.30. The Damned' (16) dag. 9.30. Venster 3: 'Heavy' (16) dag. 7.30-10, beh.ma.10. Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'Go Rsh' (16) dag. 8. 'Brt' (16) dag. 10. Lu mTërél;rShÖwgRs''(l 6) dag. 1.15-4-6.45-9.30j-wo,aHeen-lrl5- 6.45-9,30. Lumière 2: The usual suspects' (16) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Lumière 3: 'Fair Ga me' (16) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di.ookl.15-4. Waitmgto ex hale' (af) za.zo. wo. 1,15-4. Lumière 4: 'The Amencan President' (al) dag 6.45-9.30, do. vr.ma.dï.ook 1.15-4. Rex: 'Double Pleasure' (18) dag. vanaf 12. doori.voorst. Thalia: 'Sud den Death' (16) dag 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Door Menno Haddeman Rotterdam/VIaardingen—Volgens de verdachte deugde er van zijn strafzitting, vrijdag voor de Rot terdamse rechtbank, weinig. De officier was maar een minkukel, ^<*,j^htbank-president was on- 1 peschoft en zelfs zyn eigen advo- -ufftjj&te er volgens de van ge- wapende overvallen en handel in heroïne verdachte Vlaardinger, Jffllgvan. is een complot tegen mij gesmeed en jullie werken er alle maal'aan mee," liet de 40-jarige man het Openbaar Ministerie weten. Rechtbank-president mr, A.C.M.P. van Breukelen-van Aamhem kreeg na een tijdje ge noeg van de beschuldigingen en het gekrakeel van de man en schorste de zitting. Nadat zyn advocaat hem had uitgelegd vrat de normale procedure is, bond de verdachte in en kon de zitting worden hervat. officier van justitie mr. j, HiTonino had de man een aan- iaj_ ernstige delicten achter zyn ria$g§taan. Als eerste zou hij op 5 januari vorig jaar zyn vriendin hebben mishandeld. Daarna had hij in augustus een cassière van de Hema in Schiedam bedreigd met een vuurwapen en 730 gul den uit de kassa gestolen. Tien dagen later was sigaren- kiosk Van Leeuwen, naast NS- station Vlaardingen-Centrum, het doelwit. Gewapend met een gaspistool bedreigde hij een me dewerkster en vroeg om geld. De overval mislukte omdat de vrouw het wapen vastpakte en uit zijn handen trok. De man nam daarna de benen. Ook had de verdachte volgens de officier gehandeld in heroïne en had hy twee fietsen gestolen in Maasland en Maasluis. De over vallen kwamen aan het licht toen de politie na een tip een inval deed in het woonhuis van de ver dachte. „Ik heb niets te maken met die overvallen," verklaarde de Vlaar dinger tijdens de zitting. „Ze zijn mij in de schoenen geschoven door de zoons van mijn vriendin. De fietsen heb ik gewoon ge kocht en ik heb nooit in heroïne gehandeld." De twee broers hebben bij de po litie zeer belastende verklarin gen tegen de man afgelegd. Ook hun moeder deed op het bureau een boekje open over de ver dachte. In detail vertelden zij hoe hun stiefvader en vriend de overvallen had gepleegd. Zij hadden de verhalen gehoord van de man zelf. De verkoop van he roïne hadden zij met eigen ogen gezien. Ze hadden zelfs meege werkt aan het verpakken van de drugs. De verklaringen van deze drie personen waren voor'justitie het enige houvast. Getuigen van bei de overvallen waren er wel maar konden niet meer dan een vaag signalement geven. Tijdens een spiegel- en fotoconfrontatie, die pas drie maanden na de laatste overval werd gehouden, konden de getuigen de verdachte niet als dader aanwijzen. „Die twee schoften van broers proberen mij erin te luizen. Sa men met hun vader hebben ze een plan beraamd om mij en mijn vriendin, hun moeder en ex-vrouw, het leven zuur te ma ken," meende de verdachte. „Hun vader kan niet verkroppen dat zijn ex-vrouw omgaat met een buitenlander." De officier liet zich niet intimide ren door de man en eiste drieën- eenhalfjaar celstraf. Hij vond de verklaringen van de broers en de vrouw belastend genoeg. Daar naast blykt het wapen dat de vrouw van de sigarenkiosk de verdachte had ontfutseld de geur van de man te dragen. Speurhon den van de politie bevestigden dat. De advocaat van de Vlaardinger, mr. J. L. M. I. Hommerich, vond het allemaal maar een opgeklopt verhaal. Volgens hem jaagt de man soms wat mensen tegen zich in het harnas omdat hij, wat ook ter zitting bleek, nogal recal citrant kan zijn. „Ik vraag om vrijspraak voor de eerste twee feiten. Er rijn te weinig aanwij zingen dat mijn cliënt betrokken is geweest bij een overval. Ik denk dat er sprake is van een persoonsverwisseling," Hommerich vroeg de rechtbank direct te beslissen omdat de man al drie maanden in voorarrest zit. Na kort beraad besloten de rech ters niet in te gaan op het ver zoek van de advocaat. „De 2aak is te ingewikkeld om gelijk een uitspraak te doen," aldus de rechtbank-president Zij merkte daarbij op dat het gedrag van de man tijdens de rechtszaak niet wordt meegenomen in het bepa len van de strafmaat. De rechtbank doet over elf dagen uitspraak. Door Ben van Haren Rotduc „Je merkt nu dat ze het zelf gaan beleven." Dick Borst uit zijn tevredenheid over de presta ties van het Vlaardings Musical gezelschap (VMG). Eric van der Ende en Mirjam Kroonenburg sluiten zich bij die conclusie aan. Ze vertellen het in de 'Verloren Zoon', het café in de kelder van de Abdij van Rolduc. In dit tot con grescentrum ingericht bolwerk van het bisdom Maastricht heeft het VMG afgelopen weekeinde in tensief geoefend voor de musical 'De zee is ons land'. Voor vijf voor stellingen op 20 tot en met 24 maart is de Stadsgehoorzaal gere serveerd, waar de kaartverkoop al volop draait. Bosch, Van der Ende en Kroonen burg hadden het oefenprogram ma voor het weekendje Limburg in elkaar gedraaid. Zij vormen als componist/muzikaal leider, regis seur en choreografe de artistieke leiding, samen met kostuumont werpster Anneke Monster en de corbouwer Jan van Ginneken. Het werd daar in Rolduc bard werken. Op zaterdag van 's och tends negen uur tot 's avonds kwart over negen en op zondag werd ook nog drie uur fanatiek ge repeteerd. Met grote inzet, en nie mand werd ontzien. Op zaterdag avond is de Verloren Zoon' het punt om even te ontspannen. Dick Borst speelt op zijn accor deon achter elkaar meezmgmeio- dietjes en musicalonderdelen en Eric van der Ende en Mirjam Kroonenburg stampen er samen nog even een act uit, waarin de ei genschappen van sommige leden van het gezelschap worden aange dikt. Vijf jonge meiden uit de mu- sicalcrew hadden daarvoor al de toon gezet door als monniken bin nen te stappen en een popsong te zingen. Dick Borst, Anneke Monster, Eric van der Ende en Mirjam Kroonenburg vormen deartistïeke leiding van het VMG met de niet op deze foto staande decormaker Jan van Ginneken. Foto Roei Dijkstra Die avond loopt het feest u«t. Als de barkeeper de tap in de "Verlo ren Zoon' heeft afgesloten, komt tijdens de wandeling naar de ka mers automatisch de danspas erin bij het groepje rond Wim. Hij kan nog wel een extra oefening ge bruiken, vinden zijn begeleid sters. „Een, twee. Een, twee, drie, vier," klinkt het over de gang. Om de nachtrust van al naar bed getogen collega's met al te zeer te verstoren, trekt men zich na de dansoefening terug in een soort zitkamer tussen de gangen. Er ko men flessen, snoep, pinda's en kaas op tafel en een radio-recor der levert spoedig nieuwe dans muziek. Voor sommige leden van het gezelschap wordt de nababbel heel laat. Zondagmorgen missen velen het ontbijt om acht uur, maar een uur later bij de start van de repetities is de club toch compleet. Hilariteit is er alom bij de oefening van een act, waarin D'n heer reder tegen zijn schipper zegt: ,,'t Is waar. Je bent nog nooit dronken geweest." Fred Besters, dominee spelend, slaat echter alles. Hij krijgt het hele, serieus oefenende, gezel schap plat door op te komen met de zangerig uitgesproken tekst: „Ik ben een loodgieter." Zelfs de gehele artistieke leiding gaat la chend languit over de piano. Mirjam Kroonenburg (35), een al achttien jaar in Rotterdam actieve danslerares, die vorig jaar bij het VMG kwam als choreografe, zegt: „Het is een van de gezelligste ge zelschappen waarmee ik heb ge werkt. Met een goed bestuur en Dick, Eric en ik sluiten als artistieke lei ding naadloos op elkaar aan. Het is ook een groep met potentie. Het dansen kan beter, maar ze worden nu al vrijer. Vergeet overigens niet dat tegelijk dansen en zingen moeilijk is." Eric van der Ende toont zich ook tevreden. „We zijn dit weekeinde verder dan we bij vorige produk- ties waren tijdens het abdijbe- zoek. Het moet ook wel, want nu is de première al over vier weken. Anders was dat pas in mei." Eerder op zaterdag had hij tijdens de repetities nog spelers tot het uiterste getart. „Neen, dat is niks. Ik hoor stellingen zingen. Expres sie moet ik zien. Overnieuw." Wel vijf keer achter elkaar soms, maar uiteindelijk blijkt ook de speler zelf het beter te vinden. „Ik ga net zo lang door tot ik emotie voel," zegt de 30-jarige regisseur. Met 'De zee is ons land', naar de boeken van Fenand van den Oe ver geschreven door Chris Bezooi- jen, viert het VMG zijn eerste lus trum. Aan het begin van het repe- titieweekeinde hield Dick Borst de ruim vijftig spelers tellende groep voor: „Het moet uit je hele ziel en zaligheid komen. Dit is mijn laatste preek, maar denk er om. We hebben een naam hoogte houden." Het belooft opnieuw veel goeds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1