13 'Key Kramer hoeft Maassluis niet te verlaten' Gewiekste dief maakte misbruik van creditcards Maasland moet simpelweg kiezen Rotterdams Dagblad Servicecontract voor huurders bij verhelpen verstoppingen College acht vragen van PvdA-fractie prematuur Stankklachten na incident Van moord verdachte man nog steeds in gevangenis Volkstuin huisjes plat voor rijksweg VSB Bank sluit haar deuren Controle brommers Te snel gereden Rijden onder invloed Winkeldief gearresteerd Vals paspoort Aanrijding na drankgebruik FAVORIET SUPER SPORT SPORTIEVE FULLTIME Automobiel bedrijf J. van Dijk Dochters b.\ St'HlTTOAERWEC 116 OFFiriEEl MERCHHS HOMH DEALER BfEÜT MN: +500 AUTO'S (NW, «XI. L)V. MERKEN) fF.1OU - 'tg- Vrijdag 23 februari .1996 Waterweg Maassluis Het college van b en w van Maassluis weer spreekt dat J. Storm, wethouder van stads- en milieu b heer, in deze krant heeft gesteld dat het bedrijf Key Kramer de gemeente dient te verlaten. Volgens het college heeft hij wel uitgebreid stilgestaan bij de aanleiding tot, het doel van en de uitgangspunten bij het onderzoek naar de mogelijkheden tot verplaatsing van enkele bedrijven, waaronder Key Kramer. Dit onderzoek is oriënterend van P- aard, schrijven burgemeester en I, wethouders in de schriftelijke be antwoording van vragen van de ,;h PvdA-fractie. „De vraag of het h niet mogelijk is bedrijven in en e om de Heldringstraat te verpiaat- sen met behoud van Key Kra- y. mer achten wij dan ook prema- tuur. Een antwoord kan ons in- ziens pas worden gegeven wan- f neer de resultaten van het onder- f:Ê zoek bekend zijn." De PvdA stelde de vragen naar aanleiding van een artikel in deze f' krant over een mogelijke verhui- zing van het bedrij f langs de Nieu- we Waterweg naar Rozenburg. De f. wethouder gaf in het betreffende artikel aan dat in zijn persoonlijke toekomstvisie eigenlijk geen plaats meer is voor Key Kra mer.. Hij zei de grond van het be drijf nodig te hebben voor wo ningbouw en de verplaatsing van bedrijven rond de Heldringstraat. Op de vraag waar de pypleidm- j genfirma dan heen zou moeten, i antwoordde hij: „Geen idee, Ro- VIaardingen Door een inci dent bij Elf Atochem, een raffi naderij in Vondelingenplaat, is gisterenhet; gas natriumme- thylmercaptide vrijgekomen. Ruim vijftig inwoners van Schiedam en Vïaardingen heb ben even voor de. middag naar aanleiding daarvan gebeld met de milieuklachtentelefoon van de DCMR Milieudienst Rijn mond. Ze klaagden over stank overlast. De geur werd om schreven als die van rotte eie ren, spruitjes of mest. Het gas kwam vrij nadat de be veiliging van een tankcontain- ter was open gesprongen. Maassluis De man die ervan wordt verdacht in november vorig jaar zijn ex-vrouw te hebben ver moord door haar met auto en al de Maassluise haven in te rijden, zit nog steeds vast. Het Openbaar Mi nisterie is nog bezig met het on derzoek. Om de onderzoekstijd te kunnen verlengen houdt het OM op 1 maart een rechtszitting pro forma. Tijdens deze zitting vraagt de officier van justitie waarschijn lijk om aanhouding, waardoor de voorlopige hechtenis van de man kan worden verlengd. Volgens mr. A. Strak, de advocaat van de man, ontkent zijn cliënt nog steeds zijn ex-vrouw te heb ben vermoord. Dat het OM zo lang bezig is met het onderzoek zegt de advocaat genoeg. „De man is ge woon onschuldig. Het is triest dat mijn cliënt al zo lang vast zit. Ze zijn nog steeds getuigen aan het horen. Ik vraag me alleen af wie ze nog dingen kunnen vragen. Volgens mij hebben zezo'n beetje iedereen gehad. Mijn cliënt gaat echt niet iets bekennen wat hij niet heeft gedaan." Op dit moment wordt, met toe stemming van de verdachte, een psychologisch rapport van hem gemaakt. Meestal gebeurt dit al leen bij verdachten die bekennen. Woordvoerder Ketting van justi tie in Rotterdam zegt voor de zit ting van 1 maart geen informatie te willen geven. „Het psycholo gisch rapport wordt gemaakt op aandringen van de rechter-com- missaris," is het enige dat Ketting meldt. zenburg misschien?" In antwoord op de vraag van de PvdA-fractie of de uitpraak van Storm niet in strijd is met het stre ven om de werkgelegenheid in Maassluis te versterken, citeert het college uit de beleidsbegro tingvoor 1996. „Het scheppen van werkgelegen heid is de hoofddoelstelling waar het gaat om bevordering van eco nomische aangelegenheden." Hoewel de personeelsleden van Key Kramer zeggen niet op de hoogte te zijn van eventuele ver huisplannen, meldt het college dat er wel degelijk gesprekken zijn gevoerd met de directie van het bedrijf. „Ten tijde van het ver schijnen van de notitie 'De Ba kens Verzet' is gesproken over het doel van de studie. Daarna zijn in het kader van de onderzoeksop dracht door het bureau Twijn stra en Gudde met Key Kramer in formatieve gesprekken gevoerd over de toekomst van het bedrijf in relatie tot een eventuele ver plaatsing. Key Kramer was alleen bereid tot deze gesprekken vanwege het oriënterende en inventariserende karakter van het onderzoek." Tenslotte stelt het stadsbestuur dat wethouder Storm terdege re kening heeft gehouden met de mogelijke sociale en psychologi sche gevolgen voor werknemers. „Reeds vanaf de start van het Maassluise ROM-project hebben we zoveel mogelijk openheid be tracht, door onder meer gesprek ken te voeren met direct betrok ken bedrijven en overkoepelende organisaties ais de Ondernemers federatie Maassluis en de Indus triële Kring Maassluis, dan wel door informatie te geven over de met dit project voorgestane ont wikkelingen." De vragen en de beantwoordin gen worden geplaatst op de agen da van de raadsvergadering van 27 februari. Vïaardingen In navolging van andere woningcorporaties heeft de Stichting Woningbedrijf Vïaardingen de huurders een zo genoemde rioolreinigingsservice aangeboden.Voor één gulden per maand kunnen de achtdui zend huurders hun financiële ri sico's als gevolg van verstoppin gen afkopen. „Het verhelpen van een verstopping kost u gemid deld 125 gulden. Wanneer u deel neemt aan de rioolreinigingsser vice betaalt u een premie van één gulden per maand. Voor het. be drag van één ontstopping kunt u in dit geval tien jaar deelnemen aan de rioolreinigingsservice," luidt de wervende tekst in de fol der die door het woningbedrijf is verstuurd. Toch zijn niet alle huurders blij met dit aanbod. Zo schrijft H. A. Paalvast in een brief aan de di recteur van de Vlaardingse cor poratie dat het voorstel 'aan alle kanten rammelt': „Het riole- ringsonderhoud hoort gewoon bij uw bedrijf en moet bij storin gen uit de huuropbrengst wor den bekostigd." Maar volgens een woordvoerder van het woningbedrijf klopt de redenering van Paalvast niet. „Het servicecontract is bedoeld voor verstoppingen in de eigen woning, die altijd al voor reke ning van de bewoner kwamen. Bovendien," voegt ze eraan toe, „is het niet verplicht. Het staat iedereen vrij om mee te doen, of niet." Inmiddels heeft al meer dan de helft van achtduizend huurders de zogenoemde ak koordverklaring met het service contract ingestuurd. De Stichting Woningbedrijf Vïaardingen heeft op haar beurt een contract afgesloten met een loodgietersbedrijf. Dat krijgt maandelijks een vast bedrag overgemaakt. Hoe hoog dat be drag is wil de woordvoerder niet zeggen. Wel zegt ze te 'denken' dat het woningbedrijf er geen geld aan overhoudt. „Maar." stelt ze. „het voordeel voor ons is dat we er geen bemoeienis meer mee hebben. Vaak belden de huurder ons, waarna wij een loodgieters- bedrijf moesten inschakelen en vervolgens de rekening weer naar de huurder moesten sturen. Dat hoeft nu allemaal niet meer. De mensen kunnen recht streeks, dag en nacht, de loodgie ter bellen die de klachten nog de zelfde dag, maar in elk geval bin nen 24 uur. komt verhelpen." De huurdersraad van het wo ningbedrijf heeft ingestemd met het invoeren van de rioolreini gingsservice. De woordvoerder van de corporatie sluit niet uit dat in de toekomst de huurders meer van dergelijke contracten worden aangeboden. Daarbij kan onder meer worden gedacht aan het tegen gunstige voorwaarden aanbrengen van inbraakbeveili- gingsapparatuur. Slopers heblqen deze week het laatste huis je tegen de vlakte ge gooid van de 61 die er in totaal op het volks tuinencomplex Vijfslui- zen moesten verdwij nen. Dat was nodig voor de aanleg van de Tweede Beneluxtunnel en de verdubbeling van het aantal rijbanen van de A4. De Schiedamse vereniging, die nu nog ruim 350 volkstuinen telt, heeft nooit de illu sie gehad dat de aan leg van de Tweede Be neluxtunnel of de ver breding van de rijks weg was tegen te hou den. Er is bewust geko zen voor samenwer king met de gemeente en Rijkswaterstaat. Deze opstelling lijkt te zijn beloond..Want om de geluidsoverlast van de rijksweg voor de volkstuinders terug te dringen wordt een aar den wal aangelegd. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Maasland Gewiekst wist een medewerkster van een Shell- tankstation aan de Coldenhove- laan in Maasland klanten hun cre ditcards te ontfutselen. In iets minder dan een jaar tijd stal de 33-jarige vrouw uii Maassluis der tien creditcards. Wanneer de nietsvermoedende klanten hun bezine afkwamen rekenen, gaf de medewerkster de kaarten een voudigweg niet terug. In de haast vergaten de automobilisten hun pas terug te vragen en kon de vrouw allerlei betalingen met de passen verrichten. De gedupeerde klanten van het tankstation kwamen vaak niet al leen de benzine afrekenen. Ze kochten wat tijdschriften en an- dere in de winkel bij het pompsta tion aanwezige goederen. In de drukte lieten de klanten dan hun creditcard achter. De diefstal en de fraude van de passen kwamen in januari van dit jaar aan het licht. Eén van de be nadeelden kwam op het politiebu reau aangifte doen. Ze wist bijna zeker dat de pas bij het benzine station was verdwenen. „De diefstallen werden pas zo laat ontdekt omdat veel mensen dach ten dat ze de passen waren verlo ren," vertelt woordvoerder van de politie in het distriet Waterweg C. Willems, „Deze vrouw wist echter 99 procent zeker dat ze haar kaart bij het tankstation had laten lig gen en dat hij daar moest zijn ge stolen. Wij zijn toen een onder zoek gestart." Blokkeren Volgens Willems kon de Maasslui se dief betalingen doen met de passen omdat de eigenaren de vermissing niet direct opmerk ten. Ze lieten de rekeningen vaak pas na een paar dagen blokkeren. Zo kon de vrouw in totaal voor een bedrag van ruim 7000 gulden be talingen verrichten. „Wanneer de eigenaren er na een tijdje achter kwamen dat ze hun pas niet meer in hun bezit had den, wisten ze niet precies waar de kaarten waren zoekgeraakt," vertelt Willems. „Gelukkig wist één van de eigenaren wel waar de kaart was kwijtgeraakt." Als de Maassluise een pas had we ten te bemachtigen gebruikte ze die voor het afrekenen van benzi- Maasland Bijna met de dag groeit het aantal ideeën over wat er moet gebeuren met de Maas- landse middenstand. Ook giste ren, tijdens het drukbezochte po litieke café waren de plannen tal rijk. Onvermijdelijk lijkt in elk geval dat Maasland moet kiezen tussen uitbreiding van het win kelcentrum aan het Kastanjehof en verhuizing van het winkelcen trum naar het MOB-complex. Niet iedereen wil die keuze ma ken, maar nadat een stoet van sprekers (negen in totaal) zijn zeg je had gedaan, was wel duidelijk dat een winkelcentrum aan het Kastanjehof naast een winkel voorziening op het MOB-complex een illusie is. Daarvoor is Maas land te klein, legde R. ten Rouwenlaar van het Rotterdamse adviesburo RBOI uit. Maar uit breiding van de middenstand (met name de supermarkt Albert Heijn) in Maasland is noodzake lijk om teloorgang van het huidi ge winkelaanbod te voorkomen. En daarmee legde Ten Rouwen laar de basis voor de onvermijde lijke keuze: Kastanjehof of MOB- complex. P. van der Kooy, voorzitter van de winkeliersvereniging, introdu ceerde gisteravond in gebouw Het Trefpunt ingenieur R. van Leeu wen van bouwontwerpgroep Ko- kon. Van Leeuwen presenteerde zes plannen waarin het MOB- complex was volgebouwd met Al- bert Heijn, de rest van de Maas- landse middenstand en wonin gen. Daarbij kwam hij steeds uit op minimaal 3000 en maximaal 4500 vierkante meter winkels en minimaal 75 en maximaal 90 hui zen. In alle plannen gebruikte Van Leeuwen het parkeerterrein bij de sportvelden als parkeer plaats voor AH. Al zijn variaties waren, zoals hij zelf zei, 'op het centrum georiënteerd', „Het MOB-complex ligt op loopaf stand van het centrum," aldus Van Leeuwen in de pauze. „Maar Maaslanders zijn eigenlijk een beetje verwend met hun winkel centrum aan het Kastanjehof. Er is echter geen plaats om dat uit te breiden, Alleen al voor een Albert Heijn heb je zeventig a tachtig parkeerplaatsen nodig. Daar is in het centrum geen plek voor. Nu dient zich dan deze MOB-loeatie aan. Dus waarom niet daar?" Levendig Het probleem waar Maasland ech ter mee worstelt is toch dat cen trum. Maasland moet levendig blijven, vindt iedereen, Met name PvdA'er Wiebe Gouma drukte de volle zaal op het hart goed na te denken over de vraag of Maasland wel een centrum wil, waar het ze ven dagen per week zondag is. Of tewel: waar het straks doodstil zal zijn. CDA'er Quak was de enige van de vier politici die zich open lijk uitliet over zijn voorkeur. Hij pleitte, zij het voorzichtig, voor uitbreiding van Kastanjehof. De enige spreker die voor gemor in de zaal zorgde was E. Kroes, één van de initiatiefnemers van de plannen ter uitbreiding van het Kastanjehof. Verplaatsing van de supermarkt betekent, volgens Kroes, zelfs verpaupering van het centrum van het dorp, Vooral de bewoners van de Langetaam, die wezen voor overlast van het auto verkeer als de supermarkt aan het Kastanjehof uitbreidt, zien dit an ders. Onverwachts kwam ook C. Keij- zer van de woningstichting nog met een plan op de proppen: al leen woningen op het MOB-com plex. Ook zijn plan is inmiddels in politieke handen. Zo borrelden meer ideeën op: een zwembad, of een expositie-ruimte op de plek waar nu Albert Heijn zit, twee su permarkten in Maasland, zelfs een kleinere supermarkt kwam ter sprake. Maar die hersenspin sels kregen amper bijval. ne voor haar eigen auto. Zo kwam bij een van de gedupeerden een afschrift binnen van een tanksta tion in het buitenland. De Maas sluise pompbediende was toen, samen met een stadgenoot, op va kantie in Spanje. De rechercheurs die zich met de ze zaak bezig hielden konden on der meer aan de hand van de af schriften de dader achterhalen. De stadgenoot van de vrouw wordt door de politie als mededa der gezien. „Hij heeft willens en wetens meegewerkt aan het mis bruiken van de passen," aldus Willems. Shell Nederland betreurt wat er zich b(j het tankstation het afgelo pen jaar heeft afgespeeld. „Het is een kwalijke zaak dat dit soort dingen gebeuren," zegt woorvoer- der B. Regeer. „We kunnen er al leen weinig aan doen. Het is een zo uitzonderlijke situatie. Daarbij komt dat de werkneemster niet in dienst was van Shell Nederland maar bij de man die het tanksta tion van Shell pacht. Hij draagt in grote mate verantwoordelijkheid voor zijn eigen personeel." De politie heeft tegen beide ver dachten proces-verbaal opge maakt. De hoogte van de straf wordt be paald met behulp van de Wet Ter wee. Deze wet voorziet in een ver soepeling van de strafmaat waan neer een verdachte bekent en er geen sprake is van georganiseer de misdaad. „De vrouw heeft al het geld terugbetaald aan de be nadeelden. Er is geen sprake van georganiseerde zware criminali teit," meldt de politiewoorvoer- der. De hoogte van de straf is nog niet bekend. Maassluis De VSB Bank in Maassluis sluit vandaag definitief de deuren van haar vestigingen aan de Veerstraat en Rembrandt- k-an. Alleen het kantoor aan de Uiverlaan blijft nog geopend. Ter compensatie voor het verlies aan service, verschijnt een mobiele bank een dagdeel per week in de binnenstad en bij winkelcentrum 't Palet. De bank zegt tot opheffing van de twee bijkantoren besloten te heb ben, onder druk van de verande rende vraag van de consument. „Door de opkomst van automa tisch betalingsverkeer hebben banken veel meer een adviseren de rol gekregen. Maar vragen over sparen en betalen kunnen ook thuis afgehandeld worden en door mensen thuis op te zoeken. Daar om zijn drie kantoren in één stad niet meer nodig," vertelde ad junct regio-manager J, Speksnij der eind vorig jaar tegen deze krant. De mobiele bank is een rijdend bankkantoor met het volledige pakket aan financiële diensten. Naast de open balie voor opname en storting, is er een afgesloten spreekkamer voor een persoon lijk adviesgesprek. Het kantoor op wielen verschijnt iedere dins dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur op de Rembrandtlaan en elke vrij dagochtend van 10.00 tot 12.15 uur op de hoek P.C. Hooftiaan) Groen van Prinstererkade. VïaardingenDe politie heeft gis termiddag aan de Sportlaan in Vïaardingen een grootscheepse bromfietscontrole gehouden. Twaalf personen kregen een prent. Zij werden bekeurd omdat hun tweewieler te veel vermogen had, te veel geluid maakte of dat ze zonder helm reden. VïaardingenDe politie heeft gis teren twee snelheidscontroles ge houden. Op de Schiedamseweg ter hoogte van de voetgangers oversteekplaats werden van de 177 passanten elf bestuurders be keurd. Op de Aiy Koplaan stond de politie op het kruispunt met de Professor Teldersstraat. Van de 370 passerende automobilisten werden er negentien op de bon ge slingerd. Vïaardingen In de nacht van donderdag op vrijdag reed een 54- jarige Viaardinger nogal vreemd op de Marathonweg in Vïaardin gen. Hij viel op bij de politie, die hem aan de kant zette. Uit de blaastest bleek dat hij 0.6 promille alcohol in het bloed had. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Maassluis De politie heeft een onderzoek naar een 44-jarige Rot terdammer afgerond. Hij is gister middag met een oproep voor een rechtszitting op vrije voeten ge steld. De man werd dinsdagmid dag op de Markt in Maassluis ge arresteerd. Hij bekende twee win keldiefstallen op de Markt en de Dr. Kuyperkade. De buit.bedroeg vijf overhemden en eendamesjas. De politie verdenkt hem ook van een diefstal van een damesblouse. De dief ontkent dit feit echter in alle toonaarden. Maassluis Het onderzoek naar het vervalste paspoort, waarbij een 19-jarige man uit Lissabon is aangehouden, is afgerond. Het paspoort dat op naam stond van de 19-jarige man, bleek oorspron kelijk van een 21 jarige man uit Luanda te zijn. De politie arresteerde deze man die in Maassluis woont. Hy was drie maanden in Nederland, maar is nu uitgeprocedeerd inzake een asielaanvraag. Tegen hem wordt nu een uitzettingsprocedure ge start. Hoek van Holland In de nacht van donderdag op vrijdag is een 22-jarige Hoekse automobilist ge wond geraakt. Op de Prins Hen drikstraat in Hoek van Holland raakte hij door de gladheid in de slip en botste daarbij tegenvier auto's. De verdachte reed na de aanrijding door. De politie hield hem echter aan op.de Rijpstraat. Hij bleek te diep in het glaasje ge keken te hebben. Omdat het niet de eerste keer was dat de automo bilist voor dit vergrijp werd verba- liseerd. is zijn rijbewijs ingevor derd. (UIT DEN HAAG) OPENT 29 FEBRUARI A.S. NIEUW FILIAAL TE SCHIEDAM, KOEMARKT 1 (voorbeen Hons Textiel}. WIJ VRAGEN VERKOPERS (M/V) VANAF 17 JAAR. inlichtingen >an 9.00 uur - 17,00 uur: telefoonnummer 070 3338878 (vraagt u even noor mevrouw Thea Boer)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1