19 F Van der Lee wil Ooms niet beschadigen Stadionloop ontgroeit kinderschoenen Ron Dekker zwemt voor slachtoffers van 'Winterberg' Bouwmans en Van Bon dicht bij de bloemen Botha blijft wereldkampioen Lopen in Maastunnel bijzondere gewaarwording: 'Het heeft wel iets van een badkamer' Inge vlindert bemoedigend Brenda Schultz hééft iets met Oklahoma City Michael Stich geeft Ivanisevic tennisles Badmintonmannen niet naar finale Thomas Cup Springfouf kost Lansink WB-zege in Bologna Rotterdams Dagblad Maandag 26 februari 1996 Fréjus/Benidorm Tweede plaat sen kenmerkten het optreden van de Nederlandse profrenners in het weekeinde. De meest gehate uitslagen in het eyclisme kwamen op naam van Leon van Bon (Haut Var) en Eddy Bouwmans (Puig) De Italiaan Bruno Boseardm ver schalkte Leon van Bon én Tristan Hoffman in de finale van de 28e Ronde van Haut-Var. De koers, over 199 kilometer tus sen Draguignan en Fréjus, was de mooiste van het {nog korte) sei zoen. Na 10 kilometer ontsnapten de Zweed Anderson en de Frans man Vasseur. Na 100 kilometer had het duo negen minuten voor sprong. Op dat moment ging Lau rent Jaiabert in de achtervolging. De Franse nummer één van de wereldranglijst kreeg oud-wereld- kampioen Lanee Armstrong mee De kloof werd per kilometer klei ner en op 57 kilometer van het emde, m de beklimming van de Tuilières, kwamen Jaiabert en Armstrong bij de twee leiders. On dertussen naderde het peloton on der aanvoering van de ploeg Ma pei. Na 165 km kwam de algehele hergroepering. Tijdens de laatste klim. Col du Pougnon. ontsnapte de Fransman Roux. Hij werd ingehaald onder de rode driehoek van de laatste ki lometer. Direct daarna demar reerde Boseardm voor de mooiste overwinning uit zijn loopbaan, waarin hij tot zaterdag m vier jaar beroepsrennen slechts één keer zegevierde. Van Bon en Hoffman kwamen iets tekort. In de Grote Prijs Luig Puig, over 201 kilometer tussen Valencia en Benidorm, was het koersverloop minder geanimeerd. De Span jaard Benitez fietste tussen de 56e en 182e kilometer alleen vooruit. Zijn voorsprong liep op tot ruim een kwartier. In de slotfase kwa men tien renners voorop. Onder hen twee Nederlanders: Eddy Bouwmans en Maarten den Bak ker. De Abbenbroeker, vrijdag winnaar van de slotrit in de Ruta del Sol, demarreerde drie keer. Zonder persoonlijk succes maar wel goed voor de ploeg, want zijn ploegmakker Peter van Petegem won de sprint. NewarkDe Zuidafrikaanse bok ser Frans Botha mag ondanks een positieve reactie op een doping controle zijn wereldtitel in het zwaargewicht behouden. Dat be paalde de International Boxing Federation zaterdag, Botha ver overde de vacante titel op 9 de cember in Stuttgart door een zege op de Duitser Axel Schulz. De Zuidafrikaan kreeg een boete van 50.090 dollar en moet binnen 180 dagen een nieuw gevecht met Schulz aangaan. „We zijn van mening dat Botha niet wist dat hij anabole steroiden tot zich nam," zei Bob Lee, voor zitter van de IBF. „Hij kreeg een recept van een dokter. Als we er zeker van waren dat hij wist wat hij slikte, was het een ander ver haal geworden. Nu vonden we het niet ernstig genoeg om hem de ti tel te ontnemen." MünchenMonique van der Lee is niet haatdragend, ze wenst wel duidelijkheid en onderzoek naar de verhouding tussen coach en pupd. De Brabantse judoka was tijdens de World Masters in Mün- chen, zaterdag en zondag, tame lijk openhartig. Zijdelings ging ze in op de veel commotie veroorzakende klacht van drie judoka's, onder wie zij zelf en de ex-wereldkampioenes Anita Staps en Irene de Kok, te gen judocoach Peter Ooms, Het drietal beschuldigt de Tilburger van ongewenste aanrakingen in de periode van 1981 tot en met 1993. ,Jk ben er niet op uit Peter Ooms te beschadigen," zei de Brabant se. „Ik wil alleen dat de verhou ding tussen coaches en pupillen aan de kaak wordt gesteld. Het plezier in het judo was een tijd weg, maar is nu helemaal terug. Ik heb alles goed verwerkt. Voor alle duidelijkheid; ik blijf in de school van Ooms trainen. Alleen niet meer onder hem, maar met Jan Joossen, Want bij Ooms heb ik alle faciliteiten," In de Beierse hoofdstad werd de wereldkampioene alle categorie- en tijdens een sterk bezet inter nationaal toernooi eerste in de klasse boven 72 kilogram. Ze ver sloeg in de finale de Chinese Zhang. Van der Lee hoopt dat haar goede prestaties in München haar als nog via een omweg in Atlanta doen belanden. Vooralsnog wordt namens Nederland alleen Angeli- que Seriese als zwaargewicht naar de Olympische Spelen afge vaardigd, „Ik hoop een wüd-card te krijgen," aldus Van der Lee. Nominatie Ook Mark Huizinga lonkt naar - Atlanta; ingegeven door de derde plaats gisteren en de derde plek vorige week in Leonöing in de gewichtsklasse tot\86 kilogram. Hij versloeg in de eerste ronde de Zuidkoreaanse wereldkampioen Jeon met een beenveeg. In Mün chen dwong hij nominatie af voor de Olympische Spelen, maar de Vlaardinger wil meer. Volgend weekeinde wil hij ook deelnemen aan een toernooi in Boedapest. Met als doel punten te verzame len voor een positie bij de eerste negen van de wereldranglijst. En die geeft indirect recht op een startbewijs. Huizinga had met Van der Lee het grootste aandeel in de zeven de plaats, die Nederland in een veld van dertig landen in Mün chen behaalde. De meeste me dailles waren voor Zuid-Korea, dat vier gouden, twee zilveren en een bronzen plak veroverde. Door Jan van den Bos Rotterdam De politie is je beste vriend. Tussen de Heilige Hermandad van Rotterdam en de marathonstichting klikt het uitstekend, zoals gistermorgen weer eens bleek bij de Rotter dams Dagblad Stadionloop. Het was voor de dienders totaal geen probleem de oostelijke buis van de Maastunnel een poosje af te sluiten voor het verkeer, want er wilden gewoon eventjes tweeduizend hardlopers doorheen. „Wat een gewel dige stad," kraaide de Haagse Jenny Commandeur uit, nadat ze als eerste vrouw binnenkwam. „Bij ons zeuren ze maar door over dat parkoers van de CPC-loop. Hier doen ze het ge woon. Niet lullen, maar poetsen." Er vieJ niets dan lof te beluisteren voor de professionele organisatie van de tweede Stadionloop. die in handen was van de stichting Rot terdam Marathon en de vereni ging Rotterdam Atletiek. Een rondje Rotterdam, een presta tieloop over tien Engelse mijl met het 'absolute' diepste en hoogste punt in de havenstad: de Maas tunnel cn de Van Brienenoord- brug. Met daar tussendoor enkele 'kuitenbuitertjes', zoals het tun neltje bij de Bree. Het hoogtever schil tussen tunnel en brug be draagt veertig meter, wat velen aan den lijve ondervonden. Geen snel parkoers derhalve. Maar dat staat de organisatie ook met voor ogen „We streven naar een perfect gebeuren, waaraan zo veel mogelijk mensen kunnen deelnemen," betoogde 'parcours- bouwer' Dick van Maaren, die te vens technisch di rekte ur bij de Rotterdam Marathon is. „Een tien mijl kun je overal lopen, maar wij willen iets bijzonders. Vandaar die tunnel." Het is opmerkelijk, dat de mara thonstichting opnieuw haar oog heeft laten vallen op de Maastun nel. In het begin van de jaren tachtig, toen de Rotterdam Mara thon nog in de kinderschoenen stond en men naarstig zocht naar het 'ideale' parcours, werd in de nachtelijke uurtjes - tijdens on derhoudswerkzaamheden, waar voor de tunnel toch dicht moest - met enkele regionale coryfeeën 'proefgedraaid'. Naar beneden ging prima, maar tijdens de lange, opwaartse gang sloeg de verzu ring in de benen toe. Jos Her mens, toen al nauw betrokken bij de marathon, haalde een streep door de plannen. „Het dalen is ei genlijk nog gevaarlijker dan het klimmen," luidde zijn argument. „De topatleten met hun zeer hoge snelheid verzuren dan totaal." Gisteren, nadat Koos Rijsdijk, voorzitter van de deelgemeente IJsselmonde, de veelkleurige meute van tweeduizend liefheb bers had weggeschoten, kreeg Ad Onnink van de organiserende vereniging ook te maken met het fenomeen verzuring. Vooraf nog had hij beweerd: „Het is altijd een droom van me geweest hard door die tunnel te lopen." Samen met zijn clubgenoot Rob van der Want en de Marokkaan Hamid Souafi (PAC) had hij al snel een trio gevormd, dat aan de leiding ging. Ondanks het feil dat het om een prestatieloop ging, werd er voorin keihard geknokt. Eenmaal in de Maastunnel aange land, wilde Onnink zich al van zijn maatjes ontdoen. Het kostte hem echter te veel kracht en zijn droom spatte als een zeepbel op het asfalt van de Westzeedijk uit een. „Ik heb het in elk geval ge probeerd, maar het pakte ver keerd uit," lachte hij later spy tig. Rob van der Want voelde na het verlaten van de Maastunnel dat Onnink 'erdoor' zat, „Gelijk heb ik versneld en Ad moest lossen." Het zou Van der Want pas tijdens de afdaling van de Van Brienen- oordbrug lukken om de kleine Marokkaan Souafi kwijt te raken. „Tegen de brug op had ik het al geprobeerd, maar pas bij het da len lukte het. Dan is het een kwes tie van die voorsprong vasthou den. De Kuip is dan immers al in zicht. Ik had wel een idee vandaag voorin te eindigen, maar dat ik zou winnen... Volgend jaar kom ik hier terug om mijn eer te verdedi gen." Zijn trainer Cor Bezemer liep te Dat kan alleen in Rotterdam. De oostelijke buis van de Maastun nel was gisteren een poosjeafgesloten vooralle verkeer, want er wilden gewoon even tweeduizend lopers doorheen. „Wateen ge weldige stad/'kraaide een Haagse deelneemster. Foto'sCeesKuiper/ Rotterdams Dagblad marathon van Etten-Leur, vond de Maastunnel wel wat benauwd worden aan het eind. „Maar het blijft een sensatie. Ook de Van Brienenoordbrug was erg moei lijk met die harde wind pal tegen. Het is een prima training voor de CPC-loop straks in Den Haag. Een halve marathon, waar ik onder de 1 uur 20 wil eindigen." Ook de als tweede gefinishte Kar in Ingelse vond de Maastunnel een bijzondere gewaarwording. „Ik voelde geen lucntweerstand. Het was heel spectaculair. Het had wel iets van een badkamer. Of het door die wandtegels kwam?" 'Oude' rot Dick van Santen (50), glimmen van trots. „Die jongen is enorm snel Bij de baantraining loopt hij duizendjes in drie minu ten, Let op, hij is de coming man." Selectief Bezemer, bekend van de Bijl Bezemer trainmgslopen {als voor bereiding op de Rotterdam Mara thon): „Het is een vreselijk leuk parkoers. Je kunt het ook selectief noemen. Onderweg kun je goed zien of mensen klimmers of da lers zijn. Ik wist niet, dat je in Rot terdam zo veel kan klimmen en dalen." Snelste vrouw Jenny Comman deur (35), in '93 winnares van de die tijdens de voorbije vijftien edi ties van de marathon zeven keer als snelste Rotterdammer op de Coolsingel arriveerde, was even eens van de partij. Zijn mening: „Het is een hele mooie race. Vol afwisseling, maar wel heel erg zwaar. Ik ben niet voluit gegaan en heb m'n krachten goed ver deeld. De loop is prima geschikt als voorbereiding op Rotterdam, waar ik straks op 2.35 mik. Het was vandaag voor my een op- bouwwedstrijd, maar wel een hele zware." Race director Mario Kadiks van de Rotterdam Marathon was te vreden met het verloop. „Vorig jaar een opkomst van elfhonderd, Nu rond de tweeduizend. Of dit een tegenhanger kan worden van de Dam-tot-Damloop? Ik heb af geleerd evenementen met elkaar te vergelijken. We varen hier onze eigen koers en doen het op onze manier." Uitslagen Mannen: l. Rob van der Want (RA) 53.17,2. Hamid Souafi (PAC) 53.32, 3. Ad Onnink (RA) 54.07,4. Hans Bos (RA) 54.54,5. Ge rard Droog (RA) 55.20,6, Bob Ouwcrkerk (RA) 55.3B. Vrouwen: Jenny Comman deur 1.03.45,2. Karin Ingelse 1.05.42,3. Cor- rie Mudde 1.09.45. Kinderloop 1 mijl: 1. Hans Hofstede (AAA) 5.56,2. Ingmar Vos (PAC) 6.12, 3. Rutgen Agterberg (Spint) 6.15. Want was als bij de Kuip. Zijn trainer Cor Bezemer. Hij Is de co ming man.' Door Karei Jansen DordrechtAchteraf was het mis schien wel de belangrijkste race uit zijn carrière. Ron Dekker zwom gisteren niet voor een me daille. Hij dook het water in ter nagedachtenis. Ter nagedachte nis aan de slachtoffers van het busongeval in Winterberg en ter ondersteuning van de mensen die het drama met hem hadden over leefd. Dus was het heel logisch de grote man uit Deventer schok schouderend in huilen uit te zien barsten, na afloop van zijn 50 me ter schoolslag bij de nationale sprintkampioenschappen. „Er knapte iets, ik kon het niet meer tegenhouden." Gehinderd door de trainingsachterstand werd hij tweede, waar goud zo veelzeg gend zou zijn geweest, De domper was niet onder woorden te bren gen. „Ik heb nog nooit zo graag eerste willen worden. Niet voor mezelf, maar voor hen... Tijdens de wedstrijd had hij 'blan co' zijn meters afgelegd. Geen ge dachten, pure sport, 's Ochtends, bij de eerste serie op weg naar de finale, had het publiek hem met applaus verwelkomd op het start blok. In de halve finale was er nog geroezemoes hoorbaar vanaf de tribunes in het Aquapulca-bad van Dordrecht, de seconden voor afgaande aan de finale was het vooral stil. Alsof het zwemwereld- je op die manier zijn waardering wilde tonen voor de man die op dat moment zenuwachtig aan zijn bril stond te peuteren. De 29-jari- ge Deventenaar, die samen met zijn vriendin in de bus zat die na een dagje wintersporten in Win terberg van een weg afgleed. Ze ven mensen van sportcomplex De Scheg vonden daarbij de dood. Dekker en zijn vriendin kwamen er met relatief lichte verwondin gen af. Amper twee weken later stond hij er dus weer, op dat start blok. Barrière Hij had er toestemming voor ge vraagd, aan de leiding van De Scheg. Niemand had bezwaar. Dekker was er maar wat blij mee. „Wacht je langer met je rentree in het bad, dan wordt de barrière al leen maar hoger. Ik merkte het nu al, iedereen wilde weten hoe het met me ging. Uit pure belangstel ling, natuurlijk is het dat, maar ik had het er op momenten heel erg moeilijk mee. Schoten m'n ge dachten weer terug, naar die weg, naar de slachtofsers, de gewon den, mensen die ik allemaal ken. Soms voelde ik me schuldig. Nee, dacht ik dan, niet schuldig voelen. Ik zwem nu niet voor mezelf. Ik zwem voor hen. Daarom had ik ook zo graag kampioen willen worden. Om die plak aan hen op te dragen. Maar wat maakt de kleur eigenlijk uit? Het gaat om de gedachte. En in gedachten was ik vandaag bij ze Het vuurrode litteken op zijn voorhoofd was voor iedereen dui delijk zichtbaar. Zes hechtingen DordrechtInge de Bruijn heeft vorig jaar haar kansen voor uitzen ding naar Atlanta al voldoende gegrepen en moet vooral zichzelf be wijzen, Dat deed ze in het haar vertrouwde Aquapulca met name op de 50 vlinder. Met een winnende tijd van 27,54 seconden bleef de PSV-zwemster uit Barendrecht minder dan drie tiende verwijderd van haar nationale record. Door privé-problemen heeft ze een aantalweken niet getraind, reden t waarom ze onlangs afzag van de World Cup-finale in Gelsenkirchen. „Dat is ook een beetje mijn badje. Daar zwom ik mijn Europees re cord, dat nog steeds staat In Gelsenkirchen kon ik alleen maar af gaan "zei De Bruijn. Haar verrichting op de vlinderslag was bemoedigend. Hoewel ze ook de 50 vrij won en tweede werd op de 50 rug, is met name haar vri- jeslagtechniek ('Ze gaat als Lee Towers door het water,' zei een vroegere coach) voor verbetering vatbaar. Ron Dekker bekomt van de emoties na de finale op de 50 m schoolslag, die hij zo graag had willen winnen. Foto Koen suyx/ANP waren nodig geweest om de wond te dichten na de klap in Winter berg, drie dagen rust had hij moe ten houden als gevolg van de her senschudding. Woensdag en don derdag was Dekker, die vlak voo het ongeluk zijn streven openbaai had gemaakt nog een keer de Olympische Spelen te halen, even gaan trainen. Casper van Dam maakte hem gisteren in 50 meter duidelijk dat de lichamelijke en mentale achterstand vooralsnog succes in de weg staat „Woens dag reis ik met een ploegje naar Ierland, waar we een kortebaan- wedstrijd zullen zwemmen. Tij dens die reis zal ik alles op een rij tje zetten," meldde Dekker. Of hij zijn plannen doorzet om Atlanta te halen, bedoelde hij te zeggen. „Zie ik er niets in, dan zie ik er niets in. Voel ik een prikkel, dan luister ik daar ook naar. Ik zie het wel wat er met me gebeurt." Koppijn „Hij zal vanavond barsten van de koppijn," voorspelde Kira Bulten, op afstand kijkend naar Dekker, „De spanning, de herinneringen, de emoties. Dat keert terug." Zij kon weten hoe de over stijve spie ren klagende sehoolslagspecialist zich enkele uren later zou gaan voelen. Want Bulten was driejaar geleden zelf ook al eens betrok ken by een busongeluk. Dat ge beurde met de Nederlandse ploeg die na een trainingskamp in Edin burgh op weg was naar het EK in Sheffield. Na een stop om bij te tanken knalde een vrachtwagen vol op de Nederlandse bus die op dat moment wilde invoegen. Bul ten hield er als enige letsel aan over: een pijnlijke nek die haar drie jaar van haar zwemcarrière zou kosten. Nu nog werkt ze sa men met een advocaat, die haar een schadevergoeding uit Enge land zou moeten opleveren. Vorig jaar keerde ze terug in het bad, raakte vervolgens weer gebles seerd en lijkt nu pas echt weer se rieus met haar sport bezig. „Toen ik het van Ron hoorde, keerden alle beelden van destijds terug, natuurlijk. Ik ben bib dat hij er zo op het eerste gezicht goed vanaf is gekomen. Maar de bui tenkant zegt niet altijd alles. Kijk naar wat er met my is gebeurd. Ik heb maanden lopen sukkelen, voordat artsen om me heen de klachten serieus namen, Boven dien: hoe houdt Ron zich in de ko mende tijd? Gaat hij denken? Of zet hij het van zich af, kan hij dat? Ja, ik ben hem hier tegen het lijf gelopen. Maar ik heb hem bewust niet gevraagd hoe het ging. 'Ik hoop datje goed zwemt', dat heb ik gezegd. Dat is op dit moment namelijk het allerbelangrijkste voor hem. Dat-ie iets heeft om zich aan vast te houden. Voor de toekomst." Oklahoma City Brenda Schultz heeft iets moois met Oklahoma City. De Nederlandse won gisteren voor de tweede achtereenvolgende keer het tennistoer nooi in de Amerikaanse stad, In de finale blies zij de Zuidafrikaanse Amanda Coetzer in 71 minuten van het hardcourt, 6-3 6-2, Het was de zesde toernooizege m haar WTA-carrière. De 24-jarige Coetzer verheugde zich vooraf niet echt op het treffen met Schultz. Vooral de opslag baarde haar zorgen: „Ik denk dat ik maar met een helm op de baan op ga." Schultz stond voor de vierde keer in de finale van het vrouwentoernooi in Oklahoma City. Vorig jaar won ze, in 1988 en 1994 was ze verliezend finaliste. Dit maal gaf de 25-jarige speelster in het gehele, met 262.000 gulden gedoteerde toernooi, maar één set af: in de tweede ronde tegen de Canadese Nejedly. In de kwartfinales won de nummer elf van de wereld ranglijst van de Amerikaanse Raymond (tweemaal 6- 3), zaterdag bedwong zij de Russin Likovtseva met 16 acces en 7-6 6-3. Likovtseva was vorig jaar mede-fina- liste in Oklahoma City. AntwerpenMichael Stich speelde in Antwerpen pas zijn tweede toernooi van het jaar. „Ik heb mijn ten- nisfamilie gemist," sprak hij bij aankomst in het Sportpaleis. De reünie werd vooral zijn eigen feestje. De 27-jarige Stich speelde 2ijn 28e ATP-fmale. Hij verloor er elf. In Antwerpen zag het er gisteren geen enkel moment naar uit dat het dozijn finale-nederla gen zou worden volgemaakt. Stich was meester over de man die het circuit de afgelopen weken beheerste. Goran Ivanisevic won onlangs de toernooien van Za greb en Dubai. Hij was met veertien zeges op rij in topvorm, maar dal was niet voldoende. Stich won met 6-3 8-2 7-6. Het leverde hem 260.000 gulden en 378 ranglijstpunten op. Michael Stich raakte in oktober tydens het toernooi van Wenen geblesseerd aan de linker enkel. Hij maakte begin januari zijn comeback in Doha, maar dat was nog te vroeg. Tot Antwerpen speelde hij ver volgens niets. Achter de schermen, op de training^- baan, werkte hij echter keihard, Samen met Sven Groeneveld, de Nederlander die eerder met Monica Seles, Arantxa Sanchez en Mary Pierce op pad ging,'-,' De Duitse nummer twee, dertiende op de wereld- ranglijst, verbeterde zijn voetenwerk en besteedde extra aandacht aan de forehand, „Door de houding van de arm iets te veranderen, kan ik de ballen meer vaart meegeven. Ik wist niet dat ik na vijftien jaar, nog zoiets wezenlijks aan mijn spel zou kunnen ver anderen." Menno Oosting haalde met gelegenheids-dubbel- partner Jevgeni Kafelnikov de finale in Antwerpen. „Een gelukkie, zo'n partner," sprak de Erabander. Oosting speelde vorig jaar enkele maanden met Tom Nijssen, maar die samenwerking is stopgezet „Het ging niet slecht, maar ook niet top." Een nieuwe vas te partner heeft hij nog niet. „Je moet kijken wie er overblijft. De ene keer heb je mazzel, zoals nu, de an dere keer speel je met de laatste die overblijft." In de eindstrijd verloren de Nederlander en de Rus met 64 64 van de Zweden Böjrkman/Kulti, die in de eerste ron de Kraj ieek/Siemerink uitschakelden, In de finale van Memphis stond de nummer één van," de wereld, Pete Sampras, tegenover de winnaar van de twee laatste edities, Todd Martin. Sampras won in,.' twee sets, 64 7-6. Martin won zaterdag in twee sets van de Australiër Mark Philippoussis, die Paul Haarhuis had uitge schakeld. Sampras schakelde Michael Char.g met op vallend gemak (6-3 6-2) uit. De Chinese Amerikaan had problemen met de eerste service. „Ik heb de hele week minder dan de helft in geslagen. Daarmee red ik het gewoon niet," aldus Chang, In het vrouwentoernooi van Essen sloeg Jana Novot- na in de halve eindstrijd de publiekslievelinge Anke Huber van de baan. De Tsjechische ging in de finale in de tiebreak van de beslissende set echter zelf.on- deruit tegen de als eerste geplaatste Iva Majoli. -1 Praag De Nederlandse badmintonploeg (mannen) heeft zich niet kunnen plaatsen voor het fmaletoer- nooi om de ThomasjCup, het officieuze WK voor lan denteams, dat in mei in Hongkong wordt gehouden. Het team van bondscoach Martijn van Dooremalen verloor zaterdag in Praag tijdens de kwalificatiewed strijden het duel om de derde plaats tegen Engeland met 3-2. De Engelsen waren daardoor wel zeker van een plek in de eindronde. Eerder hadden de finalisten Dene: marken en Zweden zich al geplaatst. Bij de vrouwen kwalificeerden zich Denemarken, Rusland en Enge land. Jeroen van Dijk kon niet brengen wat van hem was verwacht. De Rotterdammer betaalde duidelijk de tol voor zijn zware programma in de afgelopen maan den, met twee lange periodes in A2ië en twee invita- tietoemooien rond de jaarwisseling. Eén springfout kostte Jos Lansink giste ren de overwinning in de wereldbekerwedstrijd in Bologna. Met Bollvorm's Libero H scoorde de Twent se ruiter de snelste tijd in de barrage. Door de vier strafpunten eindigde hij als derde, achter de Frans man Delaveau en de Duitser Ludger Beerbaum. Delaveau behaalde zijn eerste overwinning in de Vol- vo-cyclus. De 31-jarige Fransman bleef met Roxane du Gruchy foutloos in 37,58 seconden. Lansink ging twaalf honderdste seconde sneller over het parcours: Olympisch kampioen Beerbaum reed met Sprehe Gaylord op zeker, foutloos in 40,06, goed voor de tweede plaats. Beerbaum leidt na veertien kwalificatie-wedstrijden in het klassement van de Westeuropese liga. De Duit ser heeft 67 punten, zeven meer dan landgenoot en wereldkampioen Franke Sloothaak. Eric van der Vleuten is met 49 punten (zesde) de beste Neder lander, Wout-Jan van der Schans is tiende (40), Jan Tops en Jos Lansink gedeeld vijftiende (35). De we reldbeker-finale vindt medio april in Genève plaats. Piet Raymakers won gisteren de Grote Prijs van het concours hippïque in Darmstadt. Raymakers bleef in de barrage met Emerald foutloos in 34,70 se conden. De Zwitser Jörg Friedli eindigde met Gyss- mo (35,6ö) op detweedepiaats. De tweede Nederland se combinatie in de barrage, Leon Thijssen met Ca- puccino, maakte in de barrage één springfout en fi nishte in 35,20 seconden op de derde plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3