20 Juventus faalt in slotseconden Trainer Jan Baksteen nog een jaar bij Fortuna De Walrus sterkste iu waterpoloderby CKC Maassluis verslikt zich bijna in hekkesluiter Harga Schiedamse basketballers verliezen terrein na tweede verlies op rij Fortuna wil niet met CION naar de Broekpolder Geen triathlon in Vlaardingen Eerste verlies De Korenbeurs Zwemtrio moet grote bad in ODO is nog niet veilig Brugman geblesseerd uitgevallen Mannen UVG: stijgende lijn Paul Brouwer breekt vinger 'Grandioze pot' Oranje Nassau NOAD nog altijd ongeslagen Rotterdams Dagblad Maandag 26 februari 1996 Vlaardingen—Het nieuwe bestuur van Fortuna Vlaardingen voelt mets voor samenwerking met CION Beide clubs waren het m het kader van de herstucturermg van de veldsportsektor er in eer ste instantie over eens dat de ge zamenlijke bespeling van een complex m de Broekpolder het beste zou zijn Fortuna's clublei ding heeft nu echter te kennen gegeven alleen naar de Broekpol der te willen verhuizen als het een eigen complex krijgt Dat is enigszins verrassend want de leden van beide verenigingen waren al over een samenwer kingsverband geïnformeerd en de besturen hadden groen hcht ge kregen om de plannen nader uit te werken Fortuna wil (een) eigen speelveld(en), kantine, kleedac- commodatie en een sporthal van dé zelfde grootte als die het op het huidige complex heeft "Wanneer de gemeente met aan die wensen tegemoet kan komen, houdt de tweedeklasser het recht voor aan de Marathonweg te blijven Volgens wethouder Ton van der Steen zit de herstructurering op schema „Ook m financieel op zicht kunnen de geraamde inves teringen bij gedwongen verhui zing worden nagekomen Wan neer Fortuna Vlaardingen aan de Marathonweg wil blijven spelen, komen we wel m de problemen De herstructurering in Vlaardin gen is in een eindfase gekomen en heeft een aantal nieuwe resul taten opgeleverd Handbalvereni ging WIK verhuist naar het com plex van Oranje Nassau aan de Claudms Civüuslaan en krijgt "daar een eigen kantine Voetbal vereniging CION en atletiekver eniging Fortuna verkassen naar de Broekpolder en VFC blijft aan de Sportlaan Handbalvereniging De Hollandiaan blijft aan de Es- doorndreef of verhuist naar het complex van KV Vlaardingen aan de Willem de Zwijgerlaan VlaardingenOp last van de poli tie is de triathlon van Vlaardingen op zondag 23 juni afgelast De re den is dat de politie met kan in staan voor de veiligheid van de at leten Het zou voor de eerste keer zijn dat de triathlonverenigjng Rijn mond, die het evenement voor de 13e keer organiseert, van een nieuw parcours gebruik zou ma ken Dat loopt van Vlaardingen naar Maasland en terug langs rijksweg 20 naar de Marathon weg Op deze drukke verkeers ader voorziet de regiopolitie pro blemen De triathlonveremging heeft het evenement nu ver plaatst naar Bergschenhoek Hengelo— Na twee overwinningen en een gelykspel weten de tafel tennissers van De Korenbeurs nu ook wat verhezen is De Schiedammers trokken tegen Vi- tesse'35 met 7-3 aan het kortste eind De Korenbeurs is daarmee met al leen koploper af maar kan meteen weer naar beneden kijken Daar bij is het voor het Schiedamse trio zaak om Westa en Victoria onder hen te houden De Korenbeurs begon sterk, want door winst van Nermin Smajic en Danny Maas werd een 0-2 voor sprong genomen Daar kwam la ter in de wedstrijd nog slechts éen winstpartij bij toen Smajic ook verdediger Jaap van Hummel klopte. Smajic verloor echter wel van Marcel ter Braak van wie Maas had gewonnen Voor Ron var der Wijk was het in deze wedstrijd gauw over en slui ten, hij verloor zijn dne partijen De hederlaag viel enigszins ge flatteerd uit omdat Smajic en Maas in het dubbel zeker winst kansen hadden. In de derde en beslissende game kwamen zij na 17-17 echter net iets tekort Leeds De zwemsters Brenda Starink en Wilma van Hofwegen en Stefan Aartsen zijn er (nog) niet m geslaagd zich te kwalifice ren voor de Olympische Spelen Als reden wordt aangegeven dat ze nog maar enkele malen in een vijftig meterbad hebben kunnen trainen Stefan Aartsen van VZC realiseer de in Leeds wel de snelste tijd op de honderd meter vlinderslag en werd in de zelfde discipline twee de op de tweehonderd meter. Op de honderd meter vrije slag ein digde hij als derde Brenda Starink (VZC) toonde zich de snelste op de vijftig meter rug slag Door Roland van Wagenmgen Barendrecht Koel blijven in de spannende eindfase van een baskeibalwed- stnjd is een kunst op zich. Het karaktervolle collectief van Juventus, zonder twijfel bezig aan een sterk seizoen, beheerst die vaardigheid neg niet Vorig weekeinde tegen Springfield verloren de Schiedammmers in de slotminuut (64-65), zaterdag gebeurde het zelfde bij lijstaanvoerder Binnenland (82-86) Een dure nederlaag, want de Barendrechters verstevigden hun koppositie in de eerste divisie A, terwijl Juventus met vier punten achterstand op een ge deelde tweede plek terechtkwam. „Iedereen baalde verschrikke lijk," vertelde Juventus-speler Ronald van Ooijen na afloop van de topper in de sfeervolle sporthal De Driesprong „We hadden de wedstrijd m eigen hand, maar ga ven het weg Net als vorige week Maar we hebben in elk geval beter gespeeld dan tegen Springfield Door de winst van Binnenland is de serie onderlinge resultaten weer m balans (2-2) De rivalen uit de Rotterdamse regio wonnen elk hun thuiswedstrijden Zaterdag' was in de zeer attractieve ontmoe ting tussen de eerste divisionis ten van enig klasseverschil we derom nauwelijks sprake, het ver schil in speelstijl was echter evi dent Terwijl bij Binnenland spe lers continu richting de basket sneden, trachtte Juventus in een minder beweeglijke aanvalsopzet steeds de centers te bereiken. Eenmaal in balbezit konden grote mannen als Jan Stolk, Ronald Jonkman en Attila Gultuna voor eigen succes kiezen of de bal afge ven aan een vrijgekomen schut ter Met afstandsschoten heten Willem Doornik en Van Ooyen zich gelden, Stolk was dichtbij de basket een factor van betekenis. In de laatste minuten voor rust verloor het sterke optreden va i Juventus veel van zijn glans Niet alleen hinderde de Barendrechtse zone-press de aanval van Juven tus, de Schiedammers kenden vooral defensieve problemen. Zo profiteerde Binnenland meerdere keren van de slome omschakeling by Juventus Het verschil by (48- 43) hep in de eerste minuut van de tweede helft op tot 5243 Binnenland zette de opmars voort, maar wist Juventus niet op de knieën te krijgen Vasthou dend aan het eigen spelletje knokte de karakterploeg van Frans Wentholt zich terug m de wedstrijd. De eigenzinnige coach had geen moment overwogen te kiezen voor een andere verdedi- gingsvartant ,,Wy spelen een be paalde imm-to-man-verdedigmg en daar houden we aan vast In krap vijf minuten verkleinden de bezoekers het verschil van 02- 49 tot 63-60 VI adan Jankovic nam in de laatste tien minuten namens Juventus het voortouw De bloed- fanatieke 'forward' miste nogal wat doelpogingen, maar blokte schoten, pakte rebounds en zette zijn ploeg met twee van zyn zes tien punten op 73-74 Binnenland trok via driepunters van de opval lend spelende A-junior Fand Be- nah het initiatief weer naar zich toe 78-76 Na een time-out in de laatste minuut bracht Jan Stolk (zestien punten) met een fraai hoekschot Juventus weer boven m het tweegevecht 81-82 Met balbezit en slechts veertig secon den op de klok zaten de Schiedammers op rozen Toen echter volgden balverhes van Doornik (twaalf punten), een pass van Benah en een opgelegde kans voor Kees Zoutman De Barend rechtse routinier miste jammer lijk, maar dwong een sprongbal af en heroverde balbezit Binnen land speelde een chaotische aan val, die eindigde by nieuwkomer Sjaak Mounk De schutter aarzel de geen moment, loste een drie punter en trof doel 84-82 Het was aan Juventus om m der tien seconden opmeiiw het tij te keren De ploeg faalde Jankovic stond met zyn voet op de lyn, werd aangespeeld door Stolk en leed dus balverltes Matchunnner Mounk bracht vanaf de vnje worphjn de eindstand op het bord. Jaap van Baren gaat omhoogvoor een score. Namens Ju ventus Is Ro nald Jonkman (r) te laat ter plaatse om de kolos van Bin nenland af te stoppen. Foto Ad Molendijk VlaardingenTrainer Jan Bakstreen heeft gisterochtend zijn contract bij Fortuna Vlaardingen met nog een jaar verlengd. Voor de eerder dit seizoen gestopte assis tent-trainer Jan Bouman is voor het ko mende seizoen nog geen opvolger gevon den. Wel heeft eerste elftalspeler en jeugd trainer Marco Bravenboer interesse ge toond in die vakature. Bravenboer (27) denkt er aan zijn actieve voetballoopbaan te beëindigen omdat hij kampt met rug kluchten. De verdediger zelf zegt dat 'alles nog heel pril is'. „Ik heb mijn interesse voor de functie Van assistent-trainer uitge sproken. Meer niet. Er moetin het bestuur nog over worden gepraatJan Baksteen verklaarde eerder dit jaar te wachten met zyn beslissing totdat er een nieuw bestuur zou zetelen. „Ik heb met de nieuwe men sen gepraat en zy streven een hele andere opzet na dan de vorige bestuursleden," al dus Baksteen. De oefenmeester zegt overi gens nog alle vertrouwen te hebben in handhaving van de tweedeklasser. „We hebben nog tien wedstrijden te gaan en de positie is niet bepaald florissant. Deson danks geloof ik er nog steeds in. Voor de eerstvolgende competitiewedstrijd heb ben we nog wel een keepersprobleempje. De blessuregolf is nagenoeg voorbij, maar Jack den Herder is nog geschorst en Wim Paulus zit met zijn werk." Duel om de bal tijdens de Vlaardingse derby in het water. De Walrus kwam daar tenslot te als winnaar Foto Peter >is De uitslag was onge twijfeld hoger uitgevallen als Jer ry Doumenis in het water van het Maassluise zwembad Dol-Fijn zijn vizier scherper had afgesteld, maar niemand van zyn ploeg die daar na afloop om maalde De Walrus won immers de Vlaar dingse waterpoloderby tegen VZC met 4-2 en daarmee waren de le gio door Doumenis gemiste kan sen al gauw weer vergeten Het treffen tussen 'thuisploeg' De Walrus en VZC was rijk aan span ning en sensatie Beide Vlaar- dmgse clubs wilden zaterdag avond voor de ongeveer vijftig toeschouwers niet verliezen en daarom was het duel erg aanval lend ingesteld VZC had lange tijd het beste van het spel, niet in de laatste plaats omdat het zich ge steund voelde door de ongeslagen status van de afgelopen weken. Met twee overwinningen en een gelijkspel tracht VZC de dreigen de degradatie m de derde klasse E af te wenden De ploeg schoof m de derby regelmatig op richting doel van de 'Walrussen', maar was eenmaal met de keeper m zicht niet gelukkig met de schoten De eerste periode eindigde zoals die begonnen "was 0-0 Ook daar na was het een uitgemaakte zaak dat de verdedigingen de aanval lers meer dan de baas waren Hoe wel De Walrus de tweede penode met een 2-1 voorsprong beëindig de, was VZC duidelyk de betere ploeg De enige uitzondering bij De Walrus was Jerry Doumenis De aanvaller kreeg een slordige tien kansen op ry, maar in plaats van raak te schieten knalde hij vier keer op de lat Uiteindelijk slaagde de speler van De Walrus toch in zijn opzet en wist eenmaal een treffer te laten noteren In de derde penode werd niet ge scoord en in het laatste partje van de wedstnjd trok De Walrus aan het langste eind 4-2 Voor De Wal rus scoorden René Boer, Jerry Doumenis, Arjen Hoogerwerf en Cees van der Knaap Bij VZC na men Frans di-Tucer en Edwin Zwanenburg de treffers voor hun rekening De overwinning van De Walrus had overigens geen conse quenties De Vlaardmgers bleven op de derde plaats staan De waterpoloploeg van SZC ging tegen Spartaan kopje onder On danks drie treffers van Paul Gast moesten de Schiedammers met een 8-5 nederlaag huiswaarts ke ren. De penodestanden waren 2-2, 3-3,6-5 en 9-5 Voor de Schiedam mers troffen ook Nico Overbeeke en Matneki van der Most doel Maassluis Zo groot het verschil op de ranglyst is, zo klein was af gelopen weekeinde in Maassluis de marge in de uitslag De korf balploeg van kampioenskandi daat CKC Maassluis verslikte zich nog bijna in het dit seizoen zwaar tegenvallende Harga dat de span ning hoog opvoerde maar in de laatste minuut toch werd versla gen 12-11 Door de nipte overwinning van CKC Maassluis blijft de formatie van mterim-trainer Jan-Kenk de Vast kans houden op de titel m de derde klasse. Het nog altijd punt loze Harga, de promovendus die na één jaar weer terug moet naar de afdeling, hield de vele Maas sluise aanhangers tot de laatste minuut in ijzige spanning Vooral m het eerste deel van het regiona le treffen kon Maassluis, dat m de warming-up Lennard van der Vaart met een enkelblessure zag afhaken, met loskomen van de onbevangen maar zeer geïnspi reerd spelende Schiedammers Er werden veel doelpogingen ge waagd, maar de 'schoten' nchting mandje leverden evenzoveel mis sers op De spanning by de op de titel loerende Maassluizers leek af en toe zo groot dat een kleine sen satie m de lucht hing De rust stand van 3-3, met al te geweldig hoog voor korfbal begrippen, was een redelijke weerspiegeling van het vertoonde spel Ook na de thee bleef het duel in clusief de score gelijk opgaan, me de door dne gemiste strafworpen aan Maassluise zijde Harga, sinds de komst van interim-coach Ed Pak met meer plezier en over tuiging acterend, putte moed uit de faaibeurten en kwam in de vooriaatste minuut op geiijke hoogte (11-11) Uitgerekend Mar- tyn van der Wees, de invaller voor Hoewel de Harga-ge- zlchten be nauwd kijken bij deze Maassluise doelpoging, kon door de Schiedam mers meer malen opge lucht adem worden ge haald. CKC Maassluis verprutste nogal wat kansen. Foto Peter Molkenboer de altijd makkelijk scorende Len nard van der Vaart, hield zyn ploeg met de winnende worp in de titelrace „We blijven kampioenskansen houden," stelde de afgehaakte Lennard van der Vaart vol hoop vast, „maar dan moeten we vol gende week by RWA, dat ook meedingt naar de titel, wel ge woon winnen Het aardige is dan dat het tweede ook in Rhoon speelt, voor onze wedstrijd, en dat dat team kampioen kan worden Ik hoop dat er veel mensen op af komen, want steun kunnen we daar zeker gebruiken Doelpuntenmakers CKC Maas sluis Martyn van der Wees (4), Jan Boog (4), Edwin Zeegers (2), Mariska Renzen en Leonor Moer man Harga Monique (3) en Ro bert (2) Boomstra, Rene Sanders (2), Evelien Posthoorn, Rene Rigthart, Arjan Malta en IJvonne Pais Den Haag—De korfballers van ODO hebben na de 13-11 nederlaag bij HKV/Ons Eibernest nog altijd minimaal een puntje nodig om het verblijf inde ovei gangsklasse met een jaar te verlengen Tegen het roemruchte HKV/Ons Eibernest herstelden de Maas landers zich wonderwel van de schandalige verto nmg tegen De Overkanbrs die het eigen publiek o nge week kreeg voorgeschoteld Hoewel niet werd gewonnen bleek Ab van Bruggen de bij ODO vertrekkende oefenmeester vooral te spreken over de getoonde instelling ODO werkte keihard,' constateerde Van Bruggen met enige trots „en dat kon vorige week niet worden gezegd Zonder de geblesseerde Enk Passchier, die werd vervangen door Patrick Zeebregts. kwamen we vooral aanval lend te kort HKV verdedigde yzersterk en toonde duidelijk aan waarom het met VADA 25 (vorige week kampioen geworden. redvoor de titel heelt gestre den Volgende week moeten we ons tegen KIOS maar definitief veilig spelen Juventus(v)-Jumpers 51-64128-34). Halverwege de twee de helft vergrootte Junjpers een 40 4Ï voorsprong tot 40 53 Juventus dat veel moeite had met het lengte over wicht van de Haagse koploper, kwam die klap met ie bu ven Coach Martin van Dijk was evenwel tevreden over zijn ploeg Nancy Middeldorp speelde voc. «opig haar laat ste wedstrijd De center gaat mcl zwangerschapsi crlof Crackerjacks-Green Eagles (ml 96-70 (47-29) Tegen het fvstek sterke en hooggenoteerde Craekorjacks kwam Green Eagles man en spierkracht te kort Slechts zes spelers telde de Maassluise ploeg In Amersfoort wa* Marcel Schriel (23 punten) topscorer Kees Brugman vid met een enkelblessure uit maar kan de komende weken herstellen Green Eagles hervot de competitie pas op 17 maart tegen Voorne Iason-UVC <v) 12-15 (6-9). UVG moest voor de zege naar Limburg waar zo verklaarde coach Rov van Gurp een vreemde wedstrijd altijd op dc loer ligt Je moet tegen lason goed uit de startblokken komen en dc ploeg mm of meer achter de feiten aan lal en lopen Dat is een situatie waar die ploeg minder goed raad mee weet UVG (m)-Cosmos 25-13. Een zeer redelijke wedstrijd vond trainer Ed Brugman, waarin ook duidelyk weOr meer lyn in te herkennen was Bijschaven is altijd nodig maar cr is een stygenue lijn zichtbaar HVC (vl-Alomlum 12-9 (8-3). HVC coach Chris van de Lel v had vorig weekemdeenige imtaties bemerkt by 7ijn speelsters en vond het moment daarom in een teamver gad er mg de lucht te zuiveren En dat heeft geholpen Een van de problemen was het roulatiesy «toom De speel sters hadden daar andere gedachten over Ik heb de/e wedstnjd voor hun sdeeen gekozen DWS (v)-Sittardla DVO17-19 (5-8). In de ogen van DWS coach Fred Over kleeft toonde Sittardia een tactisch over wicht op zijn speelsters Zij hadden een goed antwoord op een voor ons belangrijk aanvalswapen dc break out DWS wist m de tweede helft van 11 17 terug te ko men tot 15-17 maar kwam daarna tekort DWS (m)-Avanti 15-14 (8-7). Tydens de wedstryd vielen Arno Hendrsks (geblesseerd) en Henk Post (ziek) uit Post kwam na een korte onderbreking toch terug toen hy zag dat een 9-7 voorsprong een 9-tö achterstand was ge w-orden By de stand van 14-14 scoorde Theo van Geeren dc beslissende treffer Hellus-Hollandlaan (m) 10-12 (6-4). ,Een belangrijke winst want Helius staat nu samen met ons onderaan reageerde coach Jan van Vliet Dat de degradatiewed .«rijd geen mooi handbal het zien kon de spelers van Hoflandtaon met deren WIK (vj-Olympus 19-7 (8-41. Slechts één maal kwam WIK op achterstand en dat was aan het begin van de wedstryd 01 Vervolgens speelden de Vluanhngsen zonder Claudia de Lcede (gestopt) de wedstrijd simjiel uit WIK (mi-Groene Ster 21-22. Nipt verlies voor de ploeg van trainer-coach Wil Plugge De Vlaardmgers die zo op vallend ver kwamen in het bekertoernooi worden door de verhesbeurt achtervolgd door het degradatiespook Hockey, Kieviten-Asvion (m> 3-2 (3-1). Voorzitter Ronald Jatobs opgeroepen voor de hoofdmacht, opende weliswaar al m de zevende minuut de score uit een strafeorner maar daarna kreeg Asvton m tier. minuten drie doelpunten om de oren Evergreen (m)-Westland 1-1 (1-1). Vanuit een gesloten verdediging lieten de Evergreeners Westland opkomen en loerden op de counter Westland was echter de ploeg die de eerste treffer voor zyn rekening nam Amper een minuut later kwam Evergreen terug door een treffer van Rernco Ouwerkerk door de benen vdn de keeper Rapide-Spirit tin) 2-0 (2-0), Spint reisde met een veran derd concept naar Terneuzen af, maar kon tegen de kop loper met voer een verrassing zorgen Het blessureleed by Spint eiste wederom een slachtoffer, m dc vooibcrei ding brak Paul Brouwer een vinger Pollux (m)-Ommoord 6-2(2-1). Pollux kwam laat op gang maar toen de vaart er eenmaal in zat, werd Ommooid vc! ledig gedeklasseerd Man van de wedstnjd was Vincent Aussems die in de eerste helft scoorde en tn de tweede helft met een puntgave hattrick de strijd besliste Spirit (vFHOCO 0-2 (0-2). Spirit kreeg de kansen wel, maar ontbeerde op de beslissende momenten een beetje geluk HOCO daarentegen speelde een sterke eerste helft en wist uit een strafeorner i-D binnen te tikken Vlak vooi rust werd de eindstand bepaald Asvion (v)-Ommoord 3-0 (1-0). Na een tiental minuten zette 'oproepkracht' Tatya Visser (dames 3) Asvion op een 1-0 voorsprong Asvion hadopdat moment het betere van het spel maar kon dit met in doelpunten uitdrukken Na de wisseling van speelhelft voltrok Jamne Roelofs met twee strafbdllen het vonnis Vtissingen-Pollux (v) 3-1 (0-0). Pollux kon de afwezigheid van drie basisspelers met verbloemen Na dc thee kwam het op een voorsprong via een strafbal die benut werd door Gwen Maclennen Het plezier van de voorsprong was echter van korte duur Oranje Na&sau-NIO 19-16 (6-8). Ed Mayer, de trainer coach van Oranje Nassau, sprak van een 'grandioze pot' van zijn ploeg tegen NIO In de rust gaven enkele taeti sche ingrepen van Mayer de doorslag „Er moest meer over het blok gesneden worden," aldus Mayer,om de paalzone te bemachtigen Zo spelend lok je overtredm gen uit die strafworpen opleveren SGV-Spirit 12-10 (6-5). Tegen het reeds gedegradeerde SGV bewees Spint zichzelf een slechte dienst Na de te rechte nederlaag, tot stand gekomen door 'pupillenfou ten', lijkt ook Spirit de gang naar de afdeling te moeten maken „Spirit was zo slecht," wist invaller Dennis van der Lubbe, „dat degradatie onafwendbaar lykt Trekvogels-KV Vlaardingen 13-12 (6-6). Een gelijk op gaande wedstryd waarin de Vlaardmgers in het slot de mogelijkheden op een gelykspel beten liggen By winst was de ploeg van Rene Zwets veilig geweest Na de lus senstand van 10-10 liep de thuisploeg uit naar 13-10 NOAD-Gispen 9-1. Door hattricks van Peter Heystek en Ronald van Kampen en twee keer winst van Richard Kal meyer zegevierden de Schiedammers met 9 1 NOAD is nog altijd ongeslagen en kanshebber op promotie naar de derde divisie Shot 3-TOG 5-5. Het Maassluise trio sprokkelt de punten regelmatig bijeen, zoals dit keer tegen Shot'65 Frans Pleysierwon twee van zyn partijen Westa-De Korenbeurs (v) 7-3. Voor de derde keer werd met 7-3 verloren Sylvia Waterreus, Carola Tbalen en Da nielle Maas wonnen ieder eén van hun drie partijen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4