ft* 17 r Yeeï verwarring over nieuw parkeerbeleid 'Er is altijd een percentage dat er tussendoor glipt' Boekendag in Den Draak Automobilisten nemen massaal de wijk naar rand binnenstad Rechtbank verlengt voorarrest Capelienaar Twee jaar celstraf voor recalcitrante overvaller Metaal en Van Loenen willen minima steunen Plan voor fiatbouw in dorpse Maasland I ZONE mm I 1 tterdams Dagblad Zaterdag 2 maart 1996 Vlaardmgen De boekenweek van dit jaar. van 13 tot en met 23 maart, zal in het teken staan van Suriname Om die reden houdt boekhuis Den Draak in Vlaardm gen vandaag een boekenmiddag en -avond rond de Surinaamse schrijfster Cynthia McLeod, schrijfster van het boek Hoe duur is de suiker'' Zij zal vanmiddag haar nieuwste boek. Welkom El Dorado, presenteren Tevens zal zij boeken van een handtekening voorzien Geïnteresseerden kun nen vanaf 15 uur terecht Vanavond is er een Surinaamse avond m cultureel centrum Hol- landia met dezelfde schrijfster Zij vertelt en leest voor uit eigen werk Deze avond zullen Sun- naamse hapjes en dankjes wor den geserveerd en zal er een Suri naamse Bongo-speler optreden Belangstellenden kunnen vanaf 19 30 uur naar binnen en de toe gang is vijf gulden Rotterdam/Vlaardingen De 40-jange overvaller en hei oinehandelaar I S uit Eindhoven is door de recht bank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf De straf ligt hoger dan de anderhalf jaar die de officier van justitie twee weken geleden tegen de man had geeist Volgens de officier, mr J H Tomno. had de man vorig jaar januari zijn vriendin mishandeld en in augustus een winkelbediende van een warenhuis in Schiedam met een vuurwapen bedreigd Tien da gen later viel hij een sigarcnkiosk naast NS-station Vlaardingen-Cenirum binnen en eiste onder bedrei ging van een vuurwapen geld De overval mislukte omdat de eigen? esse het wapen vastpakte en uit zijn handen trok Verder werd de man ook beschuldigd van handel tn heroïne en fietsendiefstal Tijdens de behandeling van de rechtszaak ontkende de verdachte iets mei de overvallen te maken te heb ben dan wel in heroïne gehandeld te hebben Volgens hem hadden zijn stiefzoons cn hun vader een com plot tegen hem gesmeed, omdat hij met hun moeder, respectievelijk ex-vrouw omgaat Ook de advocaat vond het een opgeklopt verhaal Volgens de raads man jaagt zijn client soms mensen tegen zich m het harnas, omdat hij nogal recalcitrant kan zijn Dat de man betrokken is geweest bij een overval, was vol gens hem met waar Schiedam De gezamenlijke fractie van Gemeente belangen cn Solidair '93 wil dat het college van b en w meer werkt maakt van de armoedebestrijding m Schiedam De raadsleden Metaal en Van Loenen vin den dat het gemeentebestuur het voorbeeld moet volgen van Rotterdam, waar het plan bestaat minima vrij le stellen van het betalen van onroerende-zaak- belasting en de reinigingsrechten Deze maatregel kan de lagere inkomensgroepen een voordeel van enkele honderden guldens per jaar bezorgen De Rotterdamse wethouder H Simons lanceerde het idee eerder deze week Op dit moment komen m Rot terdam en Schiedam slechts mensen voor kwijtschel ding in aanmerking als zij onder het bijstandsniveau leven Rotterdam wil die maatregel nu uitbreiden naar alle minima Als het idee ook in Schiedam wordt opgepikt, zouden ook banenpoolers met een mini muminkomen, ouderen meteen kale AOW-uitkermg en WAO'ers meteen lage uitkering geen ozb en reini gingsrechten hoeven te betalen Gemeentebelangen en Solidair '93 vinden dit een goed idee en verwijzen naar het collegewerkpro gramma. Daarin staat weliswaar dat het college naar kostendekkende tarieven streeft, maar dat het finan ciële beleid van Schiedam er tevens op is gericht de mensen met een laag inkomen te ontzien Tot op ze kere hoogte gebeurt dit in Schiedam al. Het voor ie der huishouden gelijke reinigingsrecht is in Schiedam relatieflaag Dat is gunstig voor de lagere inkomensgroepen De OZB-belastmg is daarentegen relatief hoog Door de getrapte opbouw komen de zwaarste lasten hier echter terecht op de schouders van de mensen met een duurdere woning, in het al gemeen ook mensen met een hoger inkomen. Van Loenen en Metaal vinden dat Schiedam het plan van Simons moet overnemen. Indien dit niet ge beurt, is de tweemansfractie benieuwd op welke al ternatieve wijze de gemeente Schiedam de laagste inkomens wil ontzien. In Schiedam zijn naar schat ting zesduizend mensen aangewezen op een mini- mum-inkomen. Het invoeren van het kwytschel- dmgsbeleid zou de gemeente Schiedam jaarlijks en kele miljoenen gulden aan inkomsten schelen Maasland De enige flats die de Maaslandse bevol king aan de horizon ziet opdoemen, zijn die van Delft, Maassluis en Vlaardmgen. Maar ook in het nog altijd landelijke Maasland rukt de moderne tijd op Er ligt nu een woningbouwplan klaar voor een flat met vier etages, gelanceerd door de Algemene Wo ningstichting Maasland Op het voormalige MOB- complex aan de Hofsingel zou dat gestalte moeten krijgen Het begon met de bouw van de appartemen ten aan de Kluiskade en De Drie Hoeven, beide be- staande uit dne etages. Deze appartementenbouw m drie woonlagen was voor Maasland al uniek Het dorp kende tot dan toe geen appartementen en hoog bouw Voorheen was het dienstencentrum met twee woonlagen het hoogste woongebouw AWM-voorzitter Chr Keizer geeft een simpel motief voor de intrede van Maasland m het 'flattydperk'. Wie de hoogte in bouwt, kan meer woningen kwijt Trappen lopen hoeft met, want de woningen worden van een lift voorzien. Met de bouw van appartemen ten en kleinere huizen wil de AWM inspelen op de in Maasland steeds me' r toenemende vraag naar wo ningen voor alleenstaanden, jongeren en ook oude ren. Keijzer „We denken vooral aan huurhuizen voor één en tweepersoons huishoudens, daar is op dit mo ment de grooiste vraag naar." Het gebrek aan die wo ningen begint zich steeds meer te wreken, omdat de lokale politiek daarvoor tot dusver geen beleid ont wikkelde „Er is voor dergelijke huizen al een aardi ge wachtlijst," aldus de voorzitter van de wo ningstichting De AWM wil niet alleen huurwonin gen bouwen, maar ook koophuizen in de vrije sector Er wordt gedacht aan 80 a 90 huizen Keijzer. „Het moet beslist geen eenvormige wijk worden, maar voor alle eategoneen wat." Het is niet zeker of het flatplan doorgaat De winke liersvereniging wil er een winkelcentrum stichten Deze ondernemers hebben in korte tijd een concreet bouwplan op tafel gelegd. Dat voorziet in een winkel centrum én woningbouw. Keijzer benadrukt dat de AWM ook bij deze gecombineerde invulling in de markt is voor woningbouw. Door Menno Haddeman Schiedam „Wanneer beginnen jullie nou eindelijk eens met het uitschrijven van bekeuringen," vraagt een bewoonster van de Schiedamse binnenstad aan twee politiesurveillanten. Het is vrijdag en in de oude binnenstad is vandaag het veelbe sproken nieuwe parkeerbeleid in werking getreden. Bonnen schrijven doen de agenten de eerste twee weken tot ergenis van de automobiliste echter nog niet. Vooralsnog worden de automobi listen die illegaal parkeren slechts gewaarschuwd Die cou lance schiet sommige mensen die wel een vergunning hebben ech ter in het verkeerde keelgat Ze zien liever dat de politie direct ha rd optreedt Ik heb die ver gun- ning toch met voor niets gekocht Vanmorgen moest ik tien minu ten rondrijden om een plaatsje te vinden Het wordt tijd dat mensen zonder vergunning hier met meer parkeren Gratis parkeren in de Schiedamse binnenstad behoort vanaf van daag definitief tot hel verleden Alleen de mensen met een ver gunning kunnen hun voertuig nog kwijt De vergunningen wor den slechts verstrekt aan bewo ners en bedrijven Bewoners beta len tien gulden per maand, bedrij ven 420 gulden per jaar Automobilisten zonder vergun ning die hun auto toch in het cen trum willen stallen, worden ver wezen naar de parkeergarages Een alternatief vormt een plekje bij de schaarse parkeerautoma ten Of ze moeten een dagkaart kopen. Met die dagkaart van twin tig gulden kunnen zij ook parke ren op de plaatsen waar alleen vergunninghouders mogen staan Deze week is de Dienst Gemeen tewerken begonnen met het plaatsen van parkeerautomaten Ze zijn er echter nog met toe ge komen alles klaar te maken Dit wekt onder de automobilisten verwarring Op de Koemarkt ver telt een automobilist dat hij tien gulden in de automaat heeft ge gooid terwijl het apparaat nog met in bedrijf is „Ik snap er niets van Overal staan van die borden maar de automaten werken nog niet De surveillanten stellen de man gerust en vertellen dat hij zich geen zorgen hoeft te maken omdat de politie de komende we ken toch nog geen bonnen uit schrijft Op de Kreupelstraat is de verwar ring nog groter Daar werkt de be taalautomaat wel, maar ontbre ken de benummerde stoeptegels Ieder parkeervak hoort een num mer te hebben dat de automobilist moet intikken op de betaalauto maat Nu de vakken met zijn ge nummerd, is een aantal parkeer ders zelf maar gaan tellen Pro bleem daarbij is echter dat men niet weet waar te beginnen „Moet het nou van links naar rechts of andersom," zegt een verwarde Schiedammer Jan Langstraat van de Dienst Ge meentewerken van de gemeente Schiedam geeft toe dat éen en an der anders had moeten lopen „We hadden gehoopt de werk zaamheden al eerder af te ronden. Jammer genoeg is dat met ge beurd We maken het zo snel mo gelijk in orde Automobilisten die hun auto heb ben geparkeerd op plaatsen waar alleen nog vergunninghouders en mensen met een dagkaart mogen staan, begrijpen er ook mets van „Waar mag ik nou nog wel gratis parkeren7 Ik vind het allemaal maar onduidelijk," is een veel ge hoorde reactie. Schiedammers die net buiten de zone van het betaald parkeren wo nen, klagen reeds steen en been op deze eerste dag dat het nieuwe parkeerregime geldt Bezoekers die de boodschap begrepen heb ben dat gratis parkeren in het centrum tot het verleden behoort, nemen direct massaal de wijk naar straten die net buiten de par- keerzone liggen Op de Westvest en de Rotteidamsedijk is 's mid dags geen gratis parkeerplaats meer te vinden Een bewoner van de Rotterdam- sedijk „Tot dusver was er altijd plek op de Rotterdamsedijk of op het speciaal voor de bewoners aangelegde parkeerterrein achter onze woning. Maar vanochtend was er al geen plekje meer te krij gen Vele personeelsleden van de winkelbedrijven in de binnenstad parkeerden vanochtend hun auto hier voor dt deur. De bewoners kunnen nergens heen." De bewoners van de Rotterdamse dijk hebben het gemeentebestuur reeds maanden geleden voor dit probleem gewaarschuwd, stelt de zegsman. „Ze zouden er aandacht aan be steden. Maar daar heb ik tot dus ver niks van gemerkt. De ge meente moet het parkeerterrein achter onze woningen gewoon af grendelen met een slagboom. Wij betalen 1100 gulden huur per maand Dan heb je toch wel recht op een parkeerplaatsje in de buurt van je woning?" maandag i/m 09.00-18,00 koop (do 1 avond Bonnen schrijven doen de agenten de eerste twee weken nog niet. Foto Roei Dijkstra Door Jelle Gunneweg Maassluis Dne weken lang je hondje uit logeren sturen omdat een controle op de hondenbelas ting is aangekondigd, heeft geen zin. Het is ook met verstandig om de 'illegale' trouwe viervoeter thuis te houden en bij de controle te beweren dat het niet je eigen hond is, maar een logeetje De ge gevens worden namelijk altyd ge controleerd. En bij twijfel staat de belastingcontroleur na enkele maanden weer op de stoep. „Maar er is altijd een percentage dat er tussendoor glipt. Die eige naren hebben geluk," vertelt Juan de Goeij, één van de belas- tmgcontroleurs die deze maand actief zijn in Maassluis. De ge meente heeft voor de inspectie op dracht gegeven aan het bedrijf Holland Ruiter bv uit Rotterdam, dat gespecialiseerd is in de con trole op gemeentelijke belastin gen De raad heeft het idee dat er veel meer honden in Maassluis rondlopen dan er momenteel ge registreerd staan. 1600 in totaal Vandaar dat is besloten tot de in tensieve controle. Nu al is duidelijk dat de actie zin heeft. Na de aankondiging in de kranten dat de controle zou plaats vinden, hebben zeventig eigena ren hun hond 'spontaan' aange meld bij de gemeente. Zy hebben het normale tarief betaald. 110,40 per jaar voor één hond Voor de tweede hond zijn de eige naren een bedrag van ƒ138,60 verschuldigd en voor de derde en Politiesurveil lanten Miguel Slingerland en Jeroen Rietveld leg gen een auto mobi stuit hoe het nteu we parkeer beleid in de Schiedamse binnenstad wars werkt. Foto Roe! Dijkstra/Dennes van der We volgende hond 162,60 Veel zicht op hoeveel nieuwe re- Maassluis/RotterdamHet voor arrest van de man die ervan wordt verdacht vorig jaar in Maassluis zijn ex-vrouw met au to en al in het water te hebben geduwd, is gisteren met drie maanden verlengd. De man zit inmiddels al zo'n zelfde tijd vast. Het Openbaar Ministerie zegt meer tijd nodig te hebben voor het onderzoek. De rechtbank president gaf de officier giste ren, tijdens een zitting profor- ma, de mogelijkheid het onder zoek af te ronden. De rechtbank-president besloot de man nog langer vast te zetten omdat hij wordt verdacht van een zwaar delict. Moord of dood slag luidt de eis en de rechtbank vindt dat eerst de toedracht grondig moet worden onder zocht De advocaat van de verdachte, mr. A J. Strak, pleitte tijdens de zitting voor vrijspraak. Zijn di ent ontkent nog steeds iets te maken te hebben met de dood van zyn ex-vrouw. Volgens de advocaat weet de man niet hoe de wagen waarin zijn ex-vrouw zat, plotseling de Maassluise ha ven in kon rijden. De man werkt op dit moment vrijwillig mee aan een psychologisch onder zoek dat de officier bij hem wél de laten verrichten. Hij verblijft daarvoor nu in het Dijkzigt Zie kenhuis in Rotterdam. Advocaat Strak hoopt dat het on derzoek niet langer dan een ma and gaat duren. Zijn dient zit volgens hem al veel te lang on schuldig vast. gistraties nog volgen door de huis-aan-huis-actie, heeft Holland Ruiter niet Daarvoor zyn de controleurs te kort aan het werk- anderhalve week geleden zijn ze begonnen. Juan de Goey heeft de Oranjewyk toegewezen gekregen Mei een blauwe map m de hand belt hij huis-aan-huis bij de bewoners aan met de vraag of ze een hond bezit ten Over het algemeen reageren de bewoners verbaasd en geven ze een kort, ontkennend antwoord. Een enkeling voegt eraan toe: „Gelukkig niet." Anderen denken grappig te zijp en antwoorden: „Ja hoor, ik heb een hond* mijn man Of Jfee, maar ik blaf zelf weieens Ook leuk: „Ik heb wei een hele lieve poes. Die is nu be zig met de afwas De Goey „In het begin moet je nog weieens lachen om de ant woorden, maar als je ze al vijftig of honderd keer hebt gehoord, ver gaat het lachen je al snel Hoewel, laatst heb ik toch nog een keer met m'n mond vol tanden ge staan Toen deed een naakte vrouw open, die dacht dat haar man voor de deur stond Dan weet je even met wat je moet zeggen. Een andere keer zei een man dat hy inderdaad een hond had- een zeehond. Achterin zyn tuin had hij een grote bak met water staan waar dat beest in rondzwom Dat zyn leuke dingen." Stompzinnig Negatieve reacties knjgt de con troleur natuurlijk ook. Een man aan de Tooroplaan reageert zeer geïrriteerd als de inspecteur bij hem aanbelt. „Ik vind het stomp zinnig en beledigend dat u my tij dens het eten stoort, terwijl ik keurig elk jaar mijn rekening be taal," snauwt hij. terwijl zijn hondje luid door de tirade heen keft. Een uiterst wantrouwige vrouw aan de J. Sluyterstraat kijkt eerst door het raam naast de deur wie er aanbelt Draait dan vier sloten van het het slot en antwoordt. „Hondenbelasting9 Ze zouden kinderbelasting moeten invoeren, dat lijkt me een veel beter idee Goedemiddag." Alle soorten smoezen passeren de revue, tijdens de vier uur durende inspectie. Twee mensen beweren dat ze een logeetje hebben Een vrouw aan de Mauvelaan beweert ooit eens tegen een controleur te hebben gezegd dat ze een hond heeft, maar daarna nooit een re kening te hebben ontvangen. Juan de Goeij noteert haar naam en adres, maar meldt met dat ze binnenkort alsnog een rekening krijgt toegestuurd .Anders sta ik hier een half uur te discussieren en daar heb ik geen tijd voor." Het is zijn taak ook met. Het be leid wordt door de gemeente be paald en met door Holland Ruiter. „Of mensen de waarheid spreken of niet, interesseert me daarom met zoveel. De gegevens worden op kantoor gecontroleerd op juist heid. Ik moet op mijn formulieren wel aangeven wanneer ik twijfel aan het antwoord Bij de hercon trole gaan we er dan weer langs." Gemiddeld 250 adressen legt hy m vier uur af De vyfdejaars stu dent maritieme bedrijfskunde geeft daarbij zijn ogen en oren goed de kost, vooral bij adressen waar met wordt opengedaan. Als een hond staat te blaffen of duide lijk hoorbaar aan de deur staat te snuffelen, stopt hij een brief in de bus met de mededeling dat de mensen aangifte moeten doen als hun hond nog met geregistreerd staat. Dit wordt ook verzocht als een hondenmand, voerbak of hon- denriem zichtbaar aanwezig zyn in de woning Hier waak ik Een sticker met de tekst 'Hier waak ik' rekent hy met mee als bewijsmiddel. „De meeste men sen plakken zo'n sticker op de deur als afschrikmiddel voor in brekers. We wagen ook nooit aan buren of de bewoners een hond hebben Aan dit zogenoemde 'ver- klikkerspnncipe' doen we niet. As mensen ons ongevraagd tips aan de hand doen, trekken we ze wel na Uit voorzorg stopt hy nooit zijn hele hand in de brievenbus, „Voor je het weet hapt de hond ernaar. Bang uitgevallen moetje met zyn m dit vak Zo'n beest voelt dat aan en wordt dan extra agressief." Hoeveel deurbellen de freelancer al heeft ingedrukt weet hij niet, maar dat net er veel zyn is zeker en vast „Dertigduizend? Vijftig duizend?" vraagt hij zich hardop af. „Ik heb geen idee, maar ik doe dit werk met tussenpozen al drie jaar Tel maar uit."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1