Nog hoop voor Fortuna Vlaardingen Winst voor Hermes DVS dankzij bevlieging Scott Wulferdingen SW blijft aan de weg timmeren Degradatie dreigt vöoi svion-mannen i Arbitrage nekt DWS Estafettebeker aan VZC voorbij Harga redt in elk geval eer Maas en Smajic uitgeschakeld Blessure voor Van Hofwegen SMC komt goedkoop aan punt door foutje van gelegenheidsdoelman '5 2IT Doek gevallen voor korfballers Spirit Rotterdams Dagblad Maandag 4 maart 1996 Valkenburg De druiven waren zuur voor DWS, dat in het diepe zuiden van het Jand tegen Iason op zeer schlemielige wijze de bie- tenberg op ging. Met nog vijf se conden te spelen kreeg de Schiedamse eerste divisionist by een stand van 13-13 (ruststand 6-5 voor Iason) een omstreden straf- worp tegen, waardoor DWS met één treffer verschil verloor. Door de mindere resultaten van de laatste weken is DWS wat ge zakt op de ranglijst. Ondanks alle tegenspoed was er toch een licht puntje te noteren bij DWS. Na een jaar afwezigheid wegens een zwa re knieblessure vierde Diane Zandwijk haar rentree bij DWS met drie treffers. DWS-trainer Fred Overkleeft was dolgelukkig met het herstel van zijn speelster: .Diane heeft een jaar lang ge knokt om terug te komen. Dat we dan op zo'n manier verliezen is erg, maar ik ben dolblij dat zij er weer bij is," aldus Overkleeft. -VZC is er niet in ge slaagd voor de derde achtereen volgende keer de ZRO-estafette- beker voor zich op te eisen. In ver band met vakantie en ziekte was de Vlaardingse zwemploeg bij de estafettekampioenschappen in Spijkenisse zwaar gehandicapt. De Devel uit Zwijndrecht legde beslag op de beker en VZC werd tweede. Op de derde plaats ein digde De Kempvis. De Speedo-jaargangwedstrijden in Maassluis leverden VZC acht medailles op. Die werden gewon nen door Paul Brinkman (goud op de tweehonderd meter vrije slag en tweehonderd meter wisselslag) Chantal Achterberg (twee maal zilver op de honderd meter 'rug' en tweehonderd meter 'wissel'), Rianne Snoek (brons op de vier honderd meter vrije slag) en Sjoerd Pijper met brons op de honderd meter 'vrij'. De Vlaardin- gers verbeterden liefst zestien maai een persoonlijk record. LeldenDe korfbalploeg van het Schiedamse Harga heeft ondanks de degradatie dan toch nog de eer gered en boekte gisteren tegen thuisploeg KZ Leiden een over winning. Het werd 13-14(4-8) voor de formatie van interim-coach Bd Pak. In Leiden kwam Harga met 0-7 voor en de thuisploeg werd zoek- gespeeld. Na de rust kreeg Harga vooral tegengas van de scheids rechter, die geen enkele bal meer méégaf aan de Schiedammers. Robert (8x) en Monique (3x) Boomstra, René Rïgthart (2x) en Evelien Posthoorn verzorgden de treffers. RotterdamDanny Maas en Ner- min Smajic van De Korenbeurs zijn er in de nationale tafeltennis- kampioensehappen niet 3n ge slaagd voor een stunt te zorgen. Maas overleefde in de eerste ron de weliswaar eredivisie-speler Reinier Paetzel, maar ging daarna ten onder (21-15, 13-21, 12-21 en 13-21) tegen Merijn de Bruin die een bronzen medaille in de wacht sleepte. Voor Smqjic was het toernooi al na één ronde voorbij. De Bosniër speelde tegen Jan Tamminga veel te nerveus om ook maar een klei ne kans op de volgende ronde te hebben. Met 8-21,18-21 en 11-21 was het NK voor Smajic over en sluiten. Op de valreep deed ook Hans Lin- gen (ex-Korenbeurs en tegen woordig spelend voor Peeos II) nog mee aan het toernooi. Hij kreeg vijf minuten voor aanvang van het duel tussen Ted van de Berg en Jorg de Cock te horen dat eerstgenoemde, eveneens van Pe eos, niet aanwezig was en hij hem moest vervangen. De 41-jarige Schiedammer ver loor in vier games van de jeugdin- temational. Galway Wilma van Hofwegen, kandidaat voor de Olympische Spelen in Atlanta, heeft zich tij dens internationale zwemwed strijden in het Ierse Galway ge blesseerd, Kort voor hetaantikken op de vijf tig meter vrije slag liep zij een blessure op aan haar elleboog. Door de kwetsuur is de zwemster zeker viereken uitgeschakeld. De Schiedamse won overigens die afstand wel en wist ook op de vijf tig meter vlinderslag (28.27) be slag te leggen op de eerste plaats. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Het gaat er meer en meer op lijken dat SMC blij mag zijn dat het al een periodetitel op zak heeft, want het heeft er alle schijn van dat het kampioenschap van de tweede klasse B of di recte promotie er dit seizoen niet van zal komen. Daarvoor laat de ploeg van trainer Paul de Roos te veel steekjes val len, Fortuna Vlaardingen daarentegen lijkt nog per spectieven te hebben om de doelstelling handhaving —te bewerkstelligen. Tenminste, als de weg zoals die na de veel te lange winterstop tegen het bezoekende SMC werd inge slagen, in het verdere competitie- verloop niet al te veel kronkels vertoont. Want wat Fortuna tegen de Schiedammers presteerde is veelbelovend. Dat de regio-ont moeting uiteindelijk uitmondde in een puntendeling (1-i) was voor SMC te danken aan een 'begin- nersfoutje' van Fortuna's gele- genhetdsdoelman Ron van Oude naarden. „Ach," nam Fortuna-trainer Jan Baksteen de 16{!)-jarige vervan ger van de geschorste Jack den Herder na afloop in bescherming, „die fout mag je dat kind toch niet aanrekenen. Hij wordt toch maar even zo in de tweede klasse voor de leeuwen geworpen. Maar als hij met zijn lichaam naar de grond was gegaan, had hij de bal zo op gepakt. Ik reken hem het gelijk spel zeker niet aan, want hij ram melde toch ook maar even een loeiharde streep van Jantje Bro- kling onder de lat vandaan." Fortuna's ge legenheids- doelman Ron Oudenaarden grabbelt mis in het lucht duel met SM CerAberto Baptista U ma. Omdat hij even daar voor was gehinderd, werd Lima af gefloten. Foto Peter Molken boer De kleine maar dappere doelman leek in elk geval totaal geen vrees voor de aanvalskraehten van het zo sterk geachte SMC te hebben. Het talent, onder de lat gepos teerd omdat tweede doelman Wim Poulus wegens werk verhinderd was, toonde bravoure en gaf ach terin verbaal leiding alsof hij al ja ren deel uitmaakt van Fortuna's hoofdmacht. Dat de enige fout die hij maakte, direkt ook de gelijk maker van SMC betekende was daarom extra zuur voor de sluit post. Met dat doelpunt maakte Jan Mulder, die evenals het gros van SMC heel ver beneden zijn gebruikelijke niveau acteerde, dan toch nog iets goed. Want voor dat hij met de vrije trap vanaf de punt van het strafschopgebied de keeper had gepasseerd, grossier de de voormalig prof in foutief ge plaatste passes en balverlies. Nee, het was niet SMC dat aan de Marathonweg de dienst uitmaak te, maar Fortuna. Desondanks was de eerste helft het aanzien niet waard. SMC trachtte wel aan te dringen maar het liep gewoon niet gesmeerd in de Thurleae- ploeg en Fortuna slaagde er maar niet in daarvan te profiteren. Toch hadden beiden ploegen voor het theekwartiertje een kansje om de scoren te openen. Eerst werd een geplaatste kopbal van SMC'er Ron Berveling op miraculeuze wijze- door Van Oudenaarden uit het doel geranseld en daarna pe- gelde Ed van der Lugt aan de overkant, na de te vroeg uit zijn hok gekomen doelman John Bos te hebben omspeeld, hoog over in plaats van m het verlaten doel. Enkele seconden voor het rustsig- naal kreeg Fortuna dan toch waar het recht op had. Van der Lugt stuurde met een steekpassje in valler Robin Kloek op pad die op zijn beurt Mulder achter zich liet en met een balletje breed aan voerder Robert Boxem in staat stelde het buitenkansje tegen het garen te rammen. Zoals viel te verwachten werd het duel na de onderbreking iets grimmiger, maar fraaier werd het er zeker niet op. Uitgespeelde kansen de den zich na SMC's gelijkmaker niet meer voor. Wel 'streepte' Pe ter van Geene een pegel over de lat en zag Van der Lugt een leep lobje over de dwarsligger getipt. Fortuna Vlaanlinsen-SMC 1*1 (1-0). 45. Robert Boxem 1-0,66. Jan Mulder 1-1. Bij- londerheden: Edwm Berveling, uitblinker by SMC, kreeg geel evenals Dennis Heene- weer (Fortuna) Fortuna Vlaardingen: Van Oudenaarden, Voerman, Bravenboer, Heeneweer, Boxem, Bouman, Van der Slot, Muis (Hoogerboord) Ven der Lugt, Spanjersberg, Kloek. SMC: Bos, Edwin Berveling, Bozkurt, Bro- kling, Mulder, Van de Belt, Ron Berveling, Sparreboom (10. Taveres), Baptista Lima, Fares (68, Hermans), Van Geene. DoorTondeLeede Schiedam Eén bevlieging van Scott Wulferdingen was genoeg voor de 1-0 overwinning van Her mes DVS op DRGS. De ploeg van trainer Frans Schaap blijft door de zege lekker meedraaien in de derde klasse D en vlast stiekem op een periodetitel, DRGS daar entegen vertoeft nog altijd in de foute degradatiezone en zal toch met iets meer overleg te werk moeten gaan wil het in de volgen de jaargang niet in de vierde Mas se uitkomen. Voor beide Schiedamse ploegen stond er meer op het spel dan de tegenwoordig gebruikelijke drie punten en de spreekwoordelijke eer. In de uitwedstrijd, ofwel een kleine honderd meter verder in het Harga-park, hadden de man nen van Frans Schaap enkele maanden geleden een in DRGS- ogen onverdiende zege (14) ge pakt. Vooral Schaap, amper ont daan van het DRZ-juk dat hy had getorst in lange trainersjas, was zijn leven niet zeker na afloop van de emotionele vertoning. De ploeg van Leen Wamaar, de inte rim-trainer na het vertrek van Ben van den Bosch, wilde oud trainer Schaap maar al te graag pootje lichten. De volgelingen van Schaap waren dermate geïnstrueerd dat het be laden duel in elk geval niet zou ontsporen. Helaas had scheids rechter C. Govers (Bodegraven) andere ideeën en het was aan de beide oefenmeesters en het me rendeel van de voetballers zelf te danken dat deontmoetingnietuit de 'klauw' gierde. Govers dacht aanvankelijk slechts vermanend te hoeven optreden, gaf even later geel aan vrij 'onschuldige' over treders en paste de voordeelregel niet meer toe. Rode kaart Wél sterk was zijn optreden inza ke de rode kaart voor recidivist Raymond Verspuij. Al vele malen had de DRGS-spits de zelfbeheer sing van zijn cipier Roberto Costa op de proef gesteld door hem te schoppen en te slaan als er geen bal in de buurt was. In de laatste minuten greep arbiter Govers naar de juiste oplossing: hij pre senteerde Verspuij in korttydsbe- Ron Strörman (links) van Hermes DVS en een DRGS- verdediger hebben al leen oogvoor de bal. Dat .was bi} DRG- S'er Raymond Verspuij wel anders. Hjj werd na en kele onbe suisde acties van het veld gestuurd. Foto Pator Mol kenboer stek twee gele kaarten voor onge looflijk domme overtredingen. Het was aan invaller Dino Sarris te danken dat Verspuij de scheidsrechter niet aanvloog, want dan was de schade voor hemzelf en DRGS helemaal niet meer te overzien geweest. Sarris, zelf nooit een lieverdje op de vel den maar aardig tot inkeer geko men na wat schorsingen, bege leidde de inmiddels shirtloze Ver spuij richting kleedkamer. De irritaties bij Verspuij waren het gevolg van de machteloosheid waarmee DRGS gedurende ne gentig minuten kampte. Hermes DVS had iets makkelijker praten aangezien het na ruim een half uur spelen een voorsprong had genomen, Scott Wulferdingen was er als de kippen bij om een van de lat terugspringende kop bal van Ron Strörmann een laat ste zetje te geven. Even later ver zuimde diezelfde doelpuntenma ker een voorzet van Oscar Bies heuvel, die in de lucht kansloos was tegen George Andrade, bin nen te tikken. Staand op de doel lijn kreeg hij de bal nog naast het doel. Hermes DVS-DRGS1-0 (I-0).32. Scott Wul- ferdinge 1-0 Bijwraderheden: Arsenio Stl- va Ramos, Reman Biesheuvel (beiden Her mes DVS) en George Andrade (DRGS) kre gen geel. Raymond Verspuy (DRGS) kreeg tweemaal geel en kon met rpod naar het kleedlokaal. Hermes DVS: Teixeira, Ramos, Dijkstra (70. Hartong), R. en O, Biesheuvel, Van Dijk, Costa, Strörmann, Berenschot, Snel (43. Van der Lee) en Wulferdingen DRGS: Scheffers, Baptista de Lama, Andra de, D. Dos Santos, Michielsen, Dias de Pma (75, Sams), Nascimento, Leerdam, Nooit- meer (65, A. Dos Santos), M. en R Verspuy SchiedamSW straalt ook na de winterstop duidelijk uit de zinnen te hebben gezet op promotie naar de tweedeklasse. Degradatiekan didaat SV Ommoord is in 1996 het eerste slachtoffer geworden van de dadendrang der Harga-bewo- ners. Met een 5-0 nederlaag wer den de bezoekers aan de kant ge schoven. SW-trainer Henk Salari keek na afloop tevreden terug op het ver loop van de wedstrijd. „Tat tien minuten voor de rast hebben we zeer goed gespeeld. De combina ties liepen vlot en in die fase heb ben we slechts twee kansen weg geven. Het lijkt erop dat alles nu op de rails staat," aldus de tevre den Salari. SW kwam na een goed uitge speelde aanval aan de leiding. Ri chard van Schijndel stuurde Niels Rooders weg, die vervolgens For tes op maat bediende: 1-0. Diezelf de Fortes had eveneens een be langrijk aandeel in de tweede tref fer. Nadat hij in de beruchte zone was gevloerd, mocht Herman Zoetmulder vanaf elf meter de tweede SW-treffer op zijn naam schrijven. Ook na de pauze waren de rood groenen veelvuldig in balbezit. Dat resulteerde in treffers van zowel Richard van Schijndel als Dennis Valentijn. Het vijftal doel punten werd uiteindelijk volge- maakt door de ingevallen A-juni or Serkan Kulup. Het jeugdige ta lent had een plaats gekregen op de bank, omdat het tweede elftal om twaalf uur moest aantreden en Salari zodoende geen 'verse' wis sels wilde plukken uit het scha duwelftal. Twintig minuten voor tijd kreeg Kulup bij een stand van 3-0 de kans om zijn kunsten bij de grote mannen te tonen. Hij greep deze met beide handen aan en be kroonde zijn debuut met een prachtig doelpunt. De enige smet op de overwinning was het vroegtijdig uitvallen van Marcel van Hees. Al na twintig minuten werd hij door een speler van SV Ommoord op de enkel ge raakt, Na afloop van het duel werd gevreesd voor een scheurtje in de enkelbanden. Voor alle zekerheid bracht hij een bezoek aan het zie kenhuis om röntgenfoto's te laten maken. ^D&Bas vartjden Bèr| j rmatig trokken - de qltbïiBke^1 Frank Hortensius en RonaktJd*' cobs de ..verdediging open door veel over de flanken te spelen, onverwachte alslprse nederlaag Met name Jacobs speelde een op- wasnaafloop groöt, Asvlon-trai-'vallende- roL De invaller,kreeg nor Braains: „Hoe is hetmbge^ C een bal in zijn gezicht en voor lijk dat de wedstrijd na rust zo'n kwam op de doellijn met de punt andere wending kreeg. We had- van zyn stick een zeker doel den de Studenten in de eerste punt helft volledig in onze zak. .On- „Na rust liet Leidse Studenten de danks dat.vier spelers op vakan- afwachtende houding varen. As- De voorbereiding op ge groter geweest 4 het cruciale duel tegen Leidse De tdeursteUing mter" 'de- éven Studenten was perfect maar had .duidelijk een averechts resul taat .Na de geslaagde joefenpot tegen Voorne (5-2) leek de Schiedamse hockeyclub gisteren af te gaan rekenen met Leidse Studenten, Kansen waren er ge-:-, noeg yoor Asvion dat tot de thee met kop en schouders boven de tegenstander had uitgestoken. ..Juist daarom kwam de onver wachte 4-0 nederlaag wel erg hard aan. Een riante voorsprong hy rust had .de ploeg van trainer Erik Braains zeker niet misstaan. De - Asvionners lieten in het eerste halfuur maar liefst zes strafcor- ners onbenut en Jan Willem Ver meulen sloeg een strafba] tegen de lat „We moeten gewoon rus tig blijven spelen én op een doel punt wachten,* hield Erik Braams de spelers in de -rust voor. De trainer maar wel vielen de aan de andere kant Binnen eeto kwartier in de tweede helft leid de de fanatiek spelende Leidse ploeg al met 4-0 en als de Leidse tie waren, werd dat gecompèn-, seerd door de extra- inspanning van de routiniers. Je kon gewoon op het doelpunt wachten, zo sterk waren we. Ik was er eerlijk hard schot, maar de bal sprong gezegd niet, bang voor. dat.„we ran2yn lichaam en bleef liggen. vion kwam onder zware druk en binnen twee minuten lag de bal ai achter Marco Verbeet. De gele- itopte een zouden verliezen. Leidse Stu denten had in veertien wedstrij den al 37 doelpunten tegen ge kregen,?* Initiatief Asvïonnam vanaf het begin hét initiatief en daar haddén de "gas ten grate moeite mee. Geweld werd in de verdediging van de Leidse Studenten, niet", ge schuwd, waarvan al na tien mi nuten Daco Bokxhet slachtoffer werd. Maar inplaats van een straibal hield Asvion er slechts een strafcomer aan over. Regel- De Leidse spits was net iets eer der om het laatste tikje te geven: Ö-L Binnen twintig minuten liep de Leidse ploeg uit. naar 04 en daar stelde Asvion weinig te genover. De ploeg had niet de kracht meer om voor een beter resuitaat te knokken. De enkele acties door het midden maakten weinig indruk. Door de onver wachte nederlaag zakte Asvion naar de voorlaatste plaats in de eerste klasse A De voorsprong qp Warande is nog maar een punt, evenveel als de achter stand op Leidse Studenten. Vlaardingen Voor de korfballers van Spirit is na de nederlaag (8-10) tegen Dijkvogels het doek gevallen. Volgend seizoen zullen de Vlaardingers in de zaal op afdelingsniveau de strijd moeten aangaan. „De degradatie is voor mij," aldus de na één seizoen reeds vertrekkende trainer Bert Stomphorst, „een enorme teleurstelling. Spirit heeft echt hele goede wedstrijden gespeeld, vooral de eerste helft van het seizoen. We stonden op een gegeven moment zelfs tweede op de ranglijst achter De Kapellen. Maar toen is er de klad ingekomen en werd vooral het scoren een probleem. We speelden zeker niet slecht maar verloren telkens met één doelpunt verschil. Zo had den we ook tegen Dijkvogels niet hoeven verliezen. De mooiste kansen werden om zeep geholpen. Zelfs twee strafworpen waren niet aan ons besteed. Zowel Dennis van der Lubbe als Edward Vermeij wist zo'n uitgelezen kans niet te benutten. Ja, dan vraagje om moeilijkheden en degradeer je dus naar de afdeling." Inmiddels heeft het Spirit-bestuur in de persoon van Marco Zeebregts een opvolger gevonden voor Stomphorst. De 26-jarige Vlaardinger zal volgend sei zoen zowel speler als trainer zijn in de Westwijk. „Marco zet het werk van Stomphorst voort," aldus Spirit-voorzitter Peter Versluis. ;,Wy als bestuur von den dat we hem moesten belonen, want hij bood zich zelf aan als trainer. De coaching zal door een deskun dig persoon worden gedaan. Wie dat zal worden is nog met bekend." Hollandiaan-vrouwen kampioen Unitas'63-Hollandiaan(v} 9-10 (4-8). De kraker in de Wa terweg-regio, met als inzet de titel, was een uitermate spannende party Unitas, dat het met de arbitrage met vaak eens was, stond bijna de gehele wedstrijd aehter, maar kwam vlak voor tijd op gelyke hoogte. In de laatste minuut besliste Hollandiaan desalniettemin de partij en konden de champagneflessen ontkurkt worden, EDH-WIK(m) 21-18 (9-8). Een slechte partij van WIK, dat De instelling van de Vlaardingers liet te wenserf over. Met nog drie partyen te spelen zal WIK uit een andêh vaatje moeten tappen om erin te blijven. Iürs Krarrle'r mikte zes keer raak. Mountain Stars-WIK (v) 19-18 (9-8). Een gelijk opga and? party waann WIK vïak voor tijd een achterstand van dne punten verkleinde tot één treffer verschil. Bij winst was WIK veilig geweest Nu weten de Vlaardmgsen, die in Gi- sella Vermeulen (lQx) hun topscooster hadden, nog drie ploegen onder zich, waarvan er twee degraderen. UVGr-Hollandiaan (m) 17-15 (9-9). UVG moest door een overvolle ziekenboeg met drie junioren als invallers aan treden. De 'jonkies' weerden zich tegen het onderaan bengelende Hollandiaan kranig. De beslissing viel in het begin van de tweede helft, waann UVG een gat sloeg van twee punten en de voorsprong niet meer weggaf. UVG-Intemos (v) 13-9 (8-5). Rode lantaarndrager Inter nos kwam pas zeve n minuten voor het begin van de wed strijd aan in Schiedam. UVG slaagde er echter met in ruim afstand te nemen van de matige opponent omdat ook de Schiedamsen allerminst in vorm waren. Unitas'63-ASC (m) 28-11 (144). Een eitje voordeMaaslui- zers, die ondanks de gemiste titelkansen nog alles op al les zetten voor een tweede plaats, die eventueel recht geeft op promotie mdien de klassen worden gewijzigd. Xander Zuidgeest en Ron Berven waren gezamenlijk verantwoordelijk voor de helft van de Uiutas-produktie. Zevenklapper Asvion Waalwijk-Evergreen (ra) 0-1 (0-0). De mannen van Ever green verlaten langzaam maar zeker de degradatiezone. Ditmaal konden de Maasslutzers met twee punten huis waarts keren. Evergreen liet de Waajwykers opstomen tot de middenlyn, waarna direct de'aanval werd afge ketst. Tussen de Waalwykse aanvallen door, benutte Re- mco Ouwerkerk op gelukkige wyze een strafcomer. 'Spirit (m)-Olympia 4-3 (1-1). De uitslag doet vermoeden dat Spirit een benauwde zege behaalde. Niets is minder waar. Spirit had alleen het eerste kwartier enig gevaar te duchten van de opponent. Maar nadat Matthys Oomen de gelijkmaker aantekende, kreeg Spirit volop kansen. Ondanks de nonchalance die in het spel van de Schiedammers sloop, kwamen Tjeerd Poot, Edwm Ko ning en Martijn van de Steen tot de winnende produktie. Souburgh-Pollux <m) 2-0 (0-0). Pollux verzuimde Ln de be ginfase twee opgeiegde kansen te benutten. Daarnaast beschikte Souburgh over een beter collectief. Een kwar tier voor tyd kwam Pollux op een achterstand. Kort voor tyd werd de nederla ag een feit. DSHC-Spirit (v) 6-0 (4-0). Tegen de koploper had Spint geen schyn van kans. De Schiedamsen werden op tech nisch, tactisch en conditioneel front volledig overklast éh mochten na 70 mmuten de handen dichtknijpen met maar zes tegentreffers. "i. Teteringen-Asvion (v) 0-7 (04). Het Asvion-treintje hj{$ na de monsterzege weer op de rails te staan. Tegen hét ondermaatse Tetenngen kreeg het dan ook alle kans om aan 'hockeyen' toe te komen. Tanja Visser opende met twee treffers de score en nam tevens nummer vier voor haar rekening. Dieuwke Prins, Femke Mulder en Janirie Roelofs maakten het zevental vol. ODO eindelijk veilig Thor-Oranje Nassau 13-14 (7-6). Oranje Nassau keek tot vlak voor tyd tegen een achterstand aan. Met nog amper tien minuten te gaan maakte 'Nassau* zich volgens speel ster Monique Doomink even boos. Prompt kwamen de Vlaardingers langszij en het was Sandra Doomink die haar ploeg zelfs naar de zege schoot. Verder scoorden Mo nique de Brum (4x), Arjen Meijer (3x), Monique Doomink (2x), Anja van der Kooy (2x) en Marco van der Harst (2x), ODO-KIOS 18-15 (6-9). Aanvankelijk had ODO, evenals in de uitwedstrijd, geen antwoord op het 'rebound-spelle tje' van KIOS, ODO hikte voortdurend tegen een ruime achterstand aan, die pas in de slotfase kon worden omge zet in een kostbare overwinning. De als vanouds met scherp schietende Andié Pellikaan en Erik Passchier zorgden ervoor dat ODO ook volgend zaalseizoen in de RWA-CKC Maassluis 1(3-8 (3-2). Met een lach (het tweede achttal werd wel kampioen) en een traan (het vlaggeschip greep naast de titel) nam intenm-coach Jan Henk de Vast afscheid by Maassluis. Maassluis speelde matig en kon zich ondanks de sterke invalbeurt van Martijn van der Wees die zun ploeg van 3-5 naar 5-5 schoot, met herstel len. Fnts Broers, de jeugdtrainer die volgend seizoen de scepter zwaait, zal het veldseizoen afsluiten. Gelijkspel TOG Papendrecbt 4-TOG 5-5. Het gemis van Charles van der Hoeven (vakantie) brak TOG op. Invaller Hans Nicolai bleef namelyk op nul staan. Dankzij Frans Pleijsier en Ivar Westerhalt werd het toch nog 5-5. Pleysier en Wes- terholt wonnen ieder twee maal en samen de 'dubbel'. Waterpolo SZC kan weer winnen ZDHC-De Walrus (m) 4-7. Pas m de vierde en laatste pe riode gaf de betere conditie van De Walnis de doorslag. De periodestanden waren 1-1, 1-2, 2-3 en 4-7. Voor de Vlaardingers scoorden Cees van der Knaap (3x), Glenn Tallens (2x), Jerry Doumenis en Arjen Hoogerwerf. SZC-Raket (m) 10-4. Na vijf nederlagen smaakte SZC weer eens het zoet van een overwinning. Willem Jan Looman was topscorer met vyf treffers. Paul Gast scoor de vier keer en Jurjen Engelsman een maal. De periode standen: 5-2,6-3,7-3 en 104. De Walrus-Barracuda (v)2-6. De thuisclub was verzwakt door het ontbreken van dne routiniers die met vakantie waren. Voor De Walrus scoorden Patricia de Bruin en Le- me van Dorp

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7