9 Drie weken cel voor joyriding met truck Inhaalslag nodig voor gescheiden inzamelen Personeel St. Joris is bouwoverlast beu Kinderen leren dieren verzorgen SetterdaiBS öagblad Weer vrouw beroofd van tas Snelheidsduivels weten nu waar ze aan toe zijn Talentenjacht van de baan Autodieven aangehouden Lampendief krijgt boete Gammele auto van weg gehaald Dronken man zwaait met mes Onbekende stort afval Bomen weg door gebrek aan communicatie Schiedam ver verwijderd van rijksnorm Zware straffen voor overvallers Waterweg Donderdag 7 maart 1996 Vlaardingen Er komt geen nieuwe editie meer van de Stap-in-öe-spot-show. De laat ste aflevering van de talenten jacht voor Vlaardingse jonge ren in de Stadsgehoorzaal liep dinsdagavond zo uit de hand. dat de organisatie van een ver volg af ziet „En dat is heel jammer," aldus initiatiefnemer Rob de Vries. „Maar blijkbaar kan het niet meer Een stuk of tien gasten hebben het voor iedereen ver pest. Daar was niks aan te doen. Het kost je klauwen met geld. Zelfs met twintig man po litie is hier niet tegen op te or ganiseren." Gisterochtend is een inge huurde schoonmaakdienst dne uur bezig geweest om de Stadsgehoorzaal weer toon baar te maken voor de volgen de voorstelling. Zo was er door de oproerkraaiers onder meer een taart -één van de prij zen - tegen de muur van een kieedkamer gesmeten. Ook zijn er diverse spullen verdwe nen en zijn vier deelnemers van hun eigendommen be roofd De Vries heeft inmiddels de hulp van de politie ingeroepen. Samen met de wijkagent wil de Stadsgehoorzaal proberen de schade, die wordt geraamd op zo'n duizend gulden, te ver halen op de daders. Viaardingen De politie heeft vanochtend rond 05.00 uur twee mannen en een vrouw aangehou den omdat zij op het Van Schra- vendijkplein in Vlaardingen in een gestolen auto reden. De auto was elders in Vlaardingen gesto len. De dieven zijn achter de tra lies gezet. Maassluis Personeel van een winkel aan de Nieuwstraat in Maassluis heeft woensdagoch tend een 57-jarige Maassluise be trapt tijdens het stelen van twee gloeilampen. De lampen hadden een waarde van ongeveer acht gulden. De dief kreeg een boete van 220 gulden. Hoek van Holland De bereden brigade van de politie van Hoek van Holland wist woensdagmid dag rond 15.00 uur niet wat zij zag toen zij een 30-jarige automobilist aanhielden. De auto reed op ban den die in zeer slechte staat wa ren. Bij de achterste twee waren zelfs de metalen delen zichtbaar. Daarnaast bleek de eigenaar niet in het bezit te zijn van een geldig Deel III. Voor beide zaken is de Hoekenaar bekeurd. De auto werd onmiddellijk van de weg ge haald. Schiedam Een 40-jarige Schiedammer is woensdagnacht in Schiedam ingesloten wegens het in bezit hebben van een verbo den mes. Volgens getuigen zwaai de de man op straat met het wa pen, overigens zonder daarbij ie mand te bedreigen. De Schiedammer werd op de Vlaardingerdijk aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Daar is hij ter ontnuchtering vastgezet. Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen Een onbekende heeft woensdagochtend twee ton nen en twee blikken met milieu- afval voor het hek van het aan- biedstation aan de Hoflaan in Vlaardingen gezet. De politie en de ambtenaren van de Dienst Mi lieu hebben een onderzoek naar de eigenaar ingesteld omdat zij willen weten wat voor soort afval er in de tonnen zit. De kinder boerderij in het Beatrix park heeft er na deze week weer tien hulpboerm nen en vier hulpboeren bij. De jonge dierenvrien den volgden een cursus doerenverzor ging. Zij we ten nu niet al leen wat een kip, een geit en een ezel het liefst eten, maar ook hoe ze dit voedsel moe ten bereiden. Verder eer den de jonge cursisten van beheerder Piet van Mil hoe ze met dieren moe ten omgaan en het ver schil tussen allerlei ras sen. Ook de minder ple zierige klus jes als hok ken schoon maken ston den op het programma. Als afsluiting van de cursus krijgen de kinderen morgenmid dag een ge tuigschrift van de kin derboerderij. Zij mogen zich daarna officieel hulp- boer(in) noe men. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra v- P"."I Den Haag/Schiedam „Mijn cliënt doet nou eenmaal wel eens din gen die anderen niet zo snel zou den doen." De woorden van de Vlaardingse advocaat W. Trooster konden op instemmend geknik van de Haag se politierechter rekenen. Troos ters 23-jarige cliënt uit Schiedam had namelijk juist uit de doeken gedaan hoe hij in maart vorig jaar zonder vrachtwagenrijbewijs met een 'trekker' op de A 20 verzeild was geraakt. De Schiedammer was eigenlijk van plan om zijn vader in Gouda te gaan bezoeken toen hij langs een vraehtwageneabine liep waar van het portier openstond. Hij klom naar binnen, constateerde dat de sleutel in het contact zat, wachtte een kwartiertje en be sloot toen iets te doen dat anderen inderdaad niet zo snel zullen doen: hij reed er mee weg. De Schiedammer, zo vertelde hfi, wilde de trekker naar huis rijden om die uiteindelijk aan de recht matige eigenaar te geven. Hij hoopte dan een fikse beloning op te kunnen strijken. Omdat hij de gestolen truck 'weer had gevon den'. Nog maar net aangekomen op de A 20 werd hij echter aange houden door de politie. Hij kreeg te horen dat de vrachtwagen-zon der-oplegger. die 150.000 gulden kost, in Delft was gestolen. De officier van justitie geloofde gisteren helemaal niks van het verhaal dat de Schiedammer ophing, maar had geen bewijs dat 'hij de diefstal in Delft heeft ge pleegd, Zij moest daarom vol staan met een bestraffing te vra gen voor overtreding van de We genverkeerswet door zonder gel dig rijbewijs in een vrachtwagen te rijden. Een straf van een maand vond zij hiervoor passend. Die straf moet dan opgeteld wor den bij onder meer een veroorde ling voor een verkrachting, 24 maanden waarvan zes voorwaar delijk. Bovendien prijken op het strafblad van de Schiedammer ook veroordelingen voor diefstal met geweld. Advocaat Trooster verzocht de po litierechter om een geheel voor waardelijke straf. Als deze zaak in een eerdere strafzaak van zijn cli ënt zou zijn meegenomen, dan was er volgens Trooster toen geen hogere straf opgelegd. De politierechter dacht daar an ders over en vond voor de joyri ding nog een extra straf van drie weken op zijn plaats. Vlaardingen Een 'com municatiestoornis' is volgens een woordvoerder van de Dienst Mi lieu de oorzaak van het omhalen van twintig lindebomen bij de Kornoeljedreef in Vlaardingen Holy. Er was 'zorgvuldig overleg' geweest tussen ambtenaren van de Dienst Milieu en Stadswerk over wat er moest gebeuren in het parkje. „Maar door vakanties is er in de overdracht iets misgelopen en zijn alle bomen dinsdagoch tend door de aannemer gekapt," aldus de woordvoerder. Wethou der T W van der Steen heeft van morgen overlegd met verantwoor delijke ambtenaren en daarna met de bewoners. Hij heeft de woedende buurtbewoners toege zegd zo snel mogelijk de neerge haalde bomen te vervangen. De buurtbewoners mogen dezelfde bomen terugnemen of andere kie- Schiedam Op het vlak van het energiezuinig bouwen heeft Schiedam een reputatie hoog te houden, maar op andere on derdelen van het milieubeleid loopt de gemeente allerminst voorop. Bij het gescheiden inzamelen van afval moet de ge meente Schiedam de komende jaren zelfs een flinke inhaal slag maken. Het rijk vindt dat gemeenten in 2000 tweederde van het afval gescheiden moeten inzamelen. Op dit moment is Schiedam ver verwijderd van deze norm, die is opgesteld door het ministerie van VRQM en het Afvaloverlegor- gaan. In 1995 werd m Schiedam slechts een kwart van het afval ge scheiden ingezameld. Z: p*- meente loopt met name achter bij het separaat inzamelen van zoge noemd GPT-afval (groente, fruit, en tuin). De meeste Schiedammers be schikken nog niet over de com- postvaten, waarin het GFT-afval kan worden gedeponeerd. In Schiedam-Noord heeft het Open baar Nutsbedrijf (ONS) ee1 deel van de bewoners wel voorzien van deze vaten, die door de vuilnisop haal in een aparte ronde worden geleegd. 7300 huishoudens wor den inmiddels door de GFT-wa- gen aangedaan. Met name in de oude stadswijken heeft het voor bewoners tot dus ver geen zin het afval in de wo ning te scheiden omdat de specia le vuilniswagen de spullen niet ophaalt. Het ONS wil nu iets doen voor mensen die ondanks deze handicap op eigen houtje toch een steentje willen bijdragen aan het bereiken van de milieudoelstel lingen. Bij bijna alle inzamelpunten van papier en glas in Schiedam wor den binnenkort zogenoemde co cons geplaatst. Milieubewuste Schiedammers kunnen in deze betonnen bakken hun aardappel schillen, uitgebloeide boeketten en lege eierdoppen storten. De uitzondering vormen de inzamel punten op het Heyermansplein, Faassenplein en Gt„zenplein. Hier verschijnen geen cocons omdat m deze buurten al GFT-af val wordt ingezameld. Grofvuil De Schiedamse huishoudens pro duceerden in 1995 een tikje min der afval dan het jaar ervoor. Per inwoner daalde het aantal kilo's ingezameld huishoudelijk afval van 442 naar 437 kilo. Bij het mi lieustation van het ONS in de 's- Gravelandsepolder werd bijna drieduizend ton grofvuil aangebo den. Dat was zeven procent meer dan het jaarervoor. Met de aparte inzameling van oud-papier gaat het ook goed. In 1995 werd zeven procent mee», pa pier ingezameld dan het jaar er voor. Het ONS kon verleden jaar 2311 ton inleveren bij de opko pers. In de categorie klein chemisch af val was het resultaat spectaculair der. Per huishouden steeg de hoe veelheid ingezameld klein che- Schiedam Het personeel van psychiatrisch centrum St. Joris in Schiedam vindt dat er een einde moet komen aan de overlast, die wordt veroorzaakt door de sloop- activiteiten op het terrein aan de Stadhouderslaan. De herrie is vol gens het personeel in de polikli niek, het secretariaat en de drie klinieken 'ondraaglijk'. De onder nemingsraad en de arbeidsin spectie zijn inmiddels gevraagd maatregelen te nerr De overlast wora: oorzaakt door werkzaamheden behoe ve van St. Joris zelf. Stapsgewijs wordt het complex van het vroegere Noletziekenhuis ge sloopt en opnieuw opgebouwd. Sinds een aantal jaren zijn de ge bouwen in gebruik bij psychi atrisch centrum St. Joris. Tot ver driet van het personeel gaat de psychiatrische behandeling in Schiedam tijdens de sloop in de len van het complex gewoon door. „Zowel voor patiënten als het per soneel is het geen doen te verblij ven in het gebouw om het sloop-/ bouwterrein," meldt de perso- neelsbrief. „Binnenkort start de nieuwbouw en ook daar staat nu al van vast dat er veel overlast zal zijn. Wij begrijpen niet waarom er niet voor gekozen is uit te wijken naar een noodvoorziening. Deze ellende was toch te voorzien." Incaseringsvermogen De directie van St. Joris onder kent de problemen. Met name de sloop van funderingen en kelders doet een groot beroep op het in casseringsvermogen van het per soneel en de patiënten, meldt de directie. „De overlast heeft soms de neiging grenzen te overschrij den." De leiding van het psychiatrisch centrum heeft inmiddels nood maatregelen genomen om de overlast zoveel mogelijk te beper ken. Op dagen dat er veel lawaai overlast is worden er geen patiën ten in Schiedam opgenomen. Een deel van de patiënten wordt met verlof gestuurd en voor andere zieken worden excursies gehou den. Verder wordt bekeken of het personeel kan verkassen naar re latief rustige werkplekken. Ook in het Inloophuis in Delft vindt opvangplaats. Na het treffen van deze maatrege len is de situatie nauwelijks ver beterd, meldt het personeel m de brief. Een medewerker van de Ar beidsinspectie heeft de situatie in Schiedam inmiddels in ogen schouw genomen. De onderne mingsraad bespreekt de kwestie vandaag tijdens een vergadering. Directeur IJ. van der Velden van St. Joris heeft begrip voor de ont stane onrust onder het personeel en de bewoners. „Met name de laatste twee wexen trilt en schudt het gebouw enorm. De bouwers beginnen af en toe ook op onge lukkige tijden. Het blijkt lastig te zijn om goede afspraken met deze mensen te maken. Onze patiën ten zijn vaak ook wat gevoeliger dan gemiddeld." De maatregelen die de directie heeft getroffen betitelt Van der Velden zelf als 'pleisterwerk'. „Straks wordt er een paar weken geheid en is er weer overlast Maar er zit niks anders op. We moeten door een moeilijke perio de heen. Ik begrijp best dat het de medewerkers soms over de schoe nen loopt. Alles wat tegen kan zit ten heeft tegengezeten Eerst hadden we asbest in de te slopen gebouwen. Toen kregen we te ma ken met bodemsanering. Het per soneel is tijdens de werkzaamhe den ook al geconfronteerd met een gaslek, uitvallende stroom en een lekke waterleiding. Ik begrijp goed dat de mensen het zat zijn." Buiten het beperken van de over last kon en kan de directie echter niks doen, zegt de directeur. Het betrekken van een noodloeatie op een andere plek is volgens hem geen serieus alternatief. „Aan het eind van de jaren tachtig hebben we een witte vlek in de psychiatri sche zorg in het Waterweggebied weggewerkt. Dat kon door het overnemen van bedden van het Sehieland Ziekenhuis. Natuurlijk zitten we onszelf nu in de weg. maar ik zou niet weten waar we anders heen hadden gekund m dit gebied." misch afval met 27 procent. In to taal werd 76 ton gevaarlijk afval apart gehouden. De gemeente ziet de st'jging als de vrucht van de in- .ering van speciale boxen voor „nemiseh afval. Alle Schiedamse huishoudens hebben zo'n box. In 1995 onttrok alleen de inzame ling van glas zich aan het beeld dat Schiedammers meer apart in zamelen dan voorheen. In plaats van 1202 ton in 1994 leverden de Schiedammers in 1995 slechts 1053 ton glas in by de glascontai ners. De reden voor dit tegenval lende resultaat is niet bekend, Milieucontroleurs van het ONS hebben de indruk dat de Schiedamse straten er in 1995 schoner op zijn geworden. Het huisvuil wordt beter aangeboden dan voorheen, waardoor e1* min der zwerfvuil is. Er \vrden 2075 klachten genoteerd en 1500 waar schuwingen uitgeschreven. Er werd 93 keer proces-verbaal opge maakt. Vlaardingen De Turkse jonge ren die vorig jaar oktober in het Lickebaert in Vlaardingen een contact zoekende homofiel aftuig den en beroofden, zijn door de Rotterdamse rechtbank veroor deeld tot onvoorwaardelijke cel straffen van anderhalf tot twee jaar. De jongens zijn veroordeeld conform de eis van de officier, die twee weken geleden verklaarde met de zware straffen duidelijk te willen maken dat het in elkaar slaan van homofielen, wat vol gens de officier in de Turkse ge meenschap te boek staat als een stoere daad, r;et door de beugel kan. De rechtbank heeft de jongeren ook verplicht een schadevergoe ding van 2760 gulden aan het slachtoffer te betalen. De man vroeg om een schadevergoeding omdat hij vanwege zijn verwon dingen een aantal dagen niet heeft kunnen werken. Ook was zijn auto tijdens de beroving flink Kenteken De jongens konden kort na de be roving vorig jaar worden aange houden. Toevallig waren zij op hetzelfde moment als het slacht offer op het politiebureau in Schiedam. Het slachtoffer was daar om aangifte te doen. De jon geren waren naar het politiebu reau gegaan om daar te vertellen dat hun auto was gestolen. Ze wa ren bang dat het slachtoffer het kenteken van hun auto had opge schreven en verzonnen daarom de smoes dat hun auto was gesto len. Het slachtoffer herkende één van de jongens op het bureau. De jongen die de zwaarste straf heeft gekregen, dertig maanden waarvan zes voorwaardelijk, werd door de officier als de leider ge zien. Hij werd tevens veroordeeld voor het mishandelen van een Sehiedamsebibliotheearis. Schiedam Opnieuw is in Schiedam-Noord een oudere vrouw van haar tas beroofd. Dat gebeurde gistermiddag om streeks kwart over vijf op de Zwaluwlaan. Op precies dezelf de manier als bij de vorige twee slachtoffers werd de vrouw door een man op een fiets bestolen. De Schiedamse politie vermoedt dat het om dezelfde dader gaat. Er worden daarom meer surveil lances in het gebied uitgevoerd. De politie neemt de berovingen zeer serieus. Toch formeert zij geen team om de dader, met elke keer hetzelfde signale ment, te pakken te krijgen. „Er zijn geen bedreigingen van de slachtoffers," beargumenteert woordvoerder Y. Eddini. „Voorlopig zijn we extra alert. Wanneer blijkt dat de berovin gen vaker plaats vinden stellen we natuurlijk wel een team sa men." De politie is op zoek naar getui gen van de berovingen die res pectievelijk op het Bachplein (maandag), de Schiedamseweg (dinsdag) en de Zwaluwiaan (woensdag) plaatsvonden. De dader is ongeveer 1.80 meter lang met kort donker haar. Hij heeft een mager gezicht en had gisteren een blauwe broek en een beige jas aan. Hij ibed op een zwarte herenfiets. Automobilis ten die in Vlaardingen van plan zijn om hard te gaan rijden, weten vanaf nu precies welk risico ze nemen. Op twintig plaatsen In de stad han gen langs doorgaande wegen grote posters waarop staat hoe hoog de boete is die snelheids overtreders kunnen ver wachten. Bij 65 kilometer per uur bin nen de be bouwde kom betaalt de automobilist zeven tient jes als hij wordt gesnapt door de radarapparatuur van de politie. Bij 70 kilometer loopt dat op tot 120 piek, bij 75 wordt het 170 gul den en iemand die het waagt om met 80 kilometer per uur over de Holysingel (foto) te scheuren, kan bij een controle 220 gul den overmaken naar justitie. De automobilist duidelijk maken wat de gevolgen van hard rijden voor de portemonnee zijn, dat is precies de bedoeling van de posters die de gemeente, op ini tiatief van raadslid J. Fial (Burger Belangen) heeftopgehangen. Cm dit te 'vieren' houdt de politie in maart en april extra snel heidscontroles. Foto Roel Dijkstra Het juiste adres voor een onvergetelijk feest! Spijkcnisse, Gaddi jk 43-Tel OI81-64198S Voorstraat 54, Spijkcnisse. OIS1-619066 Spijkcnisse'r Oudste Hu ys, Voorstraat lS._üi Si l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1