9 Meer jongeren in Vlaardingen Alleen in Holy-Zuid daalt inwoneraantal nog Hoek van Holland krijgt mortuarium Open doekje voor prijswinnaars Maassiuise Muziekweek Actie tegen uitzetting tijdens uitreiking van Geuzenpenning Petitie van Amnesty Kat komt om bij brand in Schiedams café Groois jubileumconcert van Hosanna Kroegbezoeker 'slaat ruit stuk Gestolen auto en verboden wapen Lieveld-trap kapot gemaakt Brandje in bovenwoning Twee poezen verdronken Fietsendieven aangehouden Zonnebrillen uit etalage gestolen IJsfestijn rondom het Veerplein genda Rotterdams Dagblad Maandag 11 maart 1996 Schiedam Een 25-jarige Schiedammer is zondagochtend aangehouden omdat hij de ruit van een café aan de Broersvest in Schiedam had ingeslagen. De man koelde zijn woede op de ruit nadat hij zijn ex-vrouw in het café 'jhad aangetroffen. Voordat de man 'Tiaar het politiebureau werd ver- "voerd moest hij zich met wonden 'aan de hand laten behandelen in ""het Schieland Ziekenhuis. Schiedam De Sehiedamse poli- ■tie heeft zondagochtend drie Schiedammers aangehouden. Zij reden in een in Den Haag gesto len auto. De auto voerde ook valse kentekenplaten. Bij controle in de auto vond de politie een verboden stroomstootwapen. De mannen zijn aangehouden. "Vlaardingen De houten trap op het Liesveld in Vlaardingen is dit 'weekeinde afgebroken. De politie ontdekte het gat vanochtend en Heeft direct de ingang van de trap afgezet met een stuk lint. De ge meente zorgt er vandaag voor dat de trap weer wordt hersteld. Vlaardingen Een brandje in de bovenkamer van een woning in 'de'Ida Maria de Raathstraat in Vlaardingen kon zondagmiddag snel( worden geblust De brand weer had het vuur rap onder con- 'trole omdat de melding direct na liet jontstaan van de brand in de ^gevelkachel binnen kwam. De 57- 'jarige bewoner was op het mo- 'ment van de brand niet in het 'pand aanwezig. 'Hoek van Holland De politie heeft afgelopen weekeinde op de Nieuwlandsedijk in Hoek van Holland twee kadavers van katten 'aangetroffen. De twee beesten, 'een".schildpadpoes, en een rode siaiitèsë' poés zijn 'door vérdrin- krai^oni'het leven 'gekomen. De dieren zijn door de dierenambu lance afgevoerd. s Na een melding dat vanaf het Mackayplein in Maas- hlüis twee fietsen waren gestolen, heeft de politie even later op de Troelstraweg drie personen aan gehouden. Zij reden in een auto metrtwee fietsen in de kofferbak. Vlaardingen Een onbekende heeft zaterdag tussen 18.30 en 00.30 uur enkele zonnebrillen uit een etalage van een winkel aan de de Dirk de Derdelaan in Vlaardin gen gestolen. De dief kon de bril len 'pakken nadat hij met een stèe'n tie winkelruit had vernield. Vlaardingen—Tweevoudig Elfste dentocht-winnaar Evert van "Benthem opent vrijdag aanstaan de om 15.00 op ludieke wijze het grote ijsfestijn van de VSB Bank Schiedam Vlaardingen N.V. op het Veerplein in Vlaardingen. Het ijsfeest wordt gehouden ter gele genheid van de opening van de nieuwe VSB vestiging, gelegen op de hoek van de Korte Hoogstraat enhetVeerplein. Op en om de ijsvloer die wordt neergelegd op de parkeerplaats op-hei Veerplein is het drie dagen feest. Om het geheel een extra oer-HoUands tintje te geven wor den naast de ijsbaan - in samen werking met de Vlaardingse hore- ca-ondememers- kraampjes op gesteld in een Anton Pieck-achtig decor. Bezoekers kunnen in de kraampjes allerlei lekkernijen krijgen. Het feest wordt dagelijks muzi kaal ondersteund door een profes sionele discjockey. Daarnaast tre den er diverse artiesten op zoals de zingende dames van de popu laire soap 'Goede tijden, slechte tijden' en leden van de Neder landse üsdans Club uit Den Door Ben van Haren Vlaardingen Hoewel het aantal honderdjarigen in Vlaardin gen dit jaar waarschijnlijk de tien zal passeren is er toch spra ke van een voortgaande verjonging in de Haringstad. Het aan tal minderjarigen is toegenomen en het aantal 55-plussers gedaald. Een en ander blijkt uit de officiële demografische ge gevens, die de gemeente aan het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft verstrekt. Vlaardingen ging 1996 in met 74.275 inwoners, 36.214 mannen en 38.061 vrouwen. Het meren deel is nog geen 39 jaar. Dat is een jaar jonger dan vorig jaar. De kans, dat we via biljetten, ad vertenties of ander uiterlijk ver toon van een verjaardag op de hoogte worden gesteld, is in 1996 groter dan anders. Bakkers en an dere leveranciers van Abrahams en Sarahs kunnen het druk krij gen. De grootste groep Vlaardm- gers is namelijk geboren in 1946 en zal dit jaar dus de vijftigste ver jaardag vieren. Het gaat om 1415 personen. De volgende grote jaar gangen zijn van 1969 (1373) en 1970(1293). In vergelijking met vorig jaar steeg het aantal Vlaardingers dat jonger is dan achttien jaar van 14.089 naar 14.223. Het aantal 55- plussers daarentegen daalde van 19.979 naar 19.262. Verder blijkt rnt de laatste gege vens, dat de afgelopen twee jaar in Vlaardingen niet alleen meer kin deren zijn geboren dan er mensen stierven, maar dat er bovendien zich meer mensen vestigden dan er vertrokken. In 1994 was het vestigingsoverschot 64, in 1995 89. In de tien daaraan voorafgaande jaren was er steeds sprake van een vertrekoversehot. In het centrum, waartoe ook de Indische Buurt en de Vettenoord- sepolder worden gerekend, wo nen nog steeds de meeste Vlaar dingers, 15.721. Goede tweede wijk is Hoiy- Noord met 15.138 inwoners. In de Westwyk (12.289) kwam na vele jaren de daling van het inwonertal tot staan. In Holy-Zuid (11.007) ging de da ling gestaag verder. Hoek van Holland De kans is groot dat Hoek van Holland bin nen afzienbare tijd de beschik king krijgt over een mortuarium. Deelraadsbestuurder D. Dukers (WD, welzijn) denkt aan een rouwcentrum met een aula, rouw kamer, koffiekamer en een gele genheid waar kan worden gecon doleerd. De kwestie is weer actueel gewor den nu de zeer kleine rouwkamer in het Bertus Bliekhuis voor an dere doeleinden gebruikt gaat worden. Dat kamertje, oorspron kelijk bedoeld voor overleden be woners, werd incidenteel ook ver huurd aan anderen. Maar het bleef een noodvoorziening. Op de algemene begraafplaats is alleen een kleine aula, zonder verdere faciliteiten Dukers heeft inmiddels een ge sprek gehad met vertegenwoordi gers van de gezamenlijke kerken. Ook zij waren zich bewust van de noodzaak van een mortuarium, maar van enige financiële mede werking kon geen sprake zijn. Een gesprek met de regionale be grafenisondernemers leidde tot overleg met de directie gemeente lijke begraafplaatsen en cremato ria, de dienst gemeentewerken en een particuliere investeerder. De portefeuillehouder welzijn hoopt dat dit overleg binnen niet al te lange tijd tot resultaten leidt. Door Anke van Bree Maassluis—Een volle zaal met be langstellenden en dertig prijswin naars waren de ingrediënten voor een feestelijk slotconcert van de Maassiuise Muziekweek. Het po dium in Koningshof was getooid met een groot bloemstuk en er voor stor.den alle bossen bloemen al klaar voor de prijswinnaars. Een groot aantal van de hon derdzeventig deelnemers heeft deze week op de viool hun presta tie laten horen en ook op deze slotavond waren de violisten rijk vertegenwoordigd. De jongste prijswinnaar was de 7- jarige Emmy Storms uit Katwijk. "Vertederend', gonsde het door het publiek. Maar deze piepjonge Emmy heeft ook een mooi eerste deel laten horen uit het concert in A van A. Vivaldi. Vol overgave be woog ze mee op de muziek en ook de muzikale elementen kwamen goed tot hun recht. Het publiek beloonde haar te recht met een daverend applar», wat zij wat verlegen in ontvangst nam. Ook Elsabé van Erk. (10), Hade- wijch Hofland (12) en Bliehta Hoopman (13) wonnen een eerste prijs op qc viool. Hadewijch Hof land oogstte veel bewondering met haar vertolking van het con cert no. 1 in A van J. B. Nicolai. Zij imponeerde vooral met haar zui vere en mooie, warm zingende toon. Zelfs de hoogste noten en dubbelgrepen kwamen er punt gaaf uit Zij werd hierbij begeleid door Marlies vm Gent. Maarten Groesbeek is een eerste prijswinnaar uit Vlaardingen die met zijn sopraan blokfluit 86 pun ten in de wacht wist te slepen. Maarten speelde 'Greensleeves to a ground' van een onbekende componist en wist van deze vari aties op een thema te boeien door Winnaar Jasper Gorzem?:< (16) van de Maassiuise Muziekweek. Uit het juryrapport: 'Hier wordt panfluit tot echte kunstmuziek', Foto Dennes van der Wel/Roer Dijkstra zeer verzorgde articulatie, in- tt '■pretatie en een grote variatie in tempo. Het publiek luisterde muisstil en met opperste concen tratie naar de verrichtingen van alle musici Celliste De enige celliste op deze avond was de 14-jarige Esther Torrenga uit Den Haag, die begeleid door Wim Bredenhorst het Kol Nidrei van M. Bruch ten gehore bracht. Esther viel op door haar grote, warme toon en haar talent voor ro mantiek. Verrassend was het op treden van twee eerste prijswin naars Maureen Wong en Cristel Marie-Ciaire Koendering, die op de vleugel hun kunnen vertoon den. De uit Amsterdam afkomsti ge Maureen verbaasde als li-jari ge met een lyrisch mooie toon in de wat langzamere stukken en pa relende loopjes in de snellere ge deelten. Zij speelde drie werken van H. Villa Lobos helemaal uit het hoofd en was ondanks een heel storende fotograaf niet uit haar concentratie te brengen. Na de pauze liet Meeuwis Rebel met zijn samenspelgroep de we reldpremière horen van het an dante en allegro eon fuoco, beide door hemzelf gecomponeerd. De werken weiden met verve door de kinderen ten gehore gebracht, hetgeen niet eenvoudig is gezien de ritmisch lastige motiefjes, de mooi uitgevoerde dynamische verschillen en de spannende cli max als slot. Het optreden van tweede prijs winnaars Anouk van Schie en Na omi Kem, op verzoek van de jury, was een enorm succes. Deze stoe re 13- en 14-jarige jongedames uit Delft, getooid met pet en in stem mig zwart gekleed, speelden het concertino voor twee violen van de componist Hans Scheepers ook helemaal uit het hoofd. Zij zijn enorm goed op elkaar inge speeld en vormen als duo een per fecte eenheid. Dit nieuwe stuk is heel afwisselend met mooie ro mantische passages, maar ook de meer energieke, virtuose gedeel ten waren een lust om naar te luis teren. Zij werden fraai begeleid door Ana Sanchez aan de vleugel. Terecht kregen zowel de voortref felijke violisten als de componist een open doekje van het enthousi aste publiek. De winnaar van de 37ste Maas siuise Muziekweek is de 16-jarige Jasper Gorzeman uit Delft gewor-' den. Hij kreeg voor zijn vertol king van het concerto in G opus 29 van C. Stamitz en een entr'acte van J. Ibert honderd punten, het maximale te behalen aantal Hij heeft ook op dit slotconcert schit terend op de niet alledaagse pan fluit gespeeld. Jasper liet een ver bazingwekkende virtuositeit zien en horen en kreeg hiervoor behal ve een daverend applaus ook een grotere beker dan de overige prijswinnaars. De wethouder van cultuur L. We- senhagen reikte als laatste pro gramma-onderdeel de bekers uit voor alle eerste, tweede en derde prijswinna" in elke leeftijdsca tegorie. Coördinator H. Mulder bedankte alle medewerkenden voor hun enorme inzet en sprak de hoop uit dat er ook volgend jaar weer voldoende sponsors gevon den zullen worden. Het publiek was het roerend met hem eens dat zo'n uniek evenement niet verlo ren mag gaan door gebrek aan geld. Maandag 11 maart SCHIEDAM De Teerstoof. Cursus PC-gebruik, 19.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Beroemde Barok- orkesten2015uRotownCI ub Yel low Moon, 22.00u. Rotterdams Conservatorium. Beethoven-Zim- merman Project. Dinsdag 12 maart SCHIEDAM Gymzaal CBS Kethel. Bechterew- oefengroep, 20.30u. Podium. Jam sessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. Kunst en cultuurrmddag, 14.00u. Harmo nie, Causene door Theo Olof, afge last. ROTTERDAM TheaterZuidplein.Grz. RobHoeke, Jaap Oekker en Rob Agerbeek, 20.15u. Dizzy. Mike del Ferro/fony oVerwater tno, 22.00u. Rotter dams Conservatorium. Beetho- ven-Zimmerman Project. Luxor Theater. Purper 11, 20.15u. RO Theater. Three of a kind, 20.15u. Popular. Popifilm, 2G.00ti. Grote- of St. Laurenskerk. Past Masters, 20.15u. Zaal De Unie, De-Stad- •Zonder-Eigenschappen-Show, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1:- The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. ma.di. ook 1.15-4. Calypso 2: 'Nixon' (al) dag. 8.15. Calypso 3: 'Elmpje' (12) dag. 1.15. 'Seven'. (16) dag. 4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 1 Bad Boys' (16) dag. 12.45-3.30. Ci nerama 1: 'Jumanji' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Golden- eye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: 'Dangerous Minds' (al) dag. 4-6.45-9.30. ma.di. ook 1.15. Cinerama 4: 'Home fore the Holi days' (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Showgirls' (16) dag. 6.45-9.30 ma.di. ook 1.15-4. Cor so: 'Heat' (16) dag. 1-4.30-8.30. Imax Theater: The living Sea' (al) dag. 2-4. behalve ma. 'Afnca: The Serengeü' (al) dag. 3. behalve ma. 'Casino' (16) dag. 8.45. 'Ace Ventu ra' When nature calls (al) dag. 7. Venster 1: 'Blue m theface' (al) dag. 8-10. Venster 2: 'Ben Hur' (al) dag. 7.30. Venster 3: 'Smoke' (16) dag. 7.30. 'Clockers' (16) dag. 10. Ven ster 4: 'Zusje' (ai) do.vr.zo.wo.2.30. 'Pasolmi, Un Delitto Italiamo' (al) dag. 8. 'Heavy' (al) dag. 10, niet op ma. Lumïère 1; 'Ace Ventura'When Nature Cafls (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Lumière 2: 'Clueless' (al) dag. 4-6.45-9.30, ma.di. ook 1.15. Lu mière 3: "Waiting to exhale' (al) dag, 4-6.45. 'Sudden death' (16) dag. 1.15-9.30. Lumière 4: The Ameri can President' (al) dag. 6.45-9.30, ma. di. ook 1.15-4. Rex: Tiffany Minks' (18) dag. 12.00. Thalia: 'Ca sino' (16) dag. 1.45-4.30-8.15. Vlaardingen Bezoekers van de plechtige uitreiking van de Geu zenpenning vinden aanstaande woensdag een kaart op hun stoel. Hen wordt gevraagd de brief op te sturen naar het ministerie van Justitie als protest tegen de aan gekondigde uitwijzing van een in Vlaardingen woonachtige vluch teling uit China. De Raad van Kerken en het Plat form Ander Vlaardingen vinden het wrang dat de plaatsgenoot het land uit moet op een moment dat de Chinese mensenrechtenacti vist Harry Wu wordt geëerd voor zijn vrijheidsstrijd in het dictato riale China. Verleden jaar moest Hillary Clin ton er aan te pas komen om de tij dens een reis door China gearres teerde Wu uit de cel te krijgen. Wu was kort tevoren gearresteerd we gens 'spionage en openbaarma king van staatsgeheimen'. Eerder had Wu, tegenwoordig Ameri kaans staatsburger, negentien jaar in Chinese cellen doorge bracht. Vanaf 1957 uitte hij felle kritiek op het communistische regime. Na zijn emigratie naar de Ver enigde Staten keerde hij vijf keer als toerist terug naar China om met een verborgen camera de misstanden in werkkampen vast te leggen. Volgens de Stichting Geuzenverzet heeft Wu vanaf 1960 'onvermoeibaar de onder drukking van mens en cultuur door de Chinese machthebbers bestreden'. De Raad van Kerken en het Plat form Ander Vlaardingen steunen van harte de activiteiten van de Stichting Geuzenverzet, die met de jaarlijkse Geuzenherdenking de herinnering aan het verzet in de Tweede Wereldoorlog levend houdt. Met de uitreiking van de Vlaardingen Naast de Raad van Kerken en het Platform An der Vlaardingen grijpt ook Am nesty International de uitrei king van de Geuzenpenning aan 'om aandacht te vragen voor de vele schendingen van de men senrechten in China. Verzet het Platform Ander Vlaardingen zich tegen de uitwijzing van een in Vlaardingen woonachtige Chinese vluchteling, Amnesty International bereidt een petitie voor waarin de regering wordt opgeroepen in alle contacten met China de vele mensenrech tenschendingen aan te kaarten. Bezoekers van de plechtigheid in de Grote Kerk kunnen de pe titie woensdag ondertekenen. De randtekeningenactie is het begin van een internationale, op China gerichte campagne. Am nesty betoogt dat veel regerin gen de aanhoudende schendin- gen van de mensenrechten, ne geren in de jacht op een belang in 's werelds grootste economi sche markt. Amnesty stelt dat de Chinese regering geen afwij kende mening duldt. Marteling is er aan de orde van de dag en de doodstraf wordt gebruikt om sociale problemen op te lossen. Zonder van enig misdrijf te zijn beschuldigd worden jaarlijks honderdduizenden mensen in China gedetineerd. Geuzenpenning wordt bovendien de aandacht gevestigd op eigen tijdse verzetsstrijders, mensen of instellingen die met ge: :ar voor eigen leven strijden tegen dicta tuur, onderdrukking en veront- mensei jking „Herde iker. is belangrijk en daar zijn we goed in," zegt N. van der Luit van het Platform Ander Vlaardingen. „Maar wat doen we nu? Het is belangrijk om een daad te stellen bij misstanden die zich nu voordoen. Wij vinden het onbe grijpelijk dat Den Haag er vanuit gaat dat China veilig genoeg is om vluchtelingen naar terug te stu ren. Er is daar geen organisatie die contact met hen houdt om te controleren of hen iets overkomt. China is een zeer gesloten land." De vluchteling in kwestie woont vijf jaar in Nederland. Zijn naam wordt niet bekend gemaakt, uit vrees dat hij als illegaal wordt aangegeven bij de Vlaardingse politie. De Chinees ontvluchtte vijf jaar geleden zijn vaderland nadat hij zijn gehele leven met discriminatie en vervolging was geconfronteerd. De vluchteling was een mikpunt omdat zijn va der officier was in het in 1949 ver slagen leger van nationalistisch China. De Vlaardinger zat onder meer twee jaar in een heropvoe dingskamp. De vrienden van de vluchteling menen dat hij na terugkeer in China minimaal voor een paar jaar wordt opgesloten in een her opvoedingskamp. Maar het zou ook nog wel eens veel slechter met hem kunnen aflopen. De pro- 'estkaarten tegen zijn uitwijzing met het verzoek hem een ver blijfsvergunning te gunnen wor den ook uitgedeeld m een aantal kerken. Ook in boekhandel Den Draak en de Wereldwinkel zijn ze verkrijgbaar. Schiedam De Sehiedamse brandweer heeft vanochtend de handen vol gehad aan een flinke uitslaande brand in café Buiten- sluis in de Lekstraat in Schiedam. Bij de brand dis gepaard ging met hevige rookontwikkeling, raakte niemand gewond. Wel moesten de bewoners van de woning boven de kroeg halsover kop het pand verlaten. Zij zijn met een poiitiebusje raar het bu reau vervoerd. De brand ontstond rond 03.15 uur. De bewoners van de woningen bo ven de kroeg werden wakker van een explosie. Eén van de bewo ners kon nog net op tijd zijn slan gen in veiligheid brengen. Met de huisdieren om zijn nek stapte hij de straat op. Hij kon niet voorko men dat een kat in de vlammen omkwam. Volgens de brandweer was de fik lastig te bedwingen. „Het was een tricky pand," vertelt J. Postma van de Sehiedamse brandu ooi De brand in cafe Buitens luis in Schiedam gmgvanoch meteen hevi ge rookont wikkeling. Omwonenden halsoverkop hun woning veriaten. Foto Roel Dijkstra „Gekke hoekjes en gaatjes en dubbele vloeren maakten het bluswerk niet eenvoudig. De brand woedde lange tijd door omdat het vuur tussen de houten vloeren bleef branden." Vanwege de hevige rookontwik keling adviseerde de politie de be woners van de nieuwbouw achter het café ramen en deuren te slui ten. Rond 05.15 uur gaf de brand weer het sein brand meester. De naastgelegen woningen liepen vanwege de hevige rookontwik keling roetschade op. Over de oor zaak van de brand is nog niet veel bekend. Twee getuigen verklaar den vlak voor de brand knallen te hebben gehoord. De technische - recherche heeft eenonderzoek In gesteld. Hoek van Holland—Toendominee Ruysch van Dugteren in 1906 het christelijk gemengd koor Hosan na oprichtte had hij niet kunnen denken ddt zijn geesteskind ne gentigjaar later nog springlevend zou zijn en zich zou wagen aan oen concert van een groot gehalte. ant Hosanna was aanvankelijk bedoeld als een kerkkoor en als een stukje ontspanning voorman nen en vrouwen in moeilijke so ciale tijden. Twee dingen zijn in die negentig jaar gebleven, het enthousiasme van de zangers en zangeressen en het stemmig zwart. Dat werd za terdag echter gecombineerd met bordeaux-rood van het koor Inter Nos uit Nieuw-Beijerland, dat aan het concert meewerkte. Want zo als vrijwel alle 'klassieke' koren, kampt ook Hosanna met een on derbezetting. Het combineren van twee koren, vooral als die on der dezelfde dirigent staan, is trouwens niet zo vreemd en het gebeurt dan ook steeds vaker. De waarde ervan werd zaterdag avond in de grote zaal van De Hoekstee duidelijk bewezen. Een mooi volume, een volle toon en een meervoudige bezetting in alle registers zorgden ervoor dat het publiek volop aan zijn trekken kwam. Ook aan publiekszijde was de zaal goed gevuld. Het bestuur van de negentigjarige vereniging had ernaar gestreefd om voor ie dereen een aantrekkelijk pro gramma te bieden, zonder te bre ken met het uitgangspunt dat Ho sanna zich altijd heeft bezig ge houden met klassieke muziek. Daarom was het deel voor de pau ze gewijd aan de bekende Itali aanse componisten Puccini en Verdi. De professionele instrumentale ondersteuning kwam van het Randstedelijk Begeleidingsor- kest en met solistische delen van de tenor Frank van Aken en de bas Nanco de Vries. De 'Messa in Gloria', de mis waarop Puccini af studeerde, betekende toch wel een lange maar muzikaal heel in teressante zit voor het publiek, want dit werk nam bijna drie kwartier in beslag. Werken als 'De Kruisvaarders' uit de opera II Lombardo, het 'Slavenkoor' uil Nabucco en de altijd pakkende 'Triomfmars' uit Ada waren ech ter meer herkenbaar. Het optreden van het Shanty Koor 'Die Maesesanghers' bete kende een aangenaam intermez zo. Aanvankelijk bestond dit koor vrijwel alleen uit (ex-)ioodsen die hun hart verpand hadden aan de zee en oude zeemansliedjes. Te genwoordig is het een algemeen gezelligheidskoor. Het laatste deel bestond uit 'populair klassieken'. Onder lei ding van Rob Meijboora, die met Hosanna zijn laatste concert ver zorgde. trad het koor in de voet sporen van 'The last night of the Proms', de bekende Engelse con certreeks. Het publiek luisterde geboeid naar de mars 'Pump and Circumstance', maar ook werken ais 'Ruie Briitania' en 'Jerusalem' werden sterk uitgevoerd. Met het traditionele 'Auld Lang Syne' werd een programma afgesloten - dat een negentigjarige vereniging waardig is. Hosanna kan vol ver trouwen toeleven naar het eeuw- feest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3