23 Handbaisters Snelwiek dwingen 'wondertje' af Gehavende korfbalploeg moet Duitsers gelijkspel toestaan mms Doek lijkt gevallen voor hockeyers Victoria ymer Processing Ser Voileysters stomen door Tweede plaats voor Constant Blaak-trofee voor Johler Van Herk beste jeugdschaker Biljarters zijn in nood Coach Jan Nelen opgestapt bij Trekvogels SA-CANADA-H CÜ4V5- Derde plaats schermster Angad-Gaur in Moskou Eerste nederlaag voor Vijverberg en De Boer Poloërs SVH tweede, met dank aan Flevo Rugbyers RRC blijven in degradatieproblemen Rotterdams Dagblad Maandag II maart 1 998 Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus blyven aan de winnende hand. Tegen de re serves van Rijswijk vertoefden de Rotterdamse studentes met 3-1 aan de goede kant van de score. De setstanden waren 10-15,15-10, 16-17 en 5-15. Tony Boer, de coach van Alcazar, sprak na afloop over 'een exacte kopie van de thuis wedstrijd, op één aspect na'. Want m die wedstrijd verloor Al cazar de derde set na een even spannend verioop als zaterdag in de Rcjswykse Manmbahal. De thuisploeg stortte daarna op de zelfde manier m als m de eerste helft van het seizoen Alcazar Op vallend was nog het laatste punt, dat alleen administratief is ge scoord na een rode kaart voor een Rijs wij kse speelster. Rotterdam De dammers van Constant hebben de spannende dameompetitie afgesloten met een ll-9 overwinning op het Am sterdamse Hiltex-2. Daardoor is de Rotterdamse formatie op de tweede plaats geëindigd. Kampi oen Apeldoorn kwam in de laatste ronde eveneens tot winst. In de rechtstreekse strijd om de tweede en derde plaats bereikten de gasten een 3-7 voorsprong. Maar Soeïinder Ja gram en Jaap Riesenkamp overspeelden hun tegenstanders en wonnen ver diend Bij deze 7-7 tussenstand kwam de climax van de wedstrijd. Nadat invaller Henry Wijngaar den goede winstkansen had ge mist, verzuimde hij de overwin ning op de klok te claimen. Er werd dus verder gespeeld, waarop de Rotterdammer verlo ren kwam te staan. Hij wilde zelfs opgeven. Maar zijn tegenstander kwam wederom in tijdnood en maakte een blunder, met remise als resultaat. Vervolgens bekroon de Ben Smeenk met een overwin ning zijn fraaie party. Als laatste bepaalde Gerard meijer met een zwaarbevochten remise de eind stand op 11-9. RotterdamMet elf malchpunten heeft Gerard Johler, lid van IJs- selzichl, beslag gelegd op de KJC Blaak Trofee, de beker voor ka derspelers in de tweede en derde klasse 38/2. Wim Barendregt (De Posthoorn) werd met tien match- punten tweede. In de finale om het gewestelijk kampioenschap van de hoofdklas se libre heeft Arie Rietdijk, lid van Honky Tonk, met tien wedstrijd- punten en een algemeen gemid delde van ID.52 de titel veroverd. De biljarter uit Hellevoetsluis gaat naar de landelijke eindstrijd. RotterdamDe 17-jarige Richard van Herk heeft met 251/2 punt uit 30 partijen (met vijf minuten be denktijd) de Rotterdamse snel- schaaktitel bij de jeugd tot 20 jaar veroverd. Hij bleef zijn rivaal Maarten Corpeleijn maar een half puntje voor. Ivoren Toren bereikte de halve fi nale door een 3-1 zege op Parsifal van de RSB-bekercompetitie. Nieuwerkerk won met dezelfde cijfers van Schiebroek. Shah Mata en het Nieuw-Beijerlandse Roka- do bekeren ook verder ondanks hun gelijke spelen tegen Spijke- nisse enCaballo Blanco. Bert Enklaar geeft in het open kampioenschap van SV Rotter dam al een halfjaar de toon aan, In de tiende ronde moest hij ech ter tegen Hans Gijswijt zijn twee de remise in successie moest ac cepteren. Enklaar leidt met negen punten, Theo Hommeles (81/2) is door een zege op René van Hassel dicht genaderd. Rotterdam In de laatste vier wedstrijden in de eredivisie drie banden zal Tegelhal Zuid moeten laten zien, dat het een waardig team is voor de eredivisie. Want de situatie ziet er somber uit voor de Rotterdammers. Hoewel Te gelhal Zuid zelf met in actie kwam, haalde Arpa Shipping in Lichtenvoorde een kunstje uit door met 3-5 van Zegam te win nen. Daarmee wordt Tegelhai Zuid op een gedeelde laatste plaats gezet. Aangezien ASN/IJs- selzicht met 6-2 van BC Osdorp won, blijven er vier teams in aan merking komen voor degradatie, te weten Zegam, BC Osdorp, Te gelhal Zuid en Arapa Shipping. Van belang is op 24 maart de der by in Krimpen aan den IJssel te gen ASN/IJsselzicht. Rotterdam Dat de handbal- sters van Snelwiek dit sei zoen nog eens in degradatie problemen zouden komen, was een aantal weken gele den ondenkbaar geweest. Vier nederlagen op rij, zelfs tegen de twee onderste ploe gen, hebben het toch zo ver laten komen. De wedstrijd tegen Hellas-2, zelf één punt beter gesitueerd dan Snelwiek, moest dan ook gewon nen worden, opdat de Rotterdam- sen weer een beetje lucht zouden krijgen. Diezelfde opdracht had den de Haagsen, zodat sprake was van een echt degradatieduel: ma tig en heel nerveus. De reserves van Hellas namen ai snel een 0-3 voorsprong en dat deed het zelfvertrouwen van Snel wiek geen goed. Die ploeg speelde rommelig en te weinig gestructu reerd, maar kwam tóch dichterbij. Beide partijen gingen niet best om met de geboden kansen, zodat de ruststand slechts 5-6 was. Na de pauze was spanning troef, maar het spel het aan beide zyden te wensen over. Snelwiek vocht zich over een 6-8 achterstand heen en leek bij 10-8 het beslis sende gat geslagen te hebben. Echter; Hellas maakte een paar minuten voor tijd optimaal ge bruik van een Rotterdamse tyd- straf en kwam op 10-11. Snelwiek kreeg de laatste twee minuten weer een tijdstraf en leek dus rijp voor de nederlaag. Maar een Rotterdams 'wondertje' gebeurde: twee break-outs van Bi- anca van der Veer zorgden vlak voor tijd voor de onverwachte overwinning: 1241. Snelwiek slaakte een zucht van verlichting. Linda Bokhout schiet namens Snelwiek op het doel van Tachos. Foto Fred Emsycor vos maar is volgende week bij winst op Tachos pas echt uit de zorgen. De mannelijke collega's waren halverwege het seizoen kampi oenskandidaat nummer één in de tweede divisie C. Maar een aantal onnodige nederlagen maakten die plek onbereikbaar. Nu geeft Snelwiek wekelijks een handrei king aan een degradatiekandi daat, Nu werd DWS weer in het za del geholpen, nadat eerder Avanti en Westlandia de zege cadeau hadden gekregen. Als Snelwiek deze wedstrijden gewoon gewon nen had, had het alsnog bovenaan gestaan omdat de bovenste ploe gen ook vele punten lieten liggen. DWS speelde voorde laatste kans en dus fanatieker dan Snelwiek, dat ook in de tweede helft niet ge bruik kon maken van een inpro- ductieve penode van de Schiedammers: 15-16. Cadeau krijgen Een divisie hoger moest Atomi- um'61 aantreden tegen de ge doodverfde kampioen Caesar, maar het kon geen revanche ne men voor de in Rotterdam gele den 23-26 nederlaag: 21-17. Atomi- um leed in de eerste helft nogal eens balverlies, zodat de Limbur gers, zeker via de tweede aanvals golf, de scores teveel cadeau kre gen Na de pauze (11-7) herstelde P to rmum zich, zeker defensief door nuttig buffelwerk van John Le onard en Ron Bohnen. Echter als Atomium te dicht naderde, kwa men de Limburgse scheidsrech ters m het geding. Althans, dat vond Rmus Rondberg. De arbi ters drukten duidelijk hun stem pel op de wedstrijd ten faveure van Caesar. Trainer Rondberg werd er wanhopig van. „Al had den tot twaalf uur 's nachts ge speeld, onder deze scheidsrech ters hadden we nooit kunnen en mogen winnen Het eindsignaal klonk bij 21-17 voor de koploper, waarbij ook keeper Enes Kovacs een prima wedstrijd speelde. In de derde divisie was er geen succes voor de Rotterdamse ploe gen. Ancora legde het loodje te gen degradatiekandidaat DIOS (25-22), terwijl Roda'71 de tweede plaats in hun derde divisie moet vergeten na de 22-21 nederiaag te gen DESK, Door André Kouwenhovcn Rotterdam Coach Jan Nelen is opgestapt als coach van Trekvogels. De Belg was niet eens met de gang van zaken bij de Rotterdamse club. Interim- coach Ger van Rutten had het basis team op drie plaatsen ge wijzigd. Mark Schravendijk, Wouter Blok en Amanda Meesman waren vervangen door Dave van Zomeren, San- der Vermeulen en Sandra de Ronde, Dat bleek een gouden greep, maar Jan Nelen was het daarmee niet mee en nam ont slag. Ger van Rutten noemt zijn taak over tot het einde van dit seizoen. Trekvogels is er wel in ge slaagd zich te handhaven in de eerste klasse. In de laatste speelronde wonnen de Rotter dammers in een spectaculair duel met 20-19 van Rust Roest. Daardoor degraderen de Eind- hovenaren met NKV uit Nue- nen. Voordat het echter zo ver was, beleefde Trekvogels benauw de momenten. Want na een sterke start (8-4), namen de gasten het heft stevig in han den en leidden na de eerste doorgang met 11-13. Daarna le ken de Rotterdammers op een forse nederlaag getrakteerd te worden. Na twintig minuten stond het 13-18. Maar toen her rees Trekvogels uit z'n as. In hoog tempo overklasten de Rotterdammers de gasten. Ze kwamen niet alleen langszij, maar grepen in het slot met 20- 19 de punten. Els de Roode nam negen treffers voor haar rekening, waaronder vijf straf- worpen. SDO uit Veldhoven werd kampioen na de 11-7 zege opDETO. In de overgangsklasse nam De Overkanters afscheid met een 18-17 zege tegen BEP. De Rot terdammers zijn daardoor op de voorlaatste plaats geêin-* digd. In de eerste klasse E viste Het Zuiden achter het net omdat PSV na de nipte zege tegen ONDO (15-14) met één punt verschil de titel pakte. Het uit gestelde duel met Zvrijndrecht is niet meer van belang. In de tweede klasse D eindig den KOAG en Woudenberg sa men bovenaan. Er volgt nog een beslissingsduel. In 2F leg de Vitesse Barendrecht beslag op de titel en promotie. In 2G eindigde Bolnes gelijk op kop met ADO en volgt een extra duel beide ploegen promove ren. Sperwers degradeertin 2E ondanks de 2345 zege bij RO- DA, dat met Swift promoveert. In de eerste klasse B eindig den Eureka, ELKV en Dubbel Zes gelijk bovenaan. Morgen is er een driekamp om twee pro motieplaatsen in de Energie- hal, Indra Angad- Gaur: veel liefs uit Mos kou. De Rot terdamse schermde naar een der de plaats in de Russische hoofdstad. Foto Fred Emst/Cor Vos Door Cor Visser Selm Na de voetbaleuforie van Feyenoord en Aj^x, kwamen ook de Rotterdamse korfballers met een 'succesje' terug uit Duitsland. In Seim boekte die selectie, opere rend onder de naam Nederland-B een 15-15 gelijkspel tegen de sterk veijongde 'Mannschaft'. „Een gunstige uitgangspositie voor de return," grapte coach Ton Sahli na afloop. „In Rotterdam kunnen wij nu het karwei afma ken," 2ei hij als een echte voetbal- coach. Voor de goede orde: er is géén return. Toch was SahJj allerminst te spre ken over het tijdstip waarop de (semi-)interland werd gespeeld. Waarom is deze wedstrijd precies gepland in het laatste weekeinde van de Nederlandse competitie? Daarbij werd ik ook nog eens be lemmerd in mijn selectiebeleid, omdat 'Bunmk' geen uitstel ver leende aan de zaterdagclubs De competitie had de hoogste priori teit. Mijn keuze werd daardoor be perkt. Alleen spelers van de hoogst spelende korfbalclubs uit de afdeling Rotterdam - De Over kanters, Het Zuiden, WION en Vlaardingen- kwamen voor se lectie m aanmerking. Daarom valt de 15-15 mij met tegen." Na de WK in India, waar de Duit sers een teleurstellende zesde plaats bereikten, zette de Neder landse coach Ton Jurriens het mes in zyn verouderde selectie. Het 'nieuwe' Duitsland begmt drie maanden na het WKopnieuw gestalte te krijgen. Speler Alexan der Geurts (Het Zuiden) kon dat beamen. De 18-7 overwinning destijds in Hoogvliet stond de Rotterdammer nog helder voor ogen: „In relatief korte tijd zijn die Duitsers enorm vooruitge gaan. Die coach probeert er nu echt een team van te maken. Op technisch en taküsch gebied blijft Duitsland nog wel ver achtw ons, maar de sportmentaliteit en de in zet zyn echter zoals bij alle Duitse teams voorbeeldig." Rotterdam leek wederom op een grote zege af te stevenen. Vooral het mannenkwartet van coach Ton Sahli oogste veel waardering. Alexander Geurts groeide uit tot de absolute uitblinker van de par tij (vijf treffers), maar ook Roel van Leeuwen (4x) en Jim van Ny- natten (2x) hadden weirug moeite om de korf te vmden. Concentratieverlies bij Rotter dam en de tomeloze inzet van de Duitsers brachten toch een 9-9 ruststand Ook na de pauze kwam het betere korfbal van de Rotter damse gelegenheidsformatie. Met Wim Niesmg en Monique Kemner (beiden WION) nu in de ploeg, liep Rotterdam uit naar 9-14. De Rot terdamse vrouwen heersten on der de korf, deelden voortreffelij ke pases uit, maar bleven met de scores ver achter bij hun manne lijke collega's. Mentaliteit Alleen Stephanie Lagerwaard (Het Zuiden, 2x) en Andrea Ra- venschot (WION, lx) hadden suc ces, Na de 14-9 dacht Rotterdam dat de party al gespeeld was, maar vergiste zich in de Duitse mentali teit. Terwijl de Rotterdamse pro- duktie stokte, kropen de Duitsers dichterbij. Alleen Wim Niesing (12-15) had nog succes namens Rotterdam. De slotfase was echter volledig voor Duitsland. De 15-15 werd dan ook gevierd als een overwinning, terwijl Rotterdam beteuterd na het laatste fluitsig naal het veld afstapte. „We hadden die voorsprong na tuurlijk nooit meer uit handen mogen geven," blikte Alexander Geurts terug. „Die Duitsers voer den het tempo flink op. In plaats dat wij hun aanvalsgolven rustig hadden moeten opvangen, begon nen wij in hun tempo mee te dra ven. Hoewel Ton Sahli nog wel vanaf de bank riep dat wij onze rust moesten bewaren, lukte dat toch niet. Toch geloof ik dat wij gezien onze kwaliteiten deze wed strijd gewoon in winst hadden moeten omzetten." Rotterdam Het doek lijkt geval len voor Victoria. De uitwedstrijd tegen Oranje Zwart hadden de Rotterdammers moeten winnen. Daar kwam weinig van terecht, omdat de Kralingers in aanval lend opzicht faalden. De Braban ders kregen één kans en zetten deze om in een treffer. Met nog tien wedstrijden te gaan, heeft Victoria in de hoofdklasse een achterstand van zes punten op de nummer voorlaatst. Op Zwolle na heelt het vrouwen team van Rotterdam de minst produktieve voorhoede van de hoofdklasse. Het gemiddelde is 0.6 doelpunt per wedstrijd en daar kwam gisteren tegen Den Bosch geen verandering m. Op alle mo gelijke mameren toonde de ploeg van Laag Zestienhoven aan nog steeds uit vorm te zyn. De kansen voor Florien Cornells en Simone Martens ten spijt. Kort na rust maakte Den Bosch de winnende treffer: 1-0. Rotterdam deelt met Alecio en Bloemendaai de derde plaats van onderen. De Victoria- vrouwen versloegen Hilversum op eigen terrein met 1-0. De Kra- lingsen staan met 15 punten uit evenveel duels in de midden moot. Dure fout De mannen van Leonidas bliezen bij een 3-0 voorsprong tegen Voordaan te vroeg stoom af. Het gevolg was dat de gasten m een kwartier tijd tot een 3-3 gelijkspel kwamen. Door dit resultaat maak te de dub van de Kralinger Esch een dure fout in de race naar de top van de overgangsklasse B. Voor de thuisclub scoorden Albert Brugman (strafbal), Bas Ruyze- naars (velddoelpunt) en Albert Brugman (strafbal). Rotterdam kwam tyd tekort om een 2-2 gelijkspel te bewerkstelli gen. In en tegen Breda hielden beide teams elkaar lange tijd in evenwicht. Voor Rotterdam scoor de Stijn Bakkeren uit een straf- comer. Victoria so leert door de defensie van Hilversum, De Rotterdamse middenmotor won met l-O. Foto Fred EmsVCor Vos Moskou De Rot terdamse fioretschermster Indra Angad-Gaur heeft in het wereld bekertoernooi van Moskou de derde plaats veroverd. De nationaal kampioe ne bereikt door dit resultaat de mon diale top-20. Een Olympisch ticket heeft de studente echter nog niet bin nen. Alleen de bes te zeshen van de wereld plaatst zich voor Atlanta. Angad-Gaur begon haar opmars in de Russische hoofd stad door bij de laatste 64 de Roe meense Claudia Grigorescu uit te schakelen. De Rot terdamse bereikte vervolgens de laat ste zestien door de nummer zeven van de wereld ranglijst, de Duitse Sabine Bau, uit het toernooi te schennen. In de achtste finales versloeg ze de Chine se Xiau; in de Kwartfinale de Russische Olga Vehtch- ko met 15-9. fn de halve finale moest Angad-Gaur tenslotte met 15-10 buigen voor Giovanna Trillini (Italië), die haar positie als nummer één van de we reld opnieuw waarmaakte. Ze won namelijk de finale van haar landgenote Bianchedi, Rotterdam Ronald Vijverberg en Michel de Boer weten weer wat verliezen is. Deze tafeltennissers van FVT/Visser werden in de thuiswedstrijd tegen TTW (5-2), de oude club van Vijverberg en Jorg de Cock, door Martijn van de Leur van hun honderd procent- score gehaald. Jeugdinternational De Coek, de nummer vijf van de nationale ranglijst, is nog altijd ongeslagen. Hij speelde niet tegen Van de Leur, maar wel tegen Stan ley Verbeek en kopman Marco Bottom. De Cock had met Verbeek, van wie hij tijdens het NKnog verloor, met 21-19 en 21-17 geen problemen. Terwijl hij ook Bottam in twee games eenvoudig aan de kant zette: 21-17 en 21-15. Echt van belang was deze wedstrijd al niet meer, want beide teams waren al zeker van plaatsing voor de halve finales. In die halve finales speelt FVT twee keer tegen Irene, op 16 maart in Tilburg en op 23 maart aan de Per- soonsdam in Rotterdam. De andere halve finale gaat tussen Pecos en TTW. In de vierde divisie is Twenty One Up nog lang niet zeker van een terugkeer naar de derde divisie. De uitwedstrijd bij Victory'55 (Volendam) ging teleur stellend verloren: 7-3. De Rotterdamse punten kwa men van Rob Bron (lx) en Onno Trip (2x), terwijl Frank van der Weide op nul bleef staan. Bij de vrouwen is het voor FVT behoorlijk kommer en kwel. Om het eerste en tweede team kompleet te kry'gen, moest flink worden geïmproviseerd. Daar door verspeelde het eerste drietal de promotie naar de derde divisie door de 2-8 nederlaag tegen OJym- pia. Dat kwam vooral, omdat Bianca Schoenmakers met een blessure moest afhaken. Rotterdam Het waterpoloteam van SVH is in de tweede klasse A opgerukt naar de tweede plaats van de ranglijst. Met dank aan rivaal Flevo dat zo vrien delijk was bij Sassenheim te verliezen. Titelaspira- ties koestert de Studenten Vereniging Hillegersberg echter al lange tijd niet meer. Het Haarlemse Rapi- do'82 is dit seizoen té oppermachtig. De voorsprong van de koploper bedraagt inmiddels acht punten. Tegen NVA/HHC behaalde SVH zaterdagavond een vnj gemakkelijke overwinning, zonder dat sprake was van een overmatige inspanning. De Rotterdam mers revancheerden daarmee voor de ongelukkige 10-6 nederlaag in de uitwedstrijd. Na de derde perio de was het duel aan de Van Maanenstraat in feite be slist. De zekere marge van drie doelpunten (6-3) kon in de laatste fase van de wedstrijd eenvoudig worden behouden: 8-5. MsuC Peter Verveer (4x), Kees Romers (3x) en Ubbo Rommerts waren de schutters voor SVH. Veel hoop kende Rotterdam, eveneens uitkomend in 2A, vooraf met voorde uitwedstrijd by KZC. Persone le problemen maakte van de middenmoter bij voor baat een kansloze ploeg. Tóch hield de Rotterdamse ploeg de schade in de eerste twee perioden behoor lijk binnen de perken. De invallers uit het vierde Rot terdamse team weerden zich dapper: 64. Daarna raakten de bezoekers het spoor bijster via 10-5 naar uiteindelijk 14-7. Dino Dijksman (3x) was topscorer. Na de vierde nederlaag van het seizoen kan RW het kampioenschap in de derde klasse E definitief vaar wel zeggen. De Rotterdamse Water Vrienden ver speelden zelfs de tweede plaats a an WVZ door in Zoe- termeer te verliezen. De 12-5 zege van WVZ sprak boekdelen. Spartaan verloor (3E) onverwacht de thuiswedstrijd tegen Raket. Met 5-6 waren de gasten net iets ster ker. Door de absentie van Aijan Merks en Erik van Barneveld was de Spartaanse trainer-coach Leo Hendriks genoodzaakt in het water te duiken. Dat zette niet veel zoden aan de dijk. RotterdamDe rugbyers van RRC verkeren halver wege de degradatie-competitie nog altijd in de pro blemen. De ploeg van de Beekweg verloren gister middag met 9-3 van Casticum, dat zich vooral veel ge- routineerder toonde. De Rotterdammers hebben na vier duels twee punten. Alleen hekkesluiter Haarlem (4-0) staat nog onder RRC. In Castrieum mochten de RRC'er zich de nederlaag aantrekken. De gasten Heten wel degelijk een aantal goede kansen liggen. Alleen Darren Rolls kwam tot scoren. Hij verzilverde een penalty, maar RRC liet er ook twee liggen. Bij rust leidde Castrieum, al jaren aanwezig in de ereklasse, met 6-0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7