Neptunus slacht Hekelingen Louter blijdschap op Nieuw Vreelust Leon Idas onderuit in zinderende topper Germinal en Tediro maken er een potje van Jeugdelftal uit de competitie na drugsgebruik Rotterdams Dagblad Door Ed Voortmeijer Rotterdam Als SMV Hillegers berg top derde klasse is, beeft Sparta gistermiddag bewezen daar zo onderhand ook weer toe te behoren. De ploeg van oefen- meester Jan van der Laan bracht z'n hoger genoteerde op ponent op Nieuw Vreelust met goed, verzorgd voetbal aan het wankelen, maar verzuimde toe te slaan. SMV Hillegersberg ont snapte met een gelijkspel (3-3) en technisch bewindvoerder Piet Kriesch was over die score best tevreden. En omdat ook Van der Laan content was met de remise - 'tenslotte is mijn ploeg een paar keer goed wegge komen' - was het al met al een middag met louter tevreden ge zichten. Hectisch was het anderhalf uur lang, boeiend ook. Elke minuut gebeurde er wel wat De eerste minuten zetten meteen al de toon van de middag. Sparta sneed met verve door de linies van SMV Hillegersberg en kreeg binnen vier minuten drie reele kansen. Maar Kicky da Fonseca aarzelde vrij voor doelman Fer dinand Andrade te lang en miste even later nog een dot van een mogelijkheid door hoog over te schieten. Vervolgens raakte Ri- cardo Pinto het zynet Kwaliteit De eerste helft was van de kant van de gasten, die ook na het vertrek van Steve Berggraaf naar the States nog voldoende kwaliteit herbergen om een snelle doorstroming naar de tweede klasse,mogelijk te ma ken, overigens het zwakste deel. Kriesch beaamde dat volmon dig. „We hebben in die fase te af wachtend gespeeld. Dat had me de te maken met de omzettin gen ir. het team, een gevolg van een blessure van Doering en schorsingen van Den Haan en Van Rij." Ondanks die mindere periode kreeg SMV Hillegersberg kan sen. De beste was voor de door Mas Wasiman gelanceerde Ton Maasland, maar zijn kogel werd nog nèt van de doellijn geramd door Sparta-aanvoerder Ben Bijl. Een briljant moment van de excellerende Wasiman hielp de fusieclub na exact een half uur spelen uit de impasse. Aange speeld door Voorn dook de grilli ge linkerspits de diepte in en joeg de bal onbereikbaar voor de vertwijfeld uitvallende Sparta- goalie Jim Nederhand in het net: 0-1. Belonng Een tegenslag voor Sparta, dat echter sterk terugkwam. Binnen de kortste keren zetten de rood- wiiten de - op dat moment - onterechte achterstand zelfs om in een verdiende voorsprong, waarbij de vraag bleef of de handsbal van 'eeuwige zwoeger' Carlos de Leon in de 35ste mi nuut opzet was. Marcel Post trok zich niets van de discussie en de licht provocerende Wendei Pi qué (geel) aan: 1-1. Vier minuten later kreeg Sparta, dat by vlagen boven zichzelf uitsteeg, de belo ning voor z'n inzet. John Powel 'mocht' na een slimme steekbal van Da Fonseca van dichtbij in tikken, omdat Voorn verwachtte dat het speeltuig over de achter lijn zou rollen: 2-1. Na het thee-intermezzo werd het een andere wedstrijd. Sparta, dat daarvoor met veel zelfver trouwen had geacteerd, liet zich opeens in de hoek zetten. Jeroen den Butter speelde daarbij een hoofdrol. De inzet van de hard werkende libero uit een scrim mage was ongetwijfeld in het doel beland, maar Wasiman nam het zekere voor het onzekere en gaf het laatste tikje tegen de ba]. Acht minuten voor tyd - Sparta had inmiddels via invaller NeRo Lima Sanchez met een fraaie kopbal na een wervelende rush van Newallo Pools wederom een voorsprong genomen - kreeg opgerukte Den Butter z'n revan che. Tegen zijn schuiver in de linkerhoek was Nederhand kansloos: 3-3. Sparta-SMV Hillegersberg 3-3 (Ml. 30 Mas Wasbnan 0-1, 35. Marcel Post 1-1 (Strafschop). 39. John Powel 2-1,60 Mas Wasiman 2-2, 75. Ncllo Lima Sanchez 3-2, 82. Jeroen den Butter 3-3 Bijzonderheden; Arbiter Bart HUt be keurde Barry Brandenburg, Wende! Pi que en Vincent Voorn van SMV Hille gersberg en Joey van de Vijver (Sparta). Sparta; Nederhand; Pools, Bijl, Van Vï- anen (64. Lima Sanchez), Van de Vijver. Vermaas, Post. Da Fonseca. De vna<r, Powel, Pinto. SMV Kiöegmberg: Anrfrade;De Lean, Den Butter, Brandenburg, Van Hjk.' Maasland (39 Dos Santos), Voorn, Jonëa;* De Man, Piqué, Wasiman, Door Perry Menexis Rotterdam De blunder van Le- omdas-doelman Khalid Ettabachi was het meest besproken moment na de topper Leonidas- EBOH, welke de bezoekers gistermiddag met 2-4 wonnenIedereen was het er mee eens dat de misser van de ongelukkige doelverdediger op een inzet van Ries Fok twintig mi nuten voor het einde het keerpunt van deze aanvankehjkgelijk op gaande wedstrijd was. Bij Leom das, dat al twee keer eerder een achterstand had weggewerkt, knapte iets. Toch is het met eerlijk om Etta bachi, die de geblesseerde Rodn ey van Ooyen verving, als zonde bok aan te wijzen voor deze voor Leonidas uiterst ongelukkige te gentreffer en de daar uit voort vloeiende nederlaag. Zijn verde digers gingen by dit doelpunt evenmin vrijuit, want zij gunden Fok alle ruimte om de bal op zijn pantoffel te nemen. Door dit resultaat is het door Bart Kreften Kosta Karaivanof geleide Leonidas, dat tot gisteren samen met EBOH de koppositie in twee B deelde, teruggezakt naar de derde plaats, De achterstand op EBOH bedraagt nu drie punten en op SMC een punt. Toch gelooft Bart Kreft dat zijn pupillen het alsnog redden. „Over acht wed strijden zyn wij kampioen," liet de aangeslagen technisch direc teur na afloop in de bestuurska mer weten. Als het duo K&K in mei een feest je wil vieren, zal hun brigade voor al in defensief opzicht uit een heel ander vaatje moeten tappen De eerste dne tegentreffers vonden hun oorzaak in het slecht dekken van de tegenstander. Na een kwartier kreeg Hans van Gende- ren alle ruimte om via een droge knal de openingstreffer te scoren en een kwartier na de hervatting moet Ries Fok versteld hebben gestaan van de vrijheid die hij kreeg om voor de 1-2 te kunnen aantekenen. In beide gevallen konden de be zoekers uit Dordrecht niet lang van hun voorsprong genieten Jan Vermulm tekende vyf minuten na de openingstreffer de 1-1 aan en Edwin Eger zorgde nog geen minuut na de 1-2 van Fok op nieuw dat de stand werd recht ge trokken. „Daarna was het wach ten op de 3-2," haakte Kreft op de tweede gelijkmaker van zijn pu pillen m, „en die voorsprong had den wij zeker met prijsgegeven." Het pakte echter heel anders uit, omdat Khalid Ettabachi de inzet van Ries Fok onder zijn lichaam door het glippen. De Dordtse kop loper kwam op 2-3 en kreeg meer ruimte omdat Leonidas meer nsi- co moest nemen. Het was dan ook logisch dat Gert van der Wal met een fraai afstandschot de eind stand van deze enerverende wed strijd, waarin veel inzpt werd ge toond, op 24 bepaalde. De scheldende Leonidas-tramer Kosta Karaivanof, die voor vol gend seizoen nog geen concrete aanbieding heeft van een andere club, was het er roerend mee eens dat de 2-3 het breekpunt ui de wedstrijd was. „De eerste zeven tig minuteq was er sprake van een gelijkopgaande stnjd, waarbij on ze ploeg echter de beste kansen had om de winst veilig te stellen. Na de tweede gelijkmaker moes ten wy echter blijven doordruk ken, maar het geluk dan EBOH had, ontbrak ons." Hoewel Karaivanof vond dat zijn ploeg uiterst ongelukkig onderuit was gegaan, gaf hij zijn collega Gradus Roeland van EBOH wel zijn complimenten. „Roeland heeft tactisch uitstekend gehan deld om met drie spitsen, die niet de minsten zijn, te blijven spe len." Leonidas EBOH 2-4 (1-1) 15 Hans van Genderen 0-1, 20 Jan Vermulm l-i, 61 Ries Fok 1-2, 61 Eawin Eger 2-2,73 Ries Fok 2-3,87 Gert van der Wal 24 Bijion- derheden: scheidsrechter Lagerweij toon de Mark Pelkman. Harry Vlasveld (Leoni das), Cor van Dommele en Rob van Esch (EBOH) het geel Leonidas: Ettabachi, Pelkman, Van der Tak (80 Den Hoed), Alex Lopes, Vlasveld, Eger. Rüter (69 Cesar Lopes), Tombroek, Mo Ajok (72 't Hoog). Summervdle, Ver mulm EBOH; De Visser, Van Dommele, Kroonen, AaJberts (79 Piazier), Fok. Baas. Van Gen- deren. Van der Wal, Van Vliet. Van Esch, Hulsbosch (85 Oosting) Door Robert Schouten Rotterdam Aan ambities ontbreekt het Neptunus-trai- ner Wim Schouten niet. Na de klinkende overwinning op Hekelingen (5-0) is zijn elftal opgeklommen naar een ge deelde derde plaats en ziet hij de nacompetitie van de eerste klasse in het verschiet gloren. „Iedereen heeft het over handhaven in de eerste klasse, maar ik ga voor een periodetiteL Ik verwacht na melijk veel van dit elftal." En wie geeft hem ongelijk7 Nep tunus dat gisteren zonder Peter Roos, Shinan Babayigir, Dame] Moreno en Abdel Hakim Hekelin gen een pak rammel gaf, is aan een nieuw spannend hoofdstuk begonnen Twee zeges op rij, ge lardeerd met bij elkaar acht doel punten, geven het zelfvertrouwen een geweldige opkikker. Daar naast zyn er maar weinig spitsen in de eerste klasse die er zeven tien m het mandje hebben liggen Neptunus heeft die in de persoon van Raymond Kraaybeek wel rondlopen. En als we Schouten moeten geloven, kan het allemaal nog veel beter. „Wij speelden zeker niet ons beste voetbal, maar we hebben keurig m de discipline gespeeld. Met twee onervaren mandekkers kon den we niet opbouwen zoals we dat gewend zijn en was het met al tijd even mooi, maar die twee jon gens hadden hun directe tegen standers wel de hele wedstrijd in bedwang." Leroy Hili en Mehmet Elveren hadden Ibrahim Liesdeken Ruud van Emmerik inderdaad stevig aan de ketting De noodgedwon gen lange bal van gelegenheids laatste man Raymond Urbanus op een van de spitsen bleek juist een hMH: lastig te bestrijden strijdwijze voor Hekelingen. Balverlies op het middenveld leed de thuisclub namelijk zelden. En Hekelingen, met vijftien goals de meest ïmpro- duktieve ploeg van I B, was niet in staat op eigen kracht een kans te creeren, omdat de opbouw te voorspelbaar was en Neptunus al tijd voldoende mensen achter de bal had Rob Pnns had de thuisclub al vroeg in de wedstnjd op voor sprong gezet Nadat de bal via een kluts voor zijn voeten was beland, schoot hij 'm onhoudbaar voor doelman Leo Timmer in (1-0). Die zelfde Pnns foefelde zich vlak voor de rust nwg een keer voor doelman Timmer, die dit keer in de baan van het schot lag. Hekelingen zocht na de pauze de aanval en was via Liesdek twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar alle hoop werd de bodem in geslagen door het opdondertje Rui Almeida Monteiro Diens ci pier Ralph de Puij kon nauwelijks vat krijgen op de felle rechtshalf. Toen Monteiro het strafschopge bied bmnendraaide ging hij gre tig over de kme by De Puij. De strafschop, door Kraaybeek ver zilverd, vormde het beslissende moment in de wedstnjd. Hekelingen bleef de aanval zoe ken, maar de koek was, wat be treft de kansen, alweer op. Gifkik ker Monteiro kopte de thuisclub zelfs naar een comfortabele 3-0 In de laatste minuten zorgden op nieuw Kraaybeek en Dos Santos zelfs, enigszins geflatteerd, voor 5-0 Hekelingen dat vorige week nog verraste door koploper VCS te verslaan, verkeert na de neder laag m de degradatiezone „Vori ge week stond er een vechimachi- Neptunus' ne en vandaag met," had WimTïjl topscorer gezien „Vijf mensen die vandaag Raymond speelden zyn deze week ziek ge- Kraaybeek weest, dus ik hoop dat het daar- wordt door Ri- mee te maken heeft. Dat we veel cbard goals tegen knjgen (35 nu, red), Koutstaal heeft te maken met het feit dat we weggehou- altijd voor de overwinning spe- den van doel- len," man Leo Tim- Neptunes-Hekelingen 5-0 (1-0). 7 Rob mer. Foto Fred Pruis 1-0,60 Raymond Kraaybeek 2-0,70 Emst/CorVos Rui Almeida Monteiro 3-0, 87 Raymond Kraaybeek 4-D, 89 Amilear Dos Santos 5-0 Bijzonderheden: Geel voor Patrick en Mi chael Lensehnk en Louis Sehelkers van Hekelingen Neptunus: Van Krevel, Vogels, Urbanus, Elveren, Hili, Monteiro, Boukhan, Buiten dijk, Pnns (87 Nuyen), Dos Santos, Kraay beek Hekelingen: Timmer, Patrick Lensehnk, Louis Sehelkers, Koutstaal, De Puij, Mi- chaei Lensehnk (63 Wim Knops/75 David de Brum), Bos.Schaafsma, Groen, Van Em merik, Liesdek Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Germinal. Tediro en Steeds Kooger strijden dit sei zoen om de laatste plaats in de vierde klasse D. Het is te hopen dat de nog af te werken confronta ties tussen het drietal vriend- schappelijker zullen verlopen dan het slagveld dat Germinal en Te diro gistermiddag aanrichtten. Het vreemde was dat de spelers zich na afloop (2-2) allerminst hardvochtig ten opzichte van elkaar gedroegen en dat terwijl arbiter Cor Weeteling toch ge noodzaakt was om zeven keer het gele kartonnetje tevoorschijn te toveren. Diverse supporters van beide clubs wilden de Spykenisser scheidsrechter de zwartepiet toe schuiven. Die kritiek was echter onterecht. Hoewel Weeteling di verse situaties met juist beoor deelde, was het met hij die de grove overtredingen beging. De ellende begon reeds na vyf minu ten. Germinal-aanvoerder Ricar- do Verschuwen deelde aan de an dere banddrager, Peter de Jong. de eerste tik uit. Weeteling volgde de bai, zag de schop niet en toon de de protesterende Tediro-speler Rob Horstink de gele kaart. En zo werd er de gehele eerste helft vooral meer gepraat dan gevoet bald. Rogier en Peter de Jong zou den teamgenoot Horstink volgen, waarbij vooral Tediro de nutteloze discussie met dt scheidsrechter bleefvolhouden. De club van de Buitendijk zorgde ook voor het voornaamste doelge- vaar, hoewel Germinal-doelman Dick Boogaart een handje hielp. De stand-m voor Ronald de Pee reageerde met toen Ben Timmer mans een dwarrelbal meteen om haal tot doelpunt promoveerde: 0- 1. De keeper reageerde evenmin op het moment dat een inzet van Ron de Bruin via een vijandelijk been op de Jat eindigde. Tien minuten na de pauze leek de strijd beslist toen Peter de Jong een solo van Ron de Brum afrond de, hoewel heel Germinal een hand van Ben Timmermans in het spel zag: 0-2 De thuisclub had tot op dat moment geen mogelijk heden gecreeerd. Met enig fortuin kwam de aansluiting kort na de tweede treffer tot stand. Een strak voorgeschoten vrije trap van John van der Waal zorgde voor zoveel verwarring dat Marcel Monjn van dichtbij de 1-2 achter Pierre Boer tje schoot Uiteraard ontstond bij het uit het doel halen van de bal ook de nodige irritatie Halverwege het tweede bedrijf ging de gelijkmaker op bet bord. Scheidsrechter Weeteling negeer de het vlagsignaal van de Tediro- grensrechter, waarna Ricardo Verschuuren Boertje omspeelde en de bal in het lege doel schoof: 2-2. Ron de Bruin vroeg de leids man om uitleg en kreeg prompt zijn tweede kaart voortgetoverd. Tien jongens van Zuid hadden het in het vervolg aan Pierre Boer tje te danken dat het punt op zak bleef. Hij keerde schoten van Ron van der Waal en Ron Verschuuren en kreeg nog eens de hulp van de lat by een vrye trap van diezelfde Verschuuren. Het slotakkoord was voor Peter de Jong, wiens in zet fraai werd gekeerd door Dick '2 V'vaC^. Germinal-aanvoerder Ricardo Verschuuren wordt vanachterengepaktdoorRogierde Jong. FotoFred „We zyn nooit een ploeg van mooi voetbal geweest," legde Ricardo Verschuuren uit. „We hebben het altijd van een beetje karakter moeten hebben. We hebben dit seizoen weinig geluk, al wordt er keihard getramd. We zijn deze keer in elk geval goed teruggeko men." Frits Jaspers, invaller voor de op- gestaptê Hans van Leeuwen (Jan van Hees, ex-Den Bommel, wordt de nieuwe trainer), was achteraf bly met een punt. „Tuurhjk had den wij het potje eerder moeten uithalen. Vooral in de eerste helft hadden wij het beste van het spel. Hadden we toen vaker gescoord, dan was het gebeurd geweest. Daarom ben ik uiteindelijk tevre den met een punt, zeker omdat we met tien man speelden." Genmnal-Tedixo 55-2 (6-1). 21 Ben Tim mermans 0-1,55 Peter de Jong 0-2,59 Mar cel Moryn 1-2,66 Ricardo Verschuuren 2-2 Bijzonderheden: scheidsrechter Cor Wee- tekng toonde Ricardo Verschuuren en John van der Waal (beiden Germinal), Pe ter de Jong en Rob Horstink (Tediro) de ge le kaart Ron de Bruin (Tediro) kreeg twee keer geel en dus rood De arbiter vermeld de de kaarten niet op het wedstrydformu- her Germinal: Boogaart, Moryn, Ricardo Ver schuuren, Geof&ey Filius, Van de Heuvel, Lambert Verschuuren, Ron Verschuuren, Van Dongen (71 Buter), Dmlee (76 Jean- Pau] Fihus), Van der Waal, Van Valen (57 VanderSluys) Tediro: Boertje, Overkleeft. Kraanen, Ro gier de Jong, Molendijk. Horstink, Koenen, Grootenboer, De Brum. Timmermans, Pe ter de Jong Den Haag De Leidschendamse voetbalclub RKAW heeft beslo ten het Al-team, junioren van 1? en 18 jaar, met onmiddellijke in gang uit de competitie te halen. Aanleiding is het vermoeden dat de spelers softdrugs gebruiken en hun toevlucht dreigen te zoe ken tot harddrugs. Volgens zegs man Jaap Wagenaar van de sec tie amateurvoetbal van de KNVB is het geval uniek in de Neder landse voetbalgeschiedenis. „We hebben dit nog nooit meege maakt." RKAW-secretaris Van der Horst: „We konden dit niet laten gebeuren. Wij hebben nu eenmaal onze verantwoording ten opzichte van de andere jeugdleden." De betrokken spe lers zijn voor een deel onderge bracht bij seniorenteams. Ande ren, van wie het bestuur denkt dat zij niet aktief bij de zaak be trokken zyn, zijn teruggezet naar een B-team. Volgens Van der Horst zijn ex geen keiharde be wijzen dat de spelers de drugs voor trainingen en wedstrijden gebruikten. „Als die bewijzen er wel zijn, vliegen de betrokkenen er bij RKAW uit De vermoe dens waren echter wel zodanig dat tot opheffing van het Al-team is besloten. We realiseren ons dat we de realiteit van alle dag niet bij het hek van ons complexkun- nen tegenhouden. Maar wij heb ben wel bepaalde regels binnen de club waar iedereen zich aan moet houden. Ais die gasten dit soort dingen elders doen, is het de verantwoordelijkheid van de ouders", aldus Van der Horst. Overigens heeft RKAW vorig jaar na een reis naar Tsjechië al drie spelers geroyeerd, onder meerwegens drugsgebruik. Pijnlijkverlies Sportclub Rotterdam Sportclub Feyenoord leed m Delft legen DHC een verrassende nederlaag. 2-1. Papendreeht ging onderuit by OSV 1-0 DHC-SC Feyenoord Z-i (2-1). Na vijf minuten kopte DHC'er Christiaan Gernts een hoek schop binnen De hoekschoppen van Mohammed Hadda di waren een constante plaag voor de gasten Tien minu ten na de openingstreffer was het weer raak Na een cor ner van Haddadi beging Pim Doesburg jr een overtre ding tegen Eward Lie-A-Sam en legde de scheidsrechter de bal op de stip Haddadi faalde niet 2-0 De Rotterdam mers kropen langzaam uit hun schulp en kwamen via Ton Stam op 2-1 De verwachte stormloop op het Delftse doel bleef na de p3uze uit De thuisploeg kon de wedstnjd probleemloos uitspelen OSV-Papendreeht 1-0 (0-0). De gasten hadden lange tijd een veldoverwicht maar ereeei- den geen enkele kans Het winnende doelpunt kwam van de voet van Andre Sitek {ex-prof Haarlem en het Zwitser se Lugano, Baden en Basel), die vyf minuten na de rust door de Papendrecht-defensie slalomde en de bal langs Hans Roelofs tikte 1-0 Domper voor DRL In de tweede klasse B liet DRL de overwinning by DCV m de slotfase glippen 1-1 Coal was met opgewassen te gen SMC 2-0 Xerxes verloor met 2-Q by Zwyndrecht DCV-DRL1-1 (0-0). Het venijnzat in destaart van de wed strijd Tien mmuten voor tijd werd Arjan Bossehaart m het Ki-impense strafschopgebied gevloerd d0™- -Woen van der Heijden Van der Heijden kreeg hiervoor zyn tweede gele kaart en moest het veld verlaten. DRL kreeg een strafschop die door Xander van der Veeke werd be nut De Rotterdammers dachten dat de punten binnen waren, maar daar dacht DCVer Peter van Buren anders over Van Buren werd twee minuten voor tyd aange speeld, draaide by zyn man weg en haalde verwoestend uit. 1-1. SMC-Coal 2-0 (1-0). SMC troefde Coal op wils kracht en karakter af Dank zy Joey Tavares kwamen de Schiedammers vlak voor rust op een 1-0 voorsprong In de twede helft drong Coal by vlagen aan, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Acht minuten voor tyd besliste invaller Ron Berveung met een kopbal het duel. Zwyndrecht-Xerxes 2-0 (1-0). Xerxes beheerste de wed strijd en speelde verzorgd voetbal, maar was niet gevaar lijk Zwyndrecht won uiteindelijk vry gemakkelijk Xerxes kwam het doelpunt van Marco Platteschorre, hal verwege de eerste helft, met te boven Marco Bley ver dubbelde de voorsprong in het tweede bedryf. Overmaas voortijdig klaar De meeste Rotterdamse clubs in de derde klasse gaat het niet voor de wind Overmaas zag de wedstryd by PFC ge staakt, omdat arbiter Arie Rats ma zich bedreigd voelde door de thuisclub 1-1 CW verloor van koploper SVW, terwyl VOC ten onder gmg tegen Hermes DVS 6-2 C: De Musschen-Slikkerveer 1-1 (0-0). Remco Tump (strafschop) 0-1, Ruud Metnen (strafschop) 1-1. Beide ploegen toonden zich na afloop content met het gelyke spet, dat de onderlinge krachtsverhoudingen perfect weergaf. PFC-Overmaas 1-1 (0-0). Ron van Bekkum 1-0, Raymond Wagemakers 1-1. Het duel kende een tumul- tueus einde De thuisclub zette grote vraagtekens achter de Rotterdamse gelijkmaker, die in de elfde mmuut van de blessuretyd viel De voorzet waaruit Wagemakers scoorde, zou de achterlijn gepasseerd hebben, oordeelde de PFC-grensrechter De scheidsrechter negeerde het vlagsignaal en keurde de treffer goed Toen de PFC-spe- lers daarop uitleg cisten, voelde de leidsman zich be- dre igd en staakte het duel diep in blessuretijd C W-SVW 1-3 (0-1). Peter Bouw 0-1, Flip Opynen 1-1, Marcel de Vries 1 -2, Perry Leydsman 1-3 CW het zich verrassen door de sluwe countervoetbal van SVW. Nadat de thuisclub vlak na rust de stand gelijktrok, hing een Rotterdamse zege ui de lucht Twee vlijmscherpe counters bezegelden echter CWs lol DBGC-LMO 2-0 (0-0). Leo Kacheliand 1-0, Jos van Eykeren 2-0. LMQ schoot voortvarend uit de start blokken en creëerde legio kansen Omdat de scherpte in de voorhoede ontbrak, kreeg DBGC de gelegenheid om m het tweede bedryf orde op zaken testellen. D; Spartaan'20-SVV 1-3 (1-2). Richard van SchyndeJ 0-1, Marcel Warning 1-1, Melvm Tjm Tjoen Lmt 1-2 en 1-3. Voetballend kon de thuisclub de koploper aardig bijbe nen Twee snelle Sebiedamse uitvallen deden Spartaan de das om. SV Ommoord-DONK 3-2 (3-1). Bob Erwich 1-0 en 2-0, Patnck Akerboom 2-1, René Hofman 3-1, Menno de Jong 3-2. Een verdiende, knappe zege van SV Om moord dat over geluk wemig te klagen had. Hermes DVS-VOC 6-2 (3-2). Scott Wulfferdmgen 1-0 en 2-0, Elvm Post (strafschop) 2-1 en 2-2, Oscar Biesheuvel 3-2, Scott Wulfferdmgen 4-2, Oscar Biesheuvel 5-2, Scott Wulffer dmgen 6-2 VOC had in het spitsenduo Wulfferdmgen/ Biesheuvel zyn grootste tegenstander Zondag vierde klasse Knap punt Transvalia Transvalia pakte in het hoi van de leeuw een knap punt by koploper Groen Wit'58, maar dat kon de Hagenaars niet deren 1-1 HION won voor de veertiende keer en wel by RFC 0-1 D: Steeds Hooger-VFC 0-0. Op werkelijk alle fronten hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. De brilstand was daarom een duidelyke afspiegeling van de krachtsverhoudingen TOGB-HBS 2-0 (2-0). Robin Krielen (strafschop) 1-0, Denms de Wekker 2-0 TOGB bly ft draaien als een tierelier. Robin Baars (HBS) kreeg een rode kaart na het onderuithalen van een doorgebro ken speler Groen Wit'58-Transvalia 1-1 (0-0). Nash 1-0, Huib Rysdyk 1-1 Transvalia kaapte knap een puntje weg uit Den Haag Steeds VoIharden-BZC'95 2-2 (1-2). Serge Posthoorn 1-0, Ronald Brandt 1-1, Michel Maree 1-2, Ser ge Posthoorn 2-2 Steeds Volharden speelde een goede wedstnjd, Tonny Muller (BZC'95) ontving een rode kaart na aanmerkingen op de leiding E: ONA-Soccer Boys 2-0 1-0). Richard de Vlaming 1-0 en 2-0. In een gezapige wed stryd hield de thuisploeg de drie punten in Gouda. F: SCV Garuda-CKC 0-0 (O-O). Jeral Neral miste namens de thuisploeg ccn penalty RFC-HION 0-1 (Q-0). Patnck van der Vegt 0-1 De koploper kroop door het oog van de naald Perry Basoski (HION) zag rood wegens natrappen D JSCR-RKWIK 0-5 (0-2). Danny van Bruggen 0-1, Jeroen Ploeg 0-2, Guus van Adriehem Ö-3 en 04, GéRabehng De formatie van Peter Soek leed opnieuw een grote neder laag De Vlaardingers profiteerden optimaal van de gebo den ruimte HOV-Zwarte Pijl 5-1 (1-0). Fouat Hamdioui 1*0, Leen van der Weel 2-0, Fouat Hamdioui 3-0, Enk Schreuder 3-1, Fouat Hamdioui 4-1, Leen van der Weel 5- 1 Een doelpuntryk duel waarin HOV de stygende lyn bly ft voortzetten Schiebroek'94-Aeolus 0-2 (0-1). Richard van der Graaff 0-1 en 0-2 Ondanks een enorm aantal in vallers bij de bezoekers werden de drie punten mee naar huis genomen. SVS-EDS1-2 (0-1). Eus Klerks 0-1, Matm Hassankhan 0-2, Gert Stubbe 1-2 EDS kreeg in de bles suretyd nog byna de deksel op de neus G: ODC Schiedam-WCR2-0 (1-0). Marcel de Koning 1-0, Erik Jan sen 2-0 De Schiedammers kregen loon naai werken m een sportieve wedstryd, die uitstekend geleid werd door arbiter Geers Poortugaal-Meeuwenplaat 1-1 (1-1). Raymond Doff 1-0, Frenk van de Laan 1-1. In een matige wedstryd wisten beide ploegen de winnende treffer niet te produceren. II: SSW-DHZ 2-1 (2-1). Geme van Kooten 1-0 en 2-10 rlando Uyterwerf 1-1 Een fantastische eerste helft kreeg na rust geen vervoig, zodat de thuisploeg aan het langste eind trok. DEH-Merwede4-1 (1-1). Ed Zyder- veld 0-1, Frans Vermeegen 1-1 en 2-1, Ruud Boomsluiter 3-1, Frans Vermeegen 4-1. In een gelykopgaand duel kwam de thuisploeg pas goed los, toen Hans Bruggen van de bezoekers met twee keer geel naar de kleedkamers was gestuurd Belvédère-ODS 2-3 (1-1). Henri van Westrenen 1-0, Johnny Boes 1-1Torsten Hoogmoedt 1-2, Henri van Westrenen 2-2, Robert Stolk 2-3 Tegen negen man, Ene van de Weezen en Henri van Westrenen van de thuisploeg werden wegens natrappen weggestuurd, was het voor ODS een koud kunstje Zondag afdeling Flakkee onderuit Sporting Lodewyk Pioniers verrichtte in de hoofdklasse A knap werk door Dirksland beentje te lichten 1-0 Anti- barban profiteerde met één punt half RDM en SC Maas stad hielden elkaar in evenwicht: 3-3. In B snoepte SVDPW koploper Ursus een puntje af. Rockaiye liet wei nig heel van De Groen Witten (1-6), terwijl Excelsior Rot terdam mei 2 0 tc stok was voor Bolnes

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 9