25 SMC grijpt de macht Fortuna heeft smaak te pakken Excelsior'20 blij met een puntje WIK maakt einde aan onzekerheid Thurledeploeg richt zich nu op de titel 'Biesheuveltjes' missen scherpte SW verrassend in de fout Juventus gaat door diep dal Winst Ursus gehandhaafd Refoba levert kampioenen lokale badmintonstrijd Rotterdams Dagblad Maandag 18 maart 1996 Cappele a/d IJssel Hermes DVS heeft het volledig aan zichzelf te wijten dat het koploper SW met tot drie punten heeft kunnen na deren. Over kansen hadden de Schiedammers met te klagen, maar door een zeer onzorgvuldige afwerking kon Zwervers op eigen veld toch met een 5-2 overwinning pronkend van het veld afstappen. Al in de beginfase verzuimde Her- .mes afstand te nemen. Oscar - Biesheuvel mocht het na zelf bin- "nen de beruchte lijnen te zijn ge vloerd vanaf elf meter proberen, maar de robuuste spits trof slechts de paal. Het was duidelijk met de dag van de familie Bies heuvel. Ook broer Remon kwam in de beginfase tot twee keer toe alleen voor de Zwervers-doelman, maar ook hij ontbeerde de beno digde scherpte. De thuisploeg sloeg voor de rust wel twee keer toe en alleen Scott Wulferdmge kon daar door het be nutten van wederom een straf schop iets tegenoverstellen. Her mes probeerde m het tweede deel nog wel te drukken, maar alleen Remon Btesheuvel wist de achter stand terug te brengen tot 4-2 „Aan kansen heeft het dit keer niet gelegen We hadden in de openingsfase zeker al met 4-0 voor moeten staan. Maar ja, als je ze met afmaakt, dan houdt het na tuurlijk helemaal op. Het is wel ;jammer, want we hadden vandaag Idicht in de buurt bij SW kunnen komen", aldus Hermes-trainer Frans Schaap. Schiedam Vorige week dacht SW-trainer Henk Salari na de overtuigende zege op Spartaan'2Ö alles in kannen en kruiken te heb ben. Gezien de overtuigende re sultaten van de afgelopen weken had de oud-prof er ook alle reden toe. De 0-2 nederlaag die Sparta de 'Harganezen' gisteren toe bracht kwam by vnend en vijand dan ook als een complete verras sing. „We hebben geen moment in de wedstrijd gezeten," likte Salari zijn wonden „We waren vanaf het begin al met scherp en hebben praktisch geen kansen gehad. De spelers raken geïrriteerd en gaan lopen praten Ik heb mezelf ook wel lopen opwinden over enkele arbitrale beslissingen, maar ik wil de nederlaag niet in de schoenen j/an de scheidsrechter schuiven. ■We hebben de nederlaag volledig aan onszelf te wijten." Sparta, dat onder leiding van trai ner Jan van der Laan strijdt om degradatie af te wenden, boekte de zege door twee treffers van Ri- cardo Pinto, Met een gesloten ver dediging werden de momenten om toe te slaan goed benut. „We hebben vandaag een heerlijk smerige overwinning geboekt," sprak Van der Laan na afloop. Eindhoven Na een uitstekende reeks overwinningen gaan de bas ketballers van Juventus de laatste weken door een diep dal. Diepte punt was de nederlaag gisteren tegen hekkesluiter PSV/Almonte: 95-78. Geluk bij een ongeluk was het feit dat de titelkandidaten Springfield en Binnenland het weekeinde in het stof beten. „Dit was belachelijk," reageerde coach Frans Wentholt op het twee de verlies tegen PSV/Almonte dit seizoen. „Het lag helemaal aan öns. We hebben in de eerste helft heel slecht of, beter gezegd,hele maal met verdedigd. Vooral onder de horden mochten die jongens doen waar ze zin in hadden. Omdat we zo slecht verdedigden, konden we geen/ast-breaks lopen en eenvoudige punten scoren. ïn de aanval moesten we dus de puntjes bijeen sprokkelen." In die eerste helft stond Juventus dc Eindhovenaren liefst 57 pun ten toe. Zelf kwamen de Schiedammers niet verder dan 39. Juventus dichtte na rust het gat vier maal tot elf punten, maar kon niet doordrukken. Vladan Janko- vic scoorde 27 punten. Schiedam - Ursus hoeft het duel tegen FC Pretoria, dat twee we ken geleden bij een stand van 3-2 in het voordeel van de Schiedam mers werd gestaakt, niet verder uit te spelen. Drie punten voor de overwinning kunnen alsnog aan het al rijkelijke totaal van de kop loper worden toegevoegd. FC Pretoria krijgt naar aanleiding van de strafzaak drie punten in mindering en moet bovendien een boete van honderd gulden be talen. De spelers die met een rode kaart van het toneel moesten ver dwijnen, worden geschorst. Door Sander Sonnemans Dordrecht De gloednieuwe stevige stappers die Paul de Roos uit bijgeloof zondagochtend toch maar had aangetrok ken, konden gisteravond door de oefenmeester van SMC zon der de eerste slijtageverschijnselen weer onder de kapstok worden gezet De Koos, ambitieus en serieus als het om voet ballen gaat maar op z'n tijd ook in voor een geintje, had zijn spelers beloofd na winst in Dordrecht tegen koploper EBOH terug naar huis te zuilen lopen. Zo gezegd, zo gedaan, dacht de Schiedamse trainer na de spectaculaire 3-2 winst. Maar verder dan enkele honderden meters kwam hij niet. De spe lers, nog uitzinnig van vreugde, eisten dat De Roos mee terug in de bus ging. „Normaal," genoot assistent-trai ner Harry van Kapel van de stunt, „schaar ik me achter Paul de Roos. Maar nu niet," doelde hij op de wandeimars. „En normaal" teageerde de man in kwestie, „kom ik mijn weddenschappen altijd na Maar ja, de spelers wil len het gewoon niet hebben." Hoewel SMC (tot gistermiddag 14.00 uur 29 punten uit 14 duels) tegen de Dordtse ranglijstaan voerder (31 uit 14) verrassend met een 2-Ö voorsprong aan de thee ging, rekende naarmate het laat ste fluitsignaal naderde, niemand in het Schiedamse kamp nog op de zege. Want de gastheren had den in de tweede rondgang gedic teerd en in een tijdsbestek van tien minuten de achterstand ge lijk getrokken. Totdat Dick Spar- reboom, vier minuten voor tijd, zijn hoofd tegen een puntgave stiftbal van Jan Mulder zette en de winnende treffer door de be nen van de machteloze doelman mikte waarmee de koppositie in de tweede klasse B van de Dordte- naren werd overgenomen. „Gezien de negentig minuten voetbal die we hebben gezien, was een gelijkspel beter op z'n plaats geweest," was De Roos wel zo eer- Ojk. „Maar aan de andere kant kan je wel zeggen dat we op de koppositie thuishoren als je twee maal van EBOH wint." Hoofdrol 'Dickie' Sparreboom mocht dan de gevierde man zijn, doelman John Bos eiste ook een hoofdrol op door de nodige pegels uit zijn doel te ranselen daarmee zijn ploeg in het zadel houdend Én niet te vergeten de onverwoestba re Edwin Berveling. Duels waarin op het scherpst van de snede wordt 'gevochten' zijn hem op het lijf geschreven en dat bewees de verdediger maar weer eens. Eén keer moest hij tegen zijn oppo nent Ries Fok het onderspit del ven en uitgerekend dat moment prikte de boomlange Dordtenaar .de 1-2 in het Schiedamse hok. Daarvoor, in de eerste helft, had SMC brutaal de leiding genomen dankzij Erzm Bozkurt. En vlak voor de theepauze lelde Joey Ta- vares met zijn 'Imker' een puntga ve voorzet van John van de Belt hoog in de touwen: 0-2. Zoals viel te verwachten ging de thuisploeg direct na de hervatting op zoek naar de aansluitende tref fer en deed dat met zo'n overgave en overtuiging dat de SMC-defen- sie zo nu dan door de bomen het bos met meer zag. Ries Fok be loonde de bravoure van zijn ploeg waarna doelman John Bos, die meerdere tegentreffers op mira culeuze wijze voorkwam, de linie voor hem steeds meer zag wan kelen. Ook de nummer twee kon niet lang uitblijven en kwam er dan ook. EBOH-aanvoerder Gert van de Wal profiteerde van de tij delijke wanorde en pegelde de ge lijkmaker binnen. Ondanks dat de thuisploeg voortdurend op de Schiedamse poort bleef mokeren, sierde het SMC dat het zelfs met een punt in het verschiet een gaatje bleef zoeken. En dat werd beloond. Met dank aan Jan Mul der die vanaf de achterlijn het hoofd van Sparreboom zocht en vond. „Nu we bovenaan staan," opperde De Rqos, „moeten we ook maar JoeyTavares richting het kampioenschap gaan heeft uïtge- werken. En anders hebben we al- haaldmet zijn tijd nog een periodetiel achter de 'linker' en hand" schiet SMC's EBOH-SMC 2-3 (0-2). 38. Ersin Bo- tweede tref- zkurt 0-2,42. Joey Taveres 0-2,55. fer langs de Ries Fok 1-2,65. Gert van de Wal instormende 2-2,86. Dick Sparreboom 2-3. Bij- EBOH-verde- zonderheden: Ries Fok, Ricardo diger en ach- Baas (beiden EBOK) en de SM- terdeonzicht- C'erToon Wolters kregen geel. Bij bare doelman SMC ontbrak Ron Berveling (va- Jan de Visser, kantie). Foto Ad Molendijk EBOH: De Visser, Kroonen, Van de Wal, Van Dommelen, Fok, Van Genderen, Van Eseh, Hulsbosch, Aalberts, Van Vliet, Baas. SMC: Bos, Berveling, Bozkurt, Brokling, Mulder, Van de Belt (67. Hermans), Tavares, Sparreboom (89. Poort), Baptista Lima, Fares, Wolters. VI aart in gen Fortuna Vlaardin- gen heeft de goede reeks van de afgelopen weken ook tegen me de-degradatiekandidaat DFCr voortgezet. Op -Vlaardingse bo-i dem moest gewonnen worden' om de aansluiting met DFC niet te verliezen. >.-• - „Met de 2-0 overwinning Hfljven de mannen van trainer Jarf Bak steen volledig in de race om lijfs behoud todi nog te kunnen be werkstelligen. Als Fortuna de huidige vorm weet te behouden (zeven punten uit laatste drie wedstrijden) lijkt zelfs het beha len van de derde periodetitel niet eens een illusie? „Wie dat tijdens de "winterstop wellicht had durven denken, Iaat staan uitspreken, was waar schijnlijk compleet voor gek ver klaard. Vijf minuten voor rust kreeg Ed van der Lugt een uitge lezen mogelijkheid om de score te openen Nadat Leen Muis was gevloerd wees de arbiter resoluut naar de stip. Van de Lugt hield het Vlaardingse publiek nog heel even'm "spanning omdat hij de kalktrap pas in tweede instantie langs de doelman wist te werken, lien minuten voor tijd liet Van de Lugt het thuispubliek nog maals genieten van zijn kunsten. Na een combinatie met Robin Kloek boekte de uitblinkende middenvelder zijn tweede suc ces: 2-0. Luttele minuten voor de bevrij dende treffer had doelman Jac ques den Herder nog handelend moeten optreden om de gevrees de gelijkmaker te werén, Door dit resultaat is Fortuna nog twee punten verwijderd van 'de geklopte opponent DFC, dat zich net boven de rode streep bevindt Door Bas van den Berg Door Ton de Leede Schiedam Het Schiedamse Ex- celsior'20 is er gisteren niet in ge slaagd koploper Groen Wit'58 met een nederlaag terug naar huis te sturen. Beiden voetbalclubs uit de top vijf van de vierde klasse D moesten genoegen nemen met een punt: 1-1. Hans de Rover, de trainer van Ex- celsior'20, was ondanks de deling aardig in zijn nopjes. „De grootste winst is," vond hij gelukkig wél een lichtpuntje, „dat we hebben aangetoond te zijn gegroeid als ploeg. Uit gingen we nog met 4-0 de teil in, daarom is dit een goed resultaat. Voor de titel hoeft Ex celsior'20 niet meer te gaan, daar voor is Groen Wit al te ver uitgelo pen." De Rover sprak voor de topper (Groen Wit'58: 33 punten uit 14 wedstrijden, £xcelsiorr20 acht punten minder) zijn vertrouwen uit in zijn lekker draaiende ploeg. „We zijn goed bezig nadat ik ach terin wat meer zekerheid heb in gebouwd met Luuk van Troost als laatste man en Erwin van Deven ter als voorstopper. Opbouwend hebben we misschien wat ingele verd, maar defensief staan we ais een huis. De vleugels lopen als een trein, maar dat mag ook wel als je ziet hoeveel aandacht we daar elke traming aan besteden. En ik ben blij dat Johan Hammer- stein weer speelt na zijn schor sing. Dat gaat ten koste van Ri chard van der Meer die als spits toch te veel kansen miste. Een speler als Hammerstein kan in een potje als tegen Groen Wit het verschil maken." Veelbelovend Slechts het eerste kwartier maak te de Thurlede-ploeg dc woorden van de coach enigszins waar. De Haagse tegenstander werd met een onder zware druk gezet. Het offensief werd in de dertiende mi nuut door Hammerstein opgeluis terd met een fraaie treffer. Via de kluts in balbezit gekomen zette de fragiele topscorer zijn opponent Michel Vastrick in de wind en Hoewel Richard van der Meer (Excelsior'20) de vuisten heeft gebald, beheerste hij zich precies op tijd. De invaller voorkwam zodoende dat hij het slachtoffer werd van de vele provocaties aan zijn adres. Foto Peter Molkenboer schoot hij de bal listig in de korte hoek achter doelman Marcel Ver schoor. Het veelbelovende begin werd door de Hagenaars abrupt de kop ingedrukt. De Haagse mandekkers, in lengte en kilo's veruit de meerdere van Excelsior'20, beten zich nog iets feller in hun tegenstander vast. Dat betekende dat het veelgepre zen trio Nico Jalink/Hammer- stein/Eric Ruts steeds minder kans kreeg een balletje aan te ne men. Vooral Jalink, een hard wer kende draver die te gemakkelijk valt, en Ruts, een 'te gevoelige' Imkspoot die zijn kogelronde op ponent nooit echt voorbijkwam, lieten zich zonder al te veel tegen stand afserveren. Omdat ook het middenveld te veel anonieme werkers kende, verwierven de gasten zich een optisch veldover- wicht dat uiteindelijk in de 78ste minuut resulteerde in de terechte gelijkmaker Een doorgekopte hoekschop werd door Rob Elders achter Excelsior*20-doelman Jan Flokstra gevolleerd (1-1) „Het was een slechte wedstrijd," sprak De Rover de waarheid, „waarin door beide ploegen hard werd gewerkt. De tegenstander kwam vooreen punt en wij waren vooral aanvallend machteloos. Doel blijft de tweede plaats en die pakken we Want thuis pakken we Transvalia en BZC'95 natuurlijk helemaal in." Excelsior'ZO-Groen Wit'581-1 (1-0). 13 Jo- iwn HdJiunwirlein 1-u, 7S Rub ElJeja J-l Bijzonderheden: Dennis Gouka en Erwin van Deventer (Excelsior 20) en Werner Lunes kregen geel Eveelsior'20: Flokstra, Egging. Van Troost Van Deventer, Halepüoglu, Gouka, Ruts (69 R van der Meer), Smits, Hammerstein, Van 't Zelfde en Jalink Groen Wit'58: M Verschoor, Vastnck, Van. der Zivan, Van Tol. G Verschoor, Kaffa, Duchenne. Prins, Elders (90 Bik). Lunes (74 Nash) en Meershoek Maassluis Een mooiere manier om het verblijf in de eerste divisie veilig te stellen hadden de handbal lers van WIK gisteren niet kunnen kiezen. De volge lingen van trainer Wil Plugge handhaafden zich ten koste van NOAV met de grootste zege van het sei zoen: 28-14. Met een glimlach op het gezicht voerden de Vlaardin- gers, die in verband met de lokale badmintonkam pioenschappen waren uitgeweken naar Maassluis, de voorsprong steeds verder op. De concentratie in het cruciale duel tegen het al gedegradeerde NOAV zakte na rust met de minuut, maar de ploeg had de zekerheid dat de winst al lang binnen was. Na de 13- 10 kort na rust gaven de Vïaardingers de voorsprong niet meer uit handen. Tot halverwege liet de handbalploeg trainer Plugge in onzekerheid. De omschakeling naar een ander verdedigingssysteem kostte tijd en inzicht. Alleen doelman André Olsthoom maakte zich niet schuldig aan de vele fouten en zorgde dat WIK de positieve marge kon handhaven. WIK had zich goed voorbe reid en verdedigde de voorsprong met verve, maar toonde zich lang geen eenheid Wil Plugge: „Daar worstel ik al het hele seizoen mee. Het heeft lange tijd geduurd eer de hand van de nieu we trainer zichtbaar werd en voordat de spelers aan mij waren gewend. Het was een grote omschakeling voor de spelers om na acht jaar met een en dezelfde trainer met mij de competitie in te gaan Aanpassingsproblemen waren er het gevolg van, maar het gaat elke wedstrijd beter. Door deze over winning hebben we ons eindelijk in veiligheid ge speeld. De onzekerheid heeft veel te lang naar m'n zin geduurd, maar gelukkig kan er de laatste twee wedstrijden weinig meer fout gaan. Zondag spelen we uit tegen EMZ en een week later ontvangen we aanstaande kampioen Ceasar. In theorie kan er na tuurlijk nog van alles gebeuren, maar ik zie het niet zo gauw gebeuren dat degradant PSV ons de voet dwars zet." Terugkeer Met de terugkeer van Peter Hartman was WIK weer eens compleet. Plugge weer: „Daardoor zag ik WIK spelen zoals ik dat wil. Je kunt nog zoveel systemen bedenken, maar als de ploeg niet volledig is komt het alleen op inzet aan. Ik wü graag nog een jaar verder met WIK en heb op papier m'n nieuwe ploeg al rond. Uit het team vertrekken Mare Parlevliet (wil meer thuis zijn), Marco Rieken (stopt) en Martin van Til burg. Met de laatste speler heb ik verschillende ge sprekken gehad, maar zijn mentaliteit laat te wensen over. Een speler die moeilijk te motiveren is, watje ook doet. Er komen twee talentvolle spelers voor in de plaats, een van een club uit Noord-Holland en een speler van een club uit de omgeving Nee, ik noem nog geen namen, voor het geval de concurrentie er achter komt. Ook enkele spelers uit het tweede team maken volgend seizoen hun opwachting m de A-se- lectie. Uit de jeugd is weinig beschikbaar, hoogstens uit de B-jeugd maar die spelers zijn nog te jong." Bij WIK was voor rust William Vaders de meest aan speelbare aanvaller. Hij maakte al spoedig een serie van vier treffers en later manoeuvreerde Edo Hoo- gendijk zich makkelijk door de verdediging van de Limburgers. Het scoren ging de Vlaardingse ploeg makkelijk af, terwijl het in verdedigend opzicht fout op fout stapelde. Het verschil m doelpunten was op een gegeven moment zo groot dat zelfs doelman And ré Olsthoom een strafworp mocht nemen en niet faalde. De trainer: „Normaal doe ik zoiets niet, maar we waren al ver voor tijd zo goed als veilig." VlaardingenHet Vlaardingse badmintonkampioen schap voor vrouwen is gewonnen door Sandra Post- ma. Bij de mannen kwam Nitte van Landschoot als winnaar uit de bus Het was voor de vijftiende keer dat de lokale titel strijd in sporthal Westwyk werden gehouden. Alle zes Vlaardingse badmintonclubs deden mee. De overwinning van Sandra Postma (Refoba) kwam na drie sets tot stand. Tegenstander was Christa Boeters (Refoba) die met 12-9,4-12 en 12-11 het onderspit dolf. Bij de mannen versloeg Nitte van Landschoot (Refo ba) in twee sets zijn broer en clubgenoot Peet van Landschoot met 15-12 en 15-4. Overige uitslagen: Groep 2: Marco van Dorp (Refo ba). Groep 3: Anjo van den Berg-Moree (Urba) en Ro nald van der Vaart (Vyfsluizen). Groep 5: Mark-Jan van Rey (DV0'65) en Marco de Jager (Refoba). Belangrijke punten Green Eagles Niels Stensen 2-Juventus (v) 55-52 (29-24). Nummer vyf van de ranglijst Juventus kon het niet bolwerken tegen nummer vier Niels Stensen. Door de afwezigheid van Nancy Middeldorp (zwanger) en Wendy Polder (ziek) en de foutenlast van Anita Doornik kwam de ploeg al snel in de problemen Damëla Boogerd miste de beslissende driepunter in de slotseconden. Alexandria-Green Eagles (v) 40-60 (31-48). Voor de bas- ketbalsters van Green Eagles ging zaterdagavond om half elf letterlijk het licht uit. De wedstrijd legen Alexan dria was vanwege een tijdrovende blessurebehandeling van een Rotterdamse zodanig uitgelopen, dat de zaal- wachter ingreep Het duel in de eerste klasse kern wordt waarschijnlijk met meer uitgespeeld. Green Eagles (m)-Voome 68-63. Green Eagles beseft dat het twee voor twaalf is, zo bleek gisteren. In het duel te gen Voome streed de oude garde met ongekende inzet voor de eer van de Maassluise tweedeklasser. De ploeg van spelend coach Kees Brugman kende een vliegende start: 17-7 Na de rust (38-22) kwam Green Eag les moeizamer tot scoren. De gasten uit Brielle vochten zich terug m de wedstrijd, maar tevergeefs. Afstraffing voor DWS-mannen Hellas 3-HVC (v) 13-13 (6-7). Hellas kon in de eerste helft weglopen tot 5-3, maar zag bij rust HVC toch weer langs- zij komen. Een geluk opgaande tweede helft liet de wed stnjd uiteindelijk onbeslist. HEC-HVC (m) 18-18 (8-10). HVC-coach Wil op 't Ende sprak van een wedstrijd die gedoemd was in een gelijk spel te eindigen. Beide ploegen hadden aan een punt vol doende en waren dus tevreden. UVG (m)-Helius 19-13 (10-4). De tweede plaats is veilig voor UVG zodat de wedstrijden als training dienen Coach John Schaap: „Dat zorgt dus voor een heel leuke handbahvedstnjd waann iedereen aan spelen toe komt DWS (v)-HC Westland 15-10 (64). „Na een sene nederla gen eindelijk weer een overwinning en dat is belangrijk," vond DWS^oach Fred Overkleeft. Hij prees vooral de in zet van keepster Isabella van Heyningen DWS (m)-Satumus 218-29 (9-11). „Die 29 doelpunten ge ven wel een enigszins vertekend beeld," reageerde coach Simon Weerdenburg. „Maar je ziet op een gegeven mo ment die koppen gaan hangen en dan is het over." EMM 2-HoUandiaan (ra) 13-19. Ook in uitwedstrijden pakt Hoilandiaan punten Het schaduwteam van de thuisploeg kon met echt dwarsliggen ETC-Hollandiaan (v) 6-15. De vrouwen boekten even eens een knappe uitzege. Mebeen marge van meer dan vu ftig proeent keerde de formatie terug naar huis. WIK (v)-Were Di 12-16 (5-9). „Een hele slechte wedstrijd," vond coach hans Parievliot. „Onze positie veilig en dat straalde een beetje van de ploeg af." ünitas '63 (v)-DES 2 20-14 (11-5). Een pnma afsluiting van het zaalseizoen, Met de tweede plaats is de ploeg ze ker tevreden en heeft men een goede competitie achter de rug. Achilles-Unitas '63 (m) 23-23. De mannenploeg slaagde er met m een zege mee naar huis te nemen De Maasslui- zers moesten met een puntendelxng genoegen nemen. Stunt Pollux tegen koploper Forescate-Avion (ra) 34. De Schiedammers zorgden voor een geweldige opsteker door by Forescate een 2-1 achter stand in wmst om te buigen. Nadat Sven Olaf de Vnes de score had geopend, kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Forescate nam zelfs de leiding, maar door doelpunten van Ronald Jacobs, Frenk Hortensius en Bart-Jan van Collumberg ging de winst mee naar Schiedam. Made-Pollux (v) 0-0. In dit duel overheersten beide ver dedigingen en lieten de aanvalshmes het afweten. Asvion-Hoeksche Waard (v) 2-0. De overwinning kwam nauwelijks in gevaar Voor Asvion scoorden Dieuwke Prins na tien minuten en na rust Esther B'Hous. Spirit-Goes (m) 6-1. In de tweede helft overspeelde de thuisclub de Zeeuwse gasten. Voor de produktie zorgden Delf Jager, Koert van Vliet, Tjeerd Poot, Matthijs Oomen (2x) en Sander Dingenouts Kieviten-Spirit (v) 3-0. De Schiedamse vrouwen waren kansloos en keerden gedesillusioneerd terug naar Schiedam Pollux-Rapide (m) 3-1. De thuisclub leverde stuntwerk af door koploper Rapide te verslaan De Vïaardingers had den wat goed te makenen dat resulteerde in treffers van Vincent Aussens <2x) en Raphael van der Ven. Boomstra's op schot Harga-GKV 8-9 (5-3). De laatste zaahvedstryd in de derde klasse werd tegen GKV met minimaal verschil verloren- Voor de degradant waren slechts Robbert Boomstra (4x) en zyn eega Monique (3x) op schot. De Korenbeurs laat het afweten De Kor enbems-Victor ia 64. In de eerste return verloor De Korenbeurs kostbare punten, want het verschil met de koploper bedraagt er slechts vier. De punten kwamen van Danny Maas (2x), Nermin Smajic (2x), Ron van der Wijk (lx) en het dubbelspel. Amsterdam' 18-N O AD 5-5. NOAD is nog altijd ongesla gen en doen om promotie naar de derde divisie Ronald van Kampen scoorde twee keer en het vijfde punt kwam uit het dubbelspel. De Korenbeurs v)-MiddeIburg Zuid 3-7. Ondanks de ne derlaag liepen de Schiedamsen toch weer een puntje uit op Unicum. De voorsprong op deze degradatiekandidaat bedraagt nu dne punten. Danielle Maas bleef dit keer op nul staan TOG-Xerxes 2 5-5. TOG heeft er nu zeven van de veertien partijen opzitten en heeft het moeilijk zich in de promo tieklasse te handhaven. Charles van der Hoeven won twee partijen Kort&Böndig SMC's Aad Gudde moest gisteren bij EBOH verstek laten gaan Hy had huisarrest in verband met de verjaardag van zijn Dien Even iets rechtzetten: de voor te stellen contributieverhoging bij Excelsior'20 is niet de zoveelste Die anderen waren steeds vol gens het prys-index-cijfer Vice-voorzitter van de Thurledeclub Rob Sonnemans werd gisterochtend ter gelegenheid van zijn 38ste verjaardag door voor zitter Frans Burcksen en secretaris Willem Brussaart verrast met een champagne-ontbijt De bestuursle den dronken ook een glaasje mee Trainer Emiel Maas verlaat na drie seizoen de waterpoloclub De Walrus dat nu graag Paul Gast (SZC) wil hebben K B voelt zich overal als een vis in het water. 7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3