Capelle kan Mike Diehl SE niet houden ■mmintmm \nm h Ancora verspeelt plaats in play-offs Michael Huger, de kleinste, de beste jörg de Cock ook niet meer ongeslagen FVT-tweetal bij selectie Puttershoeks onderonsje Zilver voor Henk Visbeen Sfjll Japanse club lonkt naar Amerikaan, maar krijgt hem niet te zien Hockeyers Victoria geven zich niet gewonnen Poloërs van SVH houden uitzicht op tweede plaats Nereus-vrouwen brengen opnieuw Europa Cup mee Misrekening Tragter Rotterdams Dagblad Maandag 18 maart 1996 Door Simon van Zuilen Tilburg Nadat Ronald Vijver berg en Michel de Boer vorige week hun ongeslagen status in deze tafeltenniscompetitie had den verloren, liep zaterdag ook Jörg de Cock tegen zijn eerste ne derlaag op. In de eerste halve-fi- nalewedstrijd tegen Perfection Irene, liet hij zich door Frank Boute in drie games verrassen: 13-21,23-21 en 21-7. Voor het eerst in deze competitie ondervond het team van coach Al fred de Jong echte tegenstand. Het werd 'slechts' 3-4 voorde Rot terdamse tafeltennissers, die za terdag in de eigen Persoonshal de replay tegen Irene spelen. Bij winst staat FVT in de finale van de voorjaarscompetitie, die op 30 maart en 13 april tegen Pecos of TTW wordt gespeeld. Als FVT/ Visser ook die tweekamp wint, is de eerste landstitel in het 61-jari- ge bestaan binnen. Een finale tus sen herfst- en voorjaarskampioen is dan niet meer nodig, omdat FVT die najaarstitel al op zak heeft. Al in de openingspartij legen Bou te demonstreerde Ronald Vijver berg zijn goede vorm van de laat ste tijd. Die ook bondscoach Paul Noël niet is ontgaan, zodat de spe ler uit Bergschenhoek weer in de nationale selectie is opgenomen. Met 18-21 en 16-21 zette Vijver berg zijn opponent aan de kant. Vijverberg knokte zich later in de wedstrijd ook tegen Reinier Paet- zel in drie games naar de winst: 21-19,12-21 en 19-21, na een 19-16 achterstand. Waarmee Vijverberg bij de 3-2 achterstand ternauwernood een nederlaag voorkwam. Hij bracht de stand tot 3-3 terug. Want door verlies van Michel de Boer tegen Paetzel (21-18,14-21 en 21-10), het kansloze dubbelveriies van De Boer en Vijverberg tegen Paetzel en Boute (21-15 en 21-14) en de eerste seizoennederlaag van De Cock tegen Boute, keek FVT ver rassend tegen een achterstand aan. Na de gelijkmaker van Vij verberg werd het toch nog een kleine Rotterdamse zege, omdat Michel de Boerde slotpartij tegen Mandors in twee games (17-21 en 21-23wist te winnen. De replay in Rotterdam begint zaterdagmid dag om 15 uur. Twenty One Up kwam thuis tegen het laaggeklasseerde Gprkum niet verder dan G-4, terwijl de uit wedstrijd destijds nog met 1-9 werd gewonnen. Onno Trip bleef ongeslagen, Frank van der Weide (2x) en Ron Bron (lx) zorgde voor de overige punten. De vrouwen van FVT speelden in Spykenisse gelijk tegen De Repelaer, 5-5. Rotterdam Bondscoach Paul Noël heeft voor de tafeltennisin- terland Nederland-Tsjechië, don derdag te Bunschoten-Spaken burg, de gehele uit zeven spelers bestaande selectie opgeroepen. Dat zijn nationaal kampioen Trin- ko Keen, Danny Heister, Chen Sung, Merijn de Bruin, Jos Ver hulst en het FVT/Visser-duo Jörg de Cock en Ronald Vijverberg. De bondscoach speelt waarschijn lijk in dezelfde opstelling als tij dens de verloren uitwedstrijd te gen Tsjechië (om promotie naar de Superliga), dus met Keen, Hei ster en Sung. Ronald Vijverberg is door Noël ook geselecteerd voor deelname aan de Open Engelse kampioen schappen op 6 april. Omdat op die dag de tweede finalewedstrijd voor de nationale titel zou worden gespeeld, is deze uitgesteld tot 13 april. Rotterdam De finale om het dis trictskampioenschap bandstoten in de tweede klasse is een onder onsje geworden tussen de drie fi nalisten van BV De Posthoorn uit Puttershoek. Martin Verdoold werd met elf matchpunten win naar. Teus van Essen en Jacco Robbemont behaalden tien matchpunten. Op basis van een beter gemiddelde (3.28 tegen 2.91) eindigde Van Essen als tweede. Rotterdam De kampioen van het district Rotterdam, de Spijke- nisser Henk Visbeen uit Hekelin gen, heeft in de gewestelijke fina le van de vierde klasse bandsto ten een tweede plaats veroverd. Met Hans van Eek van het district Dordrecht behaalde Visbeen tien matchpunten. Het gemiddelde van de Dordtenaar (1.60 tegen 1.22) leverde hem een plaats in de landeljike finale op. 'i.. i <~s Door Nick van der Sluis Temidden van viermachteloostoekijkendeGorkumersis uitblin ker Michael Huger namens Idétrading/RB op weg naarzijn zo veelste score. Foto Fred Ernst/CorVos Rotterdam Basketbal is een sport voor lange mannen, maar het was zaterdagavond de klein ste speler van het veld, Michael Huger, die de vierde krachtme tingvan dit seizoen tussen Idétra- ding/RB en Goba in Rotterdams voordeel besliste, 76-72. Wedstrijden tussen Rotterdam Basketbal en Goba hébben de laatste tijd wel wat. Rivaliteit bij voorbeeld, vaak het kenmerk van een streekderby. De jongste krachtmeting was daar een schoolvoorbeeld van. Gezonde ri valiteit (gelukkig) weer. De Gorkumse ploeg was gebrand op de overwinning, al was het maar om het geknakte zelfver trouwen weer wat op te vijzelen. Rotterdam leeft de laatste weken als in een roes (na de overwinnin gen op Donar, Akrides en Den Helder) en leek in de eerste helft op alweer een verrassing van for maat af te stevenen. Goba speelde de eerste 20 minu ten zonder organisatie, zonder in spiratie en met name het balver lies aan Gorkumse zijde was frus trerend. De ploeg van coach Jan Sikking kon daar naar behoren van profiteren en na 8-8 (in de 5e minuut) dikteerde Idétrading veertien minuten lang de wed strijd om in de voorlaatste minuut van de eerste helft zelfs met 42-27 te leiden. „We speelden opvallend gemakkelijk en de combinaties liepen lekker," stelde Sikking na afloop nuchter vast, „maar omdat het zo gemakkelijk ging, kon het ook gemakkelijk weer wat slech ter gaan." De Delftenaar hoefde alleen maar op de ruststand (42-34, na het inle veren van zeven punten in amper 60 seconden) te wijzen. „Het kost ze blijkbaar toch veel kracht en dan kunnen dat soort dingen ge beuren." Zenuwen Goba kwam na de rust gelouterd uit de kleedkamer. „We hebben een prima teambespreking ge had," memoreerde Van der Wie len na afloop. Het resultaat werd snel zichtbaar. Rotterdam stond plotseling 'stijf van de zenuwen, maakte verkeerde schotkeuzes en gaf de aanval van Goba veel te veel ruimte. Langzaam maar ze ker slonk de Rotterdamse voor sprong dan ook en in de 36e mi nuut barstte Goba plotseling weer van het zelfvertrouwen. Vooral dankzij Jeroen de Vries die twee keer van heel ver schoot en bin nen twintig seconden Goba van 65-60 op 65-66 bracht. „Idétrading/RB was op dat mo ment rijp voor de sloop," wist Vir gil Ormskerk (ex-speler van de Rotterdammers) na afloop heel zeker, „maar toen kwam dat bal verlies van mij. Fataal balverlies." Maar ook de Amerikaan Jeff Mal- ham ging in de slotfase in de fout. Die kansen buitte de thuisploeg vervolgens degelijk uit. „En we blijven maar stijgen op de rang lijst," strooide speaker Aad de Vos nog wat extra zout in de wonde. Het Gorkumse zelfvertrouwen werd weer danig op de proef ge steld. In de Rotterdamse presta tiecurve daarentegen zit in de ko mende twee wedstrijden nog de nodige rek. Idétra'ding/RB-Goba 7$-"2 (rust 42-34) Scores Idétrading: Michael Huger 27, Joc Moore 17. Sander Kales 12. Goba: Richard van Poelgeest 17, Tico Cooper 13. Donderdagavond speelt Idétrading/RB in Groningen tegen Donar, zaterdagavond is Akrides de laatste tegenstander voor het begin van de play-offs, op dinsdag 26 maart Door Roger van den Sigtenhorst Capelle aan den IJssel De zwaarbevochten 3-2 overwinning van Aleom/Capelie op aartsrivaal Rentokil/ZVH (9-15. 15-17, 16-14.15-6,15-11) was een mooie opsteker na een vermoeiende volleybalweek. Minder positief vanuit Capels oogpunt zijn de ontwikkelingen rond sterspeler Mike Diehl. Die mag zich ver heugen in de concrete belangstelling van de Japanse Nippon Steel Blazers. De club had zelfs een delegatie naar Capelle af gevaardigd onder leiding van vice-president Oda. Edoch, Mi ke Diehl kwam niet in actie. Spelersmakelaar Hans Koster sprak overeen 'supercontract' dat de 25-jarige buitenaanvaller zou kunnen verdienen in het land van de rijzende zon. Vorige week had den de Japanners Diehl reeds live aan het werk gezien tijdens de 'Fi nal Four' in Piraeus, Nippon Steel, de oude club van Edwin Benne, is naarstig op zoek naar een speler van kwaliteit en heeft het vizier gericht op Arno van Solkema en Mike Diehl, waarbij de laatste de voornaamste kandi daat is. Oda installeerde monter een vide ocamera in sporthal Oostgaarde, de hal waarin de Capelse club ook in de toekomst de thuiswedstrij den wil' gaan spelen. Een aanne mingsbedrijf heeft grootse plan nen met de accommodatie en de omgeving. Naar het zich laat aan zien, zai de zaai drie meter hoger worden en de faciliteiten gemo derniseerd. Rondom de hal ko men woningen. De Capelse ge meenteraad beslist eind deze maand of dit project doorgang zal vinden. De Japanse handycam registreer de intussen slechts een in trai ningspak gehulde Diehl. Assis tent-coach Teun Buys: „Mike heeft een lichte irritatie jn de schouder. We wilden hem daarom sparen voor de bekerwedstrijd van dinsdag tegen Kuipers Zwol le, dat hebben we direct na de wedstrijd tegen PZ/Dynamo (afgelopen woensdag, red) beslo ten. Dat heeft dus niets te maken met de belangstélling vanuit Ja pan." Diehl dacht er zelf 'iets' anders over. Balend zat hij langs de lijn het duel te aanschouwen. „Ik ben inderdaad niet topfit, maar de coach wist dat de Japanners kwa men en heeft me om die reden uit het team gelaten. Bovendien: die halve finale tegen Zwolle gaat he lemaal niet door (is na een Capels protest verplaatst naar volgende week zaterdag, red.) en dat wisten ze bij Capelle. Ik kan in Japan heel erg goed verdienen en ik wil daar dolgraag gaan spelen. Japan is naast Italië toch het land waar het allemaal gebeurt. Het ziet er goed voor me uit, ik weet dat ze me graag willen hebben." Meerwaarde De realiteit gebiedt te zeggen, dat spelers als Diehi en Matt Lyies niet te houden zijn voor een mo dale eredivisieclub uit Nederland. De twee Amerikanen geven het team meerwaarde. Het blijft frus- terend -voor trainer/speler Pieter Jan Leeuwerink c.s., maar ook volgend seizoen moet er weer een nieuw team worden opgebouwd. In dat opzicht was het verheu gend dat Mark Lentelink en Mark Pots tegen ZVH een goede indruk maakten, want van deze spelers zal Capelle het in de toekomst toch moeten hebben. Verjonging De concurrent uit Zevenhuizen is dit seizoen reeds begonnen met Sombere ge zichten in sporthal Oostgaarde. Van Mike Diehl (onder), de Amerikaan van Alcom/ Capelle, dfe werkloos moest toe zien hoe zijn ploeg van ZVH won. En van vice-voorzit ter Oda van Nippon Steel (hiernaast), die vergeefs met een ca mera naar Ca pelle was ge reisd om Diehl nog een keer aan het werk te zien. Foto's Frans Roos de veijonging. Het was goed om te zien dat spelverdeler Hemy Smienk (20) over zijn aanvankelij ke schroom is heengestapt en on der de hoede van mental coach Jan Clardeij een wedstrijd op ni veau kan spelen. Coach Stewart Bernard liet het 16-jarige talent Martij u Dieleman slechts spora disch optreden in de Capelse are na, maar met zijn imposante fy siek en onbevangenwijze van spelen kostte het desondanks weinig moeite een potentiële Oranje-kandidaat in hem te her kennen. Rotterdam De hockeyers van Victoria, hekkenslui ter in de hoofdklasse, grepen de laatste strohalm en dat leverde in het dubbelweekeinde drie punten op. Zaterdag werd HCKZ een 2-2 gelijk spel afgedwon gen en een dag later moest Den Bosch er met 1-2 aan geloven. Trainer Pieter Versteegh hecht er niet te veel waarde aan dat de Kralingers dit weekeinde ongeslagen ble ven. „We hebben nog een zwaar programma voor de boeg. Eerst maar eens kijken of het herstel doorzet. Postitief is dat, ondanks de slechte positie op de ranglijst, de spelers een eenheid blijven vormen en trouw de trainingen volgen." Tegen KLein Zwitserland werd de score verzorgd door Thijs Stoop en Huib LJoyd. Een dag later gaf broer Job de 1-2 overwinning op Den Bosch gestalte door de bal kort voor tijd achter Oranje-doelman Ro nald Jansen te slaan: 1-2. Tot die tijd was Victoria de. gelijke van de thuisclub. Den Bosch nam de leiding, maar nog voor de thee bracht Guus Verhees uit een strafcomer de balans in evenwicht. In de tweede helft miste dezelfde speler een strafbal. De Kralin gers zakten daarna weg, maar hadden door Job Lloyd wel het laatste woord, Rotterdam werkte zich in de overgangsklasse verder uit de degradatiezone door een royale 4-1 zege op Gooische. Op Laag Zestienhoven werd de zege met gejuich begroet. Marlijn Michels gaf de thuisclub snel een voorsprong. Ondanks een groot overwicht bleef die stand tot aan de rust gehandhaafd. Kort na rust stelde Jurgen Bakker de zege veilig. De vreugde was zo groot dat de speler een contactlens verloor. Een korte zoekactie leverde niets op. Uit een strafcomer sloeg vervolgens Stijn Bakkeren even eens raak. Daarna verslapte de concentratie, hetgeen een tegendoelpunt van Gooische tot gevolg had. Hoe wel 3-2 er dik in zat; sloeg in de slotfase Robert Jan Pijpers nogmaals toe en bezorgde Rotterdam een af getekende 4-1 overwinning. Leonidas verspeelde tegen MEP een punt (3-3) en zag., de kans op de titel in de overgangsklasse kleiner wor den. Binnen zes minuten leidden de Rotterdammers^ met 0-2 door Jörg Brouwer en Job Steenhoff. De thuisclub kwam terug tot 1-2, maar Jan de Waarde bracht de marge weer op twee treffers. In het laatster i kwartier nam MEP het initiatief over en scoorde; tweemaal. Inzet alleen was voor de vrouwenploeg van Rotter dam niet voldoende om tegen HGC tot een goed re sultaat te komen. De Haagse koploper maakte korte metten met de Rotterdamse vrouwen. Bij HGC ont popte Rotterdamse Wietske de Ruiter zich met twee treffers als een echte leider. Het Rotterdamse doel werd verdedigd door Esther Keemink. De fysiothera peute van de ploeg verving Liesbeth van Det die met school een werkweek had. Rotterdam Het waterpoloteam 'van SVEblijft "het. goed doen in de tweede klasse A. Hoewel koploper Rapido'82 niet meer te achterhalen valt, is.dc: tweede plaats voor de Rotterdammers een reële optie. Bij WZK behaalde SVH een regelmatige 7-12 overwin ning. Het vizier van Ubbo Rommerts stond daarbij op scherp. Hij doelpuntte vier keer. Richard Buit'en- I dijk (3), Kees Rom ers (3) en WietzeLan tinga (2) volg den dat voorbeeld. Rotterdam deed in 2A van zich spreken door het ho ger geklasseerde Koudekerk aan de Van Maanen- straat met 12-9 te verslaan. Na twee perioden was de thuisclub al naar een 8-3 voorsprong weggelopen. Dat was voldoende voor de overwinning. Dino Dijks man (5), Kees van Duyn (3), Anton Heykoop (2), Dick Nonnekes en Eelco Vrolijk scoorden voor de 'R'. RWV klom in 3E naar de tweede plaats, na het verlies van concurrent WVZ bij Hieronymus. Zelf zegevier den de Rotterdamse Water Vrienden eenvoudig over Raket. Een snelle 3-0 voorsprong was daarvoor een voldoende garantie. Vervolgens werd de score simpel uitgebouwd. Alwin van Aggelen (3), Pedja Zvi--* nowietz (3), Kees Ettema (2), Jorrit Snijder (2), Johni." van Britsum en Cor Verkade waren de schutters. n Spartaan leed in 3E een duidelijke 94 nederlaag bij; De Walrus. Trainer-coach Leo Hendriks wilde daar-. -' aan niets afdoen. „We verdienden te verliezen." Jac- co van Middelkoop (2), Ingmar van Gelder en Reyer van Middelkoop waren de Spartaanse schutters. Door Paul Hoes Kwintsheul In een rechtstreeks duel hebben de handbalsters van Ancora hoogstwaarschijnlijk hun plaats iri de play-offs verspeeld. Concurrent HC Westland was veel te sterk: 26-16. Snelwiek kon zich tegen Tachos niet in veiligheid spelen; het werd een 20-21 neder laag. De mannelijke collega's be zorgden kampioenskandidaat Delta Sport de zuurste (en duurs te) nederlaag van het seizoen; 23- 12. De missie van Ancora voor de wedstrijd tegen Westland was dui delijk: minimaal gelijk spelen om de kansen in eigen hand te hou den. Deze hoop was in feite reeds na een kwart wedstrijd vervlogen. Net als in de halve finale voor de beker tegen Swift miste Ancora, gesteund door een grote schare supporters, in de be ginfase veel goede scoringsmoge- üjkheden. De 2-8 tussenstand na een kwartier spelen was zodoende allesbesüssend. Formaliteit De onmacht van Ancora werd nog het best geïllustreerd door het ge ringe aantal velddoelpurrten (slechts vijf) van de opbouwrij. Westland, onder aanvoering van routinier Joiande de Kok, was veel productiever. Na de 6-12 rust stand was de tweede helft een for maliteit. Westland liep op regel matige wijze naar.de 26-16 eind stand, Ancora gedeprimeerd ach terlatend. Westland en Ancora hebben met nog twee wedstrijden te gaan evenveel punten, maar het doel saldo van de Rotterdamse» is 24 treffers in het nadeel. Met wed strijden tegen PSV en Swift voor de boeg is de kans klein dat Anco ra het nog zal redden. „Neemt niet weg, dat we toch een zeer ac ceptabel seizoen hebben beleefd," zegt trainer Peter Hendrikse. „Jammer dat de kroon op het werk waarschijnlijk net ont breekt. Soms beland je in een fase dat het gewoon niet loopt en daar in verkeren wij momenteel, net nu de prijzen worden verdeeld." Topscoorster voor Ancora was Ni- coleta Boriceanu met 8 treffers, waarvan zes uit een strafworp. De vrouwen van Snelwiek gaan nog een heel spannend laatste weekeinde tegemoet. De 20-21 ne derlaag tegen Tachos stelt Snel wiek voor problemen, omdat de laatste wedstrijd bij aanstaand kampioen Verburch moet worden gespeeld. De spannende wed strijd tegen de ploeg uit Waalwijk kreeg pas z'n beslag toen met nog acht minuten te spelen en bij de stand 16-16 Tachos efficiënter om sprong met de kansen en tot 16-20 uitliep. De te laat ingezette in haalrace leverde helaas net geen punt meer op (20-21). Daardoor werden de resultaten van UVG 2 en Hellas 2 extra van belang. Ge lukkig verloren beide ploegen, zo dat Snelwiek de kansen nog in ei gen hand heeft. Stand onderin: Snelwiek 17-13. UVG en Hellas 17- 12, Hercules 17-5. De mannelijke collega's namen met een prima wedstrijd afscheid van het thuispubliek. Tegenstan der Delta Sport stond gedeeld bo venaan en kwam dus duidelijk voor de winst, maar had daar geen NancyNiets nieuws van het Europese front bij het waterpolo voor vrouwen. ZWV Nereus bracht de Eu ropa Cup naar Nancy ter verdediging en nam het ge vaarte ook weer mee terug naar Zaanstad. Zelfs de finale bracht onmiddellijk die van vorig jaar in herinnering; geen beslissing na verlenging. Sud-. den death dus; wie scoort zingt, wie faalt zinkt. Des tijds tegen Orrizonte in het eigen bad: Marjan op den Velde. Nu tegen Skif Moskou: Marjan op den Velde. „Wat moet ik ervan zeggen? Ik lag daar gewoon en gooide die bal erin," zei de Zaanse topscoorster, die tegen de Russische kampioen zeven van de acht tref fers voor haar rekening nam. Ze werd aangespeeld door de Canadese Cora Lee Campbell, een jaar gele den nog tegenstandster in de eindstrijd, en passeer de koel en gevoelvol de uitblinkende Russische keepster Akopia: 8-7(3-10-13-2 0-2/1-0 0-1/1-0). Na afloop drongen de clubs, op initiatief van de Duit se kampioen Neukölln, er bij de afgevaardigde van de Europese federatie op aan alles in het werk te stel len vrouwenpolo in Sydney op de Olympische agen da te krijgen. „De meiden verdienen die erkenning," zei Veer. seconde recht op. Goed collectief en beheerst spelend, met als abso lute uitblinker René Jansen, over speelde Snelwiek de Zeeuwen volledig: 23-12. Daardoor was Del ta Sport weer afhankelijk van de uitslag van medekoploper EMM. Dat verloor met 21-19, zodat Sa- turnus'72 zelfs nog medekoploper is geworden. Atomium boekte een goede over winning op middenmoter Sittar- dia 2, met een zeer belangrijke in breng van de jongere garde. In de tweede helft dreigde Atomium de 13-8 voorsprong bij de rust te ver spelen, omdat de Limburgers snel tot 13-12 terugkwamen. Maar on der aanvoering van uitblinker Bas Delvos, goed voor zes treffers, pakte Atomium de draad weer op en finishte verdiend op 21-16. Norg Na zijn overtuigende zege in de eerste titel race werd van Pedro Tragter verwacht dat hij ook de tweede in het koude Norg zou winnen. Maar dat pak te anders uit, hoewel Tragter in de gecombineerde 25ü/500cc klasse evenveel punten scoorde als Tallon Vohland. De Amerikaan was na zijn nederlaag een week eerder gebrand op revanche. In de eerste manche sloeg hij op de eerste plaats rij dend over de kop, maar finishte desondanks als der de. In de tweede reed de kopman van het Kawasaki fabrieksteam van start tot finish aan de leiding. In de finale kwamen Remy van Rees, hersteld van een schoudèrblessure, en Pedro Tragter nog wel aan Voh- lands achterwiel,' maar hij gaf geen krimp. Hij won zijn allereerste wedstrijd op Nederlandse bodem. In de 125cc klasse was Erik Eggéns uit Westerbork een klasse beter dan de rest. Arwald Nijland uit Rijs- sen nam wel in beide manches kopstart, maar hij was uiteindelijk geen partij voor Eggens;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5