i9 r Joop Molendijk zingt weer het hoogste lied Feyenoord zet ook ADO'20 mat CW iaat LMO ontsnappen SV Ommoord door naar fase twee 9 Geschorste arbiter toch 'in actie Rotterdams DagMad I j Maandag 18 maart 1996 Door Ed Voortmeijer Rotterdam Ais paarden die te lang op stal hebben gestaan, zó enthousiast draven de spelers van DRL na het einde van het vorst verlet door de competitie. Nadat de door stalmeester Joop Molen dijk bijgeslepen rood-witte hoe ven Fortuna Vlaardingen (3-5) en Zwyndrecht (5-2) hadden ver-: trapt. leek het er vorige week even op dat DCV het span op de valreep tot bedaren had gebracht (1-1), maar na de vermorzeling van het ambitieuze Leonidas (4-0) zong de rossige Schiedammer weer het hoogste lied. De man, die voor zijn vertrek naar DEVJO zo graag nog één keer wil stunten, ziet de zon weer hele maal schijnen en overviel zijn ge hoor na afloop met een nauwelijks overdreven interpretatie van de wedstrijd: „In de eerste helft heb ben we heel mooi voetbal laten zien. Die 1-0 bij rust was véél te mager; we hadden op dat moment zeker met een nulletje of drie, vier moeten voorstaan. Dat had echter veel, zo niet alles te maken met het slechte toestand van het niet gerolde veld. Gelukkig kon het surplus aan inzet na de pauze toch nog in de score worden uitge drukt." „Ik verwacht, dat wij nog een be- iangrjjke rol gaan spelen in de ti telstrijd," vervolgde de op zijn praatstoel zittende DRL-trainer zijn-betoog. „Wij kennen onze te kortkomingen, maar die worden ruimschoots gecompenseerd door de kracht van het collectief, dat vrijwel uitsluitend bestaat uit ei gen jongens." En met een knip oog naar de tegenstander: „Wij hoeven niet elk seizoen acht nieu we spelers te 'halen'." Molendijks collega Kosta Kara- vainof. realistisch, schaamde zich diep voor de wanprestatie en noemde de tegenstander frisser, scherper en in tegenstelling tot zijn ploeg bereid elk duel aan te gaan. Met die woorden sloeg de jarige oefenmeester de spijker op de kop. De strategie van DRL met lange trappen van aanvoerder Fred van Zon op de uiterst be weeglijke spitsen Sacha Schalier en Jericho Rahimbaks vergt hon derd procent inzet en concentra tie. En die mag niet'verslappen, willen de spelers de aan hoogge- stelde verwachtingen van hun technisch bewindvoerder vol doen. Gisteren was die bezieling er in ruime mate. Zeker in de eerste helft, waarin de thuisclub het fun dament voor de fraaie triomf leg de. Met Ron Franken en Jericho Rahimbaks op links als meest im ponerende spelers, overdonderde het de nummer drie van de rang lijst. De cijfers hadden zelfs in het extreme kunnen oplopen, ais de kansen beter waren benut. Teke nend voor de superioriteit van de Molendijk-brigade was dat Arjan Bosschaart zeker een keer of vier alleen voor de ditmaal sterk spe lende doelman Khaiid Ettabachi kwam en dat Schalier in plaats van twee wel vijf keer had moeten scoren. Rahimsbaks opende het bal in de negentiende minuut na een door Bosschaart voor het doel geslin gerde corner en een bekeken hak je van Schalier. DRL bleef vervol gens storm lopen, maar slaagde er voor rust nog niet in de beslissing te forceren. Direct na de thee leef de Leonidas, dat met de ingeval len Patrick Rüter (voor de falende Ron de Rooy) beduidend aan kracht had gewonnen, met korte combinaties even op, maar het kwam niet verder dan een vijftal hoekschoppen. En de gasten wa ren geknakt toen Bosschaart in de 72ste minuut met veel gevoel Schalier in stelling bracht. Die tikte de 2-0 even gevoelvol achter Ettabachi. Bosschaart (kopte ho ger dan Ettabachi sprong) en Schalier (na een assist van Fran ken) volgden dit goede voorbeeld: 4-0. DRL-Leonidas 4-C (1-0). 19. Jericho Rahim baks 1-0, 72. Sacha Schalier 2-0.75. Arjan Bosschaart 3-0,85. Sacha Schalier 4-0. Bijzonderheden; De sterk en gedecideerd leidende Haagse arbiter Henk Martin gaf geel aan de Leonidas-speiers Jan Ver- mulm, André Tombroek en Patrick Rüter. DRL; Van Turnhout; Van Rosengarten. Van Zon, De Groot, Franken; Van Drunen, Van de Veeke, Everding; Schalier, Bos schaart (87. Van der Linden}, Rahimbaks (84.VIeivoye). Leonidas: Ettabachi; Ai ex Lbpes (15. 't Hoogh), Van der Tak, Lupgens, Vlasveld; Dc Rooy (46. Rüter), Tombroek, Caesar Lo pes, Mo-Ajok; Summerville, Vermulm. Door Perry Menexis Rotterdam De toch al goed lachse Peter van Oosten had het na afloop van het met 1-4 gewon nen degradatieduel bij VOC bij zonder naar zijn zin- Zijn SV Ommoordvergrootte gisteren immers de,voorsprong op de op ponent eri DRGS; dat bij BWD verloor, met drie kostbare piin- ten.; „Met drie opeenvolgende zeges blijkt dat wij de winterstop goed zijn doorgekomen" genoot de oefenmeester na. Van Oosten, die samen niét keeperstrainer Ed van der Most nog een jaartje blijft, was gisteren vooral tevre den datzijn spelers de hun opge- dragen taken goed uitvoerden. hebben nu faseéëijafgeslo- tén. Daarmee wil ik zeggen dat er méér öp inzet dan op techniek moet worden gespeeld om de te genstander niet in zijn spel te la ten komen." Nu SV Ommoord wat meer lucht heeft; vindt Van Oosten dat fase twee is aangebroken. „Ik heb al-:'- tijd lieverdat situaties meer voetballend „worden opgelost; Dat was dè afgelopen anderhalf jaar echter niet mogelijk. Vórig jaar stelden wij ons derdeklas serschap pas op de laatste dag veilig en dit seizoen was onze start ook niet denderend. Nu het; beter, begint te lopen,-kómt Het accent meer op voetbal te lig gen"' Hoewel SV Ommoord de zege verdiende, was de 14 geflat teerd. De eerste drie treffers; dankten de bezoekers aan het .collectieve gesuf in de VOC-de- fen'sie. Leon Versnel maakte daar met een gave hattrick gre tig gebruik van. Op slag van rust gaf de Ommoordse spits de cen trale middenvelder van VÖC, El- vin Post, nog een lesje in doel treffend afronden. Waar dé VÖ- C'er in vrijstaande positie op doelman Jeroen Wouden stuitte, had Versnel een andere oplos sing. De aanvaller van de bezoe kers omspeelde éérst de doel man om de bal keurig tussen de palen te schuiven: 0-3. De ploeg uit Ommoord verdien de weliswaar een voorsprong, al was de marge van drie iets te veel van het goede. Vooral inde eerste helft was de wedstrijd, waarin beideploegen veel;bal verlies leden, weinig opwin dend, De mannen van Peter van Oosten bleken echter iets beter bijdélesc Hoewel de wedstrijd in de pauze al beslist leek, gaf het door Aad Boers getrainde VOC de strijd niet op. Het ontbrak de thuis- ploeg echter aan het npdige ge luk.. Kort voordat Bas Kraan, halverwege het tweede bedrijf, voor 1-3 zorgde, zag de invaller zijn inzet tegen de. paal belan den, terwijl Ruud Bakker de bal vlak'VCKDr tijd in kansrijke posi tie over kopte. Uiteindelijk be paalde René Hofman de eind stand, op 14, nadat Henny La gerwaard enkele minuten eer der zijn overigens goed geno- men strafschop door Patrick - Weggevertjes Aad Boers was na afloop realise tisch. „De eerste, drie tegentref- - fers waren weggevertjes en als je de kansen zelf niet benut, dan is deze nederlaag verklaard. Verder kan ik mijn spelers niéts verwijten, omdat ze lot de 'laat ste seconde, hebben geknokt. Wat mij1 betreft mag het wel gauw zomer'worden, want dp hoef ik geen vijf spelers, te mis sen omdat ze op wintersport zijn;". ;S:.- Nee, dan cricketen zé. VOC-SV Ommoord 14 (0-3) 8.42. eri 45. Leon .Versnel 0-1, 0-2 en 0-3, 68. Bas Kraan 1-3,96. René Hofman M. Bijzon derheden: scheidsrechter Prooi gaf geel aan Patrick Baös (VOC). en .Martin Weer- heim (SV Ommoord). VOC-grensrechier Wilcü Stuifzand moest na 72 minuten rie geblesseerd geraakte invaller Steven van Dijk vervangen. VOC: Baas; Zevenbergen, Désar, Bakker, Weeda (38. Kraan); Taken, Post,DeVries; Noordzij, Van der Hoeven (67. Van Dijk (72. Stuifzand)}, Brown Gorsira, SV Ommoord: Wouden; Emes,' Hooger- vorst, Lagerwaard, Wéerheün; Bosch, Hartman, Blanke; Versnel, Hofman, Wil- lemse (78. Hoogbrain), Door Robert Schouten Rotterdam En weer sleepte de SC Feyenoord een nipte overwinning uit het vuur. De 1-0 op Varkenoord tegen ADO'20 was weer zo'n ty pische wedstrijd, waarin het leek dat de thuisclub op een remise afstevende, maar toch de volle buit binnenhaalde. Waar een gelijkspel niet had misstaan, consolideerde de sportclub uiteindelijk toch de drie punten voorsprong op nummer twee Holland. Met dank aan linksback Johan Sturrus, die na twintig minu ten in de tweede helft in het vijandelijke doelgebied op doek en de beslissing bin nenkopte. Na een min of meer kwakkelpe riode, waarin de Maus-eenheid gelijk speelde tegen AFC en ver loor van DHC, kwam de zege te gen de nummer voorlaatst uit Heemskerk precies op tijd. De ko mende drie weken kan de SC Feyenoord immers een serieuze aanval op de troon verwachten. Met de wedstrijden tegen num mer twee Holland (uit), nummer vier DCG (uit) en weer Holland (thuis) voor de boeg kunnen in de titelrace belangrijke zaken wor den gedaan. „In elk geval gaan we nu met wat meer zekerheid naar Holland toe. Het doelpunt van Sturrus viel op een moment dat ik het niet ver wachtte en O-Ö had ook niet mis-- staan," vond ook Hans Maus. De zuinige overwinning is echter weer veelzeggend over de kracht van dit SC Feyenoord. Met veel ingebouwde zekerheidjes, maar toch met drie echte aanvallers, geeft SC Feyenoord nooit veel kansen weg. De term schaakvoet bal valt dan ook wel eens op de tri bune op Varkenoord. Ook ADO'20 echter, dat als de nummer voor laatst tot op heden nota bene een doelpunt meer scoorde als de lijst aanvoerder (maar gisteren na tuurlijk niet), trok ondanks de goede oppositie aan hét kortste eind. Maar de krachtsverschillen, zo op het eerste oog vaak bedriegelijk klein, zijn er wel degelijk in het voordeel van de SC Feyenoord. Niet voor niets immers gaan de Varkenoorders al vijftien wed strijden aan de leiding tijdens dit eerste jaar in de hoofdklasse. Der halve verdient het elftal van Hans Maus louter complimentjes. Zonder Spierings (spierblessure) en vooral Weèzenberg (geschorst) ontbrak het de thuisclub gisteren wel aan de nodige creativiteit én echte kansen waren te tellen op de vingers van een houthakkers hand. Maus: „Daarvoor in de plaats was er wel meer verdedi gende zekerheid met Maurice Wijmans als laatste man, die een sterke rentree maakte. Dus of we ze echt hebben gemist..." De twee grootste kansen waren voor Raymond de Waard. De linksbuiten faalde echter twee keer alleen voor doelman Kranen donk. De kansen die Feyenoord weggaf, waren nog zeldzamer. De goédspelende Danny Kalden moest de bal een keer van de lijn koppen na een schot van Carlos Bellod en doelman Edwin van Zwieteren rekte zich op slag van rust juist op tijd uit om een lob van Peter van de Slikke bovenop de lat te tikken. Na rust waren de weinige moge lijkheden vooral voor de gasten, Carlos Bellod sprong er echter lichtzinning mee om. Juist in die fase toen niemand erop rekende, sloeg SC Feyenoord toe. Ton Stam bediende de mee opgerukte Stur rus op maat en het rendement van diens kopbalbleek optimaal. Maar toch volgde het publiek gis teren ook stiekem het scorever loop op het aanpalende veld van DHZ, dat Fluks met 54 versloeg. SC Feyenoord-ADO'20 1-0 (0-0). 67, Johan Stürrus 1-0. Bijzonder heden: geen. SC Feyenoord: Van Zwieteren; Van Brouwershaven, Van der Hei de, Wijmans, Sturrus; Kalden, De Haan, Babacarr(79. Mars); Zanen (36. Rohde), Stam, De Waard. ADO'20: Kranendonk; Berghe, De Kruif, Van 't Klooster, Bührs; Baars, Van Aanholt (80. Van de Eng), Geerüngs; Kroes, Van de Slikke (90. Dietz), Bellod. Feyenoord- aanvallerTon Stam pro beert ADO 20-aan- voerder Roy van Aanholt (5) te omspe len. Ferry de Haan kijkt toe. Foto Fred Ernst/Cor Vos Door Rob Weeda Rotterdam De kansberekenaars kunnen zich vast het hoofd bre ken over de naam van de derde degradant uit de derde klasse C. Als alles normaal verloopt zijn WRW en Dilettant dit seizoen niet meer te redden. Maar wie zal zich over een aantal maanden solidair verklaren met genoemde dubs? Dubbeldam? DBGC? De Mus- schen misschien? Of het ooit zo roemruchte, maar gisteren met 2- 0 door LMO te kijk gezette CW? Het steekt soms merkwaardig in elkaar in het voetbalwereldje. LMO sleepte met de overwinning gisteren de eerste competitiezege op eigen veld binnen, terwijl CW - in de voorspellingen toch be slist niet kansloos geacht in de strijd om promotie - opnieuw vol ledig van slag lijkt. Nog niet eens zo heel lang gele den werd CW, gisteren voord na rust tegen zichzelf spelend, door haar tegenstanders met samenge knepen billen tegemoet getreden, Maar van de naam en de mentali teit die de ploeg jarenlang voor uitsnelden, is nagenoeg niets meer over. Ook gisteren deed de Charloise Voetbal Vereniging het zonder de eigenschappen, die de dub ooit groot maakten. Alles zal de équipe van oefen- meester Eugène van Dijk uit de kast moeten halen om na de giste ren geleden nederlaag niet nög verder weg te zakken. Zelfs de wond, veroorzaakt door de for tuinlijke treffer van Nicolai Broe ders, veranderde halverwege de tweede helft niets aan de instel ling van een aantal spelers. Want CW berustte, ploeterde zonder enige bezieling voort en haalde zelfs het eindsignaal van arbiter Van der Boor zonder dat er door de spelers onderling eens ouder wets op elkaar werd gemopperd. Alleen in de eerste helft onder scheidden de bezoekers zich na drukkelijk van hun gastheren. Leken zich in elk geval meer dan LMO doordrongen van het feit dat punten heel belangrijk zijn. CW nam gedurende grote delen van de eerste helft het initiatief, maakte een completere indruk en was - met uitzondering van het moment dat een, schot van Ronald Nossent na een misverstand tus sen Rodney Kik en Bob van 't Hof de paal trof - vooral door toedoen van Maurice van der Horst (veel) dichter bij een treffer dan LMO. Ook na rust waren de beste kan sen in eerste instantie nog voor CW: een schot van Peter Vrij- moet sprong via de binnenkant van de paal het veld weer in en Bob van 't Hof mikte naast. De de finitieve executie van LMO leek dan ook slechts een kwestie van tijd. Fraai Seconden voor de op stapel staan de voorsprong van LMO had CW de wedstrijd opnieuw kunnen be slissen. Maar de inzet van Henri Maas, een doorkopballetje van Alex Vrijmoet bracht hem vrij voor doelman Maikel Holleman, werd fraai door de LMO-goalie ge keerd. „En als je zelf niet scoort en je ver waarloost je defensieve taken, dan treden de voetbalwetten in werking," aldus Van Dijk, die daarmee doelde op het moment waarop LMO via de voorzet van Nicolai Broeders, die over alles en iedereen heen de kruising inzeil de, op voorsprong kwam. „Niet m'n doelman reken ik dat doel punt aan, maar mijn verdedi gers." En terwijl CW de onverwachte klap nog verwerkte, bereidde LMO alvast de genadeklap voor. Plotseling zette de thuisclub CW onder druk, plotseling vielen er gaten en plotseling waren er kan-, sen. Uit één van die mogelijkhe den tilde Ronald Nossent, op aan geven van Frans de Zeeuw, zijn ploeg naar 2-0. „Maar we zijn er nog lang niet," temperde LMO's oefenmeester John Banffer de juichstemming. „We hebben de zaken door. deze overwinning weer wel een beetje op orde. In de eerste helft gaven we CW veel te veel ruimte. Daar om wisselde ik een middenvelder voor een aanvaller. Met Broeders voor Nugteren werd CW gedwon gen wat behoudender te spelen.. En daarvan hebben we - zij het misschien wat gelukkig - kun nen profiteren." LMO-CW 2-0 (0-0). 75. Nicolai Broeders 1- 0,84. Ronald Nossent 2-0. Bijzonderheden: geel voor Martin Kik en Maurice van der Horst (beiden CW) en Ron Koster (LMO). LMO: Holleman; Koster. Dorst, Van Eisen. Hoekman; Benjamin, Bas Nossent (73. Veldbloem), Nugteren (56. Broeders), De Zeeuw; Ronald Nossent, Monster. CW: Pak; Morgues. Van 't Hof, Rodney Kik (57. Alex Vrijmoet), Van ELsakker: Pe-' ter Vrijmoet, Van Opijnen, Martin Kik (83. Uit den Boogaart); Van de Bosch. Maas. Van der Horst. Vreugde bij LMO na de tweede tref fervan Ro nald Nossent (tweede van rechts). Aan gever Frans de Zeeuw (derde van links) wordt feliciteerd. Foto Fren Ernst/ CorVos Rotterdam De tweede helft van de wedstrijd SMV HiBe- gersberg tegen Alexandria^ (3 D) is gistermiddag geleid door een scheidsrechter die niet bevoegd was. Arbiter Cor Weeteling uit Spijkemsse ver ving na de rust de Haagse leidsman JacquesOoster- laken, die met een liesblessure uitviel. Weeteling verzuimde om te melden dat hij tijdelijk door de .séhedsreehterscom- missie district West H op een zijspoor was'gezet. Dit naar aanleiding van zijn optreden na afloop van de ontmoeting Germinal - Téöiro, toen de Spijkenisser de zeven uitge- deelde kaarten niet op het for- mulier vermeldde. Zondag hoofdklasse Eindelijk winst Papendrecht Rotterdam Papendrecht haalde na de overwinning te gen DCC opgelucht adem: 1-0. Papendrecht-DCG 1-0 (1- 0). Na vier 1-0 nederlagen op rij, boekte Papendrecht ein delijk weer eens een succesje. De boomlange Richard van de Wege kopte zeven minuten voor rust de winnende treffer in. De gasten waren in de tweede helft slechts één keer, via de handige Jerrol Linger, gevaarlijk. Papen-*, drecht-doelman Hans Roelofs was echter op zijn post. UVS stuit opmars Neptunus Neptunus, de laatste weken goed op dreef, moest gister, ren in UVS zijn meerdere erkennen: 2-1. UVS-Neptunus 2-1 (0-0). De spelers van Neptunus lagen na de tweede treffer van UVS, in de laatste minuut, uitgeteld op het veld. Tegen het sterke UVS streden de Rotterdammers voor wat ze waard waren. Eerst na de rust'kwam het duel op gang. Invaller Raymond Bennekers zette zijn ploeg een kwartier voor tijd op een 1-0 voorsprong. Kort hierna werd Rui Almeida Monteiro in het Leidse strafschopge bied neergelegd. Raymond Kraaybeek schoot de straf schop hard door het midden: 1-1. De gasten meenden dat het punt binnen was, maar Bennekers was zijn bewaker nog één keer te slim af: 2-K Zondag tweede klasse Coal houdt moed Xerxes heeft zich na de 1-2 nederlaag tegen DCV, bij gradatie neergelegd. Coal, dat Sliedrecht met 2-1 ver-: sloeg, houdt moed. Coal-Slicdrecht 2-1 (1-0). Het duel' aan de Oldegaarde begon een kwartier te laat, omdat de- lijnen van het veld op last van scheidsrechter Govers op nieuw gekalkt moesten worden. Na een gelykopgaande eerste helft, trok Coal na de pauze het initiatief naar zich toe. Via Peter Gravelijn, die een vrije trap direct inschoot, kwam de thuisclub op 1-0. Antonio Sanchez rondde vijf minuten voor tijd een voorzet van Gravelijn met zijn hoofd af: 2-0. Ron Vlot maakte er in blessuretijd 2-1 van. Xerxes-DCV 1-2 (14), Xerxes speelde een prima wed strijd en hield DCV tot een kwartier voor tijd onder de duim. Op dat moment leidden de zebra's met 1-0 door een doelpunt van Remy Wolff. Een kwartier voor tijd profi teerde Peter van Buren van een foutje van de Xerxes-d^, fensie: 1-1. Kenmerkend voor het Xerxes van dit seizoen, werd het twee minuten later 1-2 door Raymond Frehé. Zondag derde klasse Sparta verrast SW Sparta zorgde in de derde klaspe D voor een verrassing door met 2-0 bij koploper SW te winnen. HWD had weer- eens het genoegen om de sterkste te zijn: 2-1 tegen DRGS. C: SVW-de Musschen O-O. De Musschen kwam in de openingsfase van het duel goed weg, toen SVW een aantal riante mogelijkheden onbenut liet Daarna namen de Rotterdammers het initiatief en waren in de slotfase nog dicht bij een zege. Overmaas-WRW 3-2 (0-1). Kees van den Berg 0-1, Rob van Vessem (strafschop) 1-1, Raymond Wagemakers 2-1, Remeo Koenen 3-1, Skip van Seventer 3-2. Met het uitduel (3-8 voor Overmaas) nog fris in het geheugen, dacht de thuisclub de klus met een mi nimale krachtsinspanning te ldaren. WRW profiteerde in het eerste bedrijf van die instelling,'maar moest daarna lijdzaam toezien hoe Overmaas alsnog orde op zaken stel de. D: DONK-Spartaan'201-1 (0-1), Ronald Nelemans 0-1, Moustafa Haimtaite 1-1. Gezien de kansverhóudingén', mocht Spartaan'20 niet mopperen over het verdiende punt. SW-Sparta0-Z(Q-0).RicardoPinto0-len0-2. „Een heerlijk smerige overwinning," noemde trainer Jan van der Laan-de verrassende zegé op titelkandidaat SW. Sparta speelde gedisciplineerd^ liet zich niet uit'de tent lokken, SMV Hlllegersberg-Alexandria'66 2-2 (1-1). Mas Wasiman 1-0, Maurice Oomens 1-1, Mas Wasiman 2-1, Joop Rijsdijk 2-2. Beide ploegen maakten er een boeien de ontmoeting van. Op de einduitslag viel daarom niets af te dingen. UWD-DRGS 2-1.(0-1). John MichiéJsen 0-1, Isandxo da Sousa 1-1, Joop van Rijthoven 2-2. Joop van Rythoven, sinds oktober spelend ïn hét vijfde elftal, was de gevierde man. De by gebrek aan spelers opgeroepen geb Jok te spits ontpopte zich tot match winnaar. Zondag vierde klasse HION: dat is 15 HION boekte ook op de vijftiende competitiedag een overwinning: 3-0 tegen DJSCR. In de vierde klasse F werd de ontmoeting EDS tegen SCV Garuda in de 72ste minuut gestaakt, omdat arbiter Siecker zich bedreigd voelde. D: BZC'95-Germinal 1-1 (0-1). John van der Waal 0-1, Leon Mulder 1-1. Zowel BZC'S5 als Germinal toonde zich na afloop content met het punt, dat de krachtsver- houdingen prima weergaf. Transvalia-Steeds Hooger 3- 2 (2-1). Robert van der Wielen .1-0, Hans van der Heijden, 1-1, Ronald Mulder 2-1, Maikel Janse (strafschop) 3-1,v Hans Zuur 3-2. Steeds Hooger verdiende een punt, maar sprong te gemakzuchtig om met de kansen. Tvansvalia"- was meer secuur. VFC-TOGB 1-4 (0-1). Remco van dér'^ Stam 0-1Mare Mensen 0-2, Remco van der Stam 0-3, Ro- bin Krielen 0-4. Rob Robbemond 14. TOGB blijft dej, ranglijst bestormen. Dit keer liet de club VFC achter zich' met leuk voetbal. Tediro-Naaldwijk 2-0 (0-0). Peter de Jong 1-0 en 2-0. Een regelmatige zege van Tediro dat een gehandicapt Naaldwijk moeiteloos aan de kant zette. HBS-Steeds Volharden 0-2 (0-1), Edwin Gerritsen de Hoop 0-1 en 0-2. De overwinning bracht Steeds Volharden aan kop van de tweede periode. E: Soccer Boys-Groene weg 0-0. Het gèüjk opgaande duel verdiende geen win naar. De brilstand stemde daarom tot tevredenheid. F: Zwarte Pijl-Schiebroek'94 0-2 (0-1). René Loendersloot 0-1 en 0-2. Een verdiende overwinning voor de fusieclub, dat in Loendersloot de beslissende factor had. RKWIK- HOV 2-2 (1-2). Hakan Akgul 0-1, Guus van Adrichem 1-1, Rick Ouwenhuijsen 1-2, Otto Veldt 2-2. Goalgctter Leen van der Weel kon voortijdig douchen, nadat hij een rode - kaart had ontvangen van arbiter Van der Wolf. HION-DJ- - r SCR 3-0 (2-0). Perry Basoski 1-0, Angelo van Santvlïet 2-0 en 3-0. Ook nummer laatst DJSCR kon geen roet in hét eten gooien. CKC-RFC 6-0 (2-0). Mario Meijer 1-0, Hans., de Reuver 2-0, Coen van Geet 3-0, Mario Meijer 4-0, Hans de Reuver 5-0 en 6-0. De club van het Kralingseveer had den geen medelijden met RFC en droogden ze van top tot teen af. EDS-SCV Garuda 2-0. In de 72ste minuut ge staakt. Robert Hoek 1-0 en 2-0. Toen scheidsrechter Siecker een penalty aan EDS toekende waren de poppen aan het dansen. Bij hevige protesten van de bezoekers werd doelman Matias met rood uit het veld gezonden. De scheidsrechter voelde zich daarna bedreigd. Aeolus-SVS 1-1 (0-1). Andries Hansen 0-1 i Richard van de Graaff 1-1. In een sportief duel kon Aeolus slechts gelijk maken te gen zich een taai werend SVS. G: WCR-Hellevoetstuis 0-1 (0-1), Peter Burggraaff 0-1Na de pauze drong WCR sterk aan, bleef roet negen man (Pe- ter Streefkerk en John Stougje zagen beiden twee keer geel) over. Ook Arthur Poot van de bezoekers zag rood. Meeuwenplaat-0W 1-2 (0-0). Ruud Sierag 0-1, Johan - Langendoen 0-2, Rob van Gils (strafschop) 1-2. OW-kee- per John Roos was de man van de wedstrijd, zijn collega bij Meeuwenplaat Michel Huizer kreeg in de slotminuut rood wegens hands. FlOS-PoortugaaJ 3-1 (1-0). Jan Ha- gens 1-0, John Pijpers 1-1, Corjan van de Made 2-1 en 3-1. FIOS zet de opmars voort. H: ODS-DEH l-l (0-0). Tony Retel 1-0, Frans Vermeegen 1-1. Beide ploegen deden niet voor elkaar onder zodat er - geen winnaar uit de strijd kwam. Leerdam Sport-Bei- védère 3-2(2-1). Patrick Sluik 1-0, René Heneman 1-1, Pa trick Sluik 2-1, Henri van Westrenen 2-2, Dick Kruis (strafschop) 3-2. Eromeri Usmani (Leerdam Sport) miste een strafschop. DHZ-Fluks 54 (5-0). Orlando Uijterwerf 1-0, Dennis Brouwer 2-0, Orlando Uijterwerf 3-0, René Schut 4-0, Orlando Uijterwerf 5-0, R. Attazia 5-1 en 5-2, John Rook 5-3, Tinus van Bezooijen 5-4. Frans Schouten stopte een strafschop van Fluks. Scheidsrechter bejegend De wedstrijd VOB - Scbiedamse Boys in de eerste klasse A van de afdeling Rotterdam is gistermiddag gestaakt. Scheidsrechter Ronald van der Zijde werd handtastelijk bejegend door de bezoekers uit Schiedam. In de hoofd klasse A bleven de hoogvliegers Flakkee (6-1 tegen Real. Parbo) en Antibarhari (24 bij Maasstad) aan de winnende hand. In B viel was de nederlaag van NOC tegen SVDPW opvallend: 14. Ursus won wel en liep verder uit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7