Hoeks Welzijn wil geen Manhattan aan Zee ASi Nieuw oefencentrum wil met kwaliteit muzikanten trekken Vogelwacht bezorgd over eierzoekers STAATSLOTEN Niet geschikt voor oudere lezers Lezing over monumenten Nationale Scoutingdag Dj's strijden in halve finale Onderzoeknaar speelplekken "Verkoopdag voor ontwikkelingsproject Kreamarkt voor Roemeens weeshuis 'Maximaal 450 woningen ineens en daarna hooguit vijftig per jaar' GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT Rotterdams Dagblad Woensdag 27 maart 1996 De compromissen die politici kunnen bedenken. Een werkgroep van Vlaardingse ambtenaren had voorgesteld de drie bibliotheekfilialen in de Westwijk, Holy en Babberspolder te sluiten; bedenken burge meester en wethouders dat het boekenbezit er kleiner kan en gericht moet worden op jongeren en ouderen. Blijkbaar vinden b en w dat volwassenen niet hoeven te lezen. Nu heeft dat nieuwe beleid voor de desbetreffende ambtenaren geen gevolgen. Die lazen met uitzondering van Elseviers Belasting Alma nak toch al geen boeken, anders hadden ze hun aanval op de biblio theek wel achterwege gelaten. Maar het is wel raar zo'n compromis en in de praktijk onuitvoerbaar. Wat kinderboeken zyn, weetik wel, maar van ouderboeken heb ik nog nooit gehoord. Zullen de boeken van Mulisch, Reve en 't Hart dadelijk nog op de schappen van de drie filialen staan of worden ze verwijderd? Mogen Campert, Wolkers, De Sade. Jong en Cëline? Of verhuizen die als on geschikt voor ouderen naar de Centrale Bibliotheek op het Veer- plein? En hoe zit het met boeken over joggen, breakdancing, drugs, trends en Michael Jackson? Komt daar een stickertje op: 'Niet ge schikt voor lezers van 65 jaar en ouder?' Nee, gemakkelijker uitvoerbaar wordt een ander bezuinigingsvoor stel: het inkrimpen van het ambtenarenapparaat. Ik heb wel een idee hoe je dat het beste kunt doen. Je legt de ambtenaren gewoon een paar vraagjes voor. Mijn suggestie: 1 Maak de volgende zin af: Denkend aan Holland... ,2Hit welk boek komt de openingszin: Ik ga u een sprookje vertellen. 3 Is Dis een ander woord voor gerecht of een schrijversnaam? 4 Is de Bezige Bij een exotische bijensoort? 5 Noem een schrijver die in Vlaardingen heeft gewoond? Alleen de ambtenaren die alle vijf vragen goed hebben, mogen blij ven. De overigen gaan eruit Die kunnen in hun vrije tfid dan de cur sus 'Boeken lezen' gaan volgen. Maar opgelet: het lesmateriaal is al leen verkrijgbaar in de bibliotheek op het Veerplein. Tenzij ze ouder zijn dan 65 jaar natuurlijk. Ik ben benieuwd of en zo ja hoeved amb tenaren we in Vlaardingen overhouden. DICK VAN DER LUGT De Historische Vereniging Schiedam verzorgt mor gen een lezing over de monumenten in Schiedam, De lezing wordt gehouden door restauratie-architect Peter van Velzen, lid van de welstandscommissie en voorzitter van het comité Open Monumentendag. Belangstellenden die zijn inleiding willen volgen, zijn vanaf 20.00 uur welkom in het gebouw van de NPB aan de Westvest 92, Voorafgaand aan de lezing houdt de vereniging eerst een korte algemene ledenvergadering. De vier Schiedamse scoutinggroepen vieren zater dag 30 maart alle op eigen wijze dc Nationale Scou tingdag. De scouts zijn die dag te vinden op de Hoog straat, bij boerderij Landvreugd, het Geuzenplein en in winkelcentrum Spaland. Zij houden zich daar bezig met allerlei activiteiten. Zo gaan de bevers van de Tonogroep lampionnen maken, bouwen enkele leden van de Franciscus-Lo dewijkgroep op de Hoogstraat molen De Walvisch in schaalmodel na. De burgemeester Van Haarengroep verzorgt tussen elf en één uur op het Geuzenplein al lerlei spelactiviteiten, waaraan ook kinderen uit de buurt mogen meedoen. Verder maken de Taizégroep en de Frane^^s-Lodewfikgroep deze dag palmpaas- stokken, die ze respectievelijk in het Schieland Zie kenhuis en Huize Frankeland gaan aanbieden. Vlaardingen Zes dise-jockey's hebben zich geplaatst voor de halve finale van de DJ Battle, die vrijdag 29 maart plaats heeff in discotheek Close Up. Tijdens de voorronden hebben de volgende zes muziekfreaks zich geplaatst: Sjoerd Hofman en Marcel de Groot uit Maassluis, Je roen Vader en Robert Menteny uit Vlaardingen, Vin cent Blommenstein uit Schiedam en Louis Janssen uit Naaldwijk. Uit deze groep worden drie kandida ten geselecteerd voor de finale, die 7 april plaats vindt. Close Up is gevestigd aan de Koningin Wilhel- minahaven 1. Deze week krijgen ouders of verzorgers van tweedui zend kinderen, in de leeftijd van 4 tot 12 jaar, een en quête toegestuurd met vragen over de veiligheid van kinderen in hun speelomgeving. Op die manier wil de gemeente inzicht krijgen in hoe de ouders de vei ligheid ervaren. Eventueel kunnen dan maatregelen worden getroffen om bepaalde speelplekken veiliger te maken. Het onderzoek wordt gehouden in samen werking met de landelijke Stichting Consument en Veiligheid. De resultaten worden in september be kend gemaakt. In en rond de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Em- mastraat 116 vindt zaterdag 30 maart een grote ver koopdag plaats voor een ontwikkelingsproject in Venda, Zuid-Afrika. Een christelijke school wordt daar bedreigd met sluiting, omdat de regering de subsidies heeft stopgezet. De kerk heeft zodoende al lerlei activiteiten bedacht, zoals een rommelmarkt, een boeken- en cd-markt en diverse spelen. Ook kun nen automobilisten hun auto voor zes piek laten was sen. De verkoopdag vindt plaats tussen tien en vier uur. Glasgraveren en schminken voor een Roemeens weeshuis: dat kan zaterdag 30 maart, van tien tot vijf uur. Tijdens de kreamarkt in gebouw De Sluis zijn er demonstraties glasgraveren, aquarelschilderen, ke ramiek en vele andere hobbytechnieken. Clowns 2ijn paraat om kinderen te schminken. Ook is er een foto collage van het weeshuis en Roemeens handwerk. De opbrengst is bestemd voor het openen van een ba by-afdeling. Het weeshuis Josif in Roemenië heeft daar dringend behoefte aan. Gebouw de Sluis is te vinden aan de Brederolaan 49 in Maassluis, Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniêlle Hermans, Jan Rozendaai, Carei van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Na tientallen jaren van overleg moet het er nü eindelijk van ko men: Hoek van Holland wordt een badplaats-met-allure. De plannen zoals die in het ontwerp- bestemmingsplan zijn voorge legd: boulevards, hotels en ande re horeca, duizend woningen, winkels en een spoorlijn tot aan het strand. Hoeks Welzijn, de grootste partij in de deelge- meenteraad, heeft deze week het alternatief 'Het Waterwegcen- trum Anders' gepresenteerd. Een variant, aldus de plaatselij ke partij, die meer oog heeft voor een goed en leefbaar Hoek van Holland. Door Leen van Ooyen Hoek van Holland Als het aan Hoeks Welzijn ligt moeten de plannenmakers van het Ontwik- kelings Bedrijf Rotterdam terug naar de tekentafel om hun huis werk over te maken. De plannen voor het Waterwegcentrum, die nu op tafel liggen, zijn op een aan tal onderdelen onverteerbaar voor de lokale groepering. „Wij gaan nog steeds mee met de ontwikkeling van het Waterweg centrum. Maar dan wel op de voorwaarden zoals die binnen de coalitie zijn gesteld en niet zoals het Ontwikkelings Bedrijf Rotter dam (O BR) nu wil met onaan vaardbare hoogbouw en een Het Manhat tan aan Zee moet op deze plaatsinHoek van Holland verrijzen, luchtfoto Roel Dijkstra bouwtempo van duizend wonin gen in twee jaar," zegt Peter Blok, de voorzitter van Hoeks Welzijn. Tijdens een bijeenkomst in Maas sluis werden de 'zwakke punten' in het plan nog eens duidelijk naar voren gehaald. Met name de verkeerscirculatie, zoals die door het OBR wordt voorgesteld, kan niet door de beugel, vindt de grootste partij in de deelgemeen- teraad. „We moeten in de eerste plaats een duidelijke scheiding maken tussen recreatieverkeer en lokaal verkeer," vindt Blok. „Wanneer de spoorlijn wordt doorgetrokken in de richting van het strand, dan zal dat moeten gebeuren op een tracé zo dicht mogelijk naar het VERKOOPADRESSEN Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Uduinastraat55 Tel. 010-4267613 Schiedam Tabakspeciaalzaak B.P.H. Janse BroersvestSA Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bot Winkelcentrum Hof van Spaland 6 Tel.010-4714083 Schiedam Milo Winkelcentrum Hof van Spaland 28 Tel, 010-4719183 Schiedam Oe Blockshop Groenelaan 103 Te!. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 Tel. 010-4265513 Schiedam PrimeraWilvan Veizen Guezenplein 17, W.C. de Woudhoek Tel. 010-4705470 Schiedam VVV Schiedam Buitenhavenweg 9 Tel. 010-4733000 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14 Tel.010-5913243 Vlaardingen Multishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53 Tel. 010-4359164 Vlaardingen VVV /ANWB Markt 12 Tel. 010-4346666 Vinetaduin en zoveel mogelijk in combinatie met de rijbaan van de Strandweg." Blok wil ook voorkomen dat er sluipverkeer gaat ontstaan in de nieuw aan te leggen woonwijken. Hij wil daarom veel aandacht schenken aan het parkeerbeleid. „Het toeristisch verkeer zal een prijskaartje mee krijgen. Wie in de buurt van het Waterwegcen trum wil parkeren, moet daarvoor betalen. Maar daar staat tegen over dat de bewoners natuurlijk gratis hun auto kwijt moeten kun nen. Het behoud van een goede woon- en leefomgeving is voor ons het belangrijkste." De aanleg van een lagune in het Waterwegcentrmn is' volgens Hoeks Welzijn volkomen onge wenst. Blok: „De kosten voor zo'n binnenmeer bedragen minimaal een ton per jaar. Dat moet wel door de bevolking van Hoek van Holland worden opgebracht. Bo vendien heeft zo'n lagune nauwe lijks toeristische waarde. Wij voe len meer voor een open strand in de buurt van de noorderpier, waar ouders met hun kinderen veilig kunnen baden. We denken aan het deel dat nu ook met hoog wa ter onder loopt." Woontorens zijn volgens de lokale groepering niet opgenomen in het coalitie-akkoord; ze zijn ook niet gewenst. Maar Blok zegt wel ak koord te kunnen gaan met woon gebouwen tot zes verdiepingen met een uitloop richting zee tot maximaal tien hoog. „We willen bepaald geen Manhat tan aan Zee worden. Bovendien moeten we nu toch al voor zover mogelijk rekening houden met de gevolgen van een kustlocatie, want Hoeks Welzijn is ervan over tuigd dat die kustuitbreiding er op niet al te lange termijn zal ko men. Daarom zal een eventuele jachthaven niet op het huidige strandgedeelte, maar in de nieu we uitbreiding gesitueerd,dienen te worden. Maar Hoek. van Hol land moet bij de kustuitbreiding wel kunnen blijven beschikken over een ruime baai in zee. Ver sterking van het noorderhoofd tot een echte wandelpier zou dan mooi meegenomen zijn." Financiering Hoeks - Welzijn beschuldigt* nhet OBR ervan bewust de-financie ring onbesproken te hebben gela ten. „Natuurlijk wisten ze in Rot terdam dat er snel duizend wonin gen gebouwd moesten worden om het plan financieel rond te kun nen krijgen. Iedereen met een klein beetje verstand van bouwen kon dat berekenen. Maar wy vin den dat er vastgehouden moet worden aan realisering van maxi maal 450 woningen ineens en daarna hooguit vijftig per jaar. Gelukkig is gebleken dat het CDA het daar ook mee eens is. gezien de reactie van Van der Wel in de laatste commissievergadering," aldus Blok. Hij gaat ook niet akkoord met de hoogbouw die nu op tekening is gezet. „Hoogte en stijl moeten worden aangepast aan de identi teit van het dorp en de streek. Wij willen een kleinschalig en betaal baar Waterwegcentrum zonder ri sicodragende factor en zonder een financieel open einde." De lokale groepering wil de Hoek se Brink ais een vast onderdeel van het Waterwegcentrum blijven zien. maar wil ook de Prins Hen drikstraat bij de Harwichweg af sluiten om het dorp verkeersluw te houden. Op de voormalige ka tholieke begraafplaats kunnen se- moremvomngen worden ge bouwd die aansluiten op de tehui zen van Humanitas. Maar het belangrijkste gegeven voor Hoeks Welzijn blijft dat het OBR met een ander en beter plan zal moeten komen voordat er tot uitvoering van het Waterwegcen trum kan worden overgegaan. Schiedam—'Een oefenruimtecen trum waar kwaliteit en gezellig heid voorop staat'. Zo afficheert muzikantencentrum Vierkwart zichzelf. Het centrum is sinds be gin dit jaar gevestigd in een be drijfsverzamelgebouw op de hoek van de Nieuwe Haven en de Schoolstraat in Schiedam. Na een betrekkelijk rustige start periode treedt het centrum aan staande zaterdag voor het eerst naar buiten. Vader yJans en zoon Marc van Bel houuen dan een open dag zodat het publiek zelf kan ervaren of het centrum haar slogan waar maakt. Het oefencomplex is gevestigd op de derde etage van het verzamel gebouw en is omringd door een eonfectie-atelier, tandtechnisch laboratorium en decorwerkplaats. De in pasteltinten geschilderde etage biedt plaats aan vijf oefen ruimten en een bar. Negentig bands kunnen er wekelijks te recht, maar dat lijkt vooralsnog toekomstmuziek. Het gemiddel de ligt nu, drie maanden na de start, op twintig betalende bands per week. Beheerder Marc van Bel: „Vlak nadat we open gingen, hoorden we dat er in de 's-Gravelandsepol- der net iets eerder een muziek centrum was geopend, genaamd Sound Check. Als we dat hadden geweten, waren vrij er nooit aan begonnen. Want nu zijn er, samen met Muzikanten voor Muzikan ten, drie commerciële oefencen tra in Schiedam. Daarnaast zijn er ook nog repetitiemogelijkheden bij het Popoverieg en in de Streekmuziekschooi. Dat maakt de spoeling wel erg dun." Toch maakt de 25-jarige Vlaardin- ger zich niet zo heel erg grote zorgen over het voortbestaan van zijn centrum. Hij heeft van de So ciale Dienst een jaar gekregen om zich als jonge ondernemer te be wijzen. Door zich kwalitatief te onderscheiden van de rest ver wacht hij dat de muzikanten van zelf de weg naar Vierkwart weten te vinden. „Ik ben dit centrum be gonnen omdat ik het idee had dat er te weinig goede oefenruimten zyn in deze regio. Ik ben zelf ook muzikant en heb twee jaar lang als vrijwilliger bij Muzikanten voor Muzikanten gewerkt, zodat ik weet hoe je een repetitieruimte moet runnen. En wat er allemaal mis kan gaan: de apparatuur gaat kapot, er wordt te weinig schoon gemaakt en ga zo maar door. Wij willen juist dat alles er verzorgd uitziet, daarom worut er dagelijks schoongemaakt. We zorgen ook dat de apparatuur het altijd doet en besteden aandacht aan de aan kleding van het pand; kwakken dus niet zomaar wat posters aan de muur." Inclusief De prijs is er ook wel naar. De bands mogen voor vijftig gulden drie uur repeteren. In andere oe fencentra kan voor dat geld vier uur worden gerepeteerd. „Maar onze prijs is inclusief alle appara tuur. Er hoeft dus niet bijbetaald te worden voor de bekkens of mi crofoons zoals in andere oefen centra," haast Van Bel zich te zeg gen. „En de barprijzen zijn uiterst vriendelijk; als bij verenigingen." Even later geeft hij toch toe dat de prijs aan de hoge kant is. Hij heeft er zelfs bewust voor gekozen, er kent Mare. „We hopen dat het pu bliek zich vanzelf selecteert door de iets hogere prijs. Wij willen geen wanbetalers, vandalen en viespeuken in huis. We verhuren de ruimten liever aan serieuze muzikanten, die graag iets meer willen betalen voor kwaliteit." Eveneens uit kwaliteitsoverwe gingen richt Vierkwart zich uit sluitend op de verhuur van oefen ruimten. Voor opnamen of optre dens moeten de muzikanten naar andere centra uitwijken. ,j\1 die nevenactiviteiten maken datje je tijd moet verdelen. Ik richt me lie ver op een ding, zodat ik me daar voor de volle honderd procent op kan storten." Bands kunnen elke dag in de avonduren in Vierkwart repete ren, tot uiterlijk twaalf uur. In het weekeinde is het complex ook overdag, vanaf kwart over elf ge opend. De buurt lijkt vooralsnog nauwelijks hinder te ondervinden van de lawaaimakers Omdat we middenin een woonwijk zitten, kregen we van de DCMR heel strenge eisen opgelegd wat be treft de geluidsisolatie. Je hoort daardoor op straat helemaal niets, aiieen de onderbuurman wii nog weieens klagen. Maar die werkt gelukkig niet 's avonds." Woensdag 27 maart SCHIEDAM Dorpskerk. Vesperdienst, 19,00u. VLAARDINGEN Harmonie. Eindpresentatie jeugd- theaterschool Vlaardingen, 14.00u- 22.0ÖU. Grote Kerk. Canlloncon- cert. 16.00u. Stadsgehoorzaal. 'Vrolijke verha len voor onderweg', Peter Faber, 20.15u. 1 ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Matthaus Passion 1996,19.30u. Luxor Theater. The Glojy of Gospel - A spiritual expenen- ce, 20.15u. RotterdamseSchouw- burg. Gr.z. Orfeo en Euridice, 20.15u. Kl.z. Het Grote Hoofd, 20.30u. The Act. Jamsessie, 21.00 u. Rotterdams Conservato rium. Beethoven-Zimmermann. Clementshuis. Vaderlanders, 20.00u. RO Theater. Weiger nooit een dans, 20.15u. Theater Zuid plein. George Groot, 20.30u. Zaal De Unie. Modekafee, 20.00u. Donderdag 28 maart SCHIEDAM Wijkcentrum De Blauwe Brug. Contactochtend, leden van Vereni ging ex-Dwangarbeiders Nederland Tweede Wereldoorlog, lO.OOu. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45u. Stadsgehoorzaal. Musica Animalis door Zenga, afge last. ZorgcentrumSoenda. Thema avond over dementerende ouderen, 19.00u. ROTTERDAM St. Laurenskerk. Middagpauze concert, 12.45u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Seven' (16) dag. 6.45-9.30. do. vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso 2 Riksbïoscoop: 'Kiss of Death' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Ju- manji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama2:'MoneyTrain' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Dead man walking' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 4-6.45-9.30. do.vr.ma.dt. ook 1.15. Cinerama 5: 'Golüeneye' (12) dag, 1-3.45-6.30- 9.30. Corso: 'Heat' (16) dag. 1- 4.30-8.30. Imax Theater The Li- vmgSea'(al) dag.2-4.ma.df.wo.ook 7.45, 'Afnca: TheSerengeti' (al) dag. behalve ma. 3. ma.di.wo. ook 6.45. 'Casino' (16) dag. 8.45. 'Ace Ventu ra When nature calls (al) do.vr.za .zo. 7. Lantaarn 1: JComoam 'jubileum concert (al) za. 8.30. Venster 1; 'An gel baby' (16) dag. 7.30-10. do. vr.zo.wo.ook2. Venster 2: 'Corridor' (al) dag. 8, 'La Dolce Vita' (16) dag. beh.wo. 9.30. do.vr.zo.wo. 2. 'Inter- vista' (16) wo, 9.30. Venster 3: The incredible story of Two Girls in Love' (16) dag. 8. 'Smoke' (16) dag. beh- .ma. 10.do.vr. ook2.30. Sneakpre- view ma. 10. Venster 4: 'Blue in the Face' (a!) dag, 8-10. do.vr. ook 2J30. Lumière 1: 'De Jurk' (ai) dag. 1.15- 4-6.45-9.30, Lumière 2: 'Ace ven- tura' Wgen nature calls (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Rex: 'Anyone but my Husband' (18) dag. 12.00. Thalia: 'Casino' (16) dag. 12.45-4.30- 8.15. Kindermatinees: Calypso 3: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15. imax: 'Pocahontas' (al)za.zo. 12-5. Lumiere 3: 'Babe' (al) za. zo.wo. 1.15.4. Venster3: 'Pinkeltje' (al) Ned. zo.wo. 2. Venster4: 'Lang leve de Koningin' (al) zo.wo. 2. Maasland Met de lente weer in aantocht, maakt dc Maaslandse wiedevogelwaeht zich ernstig zorgen over de bedreiging voor de kieviten. Vooral omdat er nog altijd veel belangstelling voor kievitseieren blijkt te bestaan. Volgens de vogelwacht krijgen de weidevogels, met de kieviten als eerste broedende vogels voorop, het van jaar tot jaar moeilijker om te overleven. In het vroege voorjaar zijn het de zoekers van eieren die de kievi ten bedreigen. Door de strenge mestgevingsmaatregelen moe ten de boeren de mest via injec tors in het iand brengen en ook deze methode kost weer vele nesten. Als het in de nawinter veel regent, kunnen de boeren meestal pas het land op als de vogels al met broeden zijn be gonnen. De kieviten, tegen de broedtijd als het ware de kwartiermakers van de weidevogels, zoeken een vertrouwde, rustige omgeving in de polders. Grutto's en ture luurs volgen dan snel hun voor beeld. Door de vele bedreigin gen broeden weidevogels steeds meer in kolonies. Door de kievi ten te beschermen, krijgen ook andere weidevogels meer kap- sen. De weidevogelwacht verricht dit beschermen door de kievitsnes ten te markeren. Veel veehou ders werken hier aan mee. Bij het markeren kan bij de werk zaamheden op het land om het nest heen worden gereden, zo dat na het werk de kievit ge woon met broeden kan door gaan. Aan het markeren blijkt echter ook een nadeel te zitten, want het wordt de fanatieke eierzoe kers wel erg gemakkelijk ge maakt om de nesten te vinden enweg te halen. De weidevogel- wacht betreurt dat in hoge mate. Verzocht wordt om bij constate ring van dit soort vandalisme de politie in te schakelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3