15 Milieu-man waakt over 'schoonste stad' iffigenda,. Protest van buurtbewoners tegen dakopbouwen op De Vlinderhoven titfjiim «3 Mm Bier van De Kuyper Bijeenkomst over thuiszorg bij DSW 'Vuil trekt vuii aan, dat moeten we met elkaar zien te voorkomen' Maatschappelijk werk vreest lange wachtlijsten en grote problemen Rennen voor je boeken Fotoclub Fociub viert jubileum Alles over klei Nieuwe verkeersdrempels Rotterdams Dagblad tf«f ~4i W "t Vrijdag 29 maart 1996 Schiedam heeft zijn eigen ambachtelijke biermerk dankzij de uitba ter van. Het Weeshuis, Henk Post. Hij probeert zelfs al enige jaren om de Jeneverstad te verrijken met een eigen bromverijtje. Ondanks ruime PR wil hem dat kennelijk nog steeds niet lukken. Vlaardingen heeft niet zc'n ondernemer met zulks gerstenatgevoeL Hoewel ze ftbr toch al jaren een Haring Bierfeest vieren en nog veel langer een Biersioot kennen. In de prachtig uitgevoerde musical 'De zee is ons land' komt naast de gedempte sloot ook vlot de (naamloze) brouwer ter sprake in de soepele meedeiner 'Potteke Bier'. Waar die brouwerij precies stond en van wie hij was, bleef voor mij steeds de vraag. Natuurlijk was het aan de westzijde van de Hoogs traat. De naam van de Biersioot en al zijn zijstegen gaf dat aan. Eindelijk heb ik een duidelijk antwoord gekregen. Het is me keurig aangereikt in een officieel ambtelijk rapport van de Dienst Stads werk. Deze produktie van stadsarcheoloog Jeroen ter Brugge en Hm de Ridder over vorig jaar uitgevoerd archeologisch en historisch on derzoek van de Fransen- en de Kuiperstraat toont aan, dat de Vlaar dingse brouwerij helemaal niet aan de Biersioot stond. Die naam is blijven voortleven omdat dat water tussen Waal en Vaart de laatste sloot achter de Hoogstraat was, die is gedempt De Vlaardingse brouwerij stond in werkelijkheid veel dichter bij de Hoogstraat Ongeveer op de plek waar nu Spaanse Trappen zijn ge pland. Hij stond aan de Brouwers!oot, die doorliep tot bij de Afrol en daar met een haakse bocht op de toen nog Breevaart genoemde Biersioot uitkwam. In het zuiden sloot de voor productie en transport van het bier benodigde Brouwersloot aan op de Joksioot, die aan de voet van de oorspronkelijke nederzettingsterp en de Hoogstraat van Vlaardingen het regenwater opving, 'Hans die Cuyper' was in 1545 de brouwer, lees ik in het in verfrissen de stijl geschreven ambtelijke rapport. Hij en de toenmalige stadsbe stuurders werden in dat jaar door de toenmalige grote steden Dor drecht, Haarlem, Delft, Leiden, Gouda en Amsterdam voor het ge recht gesleept. Verwijzend naar een besluit van Karei de Vijfde best reden zij Vlaardingen het recht om economische activiteiten te ont plooien zoals het brouwen van bier. De klagers werden in het onge lijk gesteld en moesten de proceskosten betalen. Vlaardingen, al is hetnooit ommuurd geweest, heeft al sinds 1273 ste delijke priveleges beslisten de rechters. Brouwer De Kuyper zal waarschijnlijk in 1545 zoveel succes gehad hebben,dat de concurren ten uit de grote steden hem de nek om wilden draaien. Overigens tien jaar later sprak men van de 'desolaten brouwerien'. In het voor een tientje bij Den Draak en Museum Hoogstad te koop zijnde 'rapport' staat veel meer informatie en veel illustraties over de omgeving van de Fransenstraat Ook zijner de vondsten in vermeld. Waaronder....een fles van 'Stoombierbrouwery Vlaardingen', die A. Jansen van Oosten in 1885 begon aan de Oosthavenkade. Hoe lang deze brouwerij heeft bestaan is de schrijvende ambtenaren onbe kend. Ik heb dat eind vorig jaar ontdekt. In 1886 signaleert het gemeente bestuur klachten over het afvalwater, in 1893; keurt het ministerie van Waterstaat de vergunning voor de stoomketel af en in 1896 is er in gemeentelijke stukken sprake van 'de voormalige bierbrouwerij' in het dan uitbreidende havengebied. Honderd jaar dus ontbeert Vlaardingen een eigen bierbrouwerij. BEN VAN HAREN Sinds 1 juk 1995 kunnen mensen die langer dan 3 maanden thuiszorg nodig hebben een aanvraag doen vooreen Persoonsgebonden Budget, een subsidiere geling van de Ziekenfondsraad. Om uitleg te geven over deze regeling organiseren het patiênten/consu- mentenplatform Nieuwe Waterweg Noord en zorg verzekeraar DSW een informatiebijeenkomst. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 4 april van 19.30 tot 21.30 uur in het gebouw van de DSW aan de 's-Gravelandweg 555 in Schiedam. Tijdens de bij eenkomst wordt informatie gegeven over de huidige stand van zaken rond het budget, de uitvoering van de regeling in deze regio, de procedure van aanvraag tot toekenning van het budget en informatie over de budgethoudersvereniging. De gemeenteraad van Maassluis stelt binnenkort een nieuw afvalstoffenplan vast, met allerlei idee- en voor gescheiden afvalinzameling. Zo komen er vier nieuwe milieuparkjes bij de winkelcentra en zeventien extra papiercontainers op plekken waar nu al glascontainers staan. Verder verschijnt er nog dit jaar een afval-bewaarfoïder die huis- aan-huis wordt verspreid en past de politiek eind 1996 de gemeentelijke milieuverordening aan. Hal verwege 1991 worden de resultaten van deze aan pak geëvalueerd, waarna een nieuw plan van aan pak wordt opgemaakt. De man die mede mede aan de wieg staat van deze plannen, is milieucontroleur Kees Henkelman. Hij maakt wekelijks enkele con trolerondes door Maassluis, om te zien of mensen hun vuil goed en gescheiden aanbieden. Ook treedt hij op bij klachten van buurtbewoners over afval en zwerfvuil. Tijdens een van zijn rondes reden wij met hem mee in zijn opvallend gele autootje. Door Jelle Gunneweg Maassluis „Maassluis is de schoonste stad in deze regio," zegt Kees Henkelman vol trots, wanneer hij zijn blik over de straten laat dwalen. Er ligt nauwelijks een snippertje papier, rond de gescheiden afvalbakken ligt vrijwel geen zwerfvuil en de burgers bieden hun afval over het algemeen keurig geschei den aan. „Dat was vijf jaar geleden wel an ders," vertelt de enige milieucontroleur die Maassluis rijk is. Hij heeft het van horen zeggen, want zelf is hij pas een halfjaar in dienst bij Stads- en Milieubeheer. Daarvoor werkte hij jarenlang bij de reinigingsdienst in Rotterdam. Hoe .vel het werk min of meer het zelfde is gebleven, ervaart de ambtenaar de overstap als een groot verschil. „In Rotterdam zijn de mensen veel nonchalanter, ze gooien alles neer waar ze willen, de omgeving interesseert ze niks. Hier in Maassluis is alles veel net ter. De mensen houden elkaar veel meer in de gaten. Het afval beleid van de gemeente en-de sa menwerking met de politie en de woningstichting, die tachtig pro cent van het woningbestand in be zit heeft, werpt duidelijk zijn vruchten af." Dat beleid komt er in het kort op neer dat de gemeente direct op treedt zodra er ergens afval is ge vonden. „Vuil trekt vuil aan, daar om halen we alles weg," vertelt Henkelman. „Je kunt van men sen ook niet verwachten dat ze hun omgeving netjes houden als Milieucontroleur Kees Henkelman (links) en de wijkmeester van de Woningstichting Maassluis ontdekken tijdens hun controlerondes regelmatig verkeerd aangeboden afval. Foto Roei Dijkstra de gemeente zelf niet haar han den uitsteekt. Daarom rijden we regelmatig met afvalzuigers en vegers door de wijken, ook al lij ken de straten in eerste instantie niet zo heel erg vuil. Maar als je dat niet doet, is het te laat voor je er erg in hebt. En dan gaan men sen denken dat zij ook wel ergens een afvalbergje kunnen begin nen" Hoewel Maassluis dus de laatste jaren veel schoner is geworden, zijn de klachten er niet minder geworden. „Mensen klagen nu zelfs als er kauwgom op de straat ligt of een plastic rakje in de strui ken. Daar moest ik heel erg aan wennen toen ik hier kwam wer ken. In Rotterdam lachten we al tijd om dat soort kleine ergernis sen, we hadden wel iets anders aan ons hoofd. Maar hier nemen we alle klachten uiterst serieus." 'Hou Maassluis schoon', dat is kortweg de taak die de milieucon troleur heeft In de praktijk komt het erop neer dat hij vier keer per week met de wijkmeester van de Woningstichting Maassluis op pad gaat om te controleren of mensen op de juiste manier met hun afval omgaan. Niet alleen op straat geven de twee mannen hun ogen goed de kost, ook stappen ze flats binnen om de portieken en galerijen te controleren. Wat zichtbaar is vanaf de openbare weg telt namelijk ook mee in de beleving van mensen als het gaat om een schone stad. „Je moet het probleem dichtbij de mensen brengen, door ze direct aan te spreken op verkeerd ge drag. Een vuilniszak op de ver keerde dag buiten zetten, lijkt geen drama. Maar de kat kan er bij voorbeeld zijn nagels inzetten en voor je het weet waait de rom mel de wijk in. Dan heeft de hele buurt er last van." Buiten de wijkmeester om be zoekt Henkelman met zijn gele auto ook de buitengebieden van Maassluis, De Vlaardingerdijk en het havengebied blijken ideale plekken voor het illegaal dumpen van afval. Terwijl het eigenlijk niet nodig is, doceert de milieu controleur. Het gemeentelijk il lieudepot aan de Heldringstraat is immers zes dagen per week open en er worden geen kosten in reke ning gebracht voor het afval. „Dat is in de omliggende gemeenten wel anders, maar daar zie je ook veel meer plekken met illegaal af val." Henkelman controleert ook de manier waarop mensen afval aan bieden. ïn de groene gft-bakken vindt hij regelmatig plastic zak jes, soms ontdekt hij chemisch af val tussen het grof vuil en vaak ziet hij dat wel het oud papier maar niet de doos zelf in de pa pierbak zijn gestopt. In zulke ge vallen treedt hij corrigerend op door bewoners persoonlijk aan te spreken op hun gedrag of huis- aan-huis een brief in de bus te stoppen. Desnoods schakelt hij de media in, als het om veelvuldig gemaakte fouten gaat of bij nieuw beleid. „Mijn werk bestaat groten deels uit opvoeden; mensen leren hun stad schoon te houden." Wie hardleers is, krijgt het met Henkelman aan de stok. De in po- litie-umform gestoken gemeente ambtenaar draagt altijd gele en rode kaarten op zak; de gele die nen als waarschuwing, de rode staan voor boete. Die boetes zijn niet misselijk. Huisvuil op de ver keerde dag aanbieden of op een verkeerde wijze kost de vervuiler negentig gulden. Voor het legen van een volle asbak op straat of het naar beneden gooien van afval vanaf het balkon kan zelfs meer dan vierhonderd gulden in reke ning worden gebracht. .Maar dan moet je het wel erg bont maken," licht de milieucon troleur toe. „Lk waarschuw liever eerst dan dat ik een bon uitschrijf, hoewel ik daar als opsporings ambtenaar wel toe bevoegd ben. Maar je kunt beter preventief op treden, omdat hoge boetes de mensen alleen maar op stang jaagt. En ik heb liever dat we met elkaar het belang inzien van een schone stad." Openbare basisschool De Taaltuin aan de Thor- beckesingel 2 in Schiedam houdt woensdag 3 april haar jaarlijkse sponsorloop. Alle leerlingen gaan zich weer in het zweet lopen om genoeg geld in te zame len voor nieuwe leermiddelen en een schoolreisje. Rondom de school zijn tijdens de loop verschillende straten afgesloten. De start van de sponsorloop is om 15.30uur. Vlaardingen Fotoclub Foclub m Vlaardingen viert in de maand april haar 12,5-jarig jubileum. Zij doen dit onder meer met een jubileumtentoonstelling in de bilio- theek aan de Waalstraat in Vlaardingen. De expositie van de fotoclub van de personeelsvereniging van Shell toont verschillende werken van de leden. De tentoonstelling wordt geopend door Bob Zuid- wijk, rayonvoorzitter van de Nederlandse Foiobond en is te bezichtigen van 2 april tot en met 1 mei. Veel voorwerpen zyn van klei gemaakt. Denk maar aan een stenen huis, servies, tegels, de toiletpot en beeldjes. Ook in de ruimtevaart is klei onmisbaar. In het Gemeentemuseum Maassluis is tot 16 juni een tentoonstelling over deze belangrijke grondstof te bekijken. Aan bod komen de manieren van bewer ken, het stookproces en de eindproducten. De ten toonstelling is een project van de Kunstzinnige Vorming Maassluis. Om in 1998 een groting te hebben, hebben burgemeester en wet houders van Vlaardingen achttien miljoen gul den nodig. Het uitgangspunt de pijn te verde len: de gemeente bezuinigt zelf, inwoners en be drijven krijgen drie jaar lang een extra verho ging van acht procent op de aanslag voor de on> roerende-zaak-belasting (OZB) en allerlei instel lingen en verenigingen moeten het met minder subsidie doen. Maar, zoals altijd, moeten sommi gen meer inleveren dan anderen. Het Rotter-, dams Dagblad zet een aantal instellingen op een rijtje dat de broekriem fors moet aanhalen. Van daag: de Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg. Te bezuinigen bedrag: 100.000 gulden. Door Jan Rozendaal Op de Groen van Prmstererkade, de Prinsekade en de Brouwerijstraat in Maassluis worden begin april verkeersdrempels aangelegd en een 30 km-zone in gesteld. Naar aanleiding van opmerkingen van be woners worden alle drempels, op die in de Brouwerij straat na, iets lager dan oorspronkelijk de bedoeling was. Tijdens de werkzaamheden moeten de straten enige tijd voor het doorgaande rijverkeer worden afgeslo ten. De woningen blijven wel, zij het soms met over last, met de auto bereikbaar. Het karwei duurt onge veer zes weken. De Brouwerijstraat is als eerste aan de beurt. Vlaardingen Als de bezuiniging van 10D.000 gulden op het maat schappelijk werk in Vlaardingen doorgaat, dan heeft dit volgens di recteur M. van Gorcom verstrek kende gevolgen voor de cliënten. Zij zegt geen kans te zien die be zuiniging anders in te vullen dan door het schrappen van een ar beidsplaats. Ruim 500.000 gulden van de subsidie -nu ruim zes ton- wordt opgesnoept door de salariskosten. „Bezuinigingen op huisvestings- en organisatiekos ten leveren nauwelijks iets op," aldus Van Gorcum. Nu telt de Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Water weg in Vlaardingen 5,7 arbeids plaatsen. „Met deze mensen heb ben wy in een jaar 490 afspraken voor langdurige hulp en tweedui zend korte contacten. Als we het met een medewerker minder moeten doen, worden dat respec tievelijk vierhönderd en 1650 af spraken die we kunnen maken," aldus Van Gorcum. Het gevolg daarvan zou zijn dat de wachtlijst in de loop van het jaar 1998 oploopt tot zo'n honderd mensen. Die moeten dan vier tot zes maanden wachten op bemid deling. „We kunnen dan veel Vlaardingse burgers de professio nele hulp die ze nodig hebben voor hun psycho-sociale proble men niet of niet op tijd geven," zegt dc directeur. Zij vindt dat 'een hele slechte zaak die escala tie van problemen in de hand kan werken'. Mensen gaan meer me dicijnen slikken, de ziekte duurt langer en de relaties van de cliën ten - al dan niet m het gezin - ra ken ernstig verstoord. Soms gaat het om mensen met schulden. „Als zij een half jaar moeten wachten op hulp, nemen de schul den, en daardoor de problemen, verder toe." Het maatschappelijk werk in Vlaardingen zit toch al niet in een luxe positie. „Landelijk tellen de gemeenten per achtduizend inwo ners één algemeen maatschappe lijk werker. Voor Vlaardingen be tekent dit dat er eigenlijk tien for matieplaatsen moeten zijn, terwijl we er nu 5,7 en na de bezuinigin gen dus misschien maar 4,7 heb ben." Bovendien verwacht Van Gorcum dat de hulpvraag alleen maar zal toenemen, Doordat Vlaardingen slecht be deeld is met het aantal maat schappelijk werkers hebben de maatschappelijk werkers zich de afgelopen jaren te weinig bezig kunnen houden met het opzoe ken van groepen in de samenle ving die in de knel zitten en ge baat zijn by hulp. Van Gorcum: „Ik denk daarbij aan problema tiek onder jongeren, die vaak via een goede samenwerking met scholen op tafel kan komen; aan de problematiek van mensen in een schuldensituatie, die we sa men met de medewerkers schuld hulpverlening van de gemeente kunnen aanpakken; aan de pro blematiek van moeilijke huurders met huurachterstand of overlast problematiek die we in samen werking met de woningbouwcor poraties hulp kunnen bieden; aan ouderen in een isolement, aan ar beidsongeschikten en langdurig werklozen." Daar heeft het maatschappelijk werk nu al geen tijd voor; „We hebben onze capaciteit nodig om de mensen die nu zelf de weg naar ons weten te vinden of die verwe zen worden, te helpen. Graag zou den wij nog meer doen in de Vlaardingse samenleving, maar ik vrees dat de bezuinigingsplan nen het de komende jaren onmo gelijk maken. Bovendien kan dan een flink deel van de mensen die op de een of andere wijze zijn vastgelopen en nu gebruik maken van onze hulp, ook niet meer bij ons terecht." Andere inkomsten dan de ge meentelijke subside heeft het maatschappelijk werk niet. Van Gorcum: „Dat is een .'andelijke re geling. Er is weieens geopperd om een eigen bijdrage van de cliënten te vragen. Maar toen alles eens goed op een rijtje werd gezet bleek dat de invoering van zo'n re gel meer zou kosten dan dat het ging opleveren." Na te zyn geconfronteerd met het bezuinigingsvoorstel van burge meester en wethouders heeft het maatschappelijk werk in Vlaar dingen de mogelijkheid onder zocht rijke cliënten te laten beta len voor de hulpverlening. „Maar het percentage draagkrachtigen in ons cliëntenbestand was zo klein dat dit geen soelaas biedt Veruit de meeste mensen die bij ons hulpvragen hebben een mini- mum-inkomen," aldus Van Gor cum. Door Pieter Vermaas Schiedam Het extra woongenot van de één tast soms het woonge not van de ander aan. Zoals in de Schiedamse wijk Spaland, waar bewoners van De Vlinderhaven een vergunning hebben gekregen voor het plaatsen van dakopbou- wen bovenop de eerste verdieping van hun koopwoning. Namens de buurtbewoners protesteert Span- nerhof-bewoner J. van der Velden tegen de bouwplannen, omdat die zonlicht wegnemen en de kwali teitvan de wijk zouden aantasten. Nadat Gedeputeerde Staten een verklaring van geen bezwaar heb ben afgegeven tegen de aanvraag voor de dakopbouwen, staat de bewoners van De Vlinderhoven niets meer in de weg om met de opbouw te starten. In een rij van twaalf woningen krijgen er zeven een dakopbouw, waarvoor de be woners het bedrijf KTM-bouw in de arm hebben genomen. Om de bouw toch te voorkomen heeft Van der Velden alvast juridische stappen aangekondigd. Hij wil be zwaar aantekenen tegen de ver gunning en om een voorlopige voorziening vragen bij de rechter, die de bouw op zijn minst moet uitstellen. Eerdere bezwaren van hem en an- dere buurtbewoners vond de ge meente 'niet van dien aard dat de ze de uitbreiding van de wonin gen door de plaatsing van een der de woonlaag in de weg mogen staan'. Ook de welstandscommis sie, die bij dit soort zaken een ad viserende stem heeft, zag uit ste debouwkundig oogpunt geen be zwaar. Volgens A. van der Putten, secretaris van de welstandscom missie, is de verspringing die door de opbouw op de daken ont staat 'acceptabel'. Wel is op advies van de commissie nog besloten om voor de dakopbouwen geen gebruik te maken van het mate riaal trespa. Van der Velden vindt echter dat de welstandscommissie een flin ke steek heeft laten vallen. Via een handtekeningenactie, waar bij meer dan driekwart van de be naderde buurtbewoners een krab bel zette, wees hij de gemeente op een 'haaientanden-effeet' dat zal ontstaan. „Wel dakopbouw, geen dakopbouw, wel, geen, geen, wel, geen, wel, wel, geen. Dat is het on- Buurtbewoners in de Schiedamse wijk Spaland protesteren te gen de dakopbouwen die mensen van De Vlinderhoven op hun woning willen zetten. Ze zijn bang dat de constructies het zon licht zullen wegnemen. Foto Roei Dijkstra rustige beeld dat het turen langs ontsiering nu ook bij hen het di- de gevelwand straks oproept," schreef Van der Velden de ge meente. Elders in De Vlinderhoven - een straat die in een cirkel loopt - zyn eerder reeds dakopbouwen ge plaatst. Volgens de Spannerhof- bewoners bedreigt een dergelijke recte uitzicht. „Kijk zelf maar," wijst Van der Velden tijdens een wandeling door de wijk vol af schuw omhoog. „Deze al gereali seerde dakopbouwen zijn toch foei- en foeilelijk? Het lijken wel portocabins. Dat willen wij in en om onze straat dus proberen te voorkomen. Voor je het weet is het in de hele wijk zo'n ratjetoe." Een ander bezwaar van de bewo ners is de schaduwwerking van de dakopbouwen. De bewoners van het Spannerhof krijgen hierdoor met een verminderde inval van zonlicht te maken. Volgens de ge meente, die vooi de stand van de zon de datum 21 maart als uit gangspunt neemt, valt het alle maal wel mee: Van verlies van zoninval kan dus geen sprake zijn' schreef men aan Van der Vel den. „Die 21 maart," zegt gemeente- voorlichter J. Langstraat, „is een landelijke norm en geldt als ge middelde tussen de stand van de zon in zomer en winter." Maar zowel het ministerie van VROM als de juridische afdeling van de Vereniging Eigen Huis zegt des gevraagd een dergelijke landelij ke norm absoluut niet te kennen. Van der Velden vindt het in zijn geval bovendien een verkeerde peildatum. „In lente of zomer is zonlïchtinval en warmte inder daad geen probleem. Maar het gaat ons natuurlijk vooral om de wintermaanden. Destijds heb ik mijn woning op het Spannerhof mede gekocht omdat de gemeen te het energiezuinige karakter van de woning a< nprees." Vrijdag 29 maart SCHIEDAM Grote Kerk. The Crucifixion, 20,00u, Magnalia Deï-kerk. Con cert O.N.I., 20.00u. Bibliotheek Bachplein. Schrijversavond, met Iraanse balling Kader Abdolah, 20.15u. Filmhuis. Reservoir dbgs, 21.30u. Teerstoof. Serpanties, 20.3ÖU. VLAARDINGEN Vrije Academie. Lezing over kun stenaar Dali, door kunsthistorica Sylvia Hagers, 20.00u. Stadsge hoorzaal. 'Nee, nee en nog eens nee', door Lenette van Dongen, 2ö.l5u.Harmonie.Uglywhite bel ly', electronic jazz, 22.00u. Close tip. Halve finale DJ Battle. MAASSLUIS De Ark. Zanggroep De Refen- boog,20.00u. Zaterdag 30 maart SCHIEDAM Filmhuis. Reservoir dogs, 2Ö.30u. Grote Kerk. Schiedams Chr. Man nenkoor, 15.0ÖU. Teerstoot 'De B al' (clownerie), 14,Ö0u en 'Niet uit het raam zingen', 2Ü.30u. Schiespoor. landelijke mo- delspoordagen, lö.OOu. St. Mar- tinuskerk. Fancy-fair, 1Q.3ÖU. Wil- destraat 38. Open dag en Sponsor loop, Tamboer-, Trompetter-, Majorettenkoips Juliana. Po- dium.Rens Valentine Five,22.ÖÖu. Grote Kerk, Schiedams Chr, Man nenkoor, 15.ÖÖU. Scoutingactivi- teiten. Tono-groep, Sweelincksin- gel, 14.00-I6.00u. Franciscus-Lo- dewijkgroep, Stedelijk Museum. Burgemeester van Haarengroep, Geuzenplein, ll.QQ-13.00u. Taizé- groep, winkelcentrum Spaland, 12.00-14.30u. Jeugüverettigmg Eldos. Playbackshow, I9,00u.~" VLAARDINGEN Mamixflat. Rommelmarkt, 10.0ÖU. Surinamesingel 101. Open dagShowbrassbandThalita, 12.00- 16.00u. Scoutingactiviteiten. Open dag bij scoutcentrum Vlaar dingen, Allart van Heemstede- groep, De Geuzen, Oude haven. Grote Kerk. Passieconcert, C.OV. Gloria Toonkunst, 19.30u. Stads gehoorzaal. 'Büch denkt hardop', Boudewijn Büch, 2Ö.15u, Harmo nie. 'Damne me', SylviaHolstijn Joop van Dijk, 20.30u. MAASSLUIS Schuurkerk. Revival Jazzband, 20.3Qvi. De Sluis. Creatiefmarkt, 10.0ÖU. Parkeerterrein Merel- laan. Inleveren oud papier, 10- I2.00u. Koningshof Boeihuis V.D.L., 14-OCu. Maranathi Kerk. 6e Jaarconcert Windkracht 10, 19.30u. SCHIPLUIDEN - Oude Kerkje. Passieconceri, 20.15u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Ca lypso 2: 'The usual SuspDcts' (16) dag, 6.45-9.30. Calypso 3: 'Seven' (16) dag. 1.154^6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Forrest Gumplüi) dag. 12.00-3.15. Cinerama lrïJu- manji'(al)dag. L154-6.45-9.30Xi- nerama2; 'Money Train' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1 3: 'Dead man walking' (16) dag. L15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 4-6.45-9.30. do- .vr.ma.di, ook 1.15. Cinerama 5: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Corso; 'Heat' (16) dag. 1-4.30- 8.30. Imax Theater: The Living Sea' (al) dag. beh. ma. 24. 'Africa: The Serengeti' (al) dag, behalve ma. 3. 'jQ Postmo' (16) dag. 7. 'Cgsi- no'(16)dag.9.Vensterl:'Angel ba by' (16) dag. 7.30-10. do.vnzo.wo, ook 2.30, Venster 2: 'L'Awentüra' (16) dag 7.30, do.vr.zo.wo. ook 2:80. do. 'Une Aussi Longeu Absence' (16) dag. 10. vt. 'Hiroshima Mon Amour'(16)dag, 10. za.'India Song' (16) dag. 10. zo. 'Le Camion' (16) dag. lü.ma.'Agatheetles Lectures Illimitees'(16)dag. 10. di. 'Modera to Cantabile' (16) dag. 10. wo. 'Les Enfants' (16). dag. 10. Venster 3: 'The incredible story of Two Girls in Love' (16) dag. 8. 'Smoke' (16) dag. beh.ma. 10. wo.do.vr, ook 2.30. 'Sneak preview* ma. 10. Venster 4: 'Blue in the Face' (al) dag. 8-10. do- .vr. ook 2.30, Lumière 1: 'Ace ven- tura' When nature calls (al) dag, x 15-4-6.45-9.30. 'ma. 1.154-9, Lu mière 2: 'De Jurk' (al) dag. 1.154- 7.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 8.45-9.30. do.vr.ma- .di. ook 1.154. Lumière 4: 'CJu- eless' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Pa- thé 1: 'Copycat' (16) dag. 1-3.15- 6.40-9.30. do. alleen 6.40-9.30. Pa- thé 2: 'Murder in the First' (16)dag. 1.05-3.50-6.35-9.20. do. alleen 6.35- 9.20. Pathé 3: 'Bravenheart' (16) dag. 12.454.45-8.45. do. aïleen8.45. Pathé 4: 'Casino' (16) dag. 12,30- 4,30-8.30. do. alleen 8.30. Pathé 5: 'Get Shorty' (al) dag. 12.00-2.25- 4,50-7.15-9.40. Pathé 6: 'Money Trairi (16) dag. 4.50-7.20-9.50. vr.ma.di.ook 11.55-2.20. do. alleen 7.20-9.50. Pathé 7: 'Antonia' (16) dag. it 15-1.454.15-6.45-9.15. do. alleen 6.45-9.15.Kindermatinees: Imax: 'Pocahontas' (al)za.zo. 12-5. Lumiere 3; 'Babe' (al) za.zo.wo. 1.15.4. Pathé 6: 'De Boefjes' (al) za .zo.wo. 11.55-2.20. Venster 4: 'Kuif je en de Zonnetempel' (al) zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3