mrnmm 9 Snelle onteigening flat van de baan Jeugdige liefde voor oude motoren 'Het komt wel goed met de Hoogstraat' Baltovenaars in De Griffioen Zeven ton voor gehandicapten Provincie Zuid-Holland tikt Schiedam op vingers in zaak sloopflat Spitsbus ook naar de Vaart Politie houdt alcoholcontrole Beroofd van geld en cheque Mannen met zaklamp gepakt Kwekerij opgerold Driemanschap gaat Hoek van Holland besturen Postkantoor neemt intrek in boekwinkel Rotterdams Dagblad Maandag 15 apnl 1996 Door Carel van der Velden Schiedam De provincie Zuid-Holland onthoudt deels haar goedkeuring aan het bestemmingsplan metro, dat door de ge meente Schiedam is opgesteld om de aanleg van een metro verbinding tussen het Marconipiem en Hoogvliet mogelijk te maken. Voor het miljardenproject moet onder meer een flat gebouw aan de 's Gravelandseweg wijken. De gemeente heeft de bewoners niet voldoende over de plannen ingelicht, stellen provinciale ambtenaren in een advies aan Gedeputeerde Sta ten. Namens de eigenaren van deze 61 appartementen tekende de Sehiedamse advocaat L.C. Baars verleden jaar september bij de ge meente bezwaar aan tegen het ontwerp-bestemmingsplan, dat destijds ter visie lag. De woning bezitters zijn gekant tegen sloop van hun woningen. Die sloop is volgens de planma kers nodig omdat ten westen van NS-station Schiedam/Rotterdam* West een zogenoemde keerlus op de plaats van het flatgebouw is ge pland. In de verdere toekomst is deze keerlus bedoeld om een aan sluiting te creeren tassende nieu we metrolijn en de spoorlijn naar Hoek van Holland. De raad weigerde de bezwaren van de appartementbezitters in behandeling te nemen omdat ze volgens haar te laat zijn inge diend, De bezwaartermijn sloot op 21 september, Baars leverde zyn bezwaarschrift later in. Ambtenaren van Zuid-Holland oordelen nu dat de bewoners-ad vocaat daar alle recht toe had: is er sprake van een sloopplan, dan dienen alle betrokken huiseige naren volgens de wet op de ruim telijke ordening persoonlijk be richt te krijgen. De gemeente heeft dit verzuimd. De voorberei ding van het nieuwe bestem mingsplan werd door de gemeen te Schiedam alleen gemeld in een advertentie in het huis-aan-huis- Vlaardingen De politie van het district Waterweg heeft het afge lopen weekeinde in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland een grootscheepse alcoholcontro le gehouden. ïn totaal werden vrijdag, zaterdag en zondag 19 automobilisten be keurd wegens dranken rijden. Er werden 1378 auto's gecontroleerd. Zij kregen allemaal een boete en een voorlopige rij-ontzegging. Twee bestuurders werden door de politie gewaarschuwd omdat ze de nog net toegestane hoeveel heid alcohol in hun bloed hadden. Ook de Sehiedamse politie hield zondagavond een alcoholcontrole. Van de 285 gecontroleerde auto mobilisten hadden er vijf teveel gedronken. Vlaardingen Een 23-jarige inwo ner van Vlaardingen is zaterdag avond rond elf uur op de Schiedamseweg in Vlaardingen beroofd. Het slachtoffer werd aan gesproken door een nog onbeken de man die hem vervolgens vast pakte en tegen de muur smeet. Het slachtoffer moest onder ver bale bedreigingen zijn portemon nee afgeven. Er zaten wat geld, een bankpas en een onderteken de, niet ingevulde eurocheque in. De politie vermoedt dat de dader heeft gezien dat het slachtoffer de cheque invulde, Vlaardingen Een inwoner van Vlaardingen zag maandagoch tend rond half drie hoe twee man nen met een zaklantaarn in een aan de Madoerastraat in Vlaardin gen geparkeerd staande auto schenen. De inwoner belde de po litie die na een onderzoek de man nen kon aanhouden in de Timor- straat. Ze werden meegenomen naar het politiebureau. Een van de verdachten, een 19-jarige man uit Rijswijk, bleek een busje traangas bij zich te hebben. Beide mannen zijn voor onderzoek op gesloten. Schiedam—In een woning aan de Nicolaas Beetsstraat in Schiedam heeft de politie zaterdagochtend een hennepkwekerij opgerold. Er werden 206 plantjes en zeventien lampen in beslag genomen. Om wonenden hadden geklaagd over stankoverlast. Op het moment dat de politie de woning binnenviel, was er niemand thuis. blad. De fout van de gemeente heeft tot gevolg dat de gemeente geen gebruik kan maken van een versnelde onteigeningsprocedu re. Die procedure is in het leven geroepen om plannen die onder tijdsdruk staan sneller te kunnen realiseren. Verkopers hebben in dat geval minder rechten. Voor het aankopen van de appartemen ten kan de gemeente zich nu slechts beroepen op de reguliere onteigeningsprocedure. Onwilli ge woningbezitters kunnen de planvorming in theorie langer op houden. Een woordvoerder van het pro jectbureau Beneluxlyn verwacht met dat het provinciale advies in de praktijk tot vertraging zal lei den. „We pogen met alle betrok kenen een minnelijke schikking te treffen. Dat proces verloopt voortvarend. De helft van de ap partementen is getaxeprd en laatst waren er ai tien apparte menten aangekocht." Ook de provincie Zuid-Holland meent dat het ambtelijk advies niet direct vertraging voor het metroplan hoeft te betekenen. De gemeente kan de zomeiperiode gebruiken cm zaken tijdig recht te zetten, meent een voorlichter. Alle woningen dienen in de loop van dit jaar te worden aangekocht om de planvorming niet in gevaar te laten komen. De metro moet rij den in 2001. Hebben de appartementbezitters procedureel een overwinning be haald, inhoudelijk zijn GS niet on der de indruk van de bezwaren van de door sloop bedreigde be woners. Ze voeren onder meer aan dat de op hun woonplek ge plande keerlus ook bij metrosta tion Vijfsluizen kan worden aan- ge'egd. Omdat hier geen wonin gen in de nabijheid zijn, is dit plan beter en goedkoper. De provincie Zuid-Holland meent echter dat de bewoners met hun alternatief voorbij gaan aan de ontwikkeling van Randstadrail, volgens haar zeggen 'een hoog waardig railsysteem met metro achtige kenmerken.' De spoorlijn tussen Schiedam en Hoek van Holland wordt vermoedelijk tot Randstadrail omgebouwd. De treinstellen van Randstadrail kunnen in dj nieuwe metrotun nel rijden, omgekeerd kunnen de metrostellen het tracé van Rand stadrail op. Tenminste, als er op de plaats van het flatgebouw een railverbinding tussen beide net ten wordt aangelegd. „Een derge lijke ontwikkeling mag niet op voorhand onmogelijk worden ge maakt door nu geen keerlus aan te leggen," aldus de provincie. In het inspraakproject heeft de gemeente buiten de omissie met de appartementbewoners volgens de provincie geen fouten ge maakt. „Er is een uitvoerige in spraakprocedure geweest en er is voldoende informatie verstrekt. De inhoudelijke bedenkingen dienen als ongegrond te worden gekenmerkt." Vlaardingen Op de Hoogstraat in Vlaardingen staan momen teel tussen de tien en vijftien winkelpanden leeg. Een aantal winkeliers is naar het vernieuw de Liesveld vertrokken, andere moesten de nering opheffen. Inzinking Wethouder H. Roijersjeconomi- sche zaken) maakt zich echter geen zorgen. Volgens de WD- wethouder gaat het om 'een tij delijke inzinking'. Hij spreekt van 'een afwachtende houding' bij het midden- en kleinbedrijf die is ontstaan na de vernieu wing van het Liesveld. „Set komt tussen nu en. een paar jaar wel goed met de Hoog straat," aldus de wethouder. „Zodra het Liesveld af is gaan we vertier met de ontwikkeling van het Stadshart Het Veer- plein rond de Grote Kerk én de Hoogstraat worden allemaal op nieuw bestraat." Daarnaast verwacht hij dal zo dra de noodwinkel van C A is verdwenen en de nieuwbouw op de hoek Hoogstraat/Korte Hoog straat is verrezen, het'noordelij ke deel van de oude winkel straat {tussen Korte Hoogstraat en Kortedijk) er langzaam weer bovenop raakt., De wethouder gaat ervan uit dat middenstanders dan bereid zul len zijn om een stekje op de Hoogstraat in te nemen. „Het is zeker niet zo dat wij vin den dat dat stuk van de Hoogs traat niet bij het centrum hoort," aldus Roijers. Liefhebbers van oude motoren konden het afgelopen weekeinde hun hart opha len in de Sporthal Margriet in Schiedam. Daar werd Inmiddels voor het negende jaar de Motorbeurs Schiedam gehouden. Bezitters van oude Nortons, BSA, Harieys, Puchs en Zündapps weten dan wat hen te doen staat. Graaiend in de bakken van standhouders zochten ze in de hai naar het felbegeerde onderdeeltje dat de motor of bromfiets compleet kan maken. Boeken, gereedschap en motorpakken gingen ook van de hand. Veel motorsportUefhebbers zochten echter ook de zon op. Zoals gistermiddag, toen verschillende motorclubs van oldtimers voorde ingang van de sporthal een tour d'éféganco hielden. Ook de Jeugd werd In het voorjaarszonnetje de liefde voor alle schoons op twee wielen bijgebracht. Zoals het meisje op de foto, zittend in de zijspan van een voertuig dat reeds een oldtimer was toen zij nog geboren moest worden. Foto Oen nes van der Wel/Roel Dijkstra Hoek van Holland Het nieuwe dagelijks bestuur van de deelge- meenteraad in Hoek van Holland wordt gevormd door drie perso nen. Door het vertrek van deelraads voorzitter W. Doorn en door het feit dat het CDA niet meer zal deelnemen aan de coalitie, was de zetel van de christen-democraten in het dagelijks bestuur vrijgeko men. Tijdens de laatst gehouden coali tie-besprekingen is overeengeko men dat L. Vreugdenhil (Hoeks Welzijn), T. D. M. Brabander- Droog (PvdA) en D. Dukers (WD) de portefeuilles gaan verdelen. Zoals de zaken er nu voor staan wordt Vreugdenhil voorzitter en daarnaast beheert hij de porte feuille bestuurszaken. Brabander, die de portefeuille sport al had, krijgt ruimtelijke ordening er bij. Daaruit is echter het onderdeel verkeer en groenweggenomen en dat wordt toegevoegd aan de por tefeuille van Dukers, die nu al be last is met welzijnszaken. Zwaarder belast De inkrimping van het dagelijks bestuur naar drie mensen bete kent dat het driemanschap nu be langrijk zwaarder belast gaat wor den. In feite hebben Vreugdenhil, Bra bander en Dukers nu een volledi ge dagtaak gekregen. Daar staat tegenover dat de vergoeding ook hoger zal zijn, met name voor de twee portefeuillehouders. Zij ver delen nu met z'n tweeën 180 pro cent van de voorzitterswedde, ter wijl dat percentage voorheen in drieën gedeeld moest worden. De nieuwe verdeling van de porte feuilles betekent dat het belang rijkste probleem in de nieuwe co alitie nu is opgelost. Vlaardingen Met een serie van 93 caramboles legde de 15-jarige Sjors van Ginneken gistermiddag in hetVlaardingse biljartcentrum De Griffioen de basis voor zijn eerste nationale titel in de catego rie libre bij de jeugd. De jongste deelnemer won daar mee de strijd, die zaterdag en zon dag werd uitgevochten door de zes beste jeugdbiljarters van Ne derland. Van Ginneken is pas sinds kort 15 jaar, waardoor hij gerechtigd was om aan de strijd deel te nemen. In een volledige competitie (alle spe lers kwamen tegen elkaar uit) Üet hij uiteindelijk Pascal Schrijver uit Raalte (2) en de Sassenheimer Ronald Filippo (3) achter zich. De zes deelnemers kwalificeer den zich voor de titelstrijd door een aantal voorrondes met in de Ie klasse actieve biljarters win nend af te sluiten. Jeugdige biljar ters uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis schopten het niet tot de finale. „Zo'n jongen als Van Ginneken uit komt Sprundel," zegt vice- voorzitter L. J. van der Lubbe van het district Nieuwe Waterweg- Noord van de biljartbond. „In dat deel van Noord-Brabant krijgen ze het biljarten met de paplepel ingegoten. Die traditie hebben we hier niet." Toch is er hoop voor de biljarters in de regio. De laatste vijftien jaar kende het district niet eens een jeugdafdeling, maar daar is sinds kort verandering in gekomen. De vereniging Jong Dito telt inmid dels twaalf leden en oefent elke zaterdagochtend in cafe De Grote Markt in Vlaardingen. De bond verwacht bovendien een impuls De jonge biljarter P. van Oostenbrugge redde het gisteren niet bij het Nederlands kampioenschap in Vlaardingen. De Kampenaar speelde verdienstel ijk, maar kon niet op tegen het geweld van de 15-jarige Sjors van Ginniken Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra van het voorbije nationaal kampi- deze contreien is hard oefenen oenschap. De titelstrijd trok veel vooralsnog het devies. In compe- publiek en het hoge spelnivcau titicverband is een bescheiden be schreeuwt om navolging. Maar in gin gemaakt in de 6e en 7e klasse. Schiedam Voor de gehandicap ten in Schiedam moet de gemeen te een incidentele bijdrage van ze ven ton vrijmaken. Een advies van die strekking heeft de raads commissie voor welzijn en volks gezondheid naar de gemeente raad opgestuurd. Van de zeven ton wordt vier ton besteed aan een zogenoemde Scooterpool. Met dit bedrag kunnen verzorgingstehui zen scooters aan invalide mensen uitlenen. Omdat de scooters niet permanent aan invaliden ter be schikking worden gesteld, ver wacht de gemeente de vier ton ef ficiënt te kunnen besteden. Schiedam besteedt voorts 2,5 ton aan de verbetering van de toegankelijkheid van wooncom plexen waarin met name ouderen zijn gehuisvest. Op die manier hoopt de gemeente geld te bespa ren. Wanneer afzonderlijke ge handicapten woonverbeteringen in de complexen aanvragen, is de gemeente volgens de verwachting per saldo meer geld kwijt. In dit verband wees wethouder A. F. de Leede (volksgezondheid) ook op de maatschappelijke verantwoor delijkheid van de woningcorpora ties. Deze dienen zelf ook een woonbeleid te voeren dat reke ning houdt met de mindervali- den, antwoordde de wethouder op vragen uit de commissie. Voor het realiseren van zogenaamde 'zit- en wachtplaatsen' voor het collec tief vervoer trekt de gemeente verder 10.000 gulden uit. Hier kunnen invaliden plaatsnemen die wachten op hun taxi. Het res tant van de zeven ton gaat naar apparaatskosten van het Regio naal Orgaan Gehandicapten (ROG), dat voor Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis voorzienin gen aan gehandicapten verstrekt. De incidentele bijdrage wordt be taald uit overschotten die zijn ont staan na de invoering van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG). Gemeenten bleken veel geld over te houden van het door die wet toegekende budget. Jaar lijks geeft Schiedam zo'n vijf mil joen uit aan voorzieningen in het kader van de WVG. Uit recente cijfers blijkt dat Schiedam nu on geveer twee miljoen gulden aan overschot heeft opgebouwd. Hier door acht men het redelijk nu 721.000 gulden aan incidentele voorzieningen uit te geven. De verwachting is dat het overschot op langere termijn verdwijnt. „Bij de start van de WVG," meende De Leede, „zfjn we al uitgegaan van een overschot dat zou ontstaan. Daarom moeten we nu niet ineens Sinterklaas gaan spelen. Het ligt in de verwachting dat er in de na bije toekomst door een groeiende instroom een groter beroep op de gelden zal worden gedaan." Via een gemeentelijke regeling voe ren Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in het ROG een geza menlijk beleid. In een verhouding van 2:2:1 verdelen de drie Water weggemeenten de lasten. Vlaar dingen en Maassluis hebben on langs ook positief geadviseerd over incidentele bijdragen. De raadscommissie schaarde zich in grote meerderheid achter het voorstel voor de incidentele bij drage. Toch werden er wel kantte keningen gemaakt. Raadslid C. de la Rie (D66): „Over het nieuwe wettelijke vervoerssysteem wor den legio klachten geuit. Duide lijk is dat het nauwelijks aan de verwachtingen voldoet." Vlaardingen De route van spits bus 57 in Vlaardingen wordt uit gebreid. De bus stopt met ingang van 1 juni op de Holysingel (bij het Holy Ziekenhuis), Churchili- singel en Albert Schweitzersingel. Daarna wordt de huidige route over de Olmendreef via de Am sterdamlaan, Lepelaarsingel en Zwanensingel naar Schiedam vervolgd. De uitbreiding van de route die inmiddels is goedgekeurd door de Stadsregio, komt tot stand op ini tiatief van b en w van Vlaardin gen, Hoofddoel van de uitbrei ding is de ontsluiting van dc wyk Vlaardingse Vaart te verbeteren. In de ochtendspits rijdt de bus vanaf de Holysingel naai' het Mar- coniplein in Schiedam, in de avondspits m omgekeerde rich ting. De gemeente Vlaardingen is nog in onderhandeling met de RET orn de route van lijn 52 aan te passen. B en w willen dat de dienstregeling wordt gesplitst. De ene helft van de bussen blijft de oude route volgen, terwijl de an dere helft als snelbus zou moeten gaan rijden over de Burgemeester Heusdenslaan naar het Liesveld. Deze bus stopt dan by het nieuwe zwembad De Kulk. De gemeente streeft er naar dat de wijziging midden volgend jaar ingaat. Maandag 15 april ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rond Haydn tn de Grote Zaal i.s.m. Avro, 20.15u. Cen tral Park. Soulpowersessie, 2L30u. Dizzy. Tenor Meeting, 21.30u. Rotown.ClubYeltowMoon, 22-OOu. Zaal De Unie. DeOpenbare ruimte van Rotterdam, 20.30u. Dinsdag 16 aprii SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard, 2l.30u. DC De 4 Molens. Mode show, lO.ÖÖu. ROTTERDAM Popular, Salsafeest. R'dams Con servatorium. Open Podium, 18.00u. De Doelen. Gr.z. DeoCan- temus, 2Q.00u. Luxor Theater. IztndeeeWa, 20.15u. Theater Zuid plein. Moot Katendrecht, 20.15u. De pelgrim. Jamsessie, 21.30u. Central Park. Crossoversesste, 2i.30u. Dizzy. Ineke van Doom Band, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg. SlaapZacht, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The Usual Suspects' (16) dag 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antoma' (16) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Drop Zone' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Money Tram' dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jumanji' (al) dag. 4-6.45-9.30. do- .vr.ma.dt. ook 1.15. Cinerama 3: 'Braveheart' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Cinerama 4: 'leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'DeJurk'(a!) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Corso: 'Broken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater The LivingSea' (al) dag. 2* 4. 'Afnca: The Serengeti' (al) dag. beh. ma. 3, za.zo. ook 1. Toy Story' (al) dag 5.15-7.15. 'Casino' (16) dag. 9. Venster 1: 'Bye Bye'' (16) dag. beh. ma. 10. 'Smoke' (ai) dag, 730.Sneak Preview' ma. 10. Ven ster 2: 'L'Annee Demiere a Manen- bad' (16) dag. 7.30.do.vr.zo.wo.ook 2.30. 'Tirezsur Ie Pianiste' (16) do- .vr. 9.30. 'Baisers Volees' (16) za. 9.30. 'Les DeuxAnglaisesetleConti- nent' (16) zo. 9.30. 'L'Homme qui Airmart les Femmes' (16) dl. 9.30. 'La Chambre Verte' (16) wo. 9.30. Venster3:'ChilderenofNature'(16) dag. 7.30. do.vr.zo.wo. ook 2.30, 'Ulysses'gaze' (16) dag. 9. Venster 4: 'Angel baby' (16) dag. 7.30. do .vr.zo.wo. ook 2.30. 'Blue in the Fa ce' (al) dag. 10. do.vr.zo.wo, ook 2.30. Lumière 1: 'Heat' (16) dag.4.30-8.30. do.vr.ma.di. ook 1. Lumière 2: 'Ace Ventura' When na ture calls (at) dag. i. 15-4-6.45- 9,30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4-6.45. Pathé: 'Mur- derin the Fïrst' (16) dag. 9.30. Pathé 1: Toy Story' (al) dag, 6.05-8.10- 10.15. do.vr.ma.di. ook 11.50- 1.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. 12.15-4,15-815. Pathé 3: 'Dead Man Walking'(16) dag. 11.05-1.45- 4.25-7.05.9.45. Pathé 4: 'Get Shorty' (ai) dag. 11.35-2-4.25- 6.50-9.15. Pathé 5: 'Broken Arrow' (16) dag. 11.00-1.35-4.10-6.45- 9.20. dialleen6.45-9.20. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.20-6.10-21. do.vr.ma.di, ook 12.30. Pathé 7: 'Mr. Holland's Opus' (al) dag. 12.30- 4.30-8.30. Maassluis Het postagentschap aan de Zuidvliel in Maassluis wordt omgezet in een ffanchise- ondememing. Dit betekent dat de vestiging haar intrek neemt in een winkel met boeken, tijdschrif ten en kaarten, maar daarnaast de vertrouwde produkten en hande lingen blijft aanbieden. Dat heeft FTT Post onlangs besloten. Het tijdstip waarop de verande ring plaatsvindt, is afhankelijk van onderhandelingen met on dernemers in de binnenstad. Ge zocht wordt naar een oplossing in de directe omgeving van het be staande agentschap. Uiterlijk bin nen vier jaar moet de verhuizing een feit zijn. De verandering maakt onderdeel uit van een grootscheepse opera tie, waarbij vierhonderd kantoren verspreid over het land worden omgezet in een franchise-onder- neming of postagentschap. In het eerste geval wordt het postkan toor gevestigd in een boek- annex tydschriftenwinkel. Een postagentschap is een vestiging met een balie in een winkel met een willekeurig assortiment PTT Post heeft nog geen oplos sing gevonden voor de vestiging aan de Rembrandtlaan in de Qranjewijk. Vier jaar geleden is al besloten dit kantoor op te heften. Onduidelijk is wanneer dit pre cies gaat gebeuren. Het hoofdkan toor in de Koningshoek blijft in elk geval op dezelfde plek gehuis vest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1