FVT tot het uiterste gedwongen Kunststukje van Stewart en Sparta Tafeltennissers pakken landstitel: 'In de Kuip kunnen ze jaloers zijn' Poloërs Spartaan blijven in derde klasse Beloftevolle comeback Geoffry Kohl Angad-Gaur heeft patent op florsttitel Teun Buijs hoofdcoach ZVH Volleybalsters Erasmus staan op zesde plek Steven Lubbers eerste erelid cricketbond Hockeyers Leonidas bekeren Victoria hoort niet in hoofdklasse thuis Z'67 en Ha!fweg-2 starten met nederlaag Handbalsters Snelwiek nemen draad weer op Strafvvorpen vellen korfballers Trekvogels 15 april 1996 Rotterdams Dagblad Haarlem Floretschermster In- dra Angad-Gaur heeft in Haarlem haar abonnement op de Neder landse titel verlengd. De 22-jarige Rotterdamse studente had in de finale geen enkele moeite met Henne Liebrand-Van Es: 154. Bij de mannen zegevierde Paul San ders lid van de organiserende vereniging Zaai Hazes, voor de tweede keer in zijn carrière. Hij versloeg Hans Rysenbrij in de eindstrijd met 15-8. Angad-Gaur is met afstand de beste Nederlandse op floret. Ze begon haar sportieve loopbaan in Zoetermeer by Zaal Kardolus. maar verhuisde at op jonge leef tijd naar Duitsland om in het schermmekka Tauberbischofs- heim haar geluk te beproeven. Ze ontbrak daardoor een aantal jaren bij het nationale kampioenschap maar pakte in 1994 de draad weer op. In Haarlem veroverde ze haar vijfde seniorentitel. Van grotere importantie was haar derde plaats by een wereldbekertoernooi, en kele weken geleden in Moskou. Zevenhulzen Teun Buys wordt de nieuwe trainer van de volley balclub ftentokil/ZVH. De 36-jari- ge oud-mtemational, destijds één van de steunpilaren van het 'gro te' Martinus uit Amstelveen, be reikte overeenstemming over een tweejarig contract. Hij volgt in Ze venhuizen Stewart Bernard op. Buijs was afgelopen seizoen de as sistent van Pieter-Jan Leeuwe rink, de vaak ook zelf nog mee spelende trainer van Alcom/Ca- peile. Als Leeuwerink in het veld stond, trad Buijs op als coach op de bank. Hy was niet eens met een aantal zaken in de organisatie bij de Capelse club. Buijs gaat meteen als verantwoor delijke man Europa in. ZVH, dat als derde is geëindigd in de com petitie, heeft zich ingeschreven voor het Europa Cup 3-toemooi. Zoetermeer De volleybalsters van Alcazar/Erasmus zijn door een 3-1 overwinning op Zovoc op geschoven naar de gedeelde zes de plaats in de derde divisie E. De setstanden waren 10-15,15-11, 8-15 en 10-15. Voor de Rotterdam se studentes, die al veilig 2ijn, was het resultaat van minder belang dan voor de thuisploeg, die nog een kansje op promotie had. Maar Alcazar-coach Tony Boer vond achteraf dat Zovoe geen ploeg heeft, die zou kunnen mee komen in de tweede divisie. Alca zar kwam alleen in de problemen in de tweede set. Coach Tony Boer was schuldig aan de verwarring door het num mer van de afwezige aanvoerster Marye Verbeek in te vullen op het opstellingsbriefje. De arbiters vergavenBoer dat foutje, maar de discussie'duurde vele minuten. - De Koninklijke Ne derlandse Cricket Bond (KNCB) heeft Steven Lubbers bij zijn af scheid van het Nederlands elftal lot erelid benoemd. Recordinter national Lubbers speelde gedu rende 24 jaar onafgebroken voor de Nederlandse ploeg, waarvan lange tijd als captain. De speler van het Schiedamse Hermes DVS is het eerste erelid van de bond. Met Tim de Leede ais nieuwe aan voerder gaat het nationale team een zwaar zomerseizoen tege moet. Op het programma staan vier eendaagse wedstrijden tegen Pakistan en India, het duel voor de NatWest-Trophy tegen Surrey en de deelneming in het graaf schap Yorkshire aan het Scar borough Cricketfestival. Met een ontmoeting tegen de County Leicestershire zal op 29 juni het graswicket in Amstel veen officieel in gebruik worden genomen. RotterdamLeonidas is als enige overgangsklasser doorgedrongen tot de kwartfinale van de nationa le hockeybeker. Aanstaande vrij dag speelt het team aan de Kralin- ger Esch tegen hoofdklasser Oranje Zwart (20.00 uur). De andere wedstrijden zijn: HDM-Bloemendaal, Amstcrdam- HCKZ en Den Boseh-HGC. Dooi Simon van Zuilen Rotterdam De tafeltennis sers van FVT/Visser hebben het gehaald. Voor het eerst in de clubgeschiedenis haalden ze het landskampioenschap binnen. Even dreigde Pecos het feestje te verstoren, maar na een spectaculaire inhaal race bleek ook de 34 neder laag voldoende om de vlag in top te kunnen hijsen. Waarop de polonaise onder aanvoe ring van teambegeleider Jan Barendrecht werd ingezet. Na de 4-3 zege in de eerste wed strijd in Qegstgeest ditmaal een nederlaag met dezelfde cijfers. Maar op grond van een beter ga- mesaldo (+6) werden de Rotter dammers niet alleen voorjaars kampioen, maar meteen ook landskampioen. Een algehele be slissingswedstrijd was niet meer nodig, want zowel in de najaars als voorjaarscompetitie hadden Ronald Vijverberg, Michel de Boer en kopman Jörg de Cock zich onder de bezielende leiding van trainer-coach Alfred de Jong de sterksten getoond. „In de Kuip kunnen ze hierop ja loers zijn," blaatte speaker Aad de Vos door de volgepakte speelzaal aan de Persoonsdam. Meteen na het winstpunt van Ronald Vijver berg op de zich tot het uiterste verzettende Herman van den Broek kwam de ontlading bij de Rotterdammers. Dat was niet meer dan begrijpe lijk, want hoe lastig had Pecos het de Rotterdammers immers niet weten te maken. Zelfs zo, dat FVT na drie partijen al tegen een 0-3 achterstand aankeek, en dat had echt niemand verwacht. Er werd zelfs al serieus rekening gehou den meteen beslissingswedstrijd, die FVT slecht zou uitkomen. Al les was voor het feest in gereed- Rotterdam Op de voorlaatste speeldag van de waterpolocompe- titie stelde Spartaan het verblijf in de derde klasse definitief ze ker. Weliswaar eindigde het duel met kampioen BZC in een duide lijke 4-11 nederlaag, maar daar over treurde niemand aan de Gooilandsingel, Door het verlies bij Raket (7-3) kon De Hoogwerf, dat naar het district degradeert, de Rotterdammers niet meer op de ranglijst achterhalen. En dat was voor trainer-coach Leo Hen driks een pak van z'n hart. „De opzet was om ons dit seizoen te handhaven. En dat is nu gelukt." Kleine nederlaag Meer pretenties behoefde Spar taan, na het vertrek van een vier tal spelers, ook niet te hebben. De wedstrijd tegen BZC bevestigde dat. Het 'maximaal' haalbare leek een kleine nederlaag, maar zelfs dat zat er zaterdagavond niet. Reyer van Middelkoop (2x), Leo Kleefkens en Erik van Bameveld tekenden voor de Rotterdamse wapenfeiten. RWV legde in 3E definitief beslag op de vierde plaats. Bij het al ge degradeerde Vlaardingse VZC maakten de bezoekers geen fout. De 6-9 zege kwam op een regelma tige wijze tot stand, zonder over matige inspanningen. In de twee de klasse A zegevierde SVH sim pel over Koudekerk (94), terwijl Rotterdam NVO/Barracuda het eerste puntje van het seizoen gun de: 11-11. Bij beide duels stond niet meer op het spel. SVH wil uit sluitend nog de ongeslagen thuis- status behouden. Kampioen Rapi- do'82 mag dan in het laatste duel aan de Van Maanenstraat niet Het feest van FVT/Visser is compleet. Na de najaarsti tel hebben de l'^F3 Rotterdam is'T' ook het voor- jaarskampi oenschap (en dus de landstitel) binnen. De polonaise kan begin nen. Foto Fred Emst/CorVos heid gebracht, terwijl FVT ko mend weekeinde ook het Kolen kit-toernooi op het programma heeft staan. „Tot iedfers verbazing kwamen we met 3-0 achter," zei coach Alfred de Jong na afloop, Maar ik ben er steeds in blijven geloven, zeker na de winst in heteruciale dubbel spel. Dat is juist ons zwakste on derdeel, maar Jörg en Ronald wonnen dit keer heel overtui gend." De Jong wilde er niet aan dat zijn team de tegenstander zou hebben onderschat. „Pecos is ge woon een heel sterke opponent. Misschien waren wij zelf te scherp, te fanatiek." Genieten Ronald Vyverberg genoot wel licht nog het meest. Hij haalde im mers het beslissende derde punt binnen, nadat hij in de eerste ga me tegen Van den Broek nog heel dik had achtergestaan. Met 23-21 won hij alsnog, om het in de twee de game met 21-14 af te maken. „Met de steun van dit publiek kon ik eigenlijk niet verliezen," glun derde de 20-jarige speler uit Berg- schenhoek. Door verlies van De Cock op Ted van den Berg, Vijver berg op Jurgen Pastoors en De Boer op Van den Broek, kwam FVT met 0-3 achter. Maar in het dubbel haalden Vijverberg en De Cock tegen Pastoors en Van den Broek tot 1-3 op, en faalde D? Cock niet tegen Pastoors (2-3). Te gen Van den Berg had De Boer de titel al veilig kunnen stellen, maar daarin slaagde de Hagenaar niet. Dus werd het 24 voor het team van coach Joop van den Borg, en sidderde het Rotterdamse pu bliek. Vijverberg en Van den Broek stonden voor de beslissende par tij: werd het 2-5 en derhalve een beslissingswedstrijd? Of werd het 34, en daarmee de landstitel voor FVT? Het werd 34, tot opluchting van de Rotterdamse aanhang. Daarmee was de titel binnen. „Maar we willen meer," kijkt Al fred de Jong alweer vooruit. „In de Europa Cup willen we straks verder komen, maar eerst is de beker ons volgende doei. Dan is de 'dubbel' binnen." De eindstrijd om de beker wordt op 15 en 16 ju ni in Scheemda gespeeld. Door Chris Mast Rotterdam Een uur na afloop van zijn opmerkelijke no-run zege op Kinheim was werper 'Papito1 Stewart van Vitrine Art/Sparta met zijn gedachten al niet meer bij de 2-0 winst van die middag, maar bij de wedstrijd over twee weken. „Ik ken het programma uit myn hoofd. Volgende week zaterdag thuis tegen ADO, 's zondags uit tegen Neptunus. En dan de week erop de dubbel tegen Kinheim, Eerst uit. En omdat ik meestal op zaterdag gooi, moet ik dan daar van hen winnen. Dat zal nog moeilijker worden dan vandaag." Met die laatste frase doelde hy niet alleen op de speciaal voor werpers lastige (minimale) afme tingen van het Kinheim-buiten- veld, maar ook op de gevoelens van revanche, die hy met zijn for midabele prestatie van zaterdag zonder twijfel heeft aangewak kerd. Groot was zaterdag de gedreven heid van Stewart. Hij is het enige overgebleven lid van de werpers staf, met wie Sparta in 1992 uit de hoofdklasse degradeerde. Vooraf had de Antilliaan zijn ploegmak- kers voorgehouden dat er moést worden gewonnen. Want: „Natuurlijk zullen we nog wel eens verhezen. Als je aan sport doet, is dat logisch. Maar we mochten absoluut niet met een nederlaag de competitie begin nen. Want dan sta je meteen on deraan." Sparta straalde zaterdag zelfver trouwen uit, maar het waakt voor overmoed. Achtervanger Marion Fluonia: „We hebben een heel goede ploeg. Maar je moet natuur lijk nooit zeggen: de beste ploeg." Dat Sparta zaterdag Vrienden/ Kinheim bedwong, was een des te grotere prestatie omdat Neer- lands beste werper Eelco Jansen bij de Haarlemmers op de heuvel stond. Jansen stond zijn manne tje. Maar achter zyn rug bleek de bezetting van het tweede honk de zwakke schakel. Het was Toine Jager, zoon van voorzitter Peter Jager, die in de zevende inning missmeet en -greep, waardoor Spartaan Angelo Cijntje 1-0 kon scoren. Coach Ted Arnold verving Jager door de Amerikaan Chris Dickerson die prompt een slag beurt later in de fout ging, waar door Michael Martha 2-0 kon sco ren. Ondertussen groeide Stewart naar een geweldige vorm: in de laatste drie innings zag hij het mi nimale aantal van negen slag mensen tegenover zich. Maar ook als Stewart over twee weken op nieuw Jansen verslaat, blijft bondscoach Jan-Dick Leurs onge ïnteresseerd, Twaalf jaar geleden - op achttienjarige leeftijd - kwam Stewart bij de wereldka™ pioenschappen op Cuba uit v r het team van de Nederlandse tillen. En in tegenstelling tot andere bonden vergeeft de reldhonkbalbond zo'n 'jeugdz de' nooit van zijn leven. Voor Ste wart blijft er dus niets anders over dan op de heuvel van Sparta zijn kunsten te blijven tonen. Geen garantie Dat een 5-1 voorsprong op hoofd- Wasse-niveau geen garantie is voor een soepele zege, ondervond de ploeg van coach Koos van der Mark gisteren in Bussum tegen HCAW. „In de overgangsklasse speel je zo'n potje dan makkelijk uit, maar in de hoofdklasse slaan de nummers één tot en met negen allemaal, dan moet je negen in nings lang scherp blijven." weet de Barendrechteruit ervaring. Waar Orlando Stewart zaterdag onbespeelbaar was, daar kwam Sparta's starter van gisteren, To ny Benningshof, telkens op ach terstand en dat brak hem in de derde slagbeurt van de Bussu- mers op. De riante voorsprong, verkregen door onder meer home runs van catcher Marton Fluonia en de Amerikaan Adam Slocum (aangewezen slagman), verdween ais sneeuw voor de zon, 6-5 Chester Belioso weerde zich ver volgens redelijk goed, maar een paar kleine foutjes deden de ach terstand steeds verder oplopen. Daar kon Didi Gregorius. pas her steld van een rugblessure, weinig aan veranderen. In de achtste inning zette Sparta nog even aan voor een slotoffen- sief, Daarin was zelfs nog een rol letje weggelegd voor de 42-jarige John van der Mark. Als pinchhit- ter in plaats van de improduktie- ve Martha troggelde hij werper Jeroen Hubert vier wijd af, waar na de veel snellere (want jongere) Frans Richardson mocht probe ren daar munt uit te slaan. Dat lukte, maar meer dan twee pun ten leverde die oprisping de rood- witten toch niet op. In de gelijk makende achtste bepaalde HCAW de eindstand op 13-8. Boxscore Zaterdag KINHEIM0 00 000 000=0-2-3 SPART* 000 0 00 llx=244 Vilei ünheim; Eelco Jansen (7 2/3 in nings) «t-1-6, Paul Nanne (1/3) O-O-O Vitrine Art/Sparta: Orlando Stewart (9) 7-2-2. Win naar: Stewart. Verliezer: Jansen Home rons: geen. Zondag SPARTA302 001 020= 8-13-4 HCAW10S 022 12x=13-14-l Vitrine Art/Sparta: Tony Bennmgshof (3) 1-3-6-0, Chester Belioso (2 2) 3-1-5-2, Didi Gregonus (3) 1-1-3-2 Mr Cocker,HCAW: PauiTensen (3) 1-0-7-0, Jeroen Hubert (4 1/ 3 3) 3-1-5-0, Caspar van RijnbachU 2/3) 1* 1-1-1. Winnaar: Hubert. Verliezer: Ben nmgshof Homeruns Sparta: Marlon Duo- ma (le mn, t D.Adam Slocum (3e, solo) 'Papito' Ste wart (5) heeft zijn laatste 'vriend' van Kinheim uit geschakeld en viert met gebalde vuist zijn triomf op Eelco Jan sen. Zijn ploeggeno ten Michael Martha, Er- win van den Berg, Ludwin Bernardina en Elton Wil son gunnen de werper zijn feestje. Foto Peter Molkenboer Door Loet van Scheüebeek Rotterdam De honkballers van Neptunus mogen dan landskam pioen zyn en al jarenlang een abonnement hebben op de Hol land Series, het was niettemin al tamelijk lang geleden dat zij het openingsweekeinde van de com petitie zonder kleerscheuren doorkwamen. Meestal was het de thuiswed strijd, die verloren ging - en byna hielden de Rotterdammers die vervelende gewoonte gisteren in stand. Tegen Minolta/Pioniers werd een vroeg veroverde 2-0 voorsprong in de achtste inning weggegeven en het was aan een gelukkige of, zo men wil, 'gouden' ingreep van coach Jan Collins te danken, dat een verlenging werd voorkomen en de overwinning op de Abraham van Stolkweg bleef. Collins verving met twee man uit in de gelijkmakende achtste slag beurt Marcel Kruyt door Adonis Kemp. De international, die de slag nog niet erg te pakken heeft en daardoor op de bank is beland, trakteerde Pioniers' relief-pitcher Theo Geerman op diens eerste hitje. En omdat Ken Brauckmiller vervolgens zijn collega-werper een vrije loop ontfutselde, had Neptunus prompt scoringskan sen. Die werden verzilverd door Marvin Isenia, de nieuwkomer die Adonis Kemp uit het buiten- veld houdt, maar hem wel het winnende punt liet binnenlopen, 3-2. Daags tevoren had de jeugdige Zwijndrechter tegen zijn oude club Twins het sein gegeven tot de ontmanteling van de Ooster- houtse verdediging. Zyn solo homerun leidde tot het vroegtij dig vertrek van startende werper Arny Fernandes, maar diens op volgers Robert Rodriguez en Ron Agterberg brachten het er niet veel beter af. In totaal lieten de in schitterende gryze pakken gesto ken blauwwitten twaalf honksla- gen noteren. Daar waren geen homeruns meer bij, en dat was opmerkelijk omdat de thuisclub juist aan de lopende band 'hekklappen' produceerde. Vier in totaal. Twee daarvan kwa men tot stand op het werpen van Geoffiy Kohl, de lefty die na een jaar toekyken vanwege een lasti ge schouderblessure een belofte volle comeback maakte. Die twee homers vormden precies de helft van de 'schade', die Kohl in zes in nings (en 97 ballen) opliep. Zaterdag NEPTUNUS TWINS- TropicanaiNtpIanas-.Geofffj' Kohl<6 innmgs)9 3-4-0. Elton Koeiman (2 VS 3 m a n i ü-1 li 0 Ken Brauckmil ler (2/3) 10-0 GambruTVins Amy FernandssO +41 0-S-2 1 Robert Rodriguez (4 2/3 410-M 2 RonAgier- beru (3 1/3)2-1-3-1 Winnaar Kohl Verheien Fernan- des Homeruns Neptunus: Marvin Isciua (2c mn) Tuuu: Patrick van Heijningon (2e 9e innl Ron Ag terberg He innh BenTliijssen (90 umi Zondag PIONIERS00000002 0=2-9-5 NEPTUNUS.—™»....^0-1-1 000 0 lx=U4 Trnj>ic»na,'Neptumts- Rob Ccrdet-ari (7 r I!C 2 0 G. Ken Brauckmiller (2) M-3-0 Minolta Pioniers. Erik Lammerde (8 1) 2 54-3 Theo Geerman (2) 0 1-2-0 Wmna an Brauckmiller Verliezer Geerman Rotterdam Het doek is nog niet gevallen, maar op nieuw heeft Victoria er blijk van gegeven niet in de hoofdklasse thuis te horen. In de dubbel tegen Til burg liet de hocheyploeg van de vertrekkende trai ner Pieter Versteegh geen positieve indruk achter. Zaterdag hadden de Kralingers op eigen veld wel een veldoverwicht, maar dat mondde in eerste instantie niet uit in treffers. Tilburg deed dat wel, waarna Guus Verhees en Thijs Stoop ervoor zorgden dat de uitslag (24) een beter aanzien kreeg. Een dag later kwam Victoria helemaal niet aan sco ren toe. De thuisclub deed dat wèl en wol verdiend met 2-0. De Kralingers spelen nog tegen HDM en Hattum en dan behoort de hoofdklasse na één sei zoen weer tot het verleden. Leonidas verspeelde in de overgangsklasse de kan sen op een eventuele titel. De mannen van de Kralin- ger Esch speelden met 0-0 gelijk tegen SCHC. De Rotterdammers waren over het algemeen sterker, maar schoten bij de strafcorners niet met scherp. De achterstand op EKV is nu vier punten. Rotterdam zet zowaar nog een eindsprintje in, wat te gen Leusden niet zo'n moeilijk karwei was. De spe lers van de thuisclub waren niet lang daarvoor thuis gekomen van een wintersportvakantie en werden door de Rotterdammers alle hoeken van het veld op gestuurd. Bij de rust leidde Rotterdam met 0-2 door doelpunten van Jurgen Brouwer en Jan Jaap de Vin uit een strafcomervariant. Na de thee voegde De Vin er nog een derde treffer aan toe. Kort voor tijd kwam Leusden uit een strafcomer op 1-3. De vrouwen van Victoria azen nog steeds op de derde plaats in de overgangsklasse. "Warande was een mak kelijke prooi, al deed de uitslag (1-0, doelpunt Jans Michield) anders vermoeden. Rotterdam In de hoofdklasse tennis hebben de de butanten Z'67 en het tweede team van Halfweg een nederlaag geleden. Aan de Rotterdamse Zuiderpark weg was Z'67 niet opgewassen tegen Centre Point uit Almere: 3-5. Halfweg-2 verloor met dezelfde cijfers van De Metselaars 2. Een grote verandering ten opzichte van vorig jaar is dat men nu in alle klassen zelf mag bepalen hoeveel buitenlanders van binnen de Europese Unie er mee spelen. Voorheen moest een club eerst toestemming van de KNLTB krijgen. Bij Z'67 is alleen de Barendrechtse Wendy Koutstaal (40ste op de Nederlandse ranglijst) een vertrouwd ge zicht Van de nieuwkomers is Rotterdammer Roger Warmenhoven de meest ervaren speler. De andere aanwinsten zijn de Belgische Klaartje van Baarle en het Zeeuwse talent Jurjen Mooibroek (negentigste op de ranking). Warmenhoven en Mooibroek zorg den voor de Rotterdamse punten. Het tweede team van Halfweg verloor op de ver trouwde gravelbanen van de reserves van De Metse laars uit Seheveningen: 3-5. Huib Troost wist als eni ge speler zijn enkelspel te winnen: 6-0,6-7,6-2 tegen Martin Kalkhoven. Het mannenteam van TV Halfweg deed betere zaken door op eigen bodem Frisselstein uit Veghel te ver slaan: 5-1. Nieuw in de formatie is Lennart Kaptein, die Mark Bitter vervangt. Kaptein klopte Rem co Heethuis: 64, 6-2. Ook René van der Mee, Stephen Meindert en Eddy van Veen wonnen hun enkelspe len. Het dubbel Van der Mee/Kaptein zorgde voor hut verliespunt. Hetmannenteam van Phoenix boekte een regelmati ge overwinning op Neekslag uit Purmerend: 5-1. By de titelkandidaat verloor alleen Rob van Antwerpen zyn enkelspel. Nieuwkomer Michiel van den Heuvel en Frederik Maris maakten geen fout. Nick Verbeet was de verdienstelijke vervanger van de geblesseer de Peter de Kramer, die over enkele wéken zyn ren tree hoopt te maken. Voor de hoofdmacht van TV Halfweg begint de eredi visie op zondag 21 juli. Coach Flip van Betuw heeft zijn team rond. Naast het regionale trio Petra Kam- stra, Ralph Kok en Raemon Sluiter is top 150-speei- ster Catalina Cristea uit Roemenië aangetrokken. Rotterdam De hundbalsters van Snelwiek hebben zich na de teleurstellende degradatie in de zaalcom petitie goed weten op te peppen om de koppositie in de hoogste regionale klasse van het veldhandbal te behouden. UVG werd slachtoffer van Snelwieks be- wijsdrang: 20-11. In dezelfde klasse traden de vrouwen van Ancora aan tegen Saturnus'72. Ancora kwam goed uit de start blokken en liet in de eerste helft zien over een kwali tatief sterkere ploeg te beschikken. Na de pauze (9-5) liet het het initiatief aan de Ridderkerkse dames, die daarvan dankbaar gebruik maakten. Ze kwamen tot 10-9 terug, maar in de slotfase stelde Ancora toch weer orde op zaken: 14-10. RotterdamHet is de korfballers van overgangsklas ser Trekvogels niet gelukt te winnen van BEP uit Purmerend: 11-18. Aanvankelijk leek het erop dat er Rotterdamse winstkansen waren, want na tien minu ten was de score 7-8. Maar toen arbiter Dick Havelaar BEP rijkelijk beloonde met vier strafworpen op rij, was de tol eraf: 7-12. In de slotfase deed de arbiter het nog eens dunnetjes over en bracht het totaal straf worpen voor de gasten op tien. Het vermoeide Trek vogels (Dave van Zomeren en Sander Vermeulen hadden al een wedstrijd in de benen) bleef strijden voor een redelijke score, maar kwam niet verder dan 11-18. Voorde produktie by Trekvogels tekenden Els de Roode, Maarten van Geldorp en uitblinker Sander Vermeulen met ieder drie treffers. In de eerste klasse D haalde Het Zuiden bij Celeritas in Alkmaar een kostbaar puntje binnen (17-17), waar door de Tuindorpers met VEO met zes punten voor laatste zyn. Ook in dit duel speelde de arbiter een grote, maar warrige rol door te hooi en te gras str af worpen uit te delen. Alexander Geurts was met acht goals de productiefste speler, In de eerste klasse F deed WION goede zaken door met 13-9 van Vriendenschaar te winnen. Voor het zover was moest WION eerst een 7-9 achterstand in lopen maar dat lukte prima: 13-9. Wim Niesing scoor de 3x. Koploper Vlaardingen ging bij De Danaïden met 17-15 tenonder. In IH behoudt De Överkanters de tweede plaats achter SDO door met 14-10 bij Til burg te winnen. De marge blijft wel vijf punten met nog vier duels te gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3