24 Excelsior Maassluis met de schrik vrij li 'Juventus kan ineens niet meer basketballen1 Arbiter Brouwer onterecht de gebeten hond bij Spirit HSC viert promotie naar de KNVB Falende Glenn Brown breekt HVO zwaar op sGhiioenvve.i'K Molendijk; 'zwarte dag' Deltasport: blessureleed Strafschop nekt MVV'27 WK ontsnapt met gelijkspel ODO-Sparta gestaakt l-Wph&b'ei pp -- ü&i Oranje Nassau op onderste plaats HBSS pakt een puntje PPSC haalt lekker uit DRGS gedegradeerd Rode kaart Arthur van Wieren Van Troost mist strafschop Weer hoofdrol Robin Voets Rotterdams Dagblad Maandag 15 apnl 1996 Rijnsburg „Een zwarte daf mijn trainerscarrièresprak Zwaluwen-trainer Danny Molen dijk zaterdag na de 2-9 nederlaag tegen RijnsburgseBoys. Daarmee doelde hij niet op het spel van zijn ploeg, maar op de arbitrage* Mo lendijk: „Ik zal nooit zo gauw de scheidsrechter de schuld van een nederlaag geven, maar dit was ge woon verschrikkelijk. Die man heeft alles in het werk gesteld om Rijnsburgse Boys te bevoordelen By ons wordt de doorgebroken Aijan van de Bos ongestraft afge zaagd en wij krijgen voor veel lichtere overtredingen vijf maal geel. Een normaal duel om de bal van Marco van Dijk werd gehono reerd met een pingel 1-0; red.) en een gele kaart en vervolgens mocht Rijnsburg ondanks buiten spel 2-0 maken. Nee, we hebben niet van Rynsburgse Boys maar van de scheidsrechter verloren, al moet ik zeggen dat die ploeg het betere van het spel had." De man in het zwart slingerde Van Dijk, Dennis Wijsbroek, Hans Baan, Jeffry Noordzij en Stefan Geldof op de bon en stuurde ver zorger Joop Musterd wegens aan merkingen op de leiding van het veld af. Hoogvliet Deltasport heeft za terdag, geplaagd door blessure- leed, tegen RHS een 1-0 neder laag moeten incasseren. De Vlaar- dingers moesten als snel twee wissels toepassen omdat twee spelers gehavend van het veld gingen. Gastheer RHS rammelde m de tweede helft stevig aan de poort en. zagen dat beloond met een treffer van Richard Nijman. Bij Deltasport ontbrak ook doelman Arwin Pit, die als gevolg van een virusziekte het seizoen waar schijnlijk niet meer in actie komt. Door Sander Sonnemans Zuld-Beijertand Een strafschop in de tweede helft heeft vierde klasser MW27 zaterdag in de uit wedstrijd tegen ZBVH de das om gedaan. De Maaslaitders, wegéns- verschillende""''dmètandigHeden aantredend met vijf invallers, gin gen met 1-0 onderuit en lijken uit geschakeld te zijn voor de titel. Hoewei het eerste deel het aan zien nauwelijks waard was had MW27 wel de beste mogelijkhe den. John Rodenrijs was twee maal dicht bij een treffer, maar hy faalde in de afwerking. MW27 dacht een puntje mee naar huis te nemen totdat doelman Nico Ben- nik vanaf elf meter werd gepas seerd. In het duel werden vijf gele kaarten uitgedeeld De pas 16-ja- rige Fred Rasens werd met twee bekeuringen van het veld ge stuurd en ook 'good old' Fred Rij nenberg werd opgeelgetracteerd. Rotterdam WK mocht niet mopperen met het 2-2 gelijkspel tegen TOGR, De Rotterdamse lijstaanvoerder liet de 'Ketheliap- pers' flink zweten, maar slaagde er niet in de genadeklap uit te de len. WK schoot niet veel op met het puntje, want het moest win nen om TOGR dichter te naderen. TOGR begon voortvarend en nam na een klein half uur de leiding dooreen doelpunt van GlaudioPi- res. Vervolgens werd een treffer van TOGR-spits Daniël Lo afge keurd wegens vermeend buiten spel. Desalniettemin kwam de thuisploeg kort na de thee op een 2-0 voorsprong door een rake kop bal van Kenneth Wolf. Prompt gaf Marco Klein WK weer hoop: 2-1. In het duel kregen beide ploegen kansen. De mooiste was voor Los, die vanaf elf meter mocht aanleg gen maar het buitenkansje onbe nut Het. Dat brak zijn ploeg toch op, want acht minuten voor het eind bracht Robin Smallegange zijn ploeg weer op gelijke hoogte. Maasland Het due! van pen weekeinde tussen de korfbal ploegen van ODO en Sparta heeft het einde niet gehaald. Tien mi nuten voor tijd, bij de stand van 8- 8, werd de wedstrijd gestaakt omdat de uit Haarlem afkomstige scheidsrechter Hans Boeree werd getroffen door een zweepslag. „Na de 64 ruststand," constateer de ODO-speler Erik Passehier, „was Sparta na tien dramatische minuten van ons naar 6-8 uitgelo pen. We hadden de stand net ge lijk getrokken <8-8) toen de scheidsrechter ineens gestrekt op het veld lag." Maassluis—Was het de spanning voor het na derende kampioenschap of had Excelsior Maassluis, met veertig punten uit achttien duels koploper van de tweede klasse B, zater dag gewoon een off-day'Trainei Aad An- driessen hield het na de ietwat geflatteerde 3- 1 overwinning op degradatiekandidaat Spirit op het laatste. „Snel vergeten," reageerde hy dan ook, „want we moeten verder." Hoewel Andnessen zich nog altijd zeer voorzichtig uitdrukt als het kampioenschap ter sprake komt, lijkt de titel Excelsior Maassluis niet meer te kunnen ontgaan. Eén misstap zou concurrent Ryns burgse Boys, dat op drie punten volgt, op gelijke hoogte kunnen brengen en eergisteren leek het bijna zo ver te komen. Want volle dig tegen de verhoudingen in kopte Arne van Gelder het voort durend op de counter loerende Spirit in de tweede helft op een 0- 1 voorsprong. Met nog minder dan een kwartier te gaan zag het er allerbelabberst uit voor de thuisploeg, maar een handsbal van Spirits verdediger Martin van Vuuren leidde voor Excelsior de ommekeer in. Niet alleen omdat Harold Loeve vanaf elf meter hard en hoog het vonnis velde, maar ook vanwege het feit dat de bezoekers vervolgens volledig het hoofd verloren en arbiter Cees Brouwer tegen zich in het bamas joegen. De man in het zwart viel echter niets te verwijten en op de gele kaarten en het rode karton netje voor invaller Mark Advocaat (geel voor commentaar en geel voor 'afzagen' Loeve) waarmee hij in de slotminuten bij Spirit strooi de viel ook niets af te dingen. Andere hoek 'Maassluis' rook z'n kans en pakte die ook. Met een schitterende aan val werd zes minuten voor tijd af stand genomen en wederom door middel van een strafschop stelde Excelsior de zege helemaal veilig. Spitsuur in het doelge bied vanSpirit bij een hoek schop. Cor van Hoeven wordt op de huid gezeten terwijl achter hem Tom Vis ser toekijkt. Later viel Vis ser gebles seerd uit. Foto Peter Molkenboer Cor van Hoeven stond aan de ba sis van de 2-1. De flankaanvaller stuurde met een slim passje de achter hem om komende Harold Loeve richting achterlijn en op zijn beurt streep te Loeve de bal laag vuor het doel waar Robert Visser de treffer bin nengleed. Loeve meldde zich kort daarop wederom bij de stip, nadat invaller Leon Solognier bij een voorzet van de eveneens binnen de lijnen verschenen Ruud den Engelsman tegen het gras was ge trokken. Loeve koos dit keer voor de andere hoek, Spirits doelman Gert Nobel met: 3-1. Excelsior had zichzelf een makke lijkere middag kunnen bezorgen ais voor de thee al één van de vele mogelijkheden was benut. Aan de andere kant mocht de ploeg de handen dichtknijpen dat doelman Dennis van Eek met enkele prima reddingen de spaarzame Spint counters onschadelijk maakte en zelfs eenmaal door het alumini- umwerk werd geassisteerd. On sportief en beneden niveau. Zo vielen de reacties van Spirit in het slot en erna te betitelen. Dat de druiven zuur waien voot de ploeg uit Ouderkerk aan de IJssei was te begrijpen, maar om dat af te reageren op de arbiter die daar part nog deel aan had, viel ge woon niet te billijken. .Als je zo ver bent," evalueerde Andriessen het spel van zyn ploeg, „moet je jezelf motiveren. Maar ja. dat zat er vandaag niet in. Ik zag de overwinning even niet meer zitten, maar nu we 'm toch hebben, mag ik wel zeggen dat die verdiend is." Excelsior Maassluis-Spirit 3-1 (0-0). 58. Ar no van Gelder 0-1, 77 Harold Loeve 1-1 <str.), 84 Robert Visser 2-1,90. Harold Loe ve 3*1 (str.) Bijzonderheden: De pnma bla zende Cees Brouwer 'beloonde' het onvol wassen gedrag van Cees van der Poel, Niels Zijlstra. John Hoogendijk en Ton Noorde- graaf (allen Spmt) met een gele kaart Hun teamgenoot Mark Advocaat werd met twee maal geel. dus rood. van het veld gestuurd Tom Visser (Excelsior M.) en Ard Brum- stroop (Spint) moesten 7ieh na een botsing in het ziekenhuis laten verzorgen aan een gapende hoofdwond Excelsior Maassluis: Van Eek, Rasens, Jansen, Hazewmdus. Tom Visser <70 So lognier), Robert Visser, Loeve. Buut, Vij verberg (57 Den Engelsman), Van Hoeven. Louter Spirit: Nobel.Balvert.BrumstroopOö Ad vocaat), De Heer. Vuik (82. De Jong), Van der Poel, Zylstra, Van Ge'der, Hoogendijk, Van Vuuren, Noordegraaf kWk HSC neemt na de zege op Swift Boys alvast een voorproefje op het niet te missen titelfeest. Rechts duikt 'succestrainer' Piet Kattestaart weg voor het spuitende bier. Foto Peter Molkenboer 1 verdween een voorzet van Martin Zagwijn via een eigen speler in het vijandelijke doel. Natuurlijk v'oeide er na afloop champagne en wer den de kisten bier het veld op geschoven, maar echt uitbundig was de feestvreugde niet. „Dat komt," rea geerde Kattestaart, „denk ik doordat we al zo lang wisten dat het er van zou komen. Met deze groep moeten we ook in de viérde klasse mee kunnen ko men. Maar laten we voorlopig eerst zondag maar even het kampioenschap pakken." w Eén punt heeft de HSC (zo) nog nodig om het kampioenschap in huis te halen en niemand die daar bij de fusieclub nog aan twijfelt. Gisteren werd alvast een voorproefje genomen op het nade rende titelfeest, want met de 4-1 zege op Swift Boys is promotie naar de KNVB zo goed als zeker. Binnen tien minuten was het door treffers van Sjaak van der Have en Luca Tarozzi al 2-0 voor de ploeg van trainer Piet Kattestaart die eerder al met Aeolus, DVO'32 en Cion een titel pakte. Voor de rust deed Rob Brokling er nog een schepje bovenop en na de 3- Door Erwin van der Lee ViaardingenHVO vocht in de wedstrijd te gen NSW niet alleen tegen het degrada tiespook maar vooral tegen zichzelf. De thuisclub kreeg immers kans op kans om de score te openen maar blonk uit in het missen van de grootste mogelijkheden. Zo als al vaker dit seizoen kregen de Vlaardin gers de rekening gepresenteerd (0-2) en lijkt slechts het achtste wereldwonder de degradatie te kunnen voorkomen. De definitieve afdaling van de tweedeklas ser is met een blik op de ranglijst immers slechts een kwestie van tyd. Al wekenlang bungelt HVO troosteloos met de rode lan taarn in de hand onderaan. Tien punten werden gepeurd uit achttien wedstrijden daar waar bijvoorbeeld koploper Excelsior Maassluis het viervoudige behaalde. Slechts vier wedstrijden heeft HVO nog te gaan en de achterstand op het 'veilige' Ex celsior Pernis bedraagt al tien punten. De degradatie heeft HVO volledig te wijten aan het scorend onvermogen dit seizoen. In voorgaande jaren was juist dit het sterkste punt. De spitsen Marc Maatsen en Glenn Brown stonden altijd garant voor een doel punt per wedstrijd. Maar zoals afgelopen jaargang bleek, is HVO te afhankelijk van dit duo. Blessures hielden Maatsen en Brown langdurig aan de kant waardoor de productie voorin stokte, Maar de scherpte bij vooral Brown lijkt eraf. De donkere spits werkt, trekt, sleurt, is balvast en heeft een geweldige actie in huis maar scoort niet. Ook zaterdag was er op de voetballende kwaliteiten en de werklust van Brown niets aan te merken maar had HVO de pech dat slechts de volledig zonder zelfvertrouwen voetballende spits de grootste kansen kreeg. De HVO'er kopte na tien minuten een vrije trap van John Sam-Sin net naast, had pech dat zijn volley met links in het zij net vloog en wist zich oog in oog met NSW- doelman Clement van der Stel geen raad en liet de bal simpel afpakken. Het missen van kansen bepaalde het beeld van de eerste helft, want ook NSW blonk niet uit in doel treffendheid. Zelfs vijf meter voor een leeg doel wist de in de belangstelling van diver se betaalde clubs staande Corno Langerak de bal niet tegen het net te koppen. Ook hel andere Numansdorpse talent Fer dinand Nleng kreeg het leer niet tegen de touwen omdat Peter Manuhutu acrobatisch op de doellijn zijn verslagen keeper Mark van der Kroon te hulp schoot. Aan de ande re kant stond de binnenkant van de paal een meer dan verdiende HVO-treffer in de weg toen Chris Latupeirissa zijn hoofd te gen een voorzet van Peter Simons zette. De missers en de pech bleken opnieuw heel duur voor HVO. Een kwartier na de thee won Ton Havelaar het luchtduel bij een cor ner en kopte via de grond de 0-1 in het dak. Trainer Jaap van der Nol reageerde vijf mi nuten later met de logische wissel van spits Patrick Pot voor verdediger Frank Grooten- boer maar ook dat bracht niet de gewenste ommekeer. Glenn Brown, wie anders, stond immers opnieuw op de juiste plek maar trof vijf meter van het doel slechts het reclamebord achter het doel. Vijf minuten voor tijd viel de beslissing toen Ferdinand Nleng met Peter Simons in de achtervol ging alleen op Mark van der Kroon afstorm de. De doelman kon de spits slechts ten koste van een overtreding van het scoren afhouden en kreeg van de beste man van het veld, arbiter Alex Stolze, een gele prent en een penalty tegen. Dirk Zevenbergen vonniste onberispelijk en deelde in alle op zichten de definitieve knock-out uit. HVO-NSW fl-2 (0-0). 60. Ton Havelaar 0-1.85 Dirk Ze venbergen 0-2. Bijzonderheden: Arbiter Alsx Stolze gaf geel aan doelman Mark van der Kroon HVO: Van der Kroon, Simons, De Jong, Wilkes. Grootenboer (75. Pot), Hartog, Manuhutu, Westdyk, Latupeirissa, Sam- Sm, Brown NSW: Van der Stel, Heymans, Biemond (79 Reedijk), Snijders, Havelaar. Kats (75 Van der Hoek), In 't Veld, Leijdens. Nleng, tar.gerak, Zevenbergen. Door Roland van Wagenmgen Viaardingen Ondanks de vijfde ne derlaag m de laatste acht wedstrijden hebben de basketballers van Juven tus nog altijd uitzicht op promotie. De vastgelopen Sehiedamse ploeg ver loor zaterdag in Sporthal Westwijk in Viaardingen van AA Drink/FIyers: 69- 80. Maar omdat ook de concurrenten van Juventus voortdurend punten verspelen, hebben vijf van de acht clubs in de eerste divisie, waaronder dus Juventus, nog kans op promotje. „Kunnen we nog steeds promoveren? Nee toch," liet coach Frans Wentholt niets aan duidelijkheid te wensen over. Het hoofd van de oefenmeester stond na de belabberde tweede helft tegen Flyers niet naar een eventuele overstap naar de promotiedivisie. „Ik weet het ook niet meer. We kunnen ineens niet meer basketballen." „Wij zijn geen team," verklaarde cen ter Jan Stolk de nederlaag tegen de opponent uit Rijen. „Flyers is echt niet zo'n bijzondere tegenstander, maar het is wel een team. Wij gingen op een gegeven allemaal voor onszelf spelen. Alleen in het begin van de eer ste helft liep het bij ons lekker." Juventus kwam inderdaad goed uit de startblokken. In de aanval ging de bal uitstekend rond en schoten de Schiedammers met scherp. Dreigde een aanval vast te lopen, dan kwam de ploeg met een creatieve oplossing. In de verdediging werd scherp op de bal verdedigd, werden passes onder schept en enkele 'fast-breaks' inge leid. Bijna vier minuten lang bleven de gasten uit Noord-Brabant op nul punten staan. Wentholt overzag het geheel tevre den. Zijn collega Sergio Ronujn vluchtte bij 8-2 in een time-out, maar zag Juventus uitlopen naar 23-13. Vanaf dat moment echter lag de thuisploeg, voortdurend in de clinche met de Brabantse scheidsrechter Frank Knuvers, die Juventus-spelers consequent terugfloot voor lichte overtredingen. De ergernis binnen de Juventus-ploeg werd na rust (35-29) een factor van betekenis. Bij 4745 kreeg center Ronald Jonkman een persoonlijke fout aan zijn broek en werd Frans Wentholt getracteerd op een technisehe fout. Vanaf de vrije worplyn profiteerde Flyers en nam het voor het eerst een voorsprong. De centers Jaap Groolveld en Ad van Geffen, die met hun snelheid lastige tegenstanders waren voor Jan Stolk en Ronald Jonkman, verruimden de voorsprong van Flyers: 47-51. Juventus kwam niet met een ade quaat antwoord. Coach Wentholt pro beerde het met verschillende vijftal len, maar zag tot zijn spijt dat de sa menhang bij Juventus volledig was verdwenen. Ondanks het lengte-over- wicht en een produktieve tweede helft van Ronald Jonkman (17 punten in totaal) en Attïla Gultuna (12 pun ten) wisten de Schiedammers niet in te lopen. Het slim spelende Flyers verdedigde met succes een voor sprong van tien punten: 69-80. „Ik ben erg teleurgesteld, ook over mijn spel," reageerde forward Vladan Jankovic, die niet verder kwam dan tien punten. „We raakten gefrus treerd en lieten in de tweede helft de bal met voldoende rondgaan. Als we volgende week winnen bij Spring field, dan weet ik nog niet wat er gaat gebeuren. Komende week gaan we de meningen polsen en vergaderen we met bestuur over de toekomst." Viaardingen Ondanks het sterke optreden van Oranje Nassau tegen De Kapellen zyn de Vlaar- dingse korfballers het weekeinde iceh tegen een ge voelige nederlaag (8-11) opgelopen „Dit verhes was echt niet nodig geweest" klonk Oranje Nassau- coach Ed Mayer meer dan teleurgesteld. ..want de ge hele wedstrijd hebben we voor gestaan." Het op eigen veld spelende Oranje Nassau had tegen De Kapellen, dat in dc zaal op vry overtuigende wijze de titel voor zich had opgeeist, vooral in het eerste deel het heft m handen. Lekker combinerend en de tegenstander op correcte wyze aanpakkend liep Oranje Nassau uit naar een 4-1 voorsprong. „De grote fout was." uitte Mayer zijn ongenoegen, „dat we op doelpunten bleven jagen. Zonder na te denken werd telkens de aanval gezocht en in het wilde weg op de korf geschoten. De bal had gewoon rustig rondge speeld moeten worden. Waarom moet er nou perse binnen enkele seconden geschoten worden, zonder dat er gekeken wordt of er iemand voor de afvang staat Zoek naar de zwakte van de tegenstander en schiet met een degelijke afvang. Wanneer we dat ge daan hadden, waren we met een 6-2 of 7-2 voorsprong de rust ingegaan." Helaas voor Mayer speelden zyn pupillen niet zoals gewenst en kroop De Kapellen nog voor het rustsig- naai langszij (44). Mayer ween „Het zit bij myn spe lers tussen de oren. Op de training, voor en tijdens de wedstryd hamer ik erop dat je moet wachten op de fouten van de tegenstander." Tot aan 8-7 lonkte de zege voor de thuisploeg totdat de gasten m het zadel werden geholpen door onge looflijke miskleunen aan Vlaardingse zijde. In de slotminuten van het duel liep De Kapellen geheel te gen de verhoudingen naar een 8-11 zege. Oranje Nassau op de onderste plaats achterlatend. KNVB derde klasse zaterdag btcllendam-HBSS l-l (l-l). Het duel kende nauwelyks hoogtepunten Stellendam opende vry snei de score door een treffer van Gert van Lenten, maar Maurice van de Pul bracht de Sehiedamse gasten nog voor het rustsig- naal op gelijke hoogte In deel twee viel er bar wei mg te genieten in Stellendam De thuisploeg viel aan cn HBSS beperkte zich tot enkele counters KNVB vierde Klasse zaterdag PPSC-Schiebroek'94 5-2 (2-0), Eindelijk weer een goede wedstrijd van de Schiedammers Enk Kolrneyer en Ruud Opdenbrouw bezorgden 'PP' een dik verdiende 2-0 voor sprong. Breekpunt m het duel was de door Richard Pitlo gemiste strafschop, waardoor de gasten de kans op 2-1 lieten liggen Rob van Vlietjr (2x)enRemcoMagm beten m deel twee het net bollen. Hoekse Boys-JAC 0-3 (0-1). Een stevig pak slag voor de Hoekers die volgens trainer Theo Kleindyk met een ver keerde mentaliteit begonnen. „JAC ging voluit, by ons was dat niet het geval." Ook over de arbitrage was Klem- dijk met te spreken. „Het fluiten van die man was een bron van ergenis voor beide partijen." Zuldland-DVO'32 2-2 (1-2). DVO'32 kende in Zuidland een droomstart want al na twintig minuten leidden de Vlaardingers met 2-0 door treffers van Richard de Ligt Voor de rust deed de thuisploeg iets terug en na de thee mocht de ploeg van trainer Hans Buitendijk bly zyn dat Zuidland mei verder kwam dan eenpuntendelmg. SC Botlck-CION 0-2 (0-1). Johan van Toom opende voor rust de score waar de Vlaardingers nog legio kansen kreeg. Slechts één ervan werd benut door Erwm van Rooy. De ploeg van trainer Cees Goudswaard is inmid dels opgeklommen tot een gedeelde derde plaats. RVB zaterdag DRGS-ZW 0-1 (0-1). DRGS speelt volgend seizoen een treeye lager op de voetballadder Opnieuw brsk het oude euvel de Schiedammers op. Wel leuk voetballen, maar niet scoren. Het alles-of-mets-offensief na de pauze lever de legio kansen maar geen treffers op Zwartewaal-VDL 9-1 (4-0). Trainer Arie IJsselstem kon over slechts drie vaste krachten beschikken. „Contribu tie met betaald en geblesseerd," gaf hu als reden op. „De rest heb ik bij elkaar gescharreld." Robbie Bosma redde met een strafschop de Maassluise eer, Herkingen-HSC 3-0 (2-0). Het gedegradeerde HSC had tegen Herkingen mets ïn de melk te brokkelen tegen de nog niet veilige gastheer ging HSC met de billen bloot door treffers van Bert Renters (2x) en André Melissant TSB-NTW 2-2 (1-1J, TSB zorgde byna voor een stunt te gen de koploper. De Vlaardingers namen twee maat bru taal de leiding In beide gevallen was Martin Vader de doelpuntenmaker. Vlak voor hel einde ontnam NTW TSB'het uitzicht op een spraakmakend resultaat. KNVB derde Klasse zondag Hoek van Holland-VUC 2-0 (1-0). De Hoekers kwamen in een matte partij goed uit de startblokken. De eerste kans werd direct verzilverd door Frank van der Berg. Arthur van Wieren besliste de wedstrijd en werd na een elleboog stoot met de rode kaart van het veld gezonden. KNVB vierde klasse zondag YFC-Germinal 3-1 (1-0). Een terechte overwinning van de Vlaardingers op het fysiek sterke Germinal. Uitblin ker Aehmed Bouehrit was al voor rust trefzeker. Nadien waren Berry van Ry en Thomas Raayrnaekers succesvol. Exeelsior'20-BZC'95 2-1 (1-0). Excelsior'20 was de betere ploeg, maar een wervelende show bleef uit Johan Ham- merstein doelpuntte twee keer. Luuk van Troost mocht het vanaf elf meter proberen, maar het boegbeeld van de zwart-witten schoot op de gezette doelman. RKWIK-SVS 0-3 (0-1). Een regelrechte afstraffing voor de Vlaardingers die wel mogelijkheden kregen, maar eel te laconiek met de kansen omsprongen. „Er was totaal geen motivatie, zodat er niets valt af te dingen op deze neder laag,'* sprak RKWIK-tramer Ger Mulder na afloop. VDL-Meeuwenplaat 3-0 (0-0). De Maasshuzers gaan vro lijk verder. René Verhagen trof voor rust drie keer de paal, In deel twee was VDL superieur. Jeroen Roest brak de wedstryd open en René Verhagen scoorde twee maal RVB zondag De Groen Witten-SVDPW 2-2 (1-1). Ir» de openingsfase werd een glaszuiver doelpunt van Robin Voets afge keurd. De puntspeler nam vervolgens sportieve wraak en produceerde beide Sehiedamse treffers MSV71-FC Pretoria 1-1 (0-1). De wedstrijd begon drie kwartier later omdat de scheidsrechter met kwam opda gen en er een vervanger gevonden moest worden MSV71 mocht blij zijn dat Walter Vijverberg een punt voor zyn ploeg in de wacht sleepte Hillesluis-Schiedamsc Boys 1-1 (1-0). De 'Boys' van de geschorste trainer Leen Kooiman wisten eindelijk weer een punt te bemachtigen. Edgar Steyn knalde na de pau ze uit een directe vrije trap de enige Sehiedamse treffer m het net Sportagenda MAANDAG 15 APRIL Zaalvoetbal: (Margriethal) 19,00 HBSS-Babbalome, 20.00 Hermes DVS-De Sleutels, 21.00 PPSC-SC Kraltn- gen, 22.00 RKWIK-ODC, 20 30 Cion-Schtedamse Boys Weth. Smithal: 20 30 MSV71-Spartaan'2Q.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4